مقالات سیستم مدیریت آموزش

مقالات نرم افزار آموزش مجازی

وظایف مدیر سیستم ال ام اس

وظایف یک مدیر سیستم lms

از مدیر سیستم مدیریت یادگیری LMS خود چه انتظاری دارید؟ اگر خودتان یک مدیر ارشد LMS هستید، مسئولیت های مربوط به حوزه تخصصی شما چیست؟
ادامه مطلب

دامنه کاربرد واقعیت مجازی در آموزش الکترونیکی

واقعیت مجازی در آموزش الکترونیکی چه قابلیت هایی خواهد داشت؟ نوزاد های امروز در طول دوران تحصیل خود، کارهای میکل آنژ را با راه رفتن در کلیسای سیستین، تماشای آثار او و احتمالاً ایستادن و مکالمه ای در زمینه کارهایش یاد خواهند گرفت. دانش آموزان در ماه قدم خواهند زد و مهندسان نفت به داخل زمین خواهند رفت. دکترها در سیستم قلب و عروق شما حرکت خواهند کرد. محققان همواره خواهد توانست درون یک کتاب خانه به گشت و گذار بپردازند. طراحان خودرو خواهند توانست در صندلی عقب خودرویی که خود طراحی کرده اند بنشینند تا ببینند چه حسی دارد و دید خارجی آن را آزمایش خواهند کرد.
ادامه مطلب

استفاده از بسته اسکورم در نرم افزار مودل

از آنجا که صنعت آموزش الکترونیکی LMS روز به روز در حال گسترش است ، برای هماهنگی امور آن، استاندارد هایی تدوین شده است. ضروری به نظر می رسد که دست اندرکاران آموزش الکترونیکی، در هر رده ای، باید با استانداردهای آموزش الکترونیکی آشنا شوند و از آنها در جهت تدوین دوره های آموزشی استفاده کنند تا محصولات آنها از کیفیت و کارایی مطلوبی برخوردار باشد.
ادامه مطلب

آینده اموزش مجازی با چت بات ها

آینده آموزش مجازی با چت بات ها

آینده آموزش مجازی با چت بات ها: در این مقاله به کاربرد چت بات ها در آموزش مجازی و آموزش الکترونیکی خواهیم پرداخت.


ابزار تالیف دوره های آموزش مجازی

ابزار تالیف دوره های آموزش مجازی

فن آوری های جدید روش تحویل و ارائه آموزش را تغییر داده است. در این مقاله به بررسی نه ابزار مهم آموزش مجازی و elearning خواهیم پرداخت. هر کدام از ابزار های تالیف آموزش های الکترونیکی را بر اساس سهولت استفاده، کیفیت محتوای تولید شده ، سرعت تألیف و مقیاس پذیری مقایسه خواهیم کرد. 
ادامه مطلب8 مزیت سرمایه گذاری روی سیستم مدیریت یادگیری

8 مزیت سرمایه گذاری روی سیستم مدیریت یادگیری

سرمایه گذاری روی دانش بیشترین بهره را به ما بر می گرداند. شما چه به دنبال مدرن کردن آموزشگاه و مدرسه خود باشید، چه به دنبال تاسیس یک آموزشگاه آنلاین و ارائه آموزش های الکترونیکی به نقاط مختلف دنیا باشید و چه به دنبال ارائه آموزش هایی موثر برای نیروی کار سازمان خود باشید، نیاز دارید که روی یک سیستم آموزش مجازی سرمایه گذاری کنید. 
ادامه مطلب

یادگیری مجازی موبایلی

چشم انداز های یادگیری موبایلی

یادگیری موبایلی در دنیای امروز رواج بسیاری زیادی دارد. و این نتیجه عصر دیجیتال است. عصر همیشه در حال تغییر دیجیتال! اما همه چیز در دنیا دو جنبه دارد. جنبه مثبت و جنبه منفی. یادگیری موبایلی هم از این موضوع مستثنی نیست. با ما همراه باشید تا مزایا و معایب یادگیری موبایلی را بررسی کنیم.
ادامه مطلب

هفت روش یادگیری اجتماعی در آموزش انلاین

هفت روش یادگیری اجتماعی در آموزش انلاین

یادگیری اجتماعی چیست؟ کاربرد یادگیری اجتماعی در آموش آنلاین به چه صورت است؟
ادامه مطلب

ساخت اولین دوره آموزش مجازی

ساخت اولین دوره آموزش مجازی

فناوری های روز دنیا با حذف محدودیت های جغرافیایی، به آموزش معنای جدیدی بخشیده اند. توسعه ی آموزش مجازی موثرترین راه برای ارتقا و گسترش سیستم آموزشی است. طراحی اصولی و مبتنی بر تقاضا، پیاده سازی صحیح و توسعه ی دوره آموزش مجازی روی LMS همگام با تغییرات روز دنیا، می تواند شما را به این هدف برساند. در این راه باید مخاطبان اصلی خود و هدفشان از شرکت در دوره آموزش مجازی را به خوبی بشناسید.
ادامه مطلب

 سامانه مدیریت یادگیری چیست

سامانه مدیریت یادگیری چیست؟ lms هوشمند تر

با پیرفت تکنولوژی و IT، در بخش فناوری آموزشی نیز، نرم افزار آموزش مجازی یا همان نرم افزار LMS توسعه یافت که می تواند بسیاری از کارهای مربوط به آموزش و یادگیری را مدیریت کند.

ادامه مطلب


نقش متخصصان موضوعی در آموزش مجازی

نقش متخصصان موضوعی در توسعه آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی و نقش متخصصان موضوعی در آن: در این مقاله به اهمیت و وظایف افراد خبره و متخصصان در زمینه های آموزشی مختلف خواهیم پرداخت
ادامه مطلب

کاربردهای نرم افزار وب کنفرانس

کاربردهای نرم افزار وب کنفرانس

نرم افزار وب کنفرانس می تواند به طیف گسترده ای از کارکنان در صنایع و سازمان های مختلف سود برساند، اما از میان آن ها، زمینه های کاربردی کلیدی و خاصی وجود دارد که برای همه سازمان ها ارزشمند می باشد.
ادامه مطلب

ضرورت آموزش الکترونیکی

ضرورت آموزش الکترونیکی و حرکت به سمت آن

ورود کامپیوترها به زمینه کسب و کار، دنیای امروز را به کلی متحول نموده است. این موقعیت الزاماتی را می طلبد که ناگزیر باید به آن مجهز شد. یکی از این قابلیت ها آموزش الکترونیکی یا ال ام اس و نهادینه کردن آن در سازمان است.
ادامه مطلب

برگزاری کلاس آنلاین

35 نکته برای برگزاری بهتر کلاس آنلاین (قسمت دوم)

اگر شغل شما در زمینه آموزش مجازی و آموزش از راه دور است، اگر قصد راه اندازی و برگزاری کلاس انلاین دارید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این پست، 35 نکته درباره برگزاری کلاس آنلاین که می توانند سطح آموزش مجازی شما را تا حد زیادی بهبود دهند بازگو شده است.
ادامه مطلب

کلاس آنلاین

35 نکته برای برگزاری بهتر کلاس آنلاین(قسمت اول)

اگر شغل شما در زمینه آموزش الکترونیکی است، اگر قصد راه اندازی و برگزاری کلاس آنلاین دارید، این پست سرشار از اطلاعات ارزشمندی برای شما می باشد. 35 نکته جالب برای نحوه برگزاری کلاس آنلاین که می توانند سطح آموزش مجازی شما را تا حد زیادی بهبود دهند.
ادامه مطلب

تاثیر میکرولرنینگ در موفقیت آموزش الکترونیکی

تاثیر میکرولرنینگ در موفقیت آموزش

همانگونه که میکرو آموزش در حال رشد است و در حال حاضر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. برخی شیوه هایی در حال ظهور هستند که می توانند تجارب بهتری را برای توسعه دهندگان و دانش آموزان رقم بزنند.
ادامه مطلب

پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی lms

30 نکته راه اندازی و پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی lms

سیستم مدیریت آموزشی LMS، نرم افزاری است که فعالیت آموزش گیرنده را ثبت و پیگیری می کند. به عبارت دیگر، این سیستم، روند یادگیری و آموزش را به طور خودکار مدیریت می کند. با توجه به نقش مهم و حیاتی سیستم مدیریت آموزشی LMS در فرایند توسعه آموزش، نیاز به استفاده از ساختار استاندارد در ایجاد و پیاده سازی چنین سیستم هایی کاملاً ضروری می باشد. 
ادامه مطلب

تاریخچه سیستم آموزش مجازی

مروری بر تاریخچه آموزش مجازی

کلمه آموزش مجازی یا vitrual learning و یا به عبارت دیگر آموزش الکترونیکی e-learning خیلی زود در سایت های مختلف جا افتاد و افراد زیادی از این سیستم برای انتقال دانش خود استفاده کردند . این آموزش ها در ابتدا به صورت سایت های ساده html ساخته می شد و در اختیار کاربران قرار می گرفت ، ولی رفته رفته وبلاگ های شخصی امکان ساخت فضای رایگان را در اختیار عموم قرار دادند و افراد زیادی با استفاده از این وبلاگ ها آموزش های خود را ساخته و در اختیار دیگران قرار می دادند.
ادامه مطلب

خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS

13 نکته در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS

خرید نرم افزار LMS همواره یکی از دغدغه های مشتریان و خریداران نرم افزار است. موارد زیادی در خرید نرم افزار LMS مهم هستند مانند قیمت، مراحل نصب، پشتیبانی مناسب نرم افزار و غیره. در این مقاله به برخی از این نکات مهم پرداخته ایم:
ادامه مطلب

محتوای یادگیری الکترونیکی

4 ترفند ساده برای بازبینی محتوای یادگیری الکترونیکی

چگونه متوجه می شوید که دوره های آموزش مجازی شما به بازبینی نیاز دارد یا نه؟ علاوه بر آن، چگونه باید آن را اجرا و پیاده کنید؟ از کجا شروع کنیم؟ در ادامه این مقاله به این سوالات و نکات مربوط به بازبینی محتوای یادگیری الکترونیکی خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

اولین برنامه آموزش آنلاین

4 ترفند ساده برای بازبینی محتوای یادگیری الکترونیکی

در این مطلب به این موضوع پرداخته می شود که چگونه برای اولین بار یک برنامه آموزش سازمانی موفق را طرح ریزی کنید. 

"یادگیری و آموزش سازمانی و تبدیل سریع این آموزش ها به عمل، یکی از بهترین مزیت های رقابتی هستند." این جمله نقل قولی از آقای جک ولچ، مدیرعامل سابق جنال الکتریک است.

ادامه مطلب

ویدئو های آموزشی

بهبود ویدئوهای آموزشی با 8 ترفند ساده

پیش بینی می شود که تا سال 2021، هشتاد درصد از اینترنت جهانی مبتنی بر ویدئو خواهد بود. برای این که بزرگی این عدد را بهتر درک کنید، سیاره زمین را در ذهن خود تجسم کنید. قسمت عظیم آبی که سطح سیاره را پوشانده است تنها 71 درصد از کل را شامل می شود.

ادامه مطلب

انتخاب ترکیب رنگی در محتوای آموزش مجازی

انتخاب ترکیب رنگی در محتوای آموزش مجازی

شاید یکی از سخت ترین جنبه های طراحی یک دوره آموزش الکترونیکی و تولید محتوای آموزش مجازی، انتخاب ترکیب رنگ آن باشد. پالت رنگ یا ترکیب رنگ به مجموعه محدود و از پیش تعریف شده ای از رنگ ها که در یک طرح استفاده می شود، اشاره دارد.

ادامه مطلب

انتخاب ترکیب رنگی در محتوای آموزش مجازی

مزایای عمده آموزش موبایلی

اکنون کاملا بدیهی است که در میان نسل جدید بسیار محبوب است. هر چیزی که شامل استفاده از تلفن همراه باشد و آموزش و یادگیری موبایلی مزایای زیادی به ارمغان می آورد. چرا که این ابزار، قابلیت تعامل را بیشتر می کند، تجربه کاربر در شبکه را افزایش می دهد و برای جوانان و بزرگسالانی که در فعالیت های اجتماعی امروزی درگیر هستند، جذابیت بیشتری دارد.

ادامه مطلب

روش های تدریس مجازی

تدریس مجازی چیست؟

تدریس مجازی چیست و روش های آن کدامند؟ در ادامه به نکات و مراحلی که باید در اجرای دوره های تدریس مجازی به آن ها توجه کرد خواهیم پرداخت
ادامه مطلب

آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی چیست؟

آموزش الکترونیکی روشی نوین برای اجرای مراحل مختلف فرآیند آموزش و یادگیری است. آموزش الکترونیکی از ابزارهای مختلف و تکنولوژی آموزشی استفاده می کند تا دوره های آموزشی بهتری را ارائه دهد.
ادامه مطلب

نرم افزار های وب کنفرانس برای آموزش آنلاین

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

آیا به نظر شما پیدا کردن یک نرم افزار مناسب وب کنفرانس و وبینار مانند تلاش برای پیدا کردن سوزن در انبار کاه است؟ در این مقاله، برترین ابزار های نرم افزار وب کنفرانس که می توانید برای استفاده در آموزش مجازی خود استفاده کنید، معرفی خواهد شد.

ادامه مطلب

انتظارات دانش آموزان از دوره های آنلاین

انتظارات دانش آموزان از دوره های آنلاین

در حالی که شما همیشه از قبل می دانید که چه مواردی را می خواهید به دانش آموزان خود آموزش دهید، باید به انتظارات خود دانش پذیرها و اینکه چه مطالبی می خواهند یاد بگیرند و این مطالب را چگونه می خواهند بیاموزند نیز توجه داشته باشید.

ادامه مطلب

کار با ابزرا آموزش آنلاین

هفت مهارت کار با ابزار آموزشی

ابزارهای آموزشی را می شناسید؟ فناوری آموزشی چه کمکی به مربیان و مدیران مدارس و به خصوص مدارس آموزش از راه دور می کند؟ برای کار با این ابزار آموزشی چه مهارت هایی نیاز است؟
ادامه مطلب

نکات مهم آموزش کارمندان

هشت نکته مهم برای آموزش کارمندان

آموزش آنلاین کارمندان: کارمندان امروزی از دوره های آموزش سازمانی چه انتظاراتی دارند؟ سازمان ها در آموزش های الکترونیکی خود چه نکاتی را باید رعایت کنند؟ در این مقاله به سوالات مربوط به آموزش کارمندان پاسخ خواهیم داد.
ادامه مطلب

آموزش آنلاین کارکنان

آموزش آنلاین کارکنان

امروزه آموزش آنلاین کارکنان، یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت و پیشرفت سازمان ها محسوب می شود. در ادامه به نکات مربوط به آموزش آنلاین کارکنان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

پیاده سازی موفق سیستم ال ام اس

پیاده سازی موفق سیستم LMS

پیاده سازی موفق یک سیستم ال ام اس یکی از دغدغه های اصلی سازمان ها و آموزشگاه های مجازی در زمینه خرید و مدیریت سیستم مدیریت یادگیری است. در این مقاله به نکات پیاده سازی سیستم ال ام اس و مراحل آن پرداخته شده است.
ادامه مطلب

برترین ابزارهای آموزش آنلاین کارکنان

برترین ابزارهای آموزش آنلاین کارکنان

بهترین ابزارهای آموزش آنلاین کارکنان را که شرکت های مختلف در سرتاسر جهان از آن ها برای آموزش استفاده می کنند را انتخاب کرده ایم و در این مقاله آن ها را به شما معرفی می کنیم. 
ادامه مطلب

لزوم استفاده از آزمون الکترونیکی

مزایای آزمون الکترونیکی در دوره های آموزش مجازی

در این مقاله به دلایل لزوم استفاده از آزمون الکترونیکی و برگزاری آزمون مجازی منظم در دوره های آموزش های الکترونیکی و آموزش آنلاین خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

انتخاب یک سیستم ال ام اس برای پیاده سازی آموزش موبایلی

سیستم ال ام اس برای پیاده سازی آموزش موبایلی

استراتژی یادگیری موبایلی، بدون داشتن یک سیستم ال ام اس که قابلیت اجرا روی موبایل را داشته باشد، چیزی به جز یک رویا نیست. بدون داشتن سیستم صحیح، پیاده سازی ممکن است بسیار آهسته و طاقت فرسا پیش برود. در ادامه چند فاکتور را که باید در هنگام انتخاب یک ال ام اس موبایلی در نظر داشته باشید را بیان می کنیم.

ادامه مطلب

استفاده از آموزش آنلاین به عنوان روش بازاریابی

مربی آموزش آنلاین در مقایسه با مربی آموزش سنتی

ماهیت اصلی مربیگری آنلاین این است که انعطاف پذیری آن به شما فرصت شروع تدریس را می دهد، حتی اگر هنوز مطمئن نیستید که می خواهید یک استاد تمام وقت باشید یا نه، یا در حال حاضر در حال تحصیل برای کسب مدرک دکترای خود هستید، می توانید تدریس را امتحان کنید و تجارب ارزشمندی کسب کنید.
ادامه مطلب

13 افزونه مفید برای نرم افزار مودل

افزونه های کاربردی مودل در آموزش مجازی

افزونه های نرم افزار مودل moodle، برای انطباقِ نیازهای یادگیری و توسعه سازمان های مختلف (L&D) با سیستم lms، توسعه می یابند. در این مقاله 13 افزونه مودل را معرفی می کنیم که شما می توانید در سیستم مدیریت یادگیری LMS خود نصب و استفاده کنید. ممکن است برخی از این افزونه ها آنقدر معروف نباشند، اما کارآیی خارق العاده ای دارند.

ادامه مطلب

انتخاب ال ام اس موبایلی

اپلیکیشن ال ام اس و یادگیری موبایلی

یادگیری موبایلی و استفاده از اپلیکیشن ال ام اس در حوزه صنعت اموزش انلاین به سرعت در حال گسترش است. ال ام اس موبایلی چیست؟ چه ویژگی ها و چه منافعی دارد؟ برای انتخاب بهترین اپلیکیشن ال ام اس چه فاکتور هایی را باید مد نظر قرار دهیم؟
ادامه مطلب

استفاده از آموزش آنلاین به عنوان روش بازاریابی

معجزه گیمیفیکیشن درآموزش الکترونیکی

کاربرد گیمیفیکیشن در زمینه آموزش و یادگیری به یکی از موضوعاتِ داغ در حوزه اموزش به ویژه آموزش مجازی تبدیل شده است. چگونه با استفاده از گیمیفیکشن یک دوره آموزش الکترونیکی جذاب ایجاد کنید؟ 
ادامه مطلب

استفاده از آموزش آنلاین به عنوان روش بازاریابی

آموزش آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی

شرکت ها می توانند از آموزش آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی استفاده کنند. ارائه یک محتوای آموزشی با کیفیت بالا، اعتماد و احترام به همراه می آورد و ارتباط و پیوستگی عمیق تری می سازد و همین اساس یک روش بازاریابی موفق محسوب می شود.
ادامه مطلب

آموزش در قرن بیست و یکم

آموزش در قرن بیست و یکم

آموزش در قرن بیست و یکم به چه سمت می رود؟ چه ویژگی های خواهد داشت؟ و صاحبان مشاغل صنعت آموزش و پرورش چه باید بکنند؟
ادامه مطلب

چگونه یک اپلیکیشن آموزش مجازی با ارزش بسازیم؟

ساخت یک اپلیکیشن آموزش مجازی از صفر تا صد!

چگونه یک اپلیکیشن آموزش مجازی ارزشمند بسازید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات ساخت یک اپلیکیشن آموزش مجازی را با همدیگر مرور کنیم.
ادامه مطلب

6 ترند جهانی آموزش الکترونیکی در سال 2019

6 ترند جهانی آموزش الکترونیکی در سال 2019

2019 ... سالی که در آن آموزش الکترونیکی با سرعت بی سابقه ای در حال رشد است. ترند های فعلی آموزش آنلاین کدامند؟


10 پلتفرم برای ارائه آموزش الکترونیکی

10 پلتفرم برای ارائه آموزش الکترونیکی

پتانسیل صنعت eLearning بسیار گسترده و زیاد است. پیش بینی می شود تا سال 2022، اندازه این صنعت به 243 میلیارد دلار خواهد رسید. کیفیت بهره بردن از مزایای آموزش مجازی به انتخاب بهترین بستر و پلتفرم آموزش الکترونیکی برای میزبانی دوره های آموزش انلاین شما بستگی دارد.

ادامه مطلب

5 استراتژی برای بهبود تدریس آنلاین شما

5 استراتژی برای بهبود تدریس آنلاین شما

برای بهبود تدریس آنلاین چه مواردی باید رعایت شود؟ در این مقاله راه کارهایی برای بهبود روش های تدریس آنلاین ارائه خواهد شد؟ 
ادامه مطلب

ال ام اس چیست

ال ام اس چیست؟

یک سیستم ال ام اس چیست؟ ویژگی ها و عملکرد های اساسی یکی سیستم ال ام اس کدام است؟ انواع  نرم افزار های ال ام اس چیست؟ چه کسانی می توانند از سیستم lms بهره ببرند؟ 

ادامه مطلب

معرفی بهترین تکنولوژی های آموزشی

6 تکنولوژی آموزشی برتر در دنیای حال حاضر

تکنولوژی آموزشی چیست و چه تاثیرهایی روی صنعت آموزش می گذارد؟ در این مقاله در مورد 6 مورد از بهترین های دنیای تکنولوژی آموزشی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.
ادامه مطلب

قواعد طراحی استوری برد آموزشی

قواعد طراحی استوری برد آموزشی

استوری برد آموزشی چیست؟ اگر در بحث طراحی آموزش تازه وارد هستید، احتمالا اصطلاح استوری برد به گوشتان خورده است، اما هنوز نمی دانید که چگونه می توانید یک استوری برد بسازید؟

ادامه مطلب

5 چالش معمول در انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی

5 چالش معمول در انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی

آموزش منابع انسانی: نرم افزار آموزش منابع انسانی با امکانات و مزایایی که دارد، کار مدیریت آموزش کارکنان را بسیار آسان می کند. در این مطلب، به چالش هایی که ممکن است در انتخاب نرم افزار منابع انسانی با آن ها مواجه شوید و نکاتی که باید مد نظر داشته باشید می پردازیم.
ادامه مطلب

6 نکته برای بازاریابی موفق

6 تکنیک موفق بازاریابی آموزشی برای آموزشگاه ها

با 6 روش بازاریابی موفق برای آموزشگاه ها و صنعت آموزش با پافکو همراه باشید. موسسات آموزشی مانند هر کسب و کار دیگری باید برند خود را به بازار عرضه کنند و برای این کار نیاز است که نه تنها برای دانش آموزان بلکه برای والدین آن ها نیز بازاریابی کنید.

ادامه مطلب

lms سازمانی

مزایای LMS سازمانی

سازمان ها چگونه می توانند از مزایای LMS سازمانی برای حل کمبود و شکاف مهارت های لازم خود استفاده کنند.

ادامه مطلب

نرم افزار آموزش مجازی

6 ویژگی نرم افزار آموزش مجازی

قطعا زمانی را که برای تولید و توسعه آموزش مجازی صرف می کنید بسیار با ارزش است. صرف وقت زیاد برای توسعه آموزش مجازی باعث می شود که برای کارهای مهم تر دیگر مثل توسعه استراتژی و محتوای مناسب زمان کمتری داشته باشید.

ادامه مطلب

موانع-توسعه-آموزش-مجازی

6 مانع در توسعه آموزش مجازی و غلبه بر آنها

توسعه آموزش مجازی سفارشی مزایای بسیار زیادی دارد. اما با موانعی نیز مواجه است. برای روبه رو شدن با این موانع لازم است که برنامه ریزی کنید و تا جای ممکن همان ابتدای کار بر این موانع غلبه کنید. این را نیز به یاد داشته باشید، آماده شدن نیمی از مسیر برنده شدن است!

ادامه مطلب

بازاریابی برای موسسه آموزشی

برندسازی و بازاریابی برای موسسه آموزشی

برندسازی و بازاریابی برای موسسه آموزشی چه اهمیتی دارد؟ برای ایجاد آگاهی از برند چه روندی را باید طی کرد؟ چه نکاتی دارد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد. 
ادامه مطلب

حل شکاف مهارتی از طریق آموزش الکترونیکی

راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر شکاف مهارتی

با راه اندازی سایت آموزش مجازی برای سازمان خود، کمبود مهارت هایی که سازمان با آن مواجه است را حل کنید. سیستم مدیریت یادگیری lms، راه حل های سریع، بهینه و مقرون به صرفه ای پیش روی شما می گذارد.  

ادامه مطلب

5-نکته-برای-ارائه-و-تحویل-به-موقع-دوره-آموزش-مجازی

5 نکته برای ارائه و تحویل به موقع دوره آموزش مجازی

آیا شما در یک تیم طراحی و توسعه دوره آموزش مجازی کار می کنید؟

ما در طی سال ها با طراحان و توسعه دهنده های دوره آموزش مجازی بسیاری کار کرده ایم. و این که چه میزان وقت و تلاش در طراحی و توسعه دوره های آموزش مجازی هدر می رود، موجب شگفتی است.

ادامه مطلب

5-ویژگی-طلایی-یک-دوره-آنلاین-موفق

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق

یک دوره آنلاین موفق چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ آیا می خواهید به عنوان یک تولید کننده دوره های آموزش آنلاین فعالیت کنید؟یا تصمیم به ارتقا استراتژی های آموزش و یادگیری گرفته اید؟ بهتر است که از ویژگی های برتر یک دوره آنلاین موفق مطلع باشید.
ادامه مطلب

ارزیابی عملکرد سیستم lms

5 راهکار برای ارزیابی عملکرد سیستم lms (ال ام اس)

برای ارزیابی عملکرد سیستم lms (ال ام اس) چه راه هایی وجود دارد؟ در این مقاله به 5 راه ساده و موثر برای سنجش عملکرد سیستم lms می پردازیم، که با استفاده از آن ها می توانید از عملکرد سیستم lms و برآورده شدن نیازهای خود از طریق اموزش انلاین خود مطمئن شوید.
ادامه مطلب

ال ام اس سازمانی

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی

انتخاب و خرید lms ال ام اس سازمانی مناسب، به دلیل وجود انواع lms گزینه های زیاد به اندازه کافی سخت است. اما حتی بعد از انتخاب یک سامانه ال ام اس ایده آل، موانع سرمایه گذاری و اجرایی بسیاری ممکن است پیش آید. سعی ما در این مقاله این است که به شما در مقابله با این موانع کمک کنیم تا برنامه و سایت آموزش آنلاین خودتان را راه اندازی کنید.

ادامه مطلب

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ آموزش

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ آموزش

آیا به دنبال یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای استفاده در بخش آموزش هستید؟ اگر بله، جای درستی آمده اید. تجاری سازی سیستم آموزش مفاهیم بازاریابی را معرفی کرده است. طی دهه ها رقابت در بخش آموزش و پرورش و به موازات آن نیاز به تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ موثر به طرز چشم گیری افزایش پیدا کرده است.
ادامه مطلب

آموزش و آزمون مجازی با نرم افزار ال ام اس

آموزش و آزمون مجازی با استفاده از ال ام اس

آموزش و آزمون مجازی: بازار آموزش الکترونیکی به سرعت در حال رشد است. آموزشگاه های آنلاین جدید و دوره های آنلاین زیادی در حوزه های مختلف ساخته شده اند. از طرف دیگر آموزش کارکنان به یک موضوع مهم سازمانی تبدیل شده است. آموزش کارکنان با توجه به محدودیت هایی که دارند، شرایط ویژه ای را می طلبد که خوشبختانه آموزش و آزمون مجازی می تواند این شرایط را فراهم کند. 
ادامه مطلب

5 چالش آموزشی در صنعت تولید چیست و سیستم lms چه کمکی می کند

مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست؟

یکی از مهم ترین چالش های آموزش (انواع آموزش) در صنعت، پر کردن شکاف های مهارتی است. اما این تنها چالش موجود نیست. شاید بهتر باشد به این چالش ها نگاهی بیندازیم و ببینیم که سیستم آموزش الکترونیکی LMS ال ام اس چگونه می تواند به شما کمک کند تا بر این چالش ها پیروز شوید و صنعت تولید را بیش از گذشته حمایت کنید.

ادامه مطلب

نقش ارزیابی آنلاین در کاهش اشتباهات بخش آموزش

نقش ارزیابی آنلاین در کاهش اشتباهات بخش آموزش

ارزیابی آنلاین جای هیچ گونه بی اعتمادی به سیستم ارزیابی را باقی نمی گذارد. هر روز موسسات بیشتر و بیشتری، به ویژه دانشگاه ها و تحصیلات عالی، برگزاری امتحان به شیوه ارزیابی آنلاین را انتخاب می کنند.

ادامه مطلب

نیازهای تیم طراحی و توسعه آموزش الکترونیکی

4 نیاز کارکنان که باید در توسعه آموزش الکترونیکی خود لحاظ کنید

در توسعه آموزش الکترونیکی اغلب روی خواسته های سِمَت رهبری تمرکز می شود. در حالی که آنچه که کارکنان می خواهند یا نیاز دارند غالبا نادیده گرفته می شود. این طرز تفکر را که کارکنان هر آنچه را که رهبرانشان انتظار دارند را قبول می کنند را متوقف کنید. در غیر این صورت دوره آموزش شما با شکست مواجه می شود.

ادامه مطلب

سامانه مدیریت یادگیری و محتوای الکترونیکی برای اخذ مجوز آموزش مجازی

سامانه مدیریت یادگیری و محتوای الکترونیکی برای اخذ مجوز آموزش مجازی

برای گرفتن مجوز آموزشگاه مجازی و آموزش مجازی، سامانه مدیریت یادگیری (LMS) چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ در ادامه این مقاله به مشخصات پایگاه اینترنتی و سامانه مدیریت یادگیری مورد نیاز برای اخذ مجوز آموزش مجازی برای یک مجتمع فنی و حرفه ای پرداخته می شود و همچنین خصوصیات محتوای الکترونیکی ذکر شده در مستندات سازمان فنی و حرفه ای نیز بیان می شود.
ادامه مطلب

نحوه اخذ مجوز آموزش مجازی برای مجتمع های فنی و حرفه ای آزاد

گرفتن مجوز آموزش مجازی برای مجتمع های فنی و حرفه ای آزاد

در این مقاله به طور کامل روند اخذ مجوز آموزش مجازی برای مجتمع های فنی و حرفه ای آزاد، طبق مستندات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توضیح داده شده است. به قوانین، شرایط  و تجهیزات ضروری برای اخذ مجوز آموزش مجازی پرداخته شده است. وظایف و شرایط لازم موسس، مدیر و مربی برای اخذ مجوز آموزش مجازی شرح داده شده است. 
ادامه مطلب

یادگیری تعاملی چیست؟

یادگیری تعاملی چیست؟

تعریف یادگیری تعاملی

آموزش یا یادگیری تعاملی رویکردی است که به دانش آموزان در درگیر شدن بیشتر با مطالب و ماندگاری بیشتر آن ها کمک می کند. با استفاده از یک تکنولوژی آموزشی یا بدون آن، یادگیری تعاملی کمک می کند تا مهارت های تفکر انتقادی و حل مسئله در دانش آموزان تقویت شود.
ادامه مطلب

5 نکته در مورد یادگیری اجتماعی با سیستم LMS

5 نکته در مورد یادگیری اجتماعی با سیستم LMS

سازمان های برتر به طور فزاینده ای از یادگیری اجتماعی با سیستم LMS بهره می برند تا برنامه های آموزشی خود را جذاب تر و جذاب تر کنند. سیستم LMS ای که به طور کلی یاد گیرنده ها را درگیر یادگیری اجتماعی کند، میزان تجربه ی یادگیری را افزایش می دهد و همچنین مشارکت بیشتر یاد گیرنده ها را به همراه خواهد داشت.

ادامه مطلب

آیا سیستم ال ام اس منبع باز برای سازمان شما مناسب است؟

آیا سیستم ال ام اس منبع باز برای سازمان شما مناسب است؟

انتخاب بهترین سیستم ال ام اس فرآیند پیچیده ای است. این فرآیند با ارزیابی عمیق اهداف اموزش انلاین شما، نیازهای آموزشی و توانایی های تیم L & D شما آغاز می شود. این مقاله دارای 7 سؤال است که پرسیدن آن ها به شما کمک می کند مشخص کنید که کدام سیستم lms می تواند برای سازمان شما مناسب است.

ادامه مطلب

خدمات پشتیبانی سامانه lms

7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms

از چت های زنده گرفته تا کتابخانه های آموزش آنلاین، طیف گسترده ای از گزینه های پشتیبانی سامانه lms وجود دارد. در این مقاله، 7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms خواهم گفت تا آن ها را در انتخاب بعدی سیستم مدیریت یادگیری بعدی خود در نظر بگیرید.

ادامه مطلب

8 اصل اساسی طراحی سایت برای آموزش مجازی

8 اصل اساسی طراحی سایت برای آموزش مجازی

بدون طراحی مناسب، محتوا تاثیرگذاری که باید را نخواهد داشت. در این مطلب هشت اصل اساسی طراحی سایت برای آموزش مجازی آورده شده است که به شما کمک می کند تا طراحی اموزش الکترونیک خود را به نحو خوبی انجام دهید. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

مشاوره مجازی چیست؟

مشاوره مجازی چیست؟

مشاوره مجازی، مشاوره هایی هستند که توسط سیستم جلسات انلاین برگزار می شوند، به عنوان یک راه حل برای چالش های پیچیده ای که در ارائه مراقبت های بهداشتی وجود دارد شناخته می شود و پر طرفدار هم است. مشاوره مجازی یا به عبارت دیگر مشاوره از راه دور به خصوص برای ارائه مشاوره به یک جمعیت پراکنده و همچنین ارائه مشاوره به افراد مسن مناسب است.
ادامه مطلب

10 ویژگی اموزش الکترونیک که هر کسی باید بداند

10 ویژگی اموزش الکترونیک که هر کسی باید بداند

چه آموزش در داخل کلاس های درس انجام شود چه در خارج کلاس های درس، استفاده از رایانه ها و اینترنت ، یک بخش واقعی و مهم از اموزش الکترونیک را شکل می دهد.

ادامه مطلب

7 نکته برای انتخاب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی شما

7 نکته برای انتخاب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی شما

در این مقاله، نگاهی دقیق تر به چگونگی انتخاب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی خواهیم داشت. راهنمایی ها و نکات مهمی را خواهم گفت که به شما در انتخاب تصاویری ایده آل برای ارائه آموزش الکترونیک شما کمک کند، به طوری که بتوانید محتوای آموزش الکترونیکی که هم از نظر آموزشی ارزشمند باشد و هم همه جانبه باشد را ایجاد کنید.

ادامه مطلب

فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی

شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی (قسمت اول)

در پایان این مجموعه آموزشی، شما قادر خواهید بود بدون کمک یک طراح حرفه ای، محتوای آموزش مجازی جذابی طراحی کنید. به من اعتماد کنید! فتوشاپ در واقع آسان و بسیار جالب است.شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی


8 گام برای طراحی برنامه آموزش کارکنان موفق

8 گام برای طراحی برنامه آموزشی موفق

اهمیت و مزایای آموزش نیروی کار تقریبا بر هیچ کس پوشیده نیست. آموزش کارکنان اگر به درستی انجام شود، می تواند آن ها را کارآمدتر کند – تولید، درآمد و سود سازمان را افزایش دهد و در عین حال هزینه ها، ضایعات و ناکارآمدی را کاهش می دهد. همچنین آموزش موثر می تواند باعث افزایش رعایت مقررات شود. در این مقاله به مراحل طراحی برنامه آموزشی موفق خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی (قسمت دوم)

شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی (قسمت دوم)

در اولین پست این مجموعه آموزشی، ضروریاتی را که لازم است قبل از شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی بدانید را توضیح دادم. امروز، رابط کاربری Photoshop CC را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

10 نکته طراحی گرافیکی آموزش الکترونیک

10 نکته طراحی گرافیکی آموزش الکترونیک

در این مطلب 10 راهنمایی برای طراحی گرافیکی آموزش الکترونیک به شما ارائه می دهم. 10 نکته که هر متخصصی در حوزه اموزش الکترونیک باید با آن آشنا باشد. اگر در حال ساخت یک دوره آموزش آنلاین شخصی باشید یا ساخت یک ماژول آموزش انلاین برای یک شرکت بزرگ، در هر صورت کیفیت طراحی گرافیکی آن بسیار مهم است.

ادامه مطلب

آموزش مجازی و مدیریت دانش

تلفیق آموزش مجازی و مدل های مدیریت دانش دانشگاه ها

تلفیق گروه های آموزش مجازی ومدل های مدیریت دانش دانشگاه ها
یکی از مهمترین مدل های مدیریت دانش دانشگاه ها، مدل Wiig است، که اصول اصلی آن این است که "دانش باید به گونه ای متفاوت و بر اساس راه استفاده از آن سازماندهی شود" و "در مدل های ذهنی خود ما باشد همان گونه که تمایل داریم دانش خود را با استفاده از شبکه های معنایی سپرده کنیم”.
ادامه مطلب

برگزاری وبینار مناسب

10 گام برای برگزاری یک وبینار مناسب

چگونه وبینار برگزار کنیم؟ وبینار ها در زمینه نشان دادن محصولات و تخصص شما به مشتریان بالقوه کمک می کنند. در این مطلب به نحوه ایجاد وبینار از خواهیم پرداخت و مراحل برگزاری وبینار را در 10 گام تشریح خواهیم کرد.
ادامه مطلب

نوروساینس و میکرولرنینگ

نوروساینس و میکرولرنینگ

چرا دانشمندان علوم اعصاب و نوروساینتیست ها به میکرولرنینگ علاقه مند هستند؟ استفاده از میکرولرنینگ در این حوزه چه مزایایی دارد؟ در ادامه به ارتباط نوروساینس و میکرولرنینگ خواهم پرداخت.

ادامه مطلب

کلید آینده آموزش الکترونیکی در دست چه تکنولوژی هایی است؟

کلید آینده آموزش الکترونیکی در دست چه تکنولوژی هایی است؟

می خواهیم نگاهی به تکنولوژی هایی که به نظر می آید نقش مهمی در تحول و آینده آموزش الکترونیکی خواهند داشت، بیندازیم.

ادامه مطلب

مقایسه lms دانشگاهی با lms سازمانی

مقایسه lms سازمانی و lms دانشگاهی

سیستم های ال ام اس را می توان از جهاتی مثل رایگان بودن، روش های پرداخت، نصب، مبتنی بر ابر بودن، کلاس های ترکیبی، کلاس های شناور، سیار بودن، یادگیری اجتماعی و ... بررسی کرد. اما قبل از این که به هر کدام از این گزینه های بپردازید، باید به یک سوال اساسی پاسخ دهید: lms سازمانی می خواهید یا lms دانشگاهی ؟

ادامه مطلب

فناوری آموزشی

فناوری آموزشی چیست؟ ویژگی ها، جایگاه،انواع، کاربرد، مزایا و معایب آن

فناوری آموزشی عبارت است از "مطالعه تسهیل یادگیری و بهبود عملکرد با ایجاد، استفاده و مدیریت فرآیندها و منابعی از جنس تکنولوژی های مناسب"

ادامه مطلب

5 دلیل که چرا کاربرد هوش مصنوعی در آموزش باعث تحول صنعت آموزش می شود

5 دلیل که چرا کاربرد هوش مصنوعی در آموزش باعث تحول صنعت آموزش می شود

هوش مصنوعی تغییرات شگفت انگیزی در بخش آموزش و پرورش به ارمغان آورده است. هم دانش آموزان و هم موسسات آموزشی، از نتایج کاربرد هوش مصنوعی در آموزش بهره مند می شوند. AI یا هوش مصنوعی می تواند به طور چشمگیری بر آینده صنعت آموزش و پرورش ما تأثیر بگذارد.

ادامه مطلب

5 نکته ای که هنگام شروع یک پروژه آموزش الکترونیک جدید باید به خاطر داشته باشید

5 نکته ای که هنگام شروع یک پروژه آموزش الکترونیک جدید باید به خاطر داشته باشید

شروع یک پروژه جدید همیشه دشوار است، یک پروژه آموزش الکترونیک نیز از این موضوع استثناء نیست. در این مقاله، من به 5 تا از مهمترین چیزهایی که در هنگام شروع کار بر روی یک پروژه آموزش الکترونیکی باید مورد توجه قرار دهید می پردازم.

ادامه مطلب

virtual-library -کتابخانه مجازی

کتابخانه مجازی چیست؟

 کتابخانه های مجازی روش جدیدی برای خدمت به کاربران کتابخانه ها ارائه می دهند. کتابخانه مجازی چشم انداز جدیدی از کتابخانه های آینده هستند. این مقاله یک مرور کلی روی سیستم کتابخانه مجازی را می کند. در این راستا، ویژگی ها، کارکرد ها، طراحی و توسعه یک کتابخانه مجازی و محیط کتابخانه مجازی را بیان خواهیم کرد.
ادامه مطلب

بهترین برنامه های آموزشی واقعیت مجازی

بهترین برنامه های آموزشی واقعیت مجازی

واقعیت مجازی یا VR یک فناوری نسبتا جدید است که اجازه می دهد بچه ها در کودکان یا دانش آموزان در محیط مجازی کاملا غوطه ور شوند. برنامه های آموزشی واقعیت مجازی می توانند شما را به دنیاهای جدیدی که قبلا هرگز ندیده اید وارد کنند، شما را در زمان، مکان و داستان غوطه ور کنند.
ادامه مطلب

8 فرمت تعاملی و جذاب سوال آزمون آنلاین برای استفاده در دوره های آموزش مجازی شما

8 فرمت تعاملی و جذاب سوال آزمون آنلاین برای استفاده در دوره های آموزش مجازی شما

تولید کننده ها و طراحان دوره های آموزش آنلاین اغلب درگیر ایجاد آزمون آنلاین و طراحی سوالات آموزش الکترونیکی نیز می شوند. در ادامه این مطلب 8 فرمت سوال آزمون آنلاین تعاملی و قالب های آماده برای استفاده برای ساختن آزمون های آنلاین معرفی می کنم.

ادامه مطلب

آموزشگاه مجازی

8 نکته کلیدی آموزشگاه مجازی


یک مدرسه آنلاین ( آموزشگاه مجازی، e-school ، مدرسه سایبری) به طور کامل نکات کلیدی و مطالب آموزش را در بستر اینترنت به دانش آموزان می آموزد. آموزشگاه مجازی به معنای آموزشی از طریق یک یا چند تکنولوژی جهت ارائه مطالب آموزشی به دانش آموزان استفاده می کند، به خصوص دانش آموزانی که به معلم دسترسی ندارند.

ادامه مطلب

20 وبسایت برای یادگیری مجازی زبان انگلیسی

20 وب سایت آموزشی برای یادگیری مجازی زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یک، یک زبان ضروری برای همه است. چرا  که زبان رسمی 53 کشور است که 400 میلیون نفر در سرتاسر جهان با آن صحبت می کنند و بیشتر وب سایت ها به این زبان هستند. در این مطلب بهترین سایت های یادگیری مجازی زبان انگلیسی معرفی می شوند.
ادامه مطلب

تاثیر آموزش الکترونیکی در تدریس دوره ی آمار کاربردی

تاثیر آموزش الکترونیکی در تدریس دوره ی آمار کاربردی

خلاصه ای از گزارش یک تحقیق علمی: مطالعات در سیستم های آموزش مجازی عمدتاً به لحاظ فنی و با تأکید بر ارزیابی تعامل کامپیوتر و انسان در استفاده از نرم افزار ال ام اس صورت گرفته است. این مقاله گزارش تعامل اطلاعات را که برفرآیندهای دوره ی آموزش الکترونیکی که در تدریس دوره ی آمار کاربردی و استفاده می شود و تاثیر آموزش الکترونیکی بر آن را ارزیابی و ارائه می دهد.

ادامه مطلب

فناوری های آموزش آنلاین مبتنی بر وب

فناوری های آموزش آنلاین مبتنی بر وب

فناوری های جدید نقش مهمی در زندگی روزمره بسیاری از افراد در دنیای توسعه یافته ایفا می کنند. این طبیعی است که سیستم آموزشی نیز باید به این وضعیت واکنش نشان داده و تکنولوژی های اطلاعاتی را در فرایند آموزشی در اختیار داشته باشد. در سطح دولت، فناوری اطلاعات به برنامه ریزی استراتژیک متصل شده و مدارک تحصیلی نه تنها به عنوان یک موضوع مستقل بلکه همچنین به عنوان یک ابزار برای تدریس تلقی می شود. با این حال، مهمترین موضوع در استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش، سیاست دولتی نیست، بلکه نگرش خود معلمان است نسبت به فناوری ها، مهارت های آنها برای کار با آنها و درگیر کردن آنها در تدریس و یادگیری، ونیز تمایل آنها به آموزش بیشتر در این زمینه.

ادامه مطلب

پلاگین های مودل

نکات نصب و استفاده از پلاگین های نرم افزار مودل

پلاگین ها افزونه های اختیاری نرم افزار مودل هستند که ویژگی ها و قابلیت هایی مانند فعالیت ها، انواع سوالات امتحان ها و کوئیزها، گزارش ها، ادغام با سیستم ها دیگر و دیگر قابلیت های اضافه دیگر را گسترش می دهند.

ادامه مطلب

تکنولوژی آموزشی و سیستیم یادگیری خودکار

تکنولوژی آموزشی و سیستم یادگیری خودکار

پاسخ گویی به این سوال که چگونه موفق به ایجاد یک همکاری مدرن بین موسسات آموزشی و صنایع شویم، یکی از بحث های حوزه تکنولوژی آموزشی می باشد. فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند به طور مستقیم بر عوامل اصلی موفقیت مانند خلاقیت و مهارت نوآوری، که منابع اصلی رقابت و رشد هستند، تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب

تفاوت بین یک سامانه LMS و سامانه VLE چیست؟

تفاوت بین یک سامانه LMS و سامانه VLE چیست؟

چگونه می توانید تفاوت بین سامانه lms و سامانه vle را تشخیص دهید؟ آیا بین آن ها تفاوتی وجود دارد؟ واقعیت این است که این نام های متفاوت، مفاهیم مهمی درمورد نوع ذات یادگیری را نشان می دهند.

ادامه مطلب

1 2 3