مقالات نرم افزار آموزش مجازی

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی

انتخاب و خرید lms ال ام اس سازمانی مناسب، به دلیل وجود انواع lms گزینه های زیاد به اندازه کافی سخت است. اما حتی بعد از انتخاب یک سامانه ال ام اس ایده آل، موانع سرمایه گذاری و اجرایی بسیاری ممکن است پیش آید. سعی ما در این مقاله این است که به شما در مقابله با این موانع کمک کنیم تا برنامه و سایت آموزش آنلاین خودتان را راه اندازی کنید.

با نرم افزار LMS پافکو بیشتر آشنا شوید:

سامانه LMS پافکو

چگونه موانع سرمایه گذاری و اجرایی ال ام اس سازمانی را حل کنید؟

شما می خواهید با استفاده از سیستم آموزش الکترونیکی ال ام اس، برای نیروی دور کار خود، دسترسی 24 ساعته فراهم کنید. همچنین نرم افزار ال ام اس به شما اَبَر داده ارزشمندی می دهد که می توانید از آن برای تنظیم دقیق استراتژی خود و شخصی سازی فرآیند اموزش انلاین استفاده کنید. تعداد این موانع ممکن است خیلی زیاد باشد، اما حل کردن بعضی از آن ها، مزایای زیادی برای سازمان شما به ارمغان می آورد. در ادامه این مقاله، برای جلوگیری از اشتباهات سرمایه گذاری و اجرایی روی یک ال ام اس سازمانی، نکاتی را بیان خواهیم کرد که توجه به آن ها می تواند حاشیه امن شما در استفاده از سامانه آموزش مجازی lms را بیشتر کند.


یک – برنامه ریزی و در نظر گرفتن یک بودجه واقع بینانه که تمام هزینه های پنهان را شامل شود.

شما باید بودجه مورد نیاز برای همه مواردی که در کل فرآیند پیاده سازی لازم است را حساب کنید. این بودجه هزینه های اولیه و اشتراک ماهانه برای ایجاد محتوا و نگهداری محتوا را شامل می شود. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که سازمان ها در هنگام سرمایه گذاری روی یک سایت ال ام اس LMS جدید می کنند، هزینه های پنهان آن را در نظر نمی گیرند و تنها به هزینه خریدن آن توجه می کنند. علاوه بر این، نیاز است که تیم شما با نرم افزار یادگیری الکتونیکی آشنا شود. همچنین نیاز دارید که ابزار را به روز رسانی کنید تا بتوانید از تکنولوژی مدرن استفاده کنید.


دو- تجزیه و تحلیل نیازهای آموزشی قبل از اقدام

بسیاری از سازمان ها مستقیما به مرحله اجرا می روند و اقدام به خرید ال ام اس می کنند. آن ها برای شروع کار بسیار مشتاق هستند و اهمیت تحلیل نیاز آموزشی را نادیده می گیرند. اگر درباره کاستی های سیستم فعلی خود آگاهی ندارید، چگونه می توانید تعیین کنید که در ال ام اس سازمانی جدید خود به دنبال چه مواردی باشید؟ در وهله اول باید مشکلات و نیاز ها را شناسایی کنید و مشخص کنید که سیستم آموزش آنلاین جدید شما چگونه این مشکلات را رفع خواهد کرد.


سه- تعریف انتظاراتی که از یک ال ام اس سازمانی دارید

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی
انتظارات خود از سیستم ال ام اس سازمانی را مشخص کنید


نسخه آزمایشی رایگان و دمو را امتحان کنید و تعیین کنید که به دنبال چه هستید و چرا. هدف از این تست این است که شما متوجه شوید که آیا این ال ام اس سازمانی به نیازهای شما پاسخ می دهد یا نه. برای انجام این کار، باید معیارهای موفقیت در سازمان خود را تعریف کنید. سازمان شما از نرم افزار ال ام اس چه انتظاراتی دارد؟ آیا این ال ام اس، بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS برای سازمان شماست؟ چه ویژگی هایی نیاز دارید و چگونه می توانید به اهداف خود برسید؟


چهار- در هنگام ایجاد جدول زمانی برای دوره، نظر کارکنان را جویا شوید

شکی نیست که ساختن یک جدول زمانی برای اجرای نرم افزار آموزش مجازی LMS بسیار مهم است. شما به ورودی هر فرد و متصل کردن آن به گردش کار نیاز دارید. به عنوان مثال، ادمین سامانه lms (ال ام اس)ِ شما یا توسعه دهنده های محتوا می دانند که چه مدت زمان نیاز هست تا وظایف خود را انجام دهند. که این زمان ممکن است بسیار کوتاه تر یا طولانی تر از انتظار شما باشد. همچنین اگر کار یا پروژه ای نیاز به برون سپاری یا ابزار اضافه ای دارد، آن ها این را به شما خواهند گفت.


پنج- جمع کردن تیمی با مجموعه مهارت ها و تجربه های مختلف

تیمی که درباره آن صحبت می کنیم، باید از مجموع مهارت های گوناگون، استعدادها و تجربه های مختلف تشکیل شده باشد. هر کسی ارزشی به گروه اضافه می کند. برای مثال، کار با ویژگی ها و توابع سایت lms ممکن است برای همکارانی که در زمینه فناوری، اطلاعات و مهارت پایینی دارند، چالش برانگیز باشد. همچنین شما قبل از ارزیابی توانایی های آنها، باید نظرسنجی انجام دهید یا میزگرد تشکیل دهید. این کار می تواند چشم انداز تازه ای برای شما به ارمغان بیاورد.

نرم افزار آموزش مجازی


شش- کاهش خطرات با استفاده از یک برنامه بک آپ گیری ال ام اس سازمانی

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی
بهترین ال م اس سازمانی


همیشه مشکلات غیرمنتظره پیش می آیند. در اجرای یک سیستم ال ام اس سازمانی جدید نیز به همین ترتیب است. چگونگی برخورد با این چالش های غیر منتظره مهم است. من به شما می گویم که با داشتن یک برنامه بک آپ گیری، می توانید همیشه یک قدم جلوتر از مسائل بایستید. با تیم خود جلسه ای برگزار کنید و در آن درباره تمام مسائل و موانع بالقوه ای که در پیاده سازی ال ام اس سازمانی، ممکن است پیش بیاید و راه های برخورد با هر کدام از این مشکلات بحث و گفت و گو کنید. کدام یک از اعضای تیم احتمالا در هر کدام از این موارد دخالت خواهد داشت؟ آن ها برای حل کردن به موقع این مشکلات به چه منابعی نیاز دارند؟ این مرحله همچنین فرصت خوبی برای شناسایی هر گونه هزینه پنهان باقی مانده است که ممکن است در مرحله تعیین بودجه از چشم شما دور مانده باشند.

بسیاری از دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی از ادوبی کانکت استفاده می‌کنند. با پافکو سرویس ادوبی کانکت را رایگان تست کنید:

ادوبی کانکت


هفت- راه اندازی یک طرح بازاریابی نرم افزار LMS ال ام اس

فرآیند طرح ریزی و اجرای یک برنامه آموزش الکترونیک به نوعی رفتاری مانند منحنی یادگیری نشان می دهد. هدف این است که آن را تا حد ممکن پایین بیاوریم تا فرآیند جذب، هفته ها طول نکشد. به منظور کمک به کارکنان در سیستم جدید آموزش آنلاین، برنامه بازاریابی ال ام اسی، راه اندازی کنید. راهنماهایی برای چگونگی دسترسی به پلتفرم ال ام اس و نحوه شخصی سازی داشبورد ایجاد کنید. وبینار هایی برگزار کنید و در آن از سودمندی های سیستم یادگیری الکترونیکی جدید صحبت کنید و به کارکنان فرصتی برای امتحان آن دهید. حتی می توانید پیش نمایش سیستم ال ام اس را به کارکنان خود نشان دهید تا با طرح کلی و ناوبری آن آشنا شوند.

مواردی که عنوان شدند، تنها تعدادی از موانعی است که در هنگام سرمایه گذاری و اجرای یک سیستم ال ام اس جدید ممکن است با آن مواجه شوید. هر سازمانی منحصر به فرد است و این به معنی است که هر سازمانی باید خودش برنامه ریزی کند و ریسک های پنهان مربوط به سازمان خود را شناسایی کند. و البته نکاتی که در این مقاله گفته شد به شما در جلوگیری از مشکلات رایج و به حداکثر رساندن ROI و تخصیص منابع کمک می کند. همچنین به دلیل وجود امکان رخ دادن مشکلات غیر منتظره، سیستم ال ام اس خود را از شرکتی بخرید که خدمات پشتیبانی خوبی نیز ارائه می دهند.

در صورتی که قصد راه اندازی واحد آموزش منابع انسانی سازمان خود را دارید یا می خواهید که این بخش را با ابزار های مدرن و فناوری آموزشی به روز کنید، ما در کنار شما هستیم. 

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
عابدی

هزینه پیاده سازی ال ام اس در سازمان 6 نفره چقدر هست ؟

0 0

زارعی

نسبت به راه اندازی اموزشگاه حضوری هزینش برای اولش بیشتر هست ولی دیگه بعدش نه نیاز به اموزشگاه هست و نه نیاز به تجهیزات و .. که بعد از چند جلسه هزینه اولیه جبران میشه

0 0

مومنی

یکی از مشکلات سازمان ها اینه که تجزیه و تحلیلی قبل از پیاده سازی ال ام اس صورت نمیگیره

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید