مقالات نرم افزار آموزش مجازی

نکته های مهم برای خرید LMS

نکته های مهم برای خرید LMS
آیا کرونا سبب شده است که کسب و کار شما نیز به سیستم آموزش آنلاین رو بیاورد؟ نگران نباشید، شما تنها نیستید. بسیاری از کسب و کارها به واسطه شرایط پیش آمده مجبور به پذیرفتن آموزش دیجیتالی شده اند. اما آیا می دانید که چگونه باید سیستم مدیریت آموزش مناسبی را پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده کند؟ اگر در این زمینه تجربه ندارید، در ادامه با ما همراه باشید.

ما در پافکو دغدغه های شما را می دانیم. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم به واسطه 7 گام راهنما به شما در راستای خرید LMS  به بهترین شکل ممکن کمک کنیم. با ما همراه باشید.


راهنمای خرید LMS متناسب با نیاز شما 

همانطور که امروزه شاهد هستیم بسیاری از سازمان به دلیل کرونا مجبور به استفاده از سیستم آموزش الکترونیکی شده اند. تصور کنید که آینده آموزش سازمان شما پس از بسته شدن رمان کرونا به چه شکلی خواهد بود؟ این بیماری همه گیر سبب شده است که ابزارهای آموزش دیجیتال بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند.

در این زمان بسیاری از کمپانی ها تلاش بر این دارند که سیستم آموزش و گسترش خود را به واسطه آموزش آنلاین پیش ببرند. در واقع شرکت ها جهت آنکه کارمندان در طول شرایط کرونا پیشرفت کنند و از موهبت آموزش بی بهره نباشند، از سیستم آموزش آنلاین استفاده می کنند.

اگر بخواهیم نتیجه فوق العاده ای از مهاجرت به سیستم آموزش آنلاین به دست آوریم باید با برنامه و منطقی پیش برویم. کووید 19 سبب شده است که آگاهی چشمگیری در رابطه با نیاز به آموزش آنلاین ایجاد شود، اما چگونه باید از این آموزش به نحو احسن استفاده کرد؟

امروزه شاهد این موضوع هستیم که مبحث آموزش در دنیایی که تا به این حد با مشکل درگیر است از هر زمان دیگری مهم تر به شمار می رود. اما هر اندازه که آموزش مهم باشد، باید بودجه شرکت جهت آموزش نیز در نظر گرفته شود. در واقع استفاده از منابع شرکت باید با برنامه ریزی باشد. به همین جهت خرید LMS مناسب باید با بررسی های ویژه ای انجام پذیرد.

زمانی که به فکر استفاده از سامانه آموزش مجازی می افتید، انتخاب های بسیاری پیش روی شما قرار می گیرد. هرکدام از این انتخاب ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، به همین جهت تصمیم شما اهمیت دارد. اما شما باید بدانید که چگونه باید بهترین سیستم مدیریت یادگیری را انتخاب کنید.

گام نخست: اطلاعات کافی جمع آوری کنید

برای آنکه بهترین نرم افزار آموزش مجازی را پیدا کنید، باید بگردید. در واقع اکتفا کردن به دانش خودتان کافی نیست. علاوه بر این باید به خوبی نیاز خود را بشناسید. جهت شناخت نیاز خود به منظور خرید LMS باید از خود بپرسید که چرا نیاز به سرمایه گذاری در این زمینه دارید؟ استفاده از نرم افزار آموزش الکترونیکی  چه مشکلی از شرکت شما را حل می کند؟ از خود بپرسید که آموزش تا چه حدی برای شما اهمیت دارد؟ اگر هم ازجمله افرادی هستید که سیستم آموزش الکترونیکی را به فروش می رسانید، باید بدانید که آموزش الکترونیکی چه نیازی از مخاطبان را برطرف می کند؟

اما در نهایت جهت پیدا کردن بهترین راه حل برای کسب و کار خود شما نیاز دارید بهترین ال ام اس که تمامی نیازهای شما را برطرف می کند، بشناسید. به منظور پیدا کردن چنین موردی نیاز به کسب اطلاعات بیشتری خواهید داشت. با پافکو همراه باشید که اطلاعات خود را در زمینه آموزش مجازی به روز رسانی کنید.

نکته های مهم برای خرید LMS 

LMS چیست؟

در زمان خرید LMS باید بدانید که این سیستم از سه بخش تشکیل شده است که در ادامه به بررسی هر کدام از این بخش ها خواهیم پرداخت:

یادگیری یا Learning

آموزش دادن و تولید محتوای حرفه ای جهت رشد به واسطه پی دی اف و ویدئو به فراگیرانی که در محیط دیجیتالی در حال یادگیری مجازی هستند، ارائه می شود. این آموزش به واسطه برنامه های آموزش آنلاین که مدیریت شده هستند، انجام می شود.  

مدیریت یا Management

پروسه آموزش مجازی به عنوان مثال به واسطه گروه هایی که در آن از کارمندان جهت فراگرفتن موضوعی دعوت شده است، صورت می گیرد. در این نوع آموزش به کارمندان گواهینامه پایان دوره داده می شود. همچنین پیشرفت یادگیری در این سبک آموزش به صورت کامل قابل مشاهده و اندازه گیری است.

سیستم System

سیستم در واقع نرم افزاری است که به واسطه آن پروسه آموزش آنلاین انجام می شود.

مخاطبان خود را بشناسید

سیستم مدیریت منابع انسانی که اصطلاحا HR شناخته می شود در سازمان جهت پشتیبانی از امور اداری کارمندان و اطلاعات مالی سالانه مورد استفاده قرار می گیرد. سامانه LMS جهت کمک به مدیریت آموزش و رشد حرفه ای فعالیت های کارمندان در نظر گرفته می شود.

سیستم مدیریت آموزش مجازی فضایی است برای افرادی که نیاز دارند در زمینه خاصی حرفه ای شوند و با چالش های روزمره درگیر هستند. درواقع مخاطب اصلی شما افرادی هستند که یاد می گیرند. مزایایی که آموزش و حرفه ای شدن این افراد برای سازمان شما دارد از خرید LMS ریشه می گیرد.

البته سایت LMS به واسطه ویژگی های منحصر به فردش مورد توجه بسیاری از افراد دیگر نیز قرار گرفته است. در ادامه نگاهی کلی انداخته ایم به مواردی که باید برای هر گروه از مخاطبان درنظر بگیرید:

یادگیرندگان در سازمان

 • امکان دسترسی سریع به محتواهای آموزش در 24 ساعت و هفت روز هفته از هر جایی که باشند؛
 • چشم اندازی روشن و قابل اندازه گیری از آموزش فردی و به دست آوردن موفقیت در یادگیری؛
 • افزایش فعال بودن و رضایت کارمندان؛
 • ارائه گواهینامه قابل استناد جهت ایجاد رزومه ای معتبر

مدیران آموزش و توسعه دهندگان حرفه ای

 • تهیه سریع تر و کارآمدتر محتوای آموزشی برای گروه هدف
 • امکان بررسی پروسه آموزش، نتیجه و گواهی نامه ها
 • کوتاه کردن مدت زمان پروسه و افزایش بهره وری معیارهای آموزش
 • امکان مدیریت رو در رو فعالیت های آموزش
 • پشتیبانی از آموزش آنلاین در محیط کار، شبکه های اجتماعی، آموزش در موبایل و یادگیری براساس صلاحیت

مدیریت

 • امکان مدیریت و کنترل دوره های آموزش مجازی از نظر قانونی
 • امکان بازرسی و رعایت قوانین در دوره
 • افزایش فعالیت و کاهش هزینه برای مدیریت

شرکای خارجی

 • زمان و مکان
 • دسترسی نامحدود به دوره های آموزشی در هر موضوعی از جمله قیمت گذاری یا پروسه سفارش دادن
 • کسب اطلاعات در رابطه با محصولات و ارزش های شرکت و در نهایت افزایش آگاهی از برند

مشتریان

 • زمان و مکان
 • امکان دسترسی بدون محدودیت به آموزش ها؛ به عنوان مثال دسترسی به کتابچه راهنمای کاربر
 • افزایش رضایت و وفاداری مشتریان
 • افزایش فروش

خریدLMS  مناسب برای کسب و کار شما

نکته های مهم برای خرید LMS 

بر اساس مطالبی که تا به اینجا مطرح شد، شما باید متناسب با کسب و کار خود اطلاعاتی را جمع آوری کنید که بر اساس این اطلاعات بهترین برنامه LMS را انتخاب کنید. اطلاعات جمع آوری شده جهت خرید LMS مناسب باید شامل موارد زیر باشد:

 • پس زمینه: در رابطه با مشکلات کسب و کار و تاثیر سیستم آموزش مجازی اطلاعاتی را جمع آوری کنید.
 • آنالیز: لازم است که در رابطه با نیازها، خواسته ها و مسائل پیش رو سازمان اطلاعاتی را استخراج کنید.
 • راه حل: بهترین راه حال های موجود را به ترتیب اولویت بنویسید.
 • برنامه اجرایی: در این قسمت لازم است که پروسه، نحوه ارائه، نحوه اجرا، تست کردن، تغییر مدیریت و چگونگی بررسی عملکرد را در نظر بگیرید.
 • آنالیز هزینه و مزایا: باید در نظر داشته باشید که اجرای آموزش با نرم افزار LMS انتخابی شما چه مزیت ها و هزینه هایی را برای سازمان دربردارد.

نکته های مهم برای خرید LMS 

گام دوم: زمان بندی کنید

پیشنهاد ما در پافکو به شما این است که در این مرحله جایگاه خود را در آموزش الکترونیکی در نظر بگیرید و متوجه شوید که در آینده از نظر آموزش در کدام جایگاه خواهید بود. انتخاب آموزش مجازی در زمان مناسب برای هر شرکت یا سازمانی متفاوت است. تجربه نشان داده است که بسیاری از آموزش های مجازی به جهت زمانبندی نادرست شکست خورده اند.

فرض کنید انتخاب سیستم LMS برای مدت زمان 3 ماه درنظر گرفته می شود. برنامه LMS خریداری شده جهت استفاده 13 نفر طراحی شده است. حال شما باید در نظر بگیرید که در این 3 ماه سامانه LMS تهیه شده چه مشکلاتی از سیستم شما را برطرف می کند. همچنین باید این مورد را در نظر بگیرید که در این 3 ماه  سازمان با وجود سیستم lms از چه مزایای آموزش مجازی بهره مند می شود.

سرعت تکنولوژی

اگر کمی به گذشته نگاه کنیم، متوجه افزایش سرعت رشد تکنولوژی خواهیم شد. در واقع هرچه پیش می رویم، تکنولوژی سریع تر از قبل رشد می کند. در حال حاضر ما در انقلاب صنعتی چهارم هستیم و این انقلاب اقتصاد و صنعت را تحت تاثیر خود قرار داده است. اگر که از تکنولوژی های جدید به درستی استفاده کنیم، کسب و کارمان را متحول خواهد شد. لازم است که امروزه به کارمندان خود نحوه کارکردن با تکنولوژی های جدید را یاد دهید؛ بدین ترتیب آنها در کسب و کارمان تاثیر بیشتری خواهند داشت.

درجه پذیرش

پذیرش زمانی که از خدماتی استفاده کنیم، رخ می دهد. قدرت انطباق پذیری شما ممکن است که از عموم مردم بیشتر باشد، اما توجه داشته باشید که شما نیز نسبت به تکنولوژی کندتر عمل خواهید کرد. شاید در ابتدا تصور کنید که پیشرفت تکنولوژی کمی آزاردهنده است، اما باور کنید که مزایای تکنولوژی بیش از آزاری است که تصور می کنید.

 نرم افزارهای تدریس آنلاین به کارمندان کسب و کارتان اجازه می دهد که بیش از پیش یاد بگیرند و آمادگی بیشتری جهت مقابله با چالش های پیش رو داشته باشند. اما اگر شما قدرت پذیرش تکنولوژی جدید سامانه LMS را نداشته باشید، تمامی مزایای این سیستم را از دست خواهید داد.

مشکل در پذیرش کلاس آنلاین

اگر که هدف شما در این لحظه تصمیم گیری سریع و پیشرفت برق آسا است، نیازهای خود را شناخته اید، اما در حال حاضر نیز نسبت به تکنولوژی عقب هستید. پس باید با سرعت بیشتری نسبت به تغییرات از خودتان پذیرش نشان دهید. ایده ال گرا نباشید. شاید سریع حرکت کردن در حد 80 درصد بیش از آرام حرکت کردن 100 درصد ارزشمند باشد. در واقع منتظر نباشید که همه موارد در بهترین حالت خود اتفاق بیافتد. همین الان شروع کنید، یاد بگیرید و بر مشکلات پیش آمده غلبه کنید.

نکته های مهم برای خرید LMS 

گام سوم: محتوا

همه ما می دانیم که محتوا در قرن حاضر پادشاه است. سیستم خالی از محتوا هیچ گاه بخش آموزش شما را پشتیبانی نمی کند. در نتیجه بدون محتوا LMS وجود ندارد. همچنین بدون استراتژی محتوا، محتوایی وجود نخواهد داشت.

جهت آنکه تدریس آنلاین جذابیت کافی داشته باشد باید المان های گرافیکی و محتواهای ارزشمند با یکدیگر ترکیب شوند. بیل گیتس در بیانیه ای در سال 1996 اعلام کرد: «محتوا پادشاه است». در این بیانیه بیل گیتس مزایای محتوای دیجیتالی را نسبت به محتوای سنتی برشمرده است. جمله وی امروزه حقیقت دارد. محتوای دیجیتالی که مرتبط با موضوعات مورد نظر شما باشد، هنوز به صورت کامل در دسترس نیست. محتوانویسان تا حد قابل توجهی این مشکل را حل کرده اند. اما گاهی اوقات محتوای لازم برای کسب و کار مورد نظر کافی نیست.

استراتژی محتوا

استراتژی محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطبان هدف را در گروه های مختلف سازمان در نظر بگیرد. در سازمان سمت های متفاوتی ازجمله مدیران ارشد، مهندسان، رهبران ارشد، کارمندان پایه، تیم فروش و غیره وجود دارد. به همین جهت هر گروه از این افراد نیازمند آموزش های منحصر به فردی هستند که مناسب آنها باشد. به همین جهت باید در استراتژی محتوای خود تمامی افراد را در نظر داشته باشید.

استراتژی مباحث

استراتژی محتوا فقط با درنظر گرفتن گروه های متفاوت شکل نمی گیرد. ما در پافکو بر این باور هستیم که جهت ایجاد استراتژی محتوای کارآمد، باید نحوه تولید محتوا تاثیرگذار را بدانید. ممکن است که شما این محتوا را از کارشناسان تولید محتوا خریداری کنید یا از ترکیب محتوای تخصصی خودتان با محتوانویسان استفاده کنید.

مهم نیست برای سامانه LMS خود از کدام سبک استراتژی استفاده می کنید، مهم این است که استراتژی انتخابی شما با توجه به سیستم کارآمد باشد.  

.

نکته های مهم برای خرید LMS 

گام چهارم: درک مفهوم کوه یخی در آموزش مجازی

جهت خرید LMS مناسب باید با مفهوم کوه یخی در آموزش مجازی آشنا باشید. زمانی که شما با یک کوه یخی مواجه می شوید، تنها قله این کوه را می بینید، در صورتی که بیشترین حجم کوه یخی درون آب قرار گرفته است. درواقع این مفهوم در تدریس مجازی نیز قابل رویت است. زمانی که شما به تدریس آنلاین نگاه می کنید تنها چند مولفه ساده را مشاهده خواهید کرد، اما در پس این مولفه های ساده پیچیدگی های بسیاری وجود دارد. قسمت قابل مشاهده کوه یخی شامل عملکرد، تکنولوژی، زیرساخت و طراحی است. اما در دل اقیانوس آموزش مجازی موارد بسیار دیگری نهفته است. در ادامه به بررسی ساختار کوه یخی نرم افزار LMS خواهیم پرداخت.

نکته های مهم برای خرید LMS 

در بالای خطر آب ما به موارد زیر نیاز داریم:

 • عملکرد سیستم: کارایی که سیستم برای ما دارد.
 • فناوری: ابزارهای متفاوت سامانه LMS از فناوری های متفاوتی استفاده کرده اند.
 • طراحی هر سیستم مدیریت آموزشی متفاوت است.
 • زیر ساخت: ال ام اس های متفاوت توسط زیرساخت های مخصوص به خود مدیریت می شوند. به عنوان مثال برخی از سیستم های یادگیری آنلاین از هاست های ابری پشتیبانی می کنند.

اما در زیر خط آب موارد پیچیده تری است که در زمان خرید LMS باید به آن ها توجه شود، در ادامه به بررسی برخی از این موارد خواهیم پرداخت:

 • برنامه آموزشی: تمامی مواردی که در زمان آموزش الکترونیکی قرار است کنار همدیگر قرار بگیرند.
 • محتوای مناسب برای مخاطبان که کارآمد باشد، لازمه موفقیت کلاس آنلاین خواهد بود. اطلاعات درنظر گرفته شده باید جذاب و مرتبط باشد. همچنین در تولید محتوا باید جذابیت بصری نیز در نظر گرفته شود.
 • شما باید به واسطه استفاده از تصاویر و فیلم کلاس مجازی را به حد قابل توجهی جذاب کنید.
 • آنالیز و ارزشیابی: جهت موفقیت در تدریس آنلاین نیاز است که شما به صورت مداوم آنالیز و بررسی داشته باشید.
 • مدیریت تغییر: مهارت های نرم را در کنار نرم افزار ال ام اس در نظر داشته باشید. هنر تکنولوژی زیباست، اما کافی نیست. به همین جهت برای کاهش ریسک تغییر از حالت سنتی به تکنولوژی باید از مهارت های نرم استفاده کنید.

این لیست بیش از آن چیزی که انتظارش را دارید ادامه دارد...

گام پنجم: نیازمندی های LMS و انتخاب تامین کننده

LMS های بسیاری در بازار وجود دارد (برخی از این سیستم به صورت منابع باز و برخی دیگر به صورت تجاری ارائه می شوند). ما در پافکو به دلیل مشکلات امنیتی پیش رو سیستم های منابع باز (Open source) را پیشنهاد نمی کنیم. بهترین راه این است که شما جهت انتخاب مناسب ترین سیستم مدیریت یادگیری زمان کافی بگذارید و عملکرد هر سیستم را به صورت جزئی بررسی کنید.

در نهایت سیستم ال ام اس مناسبی را انتخاب کنید که جزئیات مدنظر شما را در کاتالوگ خود داشته باشد. حتما دقت داشته باشید که سامانه LMS انتخاب شده توسط شما باید ویژگی های مورد نظر را داشته باشد، در غیر این صورت در آینده نزدیک مبلغ هنگفتی جهت ایجاد ویژگی های اختصاصی باید بپردازید.

به صورت کلی نرم افزار LMS باید نیاز مخاطبان شما را به خوبی برطرف کند و به آنها امکان کارکردن به صورت موثر و بهینه را بدهد.

عملکردهای مرکزی LMS

به صورت خلاصه، مهمترین ویژگی هایی که باید از خرید LMS انتظار داشته باشید، موارد زیر است:

 • یادگیری و مدیریت دوره ها
 • زیرساخت و امنیت
 • داشبورد و گزارش
 • مدیریت کاربران
 • مدیریت محتوا

در این مرحله باید کیفیت شرکت ارائه دهنده برنامه LMS را با توجه به سابقه و تجربه در نظر بگیرید.  

کاتالوگ نیازمندی های شما

نیازهای به خصوص شرکت خود را بشناسید و به واسطه آن کاتالوگی از نیازهایی که مرتبط با نرم افزار LMS مورد نظر است، داشته باشید. به واسطه لیست تهیه شده در خرید LMS مناسب ترین مورد را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما در پافکو این است که در لیست خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • ارائه دهنده اطلاعات: در این بخش لازم است که نام تامین کننده، سیستم یادگیری الکترونیکی، مسئول فروش، پشتیبان، سایت و غیره را یادداشت کنید.
 • اطلاعات پروژه برای ارائه دهنده: اطلاعاتی ازجمله سناریو استفاده از نرم افزار ال ام اس، مخاطبان، زمان پروژه، بودجه برنامه، تعداد کاربرانی که قرار است از سیستم استفاده کنند، نحوه میزبانی مورد نظر و غیره را یادداشت کنید. این اطلاعات را باید در اختیار تامین کننده قرار دهید.
 • الزامات و ارتباط آنها: لیست ملزوماتی که سیستم LMS مورد نظر شما باید داشته باشد را به دو گروه ضروری و غیرضروری تقسیم کنید.

پس از آنکه با تامین کننده جهت خرید LMS به توافق رسیدید، دمو نرم افزار را درخواست کنید. با نرم افزار LMS کار کنید و مطمئن شوید که ویژگی های مورد نظر شما را شامل شده است.

گام ششم: تصمیم بگیرید و خرید کنید

کدام LMS برای من مناسب است؟

جهت خرید LMS فهرستی از تامین کنندگانی که مناسب شما هستند تهیه کنید. توجه داشته باشید که لیست نهایی شما باید شامل 3 مورد باشد. در این زمان لازم است که مزایا و معایب هر سیستم را بر اساس سلیقه شخصی خود و جنبه هایی که مرتبط با کار شما است، درج کنید. پس از این مرحله لازم است که اطلاعات درج شده را آنالیز کنید و تفاوت های بین هر تامین کننده درنظر بگیرید.

توصیه ها:

 • با ارائه دهنده برنامه LMS خود در تماس باشید؛
 • درخواست ارائه سیستم با جزئیات مدنظر خود را بدهید؛
 • سیستمی که مورد علاقه شما است را انتخاب کنید: شما باید در رابطه با سیستم انتخابی احساس خوبی داشته باشید (جهت تجربه محیط کاربری کافی است که درخواست دمو بدهید)
 • از تامین کننده با توجه به تعداد کاربران، زبان سیستم، گزینه های میزبانی، جزئیات، شخصی سازی و سایر ویژگی ها در خواست پیشنهاد اختصاصی کنید.

سازمان خود را متقاعد کنید

پس از آنکه بهترین انتخاب خود را از لیست کوتاه پیدا کردید باید تصمیم نهایی بگیرید. در این مرحله نیاز است که بهترین و مهم ترین ویژگی هایی که LMS انتخاب شده دارد را لیست کنید و بر اساس آن باقی افراد را در سازمان متقاعد کنید که این بهترین انتخاب جهت خرید LMS است.

انتخاب برنده، انتخابی است که شامل دو قسمت می شود:

قسمت 1: تجزیه و تحلیل هزینه و سود

 • با حقیقت ها متقاعد کنید. به صورت شفاف هزینه ها و مزایا را برای سیستم خود شرح دهید.
 • هزینه اولیه، هزینه های داخلی ازجمله مدیریت پروژه، آموزش مجازی و غیره و هزینه های جاری ازجمله هاست میزبانی، پشتیبانی و نگهداری را در نظر بگیرید.

مزایا

 • افزایش درآمد: افزایش رضایتمندی مشتریان که باعث افزایش عملکرد در فروش خواهد.
 • کاهش هزینه ها: کاهش درخواست های پشتیبانی مرکز خدمات، افزایش کارآیی و غیره.
 • امکان اجرای آموزش با استاندارهای قابل قبول و صدور گواهینامه.

قسمت 2: رسیدگی به اعتراضات

پس از ارائه نتایج سعی کنید آنها را با این استدلال قانع کنید. خود را برای اعتراضات معمولی از طرف افراد متفاوت در شرکت آماده کنید.

 نکته های مهم برای خرید LMS

گام هفتم: راه اندازی LMS و بهره برداری

در این بخش سعی داریم که اقداماتی که باید پس از خرید LMS مورد نظر باید انجام دهید را بررسی کنیم. بهترین راه این است که شما راهنمای قدم به قدمی داشته باشید که در طول راه اندازی به واسطه آن پیش روید. در نهایت با استفاده از چنین راهنمایی موفقیت سیستم مدیریت آموزش شما بیشتر خواهد شد. ما در پافکو راهنمای 10 مرحله ای را برای شما تهیه کرده ایم. به واسطه این راهنما راه اندازی LMS جدید شما به بهترین شکل انجام خواهد شد.

در این بخش نکاتی در مورد مراحل انجام شده پس از خرید LMS ارائه می شود. به طور معمول مهم است که شما در طی راه اندازی سیستم رویکردی ساختاری و گام به گام داشته باشید و از موفقیت پروژه پایدار اطمینان حاصل کنید.

 1. متناسب با گروه هدفی که قرار است آموزش ببینند، محتوا آموزشی کلاس مجازی را طراحی و تولید کنید.
 2. جهت بررسی عملکرد پروژه لازم است که اهداف قابل اندازه گیری را برای سیستم مدیریت آموزش خود در نظر بگیرید. به واسطه این اهداف شما باید وظایف و منابع خود را برنامه ریزی کنید.
 3. سیستم LMS خریداری شده را با سیستم های IT خود ازجمله سیستم های مالی و سیستم منابع انسانی منطبق کنید.
 4. به سرپرستان نرم افزار LMS آموزش های لازم را بدهید و راهنمایی جهت توسعه محتوای آموزشی درنظر بگیرید.
 5. تیمی از مسئولین ارتباطات، تولیدکنندگان محتوا، متخصصان فناوری اطلاعات، پشتیبان داده ها، سرپرست گروه هدفی که قرار است آموزش ببینند، ایجاد کنید.
 6. با گروه اولیه ای از مخاطبان دوره آموزش مجازی را آزمایش کنید و مطمئن شوید که سیستم شما بازخورد مناسبی نشان داده است.
 7. بازخوردهای ایجاد شده از دوره آموزش الکترونیکی را جمع آوری کنید و با بررسی اطلاعات جمع آوری شده اصلاحات مورد نیاز را انجام دهید. اصلاحات باید در جهت بهبود عملکرد سیستم LMS باشد.  
 8. راه های ارتباطی متفاوتی ازجمله ایمیل، خبرنامه، راهنمای سریع و غیره را جهت بهبود عملکرد سیستم در نظر بگیرید.
 9. پروژه واقعی را اجرا کنید
 10. به صورت مدام بازخوردها را از کلاس آنلاین جمع آوری کنید و ارزش های به دست آمده را در نظر بگیرید. اگر نیاز به اصلاحی است، سریعا آن را انجام دهید.

کلام آخر

اگر بخواهیم در یک کلام بگوییم باید خرید LMS را  از شرکتی انجام دهید که در تمامی قدم ها همراه شما باشد. جهت رسیدن به اهداف شرکت تیم پشتیبانی باید شما را از نقطه شروع که شناخت نیاز است تا نقطه پایان که راهنمایی و بازخورد گرفتن است، همراهی کنند. در واقع هدف تیم پشتیبانی نرم افزار مدیریت یادگیری باید در راستای تحقق اهداف شما باشد.

به همین جهت تامین کننده ای را انتخاب کنید که درک صحیحی از نیازهای شما داشته باشد. ما در پافکو تیم پشتیبانی قدرتمندی را گرد هم آورده ایم که به رویاهای شما در زمینه آموزش تحقق بخشد. از ابتدای تصمیم گیری شما همراهتان خواهیم بود. موفقیت شما موفقیت پافکو است و به همین جهت دلسوزانه برای رسیدن به اهداف شما تلاش می کنیم.

در این مقاله تلاش کردیم که 7 گام اساسی را که جهت انتخاب بهترین سیستم LMS منطبق با اهداف خود نیاز دارید را بررسی کنیم. امیدوارم که در مسیر موفقیت همراه شما باشیم.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
فراهانی

حین کلاس میتونن بعضی از شاگرد ها رو مدرس کنیم که بتونن یه اتاق رو مدیریت کنند

0 0

زمانی

تفاوت سرویس های که انلاین هست با lms تو چی هست

0 0

نجفی

با سلام و وقت بخیر برای خرید نرم افزار lms چیکار باید کرد

1 0

احمدی

با سلام با شماره هات لاین فروش تماس بگیرید

0 0

جمشیدی

با سلام من یک سایت وردپرسی دارم ایا این امکان وجود داره تو سایتم اموزش مجازی راه اندازی کنم

0 0

یوسفی

برای خرید ال ام اس چجوری باید درخواست بدیم ؟

0 0

علی احمدیانی

من میخوام lms بگیریم چیکار کنم لطفا با من تماس بگیرین

0 0

نوید نعمت زاده

من ال ام اس میخوام برای سازمتنم باید از کجا برای خرید lms اقدام کنم؟

0 0

محمدرضا

کوه یخ آموزش مجازی خیلی کاربردیه نکته های مهمی داره که برای استفاده و راه اندازی نیاز هست

0 0

بختیاری

یکی از مهم ترین خرید ها این است که سرور و داده های که میخواهیم اموزش مجازی رو روش راه اندازی کنیم اختصاصی باشه و اشتراکی نباشه

0 0

علی صدیق

هزینه خرید lms رو میفرمایید ؟

برای 300 نفر میخواستم

0 0

یوسفی

برای خرید ال ام اس لطفا با واحد فروش تماس بگیرید

0 0

رضوانی

یکی از نکته های مهم برای خرید ال ام اس این هست که از سرعت و کیفیت خوبی برخوردار باشه

0 0

مقیمی

هم مقالتون و هم راهنمایی های کارشناسان فروشتون خیلی در خرید نرم افزار ال ام اس به ما کمک کردند.موفق باشید

0 0

صفایی

قصد خرید LMS داریم
راهنمای خوبیست، ممنون

0 0

محمدی فر

برای خرید LMS راهنمای خوبیست. ممنون از شما

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید