مقالات نرم افزار آموزش مجازی

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها

این یک واقعیت اثبات شده است که بانکداری یکی از مهم ترین ستونهای اقتصاد مدرن است. همچنین بانکداری یکی از صنایعی است که بالاترین سطح رقابت را دارد و اطلاعات و داده های ثبت شده در بانک قدرت محسوب می شوند و کوچکترین اشتباه در این صنعت می تواند باعث فاجعه عظیمی شود. برای جلوگیری از مشکلاتی از این قبیل نیاز به سیستم آموزش الکترونیکی lms در بانک ها داریم.

بانکها، شرکتهای بیمه و شرکتهای مدیریت دارایی، مقرراتی بیشتر از هر صنعت دیگری دارند و باید در حوزه های حاکم بر قوانین و دائماً در حال تغییر٬ فعالیت کنند. بنابراین باقی ماندن در این صنعت آسان نیست. بزرگترین مزیت یک شرکت مالی٬ کارکنانش هستند، آنها مشخص کننده سازمان شما هستند و سازمانها را به مشتریان مرتبط می کنند. بنابراین مشخص است که کارکنان کارآمد، آموزش دیده و باهوش برای حفظ سازمان نیاز است و یک مزیت رقابتی محسوب می شود.


با ادوبی کانکت، جلستو آنلاین برگزار کن!
 

این نهاد ها باید بتوانند قوانین جدید را رعایت کنند، کارمندان را آموزش دهند و مزیت رقابتی خود را حفظ کنند. این کار همیشه کار ساده ای نیست اما با سیستم مدیریت یادگیری میتوان تمامی این موارد را به راحتی انجام داد.

اخیراً٬ سیستم lms در بانک ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از مزایایی که سیستم آموزش الکترونیکی lms برای بانک و کارمندانش فراهم می کند، استفاده می کنند. درحقیقت، هرچه بانک بهتر بتواند با سایر بانکها رقابت کند، انتظار کارمندانش برای حفظ مزیت رقابتی بیشتر می شود. در نتیجه بانک با چندین چالش در حین آموزش کارمندان خود رو به رو می شود:

 • نیاز به آموزش مداوم و منظم و باز آموزی برای کارکنان بانک
 • آموزش موثر مشتری
 • دسترسی به داده های آموزشی برای پیگیری عملکرد کارمندان
 • دوره های آموزشی در دسترس
 • کاهش هزینه های اداری
 • قابلیت های آموزش از راه دور
 • تنظیم گواهینامه ها و آموزش کارمندان جدید
 • ابزاری که به راحتی به روز رسانی شود
 • تحویل سریع روش های عملیاتی استاندارد در هنگام تغییر مقررات

در سال ۲۰۱۵، یکی از شرکتهای خدمات مالی مشهور یک پروژه برای جایگزینی سیستم مدیریت آموزشی طراحی کردند که بتواند چالش های ذکر شده را حل کند. این سیستم به سازمان ها کمک می کند تا با افزایش شایستگی، اعتبار و اعتماد به نفس کارمندان، بهینه سازی عملکرد و به دست آوردن برتری به موفقیت دست پیدا کنند. با توجه به نیازهای شرکت خدمات مالی می توان سفارشی، یک سیستم lms در بانک ساخت. موارد دیگری نیز هستند که این سیستم می تواند به شما کمک شایانی کند.

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها
سیستم lms در بانک ها

بخش مالی نیاز به ابزار های پیشرفته برای حفظ، مدیریت و ردیابی مهارت ها و صلاحیت کارمندان دارد. پیگیری خودکار و اطلاعیه دادن که توسط سیستم lms در بانک صورت میگیرد٬به کارمندان کمک میکند تا از برنامه های آموزشی آنها آگاهی داشته باشند و به آنها این برنامه ها را یادآوری می کنند.

در حال حاضر با وجود چالش های فراوان ٬بهترین راه حل برای کارآمدترین آموزش ٬ نرم افزار یادگیری الکترونیکی یا  e-learning است به ویژه سیستم lms در بانک ها می تواند بسیار مناسب باشد. حال می خواهیم ببینیم که چگونه سیستم lms در بانک ها می تواند با این چالش ها مقابله کنند:

 • بانکداری اغلب به عنوان یک موضوع پیچیده مطرح می شود که درک آن دشوار است. یک سیستم lms در بانک ها، دوره ها را به بخش های کوچکتر و آسان تر تقسیم می کند تا کارمندان بتوانند مفاهیم را با پتانسیل کامل خود درک کنند.
 • یادگیری ترکیبی که توسط سیستم مدیریت یادگیری LMS ارائه می شود،٬ باعث می شود که روند یادگیری جالب و نوآورانه باشد و یادگیری صرفاً از طریق تنظیم کلاس درس سنتی صورت نگیرد.
 • از سیستم lms در بانک ها برای ارائه ابزارهای آموزشی کارآمدتر و به روز تر برای کارکنان استفاده می شود که این سیستم، قابلیت مهمی دارد که زمانی که پیشرفت های جدیدی در بخش بانکی صورت گرفت، به راحتی می توانید محتوا را به روز رسانی کنید.
 • آموزش اجتماعی برای تمام کارکنان در بخش بانکی بسیار حائز اهمیت است، به خصوص با توجه به اینکه کارکنان بانک، اکثریت زمان خود را در ارتباط با مردم هستند. امکانات یادگیری اجتماعی در سیستم lms در بانک ها به شدت به حل چالش های ذکر شده کمک می کند که اجازه می دهد کارکنان از طریق lms همکاری و ارتباط داشته باشند.
 • ابزار های آموزش الکترونیکی مانند یادگیری از طریق تلفن همراه (m learning) و یا یادگیری کارکنان در سمت های مختلف بانک در مکان های مختلف به صورت آفلاین، منافع زیادی را برای کارمندان از طریق سیستم lms در بانک ها فراهم می کند.
 • از طرفی کارمندان بانک برنامه کاری بسیار خسته کننده ای دارند بنابراین از طریق سیستم lms در بانکها، آنها می توانند کار خود را ادامه بدهند بدون اینکه از جلسات مهم آموزشی دست بکشند و می توانند به این دوره ها دسترسی داشته باشند.
 • از آنجا که صنعت بانکی به طور مستقیم با پول سر و کار دارد، آنها در مقابل دولت کشورشان پاسخگو هستند. در نتیجه، آنها باید از دستورالعمل ها، سیاست ها و مقررات خاصی پیروی کنند و هر کارمندی که در بانک کار می کند، باید با تمام این موارد آشنایی کامل داشته باشند.
 • خوشبختانه سیستم lms در بانک ها به نوعی طراحی شده است تا هر یک از کارمندان، بالاترین سطح آموزش را با استفاده از ابزارهای خلاقانه مانند کلاس مجازی، عناصر بازی، آزمون الکترونیکی، تجزیه و تحلیل وگزارش دهی تجربه کنند. به دنبال این همه مزایا، مشخص می شود که سیستم lms در بانک ها بهترین راه حل است.
 

مزایای استفاده از سیستم lms در بانک ها

کاملا قابل تنظیم

سایت lms در بانک ها به شما این امکان را میدهد که به طور کامل lms خود را برای بانکداری و برجسته کردن نام تجاری خود سفارشی کنید. این را می توان با آپلود آرم شرکت٬ تصاویر و آیکون ها و با تغییر تم برای مطاقبت با تصاویر شرکت خود انجام دهید. همه موارد موجود از گواهینامه ها و اطلاعیه های ایمیل تا رنگ پلتفرم قابل ویرایش هستند و شما می توانید هر گونه که خواستید آنها را تغییر دهید. این بازاریابی مجدد نیز ارزشی را به مجموعه محصول شما اضافه می کند.

بازی وار سازی (Gamification)

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها
gamification

از ویژگی gamification برای تعامل و ایجاد انگیزه در فراگیران٬ پاداش دادن به عملکرد فراگیران و بهبود ارتباطات در صنعت بانکداری و مالی خود استفاده کنید عناصر بازی مانند امتیاز ٬سکه٬ مدال و ... انگیزه فراگیران را حفظ می کنند. فراگیران بیشتر مواردی را که فرا می گیرند را به یاد می آورند و احتمال کمی وجود دارد که دوره های آموزشی خود را در نیمه رها کنند.

Scorm/ AICC / Tin Can

هر سیستم lms در بانک ها که سازگار با SCORM هست، تضمین می کند که تمام محتوای یادگیری الکترونیکی به خوبی با آن سیستم کار می کند و ابزار آموزشی را میتوان به راحتی در بین سیستم های مختلف به اشتراک گذاشت. علاوه بر این، نرم افزار ال ام اس از Tin Can API نیز پشتیبانی می کند. بنابراین، نوع ابزار نوشتن شما ممکن است مهم نباشد.

بسیار امن

موردی که تمام سازمان ها به خصوص بانکداران نگران آن هستند، امنیت اطلاعات ثبت شده در بانک آنهاست. سیستم lms در بانک ها از این به بعد، شما را از این تنش رها می سازد، این سیستم امنیت بالایی را برای داده های شما تضمین می کند.

مدیریت عملکرد و صدور گواهینامه

با کمک سیستم lms در بانکها، می توان اهداف را برای یادگیرندگان تعیین کرد، پیشرفت آنها را می توان ارزیابی کرد و دبیران به صورت مداوم به آنها می توانند بازخورد دهند و پیشنهاداتی را به آنها ارائه دهند. در نهایت٬ پس از آنکه مدرس با موفقیت آموزش کامل را به فراگیران ارائه داد، می توانید گواهینامه خود را در سیستم lms دریافت کنید. شما میتوانید گواهینامه تکمیلی را برای کارمندان خود از طریق سیستم lms در بانک ها تعریف کنید.

مدیریت ابزارها

اضافه کردن ابزار به سادگی و راحتی drag & drop کردن است. با پشتیبانی از انواع فایلهای مهم و همچنین توانایی استفاده مجدد از ابزارها در تعداد نامحدودی از دوره های آموزشی، آموزش به کارمندان بسیار ساده می شود.

گزارش دهی پیشرفته

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها
گزارش دهی پیشرفته

سیستم lms در بانک ها  به طور خاص توانایی گزارش دهی پیشرفته را دارد. این ابزار گزارش دهی ضروری است زیرا به سازمان های بانکی کمک میکند تا فرایند آموزش و  عملکرد هر فعالیت آموزشی را تجزیه و تحلیل و ارزیابی کنند. بنابراین گزارش ها می توانند به عنوان فایل Exel٬ CSV ویا فایل PDF دانلود شوند.

به روز بودن اطلاعات

بخش امنیت بانکی به شدت بر تکنولوژی و تولید محتوا به روز تاکید دارد. سیستم lms در بانک ها این امکان را به شما می دهد تا برنامه ها و دوره های آموزشی خود را در کوتاه ترین زمان و بدون هیچ زحمتی در صورت لزوم تغییر دهید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
محمدی

سلام به نظر شما آموزش مجازی در بانک ها امنیت رو در خطر نمی اندازد؟؟

2 0

مونا

درود
اقای محمدی چرا به خطر بندازه برادر!! تازه کلی هم سامانه آموزش مجازی به توسعه و رشد کارمندان کمک میکنه من خوزستان هستم ولی میتونم از اطلاعات تهران و دوره های آنلاین آن بهره ببرم به نظرم خوبه

2 0

amir hosein

من هم اولش تو ذهنم از اموزش مجازی در بانک ها همین بود
ولی اگر فقط برای آموزش باشه مشکلی به نظرم نمیخوره

0 0

حجت

سلام
من یکی از پرسنل بانک هستم واقعا سامانه آموزش مجازی و آموزش آنلاین برای پیشرفت بانکها ضروری است

2 0

الهام امیری

ممنون از راهنماییتون

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید