مقالات نرم افزار آموزش مجازی

کلاس مجازی چیست؟

کلاس مجازی چیست
کلاس مجازی (Virtual Class)، در واقع چیزی جز یک آدرس در فضای اینترنتی نیست که از طریق آن، مدرسین می توانند آموزش از راه دور به صورت آنلاین برگزار کنند و دانش پذیران می توانند از هر نقطه جغرافیایی در آن شرکت کنند. . در کلاس مجازی بسیاری از قابلیت های کلاس حضوری به علاوه قابلیت های جذاب تر دیگری در اختیار کاربران قرار می گیرد. انسان های امروزی دغدغه های بیشتری نسبت به قبل دارند. بحث رفت و آمد و زمانی که برای آن تلف می شود یکی از مواردی است که مردم در شهرهای بزرگ از آن شکایت می کنند. آموزش از راه دور یکی از پاسخ هایی است که وقت زیادی را به دانش پذیران مجازی و مدرسان مجازی برگردانده است.

کلاستو با ادوبی کانکت، برگزار کن

همراه با تست رایگان


می دانیم که همه گیری بیماری کرونا سبب بازار گرمی برای کلاس های آنلاین و آموزش مجازی شده است، و بسیاری از فعالین بخش آموزش ناگزیر از اجرا و راه اندازی بخش آموزش مجازی در آموزشگاه ها و سازمان ها و دانشگاه ها شدند. اما آیا این اجبار بد بود؟ از سر کم لطفی به این صنعت نگاه نکنیم. چرا که فی الواقع تداوم آموزش در شرایط کنونی را مدیون صنعت آموزش مجازی هستیم. باشد که این دوره سبب شناخت فواید آموزش مجازی شود.

یکی از فایده هایی که این صنعت برای جامعه بشری به ارمغان آورده است، توزیع عادلانه فرصت های یادگیری برای همه است. به لطف صنعت آموزش مجازی و ابزارهای آموزش از راه دور، افرادی که در کشورهای در حال توسعه و جهان سوم زندگی می کنند فرصت شرکت در کلاس های بهترین دانشگاه ها در کشورهای پیشرفته را دارند. آن ها می توانند در پای صحبت های معروف ترین اساتید بنشینند و یاد بگیرند و پیشرفت کنند. علاوه بر این ساکنین شهرهای بزرگ از دست ِ رفت و آمد ها و ترافیک عاصی شده اند، آن ها واقعا دوست ندارند برای شرکت در یک کلاس آموزش روزانه چند ساعت در بین ماشین ها و آدم هایی که عجله دارند گیر بیفتند و وقتشان در خیابان ها تلف شود. بله! اگر به آن ها پیشنهاد دهید که می توانند از طریق لپ تاپ یا گوشی خود و در خانه راحتشان در کلاس آنلاین شرکت کنند و آموزش های لازم را ببینند و وقتی را که قرار بود در خیابان ها و پشت چراغ قرمز ها تلف شود را به کارهای مورد علاقه شان بپردازند، بی درنگ و با خوشحالی آن را قبول خواهند کرد. آن ها می توانند در یان زمان های صرفه جویی شده باشگاه بروند. پیک نیک بروند، سریال مورد علاقه شان راببینند، کنار خانواده قهوه ای میل کنند و یا کتابی بخوانند. زندگی کوتاه تر از این حرفاست که در ترافیک و شلوغی به بطالت بگذرد.

به طور خلاصه نرم افزار کلاس مجازی به مربیان این امکان را می دهد که:

 • مطالب آموزشی در قالب اسلاید یا فایل های چند رسانه ای به نمایش بگذارند
 • تجربه یادگیری را با ویژگی های اشتراک صفحه و وایت برد مجازی غنی کنند
 • شرکت کنندگان را به اتاق های مجزایی تقسیم کنند، که مربی می تواند به آنها ملحق شود
 • شرکت کنندگان را با نظرسنجی و آزمون ها درگیر کنند
 • جلسات را ضبط کنند (و آن ضبط ها را در صورت تمایل در اختیار دانش پذیران قرار دهند)

 توصیف کلاس مجازی:

من اگر بخواهم کلاس مجازی و آموزش مجازی را توصیف کنم، آن را به دو دسته کلاس مجازی و آفلاین تقسیم می کنم. همانطور که از نامش مشخص است، در کلاس مجازی، دانش پذیران و اساتید به صورت همزمان حضور دارند. اما در آموزش های الکترونیکی آفلاین، محتوای آموزش الکترونیکی به صورت آرشیو و مدیریت شده در اختیار دانش پذیران قرار داده می شود.

برای هر کدام از این روش ها، ابزارهای مختلفی توسعه یافته اند، به عنوان مثال نرم افزار ادوبی کانکت برای برگزاری کلاس مجازی و سامانه مدیریت آموزش LMS برای ارائه آموزش های الکترونیکی آفلاین. آموزشگاه ها و سازمان ها معمولا ترکیبی از این دو روش را استفاده می کنند. لازم به ذکر است که این دو نرم افزار قابلیت ادغام دارند، به این ترتیب که استفاده از آن ها در کنار هم بسیار آسان تر می شود. در ادامه می خواهم ویژگی های یک کلاس و آموزشگاه آنلاین را توصیف کنم، یک آموزشگاه مجازی که با استفاده از نرم افزارهای َAdobe Connect و نرم افزار ال ام اس Moodle راه اندازی شده است:

 • در سیستم آموزش آنلاین زمانی که وارد کلاس می شوید می توانید سایر فراگیران را ببینید و حتی بصورت انفرادی و گروهی با هم به گفتگو بپردازید. این یادگیری الکترونیکی تعاملی می تواند بصورت صوتی ، متنی و تصویری باشد. 
 •  هنگام تدریس آنلاین توسط استاد،  می توانید بصورت زنده از تمامی امکاناتی که استاد در اختیارتان قرار می دهد، برخوردار شوید. بعنوان مثال  یک جزوه آموزشی را به نمایش می گذارد و شما می توانید این جزوه را برای خود ذخیره نمایید و همیشه همراه خود داشته باشید و یا در موبایل خود آن را ببینید.
 •  در پورتال مدیریت آموزش مجازی می توانید فیلم های ضبط شده را در تمام ساعات شبانه روز  و در هر جا و مکانی مشاهده فرمایید و محدودیت زمانی نخواهید داشت .

کلاس مجازی چیست
کلاس مجازی چیست؟

صحبت یا طرح سوال با کسب اجازه توسط فراگیرنده:

در نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین و نرم افزار اموزش مجازی اگر فراگیرنده قصد طرح سوالی را داشته باشد با نمایش یک ایموجی روبروی نام او که  نشان دهنده درخواست مطرح کردن سوال است، پس از تایید استاد میکروفون آن شخص فعال شده و می تواند سوال خود را مطرح نماید که پس از تایید، علامت اجازه به شکل میکروفون تبدیل می شود.

گفتگوی متنی :

گاهی در مدیریت آموزش الکترونیکی این سوال مطرح می شود که پرکاربردترین پنجره در سیستم آموزش الکترونیکی و پس از  خرید نرم افزار lms چیست؟ در سیستم آموزش مجازی LMS پر کاربرد ترین پنجره، پنجره چت می باشد . برای طرح هرگونه سوال و یا صحبتی بصورت متنی می توانید پیام خود را در باکس مشخص شده تایپ نمایید و سپس کلید Enter را بزنید تا پیام شما برای همه افراد کلاس قابل رویت باشد . حتی می توانید بصورت خصوصی به استاد و یا دیگر دانشجویان  پیام ارسال کنید. در یک محیط مجازی باید  یادگیرندگان را  به مشارکت در هدفگذاری و یادگیری تعاملی تشویق  کرد، این کار برای هر دوره بهتر است انجام شود.


قبل از انتخاب و ثبت نام در دوره یادگیری الکترونیکی، بهتر است به این سؤالات  پاسخ داده شود:

 •  هدف از شرکت در دوره یا کلاس مجازی و یا حضور در یک مدرسه مجازی چیست؟ آیا خواسته یا نیاز شما مشخص است؟
 •  آیا در پایان دوره و پس از استفاده از نرم افزار آزمون آنلاین به گواهینامه پایان دوره نیاز دارم؟
 •  تا چه حد مخارج دوره یا کارگاه آموزشی انلاین برای من مقرون به صرفه است؟  برای آموزش دوره به وسیله نرم افزار اموزش انلاین، چه میزان زمان نیاز دارم؟ 
 •   برای استفاده از سامانه دانشگاه مجازی به چه سخت افزار و نرم افزاری نیاز دارم؟
 •  آیا مهارتهای کنونی من در استفاده از رایانه و اینترنت کافی است یا جهت استفاده از نرم افزار آموزش مجازی lms، نیاز به کمک خواهم داشت؟

سؤالها باید به گونه ای مرحله ای و یکی پس از دیگری مطرح شود و با پاسخ بلی یا خیر کاربر به مرحله بعدی برود. حتی ممکن است ثبت نام معلق شده و شرکت در دوره مستلزم پیش نیازهایی باشد که کاربر را موقتا از مشارکت در دوره منصرف کند.

کلاس مجازی چیست

چگونه کلاس مجازی برگزار کنیم؟

در آموزش آنلاین همانند کلاس حضوری، پارامترهای دانش آموز، معلم، تخته سیاه و وایت برد وجود دارد. فراگیران می توانند سوال بپرسند و استاد پاسخ دهد. در واقع این مدل از آموزش که از طریق یکی از نرم افزارهای آموزش مجازی انجام می شود، نمونه ای از جلسات آنلاین (Online meetings) تلقی می گردند. همانطور که وبینارها با استفاده از نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت وب و سیستم وبینار انجام می شود. با این سبک از آموزش آنلاین، پس از ورود در کلاس اسم فراگیران و یا دانشجویان در لیست حاضرین کلاس نمایش داده خواهد شد. ابزارهایی که می توان با آنها در کلاس های مجازی شرکت کرد عبارتند از: ۱) کامپیوتر رومیزی ۲) لپتاپ ۳) تبلت ۴) موبایل.

کلاس مجازی چیست
کلاس مجازی چیست؟


 مزایای کلاس مجازی :

 • قیمت کلاس انلاین در قیاس با کلاس حضوری بسیار مقرون به صرفه  می باشد.

 •  در سرویس آموزش مجازی، از نظر نمایش اسلاید و محتوای آموزشی، کلاس ها با کیفیت بالاتر برگزار می شوند.
 •  در یادگیری الکترونیکی، قابلیت ضبط کردن کلاس ها و مشاهده یا گوش دادن چندین باره به کلاس، به کمک سیستم مدیریت آموزش LMS میسر است.
 • استفاده از ال ام اس دانشگاهی توسط دانشگاه ها، دوره ها را در دسترس افرادی که در نقاط دورافتاده زندگی می کنند و به آموزش های با کیفیت و دانشگاه های خوب دسترسی ندارند نیز قرار می دهد و به مدیریت اموزشی کمک می کند.
 •  امکان نظارت خانواده ها بر روند تدریس مدرسین در سیستم جلسات مجازی حتی در نرم افزار کلاس مجازی اندورید و IOS  نیز میسر است.
 •  در پیاده سازی سیستم آموزش الکترونیکی محدودیت جغرافیایی وجود ندارد. دانش آموزان در هر کجا که باشند این امکان را دارند که از امکانات تحصیلی استفاده کنند و حتی در ازمون انلاین شرکت نمایند.
 •  در یادگیری مجازی با بکارگیری نرم افزار آموزش آنلاین نیازی به رفت و آمد دانش آموزان و استاد نیست و این خود در کاهش هزینه ها و استفاده از زمان موثر است و حتی برای برگزار کنندگان نیز قیمت سیستم آزمون آنلاین و اموزش انلاین در مقایسه با خرید تجهیزات برای ایجاد بستر آموزش حضوری ناچیز است.
 •  در سیستم آموزش انلاین، مشارکت دانش آموزان در مباحث کلاس به دلیل مجازی بودن و افزایش اعتماد به نفس  بیشتر می شود.
 •  در نرم افزار برگزاری جلسات online اسامی تمامی فراگیران در کلاس مشخص است و مدرس می تواند حضور و غیاب نماید و از حاضر بودن دانش پژوهان اطمینان حاصل نماید. هم چنین با راهکارهای ویژه ای، آزمون الکترونیکی با حداقل کردن امکان تقلب، به صورت عادلانه تر برگزار می گردد. 

Whiteboard ها یا تخته سفیدها در کلاس مجازی

در حال حاضر در یک کلاس درس مجازی حرفه ای، باید به صورت مستقیم به همه انواع مطالب آموزشی دسترسی داشته باشید. اگر دانش آموزان بتوانند کلاس را از گوشی هوشمند یا تبلت های خود مشاهده کنند، نیازی نیست که برای درس دادن پروژکتور تنظیم کنید. می توانید از یک رایانه به عنوان صفحه اصلی استفاده کنید و آن را با تمام دانش آموزان در تخته سفید به اشتراک بگذارید. شما می توانید یک ویدئو یا فایل صوتی پخش کنید، به یک نسخه PDF از کتاب کار دسترسی  دهید و در عرض چند ثانیه در تخته سفید آنلاین بنویسید.

تخته های پیشرفته وب با تمام مواد آموزشی مورد نیاز برای معلم، دانش آموزان و کلاس، پیش بارگذاری می شوند. به عنوان مثال، LearnCube همراه با تعدادی از قالب های مفید برای آموزش انگلیسی، جداول ترکیبی در چند زبان و تکنولوژی متن به گفتار ارائه شده است.

کلاس مجازی چیست
تخته سفیدها در کلاس مجازی

استفاده از یک کلاس مجازی به شما قدرت هدایت کلاس می دهد. شما لازم نیست صبر کنید که دانش آموزان با من من کردن صفحه درست را پیدا کنند، کافیست همه صفحات روی صفحه اصلی خود قرار دهید. آن چه هر معلمی همیشه می خواست...

در نهایت آنچه که همیشه می خواستید (شاید مخفیانه) را یافته اید، دکمه مقدس "خاموش". در یک کلاس حرفه ای مجازی، می توانید میکروفون و ویدیو دانشجویی خود را خاموش کنید. شما اختیار تام دارید. یک بچه سرکش و سرخود گرفتید؟ میکروفن او را قطع کنید.

یک بزرگسال سلطه جو در کلاس مجازی به پست شما خورده است؟ میکروفن او را خاموش کنید. ابزارهای آموزش الکترونیک مزیت های دیگری هم دارند. یادتان باشد می توانید در تخته سفید های وب از نشان گرها برای علامت گذاشتن و از ابزار پاک کن برای پاک کردن اشتباهات استفاده کنید. با یک کلیک صفحه درس را بزرگ کنید. با یک کلیک قلم را عوض کنید. دست خط یکم مسئله ساز است اگر تایپ نکنید. دست خط ممکن است لرزش داشته باشد و خوانایی پایینی داشته باشد، از یک اپلیکیشن خوشنویسی برای تر و تمیز کردن دست خط استفاده کنید. می توانید از دستگاه تلفن همراه خود به عنوان ماوس پد استفاده کنید.


ابرقدرت های معلم

کلاس مجازی چیست
کلاس مجازی برای معلمان


اما آقایان و خانم ها این انتهای خبرهای خوب و سرگرم کننده درباره آموزش مجازی نیست. شما به عنوان یک معلم می توانید قدرت بیشتری از  ابر قدرت ها داشته باشید. امروزه، اطلاعات و داده ها شیوه زندگی ما را تغییر داده اند و در آینده ای نزدیک روش های یادگیری ما را نیز تغییر خواهد داد. بهترین نرم افزار برای کلاس درس مجازی آن است که بتواند رفتار دانشپذیران و معلم ها را پیگیری کند.

همان طور که کلاس های مجازی در پی تعاملات معلمان و دانش آموزان هستند، نرم افزار کلاس مجازی باید قادر باشد به معلمان بگویدکه کدام دانش آموزان بازی گوشی می کنند، کدام یک از دانش آموزان از داوطلب شدن خجالت می کشند، کدام مواد آموزشی بهتر انجام می شوند، و پیشنهاداتی برای بهبود کار معلم ها به آن ها بدهند.

آموزش و پرورش به دنبال یک نقطه شیرین است، که نه  شامل انسان های فوق العاده است و نه هوش مصنوعی، بلکه شامل معلمان فوق العاده قدرتمندی است که ابزارهای مختلف تجهیز شده اند. این یک زمان هیجان انگیز و شروعی برای کلاس مجازی آینده است.

سیستم آموزش مجازی این امکان را فراهم می کند تا متقاضیان تدریس آنلاین بتوانند با اجاره سرویس lms به جای خرید نرم افزار آموزش مجازی، با هزینه کمتری سیستم مدیریت آموزش خود را راه اندازی کنند. با توجه به تعریف مفهومی آموزش الکترونیکی و مزایای حاصل از آن، هر روز تمایل برای استفاده از یک سامانه آموزش الکترونیکی بیشتر شده و مبحث خرید lms نیز روز به روز داغ تر می شود.

دلایل مقرون بصرفه بودن اجاره کلاس مجازی

اجاره کلاس مجازی در قیاس با خرید نرم افزار آموزش مجازی مزیتهای انکار ناپذیری دارد از جمله:

1) هزینه ارائه خدمات و پشتیبانی برگزاری یک کلاس مجازی با کیفیت، بعهده شرکت ارائه دهنده خدمت است و به شما هزینه اضافی تحمیل نمی گردد.

2) صرفاً در زمان بکارگیری نرم افزار کلاس مجازی هزینه پرداخت می شود.

3) عدم نیاز به شبکه درون سازمانی و تجهیزات شبکه از نکات برجسته این مورد است.

4) برگزار کننده کلاس، ملزم به پرداخت هزینه بالای خرید نرم افزار نمی باشد.

چنانچه قصد اجرای آموزش الکترونیک در سازمان خودتان را دارید می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نمایید. شرکت پافکو با تجربه چندین ساله در اجرای آموزش مجازی در ارگانها و شرکتهای مختلف، می تواند این امر را به بهترین شکل برای شما انجام دهد.

معایب کلاس مجازی

با وجود اینکه مزایای آموزش مجازی بسیار زیاد است اما درست همانند هر فناوری دیگری، کلاس مجازی هم دارای برخی محدودیت ها می باشد. این مورد به خصوص برای نرم افزارهای قدیمی کلاس مجازی که مبتنی بر فلش یا پلاگین های خارجی و دانلود شده از اینترنتهستند، صادق است. این موارد اغلب می توانند با ایجاد سردرگمی برای دانش آموزانی که برای بار اول به کلاس مجازی وارد می شوند، باعث عدم تمایل به ادامه یادگیری برای آن ها شود.

کلاس مجازی چیست
کلاس مجازی چیست؟


محدود بودن کلاس مجازی با سرعت اینترنت و تصورات ما ...

سرعت اینترنت برای یک انتقال ویدئوی قابل اعتماد و با کیفیت مهم و لازم است. سرعت اینترنت به پهنای باند بستگی دارد، درست مانند این که انتقال آب به لوله آب بستگی دارد. لوله ای با قطر بیشتر، جریان "بایت" سریع تری را مهیا می کند. از این نظر اکثر کشورهای جهان در نهایت توانسته اند مرز 3 مگابایت در ثانیه را تجربه کنند، که برای برگزاری یک کلاس مجازی دارای ویدیو عالی است. و پیش بینی می شود که تا سال 2020  در بیشتر نقاط جهان از سرعت پهنای باندی بیشتر از 10 مگابایت بر ثانیه لذت خواهید برد.


تکنولوژی آموزشی چگونه دنیای آموزش را متحول کرده است؟ آیا تکنولوژی آموزشی فقط برای آموزش از راه دور کاربرد دارد؟

وقتی صحبت از کلاس مجازی  می شود، بدیهی است که آچه به ذهن خطور می کند، آموزش از راه دور  می باشد، و احتمالا اکثر افراد گمان می کنند استفاده از ابزارهای مدرن آموزشی برای شرایطیست که جمع شدن دانش آموزان در یک کلاس درس فیزیکی سخت است. در حالی که بسیاری از مدارس مدرن از امکانات نرم افزار های آموزش مجازی استفاده های دیگری هم می کنند. به عنوان مثال در کنار آموزش های حضوری خود، جلساتی رفع اشکال آنلاین برگزار می کنند، این نوع آموزش به آموزش ترکیبی معروف است. همچنین  یک دلیل بسیار خوب برای استفاده از  whiteboard های وب در مدارس و کلاس های فیزیکی (حضوری) وجود دارد، که در  آن معلم ها می توانند از این ابزار به عنوان راهی برای تسهیل آموزش، تمرکز توجه و تشویق دانش آموزان به مشارکت گسترده تر و بیتر در کلاس استفاده کنند.

Aurora یک دبیرستان مجازی برگزیده در نیو سات ولز استرالیا است که به دانش آموزان در مناطق روستایی و دور افتاده اسن شانس را می دهد که بتوانند در زمینه موضوعات خاص با استفاده از آخرین تکنولوژی مطالعه کنند. دانشپذیرهای بزرگسال روی سکوهای نفتی دریای اقیانوس می توانند از طریق کلاس های آنلاین به آموزش مداوم با کیفیت با مربی های برتر دسترسی پیدا کنند.

کلاس مجازی چیست
کلاس مجازی برای افراد شاغل


کشورهای در حال توسعه می توانند شکاف سیستم آموزشی خود را با دعوت از معلمان برتر مراکز شهرها و کشور های دیگر  برای تدریس در کلاس مجازی پوشش دهند.

ترند های جدید دنیای آموزش مانند کاربرد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در آموزش، گیمیفیکیشن و میکرولرنینگ هر کدام می توانند یک دنیا جذابیت به آمزوش های یک موسسه اضافه کنند. واقعیت مجازی برای آموزش های کارکنان برای کار در محیط های خطرناک یا محیط هایی که هزینه اشتباه در آن ها جبران ناپذیر است بسیار کاربرد دارد. همچنین با واقعیت مجازی در آموزش های تاریخی، بازدید از موزه ها، گردشگردی، پزشکی از راه دور و بسیاری از حیطه های دیگر استفاده می شود. از قابلیت های واقعیت افزوده نیز در طیف وسیعی از آموزش ها، از آموزش های الفبا و اسامی حیوانات و گیاهان به کودکان گرفته تا آموزش های طراحی داخلی استفاده می شود.

گیمیفیکیشن در بخش های مختلفی رسوخ پیدا کرده است. در بازاریابی برای افزایش رغبت مخاطبان برای خرید، در اپلیکیشن های تراکنش برای ایجاد انگیزه، در صفحات شبکه های اجتماعی برای افزایش تعامل دنبال کننده ها با محتوای صفحه و افزایش نرخ استفاده مخاطبان و در بخش آموزش برای افزایش انگیزه دانش پذیران برای دریافت اطلاعات بیشتر از ترفندهای گیمیفیکشن استفاده می شود. پلاگین های آماده ای برای پیاده سازی گیمیفیکیشن در نرم افزار آموزش مجازی مودل توسعه یافته اند که به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید.

همچنین میکرولرنینگ، آموزشهای کوتاه هدفمندی هستند که یک راست و بدون هیچ حرف اضافه ای می روند سراغ اصل مطلب. این نوع محتوای آموزشی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و نرخ بهره وری از مطالب آموزشی را نیز افزایش داده است. در بستر نرم افزار LMS می توانید آموزش های میکرولرنینگ ارائه دهید.


توصیه هایی برای دانس پذیران آنلاین: چند نکته برای موفقیت در یادگیری الکترونیکی سریع

برخی از ویژگیهایی که یادگیرندگان باید داشته باشند تا در یادگیری الکترونیکی موفقیت حاصل کنند، عبارتست از:

 •  برخورداری از مهارتهای مدیریت کار در تعریف آموزش الکترونیکی LMS
 •  برخورداری از مهارتهای مدیریت زمان  که در آموزش از راه دور اهمیت زیادی دارد
 •  انگیزه خواندن، نوشتن، و مشارکت فعالانه در فعالیتهای کلاسی در سیستم ال ام اس دانشگاهی
 •  اختصاص 12 ساعت کاری در هفته  در سه نوبت برای یادگیری موثرتر
 •  انعطاف پذیری در یادگیری و استفاده از فناوری اطلاعات (نرم افزار کلاس مجازی)
 •  پیشقدم بودن به جای اتلاف وقت
 •  استفاده از محتواهای چاپ شده در کنار محتوای الکترونیکی موجود در سرویس آموزش الکترونیکی (یادگیری ترکیبی)
 •  توانایی یادگیری بطور مستقل و گروهی در سیستم آموزش الکترونیکی
 •  خودداری نکردن از طرح سؤال، هنگامی که مطلبی را درک نمی کند
 •  دانش کار با رایانه، اینترنت و متعلقات آن
 •  دارا بودن مهارتهای رایانه ای در حد مطلوب برای بازدهی بیشتر در استفاده از سیستم آموزش مجازی

با وجود همه قابلیت ها و مزایایی که نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین و مدیریت آموزشی به همراه می آورد، موسسات آموزشی و سازمان های مختلف بسته به نیازها و بودجه ای که در اختیار دارند به دنبال ویژگی های خاصی از این سیستم ها هستند. شرکت پافکو در جهت پاسخ گویی به نیازهای متفاوت مخاطبان عزیز، شرایط متنوعی را برای ارائه خدمات آموزش مجازی تدارک دیده است. اگر به هر دلیلی قصد خرید نرم افزار وب کنفرانس و نرم افزار آموزش مجازی نرم افزار آموزش مجازی LMS را ندارید، می توانید از گزینه های اجاره نرم افزار کلاس مجازی و اجاره lms استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال فرم مشاوره رایگان را پر کنید، کارشناس های پافکو در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره رایگان بگیرید

نظرات کاربران
کلانتری

یکی از نرم افزار های خوب کلاس مجازی ( بیگ بلو باتن ) هست به نظرم از اون استفاده کنین

0 0

یوسفی

سلام روز بخیر کلاس مجازی همان کلاسی هست که با نرم افزار ادوبی کانکت اجرا میشود ؟ برای استفاده کردن چیکار باید کرد

0 0

توفیق

واقعا هزینه های کلاس مجازی نسبت به حضوری به صرفه تر هست

0 0

امیری

سلام
کلاس مجازی برای استفاده بصورت اجاره هم ارایه میدید من نیاز به یک کلاس برای برگزاری کلاس مجازی زبان انگلیسی دارم

1 0

پافکو

با سلام
بله اجاره یا سرویس کلاس آنلاین یا مجازی در سایت پافکو ارایه می شود و با نرم افزار ادوبی کانکت خدمات برگزاری کلاس یا جلسات مجازی را دارید

0 0

م.ا

سلام خسته نباشین.
من یه سوالی داشتم شاید به نظر خیلی ابتدایی بیاد ولی میخواستم بدونم تو سیستم کلاس پلاس استاد حین تدریس صدا و تصویر تمام بچه هارو داره؟ یا مثل وقتی که پرسش و پاسخ داریم باید هر شخص تایید کنه؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدین

1 2

شرکت پافکو

سلام
اگر کلاس مجازی در ادوبی کانکت باشه بدون اجازه شما امکان اشتراک گذاری تصویر یا شنیدن صدا وجود ندارد

1 0

ارغوان

سلام من میخواستم تدریس کنم لپ تاپ ندارم میشه از طریق گوشی آموزش داد و راهی که اینترنت هم قطع و وصل نشه و راحت بشه تدریس کرد؟

1 0

mina

سلام
کلاس مجازی نیاز به اینترنت 512 برای استاد داره

0 0

الهام

سلام
سرویس کلاس مجازی برای ۲۵ هنرجو با وبکم همزمان لازم دارم در سرویس اجاره کلاس مجازی پافکو ماکزیمم ۳ دوربین همزمان فعال است برای افزایش تعداد وبکم چکار باید بکنم؟

2 0

پافکو

سلام
شما برای برگزاری کلاسهای مجازی با تعداد وبکم بالا، از سرورهای اختصاصی لازم است استفاده کنید در صورت تمایل با واحد فروش تماس بگیرید

0 0

ماندگار

با سلام و عرض ادب
سرویس کلاس مجازی شما برای برگزاری جلسات آنلاین و زنده را از کجای سایت میتوانم خریداری کنم لطفا لینک را برام ایمیل کنید سپاسگزارم

1 1

یاری

درود
https://pafcoerp.com/-virtual-class-services
خرید سرویس کلاس مجازی

2 0

م

سلام وقت بخیر، یک سوال داشتم،برای پاک کردن جلسات ضبط شده در نرم افزار ادوبی کانکت،رکوردها پاک نمیشن و ارور ۴۰۳ میده و نوشته شده ویژگی پاک کردن از دسترس خارج شده،به چه علت نمیشه جلسات اضافه رو پاک کرد؟ممنون

1 0

شرکت پافکو

سلام لطفا با شماره تماس های شرکت تماس گرفته و سوالات خود را در زمینه ادوبی کانکت بپرسید.

1 0

ناوی

علامت منفی کنار اسم ها هنگام برگزاری کلاس در وبینار نشانه‌ چیست؟
ممکنه نشان دهنده چت خصوصی دو نفر در همان لحظه باشه؟

1 0

فلاح زاده

سلام
راهنمای کلاس مجازی کجای سایتتان است لطفا راهنمایی کنید

1 1

حسینی

با سلام
ما از سرویس کلاس مجازی شما استفاده کردیم و بسیار راضی بودیم ولی ظاهرا ظرفیت فروش سرویس شما به اتمام رسیده است خواستم بدونم کی اجاره نرم افزار کلاس مجازی شما مجددا باز میشه؟

3 1

شرکت پافکو

سلام بر شما

باعث افتخار ماست که از خدمات ما راضی بوده اید. در حال حاضر به دلیل ترافیک بالای سامانه اجاره سرویس کلاس مجازی، این سامانه بسته شده است. بازگشایی مجدد این سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.

2 0

سعیدی

سلام. لطفا راهنمایی میفرمایید که برای راه اندازی یک کلاس آموزش مجازی به چه ابزاری نیاز است؟ برای استفاده از از تخته سیاه یا وایت برد ابزار خاصی مورد نیاز است؟

2 0

شرکت پافکو

برای راه اندازی کلاس مجازی شما به یک نرم افزار برگزاری وب کنفرانس نیاز دارید. نرم افزار ادوبی کانکت وایت برد ارائه می دهد.

1 0

یاراحمدی

سلام
شما نرم افزار مدرسه مجازی هم دارید؟

3 0

شرکت پافکو

با سلام
بله، نرم افزار مدرسه مجازی موجود است و با ان میتوانید کلاس مجازی ،برگزاری کلاس آنلاین ، جلسات آنلاین ، وبینار ، میتینگ و سمینارهای برخط و... به راحتی برگزار نمایید جهت دریافت اطلاعات بیشتر فرم مشاوره رایگان را پر کنید

1 1

دنیا

چطوری می تونم در کلاسهای مجازی ثبت نام کنم؟

1 0

شرکت پافکو

با لینکی که آموزشگاه مربوط براتون ارسال میکنه می توانید در کلاس آنلاین مد نظرتون وارد شوید.

0 0

بهمن

آیا کیفیت کلاس‌های مجازی در حد کلاس‌های حضوری است؟
پهنای باند مورد‌نیاز برای شرکت در دوره‌های مجازی چقدر است؟
آیا برای انجام تمرینات کارگاه‌‌های مجازی استفاده از محیط لینوکس ضروری است؟

0 0

آرزو

چند مدل نرم افزار اجرایی در بازار وجود دارد برای ایفای نقش "برگزاری کلاس آنلاین"؟

1 0

صادق

چرا کیفیت کلاسهای مجازی در ایران نامطلوب است؟ چه پارامتر رقابتی یا انگیزشی برای ترفیع کیفیت این مدل کلاسها مورد توصیه قرار می گیرد؟

1 0

سینا

سلام و خدا قوت.
دو سؤال:
آیا کلاس های دانشگاه پیام نور حضوری هم است؟
آیا میتوانیم در دانشگاه پیام نور استان دیگری بشرط مهاجرت به آن استان ثبت نام نماییم؟

1 1

سینا

سلام و خدا قوت.
دو سؤال:
آیا کلاس های دانشگاه پیام نور به صورت حضوری هم برگزار میشود؟
آیا میتوانیم در دانشگاه پیام نور استان دیگری هم بعد از اخذ پیشدانشگاهی شبانه بشرط مهاجرت به آن استان ثبت نام نماییم؟

1 1

علیرضا احمدی

آیا در صورت شرکت نکردن در کلاسهای مجازی، درس خود به خود از برنامه ما حذف می شود ؟


1 1

امیر حسین

آیا برای استفاده از کلاسهای مجازی باید نرم افزارهای خاصی نصب کنیم؟

1 1

امید احمدی

سلام و وقت بخیر خدمت آقای امیر حسین
بله، برای دانلود نرم افزارهای کلاس مجازی میتوانید https://pafcoerp.com/-پشتیبانی-نرم-افزار را کلیک کنید

1 0

قدرتی

سلام میشه در کلاس مجازی دانشجویان رو اگر وبکم داشتند ببینیم

3 0

یاراحمدی

سلام، لطفاً بفرمایید بیشترین استفاده از کلاس های مجازی در چه زمینه ای است و به چه منظور از آن استفاده می شود؟

2 0

کارشناس پافکو

با سلام
قطعاً یکی از جدیدترین متدهای آموزش مجازی استفاده از امکانات نرم افزارهای e-learning جهت برگزاری کلاس مجازی و جلسات آنلاین آموزشی می باشد.

2 0

بهمن

لطفاً بفرمایید هزینه راه اندازی سیستم آموزش الکترونیکی جهت پیاده سازی آموزش از راه دور برای یک آموزشگاه به مدت یکسال چگونه است و خدماتی که شما برای برگزاری هر کلاس مجازی ارائه می دهید شامل چه مواردی می باشد؟

4 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید