مقالات برچسب دار LMS

 حل چالش های یادگیری در دورکاری

4 روش سامانه LMS، برای حل چالش های یادگیری در دورکاری

آموزش مجازی نیز چالش‌های خود را دارد. یکی از مهم‌ترین چالش ها این است که تعامل حضوری و مستقیم بین دانشجویان و اساتید کاهش می‌یابد. این موضوع می‌تواند در فهم درست مفاهیم و یادگیری عمیق تأثیر منفی داشته باشد. همچنین، برخی افراد ممکن است به دلیل نداشتن تنظیم و انضباط کافی، در این نوع آموزش از دست بروند.

با این حال، با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، آموزش مجازی به شکلی پیشرفته‌تر و بهتر در دسترس است. از طریق نرم افزارها و پلتفرم‌های آموزشی آنلاین، دانشجویان می‌توانند با استفاده از ویدیوها، تمرینات تعاملی و ارتباط با اساتید، تجربه آموزشی مفیدی را کسب کنند.

ادامه مطلب

With distance education in coronavirus outbreaks

با آموزش از راه دور، در شیوع ویروس کرونا، با خیال راحت در خانه بمانید

اهمیت آموزش از راه دور و البته فراهم کردن شرایط دورکاری با شیوع ویروس کرونا خود را بیش از پیش نشان داده است. دانشمندان پیش بینی می کند که از این پس باید منتظر همه گیری های بیشتری باشیم. این پیش بینی ها در مورد افزایش نرخ همه گیری ها هشداریست تا آموزشگاه ها و سازمان ها خود را برای این گونه شرایط تجهیز کنند. در این مقاله یک راهنمای مختصر در مورد ابزارهایی که در این شرایط کارگشا هستند آماده کرده ایم.
ادامه مطلب

مهم ترین نکات در گزارش های سیستم lms

مهم ترین نکات در گزارش های سیستم LMS

سیستم های LMS در بخش آموزش موثر هستند، زیرا بینش هایی مبتنی بر داده ها را در اختیار معلمان می گذراند که به آن ها کمک می کنند.

اگر قرار است یک LMS به شما در اجرای آموزش آنلاین کمک کند، گزارش LMS نشان می دهد که آیا در تلاش های آموزشی خود موفق هستید یا خیر. به لطف گزارش‌های LMS، معیارهای کلیدی برای اندازه‌گیری یادگیری الکترونیکی و ارزیابی فراگیران به دست می‌آورید.

ادامه مطلب

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS

سازمان های برتر به طور فزاینده ای از یادگیری اجتماعی با سیستم LMS بهره می برند تا برنامه های آموزشی خود را جذاب تر و جذاب تر کنند. سیستم LMS ای که به طور کلی یاد گیرنده ها را درگیر یادگیری اجتماعی کند، میزان تجربه ی یادگیری را افزایش می دهد و همچنین مشارکت بیشتر یاد گیرنده ها را به همراه خواهد داشت.

ادامه مطلب

پیاده سازی ال ام اس

نصب و اجرای موفق سیستم LMS

پیاده سازی موفق یک سیستم ال ام اس یکی از دغدغه های اصلی سازمان ها و آموزشگاه های مجازی در زمینه خرید و مدیریت سیستم مدیریت یادگیری است. در این مقاله به نکات پیاده سازی سیستم ال ام اس و مراحل آن پرداخته شده است.
ادامه مطلب

پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی lms

نکات راه اندازی و پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی lms

سیستم مدیریت آموزشی LMS، نرم افزاری است که فعالیت آموزش گیرنده را ثبت و پیگیری می کند. به عبارت دیگر، این سیستم، روند یادگیری و آموزش را به طور خودکار مدیریت می کند. با توجه به نقش مهم و حیاتی سیستم مدیریت آموزشی LMS در فرایند توسعه آموزش، نیاز به استفاده از ساختار استاندارد در ایجاد و پیاده سازی چنین سیستم هایی کاملاً ضروری می باشد. در ادامه با پافکو همراه باشید تا بیشتر درباره راه اندازی سیستم lms بیاموزید.
ادامه مطلب

سامانه مدیریت یادگیری چیست؟ lms هوشمند تر

سامانه مدیریت یادگیری چیست؟ lms هوشمند تر

با پیشرفت تکنولوژی و IT، در بخش فناوری آموزشی نیز، نرم افزار آموزش مجازی یا همان نرم افزار LMS توسعه یافت که می تواند بسیاری از کارهای مربوط به آموزش و یادگیری را مدیریت کند.

ادامه مطلب

13 نکته در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS

13 نکته در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS

خرید نرم افزار LMS همواره یکی از دغدغه های مشتریان و خریداران نرم افزار است. موارد زیادی در خرید نرم افزار LMS مهم هستند مانند قیمت، مراحل نصب، پشتیبانی مناسب نرم افزار و غیره. در این مقاله به برخی از این نکات مهم پرداخته ایم:
ادامه مطلب

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی

7 نکته برای غلبه بر موانع سرمایه گذاری و پیاده سازی ال ام اس سازمانی

انتخاب و خرید lms ال ام اس سازمانی مناسب، به دلیل وجود انواع lms گزینه های زیاد به اندازه کافی سخت است. اما حتی بعد از انتخاب یک سامانه ال ام اس ایده آل، موانع سرمایه گذاری و اجرایی بسیاری ممکن است پیش آید. سعی ما در این مقاله این است که به شما در مقابله با این موانع کمک کنیم تا برنامه و سایت آموزش آنلاین خودتان را راه اندازی کنید.

ادامه مطلب

آیا سیستم ال ام اس منبع باز برای سازمان شما مناسب است؟

آیا سیستم ال ام اس منبع باز برای سازمان شما مناسب است؟

انتخاب بهترین سیستم ال ام اس فرآیند پیچیده ای است. این فرآیند با ارزیابی عمیق اهداف اموزش انلاین شما، نیازهای آموزشی و توانایی های تیم L & D شما آغاز می شود. این مقاله دارای 7 سؤال است که پرسیدن آن ها به شما کمک می کند مشخص کنید که کدام سیستم lms می تواند برای سازمان شما مناسب است.

ادامه مطلب

پشتیبانی سامانه lms

7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms

از چت های زنده گرفته تا کتابخانه های آموزش آنلاین، طیف گسترده ای از گزینه های پشتیبانی سامانه lms وجود دارد. در این مقاله، 7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms خواهم گفت تا آن ها را در انتخاب بعدی سیستم مدیریت یادگیری بعدی خود در نظر بگیرید.

ادامه مطلب

10 ویژگی اموزش الکترونیک که هر کسی باید بداند

10 ویژگی اموزش الکترونیک که هر کسی باید بداند

چه آموزش در داخل کلاس های درس انجام شود چه در خارج کلاس های درس، استفاده از رایانه ها و اینترنت ، یک بخش واقعی و مهم از اموزش الکترونیک را شکل می دهد.

ادامه مطلب

تصویر برای آموزش الکترونیکی

7 نکته برای انتخاب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی شما

در این مقاله، نگاهی دقیق تر به چگونگی انتخاب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی خواهیم داشت. راهنمایی ها و نکات مهمی را خواهم گفت که به شما در انتخاب تصاویری ایده آل برای ارائه آموزش الکترونیک شما کمک کند، به طوری که بتوانید محتوای آموزش الکترونیکی که هم از نظر آموزشی ارزشمند باشد و هم همه جانبه باشد را ایجاد کنید.

ادامه مطلب

مدیریت یادگیری با نرم افزارهای LMS

مدیریت یادگیری با نرم افزارهای LMS

چرا سازمان های آموزش عالی نیاز به استفاده از فناوری آموزش الکترونیکی دارند؟ چرا مدیریت یادگیری با نرم افزارهای LMS به یک امر لازم در اداره موسسات آموزش عالی تبدیل شده است؟
ادامه مطلب

گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن چیست و چه کاربردی در آموزش الکترونیکی دارد؟

بشر در طول تاریخ بازی های مختلفی را اختراع کرده اند. انسان ها همیشه یک نوع بازی برایشان بسیار پرشور است به عنوان مثال٬ یکی بسکتبال را بسیار دوست دارد٬ یکی شطرنج را و یکی بازی های ویدئویی را. بازی ها قدرت فوق العاده ای دارند و احساسات مختلفی را در افراد ایجاد میکند.  شما درگیر بازی میشوید و میخواهید که بازی را ادامه دهید و در نهایت از نتیجه بازی احساس رضایت پیدا کنید. یک بازی که به درستی طراحی شده باشد میتواند بر انگیزه افراد تاثیر بگذارد و افراد را علاقه مند کند و این اصلی ترین عنصر در یادگیری الکترونیکی است و برای اینکار نیاز به استراتژی های گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیکی دارید.  

ادامه مطلب

نرم افزار مودل moodle چیست | امکانات نرم افزار مودل moodle

نرم افزار مودل moodle چیست | امکانات نرم افزار مودل moodle

نرم افزار مودل چیست؟ مودل در سال ۲۰۰۲ توسط مارتین دوگیزهام طراحی و به عنوان یک پلتفرم برای آموزش آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از مودل باعث تعامل٬ بحث و همکاری میشود. در پاسخ به این سوال که مودل چیست، باید به شما بگوییم که Moodle محبوب ترین و پرکاربردترین سیستم مدیریت یادگیری (LMS) در جهان است. چرا؟ زیرا Moodle LMS یک راه حل مدیریت آموزشی قابل انعطاف، منبع باز و رایگان برای دانلود است. Moodle با 68 میلیون کاربر و 55000 سایت Moodle در سراسر جهان مستقر شده و یک پلت فرم آموزش الکترونیکی کاربر پسند است که به نیازهای یادگیری و آموزش افراد در همه نوع سازمانی پاسخ می دهد. و این دلیلی برای این است که این نرم افزار منبع باز، بهترین LMS جهان است. پافکو به عنوان متخصص در ارائه نرم افزارهای آموزش مجازی به تحلیل 9نکته برای استفاده از مودل پرداخته است.

ادامه مطلب

14 مزیت مهم مدیریت دانش

14 مزیت مهم مدیریت دانش

مدیریت دانش چیست و مزایای مدیریت دانش کدامست؟ مدیریت دانش، به استراتژی های دانش و فرایندهای طراحی شده برای شناسایی٬ساختاردهی وبه اشتراک گذاری دارایی های فکری و مدیرت آن ها در سازمان بین افراد است.

ادامه مطلب

نکات مهم موفقیت در ازمون مجازی

21 نکته برای موفقیت در آزمون مجازی

با گسترش آموزش الکترونیکی، فرآیند ارزیابی و امتحان گرفتن نیز به سمت آزمون مجازی می رود. موفق شدن در یک آزمون مجازی مهارت های خاص خود رو می طلبد و برای کسب آن لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید که در ادامه مقاله تعدادی از این نکات بحث می شود.
ادامه مطلب

10 قانون برای انتخاب سامانه یادگیری الکترونیکی مناسب

10 قانون برای انتخاب سامانه یادگیری الکترونیکی مناسب

ابتدا به  تعریف سامانه یادگیری الکترونیکی LMS می پردازیم. LMS مخفف عبارت Learning  Management System، به معنای سیستم مدیریت یادگیری می باشد. در حقیقت تمامی کارهای مربوط به یادگیری سازمانی و همچنین دوره های آموزشی مدارس آموزش از راه دور در یک سامانه آموزش مجازی lms مدیریت می شود و قابلیت هایی را در دسترس شما قرار می دهد تا به کمک آن بتوانید مفهوم آموزشی مورد نظر خود را در یک کلاس درس ارائه دهید و فعالیت کاربران را مدیریت و پیگیری کنید.

ادامه مطلب

کلاس آنلاین

انواع مختلف کلاس آنلاین

کلاس آنلاین چیست؟ امروزه در مورد کلاس آنلاین و آموزش الکترونیکی زیاد می شنویم. شرکت ها و سازمان ها در پی راه‌اندازی نرم افزار آموزش مجازی LMS هستند تا سیستم آموزش سازمانی خودشان را به بهترین شکل ممکن توسعه دهند. دانشگاه‌ها و مدارس سامانه‌های آموزش الکترونیکی راه‌اندازی می‌کنند. در همین راستا، در این مقاله می‌خواهیم در مورد اینکه کلاس مجازی چیست و انواعی مختلف آن صحبت کنیم.

ادامه مطلب

نکات طراحی آزمون آنلاین

نکات طراحی آزمون آنلاین

چگونه آزمون آنلاین بسازیم؟ فرآیند امتحان یا ارزیابی در حال آنلاین شدن است. فناوری فرآیند آزمون آنلاین را فراهم می کند. مدیریت فرآیند آزمون انلاین شامل چندین جریان کاری و ویژگی های امتحان است. برای طراحی یک آزمون آنلاین موفق ضروری است که ویژگی های مختلف مدیریت فرآیند آزمون به صورت موفقیت آمیزی رعایت شوند. در ادامه به بیان پارامترهای قابل تنظیم یک آزمون انلاین می پردازیم. با پافکو در ادامه مطلب همراه باشید تا بیشتر درباره آزمون آنلاین و نرم افزار تصحيح آزمون بیاموزید.

ادامه مطلب

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی چیست؟ با ورود کامپیوتر به زندگی انسانها و همراه با آن گسترش شبکه اینترنت، بسیاری از خدمات اجتماعی تغییر یافته و یا در حال تغییر بنیادی است و هر روزه تاثیرات این دگرگونی ها در زندگی روزمره ما بیشتر نمایان می گردد. فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) نقش مهمی را (با توجه به مطالعات انجام شده) در ارتباط با برنامه های توسعه ی اغلب کشورها دارد. فناوری اطلاعات و ارتباطات را می توان به عنوان ابزاری نیرومند برای ارتقای کیفیت و کارایی آموزش مورد استفاده قرار داد به نحوی که روش های سنتی آموزش را دستخوش تغییر قرار دهد و دیگر نیازی به حضور فیزیکی در کلاس های درس نباشد. در واقع به جرات می توان گفت یکی از بزرگترین دستاوردهای فناوری اطلاعات  سیستم آموزش مجازی  یا سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی می باشد.

ادامه مطلب

بهترین سایت های آموزش آنلاین

50 تا از بهترین سایت های آموزش آنلاین

معرفی سایت های آموزشی آنلاین:  تعداد زیاد سایت آموزشی آنلاین نشان می دهد که علاقه شدیدی به گزینه های یادگیری راحت و قابل حمل وجود دارد- که بسیاری از آن‌ها به سرعت در حال مطالعه و یادگیری هستند. برای اینکه شما مرجعی از بهترین سایت های آموزشی آنلاین داشته باشید، یک لیست 50 تایی از سایت های آموزش آنلاین آماده کرده ایم. لازم به ذکر است که، این لیست به هیچ وجه یک لیست رتبه بندی نیست، بلکه بر اساس معیارهای مختلفی، محبوب ترین سایت‌ آموزشی را در هر زمینه انتخاب کرده‌ایم. 

 به نظر می‌رسد آینده آموزش و پرورش، به تکنولوژی آموزشی گره خورده است و استفاده از نرم افزار آموزش الکترونیکی، نرم افزار آموزشگاه و سیستم مدیریت یادگیری (ال ام اس) نیز در حال افزایش است.

ادامه مطلب

 پلتفرم آموزش الکترونیکی سفارشی

راهنمای کامل برای ساخت یک پلتفرم آموزش الکترونیکی سفارشی

یادگیری یک فرآیند ثابت است که بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهد. مهم تر از همه، هر کشور توسعه یافته ای آموزش و پرورش را آینده خود می داند و تلاش قابل توجهی برای هر چه بهتر کردن آن دارد. طبق گفته کارشناسان، تا سال 2019، پنجاه درصد کل آموزش، آموزش آنلاین خواهد شد. این گفته ظهور شمار زیاد پلتفرم آموزش الکترونیکی را توجیه می کند. در این زمینه شرکت پافکو نیز محصول سیستم آموزش مجازی lms  را ارائه می دهد. نرم افزار آموزش مجازی LMS ، نرم افزاری برای تسهیل در امر آموزش است.
ادامه مطلب

6 توصیه برای راه اندازی یک استارت آپ موفق آموزش الکترونیکی

6 توصیه برای راه اندازی یک استارت آپ موفق آموزش الکترونیکی

بسیاری از شرکت های آموزش الکترونیکی که امروز می بینید روزی استارت آپ بوده اند. درست مانند شما، موسس های آن ها نیز برای راه اندازی یک استارت آپ موفق آموزش الکترونیکی سخت کار کرده اند، اشتباه کرده اند، راه سختی را رفته اند، استراتژی ها را عوض کردند و در دام های زیادی افتاده اند. با این اوصاف، توانسته اند شرکت خودشان را به جایی که الان شما می بینید برسانند. در این مقاله از سخنان کارآفرینان موفق و بزرگ استفاده خواهیم کرد و تا جایی که در این مقاله می گنجد، نکات نهفته در راهنمایی های آن ها را بسط خواهیم داد.

ادامه مطلب

آموزش از راه دور و مزایای آن

آموزش از راه دور و مزایای آن

آموزش از راه دور چیست؟ آموزش از راه دور در مدارس و موسسات، تنها راه کمک به آموزش مجازی کسانی است که به هردلیلی از تحصیل و آموزش در محیطهای آموزش حضوری جا مانده اند و یا بدنبال شروع و یا تکمیل روند آموزشی خویش با استفاده از این شیوه ای نوین می باشند. علی رغم اینکه در شیوه آموزش حضوری بسیاری از فراگیران مبادرت به یادگیری می نمایند لیکن همچنان هستند کسانی که بدلیل مشغله و عدم امکان کسب دانش و تجربه نمی توانند به مدرسه عادی و یا دانشگاه یا موسسات آموزشی به شکل حضوری جهت ادامه تحصیل بروند.

ادامه مطلب

سامانه آموزش مجازی آنلاین

روش های راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین

برای راه اندازی سایت آموزش آنلاین چه باید کرد؟ فناوری در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر از سیستم آموزشی است، زیرا آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی انعطاف پذیرتر و مقرون به صرفه تر است. اخیرا، آموزش آنلاین دیگر به عنوان یک انتخاب باقی نمانده است. با شیوع همه گیری COVID-19 در سراسر جهان، که بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارد و ما را در خانه های خود محبوس می کند، راه اندازی یک مدرسه آنلاین به یک نیاز روزانه تبدیل شده است.
سامانه آموزش مجازی یک محیط بصری و پشتیبانی برای آموزش و یادگیری در آموزش عالی است که از سیستم های تحت وب و به روش آموزش و یادگیری آنلاین به فعالیت می پردازد. در این مقاله به بررسی سه راه که با استفاده از سامانه آموزش مجازی برای به حداکثر رساندن عملیات کسب و کار پرداخته شده است.
ادامه مطلب

آموزش مجازی رایگان

مراکز ارائه دهنده آموزش مجازی رایگان در جهان

دوره ه های آموزشی مجازی رایگان همانطور که از نامش پیداست هیچ هزینه ای ندارد و هیچ پیش شرطی را هم نمی خواهد فقط کافی است دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد. داشتن علاقه مهم ترین ملاک در این شیوه ی آموزشی است. اینگونه آموزش ها که به شیوه ی دوره های آموزش رایگان در اختیار دانش جویان قرار می گیرد، هیچ مجوز رسمی لازم ندارند. دوره های آنلاین رایگان یک راه عالی برای افزایش چشم اندازهای شغلی شما است. آنها به علم شما می افزایند و یک نقطه صحبت عالی در مصاحبه ها هستن. همچنین راهی عالی برای گذراندن اوقات فراغت شما می باشند.
ادامه مطلب

انواع یادگیری الکترونیکی

انواع سیستم های آموزش الکترونیکی کدامند ؟

سیستم آموزش الکترونیکی چیست؟ اینترنت به عنوان منبعی برای توسعه آموزش و پاسخ به نیازهای افراد به شمار می رود. با رشد اینترنت و روی کار آمدن یادگیری الکترونیکی هر روزه درخواست های متعددی مبنی بر ترکیب آموزش الکترونیکی و سنتی  به دست مسئولان این حوزه می رسد. برخی از کارشناسان آموزشی، انواع یادگیری الکترونیکی را با توجه به ابزارهای یادگیری شناسایی کرده اند، در حالی که برخی دیگر تمرکز خود را بر معیارهای مختلف مانند همزمانی و محتوای یادگیری قرار داده اند. در این مقاله، ما تمام این یافته ها را بررسی می کنیم.
ادامه مطلب

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMS

مزایا و معایب برگزاری آموزش مجازی

یکی از مزایای آموزش مجازی این است که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا با توجه به شرایط شخصی و زمان موجود، برنامه درسی خود را تنظیم کنند. این روش آموزشی برای افرادی که به دلایلی نمی‌توانند به صورت حضوری در کلاس ها شرکت کنند، بسیار مناسب است. همچنین، آموزش مجازی به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا با توجه به سطح دانش و توانایی خود، به صورت خودآموزی و با سرعت دلخواه پیشرفت کنند.

ادامه مطلب

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس

انواع lms از لحاظ هایی قابل بررسی هستند؟ در حال حاضر ده‌ها نوع مختلف از سیستم مدیریت آموزش مجازی یا LMS وجود دارد که توسط بسیاری از شرکت‌ها و ارگان‌ها برای آموزش مجازی (ال ام اس) و ارائه سرفصل دروس به دانشجویان مورد استفاده قرار می‌گیرد
 

ادامه مطلب

نرم افزار آموزش الکترونیکی LMS (ال ام اس)

نرم افزار آموزش الکترونیکی LMS (ال ام اس)

برنامه lms چیست؟ سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) با آموزش افراد با استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در بستر اینترنت یا اینترانت فراهم می گردد. سیستم های LMS یا نرم افزار آموزش الکترونیکی (LMS) ال ام اس با به‌کارگیری از مجموعه وسیعی از نرم‌افزارهای کاربردی و روش‌های آموزشی مبتنی بر وب، تعاملات شبکه‌های مجازی، کلاس‌های درس مجازی، جلسات انلاین (وب کنفرانس web conference) و سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) و غیره عملیاتی می‌گردد.

ادامه مطلب

آموزش مجازی یا آموزش الکترونیکی (LMS) چیست؟

آموزش مجازی یا آموزش الکترونیکی (LMS) چیست؟

آموزش مجازی چیست؟سایت آموزشی چیست؟ سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) یا سیستم مدیریت آموزش مجازی (LMS=Learning Managment System)، سامانه یا نرم افزاری است که به صورت الکترونیکی روند آموزش از راه دور را به‌طور خودکار مدیریت می‌کند

ادامه مطلب

سرویس lms

مدیریت محتوای آموزش مجازی (lms) چیست

یکی از راه های اصلی توسعه دنیای آموزش الکترونیکی، سیستم مدیریت محتوای آموزش (LMS) است.گاهی اوقات برای سازمان های آموزشی دشوار است که از دنیای پلت فرم یادگیری آنلاین دائماً در حال پیشرفت، پیروی کنند. سیستم مدیریت آموزش مجازی، یا ال ام اس نرم‌افزاری است جهت تسهیل در امر آموزش توسعه یافته است. این نرم افزار تحت وب به طرز گسترده‌ای در دانشگاه‌ها، مراکز علمی و آموزشگاه های داخل و خارج کشور استفاده می‌شود.

ادامه مطلب