مقالات وب کنفرانس

برگزاری کلاس آنلاین در نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

معرفی جلسات ادوبی کانکت
آشنایی با محیط یک جلسه مجازی درنرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect ) – مفهوم جلسه آنلاین، کنترل های داخل سیستم، نقش ها و سطح دسترسی ها و کتابخانه های مرتبط.

کلاس آنلاین را با ادوبی کانکت برگزار کن


درباره جلسات مجازی در نرم افزار Adobe Connect

می توان گفت یک جلسه ادوبی کانکت، یک وب کنفرانس زنده برای چندین کاربر می باشد. جلسه مجازی در ادوب کانکت، یک برنامه آنلاین است که شما برای برگزاری جلسه از آن استفاده می کنید. این نرم افزار شامل مولفه ها و پنل های نمایشگر مختلفی است. تعدادی چیدمان جلسه مجازی از پیش ساخته دارد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید، همچنین این امکان را دارید که از یک طرح سفارشی متناسب با نیازهای خود استفاده کنید. اتاق جلسات Adobe connect، اجازه می دهد تا شرکت کننده ها بتوانند در طول جلسه، صفحه ها یا فایل های کامپیوتر خود، چت ها، پخش صوتی یا ویدئویی به اشتراک بگذراند و در فعالیت های آنلاین تعاملی شرکت کنند.

توجه داشته باشید:

اگر با استفاده از سرویس دهنده HTML در یک جلسه adobe connect شرکت می کنید، فقط می توانید صفحه نمایش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در حال حاضر ، شما امکان اشتراک فایل یا تخته سفید را روی HTML ندارید.

اتاق جلسه شما پس از ایجاد، تا زمانی که خودتان آن را حذف کنید، باقی خواهد ماند. محل این جلسه، یک آدرس URL است که هنگام ایجاد جلسه به آن اختصاص می یابد. با کلیک روی این آدرس وارد اتاق جلسات مجازی می شوید. برای برگزاری یک جلسه هفتگی، می توانید از یک اتاق جلسه به طور مکرر استفاده کنید. میزبان می تواند اتاق جلسات را باز بگذارد یا آن را بین جلسات برنامه ریزی شده ببندد. اگر یک جلسه مجازی adobe onnect باز باشد، شرکت کننده ها می توانند در هر زمانی برای مشاهده محتوا وارد آن شوند.


داخل یک جلسه مجازی نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

محتوای یک کلاس مجازی در پوسته هایی نمایش داده می شود که این پوسته ها، پنل هایی حاوی انواع مختلفی از مدیا هستند. پوسته هایی مخصوص که شامل لیستی از شرکت کننده های یک جلسه، یادداشت های جلسه، پوسته چت، فایل ها و ویدئوی به اشتراک گذاشته شده می باشد. میزبان می تواند شرکت کننده ها را از اتاق جلسات اصلی به جلسات کوچکتری بفرستد تا در قالب یک گروه کوچکتر و به عنوان هم گروهی با یکدیگر همکاری کنند.

بخش نمایشگر دوم(Presenter Only)، تنها برای میزبان ها و مجری ها قابل مشاهده است نه شرکت کننده ها. میزبانان و ارائه دهنده ها می توانند از بخش مخصوص ارائه دهنده برای تهیه محتوا جهت اشتراک گذاری با شرکت کننده ها یا مشاهده محرمانه استفاده کنند.

نکته:

برای نمایش بخش Preseter Only، مسیر Meeting > Enable Preseter Only Area را انتخاب کنید.

منوی این بخش شامل گزینه های مختلفی می باشد. فرد میزبان می تواند منوهای جلسه، پوسته ها، صوت و راهنما را ببیند. یک ارائه دهنده یا شرکت کننده در جلسه مجازی فقط منوهای جلسه و راهنما را می بیند. پیام ها و هشدار ها نیز در این گوشه ظاهر می شوند. یک دایره قرمز در نوار فهرست نشان می دهد که میزبان جلسه را ضبط می کند. قفل Secure Sockets نشان می دهد که این کلاس آنلاین از طریق یک سوکت ایمن متصل شده است (تایید هویت سرور میزبان).

توجه داشته باشید که:

ادمین های نرم افزار ادوبی کانکت adobe connect می توانند پوسته، به اشتراک گذاری و دیگر تنظیمات را بر اساس نیاز تغییر دهند. این تنظیمات بر چیدمان اتاق های جلسات و کارهایی که می توانید در اتاق های جلسات انجام دهید تاثیر می گذارد.

معرفی جلسات ادوبی کانکت
گزینه های اتاق جلسه مجازی سیستم ادوبی کانکت برای شرکت کننده ها
معرفی جلسات ادوبی کانکت
گزینه های اتاق جلسه مجازی سیستم ادوبی کانکت برای شرکت کننده ها (کاربر HTML)
معرفی جلسات ادوبی کانکت
گزینه های اتاق جلسه مجازی سامانه ادوبی کانکت برای میزبان ها و شرکت کننده ها


وضعیت اتصال در یک جلسه مجازی نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

در گوشه سمت راست نوار منو، یک نمودار رنگی وضعیت اتصال را به جلسه آنلاین نشان می دهد. این نمودار همچنین اطلاعات دیگری را در مورد اتصال شما بیان می کند.

یک نمونه از وضعیت اتصال را در تصویر زیر مشاهده می کنید. اتصال با استفاده از RTMP یا RTMPS، با نشان دادن یک نماد قفل روی یک نمودار سبز مشخص می شود. وجود یکر "T" بعد از توضیحات Latency، نشان می دهد که اتصال از طریق HTTP تونل شده است. اگر مقدار تاخیر زیاد باشد، جریان های ارسالی (دوربین، اشتراک صفحه و غیره) کمی تاخیر خواهند داشت.

معرفی جلسات ادوبی کانکت
نمونه ای از وضعیت اتصال در جلسه مجازی ادوب کانکت


نقش های مختلف کلاس مجازی در نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

نقش شما، توانایی های شما برای اشتراک گذاری، پخش و سایر فعالیت ها در یک جلسه مجازی نرم افزار ادوب کانکت Adobe connect را تعیین می کند. برای شرکت کننده ها در جلسه آنلاین سه نقش وجود دارد: میزبان، ارائه دهنده و شرکت کننده. اگر از طریق دستگاه تلفن همراه خود در جلسه شرکت کرده اید، نوع نقش از طریق آیکون های مخصوصی به شما نمایش داده می شود.

ایجاد کننده یک جلسه، به طور پیش فرض به عنوان میزبان تعیین می شود. میزبان می تواند نقش شرکت کننده های دیگر را مشخص کند، از جمله می تواند از میان سایر شرکت کننده ها نیز، میزبان جلسه انتخاب کند. ویژگی و امکانات هر نقش به شرح زیر می باشد:


میزبان در نرم افزار نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

میزبان ها می توانند جلسات را تنظیم کنند، میهمانان را دعوت کنند، مطالب را به کتابخانه اضافه کنند، محتوا به اشتراک بگذراند و طرح بندی ها (layouts) را در یک جلسه مجازی اضافه یا ویرایش کنند. آن ها می توانند سایر شرکت کننده ها را به نقش میزبان یا ارائه دهنده در اتاق جلسه منصوب کنند، با تخصیص های بیشتری را به یک شرکت کننده اختصاص دهند. میزبان ها می توانند کنفرانس های صوتی را شروع کنند، آن ها را متوقف کنند، به آن ها بپیوندد یا کنفرانس صوتی را ترک کنند. آن ها همچنین می توانند پخش صوتی را به طور کلی در یک جلسه شروع یا متوقف کنند. آن ها می توانند در یک جلسه آنلاین در ادوب کانکت، گروه کوچک ایجاد کنند و آن ها را مدیریت کنند. همچنین می توانند تمام کارهایی را که یک ارائه دهنده یا شرکت کننده می توانند انجام دهند.


ارائه دهنده در نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

ارائه دهنده ها می توانند مطالب را که قبلا در اتاق جلسات بارگزاری شده اند را از کتابخانه به اشتراک بگذارند. همچنین آن ها می توانند محتوا را از رایانه خود به اشتراک بگذارند. محتوای اشتراکی شامل ارائه های Adobe Presenter (فایل های PPT یا PPTX)، فایل های برنامه فلش (فایل هایی با فرمت SWF)، فایل های پی دی اف، فایل های mp3 و فایل های FLV است. آن ها می توانند صفحه نمایش خود را با همه حاضرین به اشتراک بگذارند، چت کنند و به صورت زنده و صوتی و تصویری ارتباط برقرار کنند. ارائه دهنده های در جلسات ادوبی کانکت، می توانند میکروفون را در سیستم خود قطع کنند


شرکت کننده (ثبت نام شده) در نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

شرکت کننده های ثبت نامی، به مطالبی که ارائه دهنده در جلسه به اشتراک می گذارد دسترسی دارند و می توانند پخش صوتی و تصویری مجری را مشاهده کنند و از چت متنی استفاده کنند. شرکت کننده ها نیز می توانند میکروفن را در رایانه های خود قطع کنند.


شرکت کننده (مهمان) در نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

مهمان در سیستم ادوبی کانکت می تواند مطالبی را که ارائه دهنده به اشتراک می گذارد را ببیند و ارائه صوتی و تصویری او را مشاهده کند و از چت متنی استفاده کند. شرکت کننده های مهمان می توانند میکروفن صوتی رایانه های خود را قطع کنند.


درباره کتابخانه جلسه مجازی در نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )

زبانه جلسات در Adobe Connect Central، شامل سه صفحه برای دسترسی به جلسات است:

  •     Shared Meetings
  •     User Meetings
  •     My meetings

هر صفحه حاوی پوشه ها و فایل هایی با محتوای جلسه و رکورد های می باشد. کابران می توانند محتوا را در صفحه My Meetings ایجاد کنند، صفحه ای که هنگام ورورد به Adobe Connect Central باز می شود. می توانید با دسترسی به مجوز های کتابخانه جلسه، دسترسی به محتوا در سایر پنل ها و صفات را نیز تعیین کنید. مجوزهای کتابخانه برای هر کاربر توسط مدیر Adobe Connect Central تعیین شده است.

محتوای موجود در کتابخانه جلسات، فقط برای استفاده در جلسات در دسترس است. برای در دسترس قرار دادن مطالب برای سایر فعالیتهای آغاز شده در Adobe Connect Central (مانند رویدادها ، سمینارها یا آموزشها) ، مطالب را در کتابخانه محتوا بارگذاری کنید. از طرف دیگر، محتوا را از کتابخانه جلسات به کتابخانه محتوا منتقل کنید.

شرکت پافکو، ارائه دهنده نرم افزارهای آموزش مجازی، جدیدترین نسخه های نرم افزار Adobe Connect با پشتیبانی کامل خدمت هم وطنان عزیز ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان و مشاهده دموی نرم افزار ادوب کانکت از طریق فرم درخواست مشاوره رایگان با ما در تماس باشید!

کافیست روی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و فرم مربوط را پر نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

شرکت پافکو علاوه بر امکان خرید لایسنس نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect )، گزینه دیگری را نیز پیشنهاد می کند. اگر به هر دلیلی بودجه محدودی دارید و یا به دنبال برگزاری جلسات مجازی و کلاس آنلاین به صورت ارزان تر هستید، می توانید از گزینه اجاره نرم افزار وبینار پافکو استفاده کنید.

در صورت تمایل برای اجاره نرم افزار وب کنفرانس می توانید با کلیک روی دکمه زیر به صفحه  اجاره کلاس مجازی مراجعه کرده و پکیج های مختلف اجاره وب کنفرانس و لیست قیمت ها را مشاهده کنید.

اجاره نرم افزار وب کنفرانس
نظرات کاربران
مرادی

برای برگزاری کلاس انلاین درسته که ادوبی کانکت نیاز به لایسنس میخواد ؟

0 0

اشکان محمدی

برای برگزاری کلاس آنلاین در نرم افزار ادوب کانکت چه چیز های لازم هست

0 0

ذولفقاری

نیاز به سیستم خانگی یا لپتاپ ، وبکم ، میکروفن و یه اینترنت پرسرعت
بعد از اون میتونی اجاره کنی وکلاستون رو برگزار کنین

0 0

سمانه

برای برگزاری کلاس آنلاین بهترین گزینه نرم افزار ادوب کانکت هست چون به صرفه و سبک تر هست

0 0

محمد جعفری

جلسات آنلاین با ادوبی کانکت امکان ارسال تصویر من نیست

0 0

نازنین افشاریان

تو شرایط کرونا ما به کمک نرم افزار ادوبی کانکت کلاس های آنلاینمون رو برگزار میکنیم و انصافاً خیلیم راضی هستیم.

0 0

بخشی

چجوری میتونم کلاس انلاین راه اندازی کنم

0 0

سعیده

ممنون از آموزش های خوبتون و راهنمای کامل ادوبی کانتکت

1 1

ناهید

سلام
منظورتون از ادوبی کانتکت ، نرم افزار ادوب کانکت بود!!

1 0

سین

مهم نیته :)))))))))))))
ادوبی کانتنت و ادوبی کانکت فرقی نداره

1 0

رئیسی

سلام وقت بخیر
هنگام برگزاری کلاس در نرم افزار ادوب کانکت پیام ها را در قسمت چت با تاخیر میبینم با این که اینترنتم مشکلی ندارد ، به نظرتون مشکل چیه؟

1 0

شیما

سلام به احتمال زیاد اینترنتتون مشکل داشته
در هنگام استفاده از ادوبی کانکت چه وی پی انی روشن می کنید؟

2 0

میرزایی

منتظر همه آموزش های ادوبی کانکت هستم، دستتون درد نکنه

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید