مقالات وب کنفرانس

نقش نرم افزار وب کنفرانس در آموزش منابع انسانی

نقش نرم افزار وب کنفرانس در آموزش منابع انسانی
نرم افزار وب کنفرانس شکافی که محدودیت های جغرافیایی در تجارت ها ایجاد می کند را به فرصت تبدیل می کند. به این صورت که ضرورت ایجاد جلسات اجباری در یک مکان واحد از نظر جفرانیایی را رفع می کند. اما این وب کنفرانس چه نقشی در آموزش آنلاین شرکتی و آموزش منابع انسانی سازمان شما می تواند داشته باشد؟

جلستو آنلاین برگزار کن: سایت ادوبی کانکت


فهرست مطالب

چرا وجود نرم افزار وب کنفرانس برای سازمان شم ضروری است؟

در این مقاله قصد داریم نقش های مهم نرم افزار وب کنفرانس در آموزش شرکت ها را بررسی کنیم.

1. موانع ارتباطات تیم یادگیری و توسعه را رفع و تجزیه کنید

2. تشکیل جلسات آنلاین توسط میزبان و دپارتمان

3. فراهم کردن زمینه ای برای توسعه ی مهارت های شخصی

4. سازگاری با شرایط جدید به وجود آمده و آمادگی برای پذیرفتن آن

5. آماده سازی های لازم برای راه اندازی بهتر محصولات

6. مدیریت عملکرد شریک خارجی

7. تسهیل پشتیبانی از راه دور برای هم دوره ای ها و همتایان

8. بارگزاری آنلاین مطالب خوب آموزشی

آیا می خواهید درباره مزایایی که نرم افزار وب کنفرانس برای سازمان شما به ارمغان می آورد، اطلاعات بیشتری کسب کنید؟

نرم افزار وب کنفرانس در آموزش منابع انسانی نقش مهمی را ایفا می کند. با استفاده از این نرم افزار، می توان جلسات آموزشی و کارگاه های آموزشی را به صورت آنلاین برگزار کرد و از این طریق، هزینه های مربوط به سفر و اقامت شرکت کنندگان را کاهش داد. علاوه بر این، این نرم افزار امکان ارتباط بین افراد را در سراسر جهان فراهم می کند و به راحتی می توان از تخصص های مختلف در زمینه های مختلف بهره برد.

به طور کلی، استفاده از نرم افزار وب کنفرانس در آموزش منابع انسانی، بهبود کارایی و کیفیت آموزش را فراهم می کند و همچنین، به کاهش هزینه های مربوط به آموزش و پرورش نیروی انسانی کمک می کند.

چرا وجود نرم افزار وب کنفرانس برای سازمان شما ضروری است؟

سازمان های مدرن در بازار های مختلفی فعالیت می کنند و کارکنان آن ها، کانال های فروش، تیم های مراقبت از راه دور و... همه با یکدیگر همکاری می کنند تا به اهداف مشترک سازمانی برسند. اما چگونه می توان بدون قرار گرفتن فیزکی در کنار هم، دیدار و دسترسی به منابع و اسناد کاغذی تیم های مختلف، به چنین اهدافی دست یافت؟ آیا راهی برای دور زدن این مسائل وجود دارد؟

ابزار های ویدیو کنفرانس، آموزش تیم شما را با بودجه مناسب و با توسعه یک فرهنگ پشتیبانی، آسان و مقرون به صرفه می سازد. با وجود این نرم افزار، برای کارمندان داخلی و خارجی، فرصتی ایجاد می شود که بتوانند مهارت هایی را از یکدیگر بیاموزند و در پروژه های مهم یادگیری و توسعه همکاری داشته باشند.

کلاس آنلاین رایگان برگزار کن!


در این مقاله قصد داریم نقش های مهم نرم افزار وب کنفرانس در آموزش شرکت ها را بررسی کنیم.


1. موانع ارتباطات تیم یادگیری و توسعه را رفع و تجزیه کنید

تیم های پراکنده از نظر جغرافیایی، باید نقش های خود را در توسعه، استقرار و پیگیری محتوای آموزش آنلاین انجام دهند. نرم افزار وب کنفرانس یک فضا مخصوص ایجاد جلسات مجازی به آن ها می دهد تا بازخورد الکترونیکی را یادداشت کنند، یادداشت های مربوطه را ویرایش کرده و به اشتراک بگذارند و در نهایت، پیشرفت شخصی خود را به روز کنند. بدین ترتیب، کارمندان می توانند وظایف خود را بر اساس آن برنامه ریزی کرده و به بخش اجرای برنامه بپوندند. حتی تیم های L&D  هم که در همان دفتر مستقر هستند، می توانند از ابزار های این نرم افزار بهره مند شوند؛ زیرا  امکان کار از راه دور به آن ها نیز داده شده است و اینکه آن ها نیز می توانند با SME  های خارجی، مشاوران و...همکاری کنند.


2. تشکیل جلسات آنلاین توسط میزبان و دپارتمان

مدیران و سرپرستان از سیستم عامل های آموزش وب کنفرانس برای تشکیل جلسات منظم  با تیم خود در سراسر شعبه ها، استفاده می کنند تا از بازخورد مداوم آموزش الکترونیکی و از به روز رسانی های دوره ای در رابطه با خط مشی، اطلاع یابند. همچنین این جلسات، فرصتی عالی برای پرورش و تقویت فرنگ فراگیر آموزش آنلاین هستند. کارمندانی که به کار از راه دور مشغول هستند، احساس می کنند که عضو با ارزش سازمان هستند؛ زیرا از آن ها پشتیبانی شخصی به عمل می آید و همچنین می توانند نظرات، نگرانی ها و سوالات خود را در مورد استراتژی آموزش مجازی بیان و ابراز کنند.


3. فراهم کردن زمینه ای برای توسعه ی مهارت های شخصی

رویکرد برش کوکی، دیگر گزینه ی مناسبی برای سازمان های مدرن نیست. آموزش مجازی باید هدفمند، واقع بر روند محور جهانی و یک شغل خاص باشد. نقش محوری دیگری که نرم افزار وب کنفرانس در آموزش شرکت ها ایفا می کند، تسهیل مهارت های شخصی در سطح فردی است. به ویژه مهارت های بین فردی که پرداختن به آن ها در جلسات رسمی دشوار است. کارمندان باید به بحث و گفتگو های معنا دار بپردازند، تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و در نتیجه تیم بهتری از نظر پویایی به وجود آورند. ابزار های وب کنفرانس این امکان را به آن ها می دهد که از طریق همکاری با همسالان، ایده های خود را مبادله کرده و به بهبود زمینه های شخصی بپردازند.


4. سازگاری با شرایط جدید به وجود آمده و آمادگی برای پذیرفتن آن

به طور منظم و مستقیم، میزبان رویداد های پیش آمده آنلاین باشید. خط مشی ها، رویه ها یا قوانینی را که همه کارمندان به طور معمول از آن ها اطلاع دارند، جهت کاهش ریسک ها، رعایت کنید. اساس کار وب کنفرانس، تحویل ایده آل  است؛ زیرا استفاده از این نرم افزار، راحت و سرعت آن به طور محسوسی زیاد است. جلساتی برای آشنا کردن کارکنان با باگ ها و اشتباهات احتمالی و نکات مربوط به اعمال مقررات جدید در شغل و... برگزار کنید. شما حتی می توانید جلسات زنده را ضبط کنید و آن ها را جهت تقویت و ارتقای سطح علمی به کتابخانه آموزش آنلاین ارجاع دهید.


5. آماده سازی های لازم برای راه اندازی بهتر محصولات

هر یک از اعضای سازمان شما باید برای راه اندازی محصولات بعدی آماده شود و این به دایره وظایف کارکنان فروش محدود نمی شود. کارکنان در بخش خدمات مشتری جهت بهبود میزان رضایت مشتری ها، لازم است که آگاهی لازم در مورد مشخصات و توصیه های لازم برای نگهداری محصولات را دارا باشند، در حالی که تیم انبار باید از نحوه استفاده صحیح از محصولات، ذخیره سازی و دستورالعمل ها و موچودی آگاه باشند. بنابراین، استفاده از نرم افزار وب کنفرانس برای راه اندازی کار توصیه می شود؛ زیرا از این طریق می توان به راحتی، نقش ها و مسئولیت ها را روشن کرد و در نتیجه می توان تقسیم کار بین عوامل را به خوبی به انجام رساند. همچنین این نرم افزار، برای طرح سوالاتی در مورد جزئیات دقیق تر مانند: فروش امتیازات، افزودنی ها و برنامه های خدمات، مناسب است.

از نوازندگان برتر و کارشناسان صنعت دعوت کنید تا میزبان رویدادها باشند و از این طریق نشانگر های فروش خود را به اشتراک بگذارید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که یک فروشنده ممکن است، موارد غیرمتعارف کالای خود یا کالا های تکمیلی خود را بهتر از کارکنان فروش شما کشف کند و متوجه شود.


6. مدیریت عملکرد شریک خارجی

با استفاده از کانال های فروش خارجی و کارمندان مرکز تماس، با شرکای خود، جهت حفظ استاندارد های شرکت، تماس داشته باشید. سکو های آموزشی وب کنفرانس به شما کمک می کند که عملکرد خود را مدیریت کنید و به رفتار های منفی و نارضایتی ها نیز توجه داشته باشید. مثلا، می توانید در صورت مشاهده نمرات پایین رضایت مشتری، منبع و دلیل نارضایتی را ردیابی کرده و مشکل را حل کنید. از آن ها سوالات هدفمندی در رابطه با شیوه های کاری، دانش محصول و مهارت های خدماتی بپرسید و سپس منابع آموزش آنلاین را جهت برطرف کردن شکاف های موجود، فراهم کنید.


7. تسهیل پشتیبانی از راه دور برای هم دوره ای ها و همتایان

احتمالا قبلا از رسانه های اجتماعی و تابلو های LMS استفاده کرده اید و از بحث و گقتگو های این مدلی اطلاع دارید. سیستم عامل های آموزش وب کنفرانس، پشتیبانی از همسالان را به سطح خوبی رسانده است. همکاران می توانند بینش خود را به اشتراک بگذارند، ابراز نگرانی بکنند و به یکدیگر کمک کنند تا موانع روزانه را حل و برطرف کنند. شاید آن ها هر روز صبح برای یک صحبت سریع وارد سیستم شوند و یا برای کشف چچالش های نوظهور، یک جلسه جمع آوری اطلاعات ماهانه تنظیم کنند. این فرصتی برای آن ها است تا در مورد عملکرد شخصی خود تامل کنند و چیز هایی را از یک POV جدید مشاهده کنند، یا به گروه های مربیگری جداگانه تبدیل شوند و در نتیجه در طول یک بحث خصوصی آنلاین، روی شکاف ها و اهداف خاصی متمرکز شوند.


8. بارگزاری آنلاین مطالب خوب آموزشی

ابزار وب کنفرانس برای مدیریت دارایی بسیار مناسب است؛ جون همکاران با استفاده از آن می توانند بازنگری، بررسی و ارائه بازخورد آموزش الکترونیکی را به موقع انجام دهند. به عنوان مثال، آنها میزبان جلسات هفتگی مرور منابع برای به روز رسانی محتوای آموزشی آنلاین و میزبان روش های طوفان مغزی برای استفاده مجدد از ایزرا های آموزش آنلاینی که تا به حال استفاده نشده اند، هستند. که این، بودجه L&D شما را افزایش می دهد و تضمین می کند که کتابخانه آموزش آنلاین JIT شما همیشه مطالب مرتبط و نتیجه مجور دارد.

جلسات ماهانه یا سه ماهه «پاکسازی» که آن را تیم L&D جهت ارزیابی معیار های LMS و برجسته کردن نقاط ضعف، برگزار می کند. بهتر است شما نیز این جلسات را برگزار کنید.

آیا شعبه آن ها به کاربرد های واقعی تری نیاز دارد؟ آیا  آن ها یکسری داده های نظرسنجی دارند که بشود از طرق آن به آمار کم مشارکت کارمندان توجه کرد؟

نرم افزار وب کنفرانس حتی می تواند یک سرمایه گذاری مناسب برای SMB ها به همراه کارمندان سایت نیز باشد؛ زیرا به تیم شما آزادی و انعطاف پذیری لازم را می دهد تا در هر زمان و هر مکان دیگر بتوانید همکاری کنید. آن ها همچنین می توانند متخصصان شخص ثالث را برای غنی سازی محتوای آموزشی آنلاین و بهبود ROI  برای شما فراهم آورند. امیدوارم این مقاله به شما در ایجاد یک پرونده ی تجاری قوی تر کمک زیادی کرده باشد.

راز یافتن بستر آموزش آنلاین ایده آل برای صنعت شما، به حداکثر رساندن کارایی، ساده سازی توسعه مطالب الکترونیکی و تقویت مشارکت کارمندان است.

آیا می خواهید درباره مزایایی که نرم افزار وب کنفرانس برای سازمان شما به ارمغان می آورد، اطلاعات بیشتری کسب کنید؟

گروه با تجربه آموزش مجازی پافکو به شما کمک می کند تا با یک استراتژی آموزش آنلاین اثربخش و ایجاد یک فرهنگ یادگیری در سازمان، نیرو کارتان را آماده یادگیری و کار از راه دور کنید. کافیست روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم درخواست مشاوره رایگان را پر نمایید. کارشناس های تیم پافکو با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
محسن محمدی

نرم افزارهای وب کنفرانس باعث شدن تا در زمینه منابع انسانی فعالان این حوزه بتونن براحتی باهم تبادل تجریات و اطلاعات داشته باشن

0 0

میری

برای کارفرما خیلی خوبه نیرو انسانی خیلی کم تر میشه

0 0

طاهری

به نظرم مدل نیرو ها عوض میشه و کم تررمیشه

0 0

سهیلا زمانی

من به تازگی جایی مشغول شدم که کلاس هاشون رو به صورت انلاین برگزار میکنند واقعا جذاب و راحت هست
فقط نیاز به پشتیبانی قویی دارید

0 0

پارسا مقدم

نرم افزار وب کنفرانس به نظرم افرادی رو بیکار و کسانی دیگه که تخصص دارند وارد شدند

0 0

سجاد بهرامی

خیلی از موارد های برای منابع های انسانی عوض شده و متفاوت تر هست

0 0

هاشمی

با سلام نرم افزار برای وب کنفرانس ها خیلی کاربردی و مفیده

0 0

عسل نوروزی

نرم افزار وب کنفرانس تو راهنما کارمندان و نیرو ها تاثیر خیلی زیادی داره

0 0

ایمانی

واقعا وب کنفرانس و آموزش آنلاین برای شرکت ها کاربردی هست و خوبه مخصوصا شرکت های بزرگی باشه

0 0

ناصر کرمانی

نرم افزار وب کنفرانس برای کارمندان و منابع های انسانی هم خوبه هم بده
تو وب کنفرانس دقت کافی رو تو جلسه نداره و باید یه محیط ارومی داشته باشید ولی از اینورم با توجه به شلوغی زمان بیشتری داری

0 0

اشراقی

نرم افزار وب کنفرانس در آموزش کارمندان و ..نقش زیادی داره ولی لازمش این هست که اطلاعات و درباره وب کنفرانس هم اطلاعاتی داشته باشد

0 0

رئیسی

با سلام و احترام
با نرم افزار وب کنفرانس نیازی به حضور در شرکت نیست و راحت میتونیم آنلاین جلسه خود را برگزار کنیم

0 0

احمدوند

به نظرم نرم افزار وب کنفرانس این روزا نه تنها در واحد منابع انسانی بلکه به کمک تمامی واحد های یک سازمان اومده.

0 0

سپهر

خیلی هم عالی . امکان وبکم برای تعداد 30 نفر وجود دارد یا خیر ؟

1 0

رعنا فعال

سلام
بله امکان 30 وبکم غیر همزمان برای خدمات آموزش مجازی پافکو وجود دارد، اما برای 30 وبکم همزمان باید از خدمات ویژه استفاده کنید.
با تشکر

0 0

ربانی

با شرایط کنونی اکثر سازمان ها از نرم افزارهای وب کنفرانس و برگزاری جلسات مجازی مختلف، اهداف و فعالیت های مربوط به منابع انسانی خود را پیش می برند.
نرم افزار ادوبی کانکت و BigBlueButton دو سیستم برگزاری وبینار خوب هستند

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید