مقالات سیستم مدیریت آموزش

مقالات نرم افزار آموزش مجازی
مؤثرترین راه ها برای استفاده از نرم افزار مودل (moodle) در ارائه دوره آنلاین چیست

مؤثرترین راه ها برای استفاده از نرم افزار مودل (moodle) در ارائه دوره آنلاین چیست

نرم افزار مودل (Moodle) یکی از محبوب ترین و روانترین سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) برای ارائه دوره آنلاین است. به شما اين امکان را می دهد كه با استفاده از ابزارها و ویژگی های بسيار متنوع ، تجربیات یادگیری جذاب و تعاملی را برای دانش آموزان خود ایجاد کنید. اما چگونه می توانید از نرم افزار مودل (Moodle) برای افزایش آموزش و یادگیری آنلاین خود، بهترین استفاده را ببرید؟ چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند از نرم افزار مودل (Moodle) به طور موثر برای ارائه دوره آنلاین استفاده کنید.

ادامه مطلب

مدیریت کلاس مجازی

10 استراتژی مدیریت کلاس مجازی

مدیریت کلاس مجازی می تواند یکی از سخت ترین بخش های تدریس باشد. این یکی از نیازهای اصلی توسعه حرفه ای معلمان است، زیرا تمام کلاس های آموزشی در جهان شما را آماده مقابله تا با ده ها کودک که هركدام نظر خاص خود را در مورد معنای ساکت بودن دارند، نميكند. هر معلم باسابقه ای می تواند اهمیت ایجاد برنامه های معمول را در اوایل سال و در طول سال دنبال کند. همکاری افراد يك كلاس باهم به اندازه کافی سخت است حال چگونه قرار است آن را آنلاین انجام دهید؟

ادامه مطلب

تفاوت lms و lcms

تفاوت lms و lcms چیست

واژه‌هایی مانند LMS و LCMS پس از همه‌گیری کرونا بسیار بیش از پیش در برابر چشم ما قرار گرفت. واژه‌هایی که در ارتباط با صنعت آموزش و زیرشاخه‌های آن بود اما کمتر به آن‌ها پرداخته می‌شد. در دوران کرونا به علت دورکاری‌ها و محدودیت‌های رفت و آمد که پدیده‌ی افزایش خانه‌نشینی را در پی داشت، برخی گرایشات تازه‌ی فرهنگی و رفتاری را در بین مردم شاهد بودیم. در این بین، یکی از گرایشات امیدبخش تمایل به پیشرفت شخصی و آموزش بود.

ادامه مطلب

نقش هوش مصنوعی در کلاس آنلاین

هوش مصنوعی در کلاس آنلاین ابزار کمکی است یا جایگزین آن‌ها

در سال 2023 برای اولین بار در مورد هوش مصنوعی و تاثیراتی که می تواند در آینده روی ارتباطات انسان داشته باشد، صحبت شد. کمتر حوزه ای را در بخش دیجیتال مارکتینگ می توان پیدا کرد که هوش مصنوعی روی آن تاثیر گذار نبوده است. یکی از حوزه های مهمی که هوش مصنوعی می تواند نقش پررنگی در آن داشته باشد، بخش آموزش و برگزاری کلاس آنلاین خواهد بود. در ادامه به بررسی نقش هوش مصنوعی در برگزاری کلاس آنلاین خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

سرعت در کلاس مجازی

راهکارهای بالا بردن سرعت در کلاس مجازی؛ برگزاری کلاس ها بدون هرگونه قطعی و کندی

کلاس مجازی یا آموزش آنلاین، فرایندی است که در آن دانش‌آموزان و معلمان از طریق ارتباط اینترنتی و با کمک فناوری ‌های مختلف، مانند ویدئو کنفرانس، پلتفرم‌های آموزشی آنلاین و نرم ‌افزارهای مرتبط، در یک محیط مجازی با یکدیگر در ارتباط هستند و پروسه آموزش و یادگیری را انجام می‌دهند.

ادامه مطلب

moodle-mooc

تفاوت بین Moodle و MOOC چیست

آیا شما یک دانش آموز یا معلم هستید که سعی می کنید بین Moodle و MOOC تصمیم بگیرید؟ اگر چنین است، به جای درستی آمده اید! در این مقاله، تمایز کلیدی بین دو بستر آموزشی را مورد بحث قرار می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین بستر یادگیری را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

ادامه مطلب

افزایش کیفیت آموزش مجازی

افزایش کیفیت آموزش مجازی و راهکارهای بهبود آموزش مجازی

کیفیت آموزش مجازی به مجموعه ‌ای از ویژگی ‌ها و عواملی اشاره دارد که تجربه آموزشی آنلاین را تعیین می‌ کند. این ویژگی‌ ها می ‌توانند شامل محتوا، روش ‌های آموزش، فرآیند ارزیابی، تعاملات دانشجویان و اساتید، فناوری ‌های مورد استفاده و سازماندهی کلی آموزش باشند. افزایش کیفیت آموزش مجازی می‌تواند بهبود و بهینه سازی روش‌ها و عوامل مختلف آموزش آنلاین را شامل شود. در زیر، تعدادی از راهکارهای بهبود آموزش مجازی را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

بهترین مدرسه آنلاین کدام است

بهترین مدرسه آنلاین کدام است و ویژگی های آن چیست

مدرسه آنلاین همچون مدرسه حضوری نیاز به یک برنامه ریزی مناسب و تعامل و ارتباط موثر بین دانش آموزان و معلم دارد تا امکان آموزش به بهترین وجه فراهم شود.

ادامه مطلب

مشکل دانلود شدن محتوای آموزشی

مشکل دانلود شدن محتوای آموزشی توسط کاربران را دارید؟

یکی از دغدغه‌های سازمان‌ها و اساتید در موضوع آموزش مجازی و استفاده از ابزارهای مختلفی چون ال ام اس،  محافظت از محتواهای تولید شده توسط اساتید است. در این میان محتواهای ویدیویی اهمیت بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. یک محتوای ویدیویی استاندارد و حرفه‌ای از نظر متخصصین در حوزه آموزش مجازی به مراتب اثرگذاری بیشتری نسبت به انواع دیگر محتواها خواهد داشت. بنابراین طبیعی است همه سازمان‌ها یا افرادی که صاحبان سامانه‌های آموزش مجازی هستند تمایل داشته باشند که در قسمت آفلاین خود مجددا از محتواهای با کیفیت برتر استفاده نمایند.

ادامه مطلب

استفاده از رسانه های اجتماعی

آیا استفاده از رسانه های اجتماعی در یادگیری دانش آموزان موثر است؟

استفاده از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام و غیره امکان دسترسی رایگان به ارتباطات و اطلاعات آنلاین را فراهم می کند. اگر مدارس از آنها استفاده کنند چه؟ آیا آنها می توانند به بهبود یادگیری و آموزش کمک کنند؟ چند نمونه از مزایای رسانه های اجتماعی در کلاس درس را ببینید.

ادامه مطلب

 متاورس در سازمانها و کسب و کارها

نقش متاورس در سازمانها و کسب و کارها

متاورس به عنوان یک فناوری برای تکامل طبیعی اینترنت محسوب می­شود که در آن آواتارهای دیجیتالی در شبکه ای از فضاهای دیجیتالی در حال معاشرت و کسب درآمد بوده و مالک وسایل دیجیتالی خود هستند.
 

نقش متاورس در آموزش و یادگیری

نقش متاورس در آموزش و یادگیری

یکی دیگر از کارایی­های مهم متاورس در زمینه ارتقا مهارت می باشد. سازمان‌ها می‌توانند به جای آموزش کارکنان با قطعات واقعی ماشین‌آلات، که باید برای تولید مورد استفاده قرار گیرند، کارخانه‌های مجازی ایجاد کنند. کارآموزان می‌توانند انجام تمام عملیات ضروری از راه‌اندازی تا خاموش کردن کارخانه را بیاموزند.
ادامه مطلب

آینده آموزش های شغلی و سازمانی با واقعیت مجازی

آینده آموزش های شغلی و سازمانی با واقعیت مجازی vr

واقعیت مجازی و افزوده از فناوری‌هایی هستند که امروزه بیشترین تحقیقات بر روی آن‌ها انجام می‌گیرد. ارائه‌ یک تجربه‌ی سه‌بعدی و تعاملی از جهان مجازی به کاربران از اهداف فناوری AR و VR به شمار می‌رود و هر یک از این فناوری‌ها به شیوه‌ی خود این کار را انجام می‌دهند.

ادامه مطلب

تشویق دانش آموزان در یادگیری از راه دور

3 راهکار جهت جذاب کردن آموزش آنلاین برای دانش آموزان

وقتی در کلاس درس هستید علاقه‌مند نگه داشتن دانش‌آموزان به یادگیری به اندازه کافی سخت است، اما وقتی از راه دور به آنها آموزش می‌دهید حتی دشوارتر نیز می شود. ما چهار روش جذاب برای آموزش دانش آموزان در کلاس آنلاین شما را گرد هم آورده ایم که می تواند به آنها کمک کند در طی دوره آنلاین متمرکز و مشتاق باشند.

ادامه مطلب

moodle  در آموزش

چرا مودل برترین نرم افزار برگزاری کلاسهای مجازی است؟

Moodle در ابتدا با در نظر گرفتن محیط های آموزش عالی طراحی شده بود، اما به سرعت گسترش یافت و طیف وسیعی از موسسات آموزشی را در بر گرفت. Moodle به یک محیط شهودی و حمایتی برای هر سطح از سیستم آموزشی تبدیل شده است. قصد داریم در ادامه به شما نشان دهیم که مدیرانی که در K12 و آموزش عالی کار می کنند چگونه می توانند از Moodle توسط استفاده نمایند. به خاطر داشته باشید که همه این ویژگی ها برای هر دو سطح قابل اجرا هستند.

ادامه مطلب

کاربردهای Moodle در مراقبت های پزشکی و درمانی

کاربردهای Moodle در مراقبت های پزشکی و درمانی

Moodle از آموزش به دنیای تجارت انتقال یافته است، جایی که در حال حاضر یک ابزار تجاری جدایی ناپذیر برای بسیاری از شرکت ها است. در ادامه می‌توانید درباره برخی از مهم‌ترین کاربردهای Moodle در بخش‌های مختلف (بهداشت، آموزش K12، آموزش عالی، و سازمان‌های غیرانتفاعی) بخوانید.

ادامه مطلب

تولید دوره آموزشی

5 اشتباه فاحش در تولید دوره آموزشی برای کلاس مجازی

این روزها همه‌ی معلم‌ها و اساتید به دنبال خلق و تولید محتوای آموزش مجازی با کیفیت‌تر هستند. برای ایجاد یک تجربه آموزش مجازی شگفت‌انگیز و بی‌عیب و نقص علاوه بر اینکه لازم است یک سری کارها را انجام دهید، نبایدها را هم باید در نظر بگیرید و برخی از کارها را نباید انجام دهید. در این مقاله به این نبایدها خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

ال ام اس مودل: نکات ایجاد دوره آموزشی بهتر در Moodle

ال ام اس مودل: نکات ایجاد دوره آموزشی بهتر در Moodle

شما هم در کار با سيستم ال ام اس مودل (Moodle LMS) تازه کار هستید؟ تمایل دارید دوره‌های آموزش آنلاین خودتان را جذاب‌تر و کارآمدتر بسازید؟ با ادامه این مقاله همراه ما باشید تا برخی از نکات برگزاری دوره های آموزش الکترونیکی جذاب در ال ام اس مودل را با همگدیگر مرور کنیم. این نکات توسط طراحان آموزشی برجسته توصیه شده‌اند.
ادامه مطلب

7 ستونِ آموزش مجازی با کیفیت کدامند؟

7 ستونِ آموزش مجازی با کیفیت کدامند؟ و پیاده سازی آن‌ها در ال ام اس مودل

همه گیری کرونا Covid-19، بدون شک نشان‌دهنده‌ی یک بحران بزرگ برای همه صنایع و بخش‌ها، از جمله صنعت آموزش محسوب می‌شود.

معلم‌های عزیز جز طیفی از جامعه بودند که باید به سرعت خود را با شرایط جدید تطبیق می‌دادند. آن‌ها مجبور شدند به روش‌های جدیدی برای ارائه آموزش با کیفیت در یک محیط آنلاین و دیجیتالی فکر کنند. درست است که این همه‌گیری یک چالش بزرگ در آموزش و پرورش ایجاد کرد، اما در عین حال، باعث تغییر الگوی نحوه‌ی یادگیری، کار و همکاری دانش‌پذیران و معلم‌ها شد.

ادامه مطلب

در طراحی آموزش های مجازی خود، چقدر به روانشناسی رنگ توجه دارید؟

در طراحی آموزش های مجازی خود، چقدر به روانشناسی رنگ توجه دارید؟

شناخت مفاهیم روانشناسی رنگ برای هر طراحِ آموزش های مجازی از اوجب واجبات است.  در این مقاله، به موضوع روانشناسی رنگ، تاثیر آن‌ها روی افراد و کاربردشان در زمینه‌ی آموزش های مجازی خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

automation-in-elearning-road-to-future

خودکارسازی آموزش الکترونیکی: راهی به سوی آینده!

به تدریج که در عصر اتوماسیون و خودکارسازی پیش می‌رویم، متوجه می‌شویم که هر صنعتی در تلاش است تا آخرین فن‌آوری روز را بپذیرد و اتوماسیون را در فرآیندهای کاری، خدمات و محصولات خود بگنجاند. صنعت آموزش مجازی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
ادامه مطلب

مزایای واقعیت مجازی برای آموزش مجازی

مزایای واقعیت مجازی برای آموزش مجازی

در فیلم «سفر شگفت‌انگیز» محصول 1966، یک زیردریایی و خدمه آن به اندازه یک سلول انسانی کوچک می‌شوند تا از طریق جریان خون یک دانشمند عبور کنند و لخته خون را در مغز او از بین ببرند. این فیلم که یک داستان علمی تخیلی است، از تمایل بشر برای کشف قلمروهایی صحبت می کند که به دلیل محدودیت های فیزیکی ما دستیابی به آن غیرممکن است. اما به لطف فناوری‌هایی مانند واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده ( (AR، دانش‌آموزان مدارس ابتدایی اکنون این کار را انجام می‌دهند. امروزه، دانش‌آموزان به سفرهای میدانی مجازی به مکان‌هایی از دوران باستان گرفته تا گذرگاه‌های سطح سلولی درون بدن انسان می روند.

در حال حاضر می بینیم که فناوری واقعیت مجازی در حال ایجاد تحول در بخش های مختلفی است. اجرای ماژول های مبتنی بر واقعیت مجازی به سازمان ها در صرفه جویی در هزینه و منابع کمک می کند. به عنوان مثال به میزان هزینه ای که برای ارائه آموزش خلبانی در زمان واقعی به کارمندان اختصاص داده می شود فکر کنید و سپس آن را با هزینه های همین آموزش اما مبتنی بر واقعیت مجازی مقایسه کنید.

ادامه مطلب

چگونه از سامانه LMS خود به بهترین روش استفاده کنید؟

چگونه از سامانه LMS خود به بهترین روش استفاده کنید؟!

راهنمای استفاده از سیستم lms: سامانه LMS یا سیستم مدیریت یادگیری هرآنچه که سازمان جهت آموزش در بستر اینترنت نیاز دارد، در اختیار شما قرار می دهد. انتخاب سیستم lms باید به گونه ای باشد که هر دو گروه استفاده کنندگان از فناوری و کسانی که در زمینه فناوری فعال نیستند، امکان فعالیت در آن را داشته باشند. در این شرایط است که خواهیم فهمید نرم افزار ال ام اس انتخابی بهینه است و همه کاربران امکان استفاده از سامانه آموزش مجازی را دارند.
ادامه مطلب

آموزش موبایلی برای آموزش کارکنان

آموزش مجازی از طریق موبایل چگونه عملکرد کارکنان را بهبود می‌بخشد؟

امروزه تلفن‌های همراه نحوه‌ی ارتباط، معاشرت، خرید و بسیاری از موراد دیگر را کاملا دگرگون کرده‌اند. اپلیکیشن‌های نصب شده در گوشی‌هایمان به ما کمک می‌کنند تا زندگی خود را سازماندهی کرده و بهتر بتوانیم در جهت اهداف شخصی خود حرکت کنیم.

تنها، کمی زمان لازم بود تا موبایل در آموزش کارمندان نیز نفوذ کرده و تغییراتی را به وجود آورد. در ادامه به آموزش موبایلی و نقشی که یادگیری موبایلی در آموزش منابع انسانی بازی می‌کند  می‌پردازیم.

ادامه مطلب

ضرورت سامانه LMS برای دانشگاه‌ها چیست؟

ضرورت سامانه LMS برای دانشگاه‌ها چیست؟

چرا باید دانشگاه‌ها به دنبال گزینه‌های مبتنی بر LMS باشند؟

همه‌گیری کرونا همه چیز را برای همیشه عوض کرد. دیگر بعید به نظر می‌آید که در آینده‌ی نزدیک، کلاس‌های سنتی بتوانند طبق روال قبلی خود عمل کنند. از این رو، زمان آن فرا رسیده است که ما مفهوم آموزش مجازی را به عنوان یک گزینه‌ی لوکس کنار گذاشته و آن را به عنوان یک ضرورت بپذیریم.

ادامه مطلب

نکته های مهم برای خرید LMS

نکته های مهم برای خرید LMS

آیا کرونا سبب شده است که کسب و کار شما نیز به سیستم آموزش آنلاین رو بیاورد؟ نگران نباشید، شما تنها نیستید. بسیاری از کسب و کارها به واسطه شرایط پیش آمده مجبور به پذیرفتن آموزش دیجیتالی شده اند. اما آیا می دانید که چگونه باید سیستم مدیریت آموزش مناسبی را پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده کند؟ اگر در این زمینه تجربه ندارید، در ادامه با ما همراه باشید.
ادامه مطلب

میکرولرنینگ چیست: میکرولرنینگ از صفر تا صد

میکرولرنینگ چیست: میکرولرنینگ از صفر تا صد

میکرولرنینگ چیست؟ در سال های اخیر، بسیاری از مربیان شروع به تغییر به سمت رویکرد "هرچه کمتر بهتر" در مورد برنامه های آموزشی خود کرده اند. امروزه، مفاهیم ابتکاری مانند میکرولرنینگ، چشم انداز آموزش را دگرگون کرده است و ماژول های آموزشی طولانی و خسته کننده گذشته را با اجزای غنی، کوتاه و مفید جایگزین می کند. میکرولرنینگ دیگر یک روند موقت در آموزش آنلاین نیست. این روزها با توجه به آزمون ها،توسعه ها و بهینه سازی هایی که در این حوزه انجام شده، این شیوه آموزشی به بخشی جدا نشدنی از تدریس آنلاین تبدیل شده است. شیوه آموزشی میکرولرنینیگ با در نظر گرفتن مباحثی که به قسمت های قابل هضم تقسیم شده اند، موضوعات را به فراگیران آموزش می دهد.  

ادامه مطلب

بستر آموزش آنلاین

آیا قصد ایجاد یک بستر آموزش آنلاین را دارید؟

به عقیده من دوران جدیدی در نوع فعالیت های حرفه ای بشر شروع شده است. انسان امروزی ترجیح می دهد از خانه و دور از هیاهو و شلوغی های شهری بتواند به کارهایش بپردازد. و از این رو امروزه مبحث دورکاری و آزادکاری به مباحث بسیار محبوبی تبدیل شده اند.موازی با آن نیز آموزش و یادگیری از راه دور نیز مورد توجه زیادی قرار گرفته است. یادگیری زبان نیز همواره جز دسته های آموزشی پر مخاطب بوده و هست. برای ساخت یک بستر یادگیری آنلاین زبان به چه نکاتی باید توجه داشته باشید؟

هر آنچه که لازم دارید، اینجاست!

با پافکو در این مقاله همراه باشید تا با همدیگر نکات مهمی را در این زمینه مرور کنیم.

ادامه مطلب

آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش آفلاین

مقایسه آموزش مجازی آنلاین و آفلاین: وب کنفرانس یا محتوای آموزشی آماده

آموزش آفلاین چیست؟ آموزش آفلاین بر خلاف یادگیری آنلاین است، بدین ترتیب که در هر زمان صورت می پذیرد. فراگیران قادر هستند هر زمان که دوست دارند کلاس مجازی خود را برگزار کنند. صرف نظر از اینکه سایر اعضای کلاس آنلاین وارد سیستم شوند و اقدام به برگزاری وبینار خود کنند.
ادامه مطلب

خرید نرم افزار LMS

خرید نرم افزار LMS بهترین گزینه برای سیستم آموزش الکترونیکی

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی یاLMS  یک نرم افزار تحت وب است. سامانه ال ام اس سیستم مدیریت یادگیری، ارائه دوره های تحصیلی، برگزاری آزمون ها، کلاس آنلاین، کلاس مجازی و به طور کلی آموزش مجازی را تسهیل می کند.

هنگام انتخاب و خرید lms یا سیستم مدیریت یادگیری مناسب، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

ادامه مطلب

مولفه های آموزش مجازی

مولفه های مهم در آموزش مجازی چیست؟

آموزش مجازی مبتنی بر وب یا همان آموزش الکترونیکی (LMS) از اوائل قرن بیست و یکم توسعه خـود را شروع نمود. عمر شبکه اینترنت از تولد آن در سال ١٩٩٤ تا کنون است. بنابراین، عمر آموزش مجازی بسیار کم ولی رشد آن بسیار چشمگیر بوده است. در ایجاد دوره های مجازی لازم است عوامل موثر در بنا نهادن آن و همچنـین پایـدار نگهداشـتن آن مورد توجه قرارگیرند.
ادامه مطلب

کسب درآمد از آموزش آنلاین

با آموزش آنلاین کسب درآمد کن!

با شیوع گسترده کرونا، آموزش آنلاین رواج بیشتری یافت به طوری که  آمروزه شاهد کسب درآمد های بالای افراد به واسطه آموزش آنلاین هستیم. اما، آیا همه افرادی که به تدریس آنلاین می پردازند درآمد های آنچنانی دارند؟ برای کسب درآمد با آموزش آنلاین چه اصول و پارامتر هایی را باید رعایت کنید؟ ایجاد و فروش دوره های آنلاین برای کسب درآمد یکی از بخش هایی است که اخیراً رشد چشمگیری داشته است. تقاضا برای دوره های آنلاین معتبر بسیار زیاد است و تا سال 2026 انتظار می رود بازار جهانی آموزش الکترونیکی از کمتر از 200 میلیارد دلار در سال 2019 به 375 میلیارد دلار برسد.
در ادامه پافکو به بررسی نکاتی برای کسب درآمد از آموزش آنلاین می پردازد.
ادامه مطلب

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی: lms با 7 روش آموزش را متحول می‌کند

سیستم یادگیری الکترونیکی چیست و چه تاثیری بر یادگیری دارد؟ همه گیری ویروس کرونا تقریباً در همه زمینه های وجودی انسان تغییر ایجاد کرده است. تغییر در یادگیری جمله این موارد است. این مقاله در مورد این است که، یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی چگونه به مدارس در مسئله آموزش آنلاین و تدریس آنلاین کمک می کند. نمی توان تأثیر ویروس کرونا بر آموزش در محل کار را نادیده گرفت. بیش از یک سال از افت درآمد مشاغل در سراسر جهان می گذرد. ثابت شده است که هر روزی که ما مایل به تغییر یا پذیرفتن ریسک های بیشتر نیستیم، منجر به ضرر می شود. اذعان به این واقعیت بر هر تصمیمی که یک کسب و کار می تواند در شرایط رقابتی شدید کسب کند، تأثیر خواهد گذاشت. نیاز به تغییر رویکرد آموزشی محل کار صرفاً روشی برای عبور ما از بیماری همه گیر کرونا نیست بلکه باید راهی برای آینده ما شود. در حالی که این درست است که همه گیری جهانی COVID-19 همه چیز را در فرهنگ آموزش تغییر نداده است، اما می توانیم مشاهده کنیم که چه مواردی به دلیل همه گیری تغییر کرده است تا حرکت به سمت موفقیت ادامه یابد.

ادامه مطلب

تکنولوژی آموزشی چیست؟ و مزایای آن کدام است؟

تکنولوژی آموزشی چیست؟ و مزایای آن کدام است؟

به وضوح مشخص است که فناوری قصد دارد که چهره صنعت آموزش و یادگیری را تغییر دهد. امروزه فناوری آموزشی به معلم­ ها کمک می­کند تا آموزش های خود را از یادگیری های مبتنی بر متن و روش­های سنتی ببرند و دانش آموزان را با شیوه های عملی یادگیری درگیر کنند. در این مقاله خواهید دید که فناوری و دنیای مدرن برای پیشرفت دانش پذیران از چه راه حل های جذاب و حیرت انگیزی در چنته دارد.
ادامه مطلب

lms موبایلی

LMS در موبایل: ویژگی ها و مزایا

از یادگیری کاملاً آنلاین تا رویکرد ترکیبی، از دوره‌های خودگام تا یادگیری مشارکتی، از دانش‌آموزان مدرسه تا یادگیری شرکتی: یادگیری آنلاین در همه جا متفاوت است. و از آنجایی که Moodle توسط جامعه جهانی، از همه بخش ها و تمام نقاط جهان توسعه یافته است، از انواع فرآیندهای یادگیری و دیدگاه های آموزش آنلاین پشتیبانی می کند.از یادگیری کاملاً آنلاین تا رویکرد ترکیبی، از دوره‌های خودگام تا یادگیری مشارکتی، از دانش‌آموزان مدرسه تا یادگیری شرکتی: یادگیری آنلاین در همه جا متفاوت است. و از آنجایی که Moodle توسط جامعه جهانی، از همه بخش ها و تمام نقاط جهان توسعه یافته است، از انواع فرآیندهای یادگیری و دیدگاه های آموزش آنلاین پشتیبانی می کند.

پیشرفت فن آوری تلفن همراه و شبکه اینترنت و تطبیق سریع آنها دسترسی فوری به اطلاعات را بدون تکیه بر کامپیوترهای رومیزی یا لپ تاپ ممکن کرده است. در این مقاله به توسعه lms تلفن همراه با استفاده از فناوری بومی موبایل و تکنولوژی وب پرداخته می شود. 

ادامه مطلب

موانع آموزش مجازی

6 مانع در توسعه آموزش مجازی و غلبه بر آنها

توسعه آموزش مجازی سفارشی مزایای بسیار زیادی دارد. اما با موانعی نیز مواجه است. برای روبه رو شدن با این موانع لازم است که برنامه ریزی کنید و تا جای ممکن همان ابتدای کار بر این موانع غلبه کنید. این را نیز به یاد داشته باشید، آماده شدن نیمی از مسیر برنده شدن است!

ادامه مطلب

آموزش در بستر تلفن همراه چه مزایایی دارد؟

آموزش در بستر تلفن همراه چه مزایایی دارد؟

اکنون کاملا بدیهی است که در میان نسل جدید بسیار محبوب است. هر چیزی که شامل استفاده از تلفن همراه باشد و آموزش و یادگیری موبایلی مزایای زیادی به ارمغان می آورد. چرا که این ابزار، قابلیت تعامل را بیشتر می کند، تجربه کاربر در شبکه را افزایش می دهد و برای جوانان و بزرگسالانی که در فعالیت های اجتماعی امروزی درگیر هستند، جذابیت بیشتری دارد.

ادامه مطلب

واژه نامه جامع آموزش مجازی eLearning

واژه نامه جامع آموزش مجازی eLearning

 بسیاری از اصطلاحات eLearning  وجود دارد که برای فعالیت در حوزه آموزش مجازی می بایست یاد بگیرید. بسیاری از این اصطلاحات آموزشی حرفه ای برای فعالیت در آموزش الکترونیکی ضروری هستند. پافکو در ادامه قصد دارد با کمک به کسب و کارها برای درک بهتر آموزش الکترونیکی و اصطلاحات آموزشی، به آنها کمک نماید تا بتوانند نتایج بهتری از آموزش خود کسب کنند. به همین دلیل است که ما این واژه نامه جامع اصطلاحات آموزشی مجازی را گردآوری کرده ایم.

ادامه مطلب

 استوری برد آموزشی چیست؟  قواعد طراحی استوری برد

استوری برد آموزشی چیست؟ قواعد طراحی استوری برد

استوری برد آموزشی چیست؟ اگر در بحث طراحی آموزش تازه وارد هستید، احتمالا اصطلاح استوری برد به گوشتان خورده است، اما هنوز نمی دانید که چگونه می توانید یک استوری برد بسازید؟

ادامه مطلب

فناوری آموزشی چیست؟

فناوری آموزشی چیست؟ ویژگی ها، جایگاه،انواع، کاربرد، مزایا و معایب آن

تکنولوژی آموزشی چیست؟ انواع تکنولوژی آموزشی کدام است؟ اگرچه سیستم آموزشی همیشه به شدت تحت تأثیر نوآوری ها بوده است، اما انفجار فناوری های جدید باعث تغییرات فراوانی در نحوه انجام فرایند تدریس در مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه ها شد. فناوری آموزشی عبارت است از "مطالعه تسهیل یادگیری و بهبود عملکرد با ایجاد، استفاده و مدیریت فرآیندها و منابعی از جنس تکنولوژی های مناسب"

ادامه مطلب

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق

یک دوره آنلاین موفق چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ ویژگی های برتر یک سیستم آموزش آنلاین چیست؟ آیا می خواهید به عنوان یک تولید کننده دوره های آموزش آنلاین فعالیت کنید؟یا تصمیم به ارتقا استراتژی های آموزش و یادگیری گرفته اید؟ بهتر است که از ویژگی های برتر یک دوره آنلاین موفق مطلع باشید.
ادامه مطلب

فروش دوره های آموزش الکترونیکی و 8 نکته برای انتخاب بازار

فروش دوره های آموزش الکترونیکی و 8 نکته برای انتخاب بازار

بازار آموزش آنلاین به شما کمک می کند تا دوره های آموزشی خود را بهترین شکل تبلیغ کنید و محتوای بسیار مفیدی ارائه دهید اما انتخاب بازار اشتباه به سابقه و برند ما لطمه وارد می کند. بنابراین ما با توجه به معیارهای درست می توانیم بازاری را انتخاب کنیم که ما را به مخاطبان مورد نظرمان را می رساند و با ارائه خدمات مفید در طراحی و پیاده سازی دوره ها باعث می شود که هم طراحان و هم مخاطبان به راحتی با آن کار کنند. با استفاده از بازار آموزش آنلاین مناسب شما به میزان زیادی سود می کنید و دوره های خود را توسعه می دهید.
ادامه مطلب

مزایای آزمون الکترونیکی در دوره های آموزش مجازی

مزایای آزمون الکترونیکی در دوره های آموزش مجازی

در این مقاله به دلایل لزوم استفاده از آزمون الکترونیکی و برگزاری آزمون مجازی منظم در دوره های آموزش های الکترونیکی و آموزش آنلاین خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

سلامت از راه دور و نقش آموزش مجازی در آن

سلامت از راه دور و نقش آموزش مجازی در آن

سلامت از راه دور و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در بسترهای مجازی از دو جهت بسیار پرفایده است:

1 - آموزش حوزه سلامت

2 - ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران و عموم مردم

فناوری‌های آموزش مجازی امکان تحصیل و افزایش اطلاعات افراد مشغول در صنعت بهداشت و درمان را تسهیل می‌کند و به بیماران نیز در کاهش هزینه‌های درمانی و مراقبت‌های بهداشتی خود کمک می‌کند. همچنین  دولت و سازمان‌های مربوط را در اطلاع‌رسانی‌های به موقع به عموم مردم یاری می‌دهد.

در ادامه مقاله با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب

خلق دوره های آموزش آنلاین جذاب

4 نکته برای خلق دوره های آموزش آنلاین جذاب

برای ایجاد دوره ی آنلاینی که بتواند افراد را در تمام طول آموزش با خود همراه کند، چه چیزی لازم است؟

چگونه می توانیم میزان جذابیت دوره های آنلاین را به حداکثر برسانیم؟

ادامه مطلب

مقایسه یادگیری آنلاین با یادگیری سنتی

یادگیری آنلاین در مقایسه با یادگیری سنتی

یادگیری الکترونیکی در مقابل یادگیری سنتی: امروزه بیشتر ما کلمه آموزش الکترونیکی را می شنویم. کلمه eLearning  که به عنوان یادگیری الکترونیکی نیز شناخته می شود به معنای یادگیری با بستر دیجیتال است که بدون رفتن به جایی انجام می شود. یادگیری الکترونیکی اغلب با عنوان "آموزش از راه دور" یا "آموزش آنلاین" نیز شناخته می شود که به هر گونه یادگیری است که از راه دور و نه در کلاس درس سنتی انجام می شود، اطلاق می گردد.

در این مقاله درباره تفاوت های بین یادگیری آنلاین و یادگیری سنتی یا همان یادگیری در کلاس درس حضوری صحبت خواهیم کرد. حتی امروزه، که تکنولوژی آموزشی پیشرفت های بسیاری کرده است، تعداد زیادی از مردم در انتخاب و استفاده از روش های یادگیری مدرن و شاید غیرمتعارف مردد هستند. در این مطلب سعی می کنیم که تفاوت های بین این دو را بررسی کنیم.
ادامه مطلب

تولید دوره آموزش مجازی

6 روش برای استفاده از ِDrag And Drop در تولید دوره آموزش مجازی

Drag And Drop چیست؟ اگر به دنبال روش های جدید برای یادگیری تعاملی تر در دوره های آموزش الکترونیکی خود هستید، در این مقاله، چند ایده برای استفاده خلاقانه از Drag And Drop در طراحی دوره آموزشی و تولید محتوای الکترونیکی را معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها، آموزش آنلاین تبدیل به فعالیتی همه جانبه، جذاب و فوق العاده مهیج برای همه دانش پذیران سازید.

ادامه مطلب

یادگیری اجتماعی

اهمیت یادگیری اجتماعی در آموزش الکترونیکی

یادگیری اجتماعی چیست و چه اهمیتی در آموزش الکترونیکی دارد؟عداد مربیان و آموزگارانی که چه در آموزش غیر حضوری و چه در آموزش حضوری از مشارکت‌دادن دانش‌آموزان در مباحث لذتی نمی‌برند، فراوان و این واقعاً تعجب‌آور است. در واقع در بسیاری از محیط‌های آموزشی شرایط برای برقراری تعاملی سازنده میان دانش‌آموزان با یک‌دیگر نیز به درستی فراهم‌نشده‌است. چه برسد به تعامل دانش‌آموزان با اساتید! درچنین فضایی دانش‌آموزان از طریق انجام فعالیت‌های فردی، تحقیق و مطالعه دانش‌اندوزی می‌کنند. از آنجایی که تعداد منابعی که در آموزش مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار زیاد است؛ کمتر استادی از بحث و تبادل‌نظر به منظور یادگیری استفاده می‌کند.
ادامه مطلب

ادغام نرم افزار adobe connect و نرم افزار moodle

ادغام نرم افزار adobe connect و نرم افزار moodle

برای اتصال مودل به ادوبی کانکت چه باید کرد؟ در این مقاله به دلایل مهم برای ادغام نرم افزار ادوب کانکت با نرم افزار moodle، به عنوان بهترین روش برای ارائه آموزش از راه دور پرداخته می شود.

اگر شما در حال انتقال نیروی کار خود به کار از راه دور هستید و این شرایط جدید، مشکلاتی را برای شما ایجاد کرده است، به راه اندازی آموزش از راه دور نیاز دارید.

ادامه مطلب

نقش تکنولوژی در آموزش مجازی

نقش تکنولوژی در آموزش

تاثیر تکنولوژی بر آموزش چیست؟ اصلا آیا بر هم تاثیر می گذارند؟فناوری نه تنها حال بلکه آینده یادگیری است. در این مقاله، قصد داریم در مورد کاربردهای احتمالی و سمت و سوی فناوری در آینده صحبت کنیم.

آینده آموزش با تکنولوژی گره خورده است.

ادامه مطلب

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی

کاربرد آموزش مجازی در صنعت مالی بسیار قابل توجه است

امروزه، صنعت آموزش مجازی، به دلیل مزایای بیشماری که دارد، در حوزه های مختلفی آشکار شده است. از پایین آمدن هزینه های آموزش مجازی گرفته تا تسریع در روند جهت گیری. این دلایل، نوید کاربرد بالقوه بیشتری را برای حال و آینده می دهد. از این رو، تصمیم گرفتیم در این مقاله به تحلیل اهمیت صنعت آموزش مجازی در صنعت مالی بپردازیم.

ادامه مطلب

سایت های معتبر کلاس آنلاین در ایران

سایت های معتبر کلاس آنلاین در ایران

سایت کلاس آنلاین چست؟ بهترین کلاس آنلاین چه ویژگی هایی دارد؟ سایت های برگزاری کلاس آنلاین چگونه عمل می کنند؟

به دنبال کسب مهارت جدید هستید، اما وقت آن را ندارید؟ آیا می خواهید به دانشگاه بازگردید اما باید از قبل کلاس هایی را بگذرانید؟ یا اصلا نمی خواهید به دانشگاه بروید، اما به دنبال تغییر شغل هستید؟ پاسخ همه این مشکلات در استفاده از سایت کلاس آنلاین است. خوشبختانه، امروزه سایت‌های ایرانی زیادی در زمینه برگزاری دوره های آموزشی آنلاین فعالیت دارند. ما در اکثر زمینه‌ها به کلاس آنلاین دسترسی داریم و می‌توانیم به صورت آنلاین و از طریق وب بهترین کلاس آنلاین را برگزیده و به یادگیری بپردازیم. کلاس های آنلاین گاهی کوتاه تر از یک ترم کالج هستند و تقریباً هر مهارت، موضوع یا سرگرمی ای را که می توانید تصور کنید، پوشش می دهند.

ادامه مطلب

یادگیری آنلاین

مزایای یادگیری آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی

اهمیت آموزش و یادگیری آنلاین، با ظهور اپیدمی کرونا بیش از پیش خود را نشان داد. اگر تا قبل از این دلیل رواج آموزش آنلاین، محدودیت های زمانی، مکانی و هزینه ای بود، اما اکنون آموزش آنلاین به یک "باید" تبدیل شده است. اگرچه امروزه نیز تعداد زیادی از مردم وجود دارند که در امتحان روشهای یادگیری غیر متعارف مردد هستند. آموزش آنلاین، که به آموزش از راه دور نیز معروف است، در دو دهه گذشته محبوبیتش افزایش یافته است. در حقیقت، تعداد دانشجویانی که حداقل یک دوره کالج آنلاین را گذرانده اند، از سال 2002 هر سال، پیاپی افزایش یافته است. در این مقاله سعی می کنیم تفاوت یادگیری آنلاین و یادگیری سنتی و همچنین مزایای آموزش انلاین را بررسی کنیم.

ادامه مطلب

10 دوره، که افراد ترجیح می دهند به صورت آنلاین بگذرانند

10 دوره، که افراد ترجیح می دهند به صورت آنلاین بگذرانند

برخی از دوره های آموزش مجازی محبوبیت زیادی بین افراد دارند. ارائه آموزش آنلاین در این زمینه ها می تواند درآمد خوبی برای ارائه دهنده های آموزش الکترونیکی و فعالین صنعت آموزش مجازی داشته باشد.

در این مقاله در مورد 10 دوره آموزشی، که اکثر دانش پذیران ترجیح می دهند که به صورت آموزش آنلاین بگذرانند و در مورد دلایل محبوبیت این دوره های آموزش مجازی در بین افراد صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

نکته کسب آمادگی تدریس آنلاین

6 دلیل لزوم ترکیب دوره های آموزش آنلاین با آموزش های کلاسی

آموزش مجازی، بهترین مزایا و برنامه های آموزشی را در اختیار شما قرار می دهد. این مقاله دلایلی کافی برای ادغام برنامه های آموزشی سنتی شما با آموزش های آنلاین ارائه می دهد.
ادامه مطلب

 حل چالش های یادگیری در دورکاری

4 روش سامانه LMS، برای حل چالش های یادگیری در دورکاری

آموزش مجازی نیز چالش‌های خود را دارد. یکی از مهم‌ترین چالش ها این است که تعامل حضوری و مستقیم بین دانشجویان و اساتید کاهش می‌یابد. این موضوع می‌تواند در فهم درست مفاهیم و یادگیری عمیق تأثیر منفی داشته باشد. همچنین، برخی افراد ممکن است به دلیل نداشتن تنظیم و انضباط کافی، در این نوع آموزش از دست بروند.

با این حال، با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، آموزش مجازی به شکلی پیشرفته‌تر و بهتر در دسترس است. از طریق نرم افزارها و پلتفرم‌های آموزشی آنلاین، دانشجویان می‌توانند با استفاده از ویدیوها، تمرینات تعاملی و ارتباط با اساتید، تجربه آموزشی مفیدی را کسب کنند.

ادامه مطلب

مزایای-آموزش-مجازی-با-نرم-افزار-ال-ام-اس

مزایای آموزش مجازی با نرم افزار ال ام اس

توسعه نرم افزار ال ام اس (سیستم مدیریت یادگیری)، نفسی تازه در زمینه آموزش مجازی و اموزش از راه دور دمید. سیستمی که قابلیت انتقال و ارائه مواد آموزشی و نظارت بر پیشرفت را در هم می آمیزد.
ادامه مطلب

ساخت آموزش مجازی فراگیر

8 نکته ساخت آموزش مجازی

آیا همه دانش پذیران آنلاین شما از پشتیبانی لازم برای موفقیت برخوردار هستند؟ آیا آن ها راحت می توانند افکار و عقاید خود را با همسالان خود به اشتراک بگذارند؟ در این مقاله ، ما 8 نکته در جهت برگزاری آموزش مجازی فراگیر به اشتراک می گذاریم تا با کمک آن ها همه افراد بتوانند با ایجاد یک محیط فراگیرتر آموزش الکترونیکی درگیر شوند.

ادامه مطلب

مهمترین دلایل ضرورت یادگیری موبایلی

مهمترین دلایل ضرورت یادگیری موبایلی

یادگیری موبایلی به عنوان یکی از موفق ترین روش های آموزش الکترونیکی، که می تواند باعث پیشرفت آموزشگاه مجازی، سایت آموزشی و سازمان شما شود.
ادامه مطلب

With distance education in coronavirus outbreaks

با آموزش از راه دور، در شیوع ویروس کرونا، با خیال راحت در خانه بمانید

اهمیت آموزش از راه دور و البته فراهم کردن شرایط دورکاری با شیوع ویروس کرونا خود را بیش از پیش نشان داده است. دانشمندان پیش بینی می کند که از این پس باید منتظر همه گیری های بیشتری باشیم. این پیش بینی ها در مورد افزایش نرخ همه گیری ها هشداریست تا آموزشگاه ها و سازمان ها خود را برای این گونه شرایط تجهیز کنند. در این مقاله یک راهنمای مختصر در مورد ابزارهایی که در این شرایط کارگشا هستند آماده کرده ایم.
ادامه مطلب

مدیریت آموزش از راه دور با استفاده از سیستم lms

مدیریت آموزش از راه دور با استفاده از سیستم lms

بحرانی که ویروس کرونا، سرتاسر جهان را با آن درگیر کرده است، همگان اعم از کارکنان، نهاد ها و سازمان ها را به اهمیت مجهز بودن برای شرایط مشابه و آمادگی همیشگی برای فاصله گذاری اجتماعی آگاه کرده است. فراهم کردن شرایط آموزش از راه دور و همچنین دورکاری کارکنان و آمادگی برای آن، جز مهمترین و اصلی ترین مسائل در این زمینه هستند.
ادامه مطلب

افزایش تاثیر آموزش الکترونیکی موفق

۵ استراتژی جهت افزایش تأثیر آموزش الکترونیکی موفق و توسعه برنامه‌ها

افرادی که وظیفه آموزش و توسعه برنامه ها را در تجارت ها بر عهده دارند، هر سال بیش از سال گذشته در زمینه یادگیری اینترنتی سرمایه گذاری می کنند. در واقع آموزش آنلاین در بهبود عملکرد کارکنان نقش بسزایی دارد. به دنبال چنین آموزش هایی، تجارت ها شاهد رشد روز ‌افزون عملکرد کارکنان و دست یابی به نتایج رضایت بخشی خواهند بود.
ادامه مطلب

نرم افزار مودل

پرکاربردترین پلاگین های نرم افزار مودل

در ادامه پافکو به شما کمک می کند تا پرکاربرد ترین پلاگین مودل را که به تنوع بخشیدن به راه حل آموزش الکترونیکی شما کمک می کند و گزینه های زیادی را ارائه می دهد که می تواند پلت فرم منبع باز LMS شما را در کنار رشد سازمان شما بهبود بخشد، پیدا کنید.

ادامه مطلب

۷ روش در راستای افزایش آگاهی از محصول در آموزش غیر حضوری

۷ روش در راستای افزایش آگاهی از محصول در آموزش غیر حضوری

آیا کارکنان شما آمادگی لازم برای معرفی آخرین دستاورد تجارت شما را دارند؟ آیا آنها می‌توانند با اشاره به مهم‌ترین نکات محصول، فروش را به بهترین شکل به انجام برسانند؟ برای افزایش آگاهی از محصول در آموزش غیر حضوری چه باید کرد؟
ادامه مطلب

وب سایت آموزشی پیشنهادی پافکو برای روزهای کرونایی و قرنطینه

8 وب سایت آموزشی پیشنهادی پافکو برای روزهای کرونایی و قرنطینه

شما هم از خانه نشینی و محدودیت های کرونایی خسته شده اید؟ در این روز های کرونایی و قرنطینه، غالبا خانه نشین شده ایم. از زندگی قبل از کرونا فاصله گرفته ایم و خواه و ناخواه با سبک زندگی جدید و غریبی مواجه شده ایم. با وجود همه بدی ها، این سبک زندگی وقت نسبتا زیادی را برای ما به ارمغان آورده است. می دانم که بسیاری از شما برای این زمان برنامه ریزی کرده اید و قصد دارید که از آن به نحو احسن استفاده کنید و اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید، دیر نشده است. چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید این وضعیت ممکن است ماه ها به طول بینجامد.
ادامه مطلب

تدریس آنلاین در طول بحران کرونا

آیا آماده تدریس آنلاین در طول بحران کرونا هستید؟

برای تدریس آنلاین چه باید کرد؟ جدید ترین متدهای آموزش مجازی کدام اند؟ در طول بحران کروناویروس COVID-19، آموزش آنلاین به عنوان مناسب ترین وسیله برای تدریس و یادگیری شناخته شده است. از این رو، تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد موضوعات مهم مربوط به آموزش آنلاین بحث کنیم. موضوعاتی که به معلم ها در اجرای کلاس های آنلاین به شیوه ای موثرتر کمک خواهند کرد.
ادامه مطلب

آموزش غیر حضوری

۶ استفاده غیر منتظره از مطالعه موردی در آموزش غیر حضوری

آموزش غیر حضوری به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌شود. صرف نظر از استفاده از نرم افزار آموزشی الکترونیکی با نرم افزار آموزش از راه دور یا هر نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس دیگری، یک نکته همواره ثابت است و آن اینکه؛ مطالعه موردی یکی از بهترین شیوه‌های آموزشی در این روزها است. در ادامه با پافکو همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.
ادامه مطلب

اجرای توسعه شخصی و حرفه ای از طریق اینترنت

اجرای توسعه شخصی و حرفه ای از طریق اینترنت

توسعه فردی و حرفه ای یکی از به روز ترین موضوعات و اساسی ترین دغدغه های انسان های امروزی است. فناوری آموزشی و صنعت آموزش مجازی می تواند تاثیرات زیادی روی این دغدغه داشته باشد. در دنیای رقابتی امروز، پیشرفت مستمر چه در توسعه شخصی و چه توسعه حرفه ای برای امنیت شغلی، بهبود پروفایل و رزومه، رهبری، مدیریت و کارآفرینی موثر است. در ادامه این مطلب با پافکو همراه باشید.
ادامه مطلب

ویروس کرونا COVID- 19: معنای آن برای آموزش و یادگیری آنلاین چیست؟

ویروس کرونا COVID- 19: معنای آن برای آموزش و یادگیری آنلاین چیست

بحران کرونا تمام جنبه های زندگی بشر را تغییر داده است. یکی از اساسی ترین تغییرات، شیوه آموزش است. 
ادامه مطلب

تکنولوژی آموزشی و آموزش مجازی

ترند های تکنولوژی آموزشی و آموزش مجازی در 2020

در این مقاله، به شش مورد از فناوری های آموزشی برتر و ترند های یادگیری تعاملی و آموزش الکترونیکیدر سال 2020 که آموزشگاه های مجازی و همچنین سازمان های برای تقویت طرح های تحقیق و توسعه خود استفاده کنند را اشاره خواهیم کرد.
ادامه مطلب

مهم ترین نکات در گزارش های سیستم lms

مهم ترین نکات در گزارش های سیستم LMS

سیستم های LMS در بخش آموزش موثر هستند، زیرا بینش هایی مبتنی بر داده ها را در اختیار معلمان می گذراند که به آن ها کمک می کنند.

اگر قرار است یک LMS به شما در اجرای آموزش آنلاین کمک کند، گزارش LMS نشان می دهد که آیا در تلاش های آموزشی خود موفق هستید یا خیر. به لطف گزارش‌های LMS، معیارهای کلیدی برای اندازه‌گیری یادگیری الکترونیکی و ارزیابی فراگیران به دست می‌آورید.

ادامه مطلب

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS

سازمان های برتر به طور فزاینده ای از یادگیری اجتماعی با سیستم LMS بهره می برند تا برنامه های آموزشی خود را جذاب تر و جذاب تر کنند. سیستم LMS ای که به طور کلی یاد گیرنده ها را درگیر یادگیری اجتماعی کند، میزان تجربه ی یادگیری را افزایش می دهد و همچنین مشارکت بیشتر یاد گیرنده ها را به همراه خواهد داشت.

ادامه مطلب

6 ویژگی کاربردی نرم افزار آموزش مجازی

6 ویژگی کاربردی نرم افزار آموزش مجازی

قطعا زمانی را که برای تولید و توسعه آموزش مجازی صرف می‌کنید بسیار با ارزش است. صرف وقت زیاد برای توسعه آموزش مجازی باعث می‌شود که برای کارهای مهم‌تر دیگر مثل توسعه استراتژی و محتوای مناسب زمان کمتری داشته باشید. 6 ویژگی وجود دارد که نمی توان آنها را در بستر آموزش الکترونیکی یا LMS (سیستم مدیریت یادگیری) در آموزش آنلاین، آموزشهای ترکیبی از دست داد. با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب

گیمیفیکیشن درآموزش الکترونیکی چه کاربردی دارد؟

گیمیفیکیشن درآموزش الکترونیکی چه کاربردی دارد؟

کاربرد گیمیفیکیشن در زمینه آموزش و یادگیری به یکی از موضوعاتِ داغ در حوزه اموزش به ویژه آموزش مجازی تبدیل شده است. چگونه با استفاده از گیمیفیکشن یک دوره آموزش الکترونیکی جذاب ایجاد کنید؟ 
ادامه مطلب

اپلیکیشین آموزش مجازی

ساخت یک اپلیکیشن آموزش مجازی

چگونه یک اپلیکیشن آموزش مجازی ارزشمند بسازید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات ساخت یک اپلیکیشن آموزش مجازی را با همدیگر مرور کنیم.
ادامه مطلب

بهبود تدریس آنلاین

تدریس آنلاین و 5 استراتژی برای بهبود آن

برای بهبود تدریس آنلاین چه مواردی باید رعایت شود؟ در این مقاله راه‌کارهایی برای بهبود روش‌های تدریس آنلاین ارائه خواهد شد؟ 

پیشنهاد برای بهبود آموزش مجازی: دوره های آنلاین به روشی فوق العاده محبوب برای دانشجویان و کارکنان برای پیشرفت تحصیلی یا پیشرفت حرفه ای تبدیل شده است. برگزاری یک دوره آنلاین مستلزم روش هایی متفاوت از کلاس های سنتی است، بنابراین مهم است که معلمان مهارت های خود را با محیط یادگیری آنلاین تطبیق یا توسعه دهند تا مطالب آنها برای یادگیرندگان موثر و جذاب باشد. بیایید 5 استراتژی را که می توانید برای بهبود آموزش آنلاین خود اجرا کنید و دوره آموزش الکترونیکی خود را به یک تجربه موفق برای دانش آموزان خود تبدیل نمایید، مورد بررسی قرار دهیم.

ادامه مطلب

سیستم ال ام اس برای اجرای آموزش موبایلی

سیستم ال ام اس برای اجرای آموزش موبایلی

استراتژی یادگیری موبایلی، بدون داشتن یک سیستم ال ام اس که قابلیت اجرا روی موبایل را داشته باشد، چیزی به جز یک رویا نیست. بدون داشتن سیستم صحیح، پیاده سازی ممکن است بسیار آهسته و طاقت فرسا پیش برود. در ادامه چند فاکتور را که باید در هنگام انتخاب یک ال ام اس موبایلی در نظر داشته باشید را بیان می کنیم.

ادامه مطلب

پیاده سازی ال ام اس

نصب و اجرای موفق سیستم LMS

پیاده سازی موفق یک سیستم ال ام اس یکی از دغدغه های اصلی سازمان ها و آموزشگاه های مجازی در زمینه خرید و مدیریت سیستم مدیریت یادگیری است. در این مقاله به نکات پیاده سازی سیستم ال ام اس و مراحل آن پرداخته شده است.
ادامه مطلب

برترین ابزارهای آموزش آنلاین

برترین ابزارهای آموزش آنلاین

بهترین ابزارهای آموزش آنلاین کارکنان را که شرکت های مختلف در سرتاسر جهان از آن ها برای آموزش استفاده می کنند را انتخاب کرده ایم و در این مقاله آن ها را به شما معرفی می کنیم. 
ادامه مطلب

نکات ساخت اولین دوره آموزش مجازی

نکات ساخت اولین دوره آموزش مجازی

فناوری های روز دنیا با حذف محدودیت های جغرافیایی، به آموزش معنای جدیدی بخشیده اند. توسعه ی آموزش مجازی موثرترین راه برای ارتقا و گسترش سیستم آموزشی است. طراحی اصولی و مبتنی بر تقاضا، پیاده سازی صحیح و توسعه ی دوره آموزش مجازی روی LMS همگام با تغییرات روز دنیا، می تواند شما را به این هدف برساند. در این راه باید مخاطبان اصلی خود و هدفشان از شرکت در دوره آموزش مجازی را به خوبی بشناسید. با پافکو همراه باشید تا بیشتر درباره ساخت دوره آموزشی بیاموزید.
ادامه مطلب

پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی lms

نکات راه اندازی و پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی lms

سیستم مدیریت آموزشی LMS، نرم افزاری است که فعالیت آموزش گیرنده را ثبت و پیگیری می کند. به عبارت دیگر، این سیستم، روند یادگیری و آموزش را به طور خودکار مدیریت می کند. با توجه به نقش مهم و حیاتی سیستم مدیریت آموزشی LMS در فرایند توسعه آموزش، نیاز به استفاده از ساختار استاندارد در ایجاد و پیاده سازی چنین سیستم هایی کاملاً ضروری می باشد. در ادامه با پافکو همراه باشید تا بیشتر درباره راه اندازی سیستم lms بیاموزید.
ادامه مطلب

4 ترفند ساده برای بازبینی محتوای یادگیری الکترونیکی

4 ترفند ساده برای بازبینی محتوای یادگیری الکترونیکی

چگونه متوجه می شوید که دوره های آموزش مجازی شما به بازبینی نیاز دارد یا نه؟ علاوه بر آن، چگونه باید آن را اجرا و پیاده کنید؟ از کجا شروع کنیم؟ در ادامه این مقاله به این سوالات و نکات مربوط به بازبینی محتوای یادگیری الکترونیکی خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

20 سایت برتر آموزش زبان

20 سایت برتر آموزش زبان

زبان انگلیسی یک، یک زبان ضروری برای همه است. چرا  که زبان رسمی 53 کشور است که 400 میلیون نفر در سرتاسر جهان با آن صحبت می کنند و بیشتر وب سایت ها به این زبان هستند. در این مطلب بهترین سایت های آموزش زبان انگلیسی رایگان و غیر رایگان معرفی می شوند.
ادامه مطلب

آموزش مجازی زبان

آموزش مجازی زبان

استفاده از کامپیوتر ها و فناوری به جزء مهم و حیاتی زمینه آموزش و یادگیری تبدیل شده است. امروزه آموزش مجازی به یک فاکتور حیاتی در  صنعت های مختلف تبدیل شده است و آموزش و پرورش یکی از آن ها می باشد؛ به خصوص آموزش زبان. این مقاله به آموزش مجازی زبان انگلیسی می پردازد.
ادامه مطلب

تولید محتوای آموزش آنلاین

آموزش تولید محتوای آموزش آنلاین

موفقیت برنامه آموزشی شما به کیفیت تولید محتوای آنلاین بستگی دارد.

توسعه محتوای آموزشی ارزشمند در آموزش الکترونیکی می تواند از سازمان شما در ارائه اعتبارنامه های حرفه ای و آخرین الزامات عملیاتی و قانونی حمایت کند. فراگیران شما می توانند به سرعت و به آسانی با آخرین و به روز ترین اطلاعات، دانش خود را به روز نمایند.

با ادوبی کانکت، کلاس آنلاین برگزار کنید!

همراه با تست رایگان

ادامه مطلب

ساخت دوره های آموزش مجازی متمرکز

ساخت دوره های آموزش مجازی متمرکز

آموزش مناسب نیروی کار می‌تواند به یک نیروی کار شادتر، راضی‌تر و علاقه‌مندتر منجر شود، که به نوبه خود باعث کاهش گردش مالی و هزینه‌های استخدام و معارفه کارکنان جدید می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت که آموزش کارکنان مزایای زیادی را به دنبال دارد.
ادامه مطلب

یادگیری ترکیبی

یادگیری ترکیبی (blended learning) چیست؟ چگونه می توان آن را ایجاد کرد؟

یادگیری یا ارزشیابی ترکیبی چیست؟ blended learning چیست؟ بهترین روش تدریس ترکیبی کدام است؟همان گونه که از نام این روش مشخص است یادگیری ترکیبی، یک راهکار میانی بین آموزش مدرس محور یا همان آموزش سنتی و  آموزش مجازی (elearning یا mlearning) است. در آموزش ترکیبی یا یادگیری تلفیقی می تواند بهترین فرمت های یادگیری در هر دو روش را انتخاب کنید و ارائه دهید. برای یادگیری ترکیبی در انگلیسی دو اصطلاح blended learning و hybrid learning به کار برده می شود.

ادامه مطلب

20 پیش بینی آماری هیجان انگیز در مورد سیستم های lms

20 پیش بینی آماری هیجان انگیز در مورد سیستم های lms

آمار و پیش بینی های مربوط به سیستم های مدیریت یادگیری ثابت می کند که چرا یک نرم افزار مدیریت آموزشی برای هر شرکت و موسسه آموزشی مهم می باشد. وقتی می خواهید سیستم ال ام اس خریداری کنید، باید به دنبال فاکتور های و معیار های خاصی باشید. به ویژگی هایی نظیر نحوه و کیفیت انتقال داده، امکانات توسعه گیمیفیکیشن و ابزار های یادگیری اجتماعی و مشارکتی توجه کنید. مسئله ای که مهم است این است که در نظر بگیرید کدام یک از این ابزار ها را بیشتر می خواهید و هزینه های مربوط به هر کدام از ویژگی های سیستم lms را بدانید. 
ادامه مطلب


تازه های آموزش مجازی در 2020

تازه های آموزش مجازی در 2020

در این مقاله ترند های مختلف حوزه آموزش الکترونیکی را با 3 رویکرد مختلف بررسی خواهیم کرد. این رویکرد ها عبارتند از مربوط به چگونگی ارتباط آنها با فراگیران، مشاغل و تیم های L&D. میزان برآورده شدن انتظارات هر کدام از این سه ذی نفع توسط این ترند ها و اینکه هر کدام از آن ها دانش پذیران را برای جریان کاری آینده آماده خواهند کرد را ارزیابی خواهیم کرد. در اینجا لیستی از ترندهای آموزش الکترونیکی در سال 2020 آورده شده است. ما معتقدیم که همه اینها در آینده نزدیک بخشی جدایی ناپذیر از یادگیری مجازی خواهند بود.
ادامه مطلب

بهترین ویژگی های میکرولرنینگ

بهترین ویژگی های میکرولرنینگ

میکرولرنینگ چیست؟ میکرولرنینگ جز یکی از برترین و جدید ترین روش های آموزش و یادگیری مجازی می باشد. امروزه، افراد جامعه مشغله ها و دغدغه های بسیاری دارند و همین امر سبب می شود خیلی از افراد وقت شرکت در دوره های آموزشی عادی و زمان بر را نداشته باشند. میکرو لرنینگ، آموزش های طولانی را به بخش های کوتاه تقسیم می کند و با طراحی جذاب آن را به مردم ارائه می دهد. در ادامه با پافکو همراه باشید تا بیشتر در خصوص میکرولرنینگ بیاموزید.
ادامه مطلب

کاربرد هوش مصنوعی در آموزش مجازی

نقش هوش مصنوعی در آموزش مجازی

آموزش آنلاین در مقایسه با روش سنتی ویژگی های خوب زیادی را ایجاد می کند. استفاده صحیح از هوش مصنوعی به روش های آموزش کمک می کند. آموزش آنلاین باشد یا نه، دانش آموزان عاشق کلاس های تعاملی هستند که در آن احساس اشباع نمی کنند. هوش مصنوعی می تواند به ایجاد چنین بستر جالب و مفیدی کمک کند. این سبک آموزش محدود به گروه سنی خاصی نمی شود و بنابراین روش های بیشمار و متنوعی برای آموزش از طریق هوش مصنوعی وجود دارد. پیاده سازی فناوری در آموزش و پرورش، قالب تجربه یاددهی-یادگیری را نیز تغییر داد. بنابراین هوش مصنوعی دقیقاً چه نقشی در آموزش دارد و با وجود مغایرت های احتمالی، از آموزش آنلاین چه انتظاری باید داشت؟

ادامه مطلب

کلید آینده آموزش الکترونیکی

کلید آینده آموزش الکترونیکی در دست چه تکنولوژی هایی است؟

می خواهیم نگاهی به تکنولوژی هایی که به نظر می آید نقش مهمی در تحول و آینده آموزش الکترونیکی خواهند داشت، بیندازیم. با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب

نکات نصب و استفاده از پلاگین های نرم افزار مودل

نکات نصب و استفاده از پلاگین های نرم افزار مودل

پلاگین ها افزونه های اختیاری نرم افزار مودل هستند که ویژگی ها و قابلیت هایی مانند فعالیت ها، انواع سوالات امتحان ها و کوئیزها، گزارش ها، ادغام با سیستم ها دیگر و دیگر قابلیت های اضافه دیگر را گسترش می دهند. در ادامه پافکو به آموزش نصب و راه اندازی moodle و پلاگین های مودا می پردازد.

ادامه مطلب

بازگشت سرمایه در آموزش مجازی

بازگشت سرمایه در آموزش مجازی

کاربرد آموزش مجازی برای کسب و کارها در سراسر جهان توسط شرکت های بزرگی پذیرفته شده است و تعداد شرکت هایی که مایل به سرمایه گذاری در یک برنامه یادگیری آنلاین و آموزشگاه مجازی هستند، سالانه افزایش می یابد. در ادامه این مطلب با پافکو همراه باشید تا بیشتر درباره ی بازگشت سرمایه در آموزش مجازی بیاموزید.
ادامه مطلب

بهترین ابزارهای آموزش الکترونیکی

بهترین ابزار آموزش الکترونیکی در سال 2020

دوره های عالی آموزش الکترونیکی با آموزش اصول اولیه شروع می شود. این بدان معناست که می بایست روی بهترین ابزارهای آموزش آنلاین برای کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید. یک فرد حرفه ای در زمینه آموزش الکترنیکی کسی است که بهترین ابزارهای آموزش آنلاین را می شناسد و از آن ها استفاده می کند. اگر می خواهید که در مورد ابزارهای تالیف و انتشار عالی برای آموزش الکترونیکی بیشتر بدانید، با مولف های خود ارتباط موثرتری برقرار کنید یا بتوانید زمان بیشتری را سازمان دهی کنید، لیست ابزارهای مفید آموزش الکترونیکی که ما به شما معرفی خواهیم کرد، مطمئناً کمک خواهد کرد.

ادامه مطلب

آموزش مجازی چیست؟

آموزش مجازی چیست؟


یک مدرسه آنلاین ( آموزشگاه مجازی، e-school ، مدرسه سایبری) به طور کامل نکات کلیدی و مطالب آموزش را در بستر اینترنت به دانش آموزان می آموزد. آموزشگاه مجازی به معنای آموزشی از طریق یک یا چند تکنولوژی جهت ارائه مطالب آموزشی به دانش آموزان استفاده می کند، به خصوص دانش آموزانی که به معلم دسترسی ندارند. با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب

دامنه کاربرد واقعیت مجازی در آموزش الکترونیکی

دامنه کاربرد واقعیت مجازی در آموزش الکترونیکی

واقعیت مجازی در آموزش الکترونیکی چه قابلیت هایی خواهد داشت؟ نوزاد های امروز در طول دوران تحصیل خود، کارهای میکل آنژ را با راه رفتن در کلیسای سیستین، تماشای آثار او و احتمالاً ایستادن و مکالمه ای در زمینه کارهایش یاد خواهند گرفت. دانش آموزان در ماه قدم خواهند زد و مهندسان نفت به داخل زمین خواهند رفت. دکترها در سیستم قلب و عروق شما حرکت خواهند کرد. محققان همواره خواهد توانست درون یک کتاب خانه به گشت و گذار بپردازند. طراحان خودرو خواهند توانست در صندلی عقب خودرویی که خود طراحی کرده اند بنشینند تا ببینند چه حسی دارد و دید خارجی آن را آزمایش خواهند کرد. در ادامه با پافکو همراه باشید.
ادامه مطلب

استفاده از بسته اسکورم در نرم افزار مودل

استفاده از بسته اسکورم در نرم افزار مودل

از آنجا که صنعت آموزش الکترونیکی LMS روز به روز در حال گسترش است ، برای هماهنگی امور آن، استاندارد هایی تدوین شده است. ضروری به نظر می رسد که دست اندرکاران آموزش الکترونیکی، در هر رده ای، باید با استانداردهای آموزش الکترونیکی آشنا شوند و از آنها در جهت تدوین دوره های آموزشی استفاده کنند تا محصولات آنها از کیفیت و کارایی مطلوبی برخوردار باشد. تا انتهای مقاله با پافکو همراه باشید.
ادامه مطلب

آینده آموزش مجازی با چت بات ها

آینده آموزش مجازی با چت بات ها

آینده آموزش مجازی با چت بات ها: در این مقاله به کاربرد چت بات ها در آموزش مجازی و آموزش الکترونیکی خواهیم پرداخت.


ابزار تالیف دوره های آموزش مجازی

ابزار تالیف دوره های آموزش مجازی

فن آوری های جدید روش تحویل و ارائه آموزش را تغییر داده است. در این مقاله به بررسی نه ابزار مهم آموزش مجازی و elearning خواهیم پرداخت. هر کدام از ابزار های تالیف آموزش های الکترونیکی را بر اساس سهولت استفاده، کیفیت محتوای تولید شده ، سرعت تألیف و مقیاس پذیری مقایسه خواهیم کرد. 
ادامه مطلب

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس

کاربرد وب کنفرانس در صنعت آموزش مجازی چیست؟ چه نرم افزار های وب کنفرانسی برای آموزش آنلاین وجود دارد؟ در این مقاله به مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

چشم انداز های یادگیری موبایلی

چشم انداز های یادگیری موبایلی

یادگیری موبایلی در دنیای امروز رواج بسیاری زیادی دارد. و این نتیجه عصر دیجیتال است. عصر همیشه در حال تغییر دیجیتال! اما همه چیز در دنیا دو جنبه دارد. جنبه مثبت و جنبه منفی. یادگیری موبایلی هم از این موضوع مستثنی نیست. با ما همراه باشید تا مزایا و معایب یادگیری موبایلی را بررسی کنیم.
ادامه مطلب

هفت روش یادگیری اجتماعی در آموزش انلاین

هفت روش یادگیری اجتماعی در آموزش انلاین

ادوبی کانکت، یکی از بهترین نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین در جهان و ایران است.

ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان

یادگیری اجتماعی چیست؟ کاربرد یادگیری اجتماعی در آموش آنلاین به چه صورت است؟

ادامه مطلب

سامانه مدیریت یادگیری چیست؟ lms هوشمند تر

سامانه مدیریت یادگیری چیست؟ lms هوشمند تر

با پیشرفت تکنولوژی و IT، در بخش فناوری آموزشی نیز، نرم افزار آموزش مجازی یا همان نرم افزار LMS توسعه یافت که می تواند بسیاری از کارهای مربوط به آموزش و یادگیری را مدیریت کند.

ادامه مطلب

benefits of cloud based lms

مزایای استفاده از ال ام اس مبتنی بر فناوری ابری

سیستم های مدیریت آموزش به طریق های مختلفی دسته بندی می شود. یکی از انواع این نرم افزار ها، ال ام اس های مبتنی بر رایانش ابری می باشد.
ادامه مطلب

نقش متخصصان موضوعی در توسعه آموزش الکترونیکی

نقش متخصصان موضوعی در توسعه آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی و نقش متخصصان موضوعی در آن: در این مقاله به اهمیت و وظایف افراد خبره و متخصصان در زمینه های آموزشی مختلف خواهیم پرداخت
ادامه مطلب

ضرورت آموزش الکترونیکی و حرکت به سمت آن

ضرورت آموزش الکترونیکی و حرکت به سمت آن

ورود کامپیوترها به زمینه کسب و کار، دنیای امروز را به کلی متحول نموده است. این موقعیت الزاماتی را می طلبد که ناگزیر باید به آن مجهز شد. یکی از این قابلیت ها آموزش الکترونیکی یا ال ام اس و نهادینه کردن آن در سازمان است.
ادامه مطلب

برگزاری کلاس آنلاین

35 نکته برای برگزاری بهتر کلاس آنلاین (قسمت دوم)

در روزهای گذشته شاهد افزایش تعداد مدارس و دانشگاه ها در سراسر جهان بوده ایم که اعلام کرده اند به سمت آموزش آنلاین می روند. صدها هزار معلم مشغول کار هستند تا درس های حضوری خود را به صورت آنلاین انجام دهند. طراحی دوره های آنلاین به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد.

اگر شغل شما در زمینه آموزش مجازی و آموزش از راه دور است، اگر قصد راه اندازی و برگزاری کلاس انلاین دارید، چند پیشنهاد برای آموزش مجازی ذکر خواهیم کرد که می تواند برای شما مفید واقع گردد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این پست، 35 نکته درباره برگزاری کلاس آنلاین که می توانند سطح آموزش مجازی شما را تا حد زیادی بهبود دهند بازگو شده است.
ادامه مطلب

35 نکته برای برگزاری بهتر کلاس آنلاین(قسمت اول)

35 نکته برای برگزاری بهتر کلاس آنلاین(قسمت اول)

اگر شغل شما در زمینه آموزش الکترونیکی است، اگر قصد راه اندازی و برگزاری کلاس آنلاین دارید، این پست سرشار از اطلاعات ارزشمندی برای شما می باشد. 35 ایده برای تدریس مجازی که می توانند سطح آموزش مجازی شما را تا حد زیادی بهبود دهند.
ادامه مطلب

تاثیر میکرولرنینگ در موفقیت آموزش

تاثیر میکرولرنینگ در موفقیت آموزش

همانگونه که میکرو آموزش در حال رشد است و در حال حاضر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. برخی شیوه هایی در حال ظهور هستند که می توانند تجارب بهتری را برای توسعه دهندگان و دانش آموزان رقم بزنند.
ادامه مطلب

تاریخچه آموزش مجازی

مروری بر تاریخچه آموزش مجازی

کلمه آموزش مجازی یا vitrual learning و یا به عبارت دیگر آموزش الکترونیکی e-learning خیلی زود در سایت های مختلف جا افتاد و افراد زیادی از این سیستم برای انتقال دانش خود استفاده کردند . این آموزش ها در ابتدا به صورت سایت های ساده html ساخته می شد و در اختیار کاربران قرار می گرفت ، ولی رفته رفته وبلاگ های شخصی امکان ساخت فضای رایگان را در اختیار عموم قرار دادند و افراد زیادی با استفاده از این وبلاگ ها آموزش های خود را ساخته و در اختیار دیگران قرار می دادند.
ادامه مطلب

13 نکته در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS

13 نکته در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS

خرید نرم افزار LMS همواره یکی از دغدغه های مشتریان و خریداران نرم افزار است. موارد زیادی در خرید نرم افزار LMS مهم هستند مانند قیمت، مراحل نصب، پشتیبانی مناسب نرم افزار و غیره. در این مقاله به برخی از این نکات مهم پرداخته ایم:
ادامه مطلب

4 گام برای توسعه اولین دوره آموزش آنلاین

4 گام برای توسعه اولین دوره آموزش آنلاین

در این مطلب به این موضوع پرداخته می شود که چگونه برای اولین بار یک برنامه آموزش سازمانی موفق را طرح ریزی کنید. 

"یادگیری و آموزش سازمانی و تبدیل سریع این آموزش ها به عمل، یکی از بهترین مزیت های رقابتی هستند." این جمله نقل قولی از آقای جک ولچ، مدیرعامل سابق جنال الکتریک است.

ادامه مطلب

بهبود ویدئوهای آموزشی

بهبود ویدئوهای آموزشی با 8 ترفند ساده

پیش بینی می شود که تا سال 2021، هشتاد درصد از اینترنت جهانی مبتنی بر ویدئو خواهد بود. برای این که بزرگی این عدد را بهتر درک کنید، سیاره زمین را در ذهن خود تجسم کنید. قسمت عظیم آبی که سطح سیاره را پوشانده است تنها 71 درصد از کل را شامل می شود.

ادامه مطلب

آموزش الکترونیکی: انتخاب رنگ

انتخاب ترکیب رنگی در محتوای آموزش مجازی

شاید یکی از سخت ترین جنبه های طراحی یک دوره آموزش الکترونیکی و تولید محتوای آموزش مجازی، انتخاب ترکیب رنگ آن باشد. پالت رنگ یا ترکیب رنگ به مجموعه محدود و از پیش تعریف شده ای از رنگ ها که در یک طرح استفاده می شود، اشاره دارد.

ادامه مطلب

موانع آموزش الکترونیکی چیست؟

موانع آموزش الکترونیکی چیست؟

آموزش الکترونیکی روشی نوین برای اجرای مراحل مختلف فرآیند آموزش و یادگیری است. آموزش الکترونیکی از ابزارهای مختلف و تکنولوژی آموزشی استفاده می کند تا دوره های آموزشی بهتری را ارائه دهد.
ادامه مطلب

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

بهترین نرم افزار وب کنفرانس کدام است؟ نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین چه ویژگی هایی می بایست داشته باشد؟ آیا به نظر شما هم پیدا کردن یک نرم افزار مناسب وب کنفرانس و وبینار مانند تلاش برای پیدا کردن سوزن در انبار کاه است؟ در این مقاله، برترین ابزار های نرم افزار وب کنفرانس که می توانید برای استفاده در آموزش مجازی خود استفاده کنید، معرفی خواهد شد.

ادامه مطلب

دانش آموزان دوره آنلاین

انتظارات دانش آموزان از دوره های آنلاین

در حالی که شما همیشه از قبل می دانید که چه مواردی را می خواهید به دانش آموزان خود آموزش دهید، باید به انتظارات خود دانش پذیرها و اینکه چه مطالبی می خواهند یاد بگیرند و این مطالب را چگونه می خواهند بیاموزند نیز توجه داشته باشید.

ادامه مطلب

هفت مهارت کار با ابزار آموزشی

هفت مهارت کار با ابزار آموزشی

ابزارهای آموزشی را می شناسید؟ فناوری آموزشی چه کمکی به مربیان و مدیران مدارس و به خصوص مدارس آموزش از راه دور می کند؟ برای کار با این ابزار آموزشی چه مهارت هایی نیاز است؟
ادامه مطلب

نکات مهم آموزش کارمندان

هشت نکته مهم برای آموزش کارمندان

آموزش آنلاین کارمندان: برنامه های آموزشی و توسعه کارکنان برای موفقیت کسب و کار در سراسر جهان ضروری است. این برنامه‌ها نه تنها فرصت‌هایی را برای کارکنان فراهم می‌کنند تا مهارت‌های خود را بهبود بخشند، بلکه برای کارفرمایان نیز فرصت‌هایی را برای ارتقای بهره‌وری کارکنان و بهبود فرهنگ شرکت فراهم می‌کنند. کارمندان امروزی از دوره های آموزش سازمانی چه انتظاراتی دارند؟ سازمان ها در آموزش های الکترونیکی خود چه نکاتی را باید رعایت کنند؟ در این مقاله به سوالات مربوط به آموزش کارمندان پاسخ خواهیم داد.

ادامه مطلب

آموزش آنلاین کارکنان

آموزش آنلاین کارکنان

تعداد زیادی از کارفرمایان به آموزش آنلاین کارکنان روی می آورند تا روشی عملی و تعاملی برای یادگیری کارمندان داشته باشند. آموزش آنلاین از نظر زمان و هزینه نسبت به آموزش معمولی مقرون به صرفه تر است، این شکل از آموزش با بهبود فناوری اینترنت و دسترسی به وب تقریباً در همه جا محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

امروزه آموزش آنلاین کارکنان، یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت و پیشرفت سازمان ها محسوب می شود. در ادامه به نکات مربوط به آموزش آنلاین کارکنان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

مربی آموزش آنلاین در مقایسه با مربی آموزش سنتی

مربی آموزش آنلاین در مقایسه با مربی آموزش سنتی

ماهیت اصلی مربیگری آنلاین این است که انعطاف پذیری آن به شما فرصت شروع تدریس را می دهد، حتی اگر هنوز مطمئن نیستید که می خواهید یک استاد تمام وقت باشید یا نه، یا در حال حاضر در حال تحصیل برای کسب مدرک دکترای خود هستید، می توانید تدریس را امتحان کنید و تجارب ارزشمندی کسب کنید.
ادامه مطلب

افزونه های کاربردی مودل در آموزش مجازی

افزونه های کاربردی مودل در آموزش مجازی

آیا برای شما هم سوال است که h5p چیست؟ افزونه های نرم افزار مودل moodle، برای انطباقِ نیازهای یادگیری و توسعه سازمان های مختلف (L&D) با سیستم lms، توسعه می یابند. در این مقاله 13 افزونه مودل را معرفی می کنیم که شما می توانید در سیستم مدیریت یادگیری LMS خود نصب و استفاده کنید. ممکن است برخی از این افزونه ها آنقدر معروف نباشند، اما کارآیی خارق العاده ای دارند.

ادامه مطلب

انتخاب ال ام اس موبایلی

اپلیکیشن ال ام اس و یادگیری موبایلی

یادگیری موبایلی و استفاده از اپلیکیشن ال ام اس در حوزه صنعت اموزش انلاین به سرعت در حال گسترش است. ال ام اس موبایلی چیست؟ چه ویژگی ها و چه منافعی دارد؟ برای انتخاب بهترین اپلیکیشن ال ام اس چه فاکتور هایی را باید مد نظر قرار دهیم؟
ادامه مطلب

آموزش آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی

آموزش آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی

شرکت ها می توانند از آموزش آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی استفاده کنند. ارائه یک محتوای آموزشی با کیفیت بالا، اعتماد و احترام به همراه می آورد و ارتباط و پیوستگی عمیق تری می سازد و همین اساس یک روش بازاریابی موفق محسوب می شود.
ادامه مطلب

6 ترند جهانی آموزش الکترونیکی در سال 2019

6 ترند جهانی آموزش الکترونیکی در سال 2019

2019 ... سالی که در آن آموزش الکترونیکی با سرعت بی سابقه ای در حال رشد است. ترند های فعلی آموزش آنلاین کدامند؟


 پلتفرم برای ارائه آموزش الکترونیکی

10 پلتفرم برای ارائه آموزش الکترونیکی

با گسترش یادگیری آنلاین به دلیل فاصله گذاری اجتماعی، سیستم های آموزشی آنلاین رشد زیادی را تجربه می کنند. در حقیقت، بازار آموزش الکترونیکی و دوره های آنلاین تا سال 2025، حدود 325 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت. آیا آمادگی ورود به این بازار و فروش دوره های آنلاین را دارید؟

شما به بهترین پلتفرم های آموزش مجازی نیاز دارید.

ادامه مطلب

6 تکنولوژی آموزشی برتر

6 تکنولوژی آموزشی برتر در دنیای کنونی

تکنولوژی آموزشی چیست و چه تاثیرهایی روی صنعت آموزش می گذارد؟ جدید ترین فناوری های آموزشی مورد استفاده در دنیا کدامند؟ تکنولوژی آموزشی در مدارس چیست؟ بهترین های تکنولوژی آموزشی کدام ها هستند؟

تکنولوژی باعث ایجاد تغییرات گسترده در همه بخش های اقتصاد شده است. این تغییرات در بخش سلامت، دنیای مالی، سرگرمی و حتی دولت احساس شده است. خبر خوب این است که این تغییرات جهان را به جای بهتری تبدیل می کند! یکی از بخشهای کلیدی که تحت تأثیر تکنولوژی قرار گرفته است، آموزش می باشد. این نوآوری ها ظاهر جدیدی به کلاس های درس می بخشد و دنیای آموزش را تغییر داده است. در ادامه شش نوآوری برتر در زمینه فناوری ذکر شده است که باعث ایجاد تغییرات عمده در آموزش و پرورش می شود.

در ادامه با پافکو همراه باشید.
ادامه مطلب

انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی

5 چالش معمول در انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی

آموزش منابع انسانی: نرم افزار آموزش منابع انسانی با امکانات و مزایایی که دارد، کار مدیریت آموزش کارکنان را بسیار آسان می کند. در این مطلب، به چالش هایی که ممکن است در انتخاب نرم افزار منابع انسانی با آن ها مواجه شوید و نکاتی که باید مد نظر داشته باشید می پردازیم.
ادامه مطلب

بازاریابی آموزشگاه ها

6 تکنیک موفق بازاریابی آموزشی برای آموزشگاه ها

بازاریابی آموزشی نوعی بازاریابی است که محتوای آموزشی ارزشمند را ترویج می کند و به موسسات و افراد کمک می کند تا از آن بهره ببرند. محتوای آموزشی شامل همه چیز است، از دوره‌ها و ویدیوهای آموزشی و مقالات و کتاب‌های تحقیقاتی گرفته تا برنامه‌های نرم‌افزاری برای رایانه‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه. با استراتژی بازاریابی آموزشی مناسب، محتوای آموزشی می‌تواند مانند آتش‌سوزی گسترده شود و ذهن‌های کنجکاو را از سراسر جهان برانگیزد. با 6 روش بازاریابی موفق برای آموزشگاه ها و صنعت آموزش با پافکو همراه باشید. موسسات آموزشی مانند هر کسب و کار دیگری باید برند خود را به بازار عرضه کنند و برای این کار نیاز است که نه تنها برای دانش آموزان بلکه برای والدین آن ها نیز بازاریابی کنید.

ادامه مطلب

مزایای LMS سازمانی

مزایای LMS سازمانی

سازمان ها چگونه می توانند از مزایای LMS سازمانی برای حل کمبود و شکاف مهارت های لازم خود استفاده کنند.

ادامه مطلب

برند سازی و بازاریابی

برندسازی و بازاریابی برای موسسه آموزشی

برندسازی و بازاریابی برای موسسه آموزشی چه اهمیتی دارد؟ برای ایجاد آگاهی از برند چه روندی را باید طی کرد؟ چه نکاتی دارد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد. 
ادامه مطلب

راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر شکاف مهارتی

راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر شکاف مهارتی

با راه اندازی سایت آموزش مجازی برای سازمان خود، کمبود مهارت هایی که سازمان با آن مواجه است را حل کنید. سیستم مدیریت یادگیری lms، راه حل های سریع، بهینه و مقرون به صرفه ای پیش روی شما می گذارد.  

ادامه مطلب

دوره آموزش مجازی

5 نکته برای ارائه و تحویل به موقع دوره آموزش مجازی

آیا شما در یک تیم طراحی و توسعه دوره آموزش مجازی کار می کنید؟

ما در طی سال ها با طراحان و توسعه دهنده های دوره آموزش مجازی بسیاری کار کرده ایم. و این که چه میزان وقت و تلاش در طراحی و توسعه دوره های آموزش مجازی هدر می رود، موجب شگفتی است.

ادامه مطلب

ارزیابی عملکرد سیستم lms

5 راهکار برای ارزیابی عملکرد سیستم lms (ال ام اس)

برای ارزیابی عملکرد سیستم lms (ال ام اس) چه راه هایی وجود دارد؟ در این مقاله به 5 راه ساده و موثر برای سنجش عملکرد سیستم lms می پردازیم، که با استفاده از آن ها می توانید از عملکرد سیستم lms و برآورده شدن نیازهای خود از طریق اموزش انلاین خود مطمئن شوید.
ادامه مطلب

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی

انتخاب و خرید lms ال ام اس سازمانی مناسب، به دلیل وجود انواع lms گزینه های زیاد به اندازه کافی سخت است. اما حتی بعد از انتخاب یک سامانه ال ام اس ایده آل، موانع سرمایه گذاری و اجرایی بسیاری ممکن است پیش آید. سعی ما در این مقاله این است که به شما در مقابله با این موانع کمک کنیم تا برنامه و سایت آموزش آنلاین خودتان را راه اندازی کنید.

ادامه مطلب

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ آموزش

آیا به دنبال یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای استفاده در بخش آموزش هستید؟ اگر بله، جای درستی آمده اید. تجاری سازی سیستم آموزش مفاهیم بازاریابی را معرفی کرده است. طی دهه ها رقابت در بخش آموزش و پرورش و به موازات آن نیاز به تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ موثر به طرز چشم گیری افزایش پیدا کرده است.
ادامه مطلب

آموزش و آزمون مجازی بانرم افزار  ال ام اس

آموزش و آزمون مجازی با استفاده از ال ام اس

آموزش و آزمون مجازی: بازار آموزش الکترونیکی به سرعت در حال رشد است. آموزشگاه های آنلاین جدید و دوره های آنلاین زیادی در حوزه های مختلف ساخته شده اند. از طرف دیگر آموزش کارکنان به یک موضوع مهم سازمانی تبدیل شده است. آموزش کارکنان با توجه به محدودیت هایی که دارند، شرایط ویژه ای را می طلبد که خوشبختانه آموزش و آزمون مجازی می تواند این شرایط را فراهم کند. 
ادامه مطلب

مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست؟

مهمترین چالش های آموزش در صنعت تولید چیست؟

یکی از مهم ترین چالش های آموزش (انواع آموزش) در صنعت، پر کردن شکاف های مهارتی است. اما این تنها چالش موجود نیست. شاید بهتر باشد به این چالش ها نگاهی بیندازیم و ببینیم که سیستم آموزش الکترونیکی LMS ال ام اس چگونه می تواند به شما کمک کند تا بر این چالش ها پیروز شوید و صنعت تولید را بیش از گذشته حمایت کنید.

ادامه مطلب

نقش ارزیابی آنلاین در کاهش اشتباهات بخش آموزش

نقش ارزیابی آنلاین در کاهش اشتباهات بخش آموزش

ارزیابی آنلاین جای هیچ گونه بی اعتمادی به سیستم ارزیابی را باقی نمی گذارد. هر روز موسسات بیشتر و بیشتری، به ویژه دانشگاه ها و تحصیلات عالی، برگزاری امتحان به شیوه ارزیابی آنلاین را انتخاب می کنند.

ادامه مطلب

نیاز کارکنان در توسعه آموزش الکترونیکی

4 نیاز کارکنان که باید در توسعه آموزش الکترونیکی خود لحاظ کنید

در توسعه آموزش الکترونیکی اغلب روی خواسته های سِمَت رهبری تمرکز می شود. در حالی که آنچه که کارکنان می خواهند یا نیاز دارند غالبا نادیده گرفته می شود. این طرز تفکر را که کارکنان هر آنچه را که رهبرانشان انتظار دارند را قبول می کنند را متوقف کنید. در غیر این صورت دوره آموزش شما با شکست مواجه می شود.

ادامه مطلب

سامانه مدیریت یادگیری و محتوای الکترونیکی

سامانه مدیریت یادگیری و محتوای الکترونیکی برای اخذ مجوز آموزش مجازی

برای گرفتن مجوز آموزشگاه مجازی و آموزش مجازی، سامانه مدیریت یادگیری (LMS) چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ در ادامه این مقاله به مشخصات پایگاه اینترنتی و سامانه مدیریت یادگیری مورد نیاز برای اخذ مجوز آموزش مجازی برای یک مجتمع فنی و حرفه ای پرداخته می شود و همچنین خصوصیات محتوای الکترونیکی ذکر شده در مستندات سازمان فنی و حرفه ای نیز بیان می شود.
ادامه مطلب

صدور مجوز آموزش مجازی

گرفتن مجوز آموزش مجازی برای مجتمع های فنی و حرفه ای آزاد

در این مقاله به طور کامل روند اخذ مجوز آموزش مجازی برای مجتمع های فنی و حرفه ای آزاد، طبق مستندات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توضیح داده شده است. به قوانین، شرایط  و تجهیزات ضروری برای اخذ مجوز آموزش مجازی پرداخته شده است. وظایف و شرایط لازم موسس، مدیر و مربی برای اخذ مجوز آموزشگاه آنلاین شرح داده شده است. 
ادامه مطلب

یادگیری تعاملی چیست؟

یادگیری تعاملی چیست؟

این سال تحصیلی چالش های جدیدی را با خود به همراه داشته است و سبب شده که این مسئله  از همیشه مهم ترباشد که کلاس ها چه به صورت حضوری، ترکیبی یا آنلاین به واسطه سیستم آموزش مجازی، از ابزارها و روش های خلاقانه برای جلب توجه دانش آموزان استفاده کنند. با دور شدن مدارس از کلاس های سنتی خسته کننده که در آن دانش آموزان اکثراً ساکت هستند، معلمان به دنبال یادگیری آنلاین تعاملی هستند.

تعاملی یعنی چه؟ آموزش یا یادگیری تعاملی رویکردی است که به دانش آموزان در درگیر شدن بیشتر با مطالب و ماندگاری بیشتر آن ها کمک می کند. با استفاده از یک تکنولوژی آموزشی یا بدون آن، یادگیری تعاملی کمک می کند تا مهارت های تفکر انتقادی و حل مسئله در دانش آموزان تقویت شود.
ادامه مطلب

آیا سیستم ال ام اس منبع باز برای سازمان شما مناسب است؟

آیا سیستم ال ام اس منبع باز برای سازمان شما مناسب است؟

انتخاب بهترین سیستم ال ام اس فرآیند پیچیده ای است. این فرآیند با ارزیابی عمیق اهداف اموزش انلاین شما، نیازهای آموزشی و توانایی های تیم L & D شما آغاز می شود. این مقاله دارای 7 سؤال است که پرسیدن آن ها به شما کمک می کند مشخص کنید که کدام سیستم lms می تواند برای سازمان شما مناسب است.

ادامه مطلب

پشتیبانی سامانه lms

7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms

از چت های زنده گرفته تا کتابخانه های آموزش آنلاین، طیف گسترده ای از گزینه های پشتیبانی سامانه lms وجود دارد. در این مقاله، 7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms خواهم گفت تا آن ها را در انتخاب بعدی سیستم مدیریت یادگیری بعدی خود در نظر بگیرید.

ادامه مطلب

8 اصل اساسی طراحی سایت آموزش مجازی

8 اصل اساسی طراحی سایت برای آموزش مجازی

بدون طراحی مناسب، محتوا تاثیرگذاری که باید را نخواهد داشت. طبق تعریف، طراحی راهی برای درک جهان از طریق نظم بخشیدن به چیزها به طوری قابل فهم و معنی دار برای بیننده یا کاربر است. بنابراین منطقی به نظر می رسد که طراحی سایت باید نقش اساسی در آموزش و پرورش ایفا کند، که خود ناشی از نیاز به تقویت درک و روشنگری بیشتر است. طراحی یک عنصر اصلی در عملکرد دانش آموزان است، هرچند که اغلب نادیده گرفته می شود. هنگامی که به خوبی انجام شود، محیط مثمر ثمری را ایجاد می کند که می توان در آن یاد گرفت. اگر ضعیف انجام شود، می تواند گیج کننده و مبهم باشد و دسترسی دانش آموزان به اطلاعات، تمرکز بر یادگیری و درنهایت موفقیت را برای دانش آموزان بسیار دشوار کند. در این مطلب هشت اصل اساسی طراحی سایت آموزش مجازی آورده شده است که به شما کمک می کند تا طراحی اموزش الکترونیک خود را به نحو خوبی انجام دهید. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

مشاوره مجازی چیست؟

مشاوره مجازی چیست؟

مشاوره مجازی، مشاوره هایی هستند که توسط سیستم جلسات انلاین برگزار می شوند، به عنوان یک راه حل برای چالش های پیچیده ای که در ارائه مراقبت های بهداشتی وجود دارد شناخته می شود و پر طرفدار هم است. مشاوره مجازی یا به عبارت دیگر مشاوره از راه دور به خصوص برای ارائه مشاوره به یک جمعیت پراکنده و همچنین ارائه مشاوره به افراد مسن مناسب است.
ادامه مطلب

10 ویژگی اموزش الکترونیک که هر کسی باید بداند

10 ویژگی اموزش الکترونیک که هر کسی باید بداند

چه آموزش در داخل کلاس های درس انجام شود چه در خارج کلاس های درس، استفاده از رایانه ها و اینترنت ، یک بخش واقعی و مهم از اموزش الکترونیک را شکل می دهد.

ادامه مطلب

تصویر برای آموزش الکترونیکی

7 نکته برای انتخاب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی شما

در این مقاله، نگاهی دقیق تر به چگونگی انتخاب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی خواهیم داشت. راهنمایی ها و نکات مهمی را خواهم گفت که به شما در انتخاب تصاویری ایده آل برای ارائه آموزش الکترونیک شما کمک کند، به طوری که بتوانید محتوای آموزش الکترونیکی که هم از نظر آموزشی ارزشمند باشد و هم همه جانبه باشد را ایجاد کنید.

ادامه مطلب

فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی

شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی (قسمت دوم)

در اولین پست این مجموعه آموزشی، ضروریاتی را که لازم است قبل از شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی بدانید را توضیح دادم. امروز، رابط کاربری Photoshop CC را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی

شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی (قسمت اول)

در پایان این مجموعه آموزشی، شما قادر خواهید بود بدون کمک یک طراح حرفه ای، محتوای آموزش مجازی جذابی طراحی کنید. به من اعتماد کنید! فتوشاپ در واقع آسان و بسیار جالب است.شروع کار با فتوشاپ برای طراحی آموزش مجازی


8 گام برای طراحی برنامه آموزشی موفق

8 گام برای طراحی برنامه آموزشی موفق

اهمیت و مزایای آموزش نیروی کار تقریبا بر هیچ کس پوشیده نیست. آموزش کارکنان اگر به درستی انجام شود، می تواند آن ها را کارآمدتر کند – تولید، درآمد و سود سازمان را افزایش دهد و در عین حال هزینه ها، ضایعات و ناکارآمدی را کاهش می دهد. همچنین آموزش موثر می تواند باعث افزایش رعایت مقررات شود. در این مقاله به مراحل طراحی برنامه آموزشی موفق و ارائه راهکار برای بهتر شدن اموزش مجازی خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

طراحی گرافیکی آموزش الکترونیک

10 نکته طراحی گرافیکی آموزش الکترونیک

در این مطلب 10 راهنمایی برای طراحی گرافیکی آموزش الکترونیک به شما ارائه می دهم. 10 نکته که هر متخصصی در حوزه اموزش الکترونیک باید با آن آشنا باشد. اگر در حال ساخت یک دوره آموزش آنلاین شخصی باشید یا ساخت یک ماژول آموزش انلاین برای یک شرکت بزرگ، در هر صورت کیفیت طراحی گرافیکی آن بسیار مهم است.

ادامه مطلب

 آموزش مجازی و مدیریت دانش دانشگاه ها

تلفیق آموزش مجازی و مدل های مدیریت دانش دانشگاه ها

تلفیق گروه های آموزش مجازی ومدل های مدیریت دانش دانشگاه ها
یکی از مهمترین مدل های مدیریت دانش دانشگاه ها، مدل Wiig است، که اصول اصلی آن این است که "دانش باید به گونه ای متفاوت و بر اساس راه استفاده از آن سازماندهی شود" و "در مدل های ذهنی خود ما باشد همان گونه که تمایل داریم دانش خود را با استفاده از شبکه های معنایی سپرده کنیم”.
ادامه مطلب

چگونه وبینار برگزار کنیم؟ نحوه ایجاد وبینار

10 گام برای برگزاری یک وبینار مناسب

چگونه وبینار برگزار کنیم؟ وبینار ها در زمینه نشان دادن محصولات و تخصص شما به مشتریان بالقوه کمک می کنند. در این مطلب به نحوه ایجاد وبینار از خواهیم پرداخت و مراحل برگزاری وبینار را در 10 گام تشریح خواهیم کرد.
ادامه مطلب

نوروساینس و میکرولرنینگ

نوروساینس و میکرولرنینگ

چرا دانشمندان علوم اعصاب و نوروساینتیست ها به میکرولرنینگ علاقه مند هستند؟ استفاده از میکرولرنینگ در این حوزه چه مزایایی دارد؟ در ادامه به ارتباط نوروساینس و میکرولرنینگ خواهم پرداخت.

ادامه مطلب

مقایسه lms سازمانی و lms دانشگاهی

مقایسه lms سازمانی و lms دانشگاهی

سیستم های ال ام اس را می توان از جهاتی مثل رایگان بودن، روش های پرداخت، نصب، مبتنی بر ابر بودن، کلاس های ترکیبی، کلاس های شناور، سیار بودن، یادگیری اجتماعی و ... بررسی کرد. اما قبل از این که به هر کدام از این گزینه های بپردازید، باید به یک سوال اساسی پاسخ دهید: lms سازمانی می خواهید یا lms دانشگاهی ؟

ادامه مطلب

5 نکته ای که هنگام شروع یک پروژه آموزش الکترونیک

5 نکته ای که هنگام شروع یک پروژه آموزش الکترونیک جدید باید به خاطر داشته باشید

شروع یک پروژه جدید همیشه دشوار است، یک پروژه آموزش الکترونیک نیز از این موضوع استثناء نیست. در این مقاله، من به 5 تا از مهمترین چیزهایی که در هنگام شروع کار بر روی یک پروژه آموزش الکترونیکی باید مورد توجه قرار دهید می پردازم.

ادامه مطلب

بهترین برنامه های آموزشی واقعیت مجازی

بهترین برنامه های آموزشی واقعیت مجازی

واقعیت مجازی یا VR یک فناوری نسبتا جدید است که اجازه می دهد بچه ها در کودکان یا دانش آموزان در محیط مجازی کاملا غوطه ور شوند. برنامه های آموزشی واقعیت مجازی می توانند شما را به دنیاهای جدیدی که قبلا هرگز ندیده اید وارد کنند، شما را در زمان، مکان و داستان غوطه ور کنند.
ادامه مطلب

آزمون آنلاین

8 فرمت جذاب آزمون آنلاین برای دوره های آموزش مجازی

تولید کننده ها و طراحان دوره های آموزش آنلاین اغلب درگیر ایجاد آزمون آنلاین و طراحی سوالات آموزش الکترونیکی نیز می شوند. در ادامه این مطلب 8 فرمت سوال آزمون آنلاین تعاملی و قالب های آماده برای استفاده برای ساختن آزمون های آنلاین معرفی می کنم.

ادامه مطلب

آموزش الکترونیکی در تدریس

تاثیر آموزش الکترونیکی در تدریس دوره ی آمار کاربردی

خلاصه ای از گزارش یک تحقیق علمی: مطالعات در سیستم های آموزش مجازی عمدتاً به لحاظ فنی و با تأکید بر ارزیابی تعامل کامپیوتر و انسان در استفاده از نرم افزار ال ام اس صورت گرفته است. این مقاله گزارش تعامل اطلاعات را که برفرآیندهای دوره ی آموزش الکترونیکی که در تدریس دوره ی آمار کاربردی و استفاده می شود و تاثیر آموزش الکترونیکی بر آن را ارزیابی و ارائه می دهد.

ادامه مطلب

فناوری های آموزش آنلاین مبتنی بر وب

فناوری های آموزش آنلاین مبتنی بر وب

فناوری های جدید نقش مهمی در زندگی روزمره بسیاری از افراد در دنیای توسعه یافته ایفا می کنند. این طبیعی است که سیستم آموزشی نیز باید به این وضعیت واکنش نشان داده و تکنولوژی های اطلاعاتی را در فرایند آموزشی در اختیار داشته باشد. در سطح دولت، فناوری اطلاعات به برنامه ریزی استراتژیک متصل شده و مدارک تحصیلی نه تنها به عنوان یک موضوع مستقل بلکه همچنین به عنوان یک ابزار برای تدریس تلقی می شود. با این حال، مهمترین موضوع در استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش، سیاست دولتی نیست، بلکه نگرش خود معلمان است نسبت به فناوری ها، مهارت های آنها برای کار با آنها و درگیر کردن آنها در تدریس و یادگیری، ونیز تمایل آنها به آموزش بیشتر در این زمینه.

ادامه مطلب

تکنولوژی آموزشی و سیستم یادگیری خودکار

تکنولوژی آموزشی و سیستم یادگیری خودکار

پاسخ گویی به این سوال که چگونه موفق به ایجاد یک همکاری مدرن بین موسسات آموزشی و صنایع شویم، یکی از بحث های حوزه تکنولوژی آموزشی می باشد. فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند به طور مستقیم بر عوامل اصلی موفقیت مانند خلاقیت و مهارت نوآوری، که منابع اصلی رقابت و رشد هستند، تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب

تفاوت بین یک سامانه LMS و سامانه VLE چیست؟

تفاوت بین یک سامانه LMS و سامانه VLE چیست؟

چگونه می توانید تفاوت بین سامانه lms و سامانه vle را تشخیص دهید؟ lms مخفف چیست؟ آیا بین آن ها تفاوتی وجود دارد؟ واقعیت این است که این نام های متفاوت، مفاهیم مهمی درمورد نوع ذات یادگیری را نشان می دهند. ما می دانیم که پیدا کردن بستر آموزشی مناسب برای نیازهای موسسه شما چقدر مهم است، بنابراین اولین قدم این است که ویژگی های اصلی و تفاوت بین سیستم های مدیریت یادگیری و محیط های یادگیری مجازی را بیاموزید. این مقاله ویژگی های اصلی آنها را ارائه داده و پیشنهاداتی در مورد نحوه انتخاب ابزار نرم افزاری مناسب LMS و VLE برای موسسه شما ارائه می دهد. برای درک بهتر معنی lms و معنی vle تا انتها با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب

مدیریت دانش و سیستم مدیریت یادگیری

مدیریت دانش و سیستم مدیریت یادگیری

سیستم های مدیریت دانش و مدیریت یادگیری. این اصطلاحات و مفاهیم به چه معنی هستندو چرا برای کسب و کار شما اهمیت دارند و راجع به آن ها چه چیزهایی باید بدانید؟ 

ادامه مطلب

سیستم مدیریت یادگیری

10 دلیل برای اینکه هر کسب و کاری نیازمند سیستم مدیریت یادگیری است

ما مسلماً به ارزش یک سیستم مدیریت یادگیری (سیستم lms) واقف هستیم. برای آن دلیل هم داریم. همه کسب و کارها، بزرگ و کوچک، می توانند از سامانه مدیریت یادگیری بهره مند شوند. ما 10 مورد از مهم ترین دلایل اینکه هر کسب و کاری به یک سیستم مدیریت یادگیری (Learning Management System) نیاز دارد را اینجا باز می کنیم.

ادامه مطلب

مدیریت دانش و یادگیری الکترونیکی

مدیریت دانش (KM) و یادگیری الکترونیکی (eLearning) (قسمت دوم)

مدیریت دانش و آموزش الکترونیکی، دو رشته ای است که بهم نزدیک شده اند و ادغام شده اند. مدل های مختلفی وجود دارد که این ادغام را توصیف می کنند. در قسمت اول این مقاله توضیح مختصری درباره هر کدام از این مفاهیم دادیم، سپس چند مدل از ادغام آن ها را معرفی کردیم. در بخش امروز هم به بررسی مدل های دیگر آن می پردازیم.
ادامه مطلب

مدیریت دانش و یادگیری الکترونیکی

مدیریت دانش (KM) و یادگیری الکترونیکی (eLearning) (قسمت اول)

توسعه مدیریت دانش (KM) و یادگیری الکترونیکی (elearning) طبیعتاً هر دو رشته را به هم نزدیکتر کرده و آن ها را ادغام کرده است. مدل های مختلفی وجود دارد که راه های ممکن این ادغام را ارائه می دهند. با هدف توسعه راه حل یکپارچه سازی برای سازمان خاص عملاً قابل اجرا است. معیار اصلی برای تجزیه و تحلیل استفاده از مدل ادغام در سازمان است. تجزیه و تحلیل مدل نشان می دهد که چندین روش نظری متفاوت برای یکپارچگی با اهداف خاص و نیازهای سازمان مرتبط است. رویکرد کلی تر این است که یکپارچگی را در سطح رایج قرار دهد، که به عنوان یادگیری شناخته شده است.

ادامه مطلب

تولید محتوای آموزش الکترونیکی

راهکارهای عملی برای تولید محتوای آموزش الکترونیکی

آیا تا به حال شده است که یک دوره آموزش الکترونیکی را آماده و منتشر کنید و بعد از آن متوجه شوید که تصاویر محتوای الکترونیکی شما برای رندر شدن و بالا آمدن زمان زیادی می خواهند؟ نا امید کننده و خسته کننده است، درسته؟ احتمالاً اندازه فایل های شما بسیار زیاد است که این مشکل را پیش آورده است. برای حل این مسئله، باید اندازه های فاکتور های میکس مدیای محتوای الکترونیکی در دوره های خود را کاهش دهید.

ادامه مطلب

 دوره آموزش مجازی روی lms

8 نکته طلایی برای توسعه دوره آموزش مجازی روی LMS خودتان چیست؟

فناوری های روز دنیا با حذف محدودیت های جغرافیایی، به آموزش معنای جدیدی بخشیده اند. توسعه ی آموزش مجازی موثرترین راه برای ارتقا و گسترش سیستم آموزشی است. طراحی اصولی و مبتنی بر تقاضا، پیاده سازی صحیح و توسعه ی دوره آموزش مجازی روی LMS همگام با تغییرات روز دنیا، می تواند شما را به این هدف برساند. در این راه باید مخاطبان اصلی خود و هدفشان از شرکت در دوره آموزش مجازی را به خوبی بشناسید.

ادامه مطلب

انواع پزشکی از راه دور

انواع پزشکی از راه دور و مزایای آن برای بیماران و پزشکان

تقاضا برای تکنولوژی نو آورانه در زمینه پزشکی و سلامت افزایش پیدا کرده است. در این راه، صنعت مراقبت های بهداشتی جدید راه حل های مختلف و انواع پزشکی از راه دور را پیشنهاد و توسعه داده است. در این مقاله انواع پزشکی از راه دور و مزایای آن را بررسی می کنیم.
ادامه مطلب

مدیریت یادگیری با نرم افزارهای LMS

مدیریت یادگیری با نرم افزارهای LMS

چرا سازمان های آموزش عالی نیاز به استفاده از فناوری آموزش الکترونیکی دارند؟ چرا مدیریت یادگیری با نرم افزارهای LMS به یک امر لازم در اداره موسسات آموزش عالی تبدیل شده است؟
ادامه مطلب

 آموزش الکترونیکی در سازمان ها

13 ترند استفاده آموزش الکترونیکی در سازمان ها در سال 2018

آموزش الکترونیک نوید می دهد که در آینده، ارائه، آموزش و تولید محتوا را برای مدرسان، توسعه دهنده های محتوا و همچنین دانش آموزان تغییر خواهد داد. در این مطلب به آخرین ترند های آموزش الکترونیکی در سازمان ها در سال 2018 خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

دوره آموزش الکترونیک

8 نکته برای اینکه دوره آموزش الکترونیک را روی lms خودتان توسعه دهید

تکنولوژی های مدرن به ما کمک می کنند تا سیستم آموزشی روز به روز پیشرفت کند و  طراحی ،پیاده سازی و توسعه ی دوره ی آموزش الکترونیک روی lms بهترین راه برای گسترش سیستم آموزشی است. برای این کار ما به یکسری اطلاعات درباره ی کسانی که مشتاق به گذراندن دوره ی آموزش الکترونیکی ما هستند نیاز داریم و متقابلاً آنها هم به اطلاعات در خصوص دوره  و مزایای آن و خدمات بیشتر از قبیل مطالب و دروس مکمل نیاز دارند. این دوره ها باید به گونه ای طراحی شوند که مخاطبان بیشترین بهره را ببرند و حتماً باید راهی برای ارزیابی دوره ها وجود داشته باشد.
ادامه مطلب

آموزش مجازی به کودکان

همه چیز درباره آموزش مجازی به کودکان

آموزش مجازی به کودکان علاوه بر اینکه می تواند تجربه یادگیری آن ها در کلاس را افزایش دهد، هم چنین به آموزگاران اجازه می دهد تا به منابع نامحدودی دست پیدا کنند. ترویج و اجرای آموزش الکترونیک حتی در سطح مهد کودک ها برای ایجاد آینده و چشم اندازهای آموزش کودکان بسیار مهم است.

ادامه مطلب

سفارشی سازی ادوب کانکت

نحوه سفارشی سازی ادوب کانکت (adobe connect) - بخش دوم

در مقاله قبلی درمورد نرم افزار ادوب کانکت و نحوه سفارشی سازی آن صحبت کردیم. همانطور که گفته شد ادوب کانکت نرم افزاری برای برگزاری وب کنفرانس ها، جلسات اداری، وبینارها و آموزش های مجازی می باشد.

ادامه مطلب

نحوه سفارشی سازی ادوب کانکت

نحوه سفارشی سازی ادوب کانکت (Adobe Connect) -بخش اول

ادوبی کانکت می تواند با سفارشی سازی برنامه٬ عناصر مختلف برنامه را به هر قالبی که بخواهید درآورد. در این مقاله به روش های شگفت انگیزی که شما می توانید از طریق آن عناصر مختلف ادوبی کانکت را سفارشی سازی کنید می پردازیم.
ادامه مطلب

9 شرکت موفق استفاده کننده از آموزش آنلاین کارکنان

9 شرکت موفق استفاده کننده از آموزش آنلاین کارکنان

آموزش سازمانی وارد مرحله جدیدی شده است. با ظهور فناوری های جدید، آموزش سازمانی آنلاین به وجود آمده و با علاقه همیشگی بشر برای یادگیری همراه شده است تا به کسب و کارها در راه موفقیت کمک کنند.

ادامه مطلب

 شرکت آموزش الکترونیک

چگونه یک شرکت آموزش الکترونیک راه اندازی کنیم؟

چگونه یک کسب و کار اینترنتی در زمینه آموزش از راه دور راه اندازی کنیم؟

مردم به این نتیجه رسیده اند که آموزش الکترونیک اگر بیشتر از آموزش سنتی موثر نباشد کمتر از آن نیست. جای شکی نیست که صنعت آموزش الکترونیک به سرعت در حال رشد است. به طوری که در سال 2015، 120 میلیارد دلار درآمد سالانه داشته است و انتظار می رود این مقدار تا سال 2022 به 275 میلیارد دلار برسد. پس برای راه اندازی شرکت آموزش الکترونیک هیچ زمانی بهتر از الان نمی تواند باشد.

ادامه مطلب

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) چیست؟ عملکردها و ویژگی هائی که باید بدانید چیست؟

آیا یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) واقعاً ارزشمند است؟ یا رویکرد سنتی و دستی کافی است؟ مزایای سرمایه گذاری روی یک سیستم آموزش مجازی lms چیست و شما باید دنبال چه ویژگی هایی از آن باشید؟ آیا برنامه های میزبانی و طرح های قیمتی مختلفی وجود دارد که باید آن ها را بررسی کنید؟ در این مقاله تمام این سوالات مطرح و پاسخ داده می شوند
ادامه مطلب

بهبود وبینار webinar

13 نکته برای بهبود وبینار بعدی شما

امروزه، برگزاری وبینار در زمینه های مختلفی از جمله آموزش آنلاین و بازاریابی (در قالب وبینار مارکتینگ) محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

ادامه مطلب

تعاملی کردن یک کلاس آنلاین

5 راه برای تعاملی کردن یک کلاس انلاین

یک برنامه آموزش مجازی چه زمانی آغاز می شود؟ برای شرکت کننده ها، کلاس انلاین زمانی آغاز می شود که آن ها وارد کلاس می شوند. از آن جایی که اغلب تاثیر آغازین و لحظه اول تعیین می کند که چه پیش خواهد آمد، مهم است که از این زمان برای تعیین انتظارات و برنامه در مسیر درست استفاده شود.
ادامه مطلب

آموزش الکترونیک در سال 2018

۱۰ شیوه برای آموزش الکترونیک در سال ۲۰۱۸

آموزش الکترونیکی امروزه با سرعت بالایی در حال گسترش و افزایش محبوبیت بین جهانیان است. با استفاده از تکنولوژی ها و ابزارهای جدید، شیوه های نوین آموزش مجازی به سرعت در حال تغییر هستند. در این مقاله سعی در این است که بهترین شیوه های نوین آموزش مجازی در ۲۰۱۸ را به شما معرفی کنیم. برخی از این روش ها از ابتدا وجود داشته است و برخی شیوه های دیگر نوین و جدید هستند.

ادامه مطلب

 یادگیری الکترونیک در آموزشگاه

عوامل موثر بر موفقیت یادگیری الکترونیک در آموزشگاه

در زمانی که ما در آن زندگی می کنیم، رایانه ها و دیگر اشکال تکنولوژی تبدیل به بخش بسیار مهمی از زندگی ما شده است. آنها نه تنها می توانند برای سرگرمی استفاده شوند بلکه بخش مهمی از یادگیری و تدریس نیز هستند. یادگیری الکترونیکی مدتی است که روند سیستم آموزشی را تغییر داده است و بخش مهمی از نظام آموزشی فعلی محسوب می شود. امروزه، در تمام سیستم های آموزشی استفاده می شود و گسترده تر شده است و یک ابزار محبوب برای آموزش است.

ادامه مطلب

دوره آموزش آنلاین معتبر

11 روش برای ایجاد دوره آموزش آنلاین معتبر

نیازهای دوره آموزشی آنلاین چیست؟شیوه آموزش مجازی برای چه درس هایی مناسب است؟بهترین راه برای آموزش مجازی کدام است؟ دوره آموزش آنلاین خود را چگونه قیمت گذاری کنیم؟11 روش در ایجاد این آموزش کدامند؟ چه ایده هایی در این خصوص می توانند عملیاتی باشند. وبینار، LMS و سایر ابزارهای آموزش مجازی و تدریس آنلاین چه کمکی به بهبود فرآیند یادگیری الکترونیکی خواهد کرد؟ برای پاسخ به این سوالات در این مقاله با پافکو همراه باشید. پافکو در این مقاله به بررسی این موارد پرداخته و دوره آموزشی آنلاین را کامل تجزیه و تحلیل خواهد کرد.
ادامه مطلب

مزایای وبینار چیست؟

مزایای وبینار چیست؟

با استفاده از اینترنت، ما میتوانیم در هر زمان که بخواهیم به صورت آنلاین با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. وبینارها فقط یک راه برای انجام این کار هستند، کلمه وبینار چندین سال پیش ساخته شد که در واقع به سمیناری که در اینترنت ارائه شده باشد اشاره دارد. شما همچنین ممکن است به جای وبینار کلمه سمینار وب، وب کنفرانس یا نشست اینترنتی را شنیده باشید.

ادامه مطلب

انواع ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس چیست و انواع آن کدامند؟

در بازار انواع مختلفی از سیستم های ویدئو کنفرانس برای استفاده های شخصی یا استفاده های عمومی تر وجود دارد. به منظور یافتن بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس بر اساس نیازهای کسب و کار، باید با انواع سیستم های ویدئو کنفرانس موجود در بازار آشنا باشید.
ادامه مطلب

خرید نرم افزار بیگ بلو باتن  bigbluebutton

خرید نرم افزار بیگ بلو باتن ( bigbluebutton )

بیگ بلو باتن چیست؟ نرم افزار بیگ بلو باتن ( Bigbluebutton )٬ یک نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین یا  سیستم وب کنفرانس منبع باز برای  برگزاری جلسات آنلاین با هدف یادگیری الکترونیکی است. هدف نرم افزار بیگ بلو باتن ( Bigbluebutton) این است که هر فراگیر به وسیله ی یک مرورگر وب، بتواند  کلاس آنلاین و آموزش مجازی را با کیفیت بالا تجربه کند. نرم افزار بیگ بلو باتن ( Bigbluebutton) تمام قابلیت های اصلی که در کلاس مجازی یا وب کنفرانس مورد نظر شماست را به صورت آنلاین فراهم می کند از جمله: پخش ویدئو، پخش صدا، سمینار، گفتگوی متنی (چت)، ضبط جلسات برای فراگیران و...

ادامه مطلب

طراحی آموزش الکترونیکی

46 نکته برای طراحی آموزش الکترونیکی

46 نکته طراحی آموزش الکترونیکی شامل 25 نکته آموزش الکترونیکی برای کسب آمادگی درسی آنلاین، 16 نکته آموزش مجازی برای برنامه ریزی یک کلاس مجازی، و 5 نکته آموزش آنلاین برای جلوگیری از طراحی آموزش الکترونیکی ناخوشایند.

ادامه مطلب

تحصیل موفق در کلاس الکترونیکی

13 گام برای تحصیل موفق در کلاس الکترونیکی

کلاس های الکترونیکی می توانند وسیله ای برای یادگیری راحت تر و گاه ارزان تر باشند. اگر شما برای یک کلاس آنلاین ثبت نام کرده اید، ممکن است گاهی تمرکز بر مطالعه در آن دشوار باشد. خوبی شرکت در کلاس مجازی این است که در تنظیم و مدیریت زمان دستتان بازتر است اما بدی آن نیز این است که برای حفظ تمرکز در حین مطالعه و یادگیری باید تلاش بیشتری بکنید. برای شروع، به دنبال ایجاد یک برنامه دقیق مطالعه بروید. مطمئن شوید روش هایی را پیدا می کنید که روی کلاس الکترونیکی کار کند.
ادامه مطلب

گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن چیست و چه کاربردی در آموزش الکترونیکی دارد؟

بشر در طول تاریخ بازی های مختلفی را اختراع کرده اند. انسان ها همیشه یک نوع بازی برایشان بسیار پرشور است به عنوان مثال٬ یکی بسکتبال را بسیار دوست دارد٬ یکی شطرنج را و یکی بازی های ویدئویی را. بازی ها قدرت فوق العاده ای دارند و احساسات مختلفی را در افراد ایجاد میکند.  شما درگیر بازی میشوید و میخواهید که بازی را ادامه دهید و در نهایت از نتیجه بازی احساس رضایت پیدا کنید. یک بازی که به درستی طراحی شده باشد میتواند بر انگیزه افراد تاثیر بگذارد و افراد را علاقه مند کند و این اصلی ترین عنصر در یادگیری الکترونیکی است و برای اینکار نیاز به استراتژی های گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیکی دارید.  

ادامه مطلب

سامانه آزمون آنلاین

سامانه آزمون آنلاین چیست؟ چگونه کار می کند؟ آزمون ساز و بانک سوالات

سیستم آزمون آنلاین یک روش مبتنی بر فناوری برای ساده سازی فعالیت های امتحانی مانند تعریف الگوهای امتحانی با بانک های سوالات، تعیین زمان امتحان، انجام امتحانات با استفاده از رایانه یا دستگاه های تلفن همراه به شیوه ای بدون نیاز به کاغذ است. سیستم آزمون آنلاین روشی مقرون به صرفه برای جایگزینی با شیوه قدیمی امتحانات با استفاده از قلم و کاغذ است. داوطلبان می توانند با استفاده از کامپوتر، لپ تاپ یا دستگاه همراهی با مرورگر برای امتحان حاضر شوند. نتایج آزمون را می توان فوراً بعد از آزمون مشاهده کرد. یک سامانه آزمون آنلاین و نرم افزار تصحیح آزمون به دنبال این است تا انجام امتحانات به صورت خودکار انجام شود. به‌این‌ترتیب، نه تنها در زمان ارزیابی صرفه جویی شود بلکه نتایج سریع‌تری نیز ارائه شود. 

ادامه مطلب

اموزش انلاین در سال 2018

9 نوآوری در اموزش انلاین برای سال 2018

در چند سال اخیر، کاربردهای فناوری الکترونیکی در سراسر جهان در حال رشد است. با استفاده از تکنولوژی ها و دستگاه های جدیدتر، رویکرد و نحوه پذیرش اموزش انلاین نیز به سرعت در حال تغییر است. در این مقاله 9 ترند اموزش انلاین در سال 2018 را که در حال قوی تر شدن هستند بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

8 قانون برای یادگیری الکترونیکی بهتر

8 قانون برای یادگیری الکترونیکی بهتر

امروزه برای هر کدام از ما ممکن است پیش بیاید که در دوره آموزش الکترونیکی شرکت کنیم. راه کارهایی وجود دارند که کسب موفقیت در یک دوره آموزش الکترونیکی و یادگیری الکترونیکی بهتر را تضمین می کنند. با رعایت قواعدی که در ادامه به شما می گوییم، خود را برای کسب موفقیت در هر دوره یادگیری الکترونیکی که می خواهید شرکت کنید آماده کنید.

ادامه مطلب

نرم افزار moodle در کسب و کار

10 راه برای استفاده از نرم افزار moodle در کسب و کار

وقتی نرم افزار moodle در سال 2002 برای موسسات K12 و موسسات آموزش عالی راه اندازی شد، کمتر کسی پیش بینی می کرد که این محبوبیت را در دنیای شرکت ها به دست آورد. از ان جایی که نرم افزار moodle برای کمک به آموزش الکترونیکی افراد در محیط های آنلاین شخصی و یا گروهی سازماندهی شده است، سازمان ها در سراسر جهان به سرعت متوجه کاربردهای تجاری این ابزار منبع باز شدند.

ادامه مطلب

نرم افزار مودل moodle چیست | امکانات نرم افزار مودل moodle

نرم افزار مودل moodle چیست | امکانات نرم افزار مودل moodle

نرم افزار مودل چیست؟ مودل در سال ۲۰۰۲ توسط مارتین دوگیزهام طراحی و به عنوان یک پلتفرم برای آموزش آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از مودل باعث تعامل٬ بحث و همکاری میشود. در پاسخ به این سوال که مودل چیست، باید به شما بگوییم که Moodle محبوب ترین و پرکاربردترین سیستم مدیریت یادگیری (LMS) در جهان است. چرا؟ زیرا Moodle LMS یک راه حل مدیریت آموزشی قابل انعطاف، منبع باز و رایگان برای دانلود است. Moodle با 68 میلیون کاربر و 55000 سایت Moodle در سراسر جهان مستقر شده و یک پلت فرم آموزش الکترونیکی کاربر پسند است که به نیازهای یادگیری و آموزش افراد در همه نوع سازمانی پاسخ می دهد. و این دلیلی برای این است که این نرم افزار منبع باز، بهترین LMS جهان است. پافکو به عنوان متخصص در ارائه نرم افزارهای آموزش مجازی به تحلیل 9نکته برای استفاده از مودل پرداخته است.

ادامه مطلب

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها

کاربرد سامانه آموزش مجازی در بانک ها

این یک واقعیت اثبات شده است که بانکداری یکی از مهم ترین ستونهای اقتصاد مدرن است. همچنین بانکداری یکی از صنایعی است که بالاترین سطح رقابت را دارد و اطلاعات و داده های ثبت شده در بانک قدرت محسوب می شوند و کوچکترین اشتباه در این صنعت می تواند باعث فاجعه عظیمی شود. برای جلوگیری از مشکلاتی از این قبیل نیاز به سیستم آموزش الکترونیکی lms در بانک ها داریم.

ادامه مطلب

14 مزیت مهم مدیریت دانش

14 مزیت مهم مدیریت دانش

مدیریت دانش چیست و مزایای مدیریت دانش کدامست؟ مدیریت دانش، به استراتژی های دانش و فرایندهای طراحی شده برای شناسایی٬ساختاردهی وبه اشتراک گذاری دارایی های فکری و مدیرت آن ها در سازمان بین افراد است.

ادامه مطلب

مشاوره از راه دور

مشاوره از راه دور

مشاوره فرایندی است که بین یک مشاور حرفه ای و یک مشتری انجام می شود که مشاور از استراتژی های مختلف برای کمک به فرد برای رسیدن به اهدافش استفاده می کند. با این حال٬ از زمان ظهور تکنولوژی٬ می توان مشاوره از راه دور انجام داد و زمینه را برای تسهیل دسترسی به این سرویس مهم فراهم میکند. مشاوره از راه دور (tele-counseling) که به عنوان e-therapy یا e-counseling هم شناخته می شود. فرایند ارائه خدمات مشاوره به صورت آنلاین از طریق اینترنت است. خدمات از طریق یک پلت فرم سازگار با HIPAA ارائه می شود که به ما امکان می دهد با یک سرور اینترنتی امن و خصوصی کار کنیم. به این شکل نیازی نیست که مشتریان زمان زیادی را جهت آمدن به دفتر مشاور از دست دهند.

ادامه مطلب

 باید ها و نباید ها در استفاده از ویدیو کنفرانس

باید ها و نباید ها در استفاده از ویدیو کنفرانس

به واسطه پیشرفت فناوری، امروزه هر کسی در جهان می تواند یک کنفرانس ارائه دهد. ابزارهای کنفرانس از راه دور، راهی عالی برای حضور افرادی است که نمی توانند به طور فیزیکی به یک جلسه ملحق شوند. در استفاده از ویدیو کنفرانس مانند هر فناوری و روش دیگری قواعد و باید و نباید هایی وجود دارد.

ادامه مطلب

تولید محتوای الکترونیکی سرگرم کننده

تولید محتوای الکترونیکی سرگرم کننده

e-learning به دلایل بسیاری یک راهکار مناسب برای ارائه دوره های آموزشی است و به همین دلیل است که روز به روز محبوب تر می شود. آموزش الکترونیکی باعث صرفه جویی در هزینه می شود و امکان دسترسی به دوره های آموزشی را در هر زمان و هر مکان فراهم می کند که این موارد و مواردی دیگر باعث موفقیت روزافزون آن شده است. اما با این وجود آموزش و یادگیری کار دشواری است زیرا موضوعاتی که آموزش داده می شوند همگی جذاب نیستند که برای حل این مشکل باید یادگیری را به شکل انگیزه بخش و جذابی ارائه دهیم.

ادامه مطلب

نکات مهم موفقیت در ازمون مجازی

21 نکته برای موفقیت در آزمون مجازی

با گسترش آموزش الکترونیکی، فرآیند ارزیابی و امتحان گرفتن نیز به سمت آزمون مجازی می رود. موفق شدن در یک آزمون مجازی مهارت های خاص خود رو می طلبد و برای کسب آن لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید که در ادامه مقاله تعدادی از این نکات بحث می شود.
ادامه مطلب

10 قانون برای انتخاب سامانه یادگیری الکترونیکی مناسب

10 قانون برای انتخاب سامانه یادگیری الکترونیکی مناسب

ابتدا به  تعریف سامانه یادگیری الکترونیکی LMS می پردازیم. LMS مخفف عبارت Learning  Management System، به معنای سیستم مدیریت یادگیری می باشد. در حقیقت تمامی کارهای مربوط به یادگیری سازمانی و همچنین دوره های آموزشی مدارس آموزش از راه دور در یک سامانه آموزش مجازی lms مدیریت می شود و قابلیت هایی را در دسترس شما قرار می دهد تا به کمک آن بتوانید مفهوم آموزشی مورد نظر خود را در یک کلاس درس ارائه دهید و فعالیت کاربران را مدیریت و پیگیری کنید.

ادامه مطلب

سامانه آموزش مجازی

سامانه آموزش مجازی چیست؟ راهنمای کامل سامانه آموزش مجازی

سامانه آموزش مجازی چیست؟ امروزه رایانه، زندگی آدمی را در تمام ابعاد تغییر داده است. تحقیقات انجام شده در رابطه با برنامه های توسعه اغلب کشورها، نشان دهنده اهمیت نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در این برنامه هاست. فناوری اطلاعات و ارتباطات را میتوان به عنوان ابزاری کارآمد برای افزایش کیفیت آموزش مورد استفاده قرار داد به نوعی که شیوه های سنتی آموزش را تغییر داده و شیوه ای نوین ایجاد کرده تا دیگر نیازی به حضور فیزیکی در کلاس نباشد. عواملی مانند جهانی شدن٬ تمایل به کاهش هزینه های آموزش، افزایش متقاضیان یادگیری٬ تمایل به رهایی از قید مکان و زمان و دسترسی راحت سبب ایجاد شیوه مدرن یادگیری یعنی سامانه آموزش مجازی شده است.امروزه کمتر محیط آموزشی وجود دارد که از ابزارهای آموزش مجازی استفاده نکند.

ادامه مطلب

کاربرد ویدئو کنفرانس برای کسب و کار

کاربرد ویدئو کنفرانس برای کسب و کار

در دورانی زندگی می‌کنیم که ارتباط انسان‌ها با فناوری خیلی زیاد شده است. با پیشرفت فناوری ارتباطی، اکنون به روش‌های پیچیده‌تر و موثرتری در حوزه ارتباطات دسترسی داریم. مردم می‌توانند از طریق رسانه‌های الکترونیکی و ویدئو کنفرانس با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و این امر راه را برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها برای همکاری بهتر با همکاران و کارمندان فراهم کرده است. راه‌های زیادی وجود دارد که در آن جلسات و کنفرانس ها می‌توانند به گونه‌ای برگزار شوند که شرکت‌کننده‌ها در مکان‌های مختلفی باشند. فناوری ما را قادر ساخته است تا هر زمانی و در هر نقطه از جهان، با افرادی که دوست داریم ارتباط برقرار کنیم.
ادامه مطلب

نکات طراحی آزمون آنلاین

نکات طراحی آزمون آنلاین

چگونه آزمون آنلاین بسازیم؟ فرآیند امتحان یا ارزیابی در حال آنلاین شدن است. فناوری فرآیند آزمون آنلاین را فراهم می کند. مدیریت فرآیند آزمون انلاین شامل چندین جریان کاری و ویژگی های امتحان است. برای طراحی یک آزمون آنلاین موفق ضروری است که ویژگی های مختلف مدیریت فرآیند آزمون به صورت موفقیت آمیزی رعایت شوند. در ادامه به بیان پارامترهای قابل تنظیم یک آزمون انلاین می پردازیم. با پافکو در ادامه مطلب همراه باشید تا بیشتر درباره آزمون آنلاین و نرم افزار تصحيح آزمون بیاموزید.

ادامه مطلب

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی چیست؟ با ورود کامپیوتر به زندگی انسانها و همراه با آن گسترش شبکه اینترنت، بسیاری از خدمات اجتماعی تغییر یافته و یا در حال تغییر بنیادی است و هر روزه تاثیرات این دگرگونی ها در زندگی روزمره ما بیشتر نمایان می گردد. فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) نقش مهمی را (با توجه به مطالعات انجام شده) در ارتباط با برنامه های توسعه ی اغلب کشورها دارد. فناوری اطلاعات و ارتباطات را می توان به عنوان ابزاری نیرومند برای ارتقای کیفیت و کارایی آموزش مورد استفاده قرار داد به نحوی که روش های سنتی آموزش را دستخوش تغییر قرار دهد و دیگر نیازی به حضور فیزیکی در کلاس های درس نباشد. در واقع به جرات می توان گفت یکی از بزرگترین دستاوردهای فناوری اطلاعات  سیستم آموزش مجازی  یا سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی می باشد.

ادامه مطلب

بهترین سایت های آموزش آنلاین

50 تا از بهترین سایت های آموزش آنلاین

معرفی سایت های آموزشی آنلاین:  تعداد زیاد سایت آموزشی آنلاین نشان می دهد که علاقه شدیدی به گزینه های یادگیری راحت و قابل حمل وجود دارد- که بسیاری از آن‌ها به سرعت در حال مطالعه و یادگیری هستند. برای اینکه شما مرجعی از بهترین سایت های آموزشی آنلاین داشته باشید، یک لیست 50 تایی از سایت های آموزش آنلاین آماده کرده ایم. لازم به ذکر است که، این لیست به هیچ وجه یک لیست رتبه بندی نیست، بلکه بر اساس معیارهای مختلفی، محبوب ترین سایت‌ آموزشی را در هر زمینه انتخاب کرده‌ایم. 

 به نظر می‌رسد آینده آموزش و پرورش، به تکنولوژی آموزشی گره خورده است و استفاده از نرم افزار آموزش الکترونیکی، نرم افزار آموزشگاه و سیستم مدیریت یادگیری (ال ام اس) نیز در حال افزایش است.

ادامه مطلب

 پلتفرم آموزش الکترونیکی سفارشی

راهنمای کامل برای ساخت یک پلتفرم آموزش الکترونیکی سفارشی

یادگیری یک فرآیند ثابت است که بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهد. مهم تر از همه، هر کشور توسعه یافته ای آموزش و پرورش را آینده خود می داند و تلاش قابل توجهی برای هر چه بهتر کردن آن دارد. طبق گفته کارشناسان، تا سال 2019، پنجاه درصد کل آموزش، آموزش آنلاین خواهد شد. این گفته ظهور شمار زیاد پلتفرم آموزش الکترونیکی را توجیه می کند. در این زمینه شرکت پافکو نیز محصول سیستم آموزش مجازی lms  را ارائه می دهد. نرم افزار آموزش مجازی LMS ، نرم افزاری برای تسهیل در امر آموزش است.
ادامه مطلب

6 توصیه برای راه اندازی یک استارت آپ موفق آموزش الکترونیکی

6 توصیه برای راه اندازی یک استارت آپ موفق آموزش الکترونیکی

بسیاری از شرکت های آموزش الکترونیکی که امروز می بینید روزی استارت آپ بوده اند. درست مانند شما، موسس های آن ها نیز برای راه اندازی یک استارت آپ موفق آموزش الکترونیکی سخت کار کرده اند، اشتباه کرده اند، راه سختی را رفته اند، استراتژی ها را عوض کردند و در دام های زیادی افتاده اند. با این اوصاف، توانسته اند شرکت خودشان را به جایی که الان شما می بینید برسانند. در این مقاله از سخنان کارآفرینان موفق و بزرگ استفاده خواهیم کرد و تا جایی که در این مقاله می گنجد، نکات نهفته در راهنمایی های آن ها را بسط خواهیم داد.

ادامه مطلب

 یادگیری با آموزش الکترونیکی

چند نکته در مورد یادگیری با آموزش الکترونیکی که باید بدانید

از پیدایش آموزش الکترونیکی مدت زمان زیادی نمی گذرد، اما یادگیری با آموزش الکترونیکی در همین مدت کوتاه توانسته است جایگاه مناسبی در نظام هام آموزشی کسب کند. دوره های یادگیری با اموزش الکترونیکی در هر زمان و مکانی قابل استفاده هستند. یادگیری با آموزش الکترونیکی هزینه های رفت و آمد برای یادگیری را حذف می کند. همان طور که همه ما درک کرده ایم زمان یکی از با ارزش ترین چیزهاییست که ما داریم و همه ما دوست داریم که از تک تک ثانیه های زمان به نحو احسن استفاده کنیم.

ادامه مطلب

تولید محتوای الکترونیکی در 12 گام

تولید محتوای الکترونیکی در 12 گام

تولید محتوای الکترونیکی در 12 گام

یک نگاه جامع به همه چیزهایی که در تولید محتوای الکترونیکی و در کل تولید دوره های آموزشی دخیل هستند، ممکن است شما در همان مرحله اول احساس تسلیم شدن کنید. اما نگران نباشید! با 12 گامی که در این مقاله به ما می‌گوییم، فرآیند تولید محتوا را به تکه‌هایی قابل کنترل خواهیم کرد. با پیروی از این روند مطمئن باشید که قسمت بزرگی از طراحی یک دوره آموزش الکترونیکی با کیفیت انجام خواهد شد.

ادامه مطلب

بهترین سامانه آموزش الکترونیکی

انتخاب بهترین سامانه آموزش الکترونیکی LMS

در این مقاله شما را با ویژگی های مهمی که باید در انتخاب و خرید نرم افزار lms بررسی کنید آشنا خواهیم کرد. با مطالعه این مقاله به احتمال زیاد شما خواهید توانست سیستم LMS خود را انتخاب کنید. اگر همچنان نتوانستید انتخاب خود را نهایی کنید با ما تماس بگیرید تا کارشناس های ما شما را راهنمایی کنند.

ادامه مطلب

تولید محتوا برای یادگیری الکترونیکی

تولید محتوا برای یادگیری الکترونیکی

محتوای الکترونیکی چیست؟

تولید محتوای الکترونیکی چه مراحلی دارد؟ 

یک محتوای الکترونیکی خوب چه خصوصیاتی دارد و با چه ابزاری ایجاد می شود؟

محتوای الکترونیکی به مجموعه ای از عکس ها،متن ها، فیلم ها و صداها گفته می شود که هدف آن آموزش یک مبحث است.

ادامه مطلب

ارزیابی سایت lms

قبل از خرید یک سایت lms ، آن را ارزیابی کنید

هر خرید زیرساختی نرم افزار، سرمایه گذاری قابل توجهی برای سازمان محسوب می شود. علاوه بر سرمایه گذاری مالی، پیاده سازی و تنظیم، استقرار و حفظ سیستم مستلزم صرف زمان زیادی است. این مقاله در زمینه خرید سایت lms راهنمایی هایی ارائه می دهد تا مشتریان ال ام اس با اطمینان بالا، بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS را برای اموزش مجازی خود انتخاب کنند.

ادامه مطلب

آزمون الکترونیکی

آزمون الکترونیکی چیست

امتحان مجازی چگونه است؟ آزمون الکترونیکی و ارزیابی در آموزش مجازی یکی از قابلیت های مهم سیستم یادگیری الکترونیکی lms  است. آزمون الکترونیکی، آزمونی آنلاین برای سنجش دانش شرکت کنندگان در یک موضوع معین است. در قدیم همه باید همزمان در کلاس درس جمع می شدند تا امتحان بدهند. با آزمون الکترونیکی، دانش‌آموزان می‌توانند بدون توجه به جایی که زندگی می‌کنند، امتحان را به صورت آنلاین، در زمان خود، با دستگاه خود انجام دهند. شما فقط به یک مرورگر و اتصال به اینترنت نیاز دارید. در این مقاله با بررسی امتحان الکترونیکی و  نرم افزار آموزشگاه و توسعه آموزش استفاده از یک نرم افزار مدیریت مؤسسات آموزشی به عنوان یکی از ویژگی های یک مؤسسه علمی آزاد موفق اشاره کرده است.

ادامه مطلب

جراحی از راه دور

جراحی از راه دور Surgery Remotely

جراحی از راه دور (Tele Surgery یا Remote Surgery)

جراحی از راه دور یا تله سرجری نوعی عمل جراحی است که به وسیله یک جراح که دور از مریض است انجام می شود. جراح به طور فیزیکی در نزد بیمار حضور ندارد و از طریق ابزارهای ارتباطی از جمله ویدئوکنفرانس و وب کنفرانس قادر است یک عمل از راه دور را کنترل کند که استفاده از روبات جنبه ی جالب توجهی از کاربردهای روش جراحی از راه دور است.

ادامه مطلب

پزشکی از راه دور Telemedicine

پزشکی از راه دور Telemedicine

پزشکی از راه دور در دنیای امروز نقش انکار ناپذیری دارد. از آنجاییکه ارتباط پزشک و بیمار می تواند نقش بسیار مهمی در روند درمانی بیماران داشته باشد. در دنیای امروز مدل جدیدی از این ارتباط توسط فناوری ارتباط الکترونیکی به وجود آمده است. این شکل جدید ارتباطی می تواند به وسیله تسهیل دسترسی به خدمات و ارائه ارزان و سریع آن، صرف نظر از زمان و مکان نقش مهمی در ارتقاء نظام سلامت ایفا کند.

ادامه مطلب

تولید محتوای الکترونیکی

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

در این مقاله با عنوان "تولید محتوای الکترونیکی"، مطالبی در مورد اهمیت و نیاز به تولید محتوای الکترونیکی، روش‌های ایجاد محتوا، استفاده از محتوای الکترونیکی در آموزش و یادگیری، و اهمیت به‌روزرسانی و بهبود محتوا در دنیای دیجیتالی مورد بررسی قرار می‌گیرد. هدف اصلی این مقاله ارائه اطلاعات و راهنمایی‌های مفید برای تولید محتوای الکترونیکی به منظور بهبود فرایند آموزش و یادگیری است. این مقاله به طور کامل به اهمیت و تأثیر محتوای الکترونیکی در عصر دیجیتال پرداخته و راهکارهایی برای ایجاد و بهبود محتواهای الکترونیکی ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب

موک mooc

موک (Mooc) چیست؟

موک چیست؟ممکن است شنیده باشید که مربیان یا سایر زبان آموزان از اصطلاح "MOOC" در بحث درباره FutureLearn استفاده می کنند. حالا دقیقاً معنی mooc  چیست؟ MOOC مخفف "massive open online course" است. این اصطلاح در ایالات متحده در سال 2008 برای توصیف دوره های رایگان، کاملاً آنلاین ایجاد شد. MOOC به شما این شانس را می دهد که با دانشگاه های برتر جهان تحصیل کنید. قرن بیستم را عصر تغییرات سریع در علم و تکنولوژی می نامند.  یادگیری از راه دور، منابع آموزشی باز OER  و برنامه های کامپیوتری آموزشی  OCW و اخیراً دوره های همگانی آموزش آزاد درون خطی (Mooc) ازجمله این تغییرات  تکنولوژیکی هستند. دوره های همگانی آموزش آزاد درونخطی موک (Mooc) یکی از پیشرفتهای نوظهوری است که اخیراً در حیطه آموزش الکترونیکی به وقوع پیوسته و کشورهای توسعه یافته در طراحی و اجرای آن کوشیده اند .

ادامه مطلب

آموزش از راه دور و مزایای آن

آموزش از راه دور و مزایای آن

آموزش از راه دور چیست؟ آموزش از راه دور در مدارس و موسسات، تنها راه کمک به آموزش مجازی کسانی است که به هردلیلی از تحصیل و آموزش در محیطهای آموزش حضوری جا مانده اند و یا بدنبال شروع و یا تکمیل روند آموزشی خویش با استفاده از این شیوه ای نوین می باشند. علی رغم اینکه در شیوه آموزش حضوری بسیاری از فراگیران مبادرت به یادگیری می نمایند لیکن همچنان هستند کسانی که بدلیل مشغله و عدم امکان کسب دانش و تجربه نمی توانند به مدرسه عادی و یا دانشگاه یا موسسات آموزشی به شکل حضوری جهت ادامه تحصیل بروند.

ادامه مطلب

کلاس مجازی چیست

کلاس مجازی چیست؟

کلاس مجازی (Virtual Class)، در واقع چیزی جز یک آدرس در فضای اینترنتی نیست که از طریق آن، مدرسین می توانند آموزش از راه دور به صورت آنلاین برگزار کنند و دانش پذیران می توانند از هر نقطه جغرافیایی در آن شرکت کنند. . در کلاس مجازی بسیاری از قابلیت های کلاس حضوری به علاوه قابلیت های جذاب تر دیگری در اختیار کاربران قرار می گیرد. انسان های امروزی دغدغه های بیشتری نسبت به قبل دارند. بحث رفت و آمد و زمانی که برای آن تلف می شود یکی از مواردی است که مردم در شهرهای بزرگ از آن شکایت می کنند. آموزش از راه دور یکی از پاسخ هایی است که وقت زیادی را به دانش پذیران مجازی و مدرسان مجازی برگردانده است.
ادامه مطلب

یادگیری و آموزش آنلاین

ارزیابی اثربخشی برنامه های یادگیری و آموزش آنلاین

در زمان کنونی تعداد زیادی از سازمان ها جدا از نوع و میزان تحصیلات رسمی کارکنان خود و با توجه به پویایی موجود در علوم و همچنین احتیاجات شغلی، دوره های یادگیری و آموزش آنلاین پر تنوع و مداومی را برای آنها فراهم می کنند. سرمایه گذاری در آموزش افراد روندی افزایشی داشته و سازمان ها بطور روز افزون بر گسترش فعالیت های آموزشی و فراهم سازی زمینه های یادگیری برای کلیه کارکنان در سطوح متفاوت سازمانی تاکید ورزیده اند. تا بهبود عملکرد شغلی فراهم شود . سنجش بهبود عملکرد شغلی نیز داده های ارزشمند برای اندازه گیری هزینه ها و درآمد سازمان فراهم می کند.

ادامه مطلب

کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی چیست

کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی چیست

مزایای برجسته یک آموزش مجازی برای کاربرانی که درحال حاضر با این نوع آموزش ها کار می کنند کاملا واضح و مشخص است، ولی برای دانش جویانی که به دنبال این هستند که برنامه ها و کلاس های خود را به شکل مجازی تغییر دهند، ممکن است مبهم باشد. درادامه برخی از مزایای آموزش مجازی که ممکن است افراد از آن اطلاع نداشته باشند آمده است. در واقع، هر دانش جویی باید بداند که روش آموزش مجازی برایشان مفید است، چرا که “زمان” آنها را کمتر می گیرد.
ادامه مطلب

5 دلیل برتری آموزش مجازی به آموزش حضوری

5 دلیل برتری آموزش مجازی به آموزش حضوری

آموزش مجازی نزدیکی بسیار زیادی به یک کلاس درس را دارد، این نوع آموزش دارای بعضی ویژگی های منحصر به فرد نیز است. نقش مربی نیز در این آموزش ها متفاوت است. کل این گفته ها به این منظور است که مدرسان و توسعه دهندگان احتیاج به تغییر شکل کلی در نحوه تدریس، یادگیری مهارت های نوین، استفاده از روش های متفاوت، یادگیری کامل بهره وری از ابزار توسعه و طراحی و در انتها نیاز به تغییر روش از مربی محور به شاگرد محور دارند.
ادامه مطلب

مزایای وب کنفرانس

مزایای وب کنفرانس در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

یکی از معایب عمده دور کاری این است که کارگران از راه دور از تعاملات روزانه در دفتر با کارکنان دیگر خسته شده و منجر به احساس جدا شدن از تیم و شرکت به طور کلی می شوند. پس چگونه شرکت ها می توانند به کارکنان دور کاری خود کمک کنند تا قدرتمند شوند و به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از تیم احساس کنند. فناوری های وب کنفرانس شامل اکثر برنامه های کاربردی مورد نیاز برای تبادل اطلاعات است . یاد بگیرید چگونه می توانید به افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها کمک کنید
ادامه مطلب

سامانه آموزش مجازی آنلاین

روش های راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین

برای راه اندازی سایت آموزش آنلاین چه باید کرد؟ فناوری در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر از سیستم آموزشی است، زیرا آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی انعطاف پذیرتر و مقرون به صرفه تر است. اخیرا، آموزش آنلاین دیگر به عنوان یک انتخاب باقی نمانده است. با شیوع همه گیری COVID-19 در سراسر جهان، که بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارد و ما را در خانه های خود محبوس می کند، راه اندازی یک مدرسه آنلاین به یک نیاز روزانه تبدیل شده است.
سامانه آموزش مجازی یک محیط بصری و پشتیبانی برای آموزش و یادگیری در آموزش عالی است که از سیستم های تحت وب و به روش آموزش و یادگیری آنلاین به فعالیت می پردازد. در این مقاله به بررسی سه راه که با استفاده از سامانه آموزش مجازی برای به حداکثر رساندن عملیات کسب و کار پرداخته شده است.
ادامه مطلب

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس چیست

آیا وب کنفرانس و کنفرانس ویدئویی یکسان هستند؟ اگر نه، تفاوتها در چیست؟وب کنفرانس چیست؟ کدام یک از آنها برای استفاده در جلسات کاری بهتر است؟ برای راه اندازی ویدئو کنفرانس تحت وب چه باید کرد؟

به احتمال زیاد اگر با هر یک از این محصولات آشنایی کافی نداشته باشید، نتوانید به طور خلاصه به این سوالات پاسخ دهید. با توجه به این که هر نوع آموزش ابزار خاص خود را احتیاج دارد در آموزش مجازی نیز نیازمند ابزار خاص این سبک آموزشی هستیم دراین مقاله قصد داریم دو نوع از این ابزارها به نام های ویدئو کنفرانس تحت وب و وب کنفرانس را معرفی کرده و با عملکرد هریک آشنا شویم.

ادامه مطلب

استخدام ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس و سهولت استخدام با آن

استخدام استعدادها و نیرو های انسانی کارامد برای موفقیت هر سازمانی بسیار حیاتی است. هر شرکت دارای فرایند و پروسه و روش مختص به خود است. حتی پس از آنکه بخش منابع انسانی یا واحد های کاریابی، صدها نفر از کارجویان را برای هر موقعیت و جایگاه شغلی پیدا می کند، روند مصاحبه با مناسب ترین متقاضی می تواند یک کار طاقت فرسا وهزینه بر باشد. در اینجا جایی که تکنولوژی ویدئو کنفرانس می تواند روند پیدا کردن استخدام و فرد مناسب و شایسته را ساده کند.

ادامه مطلب

دلایل استفاده از وب کنفرانس چیست

دلایل استفاده از وب کنفرانس چیست ؟

تحقیقات ثابت کرده است که هر دو حوزه فنی و اجتماعی؛ وب کنفرانس را تحت شعاع قرار می دهند و سبب موفقیت آن شده اند و بر تجارب کسانی که مشارکت می کنند، تاثیر می گذارند. این در حالی است  که این پیشرفت موقعیت های فراوان برای شرکت ها را فراهم می کند همچنین می تواند چالش برانگیز و گران باشد، جلسات رو در رو را با تمام افرادی که برای توسعه و نوآوری مداوم در تجارت خود مشارکت می کنند، قرار دهند. در ادامه به بررسی آینده وب کنفرانس و اهمیت آن پرداخته می شود.
ادامه مطلب

10 علت برتری آموزش آنلاین 

10 علت برتری آموزش آنلاین 

رشد ابزارهای تکنولوژیکی برای یادگیری و آموزش آنلاین کارکنان اکنون می تواند به شما امکان بدهد تا با هزینه کمتری به  یادگیری کارمندان کمک بیشتری بکنید. در ابتدا با داشتن یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) اولین قدم برای اطمینان از اینکه شما می توانید آموزش های آنلاین ارائه دهید لازم است. مزایای بسیاری آموزش آنلاین از جمله صرفه جویی در زمان وصرفه جویی در هزینه ها می باشد. در این مقاله به 10 مزایای آموزش آنلاین اشاره شده است.

ادامه مطلب

درباره وب کنفرانس

وب کنفرانس و هر آنچه که باید بدانید

وب کنفرانس (Web conference) یا سیستم وبینار به یک ارتباط سمعی و بصری میان دو یا چند موقعیت مکانی متفاوت با استفاده از وب گفته می شود. در این گونه ارتباطات یک مرکز اصلی وظیفه مدیریت و برقراری تماس ها را بر عهده دارد که به عنوان سرور وب کنفرانس شناخته می شود. 
ادامه مطلب

یادگیری الکترونیکی

راه های انتخاب بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS چیست ؟

یادگیری الکترونیکی شامل استفاده از رایانه یا دستگاه الکترونیکی (به عنوان مثال تلفن همراه) برای ارائه آموزش و یادگیری است.آموزش الکترونیکی می تواند تجهیزات متنوع تری را نسبت به آموزش سنتی یا آموزش مستقیم در اینترنت داشته باشد. انتخاب سیستم مدیریت یادگیری مناسب برای راه اندازی دوره های آموزشی الکترونیکی ممکن است به کار بسیار سختی تبدیل شود و برای انتخاب بهترین سیستم یادگیری الکترونیکی باید اطلاعات و ابزاری را که صنعت الکترونیک ارائه می دهد در نظر بگیرید. در این مقاله، لیستی از  بهترین سیستم های مدیریت آموزشی برای همه نیازها ارائه شده است. 
ادامه مطلب

وب کنفرانس  web conference چیست

وب کنفرانس چیست

وب کنفرانس چیست؟ سیستم مدیریت وب کنفرانس یا همان وبینار در ابعاد مختلف امکان انجام جلسات، آموزش ها، ارتباطات و … را با ناچیز ترین امکانات و تنها با استفاده از یک دستگاه هوشمند نظیر کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت، موبایل و … و همچنین با دسترسی  به اینترنت مهیا می کند. پیشرفت امکانات سمعی بصری و تکنولوژی اینترنت در زمینه های متفاوت لزوم ایجاد بستری جهت ایجاد ارتباط مطمئن و در عین حال راحت و قابل دسترس از همه دستگاه های هوشمند را بصورت سمعی و بصری ایجاب کرده است تا دانشجویان، دانش پژوهان، اساتید، پزشکان و … به آسانی و بدون توجه به موقعیت و فواصل جغرافیایی به تبادل دیتا ها به شکل صوتی و تصویری بپردازند.
ادامه مطلب

تعریف آموزش مجازی  LMS چیست؟

تعریف آموزش مجازی LMS چیست؟

آموزش الکترونیکی متدهای آموزشی حال حاضر را کامل می‌کند و در بعضی از مواقع جایگزین آن می‌شود. یکی از کاربردهای اصلی آموزش الکترونیکی، آموزش ترکیبی به معنی استفاده بیش از یک رسانه در امر آموزش است که از این مواقع می‌توان به ترکیب آموزش توسط مدرس و ابزارهای بر اساس وب اشاره کرد که گرچه با این متد، سیستم آموزش الکترونیکی جایگزین آموزش حال حاضر نمی‌شود، بلکه آن را کامل می‌کند. 

ادامه مطلب

نرم افزار یادگیری الکترونیکی LMS چیست ؟

نرم افزار یادگیری الکترونیکی LMS چیست ؟

در این مقاله ضمن معرفی ایده‌های جدید آموزش الکترونیکی، ویژگی های یک محیط آموزش الکترونیکی و وظایف مدرس و مدیریت سیستم آموزشی در اعمال مهندسی مجدد روش آموزش سنتی و رهبری حرکت به سمت استفاده از روش‌های نوین آموزش الکترونیکی به عنوان یکی از اصلی ترین چالش‌های فرا روی روش‌های آموزش الکترونیکی، مورد بررسی قرار گیرند.
ادامه مطلب

درباره نرم افزار آموزش مجازی

درباره نرم افزار آموزش مجازی LMS چه می دانید؟

آموزش  مبتنی بر وب یا همان آموزش مجازی از اوائل قرن بیست و یکم رشد خـود را شروع نمود. عمر شبکه اینترنت از سال ١٩٩٤ تا کنون است. بنابراین، طول عمر آموزش هـای مجازی بسیار کم اما رشد آن بسیار قابل توجه بوده است. در ایجاد دوره های مجازی احتیاج است عوامل موثر در بنا نهادن آن و همچنـین استوار نگهداشـتن آن مورد توجه قرارگیرند. 
ادامه مطلب

تعریف آموزش الکترونیکی

تعریف آموزش الکترونیکی چیست

منظور از آموزش الکترونیکی چیست؟ تعریف آموزش مجازی چیست؟ آموزش الکترونیکی استعاره‌ای است برای محیط‌های آموزش و یادگیری، با محور قرار دادن فراگیران به جهت تحقق یادگیری آموزش الکترونیکی از فناوری شبکه گسترده جهانی (World Wide Web) بهره می گیرد، ولی به هیچ وجه به آن محدود نمی شود. اگرچه آموزش الکترونیکی مبتنی بر یادگیری رسمی است، اما از طریق دستگاه های الکترونیکی مانند رایانه، تبلت و حتی تلفن های همراه که به اینترنت متصل هستند نیز ارائه می شود. این امر باعث می شود کاربران بتوانند در هر زمان و هر مکان و با محدودیت های اندک، یاد بگیرند. اساساً، آموزش الکترونیکی، یادگیری یا آموزش آنلاین است که از طریق رایانه یا هر دستگاه دیجیتالی دیگر ارائه می شود.
ادامه مطلب

آموزش مجازی رایگان

مراکز ارائه دهنده آموزش مجازی رایگان در جهان

دوره ه های آموزشی مجازی رایگان همانطور که از نامش پیداست هیچ هزینه ای ندارد و هیچ پیش شرطی را هم نمی خواهد فقط کافی است دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد. داشتن علاقه مهم ترین ملاک در این شیوه ی آموزشی است. اینگونه آموزش ها که به شیوه ی دوره های آموزش رایگان در اختیار دانش جویان قرار می گیرد، هیچ مجوز رسمی لازم ندارند. دوره های آنلاین رایگان یک راه عالی برای افزایش چشم اندازهای شغلی شما است. آنها به علم شما می افزایند و یک نقطه صحبت عالی در مصاحبه ها هستن. همچنین راهی عالی برای گذراندن اوقات فراغت شما می باشند.
ادامه مطلب

راه اندازی وب کنفرانس

10 نکته ضروری در راه اندازی و استفاده از وب کنفرانس

سیستم وب کنفرانس (Web conference) یا سیستم وبینار یک گزینه ی مطلوب برای کسب و کار ها و برگزار کننده های دوره های آموزشی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی می باشد. استفاده از وب کنفرانس سبب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، چرا که نیاز به سفر کارمندان و دانشپذیران به نقاط مختلف کشور و جهان برای شرکت در جلسات را حذف می کند، به عبارت دیگر در سیستم وب کنفرانس (Web conference) نیاز به حضور فیزیکی در جلسات نیست.
ادامه مطلب

lms چیست

نرم افزار LMS چیست؟

نرم افزار آﻣﻮزش مجازی LMS در عصر دیجیتال، تلفیقی از ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ از داﻧﺸﺠﻮ ﺑﺎ آﻣﻮزش است. ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻓﻨﺎوری ارﺗﺒﺎﻃﺎت و اﻃﻼﻋﺎت،  ﭘﯿﺎﻣﺪ ﻫﺎی ﻋﻤﯿﻘﯽ ﺑﺮای  ادﻏﺎم آﻣﻮزش و ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ از داﻧﺸﺠﻮ دارد. ﺑﯽ ﻣﻌﻨﯽ ﺷﺪن ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮏ اﺻﻞ ﺳﺎزﻣﺎن دﻫﯽ ﯾﮏ ﺑﻌﺪ ﻣﻬﻢ ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽ ﺷﻮد.
ادامه مطلب

بررسی سیستم وب کنفرانس در یک نگاه

بررسی سیستم وب کنفرانس در یک نگاه

سیستم وب کنفرانس به طور فزاینده ای به گزینه ای مناسب برای تجارت تبدیل شده است که می خواهند در وقت و پول صرفه جویی کنند و نیازی به پرواز کارمندان به سراسر جهان برای  شرکت در جلسات نیست در واقع نیاز به برقراری تماس  و حضور فیزیکی نیست.
ادامه مطلب

نقش آموزش الکترونیکی در یادگیری

نقش آموزش مجازی در یادگیری خلاق چیست ؟

آموزش مجازی اکنون به معنای بهره وری از متد های به روز کامپیوتری انتقال اطلاعات درسی به فراگیران است. تعریف گفته شده در حقیقت تعریف آموزش الکترونیکی است ولی از آنجا که در حال حاضر نوع شیوه ارائه آموزش این متد، روش های یارانه ای است اغلب این دو اصطلاح را به جای هم به‌کار می برند.

ادامه مطلب

آموزش آنلاین

آموزش آنلاین چیست

آموزش آنلاین چیست؟  در 20 سال گذشته، اینترنت به بزرگترین و در دسترس ترین پایگاه داده اطلاعاتی تبدیل شده است. این شیوه، ارتباط مردم، خرید، معاشرت، تجارت و تفکر در مورد دانش و یادگیری را تغییر داده است. آموزش آنلاین بیش از یک تحول جدید در آموزش از راه دور، ظاهر کلاسهای درس سنتی را تغییر داده و آموزش را بیش از پیش در دسترس قرار می دهد.
یادگیری برنامه ریزی شده ای است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرند. به همین دلیل آموزش آنلاین، به تکنولوژی های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش نیازمند است. یادگیری آنلاین فقط بر روی نیاز های یاد گیرنده برای رابطه با مدرس تمرکز می کند، درحالی که آموزش آنلاین باید شامل دو طرف ارتباط، یعنی مدرس و یاد گیرنده باشد.
ادامه مطلب

سیستم آموزش مجازی lms چیست

سیستم آموزش مجازی lms چیست ؟

 سیستم آموزش مجازی lms یا همان سامانه lms چیست؟ سیستم lms چه کاربردی دارد؟ ﻓﻨﺎوری ﻫﺎی نوین در زﻣﯿﻨﻪ ارﺗﺒﺎﻃﺎت و اﻃﻼﻋﺎت، ﺟﺎﻣﻌﻪ را ﺑﻪ ﺷﺪت ﺗﺤﺖ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﺧﻮد ﻗﺮار داده اﺳﺖ .اﯾﻦ ﺗﺄﺛﯿﺮات ﺑﻪ وﯾﮋه در ﻧﻈﺎم ﻫﺎی آﻣﻮزﺷﯽ و اﺑﻌﺎد ﺟﺪﯾﺪ آن مانند نرم افزار آموزش مجازی سیستم LMS  ﺧﻮد را ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دﻫﺪ. آموزش اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ سیستم LMS ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻣﺮوزی ﺑﺎ  ﺳﺮﻋﺖ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﯽ رواج ﯾﺎﻓﺘﻪ و ﺟﺎﯾﮕﺎه ﺧﻮد را در ﺳﺎﺧﺘﺎر آﻣﻮزﺷﯽ ﺑﺴﯿﺎری از ﮐﺸﻮرﻫﺎی ﺟﻬﺎن ثبت کرده است. در ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﭘﺲ از ﻣﻌﺮﻓﯽ سیستم LMS و ﺑﺮرﺳﯽ اﺟﺰای اﺻﻠﯽ آن، ﺟﺪﯾﺪﺗﺮﯾﻦ LMS ها و ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻫﺎی ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ آﻣﻮزﺷﯽ روز دﻧﯿﺎ ﺑﺮرﺳﯽ شده اند. 
ادامه مطلب

نرم افزار آزمون آنلاین

نرم افزار آزمون آنلاین چیست ؟

نرم افزار تصحیح آزمون آنلاین، سامانه ای است که اجازه می دهد دانش آموزان بتوانند در آزمونهای آزمایشی به صورت آنلاین و از طریق اینترنت شرکت نمایند. دانش آموزان می توانند بر اساس علاقه مندی های خود در آزمون های گوناگون از پیش تعریف شده در سیستم، شرکت نمایند. سیستم برگزاری آزمون آنلاین، ابزاری است که به صورت اختصاصی با در نظر گرفتن آخرین اصول امنیتی و فنی روز برنامه‌نویسی شده است و توانایی دارد صدها و هزاران نفر شرکت‌کننده‌ی همزمان را با حداقل امکانات سخت‌افزاری پشتیبانی و مدیریت نماید. در ادامه پافکو به بررسی و آموزش نرم افزار آزمون آنلاین می پردازد.
ادامه مطلب

نرم افزار آموزش الکترونیکی

مقدمه ای بر نرم افزار آموزش الکترونیکی

در سال های اخیر آموزش الکترونیکی مطرح شده است. این نوع آموزش ویژگی های خودش رو دارد و دارای مزایا و معایبی است. ابتدا آموزش به صورت مکاتبه ای بود و تنها راه ارتباط استفاده از نامه بود. با پیشرفت تکنولوژی و از همه مهمتر ارزان تر شدن هزینه استفاده از تکنولوژی، استفاده از ابزار های جدید تر برای انتقال دانش مطرح شد. در واقع می شه گفت آموزش الکترونیکی استفاده از ابزار های انتقال اطلاعات به صورت الکترونیکی (مثل اینترنت) برای انتقال اطلاعات و دانش است.
ادامه مطلب

آموزش الکترونیکی lms

2 مزیت مهم سیستم آموزش الکترونیکی LMS چیست ؟

مزایای سامانه آموزش الکترونیکی چیست؟ با مطرح شدن سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی lms و سامانه lms، به عنوان نمودی از نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات به حوزه آموزش و فرآیند یاددهی ـ یادگیری، مفهوم تعامل در فرآیند آموزش و یادگیری نیز دچار تحولات گسترده‌ی شده است. تعامل،  امر دوسویه‌ای است که حداقل به دو شیء و به دو عمل نیاز دارد. تعامل، زمانی اتفاق می‌افتد که این اشیا و وقایع به صورت متقابل یکدیگر را تحت تأثیر قرار دهند.

ادامه مطلب

برگزاری کلاس آنلاین

برگزاری کلاس آنلاین : چگونه کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

چگونه کلاس آنلاین برگزار کنیم؟ در طول قرنطینه COVID-19، آموزش آنلاین به عنوان مناسب ترین وسیله برای آموزش و یادگیری در حال تکامل است. بنابراین، ما قصد داریم موارد مهمی را در رابطه با آموزش آنلاین مورد بحث قرار دهیم که به معلمان کمک می کند جلسه آنلاین موثرتری را انجام دهند. نرم‌افزارهای مختلفی برای برگزاری کلاس مجازی و تدریس مجازی وجود دارد، اما این روزها پرکاربردترین همه آن‌ها که اکثر مؤسسات از آن استفاده می‌کنند،  Adobe Connect است، اگر کلاس‌های شما و افراد حاضر در آن زیاد باشد، باید یک سرور اختصاصی مخصوص این کار اجاره کنید، در غیر این صورت روی دکمه زیر کلیک کنید:
ادامه مطلب

انواع یادگیری الکترونیکی

انواع سیستم های آموزش الکترونیکی کدامند ؟

سیستم آموزش الکترونیکی چیست؟ اینترنت به عنوان منبعی برای توسعه آموزش و پاسخ به نیازهای افراد به شمار می رود. با رشد اینترنت و روی کار آمدن یادگیری الکترونیکی هر روزه درخواست های متعددی مبنی بر ترکیب آموزش الکترونیکی و سنتی  به دست مسئولان این حوزه می رسد. برخی از کارشناسان آموزشی، انواع یادگیری الکترونیکی را با توجه به ابزارهای یادگیری شناسایی کرده اند، در حالی که برخی دیگر تمرکز خود را بر معیارهای مختلف مانند همزمانی و محتوای یادگیری قرار داده اند. در این مقاله، ما تمام این یافته ها را بررسی می کنیم.
ادامه مطلب

نقش آموزش مجازی

نقش نرم افزار آموزش مجازی LMS چیست ؟

پدیده آموزش مجازی (LMS) یا فراگیری الکترونیکی (E-Learning ) شاید پراهمیت ترین عامل جهش های علمی/پژوهشی/فرهنگی و درنتیجه ازدیاد شکاف های روبه رشد باشد. از این رو، برای کاهش این شکاف ها گذار از شرایط کنونی به جامعه اطلاعاتی مسیری غیر قابل اجتناب است. بدیهی است که پیش نیاز گام نهادن در این پهنه انتقال بخش های عمده و اساسی از خارج به کشور می باشد.
ادامه مطلب

نرم افزار های E-learning در دانشگاه مجازی - بخش دوم

نرم افزار های E-learning در دانشگاه مجازی - بخش دوم

بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک، پست الکترونیک، دولت الکترونیک همه این ها جزء دلخواه های جامعه ایرانی هستند حتی اگر خیلی ها برایشان سخت باشد که خودشان را با این شرایط هماهنگ کنند، حوزه یادگیری الکترونیک یا آموزش الکترونیک هم یکی از همین آرمان هاست. حذف محدودیت زمان، مکان و سن آموزش گیرنده و ایجاد عدالت در توزیع آموزش و کیفیت آموزش، چیزهایی هستند که برای ایجاد آموزش مجازی آن هم از نوع تخصصی و آکادمیکش در دانشگاهای مجازی مورد نظر بوده و هست.
ادامه مطلب

نرم افزار های E-learning در دانشگاه مجازی - بخش اول

نرم افزار های E-learning در دانشگاه مجازی - بخش اول

 e learning چیست؟ فناوری ها و ابزارهای دیجیتال سبک زندگی را متحول کرده اند و این موضوع تمامی شاخه های علم را هم تحت تاثیر قرار داده و باعث شده است که نرم افزارهای مختلف در هر رشته ای حرف اول را بزنند و تغییرات فراوانی را در نحوه زندگی افراد به وجود آورند. همه این حرف ها را زدیم که بگوییم، سیستم آموزشی هم مثل همه موارد گفته شده از حالت کلاسیک و سنتی اش خارج می شود و به سمتی می رود که می گویند دانشگاه مجازی، دانشگاهی که واقعی است اما با استفاده از نرم افزار های E-learning در دانشگاه های مجازی به صورت مجازی اداره میشود. در ادامه با پافکو همراه باشید.
ادامه مطلب

آموزش آنلاین

نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس مدرن ترین شیوه آموزش - بخش سوم

اهمیت آموزش در چرخه مدیریت کیفیت جامع از طرفی و نقش فن آوری در رویکرد جدید به توسعه آموزش مجازی به عنوان ره آورد تکنولوژی اطلاعات در کشور می تواند دانشگاه و صنعت و نتیجتاً روند بهسازی و توسعه نیروی انسانی و نتیجتاً بهبود کیفیت را متحول سازد. این پدیده به عنوان یک فن آوری مدرن نیاز به آشنائی بومی کردن و بکارگیری موثر آن در کشور دارد. مرز گستری سازمانها و حرکت بسوی مجازی شدن راه را برای استقرار سیستم آموزش الکترونیکی فراهم می کند.
ادامه مطلب

نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس

نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس مدرن ترین شیوه آموزش - بخش دوم

از دیرباز این موضوع مطرح بوده که از مشکلات آموزش های سنتی مسئله عدم امکان سنجش میزان بازگشت سرمایه است، لیکن آموزش الکترونیکی ماهیتاً نسبت به آموزش های سنتی بیشتر قابل اندازه گیری است و ابزارهای مختلف اندازه گیری جهت سنجش میزان انتقال دادن از این طریق طراحی شده است. درنتیجه اخیراً برخی از استفاده کنندگان از آموزش مجازی نتایج کمی و قابل اندازه گیری در نتیجه بکارگیری آموزش مجازی گزارش کرده اندکه از نمونه بارز ره آورد نوین فناوری در جهت بهبود کیفیت به شمار می آید.
ادامه مطلب

آموزش مجازی چیست بخش اول

نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس مدرن ترین شیوه آموزش - بخش اول

ظهور قرن تکنولوژی اطلاعات و ره آوردهای آن (ابزارهای ارتباطی موثر از جمله اینترنت، اینترانت، تلفن همراه، کامپیوترهای پرتابل و… ) تغییرات سریع درساختار سازمانی صنایع از جمله مرز گستری و انجام امور در خارج از مکان وزمان را در برداشته است. از طرفی آموزش مجازی نیز از جمله ره آورد این قرن است که با گذر از دوره چاپ به دوره آموزش الکترونیک که دانشجو با در اختیار داشتن یک کامپیوتر، یک مودم و برخورداری از سرویس های پشتیبانی کننده اینترنت با حداقل محدودیت با دنیا ارتباط برقرار کند و از اقیانوس بیکران اطلاعات استفاده کند، بروز نموده است.
ادامه مطلب

یادگیری الکترونیکی چیست

یادگیری الکترونیکی چیست

یادگیری الکترونیکی واژه بسیار گسترده ای است و تعاریف گوناگون و مختلفی در رابطه با آن وجود دارد. با یک جستجوی ساده در گوگل می توان بیش از 8 میلیون نتیجه را برای تعریف آموزش الکترونیکی مشاهده کرد.اما جامع ترین و در عین حال کوتاه ترین تعریفی که می توان از این واژه ارائه داد عبارت است از هرنوع یادگیری  یا آموزشی که با کمک انواع مدیاهای الکترونیکی انجام گیرد، در واقع یادگیری الکترونیکی استفاده از پیشرفتهای تکنولوژیکی برای فعال کردن و توانمند کردن افراد در جهت یادگیری فارغ از زمان و مکان است.
ادامه مطلب

یادگیری الکترونیکی سریع

یادگیری الکترونیکی سریع چیست؟

یادگیری الکترونیکی سریع تحصیلی است که با سرعت زیاد و هزینه کم قابل تدوین است. اگرچه استفاده از ابزارها و فرآیندهای عالی می تواند به طور چشمگیری زمان تدوین را کاهش دهد. در برنامه های یادگیری الکترونیکی سریع، موضوع آموزش از نقطه نظر متخصصین به عنوان منبع اصلی تدوین محتوا استفاده می شود.
ادامه مطلب

چالش های آموزش مجازی در سازمان ها

چالش های آموزش مجازی در سازمان ها چیست ؟

مزایا و چالش های آموزش مجازی کدامند؟ مزایای سیستم lms چیست؟ اگر از شما بخواهند دو مورد از مزایا و چالش های آموزش مجازی را بنوسید، به چه مواردی اشاره خواهید کرد؟ ممکن است سازمان ها هنگام اجرای آموزش الکترونیکی در محل کار در زمینه های توسعه آموزشی، فناوری، پشتیبانی از کارکنان برتر و غیره با چالش های متعددی روبرو شوند. سازمان ها برای ارائه آموزش مجازی با موانع و محدودیت هایی دست و پنجه نرم می کنند که باعث می شود در پیوند آموزش سازمانی خود با تکنولوژی تعلل کنند و دچار شک و تردید شوند. عدم وجود منابع انسانی و تجهیزات کافی، مقاوت مدیران و کارکنان برای ورود به این حوزه و نبود امکان پیگیری آموزشی و معیارهای ارزیابی از مهم ترین موانع پیش روی سازمان ها برای استفاده از آموزش مجازی است.

ادامه مطلب

درباره آموزش مجازی بخش سوم

همه چیز درباره آموزش مجازی LMS - بخش سوم

در حال حاضر انقلاب الکترونیکی و تکنولوژیکی دگرگونی های عمیقی در تمام زندگی ما ایجاد کرده است و جامعه جهانی را به سویی می کشاند که نرم افزار آموزش مجازی LMS (ال ام اس) را اجتناب ناپذیر و ضروری ساخته است و روز به روز آن را غنی تر و آسانتر می کند و فرصت های ذی قیمتی را برای بانیان و متولیان آموزش از طریق در اختیار گذاشتن وسایل کمک آموزشی پیشرفته ، ارائه دروس و مطالب را جذابتر کرده است.
ادامه مطلب

درباره آموزش مجازی بخش دوم

همه چیز درباره آموزش مجازی LMS - بخش دوم

مزایای آموزش مجازی lms، هر روز استفاده از سامانه یادگیری الکترونیکی و تدریس مجازی را پر رنگ تر میکند. امروزه اینترنت به خاطر به صرفه بودن از لحاظ هزینه ، زمان و مکان و سرعت بالا انجام دهی کارها دارا بودن حجم بالا اطلاعات از لحاظ مقداری در اکثر زمینه های آموزشی ، تجارب ، ارتباطات جایگاه ویژه ای پیدا کرده است در حال حاضر انقلاب الکترونیکی و تکنولوژیکی دگرگونی های عمیقی در تمام زندگی ما ایجاد کرده است و جامعه جهانی را به سویی می کشاند که نرم افزارآموزش مجازی LMS (ال ام اس) را اجتناب ناپذیر و ضروری ساخته است و روز به روز آن را غنی تر و آسانتر می کند و فرصت های ذی قیمتی را برای بانیان و متولیان آموزش از طریق در اختیار گذاشتن وسایل کمک آموزشی پیشرفته، ارائه دروس و مطالب را جذابتر کرده است.
ادامه مطلب

همه چیز درباره آموزش مجازی LMS

همه چیز درباره آموزش مجازی LMS - بخش اول

امروزه اینترنت به خاطر به صرفه بودن از لحاظ هزینه ، زمان و مکان و سرعت بالا انجام دهی کارها دارا بودن حجم بالا اطلاعات از لحاظ مقداری در اکثر زمینه های آموزشی، تجارب، ارتباطات جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. در حال حاضر انقلاب الکترونیکی و تکنولوژیکی دگرگونی های عمیقی در تمام زندگی ما ایجاد کرده است و جامعه جهانی را به سویی می کشاند که سیستم آموزش مجازیLMS (ال ام اس) را اجتناب ناپذیر و ضروری ساخته است و روز به روز آن را غنی تر و آسانتر می کند.
ادامه مطلب

موانع مدیریت آموزش الکترونیکی

موانع و چالش های آموزش الکترونیکی چیست؟

آیا چیزی مانع موفقیت آموزش آنلاین دانش آموزان شما می شود؟ آیا برای تعامل با محتوای eLearning مشکل دارند؟ آیا متوجه کاهش تدریجی مشارکت زبان آموزان آنلاین شده اید؟ آموزش الکترونیکی یکی از تحولاتی است که توسط خود انسان در دنیای ما به وجود آمده است. آموزش الکترونیکی یا ال ام اس شیوه ای از یادگیری است که اصول آن براساس فناوری اطلاعات و ارتباطات است و با به روز کردن منابع و محتوای خود می تواند نقش مهمی را در افزایش اطلاعات و کارایی افراد داشته باشد. عوامل بسیاری می تواند مانع از مدیریت چالش های یادگیری آنلاین شود که از جمله آن ها می توان به عوامل اقتصادی، عوامل فرهنگی و اجتماعی و … اشاره کرد. در این مقاله چالش های آموزش مجازی دانش آموزان را که مانع تعامل دانشپذیران آنلاین با محتوای آموزش الکترونیکی می شود و چگونگی غلبه بر آنها را بررسی می کنیم.
ادامه مطلب

کیفیت آموزش الکترونیکی

تاثیر سیستم آموزش الکترونیکی LMS در بهبود کیفیت یادگیری

گسترش استفاده از کامپیوتر و اینترنت و یا به عبارتی تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات باعث شد تا دانشگاه ها به سمت استفاده از آن بروند و به وسیله آن سریع تر بتوانند به دانش پژوهان کمک کنند و آن ها را به اهدافشان برسانند. یادگیری الکترونیکی مهم ترین فناوری است که می تواند شیوه های جدید در آموزش و یادگیری را پشتیبانی کند.
ادامه مطلب

10 دوره، که افراد ترجیح می دهند به صورت آنلاین بگذرانند

چگونه نرم افزار آموزش الکترونیکی LMS را با موفقیت پیاده سازی کنیم؟

آموزش الکترونیکی، بسیاری از ایده های یک آموزش خوب هم چون یادگیری در هر مکان و زمان، یادگیری مشارکتی و … را برآورده کرده است. برای پیشبرد و موفقیت یادگیری الکترونیکی بهتر است تمامی عوامل بررسی شود.در آموزش الکترونیکی مهم ترین اصل موفقیت، یادگیرنده محوری است یعنی این که طراحی برنامه درسی باید با ویژگی ها و نیازهای دانش آموز هماهنگ باشد. همچنین میان دانش آموزان، محتوا و اساتید تعامل برقرار باشد.
ادامه مطلب

آموزش الکترونیکی مدارس

آموزش الکترونیکی در مدارس و ضرورت آن چیست ؟

امروز با پیدایش آموزش الکترونیکی یا ال ام اس، تصورات قبلی در زمینه نیاز به امکانات فیزیکی بسیار برای امر آموزش و یادگیری در سطح عمومی و آموزش عالی متحول و دگرگون شده است اکنون با به صحنه آمدن مراکز آموزش الکترونیکی، امکان یادگیری در هر زمینه‌ای، برای هر فردی و در هر زمان و مکانی به صورت مادام‌العمر فراهم است.
ادامه مطلب

آموزش مجازی در جهان

آموزش مجازی در جهان چگونه است ؟

 استفاده ی‌ مؤثر از فنّاوری‌‌های اطلاعات و ارتباطات در فرایند آموزش‌ و کار در محیط‌های آموزش الکترونیکی مستلزم‌ آن‌ است‌ که‌ فراگیران‌ نقش‌های‌ جدیدی ‌را در فرایند یادگیری‌ بپذیرند. ازجمله اینکه فراگیران‌ باید جست‌وجوگران‌ اطلاعات‌ باشند و بتوانند درخصوص ارزش‌ اطلاعات‌ وسیعی‌ که‌ در شبکهی‌ جهانی‌ اینترنت‌ برای‌ استفاده ی‌ آنان‌ موجود است‌ به‌ داوری‌ و ارزشیابی ‌بپردازند. در چنین‌ شرایطی‌ نقش‌ آموزش‌دهندگان‌ نیز از انتقال‌ دانش‌ و معلومات‌ به‌ تسهیل‌گر فرایند یادگیری تغییر می‌یابد. بنابراین‌ آموزش الکترونیکی یا ال ام اس مستلزم داشتن برنامه‌ها، سیاستها، استراتژی‌ها، اهداف‌، روشها و کلاً الگوهای جدید در شرایط کنونی جهانی شدن است.

ادامه مطلب

 فناوری آموزش الکترونیکی

ساختار نرم افزار آموزش الکترونیکی LMS و انواع آن

فناوری آموزش الکترونیکی و روش های جدید در آموزش الکترونیکی (ال ام اس) و همچنین انواع آموزش الکترونیکی شامل آموزش آنلاین و آموزش آفلاین در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته است تا با کمک فناوری های اطلاعات، به دنبال آموزش مجازی (LMS) که هم اقتصادی و هم با کیفیت باشند و هم بتوان با استفاده از آن به طور هم زمان جمعیت کثیری از فرا گیران را تحت آموزش قرارداد.

ادامه مطلب

وبینار (webinar) چیست؟

6 + 6 سوال متداول درباره وبینار

وبینار (Webinar) یا سمینار تحت وب (web-based seminar) یک کنفرانس (Conference) است که در زمان واقعی (real-time) با استفاده از نرم افزارهای وب کنفرانس (Web conference) بر بستر اینترنت برای گروه بزرگی از مخاطبین برگزار می شود. وبینار یکی از پدیده‌های بسیار اثرگذار در دنیای بازاریابی اینترنتی و همچنین تدریس است. وبینار در واقع سمیناری است که از طریق وب برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

نرم افزار وب کنفرانس ادوبی کانکت Adobe Connect چیست

نرم افزار وب کنفرانس ادوبی کانکت Adobe Connect چیست ؟

اکنون بیش از هر زمان دیگری، مردم به همکاری موثر با همکاران، شرکا و مشتریان - در سراسر جهان و از طریق تمام  دستگاه ها نیاز دارند. به دلیل بالا رفتن نیاز به برگزاری کلاس های مجازی آنلاین با نرم افزار Adobe Connect ادوبی کانکت و برگزاری جلسات آنلاین سایت های آموزش مجازی روز به روز افزایش چشمگیری داشته است بطوریکه در ابزار گوگل ترند به عنوان 10 ترند برتر در  حوزه برگزاری کلاس آنلاین، نرم افزار Adobe connect  ادوبی کانکت را شناسایی کرده است
ادامه مطلب

سایت ال ام اس دانشگاه ها و سایت ال ام اس سازمان ها

سایت ال ام اس (LMS) در دانشگاه ها، مدارس و سازمان‌ها

ال ام اس چیست؟ آیا راه اندازی سایت ال ام اس واقعا ارزش صرف هزینه و وقت و سرمایه‌گذاری را دارد؟ یا اتخاذ یک رویکرد سنتی آموزشی کفایت خواهد کرد؟ سرمایه‌گذاری روی یک سایت ال ام اس چه مزایایی دارد و باید در آن دنبال چه ویژگی‌هایی باشید؟
آیا آماده‌اید که از آموزش سنتی به آموزش مدرن مهاجرت کنید و روی یک سیستم ال ام اس سرمایه گذاری کنید؟ درک دقیق سیستم مدیریت یادگیری و مزایای آن مهم است. در این مقاله، به همه آن چه باید در مورد یک سیستم مدیریت یادگیری بدانید، از مهم ترین مزایای سایت ال ام اس گرفته تا ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس

بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس کدام است؟

از مزیت های فوق العاده نرم افزار ویدئو کنفرانس  می توان به این اشاره کرد که کارمندان شما در سراسر شهر یا جهان می توانند از راه دور در یک جلسه یا کنفرانس حضور داشته باشند.

ادامه مطلب

اسکورم Scorm چیست

اسکورم Scorm چیست

از آنجا که صنعت آموزش الکترونیکی LMS روز به روز در حال گسترش است ، برای هماهنگی امور آن، استاندارد هایی تدوین شده است. ضروری به نظر می رسد که دست اندرکاران آموزش الکترونیکی، در هر رده ای، باید با استانداردهای آموزش الکترونیکی آشنا شوند و از آنها در جهت تدوین دوره های آموزشی استفاده کنند تا محصولات آنها از کیفیت و کارایی مطلوبی برخوردار باشد.

ادامه مطلب

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMS

مزایا و معایب برگزاری آموزش مجازی

یکی از مزایای آموزش مجازی این است که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا با توجه به شرایط شخصی و زمان موجود، برنامه درسی خود را تنظیم کنند. این روش آموزشی برای افرادی که به دلایلی نمی‌توانند به صورت حضوری در کلاس ها شرکت کنند، بسیار مناسب است. همچنین، آموزش مجازی به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا با توجه به سطح دانش و توانایی خود، به صورت خودآموزی و با سرعت دلخواه پیشرفت کنند.

ادامه مطلب

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس

انواع lms از لحاظ هایی قابل بررسی هستند؟ در حال حاضر ده‌ها نوع مختلف از سیستم مدیریت آموزش مجازی یا LMS وجود دارد که توسط بسیاری از شرکت‌ها و ارگان‌ها برای آموزش مجازی (ال ام اس) و ارائه سرفصل دروس به دانشجویان مورد استفاده قرار می‌گیرد
 

ادامه مطلب

نرم افزار آموزش الکترونیکی LMS (ال ام اس)

نرم افزار آموزش الکترونیکی LMS (ال ام اس)

برنامه lms چیست؟ سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) با آموزش افراد با استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در بستر اینترنت یا اینترانت فراهم می گردد. سیستم های LMS یا نرم افزار آموزش الکترونیکی (LMS) ال ام اس با به‌کارگیری از مجموعه وسیعی از نرم‌افزارهای کاربردی و روش‌های آموزشی مبتنی بر وب، تعاملات شبکه‌های مجازی، کلاس‌های درس مجازی، جلسات انلاین (وب کنفرانس web conference) و سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) و غیره عملیاتی می‌گردد.

ادامه مطلب

سیستم مدیریت آموزشی چیست

مدیریت آموزشی چیست؟

مدیریت آموزش چیست؟ مدیریت آموزشی نوعی از مدیریت است که در مراکز آموزشی اجرا می شود. مدیریت در مفهوم کلی و عام، از دیدگاه‌های متفاوتی تعریف شده است. به عبارتی مدیر هماهنگ‌کننده و کنترل‌کننده فعالیت‌های دسته‌جمعی برای رسیدن به هدف مطلوب سازمان با حداکثر کارآیی است. در ادامه با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب

اهمیت آموزش مجازی

دلایل اهمیت نرم افزار آموزش مجازی lms (ال ام اس) چیست؟

دو نرم افزار آموزش مجازی LMS و وب کنفرانس در آموزش مدرن نقشی کلیدی بازی می کنند. با فراگیر شدن موضوع فناوری کامپیوتر و استفاده از بستر اینترنتی، موضوع وب کنفرانس یا جلسات آنلاین مطرح شد. نرم افزار LMS مدیریت و آرشیو اطلاعات و محتوا و ارتباط آفلاین را بعهده دارد و سیستم وب کنفرانس برای جلسات آنلاین و وبینارها استفاده می شود، اما تلفیق این 2 سیستم عملکرد و اثربخشی آموزش الکترونیکی را به شکل چشم گیری افزایش می دهد. در ادامه به برسی اهمیت آموزش مجازی می پردازیم. با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب

آموزش مجازی یا آموزش الکترونیکی (LMS) چیست؟

آموزش مجازی یا آموزش الکترونیکی (LMS) چیست؟

آموزش مجازی چیست؟سایت آموزشی چیست؟ سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) یا سیستم مدیریت آموزش مجازی (LMS=Learning Managment System)، سامانه یا نرم افزاری است که به صورت الکترونیکی روند آموزش از راه دور را به‌طور خودکار مدیریت می‌کند

ادامه مطلب

سرویس lms

مدیریت محتوای آموزش مجازی (lms) چیست

یکی از راه های اصلی توسعه دنیای آموزش الکترونیکی، سیستم مدیریت محتوای آموزش (LMS) است.گاهی اوقات برای سازمان های آموزشی دشوار است که از دنیای پلت فرم یادگیری آنلاین دائماً در حال پیشرفت، پیروی کنند. سیستم مدیریت آموزش مجازی، یا ال ام اس نرم‌افزاری است جهت تسهیل در امر آموزش توسعه یافته است. این نرم افزار تحت وب به طرز گسترده‌ای در دانشگاه‌ها، مراکز علمی و آموزشگاه های داخل و خارج کشور استفاده می‌شود.

ادامه مطلب

نظرات کاربران