مقالات نرم افزار آموزش مجازی

خرید نرم افزار LMS بهترین گزینه برای سیستم آموزش الکترونیکی

خرید نرم افزار LMS
سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی یاLMS  یک نرم افزار تحت وب است. سامانه ال ام اس سیستم مدیریت یادگیری، ارائه دوره های تحصیلی، برگزاری آزمون ها، کلاس آنلاین، کلاس مجازی و به طور کلی آموزش مجازی را تسهیل می کند.

امروزه نرم افزار LMS یک سامانه شناخته شده در سیستم آموزش از راه دور و سامانه آموزش مجازی به شمار می رود. انعطاف پذیری که در سیستم ال ام اس ارائه شده آن را به یک نرم افزارآموزش مجازی و آنلاین قدرتمند تبدیل کرده است.

با پافکو همراه باشید و با برخی از نکات کلیدی و مهم خرید نرم افزارLMS  آشنا شوید که تاکنون از نگاه شما دور مانده اند.


خرید نرم افزار LMS  مناسب از طریق یک فهرست آنلاین

بدون شک برخی از نرم افزارهای آموزش مجازی آنلاین جانبدارانه هستند. آنها با داشتن حامیان مالی بیشمار، تبلیغات فراوان و رتبه بندی های اغراق آمیز نه تنها از هدف اصلی خود یعنی مدیریت یادگیری دور شده اند بلکه با شکست نیز مواجه می شوند.

برای انتخاب سیستم متناسب با نیازهای خود، باید با در نظرگرفتن ارزش پول نقدی خود نسبت به خرید نرم افزار LMS اقدام کنید. راز انتخاب سیستم ال ام اس مناسب پیدا کردن یک منبع قابل اعتماد برای کسب اطلاعات است. سیستم آنلاین LMS متناسب با هزینه های شما بهترین گزینه ها را ارائه می دهد.

باید بدانید چگونه از این سامانه مدیریت آموزش از راه دور از میان بیشمار گزینه موجود در بازار استفاده کنید، همچنین مشکلات پنهانی که نادیده گرفته اید را پیدا کرده و آنها را مرتفع کنید.

در این مقاله نکاتی پیرامون سیستم مدیریت یادگیری، سیستم آموزش الکترونیکی و نرم افزار آموزش مجازی ارائه شده است.

*با به کارگیری کلیه نکات ارائه شده توسط گروه پافکو خواهید توانست یک سیستم LMS ایده ال را در اختیار داشته باشید.

 


1. شناسایی نقاط اصلی نرم افزار LMS قبل از شروع جستجو

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی شما برای به حداکثر رساندن تخصیص منابع و استقرار محتوای آموزش آنلاین به چه چیزی نیاز دارد؟ برای تسهیل خدمات فروش و پرداخت ساده کدام ویژگی تجارت الکترونیکی را دنبال می کنید؟

 به منظور خرید نرم افزار LMS دامنه جستجو های خود را محدود کنید. به این ترتیب با گزینه های معقول تری روبه رو خواهید بود. یک انتخاب سنجیده شما را متمایز می کند.

سیستم مدیریت آموزش از راه دور دارای فیلترهای داخلی بوده که حذف یا اضافه کردن ویژگی های خاص را برای دوره آموزش مجازی مورد نظر شما به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، فقط راه حل های آموزش سامانه LMS را با پشتیبانی گیمیفیشن یا برنامه ریزی گزارش نمایش دهید.

قیمت LMS
قیمت نرم افزار LMS

2. ارزیابی گزینه های قیمت گذاری

هر برنامه LMS دارای نمای کلی قیمت گذاری در مورد مدل پرداخت، نوع مجوز و شروع دامنه قیمت است.

همچنین تعیین می کنید که آیا قبل از خرید نرم افزار LMS یک نسخه آزمایشی یا نمایشی رایگان ارائه می دهد یا خیر. البته این نیاز به بودجه شما بستگی دارد.

چه بودجه ای را در نظر گرفته اید و بهترین مدل قیمت گذاری برای کسب و کار شما کدام است؟

به عنوان مثال یک سرویس مبتنی بر اشتراک ممکن است برای سیستم ال ام اس مناسب باشد. چرا که بسیاری از این سیستم ها هزینه های بالایی را به این حوزه اختصاص نمی دهند و از چنین قابلیتی استقبال می کنند.  

در برخی از لیست های قیمت گذاری مشخصات مشخصی در نظر گرفته می شوند. مشخصاتی نظیر :

  • حداقل تعداد کاربران؛
  • کارت های اعتباری مورد قبول.

علاوه بر موارد ذکر شده میزان دسترسی کاربر به سامانه LMS روی قیمت سیستم LMS موثر است.

سیستم-آموزش-مجازی-LMS
سیستم آموزش مجازی LMS


3.محدوده خدمات پشتیبانی

آیا سایت LMS پشتیبانی در تمامی روز های هفته و تمامی ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات است؟ آیا  بخشی برای پاسخگویی به سؤالات متداول آنلاین در زمان استفاده از نرم افزار LMS وجود دارد؟

آیا نرم افزار LMS  پایگاه داده ای برای به نمایش گذاشتن فیلم ها، آموزش های آنلاین است؟ به خدمات پشتیبانی توجه کنید و ببینید آیا آنها با نیازهای آموزش آنلاین شما مطابقت دارند یا خیر. تیم های بی تجربه ممکن است مشاهده رایگان آمار، چت زنده و انجمن های کاربری را برای بهبود کارایی ترجیح دهند.

به این ترتیب محدوده خدمات رسانی مناسب با خرید نرم افزار LMS به کاهش هزینه ها کمک می کند؛ زیرا لازم نیست متخصصان IT را برای اجرای برنامه LMS استخدام کنید.

خرید-نرم-افزار-LMS
خرید نرم افزار LMS


4. به بررسی موارد مشابه استفاده شده بپردازید

بر خلاف بسیاری از سایت های  بازبینی آنلاین مخصوصا آنهایی که در قبلا دریافت وجهی عمل می کنند، سیستم مدیریت آموزش آنلاین نظرات حقیقی و صادقانه ای را در اختیار شما می گذارد که از سوی کاربران ابراز شده اند.

بلافاصله کاربرد آنها را مشاهده می کنید؛ ابزار آموزش از راه دور را تجربه خواهید کرد؛ اندازه صنعت و  تعداد کارمندان را تعیین می کنید. بررسی های آنلاین با یک مورد مشابه، بینشی از نحوه عملکرد نرم افزار آموزش از راه دور در شرکت آموزش شما ارائه می دهد.

آیا تعامل میان آموزش الکترونیکی و یادگیری الکترونیکی در این سامانه در نظر گرفته شده است؟

معایب و مزایای استفاده از این سیستم چیست؟

آیا فراز و نشیب های جانبی مربوط به اهداف شما هستند یا می توانید از آنها چشم پوشی کنید؟

آیا مزایا با اولویت های شما مطابقت دارد؟


5. امتیاز کلی رضایت بخش را تجزیه کنید

فهرست راهنماي خرید نرم افزار LMS  براي آموزش مجازی ، آموزش آنلاین و آموزش از راه دور شركت های آموزشی میزان رضايت كلي را نشان مي دهد.

در حقیقت برای صرفه جویی در وقت نتایج را مرتب کرده و ابتدا بهترین راه حل ها را مشاهده کنید. با این حال، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که در معادله انتخاب برنامه LMS دخیل می شوند. برای پی بردن به میزان اثر بخشی سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی لازم است به این سوالات پاسخ دهید.

  • آیا با خرید نرم افزار LMS تمام نیازهای فراگیران در آموزش مجازی و آموزش آنلاین پوشش داده شده است؟
  • آیا انتخاب برنامه LMS در یادگیری الکترونیکی توانسته مثمر ثمر واقع شود؟
  • سیستم مدیریت یادگیری تا چه اندازه مفید است؟
  • آیا سایت LMS قادر به ایجاد یک تجربه کاربری دلپذیر برای کاربر است؟
  • آیا استفاده از این سیستم ساده است؟
  • آیا کاربر استفاده از این سیستم را به دیگران نیز توصیه می کند؟
انتخاب-نرم-افزار-LMS
انتخاب نرم افزار LMS


6. فهرست ویژگی های آنها را تجزیه و تحلیل کنید

هر لیست نرم افزار LMS شامل فهرست کاملی از ویژگی های محصول اعم از انواع یادگیری مجازی ، یادگیری آنلاین ، یادگیری الکترونیکی و پشتیبانی از آنها است.

سیستم آموزش از راه دور با انتخاب درست نرم افزار آموزش از راه دور باید قادر به تامین امنیت و پشتیبانی از کاربران خود باشد.

 انتخاب برعهده شما است. باید بدانید که کدام سیستم عامل بر اساس برنامه ای که برای کابران خود در نظر گرفته اید پاسخگوی نیاز های آنها و شاهد افزایش نرخ سود حاصل از سرمایه گذاری خود باشید.

همچنین باید تیم سیستم مدیریت یادگیری خود را درگیرکنید و از آنها بخواهید لیستی تهیه کنند که شامل ویژگی ها و کارکردهای اساسی است که روزانه از آنها استفاده می کنند.

کدام یک از این ویژگی ها در LMS فعلی شما وجود ندارد؟ آیا عملکردهای جدیدی برای گسترش دسترسی شما به بازار  هدف به چشم می خورد؟ علاوه بر این بسیاری از عرضه کنندگان نرم افزارLMS  تصاویر یا کلیپ های ویدیویی از سایت LMS ارائه می دهند. به جای اینکه فقط درباره رابط کاربری یا ویژگی های آنها بخوانید، آنها را در عمل مشاهده کنید.

به عنوان مثال تصویر داشبورد LMS، چیدمان و گزارش های پین شده آن را برجسته می کند. قابلیتی که در سیستم ال ام اس نقش بسیار مهمی را دارد.


7. سه گزینه برتر خود را مقایسه کنید

حداکثر سه سیستم مدیریت آموزش از راه دور که خدمات خود را از طریق سامانه LMS ارائه می دهند انتخاب کرده و ویژگی های آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.

ببینید که چه مشکلی در عملکرد آنها وجود دارد و مزیت رقابتی هر کدام چیست. انجام این مقایسه در زمینه ابزارهای آموزش از راه دور، همه چیز را از قیمت گذاری تا بررسی عملکرد شامل می شود.

اطلاعات بیشتری را از سایت LMS مورد نظر دریافت کنید. اگر در تنگنای خرید نرم افزار LMS قرار دارید، مشاهده دموی رایگان نرم افزارهای ال ام اس می تواند کمک بزرگی به شما بکند.

بهترین-سیستم-های-LMS
بهترین سیستم های LMS


8. ببینید کدام یک از راه حل های LMS برای شرکت های آموزشی محبوب تر است

در صدر دسته بندی نرم افزارهای آنلاین، 3 سیستم برتر مدیریت یادگیری را مشخص کنید. احتمالا این LMS ها  در شرکت های آموزشی استفاده می شوند و اخیر توجه همگان را جلب کرده اند و ممکن است مورد توجه شما نیز واقع شوند.

گاها لیست هایی تحت عناوینی چون 20 نرم افزار LMS برتر منتشر می شوند که برای انتخاب ال ام اس می توانید به آنها سر بزنید. این لیست ها ویژگی های سیستم های منتخب خود را نیز بازگو می کنند و گاها آن ها را بر اساس ویژگی های خاصی طبقه بندی می کنند. به عنوان مثال فلان ال ام اس بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهد یا از نظر پولی به صرفه ترین است. همچنین سیستم های مدیریت آموزشی که بیشترین تعداد آرای مخاطبین را کسب کرده اند نیز در این لیست ها مشخص می شوند.

این لیست ها، یکی از بهترین گزینه ها برای بررسی و انتخاب سیستم LMS می باشند، چرا که تمام بررسی را به یک مکان مرکزی محدود می کنند و انرژی کمتری از شما خواهند گرفت.

تمام اطلاعات برای اساتیدی که در سامانه آموزش مجازی فعالیت های مختلفی نظیر: تدریس مجازی ، برگزاری کلاس مجازی و کلاس آنلاین دارند، جمع آوری شده است. اما باید بدانید که در جستجوی چه چیزی هستید و متناسب با نیاز خود اقدام به خرید نرم افزار LMS  کنید.

اگر وقت کافی برای جستجوی بهترین LMS را ندارید، یک مشاوره رایگان در نظر بگیرید. در این مشاوره با صرف چند دقیقه زمان توصیه های LMS را بر اساس دامنه پروژه، بودجه و سایر معیارهای سیستم مدیریت آموزش از راه دور دریافت خواهید کرد.


 کلام آخر

پیداکردن LMS ایده آل برای سازمان و مرکز آموزشی ضروری است. هنگامی که به استفاده از یک استراتژی آموزش آنلاین نیاز دارید که میازن بازدهی سرمایه گذاری شما را افزایش دهد، این سیستم ها به یاری شما خواهند آمد.

درست است که انتخاب یک سیستم مدیریت یادگیری در نگاه اول ساده به نظر می رسد، اما این کار با نکات و اصولی همراه است که روی نتجه پایانی تاثیر به سزایی خواهد داشت. اگر به دنبال استفاده از چینن سیستمی هستید نکاتی که در این مقاله مطرح شد را به یاد داشته باشید. ما در گروه پافکو اماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم. دانش خود را افزایش دهید با بهترین انتخاب بایده آل ترین دوره آموزشی را برگزار کنید و متفاوت باشید.

ارتباط با گروه آموزش مجازی پافکو

سوالات متداول نرم افزار ال ام اس

ما در پافکو معتقدیم شما پیش از خرید نرم افزار LMS باید اطلاعات کاملی نسبت به آن بدست آورید. پس بر آن شدیم، به عنوان بزرگترین مرجع آموزش مجازی، پاسخگوی این نیاز شما باشیم

خرید کدام نرم افزار LMS مناسب تر است؟

بسته به نیازها و انتظاراتی که شما از سیستم LMS دارید، می توان به این سوال پاسخ های متفاوتی داد. برای انتخاب و خرید نرم افزار LMS بهتر است نیازهای سازمان یا آموزشگاه خود را به روشنی مشخص کنید، سپس در بین سیستم های LMS مختلف به دنبال پاسخ مناسب برای این نیازها باشید و در نهایت نرم افزاری را انتخاب کنید که اغلب انتظارات شما را برآورده می کند.

ویژگی های یک نرم افزار LMS خوب کدام است؟

یک پلتفرم LMS خوب ویژگی های زیادی دارد. از جمله مهم ترین آن ها می توان به امکان مدیریت محتوا، پشتیبانی از یادگیری موبایلی و همچنین آموزش ترکیبی، کاربری آسان، قابلیت ادغام، امکان برگزاری آزمون آنلاین، گزارش دهی و دادن بازخورد، امنیت، سفارشی سازی، پیاده سازی میکرولرنینگ، گیمیفیکیشن و برندینگ برای نام آموزشگاه و پرداخت الکترونیک اشاره کرد.

برای خرید سامانه (lms) پافکو چگونه اقدام کنیم؟

سامانه ال ام اس پافکو، نرم افزار مودل (moodle) می باشد، که یکی از محبوبترین ها در سطح جهانی محسوب می شود. برای خرید سامانه lms پافکو، کافیست فرم درخواست دمو یا درخواست مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسهای پافکو با شما تماس بگیرند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید