مقالات نرم افزار آموزش مجازی

چگونه از سامانه LMS خود به بهترین روش استفاده کنید؟!

چگونه از سامانه LMS خود به بهترین روش استفاده کنید؟
راهنمای استفاده از سیستم lms: سامانه LMS یا سیستم مدیریت یادگیری هرآنچه که سازمان جهت آموزش در بستر اینترنت نیاز دارد، در اختیار شما قرار می دهد. انتخاب سیستم lms باید به گونه ای باشد که هر دو گروه استفاده کنندگان از فناوری و کسانی که در زمینه فناوری فعال نیستند، امکان فعالیت در آن را داشته باشند. در این شرایط است که خواهیم فهمید نرم افزار ال ام اس انتخابی بهینه است و همه کاربران امکان استفاده از سامانه آموزش مجازی را دارند.

ادوبی کانکت پافکو

با تست رایگان

یک پلت فرم آموزشی می تواند شیوه ارتباط سازمان های آموزشی با دانش آموزان خود را متحول کند. فناوری نوآورانه ال ام اس LMS می تواند طیف وسیعی از فعالیت های آموزشی و یادگیری را پشتیبانی کند.

جامعه یادگیری آنلاین و قابلیت‌های یادگیری چند دستگاهی ارائه شده توسط LMS می‌تواند به آموزش مؤثرتر، بازنگری مستقیم ‌تر و ارزیابی آسان ‌تر برای مدیریت کمک کند. به همین دلیل، زمانی که از  LMS به خوبی استفاده شود، می‌تواند به بهبود موفقیت دانش‌آموز، افزایش حفظ دانش‌آموز و تشویق تعداد ثبت‌نام بیشتر کمک کند. انتقال آموزش تیمتان از روش های کاغذی قدیمی به پلتفرم های آموزشی آنلاین می تواند بسیار دشوار باشد. با این حال، فرصت بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا آموزش خود را برای کارمندانتان جذاب تر کنید.

سیستم مدیریت یادگیری برای چه کسانی مناسب است؟

ما بر این باوریم که مدارس، کالج‌ها، دانشگاه‌ها و ارائه‌دهندگان آموزش، همگی می‌توانند از یک پلت‌فرم LMS باکیفیت بهره‌مند شوند، چه بخواهند از یادگیری ترکیبی پشتیبانی کنند، چه روش‌های تدریس در کلاس‌های معکوس، دوره‌های آنلاین یا یادگیری چند دستگاهی در کلاس.

اگر سازمان آموزشی شما به دنبال روشی اثبات شده برای بهبود سیستم ها، افزایش مشارکت دانش آموزان و کاهش زمان مدیریت معلم است، احتمالاً سیستم مدیریت یادگیری و پلتفرم های آموزشی برایتان بسیار سودمند خواهد بود.

چگونه می توان از یک پلت فرم آموزشی برای موثرتر کردن فرآیند یادگیری استفاده کرد؟

پلتفرم های LMS با فراهم کردن فضای یادگیری مجازی برای دانش آموزان جهت دسترسی به منابع، صحبت با معلمان خود، میزبانی بحث با همسالان خود و ارزیابی پیشرفت آنها کار می کنند. بسیاری از سیستم عامل های LMS، از جمله LMS مودل ما، شامل ابزارهای جامع ردیابی دانش آموزان هستند. این ابزارها مهم هستند زیرا نظارت دقیق بر پیشرفت دانش آموزان را برای معلمان و کارکنان اداری آسان تر می کنند.

داده‌های جمع‌آوری‌شده و ارائه‌شده توسط LMS می‌تواند تفاوت بزرگی در کیفیت تدریس ایجاد کند، زیرا معلمان می‌توانند در یک نگاه تشخیص دهند که کدام دانش‌آموز به حمایت اضافی نیاز دارد، کدام دانش‌آموز از محتوای چالش‌برانگیزتر بهره می‌برد و چه موضوعاتی باید قبل از تدریس، مورد بازبینی قرار گیرند.

7 نکته مهم که استفاده از سامانه LMS را بهینه می‌کند!

انواع مختلفی از نرم افزار LMS در سامانه آموزش مجازی وجود دارد. با در نظر گرفتن این مهم صرفا انتخاب یک سایت LMS پاسخی برای مسئله نیست؛ بلکه مسئله اصلی استفاده بهینه از برنامه LMS است.

چالش های زیادی در انتخاب سیستم lms وجود دارد. ما در این بخش از گروه آموزشی پافکو در مورد برخی از آنها صحبت خواهیم کرد که امکان ایجاد دوره های یادگیری الکترونیکی موثر را داشته باشید و در بین رقبای سیستم آموزش الکترونیکی متمایز شوید.

شما با حل چالش ها و مشکلات سامانه ال ام اس قادر خواهید بود بیشترین بهره وری از سیستم ال ام اس را داشته باشید. در ادامه با برخی از چالش های متداول در این حوزه و راهنمای استفاده از سیستم lms آشنا می شوید.


پیگیری آسان کارهای آموزش مجازی

در راهنمای استفاده از سیستم lms به شما می گوییم که تنظیم برنامه ها و پیگیری آنها بدون داشتن سیستم مدیریت یادگیری کارآمد، کابوس تدریس مجازی است. بنابراین باید ابزاری مناسب برای دنبال کردن حجم کار سامانه تدریس آنلاین وجود داشته باشد.

علاوه بر این سامانه LMS  باید فراگیران آموزش آنلاین را در مدیریت زمان یاری کرده و آنها را از وظایف مورد نظر آگاه کند.

انتخاب یک سامانه آموزش LMS مناسب به پیگیری پیشرفت های حاصل شده و میزان باقی مانده محتوای دوره تدریس مجازی کمک می کند. از این گذشته باید بازه زمانی مشخصی نیز برای اتمام دوره در نظر گرفته شده باشد. این امر انگیزه و مشارکت فراگیران دوره را افزایش خواهد داد.


همبستگی سامانه آموزش LMS با رسانه‌های اجتماعی

در این راهنمای استفاده از سیستم lms به شما می گوییم که دست یابی به مخاطبان گسترده در سامانه آموزش آنلاین به کمک همسبتگی با رسانه های اجتماعی امکان پذیر است. در واقع زمانی که افراد دوره های یادگیری آنلاین خود را به اشتراک می گذارند، ارتباط بین فراگیران و مربیان بیشتر می‌شود و امکان پرسش و پاسخ مستقیم حول موضوعات کلاس مجازی به وجود می آید.

به اشتراک گذاری دوره های یادگیری مجازی در انجمن ها یا سایر بستر های اینترنتی موجب می شود آگاهی فراگیران بیشتر شود؛ همچنین به طور غیر مستقیم، مخاطبان بیشتری با دوره های آموزشی شما در سیستم مدیریت یادگیری آشنا می شوند.

ال ام اس پافکو

ما دانش و بستر لازم برای افزایش کیفیت آموزش‌های شما را داریم. برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره رایگان

021-41986000 داخلی 116


اندازه‌گیری میزان پیشرفت دانش‌پذیران در سیستم آموزش LMS

با وجود انواع نرم افزار آموزش مجازی و یادگیری آنلاین، فراگیران ارزیابی ها، گزارش ها و نمرات پیشرفت خود را به سرعت و به صورت آنلاین دریافت می کنند.  علاوه بر این امکان دریافت بازخوردهای فوری نیز وجود دارد که عملکرد خود را بر اساس بازخوردها تنظیم کنند.

سامانه آموزش LMS مکانی مناسب را برای نظارت بر پیشرفت فراگیران ایجاد می کند که برای نظارت بر آن نیازی به باز کردن زبانه های جدید مرورگر نیست. این امر سهولت در تجزیه و تحلیل کلاس آنلاین توسط سیستم مدیریت یادگیری را به همراه خواهد داشت.


امکان دسترسی نامحدود به کتابخانه‌های الکترونیکی

در صورتی که امکان دسترسی به کتابخانه ها و پایگاه داده های آنلاین در سامانه آموزش lms وجود داشته باشد، فراگیران نرم افزار آموزش الکترونیکی به روشی ساده تر ابهامات خود در دوره های تدریس آنلاین را برطرف خواهند کرد.

برنامه LMS لازم است یک فضای به خصوص جهت جستجوی اصطلاحات اختصاصی دوره آموزشی در نظر گرفته باشد. علاوه بر این لازم است در بخش نظرات یا به صورت بخشی اضافی برای ویدیوها نیز اصطلاحاتی که فراگیران برای اولین بار با آن مواجه می شوند، توضیح داده شود؛ چراکه خواندن و شنیدن دوباره اصطلاحات دشوار باعث درک بهتر یادگیری الکترونیکی خواهد شد.

چگونه از سامانه LMS خود به بهترین روش استفاده کنید؟ 
برنامه LMS


سازگاری با انواع صفحه نمایش گوشی همراه

یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی LMS کارآمد باید به نوعی طراحی شده باشد که به خوبی در دستگاه های هوشمند متفاوت به نمایش گذاشته شود. در واقع بهتر است تجربه سامانه LMS بر روی گوشی همراه درست مانند تجربه کاربر در مرورگر سیستم رایانه ای باشد.

یک سیستم ال ام اس حرفه ای متناسب با طیف وسیعی از دستگاه ها و صفحات نمایش متفاوت آنها طراحی می شود. چرا که ممکن است فراگیران به دلایل مختلفی از سیستم رایانه ای خود دور باشند؛ به عنوان مثال زمانی که در مسافرت به سر می برند یا ترجیح می دهند از گجت هوشمند کوچک تری استفاده کنند.

در این شرایط یادگیری آنلاین نباید برای فراگیر به تجربه ای خسته کننده تبدیل شود یا پیگیری آموزش الکترونیکی با گوشی همراه برای او دشوار باشد. این قابلیت در سامانه LMS وجود دارد که نسبت به انتخاب پلتفرم مورد استفاده برای بستر آموزش مجازی اقدام کنید.

چگونه از سامانه LMS خود به بهترین روش استفاده کنید؟ 
ال ام اس سازگار با موبایل


قابلیت ارسال پیام دانش‌پذیران به یکدیگر

یک سیستم LMS حرفه ای باید دارای فضای چت داخلی باشد که مدرس و فراگیر دوره تدریس مجازی بتوانند به صورت آنلاین با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این قابلیت موضوعی جالب توجه است که از حواس پرتی فراگیران جلوگیری می کند و تمرکز در کلاس مجازی را افزایش می دهد.

همچنین این قابلیت موجب می شود که تمام گفتگوها در رابطه با دوره آنلاین در یک مکان ذخیره شوند؛ در نتیجه اگر به دنبال یافتن اطلاعات خاصی باشید این ویژگی کمک بسیاری به شما خواهد کرد.


امکان در نظرگرفتن پاداش برای تکمیل یک دوره

تمام افراد با گرفتن هدیه خوشحال می شوند! بنابراین یک سامانه LMS مناسب، گزینه ای است که بعد از گذراندن دوره یادگیری مجازی، پاداشی به فراگیر می دهد.

این هدایا معمولا از طریق طرح های تخفیف دار برای خرید ادامه دوره های آموزش مجازی در سامانه LMS ارائه می شود که به عنوان یک عامل انگیزشی در پایان دادن به دوره آنلاین نقش دارد.

در واقع این کمک هزینه های یادگیری آنلاین، بخشی از هزینه های دوره ای است که توسط نرم افزار LMS برگزار می شود؛ اما هدف اصلی ایجاد احساس رضایت و موفقیت در فراگیر نرم افزار آموزش مجازی است.

کلام آخر

با انتخاب سیستم آموزش LMS و بهینه کردن آن، برگزاری دوره های یادگیری آنلاین به بهترین شیوه ممکن در سیستم مدیریت یادگیری دنبال خواهد شد.

در این مقاله پافکو با ارائه 7 نکته و ترفند کاربردی در مورد چگونگی استفاده بهینه از سامانه LMS و راهنمای استفاده از سیستم lms شما را به استفاده از بهترین شیوه های آموزشی اثر بخش یادگیری مجازی دعوت کرد. به یاد داشته باشید که در فضای امروزی استفاده از یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی منسجم همان ابزاری است که موفقیت شما را در پی خواهد داشت.

اکنون بیش از هر زمان دیگری شاهد افزایش رقابت در این حوزه هستیم؛ بنابراین آماده باشید و با اطلاع از آخرین نکات روز در زمینه سیستم ال ام اس و راهنمای استفاده از سیستم lms دوره ای متفاوت را برگزار کنید.

شرکت پافکو، اولین شرکت دانش بنیان ارائه‌دهنده نرم افزارهای آموزش الکترونیکی به صورت یک‌پارچه است. به این معنا که سه نرم افزار سامانه LMS(ال ام اس Moodle) و برگزاری کلاس آنلاین (Adobe Connect یا BigBlueButton) و نرم افزار آموزشگاه را به صورت ادغام شده و یک‌پارچه ارائه می‌دهد. اگر در زمینه انواع نرم افزارهای آموزش مجازی به مشاوره و راهنمایی نیاز دارید، کارشناس‌های پافکو در خدمت شما هستند. کافیست روی دکمه دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید و فرم مربوطه را پر کنید تا کارشاس‌های ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دریافت مشاوره آنلاین
نظرات کاربران
اصغری

اگه سرور از خودمون باشه این امکان وجود داره تا هر تعداد کاربر زیاد کنیم

0 0

شیرازی

بهترین راه که بتونیم کاربر ها رو تا اخر وبینار نگه داریم قرعه کشی . نکات مهم و... در اول تایم بگیم

0 0

اسدی

ایا تو محیط lms هم میشه چت کرد

0 0

حسینی

با سلام تو محیط انلاینش ( ادوبی کانکت اونجا میتونی با بقیه چت کنی

0 0

شروین میرزایی

مقاله و راهنمایی خوبی بود سپاس

0 0

جعفری

سامانه ال ام اس میتونه یه منبع مرجع برای اطلاعات باشه چون میشه ذخیره کرد و همه جا درسترسی داشته باشید

0 0

Bahrami

برنامه موبایلی هم داره و میشه تو همه گوشی ها نصب کرد

0 0

قادری

دقیقا lms برای موبایل کاربردی هست

0 0

نیما موسوی

با سلام
اگر بخواهیم از سامانه lms به بهترین حالت استفاده کنیم این است که تمامی دوره های خودمون رو ضبط کنیم و قابلیت دانلود بزاریم

0 0

نادیا شمس

بهترین قابلیت lms به نظر منم اینه که میشه تو هر جایی و با هر سیستممی گوشی یا تبلت کلاس ها رو استفاده کنیم

0 0

محمد

سلام
ال ام اس مودل یک ابزار حرفه ای است فقط نصب و ستاپ آن نکات ریز زیادی داره اگر درست کانفیگ بشه همه مدل محتوایی را ساپورت یکنه

1 0

احمد شریفی

برنامه ال ام اس رو میتونیم خودمون راه اندازی کنیم ؟

0 0

فرید موسوی

نیاز به تخصص، سرور و پشتیبان و .... داره همینجوری نمیشه
ما برای اموزشگاهمون داریم استفاده میکنیم

0 0

لیلا

نحوه مار با سامانه lms راحت تر از چیزیه که به نظ میاد

2 0

keyvan

سلام
به نظرم یکی از مزایای مهمی که سامانه lms داره اینه که هم با تلفن همراه قابل اجراست و هم با سیستم کامپیوتر

1 0

پافکو

با توجه استفاده بیشتر افراد از موبایل و تبلت نیازی هست ریسپانسیو باشه

0 0

مهدوی

بله اگه نباشه فکر کنم 70 80 درصد گیر میکنن

0 0

مریم عظیمی

کار با سیستم LMS خیلی راحت نیست به خصوص برای ما معلم ها و مدیرهایی که خیلی اهل کامپیوتر و نرم افزار نبودیم تا قبل از این
واقعا استفاده از سامانه LMS مزایای زیادی داره ولی به شرطی که کاربریش راحت تر شه و راهنماهای آموزشی خوب ازش داشته باشیم. من مدیر مدرسه غیر انتفاعی هستم و اگر این شرایط مهیا بشه حتما بعد از کرونا هم از ال ام اس استفاده خواهم کرد.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید