مقالات نرم افزار آموزش مجازی

روش های راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین

سامانه آموزش مجازی آنلاین
برای راه اندازی سایت آموزش آنلاین چه باید کرد؟ فناوری در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر از سیستم آموزشی است، زیرا آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی انعطاف پذیرتر و مقرون به صرفه تر است. اخیرا، آموزش آنلاین دیگر به عنوان یک انتخاب باقی نمانده است. با شیوع همه گیری COVID-19 در سراسر جهان، که بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارد و ما را در خانه های خود محبوس می کند، راه اندازی یک مدرسه آنلاین به یک نیاز روزانه تبدیل شده است.
سامانه آموزش مجازی یک محیط بصری و پشتیبانی برای آموزش و یادگیری در آموزش عالی است که از سیستم های تحت وب و به روش آموزش و یادگیری آنلاین به فعالیت می پردازد. در این مقاله به بررسی سه راه که با استفاده از سامانه آموزش مجازی برای به حداکثر رساندن عملیات کسب و کار پرداخته شده است.

کلاستو با ادوب کانکت، آنلاین برگزار کن!

رایگان تست کن!

امروز ما وارد عصری شده‌ایم که رفتن به دفاتر و مدارس معمولی دیگر امکان‌پذیر نیست (حداقل در حال حاضر)، اما جریان کار و تحصیل باید ادامه یابد. اکثر دفاتر از گزینه کار در خانه استفاده می کنند، در حالی که مدارس برای این منظور به پلتفرم آموزش مجازی روی می آورند. اگر مدرسه ای برای دانش آموزان خود به صورت آنلاین راه اندازی نکرده اید، وقت آن است که این کار را انجام دهید. با این حال، هنوز سردرگمی زیادی در مورد نحوه راه اندازی این مدرسه آنلاین وجود دارد.

اگر مدرسه ای برای دانش آموزان خود به صورت آنلاین راه اندازی نکرده اید، وقت آن است که این کار را انجام دهید. با این حال، هنوز سردرگمی زیادی برای افراد در مورد نحوه راه اندازی این مدرسه آنلاین وجود دارد. صرف نظر از طیف دوره‌ها، راه‌اندازی یک مدرسه آنلاین به ابزارهای یادگیری آنلاین نیاز دارد که پایه‌های عملکرد مدرسه آنلاین را ایجاد می کنند و دسترسی به دوره‌ها را همراه با توانایی یادگیری دانش‌آموزان افزایش می‌دهد.

دو دسته از ابزارهای یادگیری برای شروع یک مدرسه آنلاین وجود دارد - ابزارهای اجباری و ابزارهای اختیاری.

ابزار های اجباری همانطور که از نام آن پیداست برای ویژگی های یک مدرسه ضروری است. این ابزارها پایه های اساسی یادگیری مجازی را می گذارند، مانند تعامل آنلاین، ایجاد دوره ها، امنیت، میزبانی سایت مدرسه شما و موارد دیگر .

سامانه آموزش مجازی آنلاین

سامانه آموزش مجازی

چگونه آموزش مجازی راه اندازی کنیم؟

سیستم آموزش مجازی، از جمله نرم افزارهایی است که امروزه بیش از گذشته مورد توجه علاقمندان به یادگیری مجازی قرار گرفته است. آموزش از راه دور، یکی از روش هایی است که می تواند به آموزشگاه ها و اساتید در دستیابی به سهم بازار بیشتر کمک کند. قیمت lms و قیمت سیستم آزمون آنلاین نیز از جمله مواردی است که با توجه به صرفه اقتصادی، به توسعه رویکرد اموزش انلاین کمک نموده است. استفاده از نرم افزارها و سیستم های پیشرفته برای آموزش مجازی بسیار متداول شده است. مدیران آموزشگاه ها برای حذف هزینه های ناشی از نیروی انسانی به دنبال استفاده از نرم افزار ثبت نام آموزشگاه هستند و مدیریت موسسه آموزشی نیز با نرم افرار مدیریت آموزشگاه بسیار ساده تر شده است. سامانه lms تنها یکی از ابزارهای آموزش انلاین و ازمون انلاین است.

اگر در شرکت خود از سیستم مدیریت یادگیری LMS استفاده می کنید، شما حتما متوجه شدید که چقدر این نرم افزار برای آموزش و مهارت های شغلی قدرتمند است. سیستم مدیریت یادگیری یک محیط بصری و پشتیبانی برای آموزش و یادگیری در آموزش عالی است که از سیستم های تحت وب و به روش آموزش و یادگیری آنلاین به فعالیت می پردازد.
انعطاف پذیری و قابلیت های قدرتمند  نرم افزار آموزش مجازی LMS آن را یک ابزار ارزشمند برای بهبود بهره وری شرکت و رشد کلی سازمان شما تبدیل کرده است.در این مقاله ابتدا 5 دلیل برای استفاده شرکت ها از lms آورده می شود سپس به بررسی سه راهی که با کاربرد سامانه آموزش مجازی برای به حداکثر رساندن بازده کسب و کار پرداخته می شود.

سامانه آموزش مجازی یک محیط بصری و پشتیبانی برای آموزش و یادگیری در آموزش عالی است.  سه راه که با استفاده از سامانه آموزش مجازی برای به حداکثر رساندن عملیات کسب و کار است در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته شده است. شامل: 1) استخدام و مصاحبه با استفاده از نرم افزار های آنلاین 2) ایجاد جوامع و گروه های مجازی 3) راه اندازی محصولات و خدمات با سیستم مدیریت یادگیری

5 دلیل برای لزوم استفاده سامانه آموزش مجازی LMS توسط شرکت ها

بسیاری از شرکت ها قابلیت، سودمندی و مزایای استفاده از سامانه آموزش مجازی را به عنوان یک ابزار برای آموزش کسب و کار نمی دانند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک شرکت باید lms خریداری کند، اما ما در اینجا 5 تا از مهمترین دلیل ها را برای خرید lms به شما می گوییم.

  1.  افزایش بهره وری کارمندان

آموزش بهتر، آگاهی بیشتر درباره محصولات و خدمات و داشتن توانایی کسب دانش برای کمک به همکاران، کارآیی کارکنان را بیشتر می کند که این در نهایت به نفع کسب و کار تمام خواهد شد. کارکنانی که آگاهی بالایی دارند و به نوبه خود به موفقیت کسب و کار کمک می کنند، احتمال بیشتری دارد که به شرکت وفادار باقی بمانند.

سامانه آموزش مجازی آنلاین

افزایش بهره وری کارکنان با سامانه آموزش مجازی
  1. تحویل فوری محتوا

سامانه آموزش مجازی آموزش و انبارش داده ها را متمرکز می کند. همه مواد آموزش را در یک سیستم تلفیقی قرار می دهد تا کارفرمایان مجبور نباشند در سیستم ها و فایل های مختلف جستجو کنند. علاوه بر این، به جای آموزش در نقاط مختلف، سایت آموزش را در یک سیستم، با خرید سامانه آموزش مجازی lms،  قرار می دهد. با بودن تمام محتوای آموزشی در یک محل، آموزش را می توان به سرعت و به راحتی تحویل داد و این امکان را به کارکنان داد که با سرعت زیاد دانش و مهارت جدید کسب کنند.

سامانه آموزش مجازی آنلاین

تحویل فوری محتوا با سامانه آموزش مجازی
  1. کاهش هزینه ها

آموزش کارکنان در عین حال که می تواند که بسیار مفید باشد ممکن است شامل از هزینه های زیادی برای شرکت داشته باشد. آموزش آنلاین هزینه های آموزش را کاهش می دهد زیرا نیازی به مواد چاپی، رفت و آمد، محل برگزاری کلاس و زمانی که لازم است که کارکنان برای شرکت در جلسات آموزشی از کار روزانه صرف کنند، ندارد. اگر آموزش به عنوان بخشی از فرایندهای کار روزانه کارکنان در یک سیستم در دسترس باشد، آنها از قبل می دانند که چگونه می توانند از آموزش استفاده کنند و هر زمانی که برنامه و زمان آنها اجازه می دهد از آن استفاده کنند. به این ترتیب هزینه های آموزشی به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

سامانه آموزش مجازی آنلاین

کاهش هزینه با سامانه آموزش مجازی
  1. پویایی+ قابلیت دسترسی

به دلیل جهانی شدن، شرکت ها در مقیاس جهانی بیشتر توزیع شده اند. مزیت بزرگ داشتن سامانه آموزش مجازی این است که کاربران نیازی به سفر و رفتن به مکان دقیق تعیین شده توسط شرکت ندارند. کاربران می توانند به LMS هر زمان و هر مکان دسترسی پیدا کنند. کاربر می تواند به راحتی از خانه خود، در محل شرکت های مختلف و غیره باشد و از سامانه آموزش مجازی استفاده کند. مهم نیست که از نظر مکانی یا زمانی کجا هستید، در lms می توانید هر کجا و هر زمان که زیبایی یاد بگیرید.

سامانه آموزش مجازی آنلاین

پویایی و قابلیت دسترسی با سامانه آموزش مجازی
  1. آموزش بهتر

برای درک اثر آموزش کارکنان و بهبود آن، کسب و کار نیاز به اطلاعات مربوط به حضور، تکمیل، نتایج و غیره دارد. جمع آوری داده ها در سامانه آموزش مجازی راحت تر است. در نرم افزار آموزش الکترونیکی داده ها به طور خودکار جمع آوری می شوند و بر اساس الزامات و نیازهای مختلف، گزارش های مختلفی می توانند تولید شوند. تجزیه و تحلیل این داده ها می تواند یک مرور کلی سریع از هر بخش از محتوا، دوره ها و پیشرفت و نتایج کارکنان را نشان دهد و به کسب و کار کمک می کند تا آموزش های خود را بهبود بخشد و موفقیت بیشتری به دست آورد.

سامانه آموزش مجازی آنلاین

پویایی و قابلیت دسترسی با سامانه آموزش مجازی


سه روش استفاده از سامانه آموزش مجازی در کسب و کار


 1) استخدام و مصاحبه با استفاده از نرم افزار های آموزش مجازی آنلاین  

برای بسیاری از شرکت ها، استخدام و مصاحبه یک فرایند کاغذی سنگین و پرهزینه است که نیازمند کارها و عملیات دستی زیادی است. اما شما می توانید استخدام خود را با استفاده از نرم افزار های آنلاین از جمله ساده سازی روند استخدام با ویدئو کنفرانس و استفاده از سیستم برای تعامل در سامانه آموزش مجازی ساده و منبع ذخیره اطلاعات افراد به کار گیرید. در اینجا چگونگی این عمل آورده شده است:


- یک عملیات و کلاس مجازی در سامانه آموزش مجازی ایجاد کنید و متقاضیان را مجاز به ارسال رزومه و پوشش نامه کنید. فرم ها را می توان به ماژول تخصیص داده شده منتقل کرد.
- برای تست دانش و مهارت، یک سیستم آزمون آنلاین صلاحیت پایه ای و مقدماتی با سوالات چند گزینه ای ایجاد کنید.
- برای تصمیم گیرندگان کلیدی در روند استخدام منابعی برای بررسی و تصمیم گیری انتخاب کنید.

سامانه آموزش مجازی آنلاین
راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین


2) ایجاد جوامع  و گروه های مجازی

جریان دائمی ارتباطات برای فراگیران در آموزش عالی ضروری است زیرا باعث افزایش مشارکت فراگیران و موفقیت فراگیران می شود. بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS  معمولا دارای تعدادی افزونه و ماژول است که می تواند برای این منظور استفاده شوند. ماژول انجمن اجازه ارتباط مجازی در سیستم مدیریت یادگیری LMS  را بین فراگیران  و مدرسین  می دهد. دو پیام مختلف در سیستم مدیریت یادگیری LMS وجود دارد: پیام های فوری و هشدار پیام، که راه های سریع و کارآمد برای برقراری ارتباط با همکاران و مدرسین را فراهم می کند. همچنین وبلاگ های سیستم مدیریت یادگیری LMS هر کاربر دارای سامانه آموزش مجازی مخصوص خود  می باشند، که می تواند برای به اشتراک گذاشتن و ابراز افکار مورد استفاده قرار گیرد . چیز های زیادی در مورد سیستم مدیریت یادگیری وجود دارد این است که شما می توانید در هر زمان به آن دسترسی داشته باشید، بنابراین مجبور نیستید نگران باشید که دائما مشغول شرکت در بحث ها و سوالات هستید، زمانی که وقت دارید می توانید مرور کنید.


در آموزش عالی، مواد آموزشی و منابع تکمیلی نیز همانند سخنرانی های کلاس درس الزامی است. در سیستم یادگیری الکترونیکی ، شما به آسانی می توانید منابع، مقالات، فیلم ها، تصاویر، و هر چیز دیگری را آپلود و به اشتراک بگذارید، فراگیران ممکن است احتیاج به تکمیل و دوره ی دروس و تکلیف داشته باشند. داشتن یک پایگاه و مرکزی به این معنی است که فراگیران می توانند به هر قسمتی از درس که نیاز دارند، به مواد آموزشی خود دسترسی پیدا کنند.

انجمن های عملی (COPs) گروه های غیر رسمی از اشخاص در جامعه تجاری هستند که هدف ها و منافع یکسان دارند. این گروه ها با هم دیگر همکاری های لازم را می کنند تا به یکدیگر آموزش دهند و از یکدیگر فرا بگیرند. اعضای دارای شور و اشتیاق مشترک و یا نگرانی در مورد یک موضوع خاص هستند و آنها به طور گروهی برای رسیدن به اهداف خود و کل گروه تلاش می کنند.


گروه های عملی برای تکمیل آموزش رسمی خدماتی ارائه می دهند. آنها منعکس کننده آموزش غیررسمی سازمان شما هستند. اگر شما در مورد یک مشکل یا یک مسئله صحبت کنید، شخص دیگری می تواند با یک راه حل مشکل را حل کند. COP ها می توانند اعضای خود را با کمک های اضافی، بهترین شیوه ها و ایده هایی برای نوآوری یا دانش اضافی که از طریق ماژول های رسمی سامانه آموزش مجازی به دست می آورند، ارائه دهند و دانش افراد ارتقا دهند.
برای ساخت یک گروه مجازی و دسترسی بهتر به آنچه در ادامه آورده شده توجه کنید  :


     -ایجاد و مدیریت یک ویکی 
     -یک واژه نامه مشترک برای ایجاد یک واژگان مشترک ایجاد کنید 
     -یک پایگاه داده را برای مدیریت کتاب شناسی حاشیه ای تنظیم کنید 
     -نقش یک مدیر انجمن را برای یک جامعه خودمدارانه با مدیریت حداقل تنظیم کنید 
     -فعال کردن RSS برای بهینه سازی ارتباطات 

سامانه آموزش مجازی آنلاین
راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین
 

 3) راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین و خدمات با سامانه آموزش مجازی

در دنیای کسب و کار امروز، محصولات و خدمات به سرعت در حال افزایش یا اصلاح می شوند. آموزش دانش محصول نمی تواند یک بار تکرار شود، بلکه باید یک ابتکار آموزشی باشد. آموزش آنلاین به صورت جدیدی ظاهر می شود، ویژگی های جدید توسعه یافته یا دانش جدید کشف می شود.

سازمان های اندکی در این زمینه به خوبی عمل می کنند و این کار برای عملیات کلی کسب و کار آنها است. مهم است که به منابع و فرصت های یادگیری کارکنان توجه و فراهم شود و سیستم مدیریت یادگیری دارای نرم افزار های مختلفی برای کمک به شما در انجام این کار است.
آموزش برای راه اندازی محصولات و خدمات اساسا یک دوره نرم افزار آموزش مجازی LMS  است اما بر دانش و محصول تمرکز دارد.
چند راهکار برای انجام این کار عبارتند از:

   - ایجاد و راه اندازی واژه نامه های محصول 
   - ایجاد سیستم آزمون آنلاین و ارزیابی دانش محصول 
راه اندازی و ادغام اسلاید ها ، فیلم ها و سایر محتویاتی که عناصر محصولات و نرم افزار ها موفق را توضیح می دهند.
آموزش الکترونیکی  نرم افزار های متنوعی را ارائه می دهد، زیرا آن را در دستگاه های مختلف مانند گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها سازگار است. نه تنها می توانید دوره های آموزشی را کامل کنید و مطالب از خانه یاد بگیرید، همچنین می توانید در اتوبوس، در محل کار، در یک کافی شاپ یا از هر جایی که دسترسی به اینترنت دارید، یاد بگیرید. در سیستم مدیریت یادگیری محدودیت ها کم و امکانات بی پایان هستند!
عملیات شرکت خود را حداکثر کنید زیرا سیستم مدیریت یادگیری LMS به اندازه کافی قابل انعطاف است و به شما کمک می کند تقریبا در هر مرحله از عملیات کسب و کار خود بهبود بخشید و تصمیمات کسب و کار را بهتر کنید.
 

سامانه آموزش مجازی آنلاین
راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین

مراکز علمی و موسسات و دانشگاه‌ها‌ و مدارس سنتی‌ ناگزیر به‌ ایجاد تطابق و سازگاری‌ با سیر تحولات‌ و تغییرات‌ جدید هستند. از این رو اصلی ترین شرط برای‌ استفاده‌ مؤثر از‌ آموزشگاه های مجازی که حتی مجهز به بهترین سامانه آموزش مجازی هستند و از نرم افزار آزمون آنلاین استفاده می کنند، داشتن‌ سواد فن‌آوری‌ اطلاعات ‌است‌. بنابراین‌، تحول‌ نظام‌های‌ آموزشی‌ در مدارس‌ در زمینه‌ آموزش‌های‌ فن‌آوری ‌اطلاعات‌ پیش‌ نیاز تحول‌ نظام‌های‌ دانشگاه‌ است‌. بی شک به تحقق پیوستن مدرسه یا دانشگاه مجازی Virtual University در کشور نیازمند ایجاد زیرساخت‌هایی است که برخی از آن ها عبارتند از:

1)      زیرساخت‌های مخابراتی

 از آنجا که فرآیند انتقال اطلاعات و انجام عملیات لازم در سیستم آموزش الکترونیکی مجازی eLearning از طریق بستر مخابراتی صورت می گیرد، وجود زیر ساخت مخابراتی مناسب از جمله الزامات تحقق آموزشگاه های مجازی  مجهز به فناروری آموزش الکترونیکی می باشد. چرا که کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی در بستر مناسب نمایان می شود.

2)      زیرساخت‌های قانونی

باید به این نکته اشاره کرد که مهمترین سرمایه تدریس الکترونیکی، محتوای آموزشی آن است. لذا شرط لازم برای نیل به مدیریت محتوای آموزش مجازی (lms)، تصویب قوانینی برای حمایت از حقوق پدیدآورندگان و صاحبان محتوای آموزشی و نظارت بر اجرای صحیح این قوانین می باشد.

3)      زیرساخت‌های فرهنگی

از جمله موارد ضروری در توسعه فناوری اطلاعات در یک جامعه، فرهنگ‌سازی درست و  مناسب می باشد. در امر ایجاد و توسعه تدریس الکترونیکی از طریق سامانه آموزش مجازی و نرم افزار یادگیری الکترونیکی، این واقعیت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. فرهنگ‌سازی صحیح و ارائه تصویر مناسبی از این نوع تدریس الکترونیکی می‌تواند زمینه پذیرش عمومی و استقبال از سیستم آموزش الکترونیکی lms را فراهم سازد.

پافکو مفتخر است که چنانچه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری دارید، به شما مشاوره رایگان دهد.

مشاوره رایگان بگیرید

نظرات کاربران
فتح اللهی

راه اندازی سامانه آموزش مجازی به این راحتی که میگید نیست والا

0 0

سیفی

برای راه اندازی سیستم یادگیری مجازی پافکو باید چکار کرد؟

0 0

مجید

سلام
سامانه آموزش آنلاین برای آموزش زبان هم میتونه مفید باشه؟

2 0

شرکت پافکو

سلام
بله آموزش انلاین برای آموزش زبان می تواند استفاده های بسیاری داشته باشد. آموزشگاه های زبان با استفاده از پکیج یک پارچه نرم افزار آموزشگاه و نرم افزار مدیریت یادگیری (مودل) و نرم افزار وب کنفرانس و کلاس مجازی (ادوبی کانکت) وارد مرحله جدیدی از پیشرفت و درآمد شوند. لازم به ذکر است که هر کدام از این نرم افزار ها به تنهایی نیز قابل استفاده و مفید هستند. از نرم افزار آموزشگاه برای مدیریت آموزشگاه و دانش پذیر ها و اساتید خود استفاده کنید. از نرم افزار مدیریت یادگیری برای مدیریت دوره ها و آموزش ها و از نرم افزار کلاس مجازی برای برگزاری کلاس های آنلاین می توانید استفاده کنید.
هر کدام از این نرم افزار ها ویژگی ها و ابزارهای بسیاری دارند که در این مجال نمی گنجد. برای گرفتن اطلاعات بیشتر و جزئیات با کارشناس های ما تماس بگیرید.
021-41986

2 0

ماریا

چطوری میتونم راه اندازی کنم یه همچین محیطی رو؟ با تشکر.

5 2

خدایی

سلام برای قیمت گذاری و راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین نسبت به تعداد نفرات میسنجید ؟

3 1

حامد

سلام
راه اندازی کلاس مجازی یا وب کنفرانس برای ۱۰ نفر چقدر هزینه در بر داره و قیمت وب کنفرانس پافکو چقدره؟ تشکر

8 1

آرش

با سلام و تشكر از مقاله مفيدتان ،
براي برگذاري آموزش مجازي چه بستر سخت افزاري لازم مي باشد ؟
با تشكر

10 3

امین

با سلام
سیستم سایت شما ماژول آموزش مجازی را پشتیبانی میکنه؟ چون ما میخواهیم یک سایت راه اندازی کنیم که lms داشته باشه و از طرفی ماژول آموزش الکترونیکی یا ماژول lms رو ساپورت کنه

2 0

محمد رضا

سلام
راه اندازی lms پافکو به چه صورت است و چه مراحلی دارد و میزان زمان راه اندازی lms را بفرمایید
متشکرم

6 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید