مقالات برچسب دار آموزش از راه دور

تولید دوره آموزش مجازی

6 روش برای استفاده از ِDrag And Drop در تولید دوره آموزش مجازی

Drag And Drop چیست؟ اگر به دنبال روش های جدید برای یادگیری تعاملی تر در دوره های آموزش الکترونیکی خود هستید، در این مقاله، چند ایده برای استفاده خلاقانه از Drag And Drop در طراحی دوره آموزشی و تولید محتوای الکترونیکی را معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها، آموزش آنلاین تبدیل به فعالیتی همه جانبه، جذاب و فوق العاده مهیج برای همه دانش پذیران سازید.

ادامه مطلب

 حل چالش های یادگیری در دورکاری

4 روش سامانه LMS، برای حل چالش های یادگیری در دورکاری

آموزش مجازی نیز چالش‌های خود را دارد. یکی از مهم‌ترین چالش ها این است که تعامل حضوری و مستقیم بین دانشجویان و اساتید کاهش می‌یابد. این موضوع می‌تواند در فهم درست مفاهیم و یادگیری عمیق تأثیر منفی داشته باشد. همچنین، برخی افراد ممکن است به دلیل نداشتن تنظیم و انضباط کافی، در این نوع آموزش از دست بروند.

با این حال، با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، آموزش مجازی به شکلی پیشرفته‌تر و بهتر در دسترس است. از طریق نرم افزارها و پلتفرم‌های آموزشی آنلاین، دانشجویان می‌توانند با استفاده از ویدیوها، تمرینات تعاملی و ارتباط با اساتید، تجربه آموزشی مفیدی را کسب کنند.

ادامه مطلب

With distance education in coronavirus outbreaks

با آموزش از راه دور، در شیوع ویروس کرونا، با خیال راحت در خانه بمانید

اهمیت آموزش از راه دور و البته فراهم کردن شرایط دورکاری با شیوع ویروس کرونا خود را بیش از پیش نشان داده است. دانشمندان پیش بینی می کند که از این پس باید منتظر همه گیری های بیشتری باشیم. این پیش بینی ها در مورد افزایش نرخ همه گیری ها هشداریست تا آموزشگاه ها و سازمان ها خود را برای این گونه شرایط تجهیز کنند. در این مقاله یک راهنمای مختصر در مورد ابزارهایی که در این شرایط کارگشا هستند آماده کرده ایم.
ادامه مطلب

افزایش تاثیر آموزش الکترونیکی موفق

۵ استراتژی جهت افزایش تأثیر آموزش الکترونیکی موفق و توسعه برنامه‌ها

افرادی که وظیفه آموزش و توسعه برنامه ها را در تجارت ها بر عهده دارند، هر سال بیش از سال گذشته در زمینه یادگیری اینترنتی سرمایه گذاری می کنند. در واقع آموزش آنلاین در بهبود عملکرد کارکنان نقش بسزایی دارد. به دنبال چنین آموزش هایی، تجارت ها شاهد رشد روز ‌افزون عملکرد کارکنان و دست یابی به نتایج رضایت بخشی خواهند بود.
ادامه مطلب

برترین ابزارهای آموزش آنلاین

برترین ابزارهای آموزش آنلاین

بهترین ابزارهای آموزش آنلاین کارکنان را که شرکت های مختلف در سرتاسر جهان از آن ها برای آموزش استفاده می کنند را انتخاب کرده ایم و در این مقاله آن ها را به شما معرفی می کنیم. 
ادامه مطلب

کلید آینده آموزش الکترونیکی

کلید آینده آموزش الکترونیکی در دست چه تکنولوژی هایی است؟

می خواهیم نگاهی به تکنولوژی هایی که به نظر می آید نقش مهمی در تحول و آینده آموزش الکترونیکی خواهند داشت، بیندازیم. با پافکو همراه باشید.

ادامه مطلب

بازگشت سرمایه در آموزش مجازی

بازگشت سرمایه در آموزش مجازی

کاربرد آموزش مجازی برای کسب و کارها در سراسر جهان توسط شرکت های بزرگی پذیرفته شده است و تعداد شرکت هایی که مایل به سرمایه گذاری در یک برنامه یادگیری آنلاین و آموزشگاه مجازی هستند، سالانه افزایش می یابد. در ادامه این مطلب با پافکو همراه باشید تا بیشتر درباره ی بازگشت سرمایه در آموزش مجازی بیاموزید.
ادامه مطلب

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس

کاربرد وب کنفرانس در صنعت آموزش مجازی چیست؟ چه نرم افزار های وب کنفرانسی برای آموزش آنلاین وجود دارد؟ در این مقاله به مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

چشم انداز های یادگیری موبایلی

چشم انداز های یادگیری موبایلی

یادگیری موبایلی در دنیای امروز رواج بسیاری زیادی دارد. و این نتیجه عصر دیجیتال است. عصر همیشه در حال تغییر دیجیتال! اما همه چیز در دنیا دو جنبه دارد. جنبه مثبت و جنبه منفی. یادگیری موبایلی هم از این موضوع مستثنی نیست. با ما همراه باشید تا مزایا و معایب یادگیری موبایلی را بررسی کنیم.
ادامه مطلب

ضرورت آموزش الکترونیکی و حرکت به سمت آن

ضرورت آموزش الکترونیکی و حرکت به سمت آن

ورود کامپیوترها به زمینه کسب و کار، دنیای امروز را به کلی متحول نموده است. این موقعیت الزاماتی را می طلبد که ناگزیر باید به آن مجهز شد. یکی از این قابلیت ها آموزش الکترونیکی یا ال ام اس و نهادینه کردن آن در سازمان است.
ادامه مطلب

موانع آموزش الکترونیکی چیست؟

موانع آموزش الکترونیکی چیست؟

آموزش الکترونیکی روشی نوین برای اجرای مراحل مختلف فرآیند آموزش و یادگیری است. آموزش الکترونیکی از ابزارهای مختلف و تکنولوژی آموزشی استفاده می کند تا دوره های آموزشی بهتری را ارائه دهد.
ادامه مطلب

10 ویژگی اموزش الکترونیک که هر کسی باید بداند

10 ویژگی اموزش الکترونیک که هر کسی باید بداند

چه آموزش در داخل کلاس های درس انجام شود چه در خارج کلاس های درس، استفاده از رایانه ها و اینترنت ، یک بخش واقعی و مهم از اموزش الکترونیک را شکل می دهد.

ادامه مطلب

آزمون آنلاین

8 فرمت جذاب آزمون آنلاین برای دوره های آموزش مجازی

تولید کننده ها و طراحان دوره های آموزش آنلاین اغلب درگیر ایجاد آزمون آنلاین و طراحی سوالات آموزش الکترونیکی نیز می شوند. در ادامه این مطلب 8 فرمت سوال آزمون آنلاین تعاملی و قالب های آماده برای استفاده برای ساختن آزمون های آنلاین معرفی می کنم.

ادامه مطلب

نکات مهم موفقیت در ازمون مجازی

21 نکته برای موفقیت در آزمون مجازی

با گسترش آموزش الکترونیکی، فرآیند ارزیابی و امتحان گرفتن نیز به سمت آزمون مجازی می رود. موفق شدن در یک آزمون مجازی مهارت های خاص خود رو می طلبد و برای کسب آن لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید که در ادامه مقاله تعدادی از این نکات بحث می شود.
ادامه مطلب

آموزش از راه دور و مزایای آن

آموزش از راه دور و مزایای آن

آموزش از راه دور چیست؟ آموزش از راه دور در مدارس و موسسات، تنها راه کمک به آموزش مجازی کسانی است که به هردلیلی از تحصیل و آموزش در محیطهای آموزش حضوری جا مانده اند و یا بدنبال شروع و یا تکمیل روند آموزشی خویش با استفاده از این شیوه ای نوین می باشند. علی رغم اینکه در شیوه آموزش حضوری بسیاری از فراگیران مبادرت به یادگیری می نمایند لیکن همچنان هستند کسانی که بدلیل مشغله و عدم امکان کسب دانش و تجربه نمی توانند به مدرسه عادی و یا دانشگاه یا موسسات آموزشی به شکل حضوری جهت ادامه تحصیل بروند.

ادامه مطلب

انواع یادگیری الکترونیکی

انواع سیستم های آموزش الکترونیکی کدامند ؟

سیستم آموزش الکترونیکی چیست؟ اینترنت به عنوان منبعی برای توسعه آموزش و پاسخ به نیازهای افراد به شمار می رود. با رشد اینترنت و روی کار آمدن یادگیری الکترونیکی هر روزه درخواست های متعددی مبنی بر ترکیب آموزش الکترونیکی و سنتی  به دست مسئولان این حوزه می رسد. برخی از کارشناسان آموزشی، انواع یادگیری الکترونیکی را با توجه به ابزارهای یادگیری شناسایی کرده اند، در حالی که برخی دیگر تمرکز خود را بر معیارهای مختلف مانند همزمانی و محتوای یادگیری قرار داده اند. در این مقاله، ما تمام این یافته ها را بررسی می کنیم.
ادامه مطلب