مقالات نرم افزار آموزش مجازی

13 نکته در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS

خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS
خرید نرم افزار LMS همواره یکی از دغدغه های مشتریان و خریداران نرم افزار است. موارد زیادی در خرید نرم افزار LMS مهم هستند مانند قیمت، مراحل نصب، پشتیبانی مناسب نرم افزار و غیره. در این مقاله به برخی از این نکات مهم پرداخته ایم:


13 نکته که در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS -و در خرید سایر نرم افزار ها- که باید در نظر داشته باشید، به شرح زیر است: 

- نکته اول:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS  مصرف بهینه منابع سخت افزاری و شبکه و.. در نظر بگیرید

اهمیت منابع سخت افزار و شبکه در زمان هایی که تعداد کاربر به حد بالایی می رسد خود را نشان می دهد. نرم افزار lms، در وهله ی اول، باید توانایی استفاده از منابع را داشته باشد و در مرحله دوم باید بتواند بهینه از این منابع استفاده کند تا سازمان قادر باشد با کمترین منابع به بیشترین کارایی و بهره وری دست یابد. 

-نکته دوم:

افزایش اثر بخشی را در نظر داشته باشید

یکی از بارزترین خصوصیات یک نرم افزار خوب، ایجاد یکپارچگی سازمانی است. این بدان معنی است که ورود اطلاعات و  اختصاص دسترسی ها به لایه های اطلاعاتی سازمان در هر زمان و مکان که اینترنت وجود دارد امکان پذیر باشد تا از دوباره کاری جلوگیری به عمل آید بعبارت دیگر نباید سازمان به "جزایر اطلاعات" جدا از هم تکه تکه شود، بلکه باید همه اطلاعات به صورت منسجم و یکپارچه سازمان دهی شوند. با این ویژگی، سیستم مدیریت یادگیری ال ام اس باعث افزایش اثر بخشی سازمانی می گردد.

- نکته سوم:

در کار با نرم افزار آموزش مجازی LMS امکان دورکاری نیز وجود داشته باشد

نرم افزار لازم است تحت وب یا  Full Web base باشد. نرم افزار های تجت وب علاوه بر این که به نصب نرم افزار روی هر کلاینت نیازی ندارند، بلکه امکان دورکاری را در موسسه فراهم آورده و استفاده از توانمندی های ذهنی کاربران، اطلاعات و دانش اطلاعاتی کاربران را میسر می سازد.

- نکته چهارم:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS کیفیت یک اصل حیاتی است

از مؤلفه های یک نرم افزار مطمئن، جامعیت تست کنترل کیفیت آن است. کیفیت یک نرم افزار باعث ایجاد اطمینان و آسایش می گردد شرکت ارایه دهنده نرم افزار LMS علاوه بر اخذ گواهی تست امنیت لازم است گواهی کنترل کیفیت را نیز گرفته باشد. چنانچه محصول گواهی کیفیت را داشته باشد یعنی انواع تست ها مانند تست فشار، بار، حجم، load، تست اطلاعات حجیم، تست کاربری و ... را روی آن انجام شده است و عملکرد مورد قبولی نشان داده است.

- نکته پنجم:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS  سرعت بارگزاری صفحات در نرم افزار  مهم  است

یکی از مهم ترین ویژگی ها در خرید نرم افزار آموزش مجازی lms  رضایت کاربران از سرعت بارگزاری آن می باشد. بهتر است که نرم افزار lms (ال ام اس) تست سرعت را با حجم بالای دیتا Big Data  گذارنده باشد.

- نکته ششم:

داشتن گواهینامه امنیت مهم است :

 از آنجا که کلیه اطلاعات در بستر وب منتقل می شود اخذ گواهی سطح بلوغ امنیتی گرید A از مرکز تحقیقات انفورماتیک یا سایر مرکز اعطای گواهی امنیت نرم افزار از مهمترین فاکتورهای انتخاب یک نرم افزار می باشد. همانطور که متخصصین امر مطلع می باشند این گواهی مبتنی بر استانداردهای ISO برای محصولات تولیدی نرم افزاری صادر می گردد. موضوع امنیت در لایه های مختلف لازم است بررسی شود مانند امنیت شبکه، امنیت پایگاه داده و صدها مورد... که موارد فوق در استاندارهای اخذ شده  بررسی و پاس شده باشند.

- نکته هفتم:

در نرم افزار آموزش مجازی LMS، سازگاری با نیاز مشتری مهم می باشد

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید نرم افزار ال ام اس (lms) لازم است به آن توجه جدی شود میزان مطابقت نرم افزار با خواسته ها و نیاز های سازمان است. لذا قبل از خرید نرم افزار لازم است لیست نیازها و انتظارات را استخراج کنید و آن ها را اولویت بندی کنید و طبق آن نرم افزار های ارائه دهنده های مختلف را مورد بررسی قرار دهید. یک نرم افزار خوب باید پاسخ گوی نیاز های اصلی سازمان باشد.

یکپارچگی نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس
خرید نرم افزار lms

- نکته هشتم:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS، قیمت مهمترین مولفه نیست

قیمت نرم افزار lms (ال ام اس) یکی از پارامترهای تصمیم گیری می باشد اگر چه این پارامتر نباید منجر به این گردد که ما یک کالای نامرغوب خریداری کنیم و سپس متوجه شویم کیفیت لازم را ندارد که در ایران متاسفانه این اشتباه به فور رخ میدهد در این صورت ضمن از دست وجه پرداخت شده بابت نرم افزار هزینه زمانی را نیز باید در نظر بگیریم.

- نکته نهم:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS مشتری مداری شرکت فروشنده مهم است

پس از خرید نرم افزار تفاوت شرکت ها بخوبی نمایان می گردد شرکتی را باید انتخاب کنیم که مشتری در قلب سیستم انها باشد و سیستم ارتباط با مشتری را بصورت جدی پیاده سازی کرده باشند در چند سال گذشته واحد CRM در ایران وضعیت بهتری پیدا کرده است.

- نکته دهم:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS جذابیت UI را در نظر بگیرید

 رابط کاربری آسان UI در نرم افزار  یک تجربه خوب را برای کاربران خواهد داشت مثلا امکان استفاده همزمان از چندین صفحه را در اختیار کاربر قرار دهیم و ضمن ارائه یک میز کار شخصی به هر کاربر، امکان تغییر رنگ صفحات نیز وجود دارد و ..

جهت بررسی این موضوع یک اکانت آزمایشی از فروشنده نرم افزار درخواست کنید.

- نکته یازدهم:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS صرفه جویی و کاهش هزینه مشتری با استفاده از سرویس SAAS وجود داشته باشد

شما می توانید نرم افزار و حتی زیر ساخت های فنی آن را به صورت اجاره یا سرویس استفاده کنید. ما در پافکو با فراهم آوردن زیر ساخت قدرتمند سخت افزار از سال 1389، این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده ایم که علاوه بر خدمات نرم افزار، از زیر ساخت فنی و قدرتمند این شرکت نیز استفاده نمایند. ارائه SLA از طرف شرکت پافکو اطمینان را برای شما فراهم می کند که محصولات و خدماتی که ارائه می دهیم از بالاترین کیفیت برخوردار است. لازم به ذکر است که SLA، خسارت های لازم جهت جبران سرویس را در صورت عدم ارائه سرویس مناسب و انجام تعهدات را در نظر می گیرد. 

ضمن اینکه در روش SAAS، هزینه های جانبی مانند خرید سرور، پهنای باند، UPS، نیروی انسانی متخصص و ... بسیار کاهش می یابد، مشتری از آرامش خاطر بیشتری برخوردار شده و سرعت خدمت رسانی افزایش می یابد. مهم ترین نکته این جاست که این روش توجیه اقتصادی بالایی برای خریداران دارد.

- نکته دوازدهم:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS نیاز به سرمایه گذاری اندک داشته باشد

 انواع روش های فروش و خرید نرم افزار LMS (ال ام اس) بسیار ضروری است باید شرکت فروشنده نرم افزار یک فضای مناسب برای انتخاب نرم افزار را  فراهم آورد تا مشتری بتواند قدرت انتخاب داشته باشد.

 - نکته سیزدهم:

در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS خدمات پس از فروش عالی توجه داشته باشید

بسیاری از فروشندگان LMS اشخاص هستند این موضوع در خصوص سایر نرم افزار هم صدق می کند اشخاص معمولا چندین برابر می توانند قیمت نرم افزار را کمتر از سایرین به شما بفروشند ولی در خدمات پس از فروش گیر می کنند خدمات پس از فروش مهمترین پارامتر تصمیم گیری در خرید نرم افزار می باشد.

 13.1. آموزش و استقرار نرم افزار 

شرکت ارایه دهنده LMS با انواع روشهای ارائه راهنمای بصورت متنی ،صوتی، تصویری ،آموزش بصورت جلسات آنلاین یا وب کنفرانس، حضوری و تلفنی به مشتریان لازم است خدمات رسانی کند. به محض دریافت درخواست استقرار از سوی مشتری ، سریعاً نیروی متخصص جهت استقرار نرم افزار به مدت زمان مکفی در اختیار وی قرار گیرد.

13.2. Hot Line

 با توجه به ارائه خدمات بصورت سرویس SAAS،  لازم است یک خط تماس اضطراری از واحد پشتیبانی در اختیار مشتریان قرار گیرد تا در ساعات غیر اداری بتوانند با واحد پشتیبانی در ارتباط باشند.


13.3. دریافت خدمات فنی مناسب

چنان چه چالشی در سیستم به وجود آید لازم است که تیم پشتیبانی شرکت سریعا خدمات لازم را به مشتریان بدهند. جهت بررسی این موضوع می توانید به لیست حسن انجام کار گرفته شده، که توسط سای مشتری ها به شرکت فروشنده داده شده است مراجعه کنید. امیدواریم به انتشار این محتوا در خصوص انتخاب مناسب نرم افزار LMS توانسته باشیم کمک کوچکی در راستای افزایش اطلاعات شما در خصوص خرید نرم افزار به خصوص نرم افزار های آموزش مجازی کرده باشیم. 

لطفاً قبل از اقدام به انجام دانلود نرم افزار و دانلود مقاله جهت کسب آگاهی بیشتر برای خرید نرم افزار LMS، با گرفتن مشاوره از کارشناسان ما، بهترین انتخاب را با اطلاعات کامل انجام دهید. نرم افزار هایی که شرکت پافکو با پشتیبانی عالی ارائه می دهد، به قرار زیر می باشد:

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
جوهری

جوهری

        سلام
به نظرم پشتیبانی خوب در نرم افزار lms از همه مهمتر است
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید