علیرضا علیمردانی مدرس و مشاور کسب و کار

علیرضا علیمردانی فعالیتش را به صورت حرفه ای از سال 1379 در زمینه بازاریابی آغاز نمود و چندین سال با سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک گوناگونی مانند شهرداری تهران، گلستان، توف، کوماتسو، هیوندای، کیاموتورز، زنجیره تامین ایران خودرو و سایپا، واردات و توزیع تجهیزات الکترونیک، صنعت نرم افزار، صنعت پخش مویرگی، صنایع دارویی، صنعت آبمیوه و نوشابه، کارخانه‌های تولیدی، ارزهای دیجیتال، طراحی سایت، سئو و دیجیتال مارکتینگ، نرم افزارهای آموزش مجازی، فروشگاه‌های اینترنتی، فروشگاه‌های زنجیره ای، تبلیغات، خدمات پس از فروش، لوازم خانگی، پروژه محور و ... در بسیاری از زمینه‌ها همچون سیستم سازی، مدیریت فرآیند و استانداردسازی، بازاریابی و فروش، منابع انسانی، استراتژی، آموزش و ... نیز همکاری داشته است.

بیوگرافی علیرضا علیمردانی

علیرضا علیمردانی متولد سال ۱۳۶۱ در خانواده‌ای معتقد در تهران است. نظم و مقررات را زیر نظر پدرش که از کارکنان ژاندارمری بود آموخت و یادگیری زبان انگیسی را نیز قبل از مدرسه در منزل توسط خواهرش (دکتر اعظم علیمردانی جراح چشم فوق تخصص قرنیه) آغاز کرده و تا زمان دبیرستان به پایان رساند. از دوره ابتدایی علاقه‌مندی‌اش را به نقاشی و خوشنویسی نشان داد و معمولاً نام علیرضا علیمردانی در مدرسه به عنوان الگوی خوشنویسی شناخته می‌شد. اولین تجربه ارائه آموزش او در کلاس پنجم ابتدایی در آموزشگاه ریاضی معلمش برای دانش آموزان سالهای پایین تر اتفاق افتاد و در کنار رضایت معلمش، علاقه ژنتیکی علیرضا به آموزش مانند دایی ایشان (دکتر سید مرتضی کاظمی که پزشک متخصص ارتوپد، رییس اسبق بیمارستان اختر و مدرس دانشگاه است) به وجود آمد. در دوره راهنمایی نیز همچنان شاگرد اول مدرسه بود و با جدیت مسابقات علمی را دنبال می‌کرد و معمولاً نام علیرضا علیمردانی در میان اسامی برندگان مسابقات علمی شهر تهران نیز قرار می‌گرفت. سپس او دوره دبیرستان را در رشته ریاضی در مدرسه نمونه مردمی شهید رجایی پاسداران به پایان رساند.

**********

بر خلاف اغلب اعضای خانواده علیرضا علیمردانی شاخه پزشکی را انتخاب و دنبال نکرد و در حوزه فنی و مهندسی مشغول شد و فضای مهندسی برگزید. سپس در رشته مهندسی صنایع  گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها، دوره کارشناسی را گذراند و بعد از آن وارد بازار کار حرفه ای مهندسی شد.

پس از آن ادامه تحصیل را در رشته مدیریت انتخاب کرد. در مقطع دکتری نیز نام علیرضا علیمردانی با رتبه ۱۱ در پذیرفته شدگان PHD رشته مدیریت تکنولوژی قرار گرفت اما وی به مدیریت  کسب و کار علاقه بیشتری نشان داد و بدین ترتیب بود که مدرک دکتری حرفه ای مدیریت کسب و کار را دریافت کرده و به طور تخصصی شروع به ارائه مشاوره کسب و کار در حوزه بازاریابی و فروش، سیستم سازی و منابع انسانی به بیزینس ها نمود.

تا کنون نام علیرضا علیمردانی به عنوان مشاور کسب و کار برای برندهای کوچک و بزرگ زیادی مطرح بوده و مشاغل و کسب و کارهای موفقی تاثيرات دریافت مشاوره از علیرضا علیمردانی را تایید کرده‌اند که برخی از آن‍‌ها در وب سایت (alimardani.ir) معرفی شده‌اند.

**********

اولین تجربه کاری او در سن  15 سالگی او بود. زمانی که علیرضا علیمردانی در برنامه های گروه نوجوان شبکه دو تلویزیون کنار هنرمندانی چون عباس محبی، علی عمرانی، سونیا پوریامین و... به تهیه کنندگی امیر سمواتی قرار گرفت.

شروع به کار علیرضا علیمردانی به صورت حرفه ای از 18 سالگی در زمینه ی بازاریابی و ویزیتوری در یک مجموعه تولید پلاستیک بود، سپس وارد دانشگاه شد و دفتر تبليغاتی و هنركده خود را راه اندازی کرد.  بخشی از دوران دانشجویی را به فعالیت تبلیغاتی در هنرکده علیرضا علیمردانی گذراند و پس از آن به بازاریابی اینترنتی علاقه‌مند شده و کسب‌و‌کاری آنلاین، در زمینه پارک دامنه یا DOMAIN PARKING راه اندازی کرد که با انجام تبلیغات اینترنتی و تبلیغات آنلاین در شبکه‌های پرمخاطب آن زمان مانند بلاگفا مشتریانی از سراسر کشور جذب کرد.

علاوه بر این ها به منظور کمک کردن به دیگر خواهرش (دکتر فرشته علیمردانی)، علیرضا وارد داروخانه دکتر علیمردانی شد و در کنار آشنایی با داروها و خواص آنها، علاوه بر مهارت های فروش و فروشندگی، تجربه های ارزشمندی در مدیریت ارتباط با مشتری به دست آورد. حضور او در داروخانه دکتر علیمردانی تجربه های مفیدی در زمینه هایی چون مدیریت کارکنان در یک مجموعه شبانه روزی، تجربه تکنیک های فروش در حوزه آرایشی و بهداشتی و تجربه ارتباط رو در رو با مشتریان متنوع و گوناگون را برای او به ارمغان آورد.

**********

علیرضا علیمردانی با اتمام دوره کارشناسی فعالیت‌های دانشجویی خود را نیز به پایان رسانید و پس از آن فعالیتش را در شرکت فنی مهندسی ایده نگر در زنجیره تامین ایران خودرو و سایپا آغاز کرد و به مدت ۵ سال در سمت مدیریت تضمین کیفیت نماینده مدیریت و تحقیق و توسعه به فعالیت در تک‌تک قسمتهای کارخانه و دفتر مرکزی مسلط شد و فعالیت نمود. وی در این مدت هم دوره‌های آموزشی بسیاری را در مراکز معتبری مانند ساپکو شرکت تامین قطعات ایران خودرو سازه گستر سایپا شرکت های گواهی دهنده خارجی یا CB ها و همچنین موسسات بازرسی کیفیت استاندارد انجمن مهندسی صنایع ایران و نیز سایر مراکز معتبر گذراند. از جمله این دوره ها می توان به دوره های آموزشی مانند حل مسئله، سیستم مدیریت کیفیت، دوره‌های ممیزی داخلی، الزامات استاندارد ایزو ISO 9001، ISO TS 16949 ، سرممیزی، ابزارهای مدیریت و کیفیت و مدیریت پروژه MSP و    ...

علیرضا علیمردانی در صنعت خودروسازی کشور تجربیات مفیدی کسب کرد که از جمله تجربیات خوب می ‌توان به نمونه‌هایی مانند همکاری مستقیم با شرکت پژو فرانسه اشاره نمود که در دوران قبل از تحریم های شدید در ایران حضور داشتند و همچنین در جلسات و ممیزی های مختلف دانش و تجارب حرفه ای خود را به کارشناسان مستعد و توانمد ایرانی از جمله علیرضا علیمردانی نیز که در میان شان حضور داشت منتقل می کردند، فرانسوی هایی که در ایران حضور داشتند و به صورت مستقیم از کارخانه و خط تولید شرکت بازدید می کردند و نظرات ارزشمنذ فنی، اصلاحی و تکمیلی خود را در جهت بهبود کیفیت ارائه می‌دادند.

**********

از دیگر تجربه های علیرضا علیمردانی نیز می‌توان به حضور در صنعت ماشین آلات راهسازی و معدنی در برند کوماتسو ژاپن در ایران اشاره نمود. او همچنین در شرکت محور ماشین که عضو هلدینگ بزرگ گلستان یا گروه اقتصادی گرامی بود تجربیات ارزشمندی را از سازمان افزار بزرگ و نمودار گسترده سازمانی کسب نمود، از جمله تجربیاتی که تعاملات سازمانی رفتار سازمانی و همچنین مدیریت منابع انسانی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌داد و نیز وجود قرارداد نمایندگی انحصاری با یک شرکت ژاپنی برای علیرضا علیمردانی جوان بسیار مفید و ارزشمند بود زیرا با نظر به اینکه ژاپن مهد کیفیت بوده و خاستگاه اکثر ابزارهای کیفی در دنیا می‌باشد الزام به رعایت قوانین آنها کمک بزرگ و شایانی به نهادینه شدن فرهنگ کیفیت و توجه به ابزارهای مدیریتی می‌نمود.

**********

پس از آن علیرضا علیمردانی در شرکتهای دیگری در صنایع مختلف حضور داشت و با اراده و جدیت به تکمیل تجارب خویش پرداخت تا بتواند امروزه در کسوت یک مشاور به کسب و کارهای کشور خدمتی ارائه نماید، گرچه او همواره خود را دانشجو و جوینده دانش می داند، و در سال 1397 نیز با به پایان رساندن دوره کاربردی BLS یا راه اندازی استارتاپ ناب در دانشگاه صنعتی شریف سعی بر آن داشت تا توان کمک رسانی بیشتری را به جوانان کشور داشته باشد.

برخی از صحبت های ایشان در برنامه های صدا و سیما را می توانید در سایت alimardani.ir ملاحظه نمایید.

علیرضا علیمردانی مدیرعامل پاوینو در رسانه ها

مقاله دکتر علیرضا علیمردانی مدیرعامل پاوینو با موضوع افزایش فروش در کسب و کار در روزنامه مردم سالاری 

مقاله کامل را از اینجا دانلود نمایید.

 مقاله مدیرعامل در روزنامهمقاله مدیرعامل در روزنامه

حضور جناب اقای دکتر علیرضا علیمردانی در برنامه زنده رادیوم شبکه رادیویی جوان . مشاهده لینک خبر

حضور آقای علیرضا علیمردانی در برنامه های تلویزیونی

برخی گواهینامه های آموزشی سنوات گذشته