مقالات برچسب دار

بهترین-نرم-افزارهای-مدرسه-در-جهان

بهترین نرم افزارهای مدرسه در جهان

نرم افزار مدیریت مدرسه که شامل جنبه های مختلف مدیریتی است، و اجازه می دهد تا بسیاری از وظایف اداری یک موسسه آموزشی را به صورت خودکار انجام دهند.
ادامه مطلب

15-ویژگی-بسیار-موثر-و-مهم-نرم-افزار-مدیریت-مدرسه

15 ویژگی نرم افزار مدیریت مدرسه

مدیریت امور مدرسه در این دنیایی که به سرعت پیش می رود و رشد می کند، اصلا آسان نیست. برای مدیریت بهتر مدرسه و ایجاد حس اطمینان در والدین از امنیت و پیشرفت فرزندان خود، امروزه مدارس از نرم افزار مدیریت مدرسه استفاده می کنند.
ادامه مطلب

آموزشگاه مجازی

8 نکته کلیدی آموزشگاه مجازی


یک مدرسه آنلاین ( آموزشگاه مجازی، e-school ، مدرسه سایبری) به طور کامل نکات کلیدی و مطالب آموزش را در بستر اینترنت به دانش آموزان می آموزد. آموزشگاه مجازی به معنای آموزشی از طریق یک یا چند تکنولوژی جهت ارائه مطالب آموزشی به دانش آموزان استفاده می کند، به خصوص دانش آموزانی که به معلم دسترسی ندارند.

ادامه مطلب

پورتال آموزشگاه

ویژگی های یک پورتال آموزشگاه کامل

پورتال آموزشگاه و نرم افزار مدیریت مدرسه (SMS) دو اصطلاح بسیار نزدیک به هم هستند و اغلب مردم٬ آنها را با هم اشتباه میگیرند و به جای هم به کار میبرند. ممکن است با یک وضعیت مواجه شوید که شما بهترین گزینه را برای آموزشگاه خود ندانید زیرا شما نمیتوانید بفهمید که هر کدام از این نرم افزارها چطور کار میکنند! بنابراین آشنایی با تفاوت بین این دو اصطلاح بسیار مهم است.در این مقاله ابتدا به تفاوت بین این دو اصطلاح میپردازیم و سپس در رابطه با ویژگی های یک پورتال آموزشگاه کامل بحث میکنیم.

ادامه مطلب

پورتال آموزشگاهی

انواع پورتال آموزشگاهی

بخش آموزش٬ بخشی است که تقریبا ۷۴% جمعیت جهان به آن میپردازند و برایشان مهم است. بنابراین این بخش٬ یکی از قدیمی ترین و پر جمعیت ترین بخش ها در  تاریخ بشریت است. سیستم مدیریت مدرسه به نظر می آید که در اواخر سال ۳۸۵ قبل از میلاد به وجود آمده است. این سیستم ٬به ویژه در هند باستان٬ چین باستان٬ روم باستان و یونان باستان وجود داشته است. البته پیشرفت هایی در روش های تدریس به مرور زمان صورت گرفت.
ادامه مطلب

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت آموزشگاه

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت آموزشگاه

با مقایسه آموزش مجازی و حضوری به این نتیجه میرسیم که آموزش به روش سنتی وقت گیرتر و دشوار تر است. فرایند چک کردن لیست حضور وغیاب، وارد کردن اطلاعات مربوط به دانش آموزان، ثبت نام و گرفتن شهریه به صورت حضوری وقتگیر است و احتمال اشتباه در این روش زیاد است. همچنین دانش آموزان راهی را پیدا می کنند که معلمان برای دوستانشان به جای غیبت، حضوری بزنند و معلمان هم میتوانند کمتر از استانداردی که باید تدریس نمایند، تدریس کنند. از طرفی مدیریت آموزشگاه یک کار بسیار دشوار برای مدیر موسسه است زیرا تعداد زیادی از داده ها و اطلاعات مربوط به دانش آموزان و کارمندان موجود است که باید روزانه مرتب شوند. نرم افزار مدیریت آموزشگاه (SMS) به عنوان یک راه حل برای چنین مشکلات مدیریتی ایجاد شده است.