مقالات وب کنفرانس

6 کاربردِ استفاده از سامانه LMS و کنفرانس ویدیویی برای تیم‌سازی

6 کاربردِ استفاده از سامانه LMS و کنفرانس ویدیویی برای تیم‌سازی
فروشِ موفق، داشتن مشتریان وفادار و یک حاشیه‌ی سود مطمئن، همگی نتایج داشتن یک تیم پویا هستند. در این مقاله بررسی سامانه lms و تعدادی روش برای یکپارچه‌سازی سامانه LMS و کنفرانس ویدیویی و استفاده از آن برای تیم‌سازی کارکنان مورد بحث قرار می گیرد. سامانه ای که در ایام شیوع بیماری کرونا برای کیفیت کلاس های مجازی آنلاین بیشتر مورد توجه و استقبال واقع شد؛ گرچه پیش از آن نیز کاربرد گسترده ای داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

با ادوبی کانکت کلاس آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان


سامانه ال ام اس:

    سامانه lms مخفف عبارت لاتین Learning Management System می باشد؛ یعنی سیستم مدیریت یادگیری. همان طور که مشاهده می کنید؛ نام گذاری این سامانه کاملا هوشمند انجام شده است و با کاملا مرتبط با فعالیت آن می باشد. هر آموزش مجازی و یادگیری سیار نیازمند یک مدیریت هوشمند و هدفمند می باشد که سامانه lms این کار را به خوبی و به نحو احسن انجام می دهد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص این سامانه می توانید به وب سایت شرکت پافکو مراجعه کنید و از خدمات مشاوره ی رایگان آن استفاده نمایید.

    هم چنین سامانه lms اطلاعات جلسات مجازی شما و تمام کاربران را از دسترس سایرن خارج می کند. در واقع با داشتن نام کاربری و رمزی ایمن اطلاعات شخصی شما کاملا محفوظ و در امان خواهند بود. البته نا گفته نماند داشتن اینترنت پر سرعت و سیستمی با سخت افزار مناسب، در عملکرد سامانه lms بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

در این مقاله بررسی سامانه lms مورد بحث قرار می گیرد. سامانه ای که در ایام شیوع بیماری کرونا برای کیفیت کلاس های مجازی آنلاین بیشتر مورد توجه و استقبال واقع شد؛ گرچه پیش از آن نیز کاربرد گسترده ای داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

استفاده از سامانه مدیریت یادگیری (LMS) و کنفرانس ویدیویی می‌تواند در تیم‌سازی و همکاری افراد در یک سازمان بسیار موثر باشد. برخی از کاربردهای این دو سامانه در تیم‌سازی به شرح زیر است:

  1. امکان آموزش و آموزش مهارت‌های جدید: با استفاده از LMS، تیم‌ها می‌توانند به راحتی به منابع آموزشی و دوره‌های آموزشی دسترسی داشته باشند. این امکان به اعضای تیم کمک می‌کند تا مهارت‌ها و دانش خود را به‌روز نگه دارند و به افزایش کارایی و بهبود عملکرد تیم کمک کند.

  2. افزایش ارتباطات: با استفاده از کنفرانس‌های ویدیویی، افراد تیم می‌توانند از راه دور با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و جلسات تیمی، جلسات برنامه‌ریزی و جلسات ارزیابی را برگزار کنند. این در افزایش همبستگی و همکاری درون تیمی تاثیرگذار است.

  3. تسهیل مشارکت و همکاری: از طریق LMS و سیستم‌های همکاری آنلاین، اعضای تیم می‌توانند به راحتی اطلاعات، منابع، فایل‌ها و پروژه‌های مشترک را به اشتراک بگذارند و به‌صورت همزمان روی یک پروژه کار کنند. این امکان باعث افزایش بهره‌وری و تسریع فرآیندهای کاری می‌شود.

  4. افزایش انعطاف‌پذیری: با استفاده از این سامانه‌ها، تیم‌ها قادرند به راحتی از راه دور کار کنند و با توجه به شرایطی همچون شیوع بیماری‌ها یا نیاز به کار تلفنی، تیم‌ها همچنان می‌توانند به صورت موثر در کار خود ادامه دهند.

به طور کلی، استفاده از LMS و کنفرانس ویدیویی می‌تواند به تیم‌سازی و همکاری موثر تیم‌ها کمک کند و باعث بهبود عملکرد و انجام بهتر پروژه‌ها شود.

نکاتی در خصوص سامانه lms:

    برای برگزاری و تشکیل کلاس های مجازی آنلاین و وبینارها، لازم است تا زیر ساخت هایی را ایجاد نمود. نرم افزارها و برنامه های متنوعی در این حوزه هستند که می توانند به شما کمک کنند. یکی از این برنامه ها، نرم افزار ادوب کانکت می باشد. برای هر نرم افزاری از جمله ادوب کانکت، لازم است سامانه ای فراهم باشد تا دسترسی کاربران به کلاس ها و جلسات مجازی به سادگی انجام گیرد. این سامانه که به اختصار سامانه lms یاد می شود؛ علاوه بر ایجاد راحتی ورود کاربران به جلسات مجازی، امکان مشاهده ی نمرات، پیشرفت تحصیلی و آزمون ها و امتحانات را فراهم می کند.

    هر موسسه، سازمان و یا دانشگاهی سامانه ی مربوط به خود را دارد. به این ترتیب ایمنی و سرعت عمل سامانه نیز افزایش قابل توجهی می یابد. این سامانه همزمان با توسعه ی موبایل لرنینگ یا همان یادگیری سیار، ایجاد شد که در زمان شیوع بیماری کرونا، سامانه ی مزبور نیز بیش از پیش شناخته شد و مورد استفاده قرار گرفت. شما نیز می توانید برای جلسات آنلاین خود اقدام به خرید سامانه ال ام اس کنید. هم چنین اگر جلسات شما به صورت دوره ای است؛ می توانید این سامانه و کلاس مجازی را اجاره کنید که به صرفه تر می باشد.

ادغام سامانه LMS و ابزارهای کنفرانس ویدیویی برای تیم‌سازی

امروزه، دیگر مثل سابق نیست که کارکنانِ یک سازمان همگی در یک ناحیه جغرافیایی حضور داشته باشند. نیروی کار مدرن، غالبا از کارکنان پراکنده، از نظر جغرافیایی و شرکای خارجی که هدف مشترکی را دنبال می‌کنند، تشکیل می‌شود. این قضیه، به دلیل دسترسی گسترده‌تر به نیروها و پتانسیل‌های با استعداد، شانس موفقیت سازمان را بیشتر می‌کند. مشکلی که وجود دارد این است که، دورکاری می‌تواند منجر به احساس انزوا و قطع رابطه‌ی احساسی بین همکاران شود. کارکنان در دوركاري نمي‌توانند بازخوردها، تجربيات و نقطه‌نظرهاي خود را با همكارانشان در ميان بگذارند. يكپارچه‌سازی سیستم ال ام اس LMS با ابزارهای کنفرانس ویدئویی، می‌تواند جان تازه‌ای به تیم دورکار شما ببخشد و بسیاری از موانع کار را برطرف کند. کارکنان این فرصت را خواهند داشت که پیشرفت کار خودشان را بازبینی کنند، به تبادل ایده با یکدیگر بپردازند و در مورد موضوعات مهم آموزش های آنلاین صحبت کنند. در ادامه به 6 کاربرد سامانه LMS  و کنفرانس ویدئویی که باید در استراتژی‌های L&D خود بگنجانید، می‌پردازیم.

1- جلسات مجازی هفتگی برای هماهنگی تیمی برگزار کنید

جلسات و نشست‌های آنلاین هفتگی، به همه این فرصت را می‌دهد تا پروژه‌های جاریِ سازمان را مرور کنند، در مورد پروژه‌های آینده صحبت کنند و پیشرفت کلی کارها را ارزیابی کنند. بخش آموزشِ سازمان می‌تواند میزبان برخی از جلسات هفتگی باشد و در مورد میزان تاثیرگذاری دوره های آموزشی صحبت شود و به روزرسانی‌های و مطالب جدید به اشتراک  گذاشته شود. همچنین بهتر است خلاصه‌ای از این جلسات به صورت گزارش آماده شده و به کارکنان ارسال شود. این گزارش باید شامل مسائل کلیدی که در جلسه پرداخته شده است باشد.

 یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها برای همکاری تیم‌های دورکار، نرم افزار ادوبی کانکت- Adobe Connect می‌باشد. این پلتفرم وبینار با نرم افزار ال ام اس مودل-Moode LMS ادغام می‌شود و یکی از کامل‌ترین سیستم‌ها برای برگزاری جلسات مجازی، مدیریت و آموزش نيروهاي دوركار و همچنين آموزش از راه دور براي مدارس و آموزشگاه‌ها را فراهم می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه ادوب کانکت و سیستم lms مودل روی دکمه دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.

دریافت مشاوره رایگان


2- رویدادهای آنلاین زنده برای آموزش مهارت‌هاي لازم برگزار کنید

به لطفِ ادغامِ سامانه LMS با ابزارهای کنفرانس ویدئویی، به راحتی می‌توانید وبینارها و کلاس‌هایی را با هدف افزایش مهارت‌های کارکنان، برگزار کنید. هر کدام از این وبینار‌ها بر اساس یکی از گپ‌های عملکردی یا انطباقی در بین کارکنان طراحی می‌شوند. به عنوان مثال، می‌توان به مشکلات مهارت‌های ارتباطی اشاره کرد. هر کدام از اعضای یک تیم باید توانایی گوش دادنِ فعال، درکِ زبان بدن و بیان افکارِ خود را داشته باشند. این مسئله در تیم‌های غیرحضوری و دورکار، چالش‌برانگیز است. چرا که اغلبِ تعاملات در انجمن‌های گفت‌وگو یا سایر فعالیت‌های مبتنی بر پیام‌های متنی است. ادغام سامانه LMS با کنفرانس ویدئویی، به آن‌ها این امکان را می‌دهد تعاملات و ارتباطات با کیفیت‌تری داشته باشند. توصیه می‌شود حتما جلسات وبینارها را برای مشاهده مجدد ضبط کنید و آن را به کتابخانه‌ی آموزش آنلاین اضافه کنید. این کار در طولانی مدت باعث کاهش هزینه‌های مالی و زمانی برای سازمان خواهد شد. چرا که برخی از اوقات از دوباره برگزار کردن یک جلسه برای موضوع مشابه جلوگیری می‌کند.

3- بعد از جلسات و کلاس‌های آنلاین، آن‌ها را به بحث‌هاي آنلاين تشویق کنید

از شرکت‌کننده‌های آموزش‌های آنلاین دعوت کنید تا پس از اتمام فعالیت‌های اصلیِ دوره و حتی صدور گواهینامه، در جلسات بحث و گفت وگو شرکت کنند یا در شبیه‌سازی‌ها و بازی‌های گروهيِ جدی شرکت کنند. بازی‌هايي كه در زمينه موضوع جلسات ساخته شده است و كمك شاياني به تثبيت مطالب مي‌كند. اين جلسات می‌توانند به گونه‌ای طراحی شوند که در طی آن، کارکنان رفتارهای محدودکننده یا عادت‌های بد عملکرد شخصی خود را شناسایی کنند، سپس با همکاری سازنده به رفع این اشتباهات بپردازند.

4- دوره های آموزش آنلاین گروهی برگزار کنید

اموزش انلاین، لزوما یک سفر انفرادی نیست، حتی اگر دانش‌پذیران و کارکنانتان در سراسر کره‌ی خاکی پراکنده هستند، برایشان دوره های آموزشی آنلاین گروهی ترتیب دهید. دوره‌هایی که آن‌ها نیز بتوانند در آن فعالانه شرکت کنند، امکان به اشتراک‌گذاری صدا و تصویر خودشان را داشته باشند، چت کنند، در فروم‌های گفت وگو در مورد موارد خاص‌تر و سوالات خود صحبت کنند و به سوالات دیگران پاسخ دهند. به عنوان مثال، می‌توانید امکانی را ایجاد کنید که آن‌ها هفته‌ای یکبار برای تکمیل یادگیری خود با یکدیگر دیدار کنند و در رفع مسائل و بالا بردن عملکرد به یکدیگر کمک کنند. این یک روش مشترک برای بهبود تعامل و رفع خستگی در بحث اموزش مجازی است. همه باید به طور فعال در بحث آنلاین شرکت کنند تا تجارب خود را ارائه دهند و از تجارب افراد دیگر بهره ببرند. همچنین، در مورد جوانب مختلف بازخورد دهند و بازخورد دریافت کنند.

5- برگزاری دوره‌های کوچینگ آنلاین درون‌سازمانی

یک روش خلاقانه دیگر برای استفاده از سیستم یکپارچه ال ام اس و نرم افزار وبینار، برنامه‌ریزی و اجرای یک برنامه کوچینگ درون‌سازمانی است. این دوره‌های کوچینگ آنلاین، بسته به ترجیحات کارمندان و اهداف آموزش انلاین می‌تواند به صورت فرد به گروه (ارائه و کوچینگ یک شخص برای کل گروه) یا به صورت گروهی باشد. همه در زمان تعیین شده با هم ملاقات می‌کنند تا درباره پیشرفت خود صحبت کنند، راهنمایی بخواهند و اهداف را به روز کنند. در صورت نیاز به پشتیبانی بیشتر، می توانید جلسات کوچینگ را برای تیم L&D خود برگزار کنید. به عنوان مثال، مدیران شما ماهانه یک بار از طریق BigBlueButton یا Adobe Connect، به صورت آنلاین جمع می شوند تا نکاتی را ارائه دهند و درباره کارهای آینده صحبت کنند.

6- جلسات مجازی رفع اشکال برگزار کنید

طبیعی است که هر شخصی در هر حرفه‌ای که فعالیت می‌کند، هرزگاهی با مشکلاتی روبه‌رو شود. مسئله این است که اگر فرد گمان کند که در حل مسائل تنهاست، حتی کوچکترین مسائل نیز برایش استرس‌زا خواهد بود. سامانه LMS همراه با سیستم کنفرانس ویدئویی به کارمندان این فرصت را می‌دهد تا چالش‌های مشترکشان را با همدیگر عیب‌یابی کنند و بتوانند از منظر تازه‌ای به مسائل بنگرند.


بهترین سامانه LMS و نرم افزار کنفرانس ویدیویی کدامند؟

در مورد انتخاب و خرید LMS و سیستم کنفرانس ویدیویی، به چند نکته توجه داشته باشید. در وهله‌ی اول، توجه کنید که سامانه ال ام اس و کنفرانس ویدیویی باید در تلفن همراه هم قابل استفاده باشد. با این ویژگی استقبال از آموزش های آنلاین بیشتر و شرکت در جلسات مجازی برای افراد راحت‌تر می‌شود. سیستم LMS و ویدئوکنفرانس انتخابی باید قابلیت ضبط و ویرایش جلسات آنلاین و کلاس های مجازی را داشته باشد، حتی بهتر است برخی از ابزارهای پایه‌ای ادیت ویدئو مانند برش را داشته باشد. لازم است، لاگین یا ورود در سیستم برگزاری جلسات مجازی، پیوستن به بحث و گفت و گوهای آنلاین و به اشتراک‌گذاری منابع آموزشی آسان باشد. یکی از مزایای ابزارهای کنفرانس ویدیویی یا وب کنفرانس، سریع و راحت بودن آن‌ها می‌باشد، اما برخلاف آنها، در استفاده از سامانه LMS، باید به فرآیندهای ساده‌سازی توجه داشته باشید.

کارهای تیمی همیشه ثمربخش‌تر هستند و برآیند یک تیم همیشه از مجموع عملکرد اعضای آن به تنهایی، پرقدرت‌تر است. وجودِ بسترِ پشتیبانی بهتر و به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و نوآوری‌های تیمی به موفقیت سازمان شما کمک می‌کند. همچنین اگر در اعضای تیم، چند همکار یا شریک خارج از سازمان نیز حضور داشته باشند، در رفع شکاف‌ها و شناسایی مشکلات مربوط به عملکرد کمک خواهند کرد. سامانه LMS، همراه با کنفرانس ویدئویی علاوه بر این‌که، ارتباط کارکنان را تقویت می‌کند بلکه تولید محتوا، ارزایبی گزارش‌ها یا شرکت در دوره‌های آنلاین نیز سهل می‌سازد. با کمک سامانه ال ام اس و نرم افزار وب کنفرانس، خواهید توانست فرآیند تیم‌سازیِ پویا را به نحو احسن انجام دهید، به طوریکه موانع جغرافیایی و فنی نیز نتوانند آن را محدود کنند.

اگر به دنبال بهترین LMS و تبدیل آن به ابزاری قدرتمند برای سازمان خود هستید، لطفا فرم دمو را پر کنید. کارشناس‌های پافکو در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دموی LMS و ادوبی کانکت

    در پایان از همراهی و توجه شما عزیزان بی نهایت سپاس گزاریم. امیدواریم بتوانید از جلسات آنلاین و مجازی خود کمال استفاده را ببرید. در پناه حق شاد و پیروز باشید

نظرات کاربران
زهرا محمدی

سامانه ال ام اس LMS و نرم افزارهای کنفرانس ویدیویی مثل ادوبی کانکت و بیگ بلوباتن در خیلی از موارد کاربرد داره.تیم سازی که جای خود رو داره

0 0

ابراهیمی

دست تیم پشتیبانی شما درد نکنه همه چی عالی

0 0

توکلی

هزینه ر اه اندازی ال ام اس lms برای شرکت 12 نفره چقدر هست

0 0

اسدی

با استفاده از lms میشه فایل ها رو ذخیره کرد و بعدا استفاده کرد؟

0 0

خسروی

بله با lms میتونین تمامی ویدیو ها رو ذخیره کنین و به صورت افلاین استفاده کنین

0 0

دیانا حسینی

میشه چند تا کلاس با یک نرم افزار برگزار کرد

0 0

جعفری

سلام اگر از سرویس های اختصاصی بگیرین هر تعدادی بخواهید میتونین کلاس درست کنین تا اون تعداد کاربری که میگیرین

0 0

روحانی

با سلام
سامانه lms و کنفرانس در تیم چه کاربردی داره وقنی امکان کار کردن به صورت غیر حضوری نیست؟!

0 0

خلیلی

با سلام برای جلسات داخلی خیلی مناسب هست

0 0

نوروزی

هزینه راه اندازی سامانه مجازی؟؟؟

0 0

حسینی

سلام بستگی به تعداد نفراتی که میخواهید برگزار کنین مقدار رم و سی پی یو و.... که برای سرور میخوایی استفاده کنین هست

0 0

مهسا نوری

شرکت ما جلساتش رو با lms پافکو برگزار میکنه و واقعا عالیه

0 0

رجبی

با سلام خانم نوری سرور رو هم شما از اونجا گرفتین ؟

0 0

کریمی

ُلام سامانه ال ام اس برای راه اندازی نیاز به چه چیز های هست و چقدر هزینه راه اندازی میشه ؟

0 0

رشیدپور

عالی
همه سازمان های دولتی و غیر دولتی باید از سیستم مدیریت یادگیری lms و نرم افزارهای وب کنفرانس استفاده کنند.
دیگه تبدیل به یک لزوم شده. بانک ها، بیمارستان ها، سازمان های استاندارد، پتروشیمی ها و همه همه دارن استفاده می کنند.

1 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید