مقالات وب کنفرانس

اجاره کلاس مجازی و راه اندازی آن چگونه انجام می شود؟

اجاره کلاس مجازی
در این مقاله قصد داریم به سرویس اجاره کلاس مجازی و مزایای آن بپردازیم. اجاره کلاس مجازی راه حلی عالی و مقرون به صرفه برای کسب و کارهای کوچک و مدرسین خصوصی است تا با بهینه ترین هزینه کلاس های آنلاین، وبینار و جلسات آنلاین خود را برگزار کنند.


با ادوب کانکت، مجازی تدریس کن!


اجاره کلاس مجازی با به عبارتی سرویس وب کنفرانس، کم هزینه ترین روش برای برگزاری دوره های آموزشی آنلاین و جلسات مجازی می باشد. در این روش که جز خدمات SAaS (Service As a Service )  می باشد، شما سرور و فضای جلسه آنلاین را اجاره می کنید. این کار به طور قابل توجهی در هزینه های شما صرفه جویی می  کند. علاوه بر این، با انتخاب این روش شما همه انرژی و تمرکز خود را روی تدریس قرار می دهید و نگرانی های مربوط به انتخاب و خرید نرم افزار وبینار مناسب و راه اندازی کلاس مجازی را کنار خواهید گذاشت.

پیش از آنکه به صورت اختصاصی در مورد اجاره کلاس مجازی صحبت کنم، قصد دارم در مورد تعریف کلاس مجازی، ویژگی ها و مزایای آن و ابزار مورد نیاز آن صحبت کنم.

کلاس مجازی چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

اگر به دنبال تعریف کلاس درس مجازی هستید، احتمالا با تعریف های متنوعی روبه رو می شوید. بعضی از این تعریف ها کاربرد کلاس مجازی را به مطالب درسی، تکالیف منزل، آزمون آنلاین و کوئیزها مربوط می دانند که معمولا در یادگیری خودگام (ناهمزمان) استفاده می شود. با این حال، همه این فعالیت ها خارج از تجربه کلاس هستند. ما باید در تعریف کلاس مجازی به دنبال توصیفی باشیم که به آموزش و یادگیری همزمان و آنلاین نیز مربوط باشد.

مزایای کلاس مجازی

 • یادگیری شخصی سازی شده: دانش آموزان می توانند مطابق با سرعت و توانایی خود یاد بگیرند
 • یادگیری از راه دور
 • افزایش همکاری و ارتباطات از راه دور
 • آموزش و یادگیری در زمان واقعی
 • مدیریت زمان موثر و کارآمد
 • دانش آموزان و معلم ها را در معرض دید جهانی قرار می دهد
 • به هر کسی به طور مساوی از هر مکان و هر زمان دسترسی می دهد
 • مقرون به صرفه است
 • دانش آموزان و مربیان را با فناوری آموزش آشنا می کند
 • امکان برگزاری آموزش های آنلاین جامع را مهیا می کند
 • موجب بهبود تجسم می شود

نرم افزار ادوبی کانکت یک فضای تمام عیار برای برگزاری کلاس ها، جلسات و وبینارهای شماست. که شامل تمام قابلیت های لازم مثل تخته وایت برد، اشتراک گذاری دسکتاپ، پخش کننده فیلم، اشتراک انواع فرمت فایل ها مثل پی دی اف و پاور پوینت می باشد. لازم به ذکر است که شما می توانید از تمام فضای آموزش خود فیلم بگیرید و آن را در آینده مورد بررسی و بازبینی قرار دهید یا برای شرکت کننده ها ارسال کنید.

برای برگزاری کلاس مجازی دو راه کلی وجود دارد که بنابر نیازهای سازمان یا آموزشگاه خود باید از بین این دو راه یکی را انتخاب کنید:

 • خرید سرور و لایسنس نرم افزار وب کنفرانس، از جمله نرم افزار Adobe Connect  و نرم افزار BigBlueButton راه اول است. این روش هزینه بیشتری دارد و باید یک تیم فنی و پشتیبانی تمام وقت برای آن اختصاص دهید. این روش برای سازمان ها و کسب و کار های بزرگ و همچنین آموزشگاه ها و مدارس توصیه می شود.
 • روش دیگر، اجاره نرم افزار وبینار یا استفاده از وب کنفرانس به صورت SAas (نرم افزار به صورت یک سرویس) می باشد که هزینه ها را کاهش می دهد و مسئولیت راه اندازی و پشتیبانی را نیز از دوش شما بر می دارد.

سرویس های اجاره کلاس مجازی پافکو به دو دسته کلی تقسیم می شود:

 • پکیج های یک طرفه: فقط ارائه دهنده ها و مدرسین قدرت اشتراک ویدئو و صدا، به اشتراک گذاری صفحات و ... دارند و بقیه شرکت کننده ها به عنوان شنونده و بیننده حضور خواهند داشت. این پکیج ها مناسب برگزاری وبینار ها و سخنرانی ها می باشد.
 • پکیج های دو طرفه: امکان به اشتراک گذاری دوربین و میکروفن برای تمام شرکت کننده ها مهیا می باشد. برای برگزاری کلاس آنلاین و جلسات مجازی کاربرد دارد.

بسته به نیازهای خود می توانید هر کدام از این روش ها را انتخاب کنید. شرکت پافکو فروش و پشتیبانی از نرم افزارهای وب کنفرانس و هم اجاره کلاس مجازی را ارائه می دهد.

سرویس اجاره وبینار پافکو، به مدت 24 ساعت ضمانت بازگشت دارد. اگر به هر دلیلی از خرید خود پشیمان شدید به راحتی می توانید از این گزینه استفاده کنید و هزینه شما برگردانده خواهد شد.

طرح های اجاره کلاس مجازی پافکو کاملا مدیریت شده و برای استفاده شما آماده هستند.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مقالات پیشنهادی وب کنفرانس