مقالات وب کنفرانس

نرم افزار وب کنفرانس چه کاربردهایی دارد؟

نرم افزار وب کنفرانس چه کاربردهایی دارد؟
نرم افزار وب کنفرانس می تواند به طیف گسترده ای از کارکنان در صنایع و سازمان های مختلف سود برساند، اما از میان آن ها، زمینه های کاربردی کلیدی و خاصی وجود دارد که برای همه سازمان ها ارزشمند می باشد.

با ادوبی کانکت، تدریس مجازی کن!


فهرست مطالب

کاربرد های نرم افزار وب کنفرانس

مزایای استفاده از نرم افزار وب کنفرانس در کسب و کار :

کاربرد وب کنفرانس در بخش فروش و بازاریابی

کاربرد وب کنفرانس در بخش پشتیبانی و آموزش

کاربرد وب کنفرانس در بخش های دیگر

ارائه سخنرانی ها با وب کنفرانس

برگزاری جلسات با وب کنفرانس

برگزاری رویدادهای آنلاین با وب کنفرانس

ارائه آموزش با استفاده از وب کنفرانس

ارائه دمو با استفاده از وب کنفرانس

همکاری با استفاده از وب کنفرانس

مواجهه با موقعیت ها و فرصت های غیرمنتظره

جمع آوری اطلاعات فروش و بازاریابی

ضبط جلسات

کاربرد های نرم افزار وب کنفرانس

نرم افزار وب کنفرانس کاربرد های بسیاری در زمینه های مختلفی چون شرکت های بزرگ، کسب و کار های کوچک تر، آموزشگاه ها و دانشگاه ها دارد. تعدادی از کاربرد های آن عبارتند از:


تیم های آموزش پراکنده

آموزش های شرکتی هیچ وقت خیلی مهم و یا چالش برانگیز نبوده اند. سازمان ها گروه بزرگی از کارکنان از راه دور را در یک بازار رقابتی و جهانی در حال رشد مدیریت می کنند. این کارکنان و شرکای تجاری برای این که کار خود را به طور موثر انجام دهند، باید به خوبی آموزش داده شوند. شرکت ها همچنین بر این باور هستند که آموزش مشتری ها سودمند و ارزشمند است، چرا که به افزایش مشارکت مشتری، کاهش از دست دادن مشتری، افزایش درآمد به ازای هر مشتری، هزینه پشتیبانی پایین تر منجر می شود.


نرم افزار وب کنفرانس برای آموزش کارکنان

وب کنفرانس به سازمان های آموزشی کمک می کند تا با استفاده از ابزارها و فناوری های جدید فرصت های یادگیری پویا و آموزش از راه دور ایجاد کنند، امکان هایی مانند نظرسنجی، چت نوار کناری، و ضبط و آرشیو قابلیت هایی هستند که انطباق و انعطاف پذیری را برای کلاس مجازی تضمین می کنند. کسب و کارهای پیشرو به طور فزاینده ای از وب کنفرانس ها و محصولات و خدمات همکاری برای آموزش مجازی و برگزاری جلسات استفاده می کنند تا کارکنان به سفرهای کاری نیاز نداشته باشند. بدین ترتیب قبل و بعد از جلسه و آموزش می توانند کار بکنند و بهره وری ایشان کم نمی شود، همچنین می توانند بلافاصله مهارت های جدید خود را در کار استفاده کنند. این ابزار همچنین فرصت هایی برای آموزش شرکا و مشتری ها فراهم می کند که اگر نبود امکان داشت به دلیل هزینه ها و محدودیت های سفر این آموزش ها ارائه نشوند. همچنین، نرم افزار وب کنفرانس شرکت ها را قادر می کند از مربیان خود بهتر استفاده کند، از آنجایی که دیگر نیازی نیست برای رسیدن به دانش آموزان سفر کنند، می توانند کلاس های بیشتری برای افراد بیشتری برگزار کنند.

در نهایت، قابلیت های ضبط و ذخیره سازی، شرکت ها را قادر می سازد تا آموزش ها را برای آن دسته از کارکنان و شرکا که نمی توانند به صورت زنده در رویداد شرکت کنند، ارائه دهند.


بازاریابی مشتریان راه های دور

برای یک کسب و کار موفق هیچ چیز به اندازه یک lead generation یا فرآیند جذب مخاطب هدفمند مهم نیست. در حالی که هدف یافتن مشتری های جدید یا فروش محصولات و خدمات جدید به مشتری های قبلی است، اما در بازار جهانی، شرکت ها باید راه های به صرفه برای ساختن برند و اعتبار خود را پیدا کنند. برند سازی برای این است که در میان تعداد زیاد رقبا اسم شما قابل تشخیص باشد.

حرفه ای های بازاریابی با مجموعه ای رو به رشد از چالش های کسب و کار مواجه می شوند. آنها به فن آوری هایی نیاز دارند که به آن ها کمک می کند به مخاطبان بیشتری دست یابند، هویت جهانی خود را گسترش دهند، در زمان کمتر بهره بیشتری بردارند، هزینه ها را کاهش دهند، با تیم فروش و مدیران کسب و کار به منظور بررسی مشتری های بالقوه و تبدیل آن ها به خریدار همکاری بهتری داشته باشند.

نرم افزار وب کنفرانس به بازاریاب ها این امکان را می دهد که در هر زمان و هر مکان، در یک محیط غنی از ابزارهای ارائه، به اشتراک گذاری فایل و برنامه، چت آنلاین، نظرسنجی ها، بایگانی و ضبط با مشتری ها ارتباط برقرار کنند. وب کنفرانس یک راه عالی برای ارائه سخنرانی و معرفی محصول بدون توجه به مکان مخاطب است. این باعث می شود که تعداد جلسات مربوط بیشتر شود و در نتیجه آن شرکت ها به تعداد بیشتری مشتری بالقوه دست خواهد یافت.


همکاری در پروژه ها

تا زمانی که شرکت ها کار تجاری انجام می دهند، قطعا به دنبال راه هایی برای افزایش و بهبود همکاری هستند. این گفته به ویژه در دانش اقتصاد درست است که در آن اطلاعات، ایده ها، و اجرا چیزهایی هستند که موفقیت شرکت ها را تعریف می کنند. این روزها، شرکت ها نه تنها به دنبال برقراری همکاری در میان کارکنان داخل سازمان هستند، بلکه به دنبال راه هایی برای برای برقراری همکاری بین کارکنان، شرکای تجاری و مشتری ها در یک مقیاس بزرگتر نیز هستند. مدیران متوجه شده اند که می توانند از کار با شرکا و مشتریان برای حل مشکلات، تولید محصولات و خدمات جدید و ایجاد روابط تجاری عمیق تر بهره ببرند که به نوبه خود به بهبود خدمات مشتری و وفاداری آن ها به برند کمک می کند. 


مزایای استفاده از نرم افزار وب کنفرانس در کسب و کار :

استفاده از نرم افزارهای وب کنفرانس در کسب و کار می‌تواند به افزایش بهره‌وری، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، امکان به اشتراک گذاری مستندات و فایل‌ها در نرم افزارهای وب کنفرانس، ارتباط اثربخش‌تر با مشتریان و همکاران و به کاهش هزینه‌ها کمک کند.

دلایل استفاده از وب کنفرانس زیاد است. وب کنفرانس می تواند با استفاده از روش های مختلف برای صرفه جویی در وقت و پول، بهبود ارتباطات و افزایش بهره وری استفاده شود. در اینجا، چند نمونه از راه های ممکن که می توانید از وب کنفرانس در کسب و کار خود استفاده کنید، آورده شده است:


کاربرد وب کنفرانس در بخش فروش و بازاریابی

 • ارائه گزارشات فروش / بازاریابی
 • برگزاری سمینارهای رهبری فکر
 • نمایش دموی محصول
 • اعلامیه های محصول
 • انجام جلسات فروش وضعیت


کاربرد وب کنفرانس در بخش پشتیبانی و آموزش

 • ارائه آموزش مجازی مشتری
 • حل مسائل مربوط به پشتیبانی مشتری
 • انجام سمینارهای فنی


کاربرد وب کنفرانس در بخش های دیگر

 • تحویل توسعه و انطباق
 • آموزش
 • ارائه نتایج مالی، نگه داشتن سرمایه گذار
 • جلسات
 • انجام جلسات گروه
 • همکاری در برنامه ریزی محصول و
 • توسعه


ارائه سخنرانی ها با وب کنفرانس

شما می توانید سخنرانی های خود را در اینترنت و با وب کنفرانس ارائه دهید. با توجه به اینکه ارائه فروش باعث تولید مشتریان لید (سرنخ) می شود، موجب پرورش کسانی که منجر به مطالعات موردی و یا ارائه فنی می شود و یا نتایج مالی و پیش بینی هایی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.


برگزاری جلسات با وب کنفرانس

وب کنفرانس و همچنین ویدیو کنفرانس برای برگزاری جلسات گروهی یا تکرار رخدادی، به ویژه هنگامی که شرکت کنندگان در مکان های مختلفی پراکنده شده اند، ایده آل است. از جمله جلسات وضعیت توسعه پروژه و جلسات گزارش فروش از این دست جلسات هستند. ویژگی های کنفرانس وب به شما اجازه می دهد تا کنترل موقت جلسه را برای ارائه اسلایدها و اطلاعات روی دسکتاپ خودتان، به یکی دیگر از شرکت کنندگان بدهید.


برگزاری رویدادهای آنلاین با وب کنفرانس

با قابلیت پشتیبانی از صدها نفر، حتی هزاران نفر از شرکت کنندگان، وب کنفرانس برای برگزاری رویدادهای بزرگ، سمینارها و آنلاین مناسب است. در حقیقت یک پلتفرم جلسه آنلاین عالی است. برای مثال شامل دستیابی به کل جامعه مشتری ها با اعلامیه های جدید محصول، ایجاد رهبری فکری از طریق سمینارهای فنی و تخصصی و انجام مراحل بازاریابی در مقیاس بزرگ است.


ارائه آموزش با استفاده از وب کنفرانس

وب کنفرانس برای ارائه آموزش، هم داخلی (آموزش مدیریت و HR) و هم آموزش خارجی (آموزش مشتری و توزیع کننده) ایده آل هستند. توانایی برای به اشتراک گذاشتن دسکتاپ، ارائه نظر و ارائه جلسات پرسش و پاسخ Q & A با کنفرانس های اینترنتی و جلسات آموزشی تعاملی ایده آل است. بزرگترین مزیت وب کنفرانس این است که جلسات آموزشی برای استفاده بعدی ضبط می شوند. برای اکثر مردم شرکت در کنفرانس های اینترنتی بسیار ساده تر از کنفرانس های حضوری است، بنابراین پتانسیل جذب مخاطب بزرگی دارد.


ارائه دمو با استفاده از وب کنفرانس

ابزارهای وب کنفرانس اجازه می دهد تا کامپیوتر خود را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. با استفاده از این ویژگی می توانید به ارائه دمو بپردازید، زیرا می توانید برنامه های دیگری را روی کامپیوتر خود اجرا کنید و مخاطبان شما آنها را ببینند. به عنوان مثال، شما می توانید ویژگی های کلیدی برنامه طراحی کامپیوتری را به مشتریان احتمالی یا ویژگی های جدید سیستم CRM را به مشتریان فعلی نشان دهید.


همکاری با استفاده از وب کنفرانس

ویژگی های به اشتراک گذاری دسکتاپ به صورت بلادرنگ در وب کنفرانس ها به شما اجازه به دیدار و کار مشترک در اینترنت را می دهد. تیم های کاری می توانند مشخصات طراحی را مرور کنند، قراردادها را نقد کنند، طرح های ساختمانی، راه حل های مهندسی، سخنرانی ها را ایجاد کنند و حتی مسائل مربوط به پشتیبانی مشتریان، همه به صورت بلادرنگ و آنلاین می توانند انجام شوند، گویی که شخصا و حضوری با هم تیمی های خود ملاقات می کنید.


مواجهه با موقعیت ها و فرصت های غیرمنتظره

همه جلسات نمی توانند برنامه ریزی شوند. گاهی اوقات اوضاع به گونه ای پیش می رود که نیازمند اقدام فوری و مدیریت کارها توسط شما و به کمک دیگران است. شما هر زمانی که بخواهید می توانید یک کنفرانس اینترنتی برگزار کنید. پس در لحظه ای که متوجه می شوید که برای پاسخ دادن به بحران نیاز است اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید یا موقعیتی پیش می آید که می توانید از فرصتی غیر منتظره استفاده کنید، از برگزاری وب کنفرانس استفاده کنید.


جمع آوری اطلاعات فروش و بازاریابی

ویژگی های مدیریت رویداد ارائه شده با محصولات وب کنفرانس به شما اجازه می دهد اطلاعات مختلف از شرکت کنندگان بالقوه را از طریق فرایند ثبت نام و پیگیری ارتباطات جمع آوری کنید. شما می توانید فرم های ثبت نام آنلاین را سفارشی کرده و بعد از رویداد نظرسنجی هایی را انجام دهید تا اطلاعات مورد نیاز خود را فراهم کنید.


ضبط جلسات

هر دو بخش صوتی و تصویری یک کنفرانس اینترنتی می توانند ثبت شوند، بایگانی و در آینده پخش شوند. این برای کسانی که امکان حضور در یک جلسه را از دست می دهند یا مایل هستند مجددا به آن مراجعه کنند، مفید است. سمینارها یا دموها می توانند به عنوان وثیقه بازاریابی ثبت و توزیع شوند. جلسات آموزشی را می توان ضبط کرد و هر باری که نیاز شد به راحتی مجددا مشاهده کرد.

یکی از محبوب تربن نرم افزار های وب کنفرانس، نرم افزار ادوبی کانکت می باشد. نرم افزار Adobe connect شما را قادر می سازد تا یک جلسه واقعی را در یک محیط مجازی تجربه کنید. همه شرکت کننده های جلسه می توانند تصویر، صدا و دسکتاپ خود را به همدیگر به اشتراک بگذارند و از ابزارهایی مثل چت باکس و تخته سفید استفاده کنند. نسخه Adobe connect 10.6 که مفتخریم اعلام کنیم در ایران توسط شرکت پافکو ارائه می شود، از این جهت که نیاز به نصب هیچ پلاگینی توسط کاربران ندارد، راحتی بسیاری برای آن ها فراهم کرده است. کاربران به راحتی می توانند با هر وسیله ای از جمله کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت وارد جلسه مجازی یا کلاس مجازی شوند و از تمام امکانات آن استفاده کنند.

شرکت پافکو، مفتخر است که به عنوان اولین شرکت دانش بنیان، پیشرو در فناوری آموزشی و ارائه دهنده انواع نرم افزار های صنعت آموزش مجازی در خدمت شما می باشد. شرکت پافکو در حال حاضر، نرم افزار ال ام اس مودل، نرم افزار وب کنفرانس و جلسه مجازی ادوب کانکت، نرم افزار آموزشگاه (TMS)، نرم افزار دانشگاه (4M) و اتوماسیون اداری آموزشگاه ها ارائه می دهد. لازم به ذکر است که همه این نرم افزارها قابلیت ارائه به صورت یک پارچه را دارند. برای هر گونه سوال در زمینه این نرم افزار ها و دریافت مشاوره رایگان، از طریق فرم زیر با در تماس باشید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
علوی

یکی از مهم ترین های کاربرد نرم افزار وب کنفرانس برگزاری جلسات با مشتریان خارج از کشور هست

0 0

سلطانی

من میخوام نرم افزار وب کنفرانس بگیرم و تو سرورم نصب و کلاس بگذارم نیاز هست چه سرویسی بگیرم

0 0

محمدزاده

مقاله مفیدی بود متشکرم

0 0

طهماسبی

مهم ترینشون اینه میتونی جلسات انلاین رو برگزار کنی

0 0

عزیزی

سلام امکان ارتباط با خارج از کشور هم هست

0 0

پریسا نوروزی

در نرم افزار وب کنفرانس امکان انتقال اطلاعات هست

0 0

پناهی

با سلام وب کنفرانس بله میتونین افلاین سازی کنین و ویدیو ها رو ضبط کنین و نگه دارین

0 0

انتظامی

نرم افزار وب کنفرانس باعث راحتی ما شده راحت جلسات خود را برگزار میکنیم به امید پیشرفت بیشتر علم

0 0

شمس

من کارشناس فروش هستم. اوایل که کرونا اومده بود با پیام رسان ها با مشتری ها ارتباط داشتم ولی بعد به متوجه شدیم که نرم افزار وب کنفرانس خیلی بهتره و مزایای زیادی داره. الان با ادوبی کانکت با مشتری ها جلسه برگزار می‌کنیم، اولا اینکه میتونیم جلسات چندین نفره برگزار کنیم و به همین دلیل در بسیاری از موارد بهره وری بالا رفته. جلسات رو می تونیم ضبط کنیم
انواع فایل ها رو می تونیم به اشتراک بزاریم و اینکه روی تخته سفید بنویسیم و موارد مهم رو یادآروی کنیم انگار که با مشتری جلسه حضوری داشته باشیم. خیلی عالیه

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید