مقالات نرم افزار آموزش مجازی

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی بسیار قابل توجه است

امروزه، کاربرد آموزش مجازی، به دلیل مزایای بیشماری که دارد، در حوزه های مختلفی آشکار شده است. از پایین آمدن هزینه های آموزش گرفته تا تسریع در روند جهت گیری. این دلایل، نوید کاربرد بالقوه بیشتری را برای حال و آینده می دهد. از این رو، تصمیم گرفتیم در این مقاله به تحلیل اهمیت آموزش الکترونیکی در صنعت مالی بپردازیم.


جلسات خود را مجازی برگزار کنید.


فهرست مطالب

جایگاه و ارزش آموزش و یادگیری در امور مالی

6 عامل که نشان دهنده اهمیت آموزش الکترونیکی در صنعت مالی می باشند

یک – انعطاف در آموزش

دو – کاهش هزینه آموزش با اموزش الکترونیکی

سه – صنعت آموزش الکترونیکی نیز همگام با صنعت مالی، همواره در حال پیشرفت است

چهار – سهولت مدیریت امنیت در آموزش الکترونیکی

پنج – استفاده از آموزش الکترونیکی در جهت گیری کارمندان

شش – دریافت بینش معنادار درباره برنامه های آموزشی توسط مدیران

در نهایت اینکه


جایگاه و ارزش آموزش و یادگیری در امور مالی

یادگیری در حوزه امور مالی، جایگاه بسیار بالایی دارد. بانکداری، صنعتی است که کلیه معاملات نقدی، اعتباری و مالی افراد و سرمایه گذاری ها را از سراسر جهان اداره می کند. این همان چیزی است که امروز اقتصاد مدرن به این شدت وابسته است. برای نشان دادن اهمیت ای موضوع نظر شما را به یک پیش بینی آماری جلی می کنم: طبق یک تخمین ، درآمد بازار بانکی دیجیتال ایالات متحده قرار است تا سال 2024 از 9 تریلیون دلار عبور کند.

درآمد-بازار-بانکی-دیجیتال-ایالات-متحده


با وجود قوانین و مقررات متعدد در تمام سطح های منطقه ای، ملی و بین المللی و مجموعه ای از رویه ها و دستورالعمل ها، بانکداری همچنان یک صنعت سودآور است. مسئله ای که وجود دارد این است که، از آنجا که فعالیت در این صنعت ریسک عظیمی دارد، چرا که اشتباهات جزئی می تواند میلیون ها دلار هزینه داشته باشد. در نتیجه در حوزه مالی، آموزش دقیق بسیار حیاتی است و روش یادگیری الکترونیکی برای آموزش و انتقال دانش در آن مناسب است. از این رو، برای اینکه حق مطلب و اهمیت کاربرد آموزش مجازی در بانکداری و صنعت مالی روشن شود، به لیستی از ویژگی ها و مزایای خاص آن در این صنعت می پردازیم.


6 عامل که نشان دهنده اهمیت آموزش الکترونیکی در صنعت مالی می باشند

به این 6 عامل حیاتی که باعث شده است آموزش مجازی به جزئی جدا نشدنی از صنعت مالی تبدیل شود، نگاهی بیندازید.


یک – انعطاف در آموزش

در حالی که روش های سنتی آموزش، شما را ملزم به رعایت برنامه ای سخت و حضور روزانه در کلاس های درس در زمان های مشخصی می کند، آموزش مجازی چنین مشکلات و محدودیت هایی ندارد. کارکنان بانکی و بانکدار ها می توانند هر زمانی که تمایل داشته باشند به دوره آموزش آنلاین دسترسی داشته باشند.

آموزش مجازی یک رویکرد انعطاف پذیر برای انتقال دانش و آموزش در امور بانکی و مالی است، زیرا می توانید بدون حضور فیزیکی در جایی خاص و قبول هزینه های مالی و زمانی ناشی از سفرهای کوتاه و بلند، به یادگیری آنلاین بپردازید. می توانید قبل یا بعد از انجام وظایف شغلی خود در کلاس مجازی آفلاین شرکت کنید. از آنجاییکه کار در صنعت مالی، سختگیرانه است، کارکنان وقت اضافه و آزاد زیادی ندارند و رفتن به کلاس های آموزشی می تواند کار آن ها را مختل کند. از این رو، کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی ثابت کرده است که یک گزینه مناسب و موثر می باشد.


دو – کاهش هزینه آموزش با اموزش الکترونیکی

بله! درست است.

آموزش الکترونیکی به این ویژگی شهره است. این نوع از آموزش، حتی در صنعت مالی نیز، گزینه ارزانتری برای آموزش و یادگیری محسوب می شود. اگرچه در بخش مالی، پول هرگز مسئله خاصی نبوده است، کاربرد راه حل های eLearning در قالب برنامه ها و پلتفرم های مختلف می تواند گزینه ی بسیار ارزانتری باشد.

در حقیقت، اپلیکیشن ها و نرم افزارهایی که دوره های آموزش الکترونیکی را برای کارمندان و کاربران عمومی در صنعت مالی در سراسر هان ارائه می دهند، محبوبیت زیادی را طی سال های اخیر کسب کرده اند. نمودار زیر، تعداد برنامه ها و اپلیکیشن های موجود در زمینه های آموزش، سبک زندگی، برنامه ریزی و شخصی سازی و مراقبت های بهداشتی و سلامت شخصی را نشان می دهد. توجه کنید:

نیاز به برنامه های آموزش الکترونیکی


این نمودار، به خوبی نشان دهنده ی محبوبیت فزاینده و نیاز به برنامه های آموزش الکترونیکی در امور مالی می باشد.


سه – صنعت آموزش الکترونیکی نیز همگام با صنعت مالی، همواره در حال پیشرفت است

در روش های سنتی آموزش، به روزرسانی منابع درسی از جمله کتاب ها، به صورت فوری، کاری بس دشوار است. از این رو، در حوزه ای مانند حوزه مالی که در هر لحظه در حال تکامل و تغییر است و در هر مرحله چالش های جدیدی را به همراه می آورد، به روز رسانی و تطبیق آموزش با توجه به روند های در حال تحول به یک عامل مهم تبدیل می شود.

اگر چه با رویکرد آموزش مجازی، به سادگی می توان بر این چالش ها غلبه کرد. با به کار گیری یک سیستم الکترونیکی مبتنی بر وب، کلیه مطالب، منابع و برنامه های آموزشی که برای کارکنان سازمان های مالی در دسترس قرار می گیرد، بدون هیچ زحمتی قابل به روز رسانی و یا تغییر است. همچنین در هر زمانی که اراده شود، بسته های محتوای یادگیری جدیدمی تواند از طریق فرآیند یادگیری الکترونیکی در فرآیند یادگیری اضافه و ادغام شود.


چهار – سهولت مدیریت امنیت در آموزش الکترونیکی

امروزه، برای بسیاری از سازمان ها و ارگان ها مالی، که به انتقال دانش و آموزش هایی به کارکنان خود نیاز دارند، به یک انتخاب عاقلانه تبدیل شده است. اما نکته اینجاست که، با وجود اهمیت زیاد آموزش، حفظ امنیت آموزش های آنلاین نیز بسیار مهم می باشد. سازمان ها و آموزشگاه های مجازی می توانند با کمک یک سامانه آموزش الکترونیکی مبتنی بر اینترنت، دانش را از طریق امنی به دانش پذیران منتقل می کند و این روند را از طریق قایروال خود سازمان تامین می کند و هر گونه دخالت شخص ثالث را از بین می برد. به این ترتیب، آن دسته از سازمان هایی، در محل های جغرافیایی مختلف و دور از همی شعبه دارند، می توانند از یک سیستم ال ام اس استفاده کنند که به راحتی توسط تیم IT، قابل نظارت و ایمن خواهد بود.


پنج – استفاده از آموزش الکترونیکی در جهت گیری کارمندان

این شاید واقعی ترین کاربرد آموزش الکترونیکی در هر سازمانی با هر زمینه ای باشد، نه فقط امور مالی. این رویکرد آموزشی در بسیاری از سازمان ها برای معرفی سیاست ها و مقررات شرکت برای استخدامی های جدید مورد استفاده قرار می گیرد. این آموزش ها شامل آشنا کردن کارکنان با قوانین، مقررات، سیاست های مربوط به تعاملات و رفتارهای جنسیتیف مسائل مربوط به سواستفاده از نژاد و اخلاق حرفه ای شرکت می باشد.


شش – دریافت بینش معنادار درباره برنامه های آموزشی توسط مدیران

آموزش مجازی نه تنها کل فرآیند آموزش در صنعت مالی را ارتقا می بخشد، بلکه برای مدیران پروژه و سایر مدیران یک سازمان مالی، بینش خوبی در مورد چگونگی اتخاذ برنامه های آموزش کارکنان ایجاد می کند. این بازخورد کاملاً خودکار است و سریع به دست می آید و در نهایت کل مراحل آموزش را تا حد زیادی یکپارچه می کند.


در نهایت اینکه

صنعت مالی همچنان در حال پیشرفت است و همه روزه مجموعه جدیدی از قوانین و چالش ها را با خود به ارمغان می آورد و به روز بودن برای بقا در این صنعت یک امر ضروری محسوب می شود. از این رو، eLearning می تواند کلید اصلی برای بقا و غلبه بر همه این چالش ها باشد. همانطور که در بالا به صورت مفصل تر بیان شد، روشن است که آموزش الکترونیکی تأثیر خوبی بر روند صنعت مالی دارد.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
نجفی

نجفی

        سلام
من در شرکت مهبافت بودم و در بخش مالی مشغول بودم از مقاله خوب شما در زمینه ارتباط مالی و LMS آموزش مجازی استفاده کردم خواستم تشکر کنم
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید