مقالات نرم افزار آموزش مجازی

6 + 6 سوال متداول درباره وبینار

وبینار (webinar) چیست؟

وبینار (Webinar) یا سمینار تحت وب (web-based seminar) یک کنفرانس (Conference) است که در زمان واقعی (real-time) با استفاده از نرم افزارهای وب کنفرانس (Web conference) بر بستر اینترنت برای گروه بزرگی از مخاطبین برگزار می شود. وبینار یکی از پدیده‌های بسیار اثرگذار در دنیای بازاریابی اینترنتی و همچنین تدریس است. وبینار در واقع سمیناری است که از طریق وب برگزار می‌شود.

adobe connect رو، رایگان امتحان کن!

ادوبی کانکت

فهرست مطالب

وبینار (webinar) چیست؟

امتیازات سرویس وبینار(Webinar) چیست؟

سوالات متداول در مورد وبینار (webinar)

۱. وبینار (Webinar) چیست؟

۲. آیا برای برگزاری وبینار (webinar) لازم است سایت داشته باشم؟

۳. برای برگزاری وبینار (Webinar) سرعت اینترنت ما چقدر باید باشد؟

۴. شرکت‌کنندگان من برای شرکت در وبینار (webinar)، سرعت اینترنت‌شان چقدر باید باشد؟

۵. برای برگزاری وبینار (webinar) به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

۶. شرکت‌کنندگان من، برای شرکت در وبینار (webinar) به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟

۷. چرا بسیاری از سرویس‌های وبینار (webinar) در ایران کار نمی‌کند؟

۸. آیا با توجه به سرعت اینترنت، می‌توانیم وبینار (webinar) برگزار کنیم؟

۹. کاربرد وبینار برای مدرس‌ها چیست؟

۱۰. کاربرد وبینار برای کسب‌و‌کارها و فروشندگان چیست؟

۱۱. همین امروز می‌خواهم وبینار برگزار کنم. چگونه این کار را انجام دهم؟


وبینار (webinar) چیست؟

وبینار (webinar) چیست؟
وبینار (webinar) چیست؟

وبینار، ویدئوکنفرانس تحت وب، ویدیو کنفرانس، نرم افزار تدریس آنلاین، ازمون انلاین همگی از سوالات پرتکرار در صنعت آموزش و مشاوره بوده است و این سوالات هر روز پیرامون آموزش غیرحضوری و سامانه مدیریت آموزش مجازی و یادگیری الکترونیکی lms بیشتر می شود. 

با  به بازار آمدن نرم افزار moodle و مودل فارسی، نرم افزار adobe connect، نرم افزار تدریس آنلاین و ازمون انلاین، سایت lm و سایر ابزارهای آموزش مجازی مخاطبان آموزش از راه دور هر روز افزایش می یابند.

وبینار (Webinar) یا سمینار تحت وب (web-based seminar) یک کنفرانس (Conference) است که در زمان واقعی (real-time) با استفاده از نرم افزارهای وب کنفرانس (Web conference) بر بستر اینترنت برای گروه بزرگی از مخاطبین برگزار می شود. وبینارها این امکان را فراهم می کنند تا گروه های مخاطب بدون در نظر گرفتن فاصله جغرافیایی بین آنها، در مکان های مختلف از راه دور در کنفرانس شرکت نمایند. البته در یک وبینار ممکن است ارتباط تنها بین 2 نقطه برقرار شده و یا اطلاعات از یک نقطه (فرستنده) به چندین نقطه (گیرنده) ارسال شوند. قابل ذکر است

سامانه کلاس آنلاین پافکو به صورت یکپارچه با سیستم LMS  پافکو تعامل دارد.


قابلیت کلیدی وبینار عناصر تعاملی آن است که امکان ارایه و دریافت اطلاعات و تبادل نظر در آن خصوص را برای شرکت کنندگان فراهم می آورد. این عناصر تعاملی شامل ارتباطات دو طرفه بر پایه نوشتار، صدا، تصویر و اسلاید می باشند که اجازه می دهند تا ارایه دهندگان و شرکت کنندگان به صورت همزمان به بحث و تبادل نظر در خصوص محتوای وبینار بپردازند. برخی از کاربردهای رایج برای وبینارها شامل کارگاه های آموزشی، گردهمایی ها، سخنرانی ها و همایش ها می باشند که با اهداف آموزشی، فروش، بازاریابی و تجارت برگزار می گردند.

با توجه به مزایای وبینار، بسیاری از افراد برای برگزای جلسات، نشست ها و آموزش هاس خود به دنبال نرم افزار وبینار رایگان و یا ارزان قیمت هستند. اما برگزاری وبینار مستلزم بستری پایدار و مطمئن می باشد تا شرکت کنندگان در نهایت کیفیت و بدون هرگونه اختلال بتوانند از محتوای ارایه شده در وبینار بهره‌مند گردند. شرکت پافکو با تولید ابزارهای مورد نیاز امکان برگزاری همایش ها، سمینارها و رویدادهای عمومی را به صورت زنده و آنلاین و مجازی در بستر اینترنت و در ظرفیت های چند صد نفره فراهم نموده است. وبینارها ابزارهای قدرتمندی برای توسعه کسب وکارهای کوچک و بزرگ می باشند. شما با میزبانی یک وبینار به گروه های گسترده ای از مخاطبین خود دسترسی داشته و بدون محدودیت می توانید تجربه و تخصص، دانش صنعت، توانایی ها، مهارت ها، محصولات و خدمات کسب و کار خود را به نمایش بگذارید.

وبینار (webinar) چیست؟
وبینار (webinar) چیست؟


امتیازات سرویس وبینار(Webinar) چیست؟

  • سهولت دسترسی به رویدادها برای علاقه مندان بدون محدودیت مکانی
  • برگزاری وبینار در مقایسه با رویدادهای حضوری با هزینه کمتر و کاملا مقرون به صرفه
  • سهولت برگزاری وبینار و حجم فعالیت اجرایی کمتر
  • عدم نیاز به امکانات برگزاری رویداد مانند سالن، تجهیزات صدا و تصویر گسترده، دیتا پروژکتور، پذیرایی و..
  • برگزاری رویدادها در تمامی ساعات شبانه روز و ایام هفته
  • بهره مندی از اساتید معتبر و مجرب جهانی جهت ارایه محتوا در وبینار
  •  تعامل با شرکت کنندگان در ارتباط دوطرفه شنیداری و دیداری
  • تدریس آنلاین برای دانش پذیرران سراسر کشور

وبینار (webinar) چیست؟
وبینار (webinar) چیست؟


سوالات متداول در مورد وبینار (webinar)


 ۱. وبینار (Webinar) چیست؟

وبینار یکی از پدیده‌های بسیار اثرگذار در دنیای بازاریابی اینترنتی و همچنین تدریس است. وبینار webinar در واقع سمیناری است که از طریق وب برگزار می‌شود. اگر خیلی ساده توضیح دهیم، مدرس پشت لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود می‌نشیند و از طریق میکروفن و وب‌کم به صورت زنده محتوای خود را ارائه می‌دهد. حتی می‌تواند صفحه تصویر کامپیوتر خود را به اشتراک بگذارد. شرکت‌کنندگان وبینار webinar هم می‌توانند به صورت زنده صدای سخنران را بشنوند و همچنین تصویر سخنران یا صفحه کامپیوتر او را ببینند. البته از آنجایی که بسیاری از وبینارها محتوای آموزش دارند، مدرس ترجیح می‌دهد از پاورپوینت استفاده کند. در اینصورت مخاطب صدا را می شنود و همچنین روی صفحه کامپیوتر یا موبایل خود پاورپوینت سخنران را می‌بیند.


۲. آیا برای برگزاری وبینار (webinar) لازم است سایت داشته باشم؟

خیر. لازم نیست سایت داشته باشید. شما از شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس وبینار، اکانت ماهانه یا سالانه می‌خرید و سپس وبینار webinar در سایت آن‌ها برگزار می‌شود. لینکی اختصاصی در اختیار شما قرار داده می‌شود تا به شرکت‌کنندگان وبینارتان بدهید. آن‌ها با مراجعه به آن لینک می‌توانند در وبینار webinar شرکت کنند. شما هم با نام کاربری خود وارد همان صفحه می‌شوید و به عنوان سخنران، ارائه خود را شروع می‌کنید. کار به همین سادگی است!

۳. برای برگزاری وبینار (Webinar) سرعت اینترنت ما چقدر باید باشد؟

اگر فقط بخواهید پاورپوینت خود را نمایش دهید و مخاطبان صدای شما را بشنوند، معمولا سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه کافی است. البته توجه کنید که سرعت آپلود شما باید این مقدار باشد. سرعت دانلود خیلی اهمیت ندارد. البته اگر بخواهید شرکت‌کنندگان تصویر زنده شما را هم ببیند مسلما به سرعت‌های بالاتری در حد ۱ تا ۵ مگابیت بر ثانیه نیاز دارید و با سرعت آپلود ۵ مگابیت می‌توانید فیلم خود را به صورت HD منتشر کنید.


۴. شرکت‌کنندگان من برای شرکت در وبینار (webinar)، سرعت اینترنت‌شان چقدر باید باشد؟

برای شرکت در وبینار سرعتی در حد ۱ مگابیت بر ثانیه می‌تواند کافی باشد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا با وجود سرعت بالای اینترنت من، بارها دچار قطعی شدم. پاسخ آن است که پایداری خط اینترنت شما بسیار اهمیت دارد. مثلا ممکن است سرعت شما ۱۰ مگابیت است ولی اینترنت شما مرتب قطع و وصل می‌شود. مشکل دیگر می‌تواند از طرف برگزارکننده باشد. اگر برگزارکننده دچار مشکل شود مسلما ما هم با مشکل مواجه خواهید شد. معمولا اینترنت ADSL پایداری بیشتری دارد و بهتر است از آن استفاده شود.

با سرویس های وبینار روزانه پافکو، وبینارت رو ارزون برگزار کن!


۵. برای برگزاری وبینار (webinar) به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

امکانات سخت‌افزاری لازم یک کامپیوتر مجهز به میکروفن و وب‌کم، همچنین اینترنت پرسرعت است. البته اغلب لپ‌تاپ‌ها خودشان میکروفن داخلی و وب‌کم دارند، پس شاید فقط یک لپ‌تاپ که به اینترنت پرسرعت متصل است کافی باشد. البته به یک سرویس ارائه وبینار هم نیاز دارید. منظور سایت‌هایی هستند که به ازای پرداخت مبلغی می‌توانید از طریق سرورهای آن‌ها اقدام به برگزاری وبینار کنید.


 ۶. شرکت‌کنندگان من، برای شرکت در وبینار (webinar) به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟

برای شرکت در وبینار، یک کامپیوتر متصل به اینترنت کافی است. البته مسلما آن کامپیوتر باید امکان پخش صدا را از طریق اسپیکر یا هدفون داشته باشد. البته برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس وبینار webinar ، این امکان را دارند که بتوان از طریق موبایل یا تبلت هم در وبینار webinar شرکت کرد. برای شرکت در وبینار شاید صرفا لازم باشد از طریق مرورگر وارد آدرس خاصی شوید و بتوانید ارائه را ببینید. البته برخی از سرویس‌های وبینار خودشان نرم‌افزار یا اپلیکیشن خاصی دارند که باید قبلا روی سیستم خود نصب کنید. نمی‌توان گفت کدام بهتر است. ولی معمولا در سرویس‌هایی که از طریق نرم‌افزار یا اپلیکیشن ارائه می‌شود، مشکلات و قطع شدن کمتر است.


۷. چرا بسیاری از سرویس‌های وبینار (webinar) در ایران کار نمی‌کند؟

اغلب سایت‌های ارائه‌دهنده سرویس وبینار، به خصوص آن‌هایی که قیمت پایین‌تری دارند در پشت صحنه، برای پخش وبینار از سرویس‌هایی مثل گوگل هنگ‌آوت، یوتیوب یا فیس‌بوک لایو استفاده می‌کنند که فیلتر هستند و بنابراین امکان استفاده از این سرویس‌ها امکان‌پذیر نیست. درباره وب کنفرانس و راه اندازی وب کنفرانس به مقالات شرکت پافکو مراجعه نمایید. در صورت تمایل به اطلاع از مطالب بیشتر راه اندازی وب کنفرانس را مطالعه نمایید.


۸. آیا با توجه به سرعت اینترنت، می‌توانیم وبینار (webinar) برگزار کنیم؟

بله حتما. اکنون بسیاری از مدرس‌ها از سیستم وب کنفرانس (وبینار webinar) استفاده می‌کنند. کافی است از سرویس‌هایی استفاده کنید که در ایران با مشکل مواجه نخواهد شد. یک راه آن است که در گوگل جستجو کنید و شرکت‌های ایرانی ارائه‌دهنده سرویس وبینار را پیدا کنید. راه دیگر آن است که از سرویس‌های خارجی استفاده کنید. البته اغلب سرویس‌های خارجی امکان تست رایگان دارند. پس به راحتی می‌توانید تست کنید که آیا بدون مشکل کار می‌کند یا خیر.

موضوع دیگر آن است که سرعت اینترنت خود را تست کنید تا ببینید آیا برای آموزش از راه دور و یا وبینار کافی است یا خیر. برای اینکار توصیه می‌کنم به سایت speedtest.net مراجعه کنید. توسط این سایت می‌توانید سرعت واقعی دانلود و آپلود خط اینترنت خود را بسنجید. اگر سرعت آپلود اینترنت شما حداقل یک مگابیت بر ثانیه است، احتمالا مشکلی نخواهید داشت. البته پارامتر دیگری که حتما نیاز به توجه دارد پایداری سرعت اینترنت شماست. در سایت speedtest.net به دقت نگاه کنید که آیا سرعت آپلود شما تقریبا ثابت است یا تغییرات زیاد لحظه‌ای دارد. اگر تقریبا ثابت باشد، اینترنت شما برای برگزاری وبینار مناسب است.

وبینار (webinar) چیست؟
وبینار (webinar) چیست؟

۹. کاربرد وبینار برای مدرس‌ها چیست؟

یکی از کاربردهای وبینار برگزاری سامانه آموزش مجازی است. اگر شما مدرس هستید به راحتی می‌توانید یک وبینار webinar برگزار کنید و شرکت‌کنندگان از هرجای دنیا در آن شرکت کنند. با این روش مشکل مکان و فاصله حل می‌شود. همچنین مخاطبان شما بسیار بیشتر می‌شوند چون شرکت‌کنندگان به شهر یا کشور محدود نمی‌شوند. فرض کنیم کارتان تدریس خصوصی کنکور است. می‌توانید به افراد خصوصی تدریس کنید و هر ماه یکبار، وبینار webinar رفع‌اشکال برگزار کنید. با این کار از تمام رقیبان متمایز خواهید شد. می‌توانید مبلغ کلاس را از افراد دریافت کنید و سپس لینک شرکت در وبینار webinar را در اختیارشان قرار دهید.


۱۰. کاربرد وبینار برای کسب‌و‌کارها و فروشندگان چیست؟

امروز بخش عمده بازاریابی به آموزش تبدیل شده است. فرض کنیم کار شرکت شما فروش دوربین دیجیتال است. به راحتی می‌توانید یک وبینار یک ساعته برگزار کنید و در آن آموزش دهید چگونه می‌توان یک دوربین مناسب انتخاب کرد و خرید. انتهای وبینار webinar می‌توانید پیشنهاد بدهید که از خودتان بخرند و افرادی که تا مثلا ۴۸ ساعت خرید کنند، یک هدیه مانند باتری اضافی یا … هدیه می‌گیرند. با این روش در واقع به بازاریابی حضوری می‌پردازید با این تفاوت که در یک ساعت مطالب خود را به چندصد نفر ارائه می‌کنید.
کاربرد دیگر وبینار webinar برگزاری جلسات آنلاین یا سیستم وب کنفرانس (web conference) است. از طریق وبینار به‌راحتی می‌توانید با کارمندان، نمایندگان و خریداران جلسه بگذارید و به تبادل اطلاعات بپردازید. از مزایای وب کنفرانس حذف محدودیت های جغرافیایی نیز میباشد .


۱۱. همین امروز می‌خواهم وبینار برگزار کنم. چگونه این کار را انجام دهم؟

ابتدا باید یک سرویس ارائه وبینار پیدا کنید. مثلا برای شروع می‌توانید از سایت https://pafcoerp.com استفاده کنید. پافکو با ارائه پکیج های متنوعی از خدمات برگزاری وب کنفرانس توانسته است رضایت خاطر طیف وسیعی از کاربران و مخاطبان را جلب کند و آن ها را در مسیر اهداف آموزشی یاری دهد. اگر برای سازمان بزرگی که به دنبال برگزاری جلسات مجازی، برگزاری وبینارهای متعدد و برگزاری جلسات آنلاین آموزش کارکنان هستید یا قصد دارید برای یک آموزشگاه بزرگ یا متوسط قسمت آموزش مجازی (مدرسه آنلاین) راه اندازی کنید خرید لایسنس و پشتیبانی نرم افزار Adobe Connect یا BigBlueButton را توصیه می کنیم. اما اگر دنبال پلتفرمی برای تدریس خصوصی آنلاین هستید یا می خواهید برای یک آموزشگاه کوچک تعداد محدودی کلاس آنلاین و جلسه وبنار برگزار کنید و یا اینکه برای برگزاری یک همایش کوتاه مدت به دنبال بستر مناسبی هستید، بهتر است به جای خرید لایسنس از سرویس اجاره کلاس مجازی بهره ببرید. چرا که هزینه بسیار مقرون به صرفه تری دارد و بلافاصله بعد از خرید می توانید از آن استفاده کنید.

12.آیا می‌توانم نقشی در یک وبینار داشته باشم یا تنها می‌توانم شرکت کننده باشم؟

بله، می‌توانید در یک وبینار نقشی داشته باشید، از جمله این نقش‌ها می‌توانند شامل سخنران، مدرس، مدیر وبینار، مجری، مدیر فنی و ... باشد. اگر تمایل دارید در یک وبینار به عنوان سخنران، مدرس یا هر نقش دیگری شرکت کنید، باید  مجموعه یا فرد برگزارکننده وبینار بفرمایید و درخواست خود را ارائه دهید.

سرویس اجاره کلاس مجازی


در نرم افزار آموزش از راه دور حتی امکان به اشتراک گذاری دسکتاپ شخصی خود وجود دارد. در نرم افزار آموزش مجازی LMS شما همانند یک ویدئو کنفرانس میتوانید انواع سمینارهای مجازی یا همایش های مجازی را از طریق وبینار برگزار نمایید و جلسات آنلاین (Online Meetings) داشته باشد امروز وب کنفرانس (Web Conferencing) توانسته جای خود را در جامعه باز کنند بطوری که رشد دانشگاه های مجازی و موسسات آموزشی اینترنتی رو به افزایش است. در یادگیری الکترونیکی (Electronic Learning) یکبار محتوای الکترونیکی (Electronic Content) تولید می شود و به دفعات برای کاربران قابل انتشار و باز آموزی دارد و همین امر باعث شده کاربران بتوانند حتی در صورت عدم حضور در جلسه از فایل ضبط شده آن بهره ببرند.

وبینار (webinar) چیست؟
وبینار (webinar) چیست؟

کارشناسان پافکو با تجربه چندین ساله در حوزه پیاده سازی و آموزش نرم افزار وب کنفرانس adobe connect در موسسات آموزشی و دانشگاه های مجازی و مشاغل مختلف که خواستار اجرای سمینار آنلاین بوده اند، آمادگی ارائه مشاوره رایگان به متقاضیان را دارند، در صورت تمایل برای گرفتن مشاوره رایگان، روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم درخواست دمو را پر کنید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
ahmad

سلام
برگزاری وبینار آنلاین یا برگزاری سمینار آنلاین و نحوه ساخت وبینار و ضبط وبینار را از کجا میتوانم آموزش ببینم؟ یا وبینارهای رایگان و وبینار آموزشی و طرز ورود به وبینار و در نهایت برگزاری وبینار رایگان یا خرید وبینار را بشدت لازم دارم دوستان لطفا راهنمایی کنید برای 30 نفر

0 0

رامین

سلام
سایت های زیادی در حوزه برگزاری وبینار فعالیت دارند من دنبال یک سایت وبینار می گشتم که سایت خوب پافکو رسیدم و از اینکه وبینارهایم را انلاین میتونم بصورت سرویس یا اجاره ای برگزار کنم راضیم

2 0

ناجی

سلام
برگزاری وبینار آنلاین یا همون برگزاری سمینار آنلاین باید حتما طوری طراحی شود که ساخت وبینار و در ادامه ضبط وبینار بسیار آسان باشد امروز وبینارهای رایگان و وبینار آموزشی زیادی در ایران ایجاد شده و برگزاری وبینار رایگان کار راحتی شد مردم به اسونی خرید وبینار می کنند و ورود به وبینار انجام می دهند همه این ها را نوشته تا بگم ی زمانی همه این اتفاقات جزو رویای بشر بود و امروز چقدر زود فراموش کرده ایم گذشته را. شاد باشید


1 0

زهرا

یه سوال داااااارم
آیا در وبینار دیده می شویم

16 12

سوری

سلام اگر وبکمتون رو به اشتراک بزارید بله

1 0

عاطفه

سلام
آیا اشتراک گذاری pdf برای ارائه در کلاس را میتونیم با گوشی هم انجام بدهیم؟یا صرفا باید برای اینکار لپتاپ یا کامپیوتر استفاده بشه؟
سپاسگزارم

3 0

حسین

درود
در وبینار بله، با موبایل امکان داره البته لازمه اپلیکیشن نرم افزار adobe connect را نصب کرده باشید

1 0

فرزام

سلام.بنده از برنامه اسکای روم استفاده میکنم ولی بعد چند دقیقه از شروع کلاس و صحبت کردن .صدای ناهنجاری(مثل صدای خش خش قطعی شبکه تلوزیون)رو دانش آموزان میشنوند.جوری که حاضر نیستن ادامه بدن کلاسو.لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم؟

1 0

ممد

سلام
میشه یه کاری کرد در وبینار من برگزار کننده پول پرداخت کنم ولی کاربران حجم اینترنت شون کم نشه؟

2 0

ممد

سلام
میشه یه کاری کرد در وبینار من برگزار کننده پول پرداخت کنم ولی کاربران حجم اینترنت شون کم نشه؟

2 0

شیوا

سلام من باکامپیوتر وارد میشم وبکن ندارم.اگر تدریس انجام بدم pdf بازکنم بچه ها میتونن pdf رو ببینن؟من وبکن ندارم اما میکروفون دارم.تصویرخودم نبود مهم نیست اما بچه ها میتونن Pdf رو دستکاپ رو ببینن؟

2 0

رعنا فعال

سلام بله شرکت کننده های کلاس آنلاین شما می توانند پی دی اف را ببینند، کافیست آن را به اشتراک بگذارید و برای این منظور نیازی به وبکم ندارید

1 0

نادی

سلام
اجاره وبینار هم پافکو داره؟

2 0

رعنا فعال

با سلام
بله شرکت پافکو خدمات اجاره کلاس آنلاین و وبینار نیز ارائه می دهد.

1 0

باران

سلام من با کامپیوتر وصل شدم ولی نوشته میکروفون نداری چیکار کنم؟

5 4

محمدعلي شهرياري

در جلسه وبينار با گوشي سوالي را كه نوشتم با كدام كليد براي استاد ارسال كنم ممنون

5 0

REIHANEH

ممکنه توی کلاس های مجازی یا وبینار صدای ما بره بدون اینکه میکروفن داشته باشیم؟

20 9

رعنا فعال

اگر از طرف استاد این اجازه به شما داده شود و شما هم میکروفن را روشن کرده باشید صدا میره

3 2

حدیث

ما میکروفون را روشن نکرده بودیم.

2 0

Rezaei

با سلام
یک سوال در مورد adobe connect داشتم ممنون میشم اگه جواب بدید
میشه ۲ نفر منظور ۲ کامپیوتر همزمان با یک username وpassword در یک وبینار شرکت کنند؟

6 0

رعنا فعال

سلام خدمت شما
خیر امکانش نیس

1 0

S

با سلام
در adobe connect هم زمان ميشه با موبايل و لب تاپ وارد شد من از اين قابليت استفاده كردم

0 0

یاس

سلام. آیا وقتی در حال تماشای وبینار هستیم خود ما هم دیده و شنیده میشویم؟؟؟

29 18

سپیده

سلام
در وبینار شما تصویر و صدای خودتان را میتوانید با دیگران به اشتراک بگذارید نرم افزار وبینار سطح بالا در جهان ادوبی کانکت است که متاسفانه بسیار گران قیمت است

4 3

یاس

سلام. آیا وقتی در حال تماشای وبینار هستیم خود ما هم دیده و شنیده میشویم؟؟؟

11 0

رعنا فعال

سلم بر شما
بستگی به نوع دسترسی که ادمین وبینار به شما می دهد دارد.

1 0

احسان

سلام. یه آیکون دوربین داره و یه میکروفن. هر کدوم دوست داشتی انتخاب کن

1 0

محمد

سلام
دوستان ما قبلا وبینار با ادوبی کانکت 9.6 برگزار می کردم کمی محدویت داشت ولی اخیرا از پافکو ادوب کانکت 10.6 را خریداری کردیم و واقعا وبینار را عالی برگزار کردیم اگر میخواهید یک وبینار یا جلسه آنلاین حرفه ای برگزار کنید توصیه می کنم برای برگزاری وبینار از نسخه 10.6 استفاده کنید شاد و پیروز باشید محمد

2 0

امید

سلام
برای جلسات آنلاین و وبینار و میتینگ نرم افزار ادوبی را تایید می کنم فقط اینترنت دو طرف جلسه حداقل 1 مگابایت باید باشه

2 0

یارندپور

سلام
پهنای باند در برگزاری وبینار خیلی مهمه حداقل یک مگ لازمه

1 0

خداکرم

سلام
با توجه به شرایط کرونا دیگه استفاده از وبینار لازم شد بفرمایید ما چطور میتونیم یک وبینار 100 نفره داشته باشیم

4 0

شرکت پافکو

سلام
بستگی به شما داره هم میتونید لایسنس کامل ادوبی کانکت (وب کنفرانس) را خریداری کنید هم میتونید از سرویس ادوبی کانکت استفاده کنید اگر بلند مدت میخواهید استفاده کنید خرید یکبار لایسنس ادوبی کانکت صرفه اقتصادی بهتری دارد

3 0

جاوید

سلام
وبینار الان دیگه رو بورسه!!

2 0

داودی

سلام
ما یک وبینار 25 نفره میخواهیم برگزاری کنیم برای تهیه سرویس وبینار چکار باید بکنیم فرم مشاوره رایگان هم پر کردم

5 0

شرکت پافکو

با سلام
اگر مشاوره رایگان پر کرده اید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت. همچنین می توانید در خصوص گرفتن راهنمایی بیشتر در مورد برگزاری وبینار و شرایط استفاده از نرم افزار وب کنفرانس با شماره تلفن 02141986 تماس بگیرید.

2 0

عسگری

سلام، هزینه برگزاری یک سمینار آنلاین چقدر است؟

3 0

موسوی

سلام
برای برگزاری وبینار بستگی داره چند ساعت بخواهی استفاده کنی ولی اگر بخواهی لیسانس نرم افزار وبینار رو بخری فکر کنم خیلی گرون باشه

1 0

دنیا

مقاله وبینار چیست؟ خیلی کامل و مفید بود

4 1

سحر

این مقاله در زمینه برگزاری وبینار اطلاعات خوبی داره، تشکر

3 0

دکتر مولایی

با عرض سلام، لطفاً بفرمایید چه نکاتی را برای برگزاری یک وبینار جذاب در موبایل باید رعایت کنم؟

4 0

شرکت پافکو

با سلام
ابتدا عرض پوزش داریم به دلیل تاخیر در پاسخدهی
در مورد سوال شما موارد زیر را می توانید برای برگزاری وبینار جذاب در موبایل رعایت کنید
ا. در طول وب کنفرانس از نشان دادن اجسام کوچک در صفحه نمایش خودداری کنید. لازم به ذکر است این مسئله به رزولوشن گوشی کاربر بستگی ندارد.
2. صفحات و قسمت هایی را که قصد دارید به اشتراک بگذارید را قبل از برگزاری وبینار برای خود تعیین کنید.
3. به غیر از تصویر، تلفن های هوشمند ممکن است مشکل بلندگو نیز داشته باشند. پس در طول جلسه وبینار تا حد امکان واضح صحبت کنید
4. جلسات مجازی و وبینار خود را ضبط کنید، چرا که با فرض رعایت همه موارد بالا باز هم ممکن است مخاطبان مقداری وبینار را از دست بدهند
5. در نهایت این که می توانید با یک تلفن همراه جلسه انلاین وبینار خود را بازبینی کنید.
با امید موفقیت شما

3 1

رها

ممنون از نکات خوبتون برا برگزاری وبینار موبایل

2 0

مهری کردانی مقدم

سلام ممنون از مقاله مفید و منسجم تون
من در خواست مشاوره دادم اما هنوز جوابی نیومده با توجه به اینکه من باید نتیجه تحقیقاتم رو به موسسه واسه شروع کلاسهای مجازی ارائه بدم.

5 0

آقامیری

هزینه برگزاری وبینار آنلاین در محصول شرکت شما چقدر است؟

4 0

شرکت پافکو

با سلام.
هزینه برگزاری وبینار آنلاین به آیتم های مختلفی بستگی دارد.
برای اطلاع از هزینه برگزاری وبینار آنلاین با کارشناس های ما تماس بگیرید.
021-41986

3 0

شهرياري

سرعت اينترنت محل برگزاري وبينار چقدر بايد باشد و آيا كارگاه هاي جانبي ميتوانند بصورت آنلاين برگزار شوند؟ لطفا بفرماييد براي برگزاري وبينار چه امكاناتي لازم است؟

3 0

شرکت پافکو

برای برگزاری وبینار مجازی یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ که به اینترنت متصل باشد، یک وبکم و هدست کافی است اما در صورتی که وبینار، پخش زنده یک مراسم حضوری باشد، باید میکروفون‌های بیسیم و دوربین های وب با کیفیت تری مورد استفاده قرار گیرد.
برای وبینار حداقل اینترنت ADSL 256k مورد نیاز است، البته برای پخش زنده سرعت های بالاتری توصیه می شود
کارگاه‌های جانبی را می توان به صورت همزمان و یا بعد از وبینار در اتاق‌های مجازی متفاوت از جلسه اصلی برگزار کرد.

2 0

مهدی

سلام
درک من از وبینار چیست؟ وبینار یک جلسه انلاین بین چند نفر روی اینترنت است مثلا با نرم افزار ادوبی و...
حال سوال من این است که برخی از کاربران ما در خارج از کشور هستند و با شرایط تحریم چکار کنیم؟

2 0

یار احمدی

آیا میهمان آنلاین هم در وبینار می تواند اقدام به ارائه محتوا کند؟

2 0

شرکت پافکو

باید بگیم که بله، اگر بتوان صدا و تصویر میهمان آنلاین به کمک سیستم صوتی سالن و دیتاپروژکتور پخش کرد، میهمان آنلاین هم می‌تواند محتوا ارائه دهد و حاضرین به صورت زنده ارائه میهمان را مشاهده نمایند.

2 0

منافی

سلام
وبیناری که ما با ۱۶۰ نفر برگزاری کردیم از نرم افزار ادوبی کانکت پافکو گرفته بودیم انصافا خوب جواب گرفتیم
تز بچه پشتیبانی تشکر می کنم

3 0

معتمدی

سلام
ما هم وبینار ۳۱۰ نفری با حضور دکتر حلت را با ادوبی برگزار کردیم خوب بود امروز متوجه شدم اکثر جلسات آنلاین داره میشه تصور کنید اینجوری دنیا چی میشه ..
ولی خدایی باحاله

1 0

مریم

سلام
اینده جهان با آموزش آنلاین و وبینار خواهد بود همین الان خیلی از جلسات دیگه به سمت جلسات آنلاین داره هدایت میشه ما هم در هلدینگمون این کار رو داریم انجام میدیم من با شما موافقم

2 0

نازنین

کاربردهای ویدئو کنفرانس چی هست؟

2 0

شرکت پافکو

با سلام
امروزه ویدئوکنفرانس ها و وب کنفرانس ها بشدت رو به توسعه هستند و برای جلسات آنلاین بین مدیران و کارشناسان یک هلدینگ یا شرکت هاو موسسات آموزشی بطور گسترده استفاده می شوند کاربرد دیگر ان در آموزشهای مجازی است که در قالب کلاس مجازی و سیستم یادگیری الکترونیکی LMS ارایه می شود امروز کاربردهای وسیعی وب کنفرانس دارد که ارایه همه انها خارج از یک کامنت است سپاسگزارم از شما دوست گرامی

1 0

مژده

سلام برگزاری انواع وبینار و جلسات آنلاین با نرم افزار وب کنفرانس به آسانی ممکن می شود

1 0

سپهر

یه سوال دارم، مهمان آنلاین هم می تونه در ویبنار ارائه محتوا داشته باشه؟

4 0

شرکت پافکو

درود
بله ،در وبینار یا جلسات آنلاین ، کاربر مهمان هم میتواند شرکت کند و در وبینار میتواند محتوای مانند استاد ارایه کند همه اینها به شرط آن است که استاد دسترسی به این کار را به وی بدهد

0 0

محمد خانی

سلام نرم فزار جلسات آنلاین(وبینار) یا کلاس مجازی چگونه است لطفا برایم ایمیل نمایید

5 1

شرکت پافکو

درود
اقای محمد خانی نرم افزار وب کنفرانس بستر لازم برای اجرای وبینار یا جلسات آنلاین یا کلاس مجازی یا جلسات اینترنتی را فراهم می اورد شما با نرم افزار وب کنفرانس میتوانید در هر ساعت از شبانه روز کلاس ها یا جلسات خود را دایر کنید کاتالوگ web conference برایتان ایمیل شد

0 0

مهوش

سلام
لطفاً بفرمایید در هنگام بروز مشکلات در برگزاری وبینار (سمینار آنلاین)، پیشنهادات و راه کارهای کاربردی شما برای حل مشکلات چیست؟

2 0

شرکت پافکو

سلام
اگر زیر ساختهای شرکتی که از آن نرم افزار وبینار میگیرید اصولی و اساسی باشد امکان بروز مشکل بسیار پایین است . البته شایان ذکر است برای مشکلات احتمالی باید با کارشناسان پشتیبانی همان شرکت تماس بگیرید

1 0

فهیمه

سلام
از مقاله خوب شما در مورد وبینار چیست تشکر می کنم فقط خواستم بدونم میتونیم یک جلسه آنلابن یا وبینار ترکیبی داش ته باشیم یعنی همزمان با برگزاری سمینار بصورت حضوری بصورت وبیناری یا مجازی هم پخش بشه
ممنون

4 0

شرکت پافکو

با سلام
سرکار خانم فهیمه
در مورد وبینار به اطلاع برسانم که میتواند با جلسات حضور به صورت ترکیبی انجام شود بدین صورت که در سمینار یک دوربین وصل می شود و کل سمینار یا همایش روی وب منتشر می گردد افراد خارج از سمینار میتوانند سوال طرح کنند و پاسخ خود را دریافت نمایند همانند حاضرین داخل سالن
موفق باشید

2 0

مریم

سلام
برای برگزاری وبینار یا جلسات آنلاین شما از نرم افزار Adobe connecte استفاده می کنید؟
قیمت سرویس یا اجاره یک وبینار 50 نفره و قیمت خرید نسخه نامحدود نرم افزار برگزاری وبینار چقدر است؟
لطفا پیش فاکتور فروش وبینار را به ایمیلم ارسال کنید
ممنون

3 1

شرکت پافکو

درود
سرکار خانم مریم
بله ، ما جهت برگزاری وبینار از نرم افزار جلسات آنلاین ادوبی کانت Adobe Connect یا (وب کنفرانس) استفاده می کنیم. لطفا جهت اطلاع از نحوه خرید یا قیمت نرم افزار وبینار و صدور پیش فاکتور فروش فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید
سپاسگزارم

3 0

شرکت پافکو

درود
جناب آقای محسن شاهسوند
متقابلا از شما سپاسگزاریم
بله سیستم وب کنفرانس پافکو امکان برگزاری وبینار با 120 نفر و بیشتر را میتواند فراهم کند و جلسات آنلاین شما را نیز ساپورت می کند

5 0

محسن شاهسوند

با سلام
از مقاله بسیار عالی پافکو در خصوص وبینار چیست لذت برد و تشکر می کنم
ما یک هلدینگ هستیم که ماهانه یک وبینار webinar با جمعیت 120 نفر می خواهیم داشته باشیم علاوه بر این جلسات آنلاین بصورت هفتگی دارای میخواستم بدانم سیستم وب کنفرانس شما پاسخگویی این تعداد نفر را در یک وبینار را دارد یا خیر؟

5 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید