مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست؟

مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست؟

یکی از مهم ترین چالش های آموزش (انواع آموزش) در صنعت، پر کردن شکاف های مهارتی است. اما این تنها چالش موجود نیست. شاید بهتر باشد به این چالش ها نگاهی بیندازیم و ببینیم که سیستم آموزش الکترونیکی LMS ال ام اس چگونه می تواند به شما کمک کند تا بر این چالش ها پیروز شوید و صنعت تولید را بیش از گذشته حمایت کنید.

ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست و سیستم lms چه کمکی می کند؟

یکی از خبرهای خوب در صنعت تولید این است که اتوماسیون و خودکار سازی در این صنایع به میزان 50% نسبت به قبل افزایش یافته است، اما بازنشسته شدن کارکنان فعلی و کمبود مهارت در نسل بعدی همچنان یکی از معضلات بزرگ سازمان هاست. پیش بینی می شود در سال 2028 حدود 2.4 میلیون شغل به دلیل نبود مهارت کافی خالی خواهد ماند. این مورد هزینه بسیار زیادی برای اقتصاد به بار می آورد.

5 چالش آموزشی در حوزه صنعت که سیستم lms قادر به حل آن است

وجود شکاف های مهارتی بزرگ

آموزش در بخش صنعت تولید، به آموزش کارگران و یاد دادن مهارت های سخت محدود نمی شود. بلکه به بخش های مختلفی تقسیم می شود و چندین فرم دارد. توقف آموزش در شرکت ها می تواند جریان کار روزانه را مختل کند و این می تواند منجر به ضعیف شدن عملکرد کلی شرکت شود.

مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست؟
شکافهای مهارتی در صنعت تولید و نقش آموزش در آن


آموزش و توسعه در صنعت تولید، باید تمرکز خود را بر مهارت های بخش فناوری قرار دهد. البته این نیز کافی نیست. در حال حاضر، ویژگی های شخصیتی مانند تفکر انتقادی، ابتکار عمل و استقلال نیز به شدت کاربرد دارد.

مشکل این است که مهارت های پیشرفته ای مانند برنامه نویسی یا اتوماسیون را نمی توان از ابتدا تدریس کرد. با این حال، تمام کسانی که با فناوری های کامپیوتری آشنا هستند، می توانند نحوه کار با تجهیزات خودکار و کار با سیستم های کامپیوتری را راحت تر بیاموزند.

استفاده از سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی LMS (ال ام اس) به شما کمک می کند تا دوره های جدید را به سرعت و با کمترین تلاش برنامه ریزی کنید. به علاوه، برای افزایش مهارت های دیجیتالی، چه راهی می تواند بهتر از یادگیری در محیط آنلاین باشد؟

LMS ها همچنین به شما این امکان را می دهند که مطالب خوبی برای آموزش مهارت های نرم ایجاد کنید. برای مثال، یادگیری تفکر های انتقادی.

با استفاده از یک نرم افزار LMS، می توانید نوعی از سناریو به نام سناریوی آموزشی شاخه ای، ایجاد کنید که کارمندان طی آن، مجبور به گرفتن تصمیم های خاصی شوند و نتایج تصمیم خود را (با خیال راحت) مشاهده کنند. با این تمرین ها، آن ها اعتماد به نفس کافی برای پیش قدمی و مسئول بودن در مواقع غیر منتظره را خواهند داشت.


امکان آموزش دهی در محیط های بی نظم یا غیرقابل پیش بینی صنعت تولید

شرکت های تولیدی در یک محل متمرکز نیستند و در چندین محل، شهر و یا در برخی موارد حتی در چندین کشور کار می کنند. داشتن دوره های آموزشی مدیریت شده و هماهنگ می تواند هزینه گزافی داشته و بسیار وقت گیر باشد. عدم اطمینان از اینکه آیا کارمندان، آموزشی با کیفیت یکسان دریافت کرده اند یا نه در نوع خود ناراحت کننده است.

دوره های یادگیری آنلاین و کلاس های مجازی که با نرم افزار ال ام اس برگزار می شوند، نیازی به مکان خاص یا برنامه های آموزشی ثابت ندارند. پس شما می توانید یکی از مهمترین چالش های آموزش صنعت تولید را حل کنید: زمان و مکان. این موضوع در مدیریت آموزش و داشتن یک سیستم مدیریت یادگیری بهینه به شما کمک خواهد کرد. 

مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست؟
امکان آموزش دهی در محیط های بی نظم یا غیرقابل پیش بینی صنعت تولید


همچنین با یک نرم افزار آموزش مجازی LMS و برگزاری آزمون مجازی می توان تعداد نامحدودی از دوره ها را برای انواع مهارت ها برگزار کرد. حتی اگر قصد دارید که یک مهارت عملی مانند کار با یک دستگاه را آموزش دهید، می توانید از آموزش الکترونیکی استفاده کنید. به این صورت که آموزش ها را با فیلم ها و شبیه سازی های مقدماتی شروع کنید تا کارگران با آن آشنا و راحت شوند. و پس از آموزش مجازی، جلسات تمرینی برگزار کنید.

شاید بزرگترین مزیت یک سیستم lms برای انواع آموزش در صنعت این باشد که آموزش ها را به سادگی و با تلاش کمتری ارائه می دهید و در عین حال کیفیت بالاتری دریافت می کنید. یک LMS نه تنها شرایط ارائه محتوای یکسان و فرصت یادگیری مشابهی را برای همه فراهم می کند بلکه پیام هایی برای یادآوری و اطلاع رسانی به روزرسانی ها و ... ارسال می کند. به این ترتیب، مطمئن می شوید که هر کارمند بر اساس استانداردهای لازم آموزش می بینند و از تمامی قوانین و رویه های کاری مطلع است. این یکی از مزیت هاییست که یک سیستم آموزش آنلاین و ارزیابی آنلاین (آزمون مجازی) برای شما فراهم می کند. 


نیاز به استفاده از استعدادهای جدید

عدم وجود مهارت برای به کارگیری در محیط های کار، سبب خالی ماندن بسیاری از جایگاه های شغلی در صنعت شده است. این نیاز برای شغل هایی مانند کارشناسان تولید یا مدیریت عملیات صدق می کند.

نیاز به نگه داشتن کارکنان ماهری که به صنعت پیوسته اند، افزایش یافته است و هر روز بیش از پیش این نیاز حس می شود. این مسائل باعث شده است که توسعه آموزش کارکنان مشغول در صنعت تولید به یکی از مسائل مهم تبدیل شود. به همین دلیل است که نیاز به داشتن یک سامانه آموزش مجازی و ال ام اس در سازمان ها بیش از پیش حس می شود. 

بدیهی است که هر دو گروه کارگران قدیم و جدید باید آموزش ببینند. یک تجربه آموزشی موثر و مثبت برای کارکنان جدید در یک سیستم مدیریت یادگیری می تواند کمک کند تا سریع تر با مجموعه و کاری که باید انجام دهند خو بگیرند. برای کارمندان قدیمی نیز به روز نگه داشتن اطلاعات باعث بهبود عملکرد آنها خواهد شد و نقش مهم در مدیریت آموزش آن ها خواهد داشت. 

مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست؟
نیاز به استفاده از استعدادهای جدید در صنعت


باز هم LMS (ال ام اس) به کمک می آید. هر دوره ای که شما در سامانه LMS ایجاد می کنید، قابلیت استفاده مجدد و به روز رسانی دارد. به این ترتیب، استفاده از یک LMS برای ارائه آموزش های آنلاین و یا آموزش ترکیبی، برای سازمان از چند جهت منفعت دارد. هزینه های غیر ضروری را به حداقل می رساند و شما را از شر این مشکل که فرآیند آموزش ها را دوباره و دوباره تکرار کنید نجات می دهد.

علاوه بر این، LMS شرایط ارائه روش های یادگیری جدید را فراهم می کند تا از این طریق به نگهداری اطلاعات جدید در ذهن یا عملکرد کارکنان کمک کند. به خصوص، روش میکرولرنینگ، می تواند برگ برنده شما باشد. در این روش، تنها اطلاعات ضروری، به دقت در قالب بخش های کوچک سازماندهی می شوند. می تواند یک ویدئوی خوش آمد گویی کوتاه داشته باشد، یک اینفوگرافیک در مورد دوره و باید ها و نباید های آن، یا یک امتحان کوچک برای یادآوری نکات کلیدی ...، روش های ارائه بسیاری وجود دارند. کافیست خلاقیت به خرج دهید.  


انطباق با مقررات همیشه در حال تغییر، یک ضرورت است!

مقررات و پیروی از آن ها بی تردید در صدر چالش های انواع آموزش در حوزه تولید قرار دارد. رویه های امنیتی و سلامتی، قوانین محیط زیستی، و قوانین کلی هر چند وقت یک بار به روز می شوند. در نتیجه، بخش قابل توجهی از آموزش در صنعت تولید پیرامون همین مسئله است.

اساسی ترین مسئله در رابطه با آموزش و تطبیق با قوانین، این است که اغلب شامل مفاهیم یا رویه های پیچیده است. همین موضوع باعث می شود که اینگونه آموزش ها دارای مفاهیم سخت بوده و دنبال کردن آنها خسته کننده باشد. به همین دلیل است که داشتن یک آموزشگاه آنلاین در سازمان و پیاده سازی یک سامانه آموزش الکترونیکی اهمیتی دوچندان یافته است. 

یک سیستم LMS منعطف کمک می کند تا بحث سازگاری با قوانین را به بهترین نحو ممکن اجرا کنید. برای شروع می توانید تفاوت واضح بین کارکنانی را که از طریق این نمونه یادگیری ها(یادگیری الکترونیکی) آموزش دیده اند را با دیگر افراد بررسی کنید. سیستم LMS، دوره های الزامی مرتبط با مقررات را به صورت اتوماتیک برای افرادی که گواهی آن ها منقضی شده است، مجدد فعال می کند. این یک کمک خیلی بزرگ برای شرکت ها به خصوص سازمان های بزرگ است.


پر هزینه بودن آموزش در صنعت

 هزینه های مربی، حمل و نقل، محل برگزاری، هزینه های اقامت: هزینه یکی از بزرگترین چالش هایی است که در آموزش و توسعه برای کارکنان بخش تولید وجود دارد. آموزش برای شرکت های بزرگ ممکن است بیشتر باشد، و می توان گفت که برای این شرکت ها این هزینه به شدت افزایش می یابد.

همچنین آموزش حضوری برخلاف اموزش انلاین در یک محل خاص، وقت گیر است. به ویژه اگر در مکان های مختلف برگزار شود. بخش زیادی از ساعت های کاری و یا حتی روزهای کاری کارکنان را به خود اختصاص می دهد. این موضوع تاثیر مستقیم بر روند تولید دارد و ممکن است که مسئولیت های زیادی را به عهده سایر کارکنان قرار دهد. در نهایت همانطور که می دانید از دست دادن بهره وری به معنای از دست دادن سود برای سازمان ها است.

انجام بخشی از آموزش های بخش تولید به صورت آنلاین و توسط نرم افزار آموزش مجازی LMS به صرفه جویی در هزینه ها و بهینه سازی سیستم مدیریت یادگیری سازمان کمک خواهد کرد. به علاوه، شما می توانید دوره های آموزشی خود را به طور مرتب و به مقداری که نیاز دارید به روز کنید و مجددا استفاده کنید و این یکی از ویژگی های مهم یک سیستم مدیریت آموزشی برای سازمان ها است.

یک ال ام اس LMS، انعطاف پذیری باور نکردنی در زمان و نحوه دسترسی به محتوای دوره آموزشی، برای شما ایجاد می کند. به عنوان مثال، زمانی که حجم کاری سنگین است، وقتشان را صرف کار می کنند و آموزش ها را در خانه و مواقعی که مشغله کمتری دارند دنبال خواهند کرد. در هر صورت، شما می توانید مطمئن باشید که این نوع آموزش (آموزش انلاین) بر خلاف آموزش سنتی روی بهره وری تاثیر منفی نخواهد گذاشت. پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش الکترونیک به سایر مقالات ما در خصوص آموزشگاه تحت وب، اموزش مجازی، آزمون مجازی و سیستم مدیریت یادگیری ال ام اس مراجعه فرمایید. 

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
Moradi

چند تا از اصلی ترین چالش ها تولید به صرفه و اموزش دیدن و یا داشتن کارکنان و فروش هست

0 0

عبدالهی

وقتی آموزش تو سازمان داشته باشیم چالش ها و مشکلات به حداقل میرسه

0 0

حمیدرضا

چالش های آموزش را به خوبی بیان کردید، سپاس

0 0

شیما رضاییان

میشه لطفا در مورد سیستم ال ام اس بیشتر توضیح بدید
ال ام اس قابلیت آزمون آنلاین و ازمون مجازی هم داره یعنی؟

0 0

سارا

میخواستم ببینم ال ام اس میتونه برای اساتید هم به تنهایی مورد استفاده قرار بگیره؟
چطور میتونم محیطش رو ببینم

1 0

امیررضا شادمان

به نظرم اهمیت دادن به آموزش کارکنان یکی از سرمایه گذاری های مهم برای هر شرکت به حساب میاد. مقاله خیلی خوبی بود

ممنون

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید