مقالات برچسب دار وب کنفرانس Web conference

استفاده از وب کنفرانس برای جلوگیری از گسترش کرونا در ایران

استفاده از وب کنفرانس برای جلوگیری از گسترش کرونا در ایران

وجود ویروس کرونا اولین بار در تاریخ 1 اسفند در ایران تشخیص داده شد و در طی دو روز گذشته مبتلایان و حتی تلفات آن به رقم بالایی رسیده است. علاوه بر استان قم، استان های دیگری مثل تهران، اراک، گیلان، مازندران نیز درگیر این ویروس شده اند. وب کنفرانس و کاربرد آن در صنعت سلامت و  پزشکی از راه دور می تواند چه کمک هایی در مقابل گسترش اپیدمی کرونا ارائه دهد؟ علاوه بر این جایگزینی جلسات مجازی به جای جلسات حضوری، آموزش از راه دور به جای آموزش حضوری و دورکاری از طریق اینترنت به جای حضور در شرکت ها و ادارات تا چه میزان عملی و البته موثر است؟
ادامه مطلب

35 نکته برای برگزاری بهتر کلاس آنلاین(قسمت اول)

35 نکته برای برگزاری بهتر کلاس آنلاین(قسمت اول)

اگر شغل شما در زمینه آموزش الکترونیکی است، اگر قصد راه اندازی و برگزاری کلاس آنلاین دارید، این پست سرشار از اطلاعات ارزشمندی برای شما می باشد. 35 ایده برای تدریس مجازی که می توانند سطح آموزش مجازی شما را تا حد زیادی بهبود دهند.
ادامه مطلب

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

بهترین نرم افزار وب کنفرانس کدام است؟ نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین چه ویژگی هایی می بایست داشته باشد؟ آیا به نظر شما هم پیدا کردن یک نرم افزار مناسب وب کنفرانس و وبینار مانند تلاش برای پیدا کردن سوزن در انبار کاه است؟ در این مقاله، برترین ابزار های نرم افزار وب کنفرانس که می توانید برای استفاده در آموزش مجازی خود استفاده کنید، معرفی خواهد شد.

ادامه مطلب

مشاوره از راه دور

مشاوره از راه دور

مشاوره فرایندی است که بین یک مشاور حرفه ای و یک مشتری انجام می شود که مشاور از استراتژی های مختلف برای کمک به فرد برای رسیدن به اهدافش استفاده می کند. با این حال٬ از زمان ظهور تکنولوژی٬ می توان مشاوره از راه دور انجام داد و زمینه را برای تسهیل دسترسی به این سرویس مهم فراهم میکند. مشاوره از راه دور (tele-counseling) که به عنوان e-therapy یا e-counseling هم شناخته می شود. فرایند ارائه خدمات مشاوره به صورت آنلاین از طریق اینترنت است. خدمات از طریق یک پلت فرم سازگار با HIPAA ارائه می شود که به ما امکان می دهد با یک سرور اینترنتی امن و خصوصی کار کنیم. به این شکل نیازی نیست که مشتریان زمان زیادی را جهت آمدن به دفتر مشاور از دست دهند.

ادامه مطلب

 باید ها و نباید ها در استفاده از ویدیو کنفرانس

باید ها و نباید ها در استفاده از ویدیو کنفرانس

به واسطه پیشرفت فناوری، امروزه هر کسی در جهان می تواند یک کنفرانس ارائه دهد. ابزارهای کنفرانس از راه دور، راهی عالی برای حضور افرادی است که نمی توانند به طور فیزیکی به یک جلسه ملحق شوند. در استفاده از ویدیو کنفرانس مانند هر فناوری و روش دیگری قواعد و باید و نباید هایی وجود دارد.

ادامه مطلب

کاربرد ویدئو کنفرانس برای کسب و کار

کاربرد ویدئو کنفرانس برای کسب و کار

در دورانی زندگی می‌کنیم که ارتباط انسان‌ها با فناوری خیلی زیاد شده است. با پیشرفت فناوری ارتباطی، اکنون به روش‌های پیچیده‌تر و موثرتری در حوزه ارتباطات دسترسی داریم. مردم می‌توانند از طریق رسانه‌های الکترونیکی و ویدئو کنفرانس با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و این امر راه را برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها برای همکاری بهتر با همکاران و کارمندان فراهم کرده است. راه‌های زیادی وجود دارد که در آن جلسات و کنفرانس ها می‌توانند به گونه‌ای برگزار شوند که شرکت‌کننده‌ها در مکان‌های مختلفی باشند. فناوری ما را قادر ساخته است تا هر زمانی و در هر نقطه از جهان، با افرادی که دوست داریم ارتباط برقرار کنیم.
ادامه مطلب

مزایای وب کنفرانس

مزایای وب کنفرانس در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

یکی از معایب عمده دور کاری این است که کارگران از راه دور از تعاملات روزانه در دفتر با کارکنان دیگر خسته شده و منجر به احساس جدا شدن از تیم و شرکت به طور کلی می شوند. پس چگونه شرکت ها می توانند به کارکنان دور کاری خود کمک کنند تا قدرتمند شوند و به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از تیم احساس کنند. فناوری های وب کنفرانس شامل اکثر برنامه های کاربردی مورد نیاز برای تبادل اطلاعات است . یاد بگیرید چگونه می توانید به افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها کمک کنید
ادامه مطلب

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس چیست

آیا وب کنفرانس و کنفرانس ویدئویی یکسان هستند؟ اگر نه، تفاوتها در چیست؟وب کنفرانس چیست؟ کدام یک از آنها برای استفاده در جلسات کاری بهتر است؟ برای راه اندازی ویدئو کنفرانس تحت وب چه باید کرد؟

به احتمال زیاد اگر با هر یک از این محصولات آشنایی کافی نداشته باشید، نتوانید به طور خلاصه به این سوالات پاسخ دهید. با توجه به این که هر نوع آموزش ابزار خاص خود را احتیاج دارد در آموزش مجازی نیز نیازمند ابزار خاص این سبک آموزشی هستیم دراین مقاله قصد داریم دو نوع از این ابزارها به نام های ویدئو کنفرانس تحت وب و وب کنفرانس را معرفی کرده و با عملکرد هریک آشنا شویم.

ادامه مطلب

راه اندازی وب کنفرانس

10 نکته ضروری در راه اندازی و استفاده از وب کنفرانس

سیستم وب کنفرانس (Web conference) یا سیستم وبینار یک گزینه ی مطلوب برای کسب و کار ها و برگزار کننده های دوره های آموزشی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی می باشد. استفاده از وب کنفرانس سبب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، چرا که نیاز به سفر کارمندان و دانشپذیران به نقاط مختلف کشور و جهان برای شرکت در جلسات را حذف می کند، به عبارت دیگر در سیستم وب کنفرانس (Web conference) نیاز به حضور فیزیکی در جلسات نیست.
ادامه مطلب

بررسی سیستم وب کنفرانس در یک نگاه

بررسی سیستم وب کنفرانس در یک نگاه

سیستم وب کنفرانس به طور فزاینده ای به گزینه ای مناسب برای تجارت تبدیل شده است که می خواهند در وقت و پول صرفه جویی کنند و نیازی به پرواز کارمندان به سراسر جهان برای  شرکت در جلسات نیست در واقع نیاز به برقراری تماس  و حضور فیزیکی نیست.
ادامه مطلب

نرم افزار وب کنفرانس ادوبی کانکت Adobe Connect چیست

نرم افزار وب کنفرانس ادوبی کانکت Adobe Connect چیست ؟

اکنون بیش از هر زمان دیگری، مردم به همکاری موثر با همکاران، شرکا و مشتریان - در سراسر جهان و از طریق تمام  دستگاه ها نیاز دارند. به دلیل بالا رفتن نیاز به برگزاری کلاس های مجازی آنلاین با نرم افزار Adobe Connect ادوبی کانکت و برگزاری جلسات آنلاین سایت های آموزش مجازی روز به روز افزایش چشمگیری داشته است بطوریکه در ابزار گوگل ترند به عنوان 10 ترند برتر در  حوزه برگزاری کلاس آنلاین، نرم افزار Adobe connect  ادوبی کانکت را شناسایی کرده است
ادامه مطلب

اهمیت آموزش مجازی

دلایل اهمیت نرم افزار آموزش مجازی lms (ال ام اس) چیست؟

دو نرم افزار آموزش مجازی LMS و وب کنفرانس در آموزش مدرن نقشی کلیدی بازی می کنند. با فراگیر شدن موضوع فناوری کامپیوتر و استفاده از بستر اینترنتی، موضوع وب کنفرانس یا جلسات آنلاین مطرح شد. نرم افزار LMS مدیریت و آرشیو اطلاعات و محتوا و ارتباط آفلاین را بعهده دارد و سیستم وب کنفرانس برای جلسات آنلاین و وبینارها استفاده می شود، اما تلفیق این 2 سیستم عملکرد و اثربخشی آموزش الکترونیکی را به شکل چشم گیری افزایش می دهد. در ادامه به برسی اهمیت آموزش مجازی می پردازیم. با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب