مقالات نرم افزار آموزش مجازی

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی بسیار قابل توجه است

امروزه، صنعت آموزش مجازی، به دلیل مزایای بیشماری که دارد، در حوزه های مختلفی آشکار شده است. از پایین آمدن هزینه های آموزش مجازی گرفته تا تسریع در روند جهت گیری. این دلایل، نوید کاربرد بالقوه بیشتری را برای حال و آینده می دهد. از این رو، تصمیم گرفتیم در این مقاله به تحلیل اهمیت صنعت آموزش مجازی در صنعت مالی بپردازیم.

با ادوبی کانکت، کلاس آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان


بخش مالی شامل خطرات زیادی است زیرا اشتباهات جزئی می تواند میلیون ها تومان هزینه داشته باشد، آموزش دقیق ضروری است و می تواند از طریق پلتفرم های آموزشی آنلاین ارائه شود. از این رو، برای روشن شدن بیشتر این موضوع، ما لیستی از عوامل خاصی را تهیه کرده ایم که یادگیری الکترونیکی را در صنعت مالی امروزی مهم می کند.

جایگاه و ارزش صنعت آموزش مجازی و یادگیری در امور مالی

یادگیری در حوزه صنعت مالی، جایگاه بسیار بالایی دارد. بانکداری، صنعتی است که کلیه معاملات نقدی، اعتباری و مالی افراد و سرمایه گذاری ها را از سراسر جهان اداره می کند. این همان چیزی است که امروز اقتصاد مدرن به این شدت وابسته است. برای نشان دادن اهمیت ای موضوع نظر شما را به یک پیش بینی آماری جلی می کنم: طبق یک تخمین ، درآمد بازار بانکی دیجیتال ایالات متحده قرار است تا سال 2024 از 9 تریلیون دلار عبور کند.

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی


با وجود قوانین و مقررات متعدد در تمام سطح های منطقه ای، ملی و بین المللی و مجموعه ای از رویه ها و دستورالعمل ها، بانکداری همچنان یک صنعت سودآور است. مسئله ای که وجود دارد این است که، از آنجا که فعالیت در این صنعت ریسک عظیمی دارد، چرا که اشتباهات جزئی می تواند میلیون ها دلار هزینه داشته باشد. در نتیجه در صنعت مالی، آموزش دقیق بسیار حیاتی است و روش یادگیری الکترونیکی برای آموزش و انتقال دانش در آن مناسب است. از این رو، برای اینکه حق مطلب و اهمیت کاربرد آموزش مجازی در بانکداری و صنعت مالی روشن شود، به لیستی از ویژگی ها و مزایای خاص آن در این صنعت می پردازیم.

6 عامل که نشان دهنده اهمیت آموزش مجازی در صنعت مالی می باشند

به این 6 عامل حیاتی که باعث شده است صنعت آموزش مجازی به جزئی جدا نشدنی از صنعت مالی تبدیل شود، نگاهی بیندازید.


یک – انعطاف در صنعت آموزش مجازی

در حالی که روش های سنتی آموزش، شما را ملزم به رعایت برنامه ای سخت و حضور روزانه در کلاس های درس در زمان های مشخصی می کند، صنعت آموزش مجازی چنین مشکلات و محدودیت هایی ندارد. کارکنان بانکی و بانکدار ها می توانند هر زمانی که تمایل داشته باشند به دوره آموزش مجازی دسترسی داشته باشند.

صنعت آموزش مجازی یک رویکرد انعطاف پذیر برای انتقال دانش و آموزش در امور بانکی و مالی است، زیرا می توانید بدون حضور فیزیکی در جایی خاص و قبول هزینه های مالی و زمانی ناشی از سفرهای کوتاه و بلند، به یادگیری آنلاین بپردازید. می توانید قبل یا بعد از انجام وظایف شغلی خود در کلاس مجازی آفلاین شرکت کنید. از آنجاییکه کار در صنعت مالی، سختگیرانه است، کارکنان وقت اضافه و آزاد زیادی ندارند و رفتن به کلاس های آموزشی می تواند کار آن ها را مختل کند. از این رو، کاربرد صنعت آموزش مجازی در صنعت مالی ثابت کرده است که یک گزینه مناسب و موثر می باشد.


دو – کاهش هزینه آموزش با اموزش الکترونیکی

بله! درست است.

آموزش الکترونیکی به این ویژگی شهره است. صنعت آموزش مجازی، حتی در صنعت مالی نیز، گزینه ارزانتری برای آموزش و یادگیری محسوب می شود. اگرچه در بخش مالی، پول هرگز مسئله خاصی نبوده است، کاربرد راه حل های eLearning در قالب برنامه ها و پلتفرم های مختلف می تواند گزینه ی بسیار ارزانتری باشد.

در حقیقت، اپلیکیشن ها و نرم افزارهایی که دوره های آموزشی آنلاین را برای کارمندان و کاربران عمومی در صنعت مالی در سراسر هان ارائه می دهند، محبوبیت زیادی را طی سال های اخیر کسب کرده اند. نمودار زیر، تعداد برنامه ها و اپلیکیشن های موجود در زمینه های آموزش، سبک زندگی، برنامه ریزی و شخصی سازی و مراقبت های بهداشتی و سلامت شخصی را نشان می دهد. توجه کنید:

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی


این نمودار، به خوبی نشان دهنده ی محبوبیت فزاینده و نیاز به برنامه های صنعت آموزش مجازی در امور مالی می باشد.


سه – صنعت آموزش الکترونیکی نیز همگام با صنعت مالی، همواره در حال پیشرفت است

در روش های سنتی آموزش، به روزرسانی منابع درسی از جمله کتاب ها، به صورت فوری، کاری بس دشوار است. از این رو، در حوزه ای مانند حوزه مالی که در هر لحظه در حال تکامل و تغییر است و در هر مرحله چالش های جدیدی را به همراه می آورد، به روز رسانی و تطبیق آموزش با توجه به روند های در حال تحول به یک عامل مهم تبدیل می شود.

اگر چه با رویکرد صنعت آموزش مجازی، به سادگی می توان بر این چالش ها غلبه کرد. با به کار گیری یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) مبتنی بر وب، کلیه مطالب، منابع و برنامه های آموزشی که برای کارکنان سازمان های مالی در دسترس قرار می گیرد، بدون هیچ زحمتی قابل به روز رسانی و یا تغییر است. همچنین در هر زمانی که اراده شود، بسته های محتوای یادگیری جدیدمی تواند از طریق فرآیند یادگیری الکترونیکی در فرآیند یادگیری اضافه و ادغام شود.


چهار – سهولت مدیریت امنیت در آموزش الکترونیکی

امروزه، برای بسیاری از سازمان ها و ارگان ها مالی، که به انتقال دانش و آموزش هایی به کارکنان خود نیاز دارند، به یک انتخاب عاقلانه تبدیل شده است. اما نکته اینجاست که، با وجود اهمیت زیاد آموزش، حفظ امنیت آموزش های آنلاین نیز بسیار مهم می باشد. سازمان ها و آموزشگاه های مجازی می توانند با کمک یک سامانه آموزش الکترونیکی مبتنی بر اینترنت، دانش را از طریق امنی به دانش پذیران منتقل می کند و این روند را از طریق قایروال خود سازمان تامین می کند و هر گونه دخالت شخص ثالث را از بین می برد. به این ترتیب، آن دسته از سازمان هایی، در محل های جغرافیایی مختلف و دور از همی شعبه دارند، می توانند از یک سیستم ال ام اس استفاده کنند که به راحتی توسط تیم IT، قابل نظارت و ایمن خواهد بود.


پنج – استفاده از آموزش الکترونیکی در جهت گیری کارمندان

این شاید واقعی ترین کاربرد آموزش الکترونیکی در هر سازمانی با هر زمینه ای باشد، نه فقط امور مالی. این رویکرد آموزشی در بسیاری از سازمان ها برای معرفی سیاست ها و مقررات شرکت برای استخدامی های جدید مورد استفاده قرار می گیرد. این آموزش ها شامل آشنا کردن کارکنان با قوانین، مقررات، سیاست های مربوط به تعاملات و رفتارهای جنسیتیف مسائل مربوط به سواستفاده از نژاد و اخلاق حرفه ای شرکت می باشد.


شش – دریافت بینش معنادار درباره برنامه های آموزشی توسط مدیران

صنعت آموزش آنلاین نه تنها کل فرآیند آموزش در صنعت مالی را ارتقا می بخشد، بلکه برای مدیران پروژه و سایر مدیران یک سازمان مالی، بینش خوبی در مورد چگونگی اتخاذ برنامه های آموزش کارکنان ایجاد می کند. این بازخورد کاملاً خودکار است و سریع به دست می آید و در نهایت کل مراحل آموزش را تا حد زیادی یکپارچه می کند.

چگونه یک LMS در بانکداری می تواند کمک کننده باشد؟

بانکداری جزء لاینفک اقتصاد هر کشور است. این بخش به دلیل بیماری همه گیر با چالش های زیادی روبرو است، از این رو ارتقاء مهارت ها به یک نیاز مهم تبدیل شده است. یک LMS در بانکداری ضروری است زیرا هیچ مکان آموزشی مشترکی برای کارمندان بانک وجود ندارد. آموزش باید در دفاتر سازماندهی شود و بانک ها شعبه های زیادی دارند. از این رو، به کارکنان بانک باید آموزش هایی داده شود که شامل حذف ساعات اداری نباشد. با آموزش الکترونیکی مالی، بانک‌ها از مزیت قابل توجهی در زمینه آموزش کارکنان برخوردار شده‌اند، بدون اینکه با مشکل تکرار آموزش و پیگیری انطباق مواجه شوند. همچنین کارمندان می توانند با آسودگی خاطر به آموزش های برنامه ریزی شده پرداخته و فیلم های کوچک را تماشا کنند.

مهارت‌های ارتباطی برای کارکنان بانک ضروری است، بنابراین باید از طریق آموزش الکترونیکی به آنها نقش‌آفرینی کرد. کارمندان بانک باید دانش کافی داشته باشند.


در نهایت اینکه

صنعت مالی همچنان در حال پیشرفت است و همه روزه مجموعه جدیدی از قوانین و چالش ها را با خود به ارمغان می آورد و به روز بودن برای بقا در این صنعت یک امر ضروری محسوب می شود. از این رو، eLearning می تواند کلید اصلی برای بقا و غلبه بر همه این چالش ها باشد. همانطور که در بالا به صورت مفصل تر بیان شد، روشن است که آموزش الکترونیکی تأثیر خوبی بر روند صنعت مالی دارد.

ما دانش و بستر لازم برای افزایش کیفیت آموزش‌های شما را داریم. برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره رایگان

021-41986000 داخلی 116
نظرات کاربران
حبیبی

از لحاظ مالی واقعن به صرفه تره

0 0

مژگان فیض

صنعت آموزش مجازی با سرعت زیادی درحال رشده

0 0

فرزین

این روزا اگر کسب و کاری نتواند خودش با صنعت آموزش مجازی تطبیق دهد، احتمالا با شکست مواجه می شود.

0 0

اشرافی

استفاده از صنعت آموزش مجازی در صنعت مالی بسیار کاربردیه

0 0

محمدی

این روزا آموزش مجازی تو همه صنعت ها کاربرد داره

0 0

نجفی

سلام
من در شرکت مهبافت بودم و در بخش مالی مشغول بودم از مقاله خوب شما در زمینه ارتباط مالی و LMS آموزش مجازی استفاده کردم خواستم تشکر کنم

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید