مقالات وب کنفرانس

از وبینار مارکتینگ برای بازاریابی استفاده کن!

از وبینار مارکتینگ برای بازاریابی استفاده کن!
کارآیی وبینار مارکتینگ تقریبا در هر ترکیب تبلیغاتی ثابت شده است. چه یک ارائه آنلاین برای یک محصول جدید را میزبانی کنید، چه اسلایدی از یک ترند اخیر صنعت را ارائه دهید و یا حتی میزبان یک جلسه پرسش و پاسخ در مورد موضوعی که داغ و به روز است راه بیندازید، با استفاده از وبینار مارکتینگ راه های بی حد و حصری برای افزودن ارزش به دنبال کننده های خود خواهید داشت.

برای استفاده از وبینار مارکتینگ برای بازاریابی، می توانید این مراحل را دنبال کنید:

 1. تعیین هدف: ابتدا باید هدف و هدفگذاری خود را برای وبینار تعیین کنید. آیا میخواهید برند خود را تبلیغ کنید، محصول جدیدی را معرفی کنید یا دسترسی به دانش و مهارت های خود را برای مخاطبان فراهم کنید؟

 2. برنامه ریزی و فراخوانی: اعلام برنامه زمانبندی و موضوع وبینار خود را اعلام کنید تا مخاطبان متعددی را به جلسه خود جذب کنید.

 3. ایجاد محتوا: محتوایی درست و جذاب برای وبینار خود ایجاد کنید که مخاطبان را به خود جذب کند و از این طریق بازاریابی موثر انجام شود.

 4. انتشار و تبلیغ: وبینار خود را در شبکه های اجتماعی، ایمیل ها، وب سایت و منابع دیگر معرفی کنید تا بیشترین تعداد ممکن از مخاطبان به آن دسترسی پیدا کنند.

 5. مشارکت و ارتباط با شرکت کنندگان: حین برگزاری وبینار، به شرکت کنندگان بدقت گوش کنید و پاسخ به سوالات آنها را بدهید تا ارتباط برقرار شود و بازخورد مشترک انجام شود.

 6. پیگیری و اندازه گیری: بعد از برگزاری وبینار، از شرکت کنندگان بازخورد بگیرید و عملکرد واقعی وبینار را اندازه گیری کنید تا از موفقیت و یا نقاط ضعف خود آگاه شوید و در زمانهای بعدی بهبودهای لازم را اعمال کنید.

با ادوبی کانکت، کلاس آنلاین برگزار کن!


کارآیی وبینار مارکتینگ تقریبا در هر ترکیب تبلیغاتی ثابت شده است. استفاده از بازاریابی وبینار چیست؟

با این حال، هنوز برخی از صاحبان کسب و کار مدرن به دلایل بسیار گسترده ای، تمایلی به استفاده از وبینار در استراتژی های بازاریابی خود ندارند. بعضی معتقدند که تلاش های فعلی آن ها "به اندازه کافی خوب" است و تمایلی به تغییر رویکرد خود ندارند. برخی در مورد یادگیری یک فناوری جدید نگران هستند و می ترسند که نقطه امن خود را ترک کنند. برخی حتی ممکن است از ارائه خود نگران باشند؛ آن ها به این باور رسیده اند که هیچ چیزی ارزشمند و جالب توجهی برای گفتن و ارائه ندارند.

خوشبختانه، مدیران در صنعت های مختلف اغلب خود متوجه مزایای وب کنفرانس و بی اساس بودن ترس هایی که از وبینار مارکتینگ دارند می شوند. از نقطه نظر فناوری، استفاده و مشارکت با یک سیستم کنفرانس مجازی و خلاقانه به سرعت ترس از ارائه زنده را از بین می برد.

وب کنفرانس چیست؟ 

درباره وب کنفرانس ، سیستم وب کنفرانس یا همان وبینار در ابعاد مختلف امکان انجام جلسات، آموزش ها، ارتباطات و … را با ناچیز ترین امکانات و فقط وجود یک دستگاه هوشمند نظیر کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت ، موبایل و … فقط با دسترسی  به اینترنت مهیا می کند.


دست کم گرفتن و غافل شدن از مزایای وبینار مارکتینگ را تمام کنید.

اگر از وبینار مارکتینگ در رویکرد تبلیغی فعلی خود استفاده نکنید، ممکن است طیف گسترده ای از منافع تجاری را از دست بدهید. بسیاری از کارآفرینان و کسب و کارهایی که دیر به اتخاذ یک استراتژی وبینار مارکتینگ پی می برند، خود به سرعت متوجه می شوند که استراتژی بازاریابی محتوای سابق آنها واقعا کافی نبوده است. فقط یک جلسه وبینار می تواند به صاحبان کسب و کار منافع زیادی برساند.

بر خلاف بسیاری از منابع تبلیغاتی که فقط یک مونولوگ بازاریابی (نوعی از بازاریابی که در آن فقط نام تجاری شما برای مصرف کننده صحبت می کند) را ارائه می دهند. وبینار مارکتینگ فرصت زیادی برای گفتگوی واقعی با جمعیت هدف شما را فراهم می کند. برگزاری جلسات آنلاین یا وبینار نه تنها فرصتی برای ارتباط با مخاطبین را برای شما فراهم می کند، بلکه یک پلتفرم برای اطلاع رسانی برای شما فراهم می کند. به طور خاص، فقط وبینارها هستند که یک کانال بازاریابی ایده آل می باشند تا بتوانید مشتری خود را در مورد خدمات، ارائه ها و مباحثی که واقعا بخواهید بشنوید مطلع سازید. چه چیز دیگری در ترکیب تبلیغاتی شما می تواند این کار را انجام دهد؟

از وبینار مارکتینگ برای بازاریابی استفاده کن!

وبینار مارکتینگ


در نهایت، وبینار مارکتینگ کشش پایدار و دراز مدتی به نام تجاری شما می دهد. با هر جلسه میزبانی وبینار شما و تیم تان بیشتر شرکت را در معرض دید خواهید گذاشت و همچنین یک پویایی مخصوص برای هویت نام تجاری خود خواهید داشت. مخاطبان شما می توانند نام تجاری شما را با یک صدا یا یادآوری یک چهره به خاطر آورند که این می تواند به جلب اطمینان و ایجاد اعتبار کمک زیادی بکند.


حرکت به جلو با وبینار مارکتینگ در استراتژی برند شما

هنگامی که تصمیم گرفتید که از وبینارها در کمپین های تبلیغاتی خود استفاده کنید، مهم است که برای چگونگی دستیابی به اهداف و اهداف تبلیغاتی شرکت های خود برنامه داشته باشید. مانند به منابع دیگر در ابتکارات تبلیغاتی، داشتن برنامه، برای توسعه یک استراتژی وبینار مارکتینگ برای بهینه سازی استفاده و کسب نتیجه بسیار مهم است. هنگام چیدن رویکرد بازاریابی وبینار خود، مراحل اصلی موفقیت در آن را که در ادامه با آن ها خواهیم پرداخت را در نظر داشته باشید.


بدانید به چه چیزی می خواهید برسید

یک وبینار مارکتینگ موثر با یک بینش دقیق از آنچه می خواهید به آن برسید شروع می شود. مطمئنا، ممکن است شما تعدادی از ایده های کلی را در مورد شنونده ها و مخاطبان، رهبران و تغییر های کلی را شنیده باشید؛ با این حال، ضروری است که اهداف تبلیغاتی و همچنین چگونگی رسیدن به این اهداف و انجام آن ها را مشخص کنید. وبینارها می توانند به اهداف مختلف بازاریابی کمک کنند، از جمله:

 • چشم انداز جدید
 • تغییر هدایت
 • تقویت هویت نام تجاری
 • قرار گرفتن در معرض مصرف کننده
 • ایجاد تخصص صنعت
 • ایجاد لیست ایمیل برای تبلیغات/ خبرنامه

فراتر از اهداف عمومی که بیان شدند، شما همچنین می خواهید پیش از تصمیم بگیرید که چه خدماتی / محصولاتی را برجسته کنید، چه نوع تبلیغات و تخفیف هایی را پیشنهاد دهید و این که بدانید چه چیزی ممکن است در آینده نیاز به اصلاح داشته باشد. شما همچنین باید تصمیم بگیرید که میزبانی محتوای بازاریابی Webinar خود را، با استفاده از کدام نوع یعنی میزبانی وبینارهای زنده، ضبط شده یا خودکار (یا ترکیبی از هر سه) ارائه خواهید داد.


با دقت به موضوع درست اشاره کنید

هرگز اهمیت یافتن یک موضوع مناسب برای بحث را نادیده نگیرید. اولین قاعده در تعیین  آنچه شما باید در مورد صحبت کنید، چیست؟ به یاد داشته باشید که این در مورد شما نیست بلکه در مورد مخاطبان شماست. برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود و وسوسه کردن آن ها، باید بر روی موضوعی تمرکز کنید که آن ها را تحریک می کند. اکثر صاحبان کسب و کار به سادگی از مصرف کنندگان خود به عنوان ورودی در هنگام ارائه بازاریابی وبینار خود سوال می کنند. به مشتریان موجود و البته بالقوه خود یک نظرسنجی ارسال کنید و از آن ها در مورد آنچه که آنها مایل هستند درباره آن بحث کنند یا در موردش بیشتر یاد بگیرند و از آن برای هدایت حرکت به جلو استفاده کنند، سوال کنید.

به یاد داشته باشید، مجبور نیستید درباره همه چیزهایی که در یک نظرسنجی در می یابید صحبت کنید. در واقع شما نباید این کار را انجام دهید. پوشش دادن موضوعات زیاد در یک جلسه بازاریابی وبینار می تواند شنوندگان را گیج و سردرگم کند. به یک ایده مربوطه بپردازید، ایده ای که در عین حال که در طی آن به مخاطبان در حل یک مشکل و افزودن یک ارزش افزوده واقعی کمک می کنید، در آن بتوانید تخصص صنعت خود را ایجاد کنید و کاری کنید که مخاطب ها شما را به عنوان یک مرجع در آن زمینه بشناسند.

به یاد داشته باشید که: این در مورد شما نیست بلکه در مورد مخاطبان شماست.


اهرم مشارکت و پیوستگی

راه دیگر این است که برای کمک به افزایش نتایج بازاریابی وبینار خود از دیگران کمک بگیرید؟ برای مثال می توانید از سخنران های مهمان برای شرت در رویدادهای خود دعوت کنید. با نفوذ داشتن و در دست داشتن اهرم مشارکت و وابستگی ها مجبور خواهید بود طیف خود را گسترده کنید و امکان بحث و ارتباط با طیف گسترده تری را داشته باشید. رهبران برجسته ای که در طول جلسه شما به عنوان سخنرانان مهمان حضور پیدا می کنند فوراً گستره ای از تلاش های بازاریابی وبینار را به چیزی فراتر از پایگاه مشتری موجود شما می افزایند و به شما کمک می کنند که به سایر جمعیت ها مرتبط شوید.

البته! قبل از این که سخنرانی های مهمان خود را اعلان یا تبلیغ کنید، ابتدا آن ها را برای انجام دادن این کار متقاعد کنید. قبل از برگزاری وبینار، مطمئن شوید که اندازه ی مخاطبین مورد انتظار خود را تعیین کرده اید و این که با بازاریابی وبینار چطور می توانید روی نتایج بازاریابی تاثیر مثبت بگذارید. به طور خلاصه، برای فروش آن چه که در وبینار برای مخاطبان است آماده باشید.

حتی اگر هنوز شبکه وسیعی از شرکای صنعتی-خلاق را در دسترس ندارید و یا اگر با بودجه بازاریابی کوچکی کار می کنید، هنوز هم می توانید از سخنرانان مهمان در وبینار بعدی خود را استفاده کنید. هیچ چیز نمی گوید که یک سخنران مشترک باید از خارج از شرکت شما بیاید. با توجه به ثروت دانشی که کارمندان خودتان دارند، از آن ها درخواست کنید که میزبان بخش های مختلف وبینار باشند. آنها نه تنها می توانند مخاطبان شما را درگیر کنند، بلکه صحبت کردن آن ها سطح آشنایی/ شخصی سازی بین نام تجاری شما و مصرف کنندگان شما را افزایش می دهد.


چیدن برنامه زمانی منطقی و عاقلانه

برای به دست آوردن نتیجه حداکثری از بازاریابی وبینار خود، باید برنامه زمانی خود را به طور استراتژیک برای تعداد ثبت نام های وبینار خود بهینه کنید.

به عنوان یک قانون کلی، شما نمی خواهید بین اطلاعیه وبینار و تاریخ برگزاری واقعی آن مدت زیادی وقفه بیندازید، زیرا این خطر پیش می آید که ثبت نام کننده آن را فراموش کند. اگر برایتان امکان پذیر است، اجازه دهید این زمان دو هفته باشد، به خصوص اگر این اولین وبینار شماست. بازه زمانی طولانی تر برای ثبت نام به این معناست که شما محدوده کامل تری از منابع بازار را برای رویداد در حال اجرای خود خواهید داشت. از هر دو کانال های تبلیغاتی رایگان و با هزینه استفاده کنید تا رویداد خود را به طور مناسبی تبلیغ کنید و آن را بشناسانید.


برنامه ریزی منطقی زمان به شما این امکان را می دهد تا به دقت بر روند ثبت نام های خود نظارت داشته باشید. کند بودن ثبت نام به این معناست که تا قبل از روز جلسه در نرم افزار وب کنفرانس تلاش های تبلیغاتی بازاریابی وبینار خود را افزایش دهید. به همین ترتیب، اگر زیاد بودن تعداد متقاضی ها می تواند به این معنا باشد که شما رویداد را در چند جلسه جداگانه برگزار کنید تا بتوانید همه مخاطب ها را پوشش دهید. به خاطر داشته باشید، در اولین میزبانی وبینار شما، حضور اولیه ممکن است خیلی کم باشد. با این حال، اجازه ندهید این موضوع شما را متوقف کند؛ هم زمان با ایجاد و گسترش نام تجاری به عنوان یک فاکتور مهم در ایجاد قدرت تجاری شما، خواهید دید که مخاطب هایتان شروع به افزایش خواهند کرد.


پاداش دادن به شرکت کننده ها

اگر متوجه رکود در تعداد ثبت نامی ها شدید، برای مهمان هایی که ثبت نام می کنند پاداشی در نظر بگیرید. این پاداش ها می تواند کتاب های الکترونیکی باشد یا مواد دانلود و یا حتی لینکی برای مشاهده دوباره وبینار در یک تاریخ دیگر. اگر شما یک خط محصول دارید، و امیدوار هستید که آن را ارتقاء دهید، نمونه های منحصر به فرد خود را برای هر کسی که ثبت نام می کند، ارائه دهید.

شما همچنین به منظور ارتقءا هر دو کنفرانس و همچنین نام تجاری خود می توانید یک مسابقه قبل از رویداد وبینار در صفحات اجتماعی شرکت خود برگزار کنید. برای رویداد خود یک هشتگ بامزه ایجاد کنید و افرادی را که در پست های خود در صفحه های خود هشتگ شما را می گذارند با قرار دادن یک جایزه ویژه حتی قبل از حضور در وبینار خود تشویق کنید. این تکنیک های بازاریابی وبینار نه تنها باعث می شوند که افرادی که رد آن ثبت نام کرده اند احساس ارزشمندی کنند، بلکه شانس این را که آن ها د مورد رویداد شما با دیگران صحبت کنند بیشتر شود، و در نتیجه تعداد ثبت نام زیاد شود.


بهینه سازی ارائه شما

بله، ارائه بی پروای خود در طول کل جلسه می تواند احساس تحمیل کردن ایجاد کند ( و همچنین ممکن است مخاطبان شما را ناراحت کند). در هر حال، شما باید مواد ارائه خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که بیشترین تاثیر را روی مهمانان خود داشته باشید.

در سراسر مواد و ارائه بازاریابی وبینار خود، از نام تجاری ( هم برای خودتان و هم برای سخنران های مهمان) استفاده کنید، این راه یک روش ظریف برای این است که به مخاطب های خود یادآوری کنید که شما کی هستید. همچنین، برای افزایش بازده سرمایه گذاری همیشه در ارائه خود بخش های Q & A قرار دهید. سوالاتی که از طرف مخاطبان شما می شود، نه تنها آنها را به وبینار شما متصل می کند، بلکه یک فرصت ارگانیک و کم هزینه تر برای تأیید ارزش خدمات و محصولات شما را برای یک مخاطب زنده فراهم می کند.


از دست ندادن شانس ارتباط دوباره با شرکت کننده ها

بسیاری از میزبان های وبینار یک کار امتیازدار خوبی که می کنند این است که قبل از برگزاری رویداد با ثبت نام کننده ارتباط برقرار می کنند. با این وجود، آن ها پس از پایان جلسه وبینار، بسیاری از شرکت کننده ها را از دست می دهند. کار بازاریابی شما با اجرای وبینار تمام نمی شود. هر کسی که در وبینار شما ثبت نام می کند، باید پیگیری شود. بار دیگر، برنامه ریزی برای موفقیت تبلیغاتی بسیار مهم است. شما و تیم شما باید به دنبال افراد لیست شرکت کننده ها بروید تا تعیین کنید هر کدام از آن ها در کجای فروش و بازار شما قرار می گیرند. آیا آن ها از مخاطب های قبلی و موجود شما هستند؟ یک مشتری سابقند؟ تعیین وضعیت هر ثبت کننده می تواند به شما در ایجاد یک رویکرد بازاریابی وبینار سفارشی برای مراحل بعدی کمک کند.

پس از این که کار لیست اصلی خود را انجام دادید، با تیم خود روی توسعه استراتژی هایی در مورد چگونگی درگیر کردن هر چشم انداز کار کنید. ارسال مواد، درخواست بازخورد، وبینارهای بعدی و حتی بازاریابی مستقیم محصولات و خدمات راه هایی هستند که می توانید با شرکت کننده ها دوباره تماس بگیرید و آن ها را از طریق وبینار به یک مشتری واقعی تبدیل کنید.


انتخاب نرم افزار درست

در نهایت، شما نیاز دارید و باید یک سیستم وب کنفرانس انتخاب کنید که ROI خود از تلاش های وبینار مارکتینگ خود را به حداکثر برسانید. شرکت پافکو، نرم افزار وب کنفرانس یا نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین ارائه می دهد که می توانید برای میزبانی جسات خود از آن استفاده کنید. اگر برای راه اندازی وب کنفرانس نیاز به اطلاعات بیشتر یا مشاوره دارید می توانید با کارشناس های ما تماس بگیرید. کافیست بر دکمه زیر کلیک کنید.

چنانچه به دلیل چند شعبه ای بودن شرکت یا موسسه خودتان فارغ از اینکه داخل یا خارج از کشور باشند نیازمند برقراری ارتباط آنلاین هستید نسخه جلسات وبینار آنلاین پافکو می تواند راهگشای شما باشد. امکانات متعددی جهت ورود افراد مد نظر شما شامل همکاران و مدیران به محیط جلسه بعنوان مدیر یا میهمان در نظر گرفته شده است. قابلیت دیگری که وجود دارد امکان ضبط جلسه برگزار شده و تحویل آن به شرکت کنندگان در جلسه می باشد. در صورتی که زیر ساختهای مورد نیاز وجود داشته باشد، امکان نصب این سامانه در مجموعه شما میسر است. به کمک این محصول تجربه امور ذیل برای شما میسر می گردد:

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
سعید فلاح

وبینار با موضوع مارکتینگ میتونه یکی از سودمندترین موضوعات در جلسات آموزش آنلاین باشه

0 0

اسماعیلی

نرم افزار خوب یعنی بیگ بلو هم رابط کاربری خوبی داره هم فارسی رو ساپورت میکنه

0 0

شاهین معصومی

خیلی پر کاربرد بود ممنونم

0 0

امیری

به نظرم یکی از راه های موثر مارکتینگ هست همه باعث گسترش میشود و هم تبلیغات موندگاری هست

0 0

حبیبی

بهتره از واتر مارک برند هم استفاده کنید

0 0

سحر محمدی

وبینار و جلسات برای کارهای مارکتینگ خیلی خوبه

0 0

مهدوی

وبینار واقعا کاربردش زیاد شده و همه دارن استفاده میکنن

0 0

رضایی

برای بازار یابی به جز وبینار مارکتینگ چه چیز های دیگه هست

0 0

کامران کرمانی

بهترین راه برای بازاریابی وبینارهست
آموزش یکی از راه های تبلیغ کردن هست

1 0

نسترن سبحانی

وبینار مارکتینگ یه راهی کم هزینه که میتونین از اون راه برای سایت خودتون بازاریابی کنین

0 0

رضا کمالوند

این روزا که همه چیز روی بستر آنلاین قرار گرفته وبینار مارکتینگ هم گزینه خیلی خوبی برای بازاریابی نوین به شمار میره.
ممنون از مقالتون

0 0

قاسم زاده

وبینار مارکتنگ عالیه
من با وبینار مارکتینگ تونستم ترافیک سایتمو چندین برابر کنم
برگزاری یه وبینار رایگان به خصوص وبینار آموزشی رایگان بعدش افرادی که در وبینار شرکت کرده بودن خودشون دنبالت میگردن

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید