آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها

این یک واقعیت اثبات شده است که بانکداری یکی از مهم ترین ستونهای اقتصاد مدرن است.همچنین بانکداری یکی از صنایعی است که بالاترین سطح رقابت را دارد و اطلاعات و داده های ثبت شده در بانک قدرت محسوب میشوند و کوچکترین اشتباه در این صنعت میتواند باعث فاجعه عظیمی شود. برای جلوگیری از مشکلاتی از این قبیل نیاز به سیستم lms در بانک ها داریم.

بانکها٬ شرکتهای بیمه و شرکتهای مدیریت دارایی٬ مقرراتی بیشتر از هر صنعت دیگری دارند و باید در حوزه های حاکم بر قوانین  و دائماً  در حال تغییر٬ فعالیت کنند. بنابراین باقی ماندن در این صنعت آسان نیست . بزرگترین مزیت یک شرکت مالی٬کارکنانش هستند٬ آنها مشخص کننده سازمان شما هستند و سازمانها را به مشتریان مرتبط میکنند. بنابراین مشخص است که کارکنان کارآمد٬ آموزش دیده و باهوش برای حفظ سازمان نیاز است و یک مزیت رقابتی محسوب میشود.

این نهاد ها باید بتوانند قوانین جدید را رعایت کنند٬ کارمندان را آموزش دهند و مزیت رقابتی خود را حفظ کنند. این کار همیشه کار ساده ای نیست. اما با lms میتوان تمامی این موارد را به راحتی انجام داد.

اخیراً٬ سیستم lms در بانک ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و از مزایایی که سیستم آموزش الکترونیکی lms برای بانک و کارمندانش فراهم میکند٬استفاده میکنند. درحقیقت٬ هرچه بانک بهتر بتواند با سایر بانکها رقابت کند٬ انتظار کارمندانش برای حفظ مزیت رقابتی بیشتر میشود. در نتیجه بانک با چندین چالش در حین آموزش کارمندان خود رو به رو میشود:

 • نیاز به آموزش مداوم و منظم و باز آموزی برای کارکنان بانک
 • آموزش موثر مشتری
 • دسترسی به داده های آموزشی برای پیگیری عملکرد کارمندان
 • دوره های آموزشی در دسترس
 • کاهش هزینه های اداری
 • قابلیت های آموزش از راه دور
 • تنظیم گواهینامه ها و آموزش کارمندان جدید
 • ابزاری که به راحتی به روز رسانی شود
 • تحویل سریع روش های عملیاتی استاندارد در هنگام تغییر مقررات

در سال ۲۰۱۵ ٬ یکی از شرکتهای خدمات مالی مشهور یک پروژه برای جایگزینی سیستم مدیریت آموزشی طراحی کردند که بتواند چالش های ذکر شده را حل کند. این سیستم به سازمان ها کمک می کند تا با افزایش شایستگی ٬ اعتبار و اعتماد به نفس کارمندان ٬بهینه سازی عملکرد و به دست آوردن برتری به موفقیت دست پیدا کنند. با توجه به نیازهای شرکت خدمات مالی می توان سفارشی٬ یک سیستم lms در بانک ساخت. موارد دیگری نیز هستند که این سیستم میتواند به شما کمک شایانی کند.

سیستم lms در بانک ها
سیستم lmsدر بانک ها

 بخش مالی نیاز به ابزار های پیشرفته برای حفظ٬ مدیریت و ردیابی مهارت ها و صلاحیت کارمندان دارد. پیگیری خودکار و اطلاعیه دادن که توسط سیستم lms در بانک صورت میگیرد٬به کارمندان کمک میکند تا از برنامه های آموزشی آنها آگاهی داشته باشند و به آنها این برنامه ها را یادآوری میکنند.

در حال حاضر با وجود چالش های فراوان ٬بهترین راه حل برای کارآمدترین آموزش ٬ نرم افزار یادگیری الکترونیکی یا  e-learning است به ویژه سیستم lms در بانک ها میتواند بسیار مناسب باشد. حال میخواهیم ببینیم که چگونه سیستم lms در بانک ها میتواند با این چالش ها مقابله کنند:

 • بانکداری اغلب به عنوان یک موضوع پیچیده مطرح میشود که درک آن دشوار است. یک سیستم lms در بانک ها٬ دوره ها را به بخش های کوچکتر و آسان تر تقسیم میکند تا کارمندان بتوانند مفاهیم را با پتانسیل کامل خود درک کنند.
 • یادگیری ترکیبی که توسط سیستم مدیریت یادگیری LMS ارائه میشود٬ باعث میشود که روند یادگیری جالب و نوآورانه باشد و یادگیری صرفاً از طریق تنظیم کلاس درس سنتی صورت نگیرد.
 • از سیستم lms در بانک ها برای ارائه ابزارهای آموزشی کارآمدتر و به روز تر برای کارکنان استفاده میشود که این سیستم ٬قابلیت مهمی دارد که زمانی که پیشرفت های جدیدی در بخش بانکی صورت گرفت ٬به راحتی میتوانید محتوا را به روز رسانی کنید.
 • آموزش اجتماعی برای تمام کارکنان در بخش بانکی بسیار حائز اهمیت است٬ به خصوص با توجه به اینکه کارکنان بانک٬ اکثریت زمان خود را در ارتباط با مردم هستند. امکانات یادگیری اجتماعی در سیستم lms در بانک ها به شدت به حل چالش های ذکر شده کمک میکند که اجازه می دهد کارکنان از طریق lms همکاری و ارتباط داشته باشند.
 • ابزار های آموزش الکترونیکی مانند یادگیری از طریق تلفن همراه (m learning) و یا یادگیری کارکنان در سمت های مختلف بانک در مکان های مختلف به صورت آفلاین ٬منافع زیادی را برای کارمندان از طریق سیستم lms در بانک ها فراهم میکند.
 • از طرفی کارمندان بانک برنامه کاری بسیار خسته کننده ای دارند بنابراین از طریق سیستم lms در بانکها٬ آنها میتوانند کار خود را ادامه بدهند بدون اینکه از جلسات مهم آموزشی دست بکشند و میتوانند به این دوره ها دسترسی داشته باشند.
 • از آنجا که صنعت بانکی به طور مستقیم با پول سر و کار دارد٬ آنها در مقابل دولت کشورشان پاسخگو هستند . در نتیجه٬ آنها باید از دستورالعمل ها٬ سیاست ها و مقررات خاصی پیروی کنند و هر کارمندی که در بانک کار میکند٬باید با تمام این موارد آشنایی کامل داشته باشند.
 • خوشبختانه سیستم lms در بانک ها به نوعی طراحی شده است تا هر یک از کارمندان٬ بالاترین سطح آموزش را با استفاده از ابزارهای خلاقانه مانند کلاس مجازی ٬عناصر بازی٬ آزمون الکترونیکی٬تجزیه و تحلیل وگزارش دهی تجربه کنند. به دنبال این همه مزایا ٬مشخص میشود که سیستم lms در بانک ها بهترین راه حل است.
 

مزایای استفاده از سیستم lms در بانک ها

کاملا قابل تنظیم

سیستم lms در بانک ها به شما این امکان را میدهد که به طور کامل lms خود را برای بانکداری و برجسته کردن نام تجاری خود سفارشی کنید. این را میتوان با آپلود آرم شرکت٬تصاویر و آیکون ها و با تغییر تم برای مطاقبت با تصاویر شرکت خود انجام دهید. همه موارد موجود از گواهینامه ها و اطلاعیه های ایمیل تا رنگ پلتفرم قابل ویرایش هستند و شما میتوانید هر گونه که خواستید آنها را تغییر دهید. این بازاریابی مجدد نیز ارزشی را به مجموعه محصول شما اضافه میکند.

بازی وار سازی(Gamification)

gamification
gamification

از ویژگی gamification برای تعامل و ایجاد انگیزه در فراگیران٬ پاداش دادن به عملکرد فراگیران و بهبود ارتباطات در صنعت بانکداری و مالی خود استفاده کنید عناصر بازی مانند امتیاز ٬سکه٬ مدال و ... انگیزه فراگیران را حفظ می کنند. فراگیران بیشتر مواردی را که فرا میگیرند را به یاد می آورند و احتمال کمی وجود دارد که دوره های آموزشی خود را در نیمه رها کنند.

Scorm/ AICC / Tin Can

هر سیستم lms در بانک ها که سازگار با SCORM هست٬ تضمین میکند که تمام محتوای یادگیری الکترونیکی به خوبی با آن سیستم کار میکند و ابزار آموزشی را میتوان به راحتی در بین سیستم های مختلف به اشتراک گذاشت. علاوه بر این٬نرم افزار ال ام اس از Tin Can API نیز پشتیبانی می کند. بنابراین٬ نوع ابزار نوشتن شما ممکن است مهم نباشد.

بسیار امن

موردی که تمام سازمان ها به خصوص بانکداران نگران آن هستند٬امنیت اطلاعات ثبت شده در بانک آنهاست. سیستم lms در بانک ها از این به بعد٬شما را از این تنش رها می سازد٬این سیستم امنیت بالایی را برای داده های شما تضمین میکند.

مدیریت عملکرد و صدور گواهینامه

با کمک سیستم lms در بانکها٬ میتوان اهداف را برای یادگیرندگان تعیین کرد٬پیشرفت آنها را میتوان ارزیابی کرد و دبیران به صورت مداوم به آنها میتوانند بازخورد دهند و پیشنهاداتی را به آنها ارائه دهند. در نهایت٬ پس از آنکه مدرس با موفقیت آموزش کامل را به فراگیران ارائه داد٬ میتوانید گواهینامه خود را در سیستم lms دریافت کنید. شما میتوانید گواهینامه تکمیلی را برای کارمندان خود از طریق سیستم lms در بانک ها تعریف کنید.

مدیریت ابزارها

اضافه کردن ابزار به سادگی و راحتی drag & drop کردن است. با پشتیبانی از انواع فایلهای مهم و همچنین توانایی استفاده مجدد از ابزارها در تعداد نامحدودی از دوره های آموزشی ٬آموزش به کارمندان بسیار ساده میشود.

گزارش دهی پیشرفته

گزارش دهی پیشرفته
گزارش دهی پیشرفته

سیستم lms در بانک ها  به طور خاص توانایی گزارش دهی پیشرفته را دارد. این ابزار گزارش دهی ضروری است زیرا به سازمان های بانکی کمک میکند تا فرایند آموزش و  عملکرد هر فعالیت آموزشی را تجزیه و تحلیل و ارزیابی کنند. بنابراین گزارش ها میتوانند به عنوان فایل Exel٬ CSV ویا فایل PDF دانلود شوند.

به روز بودن اطلاعات

بخش امنیت بانکی به شدت بر تکنولوژی و تولید محتوا به روز تاکید دارد. سیستم lms در بانک ها این امکان را به شما می دهد تا برنامه ها و دوره های آموزشی خود را در کوتاه ترین زمان و بدون هیچ زحمتی در صورت لزوم تغییر دهید.

 • نویسنده : نیلوفر خادمی کلانتری
  • امتیاز :
  • 1
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1397/05/28
 • تعداد مشاهده : 131 بار
نظرات کاربران
محمدی

محمدی

        سلام به نظر شما آموزش مجازی در بانک ها امنیت رو در خطر نمی اندازد؟؟
      
پاسخ دادن 1 0

مونا

مونا

        درود
اقای محمدی چرا به خطر بندازه برادر!! تازه کلی هم سامانه آموزش مجازی به توسعه و رشد کارمندان کمک میکنه من خوزستان هستم ولی میتونم از اطلاعات تهران و دوره های آنلاین آن بهره ببرم به نظرم خوبه
      
پاسخ دادن 0 0

حجت

حجت

        سلام
من یکی از پرسنل بانک هستم واقعا سامانه آموزش مجازی و آموزش آنلاین برای پیشرفت بانکها ضروری است 

      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید