مقالات وب کنفرانس

7 مزیت نرم افزار وب کنفرانس برای مسئولین آموزش مجازی

7 مزیت نرم افزار وب کنفرانس برای مسئولین آموزش مجازی
همه می دانیم که ابزارهای وب کنفرانس در صنعت آموزش مجازی بسیار با ارزش هستند، اما آن ها واقعا چه مزایایی برای دوره های آنلاین شما به همراه دارند؟ در این مقاله، به برترین مزیت های نرم افزار وب کنفرانس را برای متخصصان آموزش مجازی خواهیم پرداخت.

با ادوب کانکت، کلاس برگزار کن!


نرم افزار وب کنفرانس: 7 مزیت مهم آن برای حرفه ای های آموزش آنلاین

در حالی که برقراری ارتباط از طریق پیام های متنی و ایمیل، ترجیح داده می شوند، در عین حال مردم به ارتباط های چهره به چهره و روش های شخصی تر وابسته هستند. برقراری چنین ارتباطی در یک تیم که اعضایش در مکان های جغرافیای متفاوتی هستند، می تواند مشکل ساز باشد.  این جاییست که نرم افزارهای وب کنفرانس و برگزاری وبینار وارد بازی می شوند تا این مشکل را حل کنند. با استفاده از نرم افزارهای وب کنفرانس، تنها با کلیک روی یک دکمه می توانید در جلسات مجازی شرکت کنید، میزبان یک وبینار باشید و با مشتریانی در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید.


1. هزینه های آموزش را کاهش دهید.

پیش از این شما هزینه های زیادی را برای برگزاری کلاسهای حضوری پرداخت کرده اید. نرم افزار وب کنفرانس به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به تامین هزینه رفت و آمد و سفر غیره، میزبان وبینار ها، برنامه های آموزش آنلاین جلسات مربوط به کسب و کار خود باشید. علاوه بر این هزینه مربوط به چاپ مواد آموزشی، می توانید از هزینه اجاره محل نیز اجتناب کنید. جلسه آموزش آنلاین شما تنها با دسترسی به اینترنت، برگزار خواهد شد. این ویژگی برای نیروهای دورکار نیز ایده آل می باشد، اعضای تیم دورکار در نقاط جغرافیایی مختلفی هستند و با این حال همچنان می توانند جلیه برگزار کنند، یا به از طریق اینترنت آموزش های مورد نیاز را دریافت کنند.

کلاس آنلاین رو رایگان امتحان کن!


2. همکاری و مشارکت گروهی را افزایش دهید.

مخاطبان نرم افزار وب کنفرانس، می توانند برای بحث در مورد تصمیمات مهم کسب و کار و یا حتی کار روی پروژه ها از راه دور با یکدیگر ملاقات کنند. برخی از نرم افزارهای وب گنفرانس و آموزش الکترونیکی این قابلیت را دارند که کاربران و دانش آموزان هر زمان نیازی به گفتگو و رفع اشکال داشتند با همکلاسی های مجازی خود در مورد کار خاص یا تکلیف آنلاین، جلسات آنلاین برگزار کنند. اگر نرم افزار وب کنفرانس شما، از ویژگی به اشتراک گذاری فایل ها پشتیبانی نمی کند، می توانید آن را با یک نرم افزار رایگان مدیریت پروژه ادغام کنید.


3. امکان ارائه پشتیبانی انعطاف پذیر داشته باشید.

این یک معامله دو سر سود است. به این ترتیب که با ابزارهای وب کنفرانس نه تنها می توانید به مخاطبین آنلاین خود پشتیبانی شخصی ارائه دهید، بلکه می توانید از یک سیستم پشتیبانی انعطاف پذیر برای آموزش آنلاین متفاوت استفاده کنید. به عنوان مثال، میتوان جلسه ای برای مخاطبینی که در زمینه مشترکی به مشکل برخوردند ترتیب داد، تا در طی آن سوالات و چالش های خودشان را مطرح کنند و مسئولین آموزش و همچنین از یکدیگر راهنمایی و کمک بگیرند. برخی از ابزارهای وب کنفرانس، حتی دارای ویژگی های یکپارچه اشتراک صفحه هستند که به کارکنان پشتیبانی اجازه می دهد تا مسائل را از راه دور اصلاح کنند. قبل از انتخاب نرم افزار وبینار، از ویژگی های مورد انتظار، خدمات پشتیبانی مورد نیاز و امکان برآورده شدن آنها اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال، ویژگی هایی که برای همکاری مجازی یک تیم ایده آل هستند ممکن است برای پشتیبانی یادگیری آنلاین دانش پذیران مفید نباشد.


4. روند آموزش مشتری را برای بخش آموزش شرکت ها ساده می کند.

قبل از روی کار آمدن نرم افزارهای وب کنفرانس، مسئولان آموزش شرکت ها مجبور بودند جلسات آموزش مشتری را برنامه ریزی کنند، یک فضای فیزیکی برای برگزاری جلسات آموزشی در نظر بگیرند و مواد آموزشی را چاپ کند یا به هر طریق فیزیکی دیگری چون سی دی در اختیار مشتری قرار دهند. در حالی که، با ابزار وب کنفرانس، متخصصان آموزش می توانند در فضاهای جلسات مجازی با مشتریان ملاقات کرده و در کسری از زمان با آن ها به تعامل بپردازند. با برنامه های وب کنفرانسی چون ادوب کانکت و بیگ بلو باتن، بدون پرداخت هیچ هزینه ای برای مسافرت و رفت و آمد و محل برگزاری، و با انعطاف پذیری نسبت به برنامه مشتری می توانید کارها را انجام دهید. شما می توانید در طول فرآیند طراحی و توسعه آموزش مجازی به همه آنها دسترسی پیدا کنید تا از بودن آن ها در صفحه وبینار مطمئن شوید، در طول مسیر دوره، بازخوردهای شرکت کننده ها را جمع کنید و در ادامه دوره اعمال کنید.


5. به متخصصان آموزش مجازی اجازه می دهد تا وبینارهای تعاملی و رویدادهای آموزش انلاین را میزبانی کنند.

نرم افزار وب کنفرانس می تواند به شما قدرت میزبانی وبینارهای تعاملی و جذاب را بدهد، به گونه ای که حوصله مخاطبان شما سر نرود. حتی بسیاری از آنها قابلیت هایی چون ثبت نام آنلاین، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل آنلاین دارند تا در کنترل نتایج نیز به شما کمک کنند. مهم است که تعداد جامعه کاربری خود را قبل از خرید نرم افزار وب کنفرانس مشخص کنید، و اگر قصد برگزاری وبینارهایی با تعداد جمعیت بالا را دارید، مهم است که یک بستر آنلاین پیدا کنید که بتواند آن تعداد را در خود جای دهد.


6. تجربه های یادگیری اجتماعی را بهبود دهید.

ابزار برگزاری جلسه مجازی فقط برای توسعه آموزش الکترونیکی نیست. سیستم های وب کنفرانس همچنین می توانند توسط دانشپذیران برای همکاری با هم دوره های خود و به اشتراک گذاشتن تجربیات و بینش های شخصی مورد استفاده قرار گیرند. در واقع، می توانید وب کنفرانس را در طراحی دوره آنلاین خود ادغام کنید تا امکان تجربیات یادگیری اجتماعی را به مخاطبان خود ارائه دهید، تجربیاتی که قطعا تعاملی تر و جذاب تر هستند. این برای دوره های آموزش آنلاین ناهمزمان(آموزش آنلاین آسنکرون) که در آن فراگیران ممکن است از نظر احساسی از تجربه eLearning احساس فاصله داشته باشند، ایده آل است. زیرا این امکان را به شما می دهد تا از راه دور با دیگران تعامل داشته و روی پروژه های آنلاین کار کنند. از بسیاری جهات، ابزارهای کنفرانس آنلاین می توانند به شما در ایجاد یک جامعه آموزش الکترونیکی قوی تر کمک کنند. فراگیران آنلاین می توانند به صورت مجازی جمع شوند و از همدیگر سؤال بپرسند، دغدغه های خود را بازگو کنند، و درک خود را از موضوع مورد نظر گسترش دهند.


7. از موانع و محدودیت های جغرافیایی عبور کنید.

بدون شک ، یکی از مهمترین مزایای کنفرانس تحت وب حذف محدودیت های جغرافیایی است. مهم نیست که اعضای تیم eLearning شما در کدام نقطه از جهان قرار دارند، آنها می توانند با همکاران در ارتباط باشند و با یکدیگر همکاری کنند تا یک دوره آنلاین شگفت انگیز را ایجاد کنند. به همین ترتیب، دانش آموزان آنلاین می توانند به منظور به دست آوردن هرچه بیشتر از دوره آنلاین، به راحتی با همکلاسی های خود و اساتید و ارائه دهنده های دوره آنلاین ارتباط برقرار کنند. اکنون دیگر حتی دانش آموزان آنلاین که در مناطق دور افتاده جهان زندگی می کنند اکنون به آموزش های الکترونیکی فراگیر و با کیفیت دسترسی دارند.

نرم افزار وب کنفرانس، امکان تعامل با تیم توسعه و آموزش مجازی و همچنین فراگیران آنلاین را به شما ارائه می دهد. برای داشتن همه قابلیت ها، یافتن ابزار برگزاری وب کنفرانس مناسب با نیازهای شما، بسیار مهم است. قبل از خرید، دموی نرم افزار مورد نظر را مشاهده کنید، بررسی ها و مرور هایی که افراد دیگر در مورد آن نوشته اند را بخوانید و برای جلوگیری از سعی و خطای غیرضروری، در مورد تمام گزینه های خود تحقیق کنید.

شرکت پافکو ارائه دهنده نرم افزارهای وب کنفرانس زیر می باشد:

  • نرم افزار AdobeConnect (ادوبی کانکت)
  • نرم افزار BigBlueButton (بیگبلوباتن)

این دو مورد از محبوب ترین نرم افزارهای برگزاری وبینار در سرتاسر دنیا می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر کافیست روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم دریافت مشاوره رایگان را پر کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
رونیکا شاکری

توی وب کنفرانس پشتیبانی سرویس دهنده یکی از اصلی ترین موارد هست که باید داشته باشیم

0 0

نجفی

میشه تو تایم های که زمان خالی ای برای کارمندان هست اجرا کرد

0 0

رحمتی

بله اصلا نه محدودیت زمانی داری و نه مکانی حتی میتونی خارج از کشور هم کلاستون رو برگزار کنین

0 0

کرمی

وب کنفرانس ها و کلاس های انلاین واقعا کاربردی و مفید هست

0 0

اسکندری

این امکان وجود داره که نیروها هر جا که باشن حضوری و در ماموریت این امکان وجود داره که همه با هم جلسه برقرار کنن و خودمون رو به روز کنیم

0 0

یوسفی

زمان بیشتری داریم چون نیازی به رفت وبرگشت به کلاس و جلسات نیست

0 0

فتحی

خارج از کشور هم این امکان وجود داره که به وب کنفرانس داخلی استفاده کرد یا باید ایران اکسس داشته باشیم؟

0 0

شریفی

به صرفه بودن هزینه ها یکی از مهم ترین موارد هست

0 0

موسوی

کاملا موافق هستم فقط یک هزینه اولیه داره

0 0

امیر غلامی

البته باید نرم افزار قابلیت و امکانات مناسب هم داشته باشه

0 0

ذولفقاری

یکی راه ها برای ارتباط با مدرسین و مدیران شعبه هم هست که میتونن جلسه هم باهاش بزارن

0 0

بختیاری

هزینه اولیه زیاد هست ولی دیگه نیازی نیست هزینه کنین نیاز به آموزشگاه سیستم و . .. نیست و به مرور هزینه خیلی پایین تر میاد

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید