آموزش ادوبی کانکت Adobe Connect

سرویس کلاس مجازی تست رایگان ادوبی کانکت دمو نرم افزار های آموزش مجازی دریافت دمو رایگان

ویرایش ریکوردهای Adobe Connect

زمانی‌که بیشتر مردم به فکر ضبط جلسات وب کنفرانس های خود هستند، اغلب انتظار ضبط یک ویدئوی استاندارد و معمولی از جلسه اصلی را دارند. در بیشتر سیستم‌عامل‌های وب کنفرانس، این امکان وجود دارد. گزینه ریکوردهای ادوبی کانکت، عملکرد بسیار بیشتری را ارائه می‌دهد. شاید گمان کنید که خب، با کلیک روی دکمه‌ی «آفلاین سازی» (Make Offline) می‌توانید یک ویدیوی استاتیک ایجاد کنید. اما توجه داشته باشید، که به طور پیش‌فرض، ریکوردهای ادوبی کانکت بسیار تعاملی‌تر هستند و کاملا فهرست‌بندی شده و ایندکس‌شده می‌شوند.

بعد از آفلاین سازي، اگر روي مشاهده ريكوردِ جلسه كليك كنيد، سرور Adobe Connect، شروع به پخش مجدد جلسه می‌کند. به عبارت دیگر، این ریکورد ویدئوی جلسه نیست، خود جلسه مجازی است. بدیهی است که برخی از عناصر –مانند صوتی که پخش شده است- ضبط می‌شوند، اما عناصری چون بیشتر پادها کاملا پویا هستند و برخی از تعاملات خود را نیز حفظ می‌کنند. وقتی یک ریکورد ایجاد می‌کنید، سرور Adobe Connect به طور خودکار از هر عملی که در جلسه انجام می‌شود، به همراه اطلاعات مربوط به جدول زمانی خاص آن‌ها، نمایه‌ای ایجاد می‌کند. هنگام مشاهده‌ی یک ریکورد، سیستم Adobe Connect، اساسا این نمایه‌ها را پخش می‌کند. در واقع، شما حتی می‌توانيد بخش از اين نمایه را مشاهده كنيد. در سمت چپِ ویدئوی ریکوردشده، یک نوار سیاه همراه با نمایه جلسه مشاهده خواهد کرد. اگر آن را مشاهده نکردید، به دنبال یک پیکان کوچک بری باز کردنِ نمایه‌ی جلسه باشید. این فهرست، شامل نشانگرهایی است که هر تغییر layout، هر زمانی که اسلایدی جابه جا شده است و هر فعالیت دیگری از جمله چت یا ویدئو را نمایش می‌دهد. نمایه‌ها قابل جست‌وجو هستند. با استفاده از ویژگی جست‌وجو می‌توانید به صورت مستقیم به بخشی که می‌خواهید منتقل شوید.

از آنجایی که آنچه در ریکوردهای Adobe Connect مشاهده می‌کنید، یک ویدئوی ثابت نیست، می‌توانید با برخی از مولفه‌های جلسه مجازی تعامل داشته باشید. نظرسنجی‌هایی که در جلسه انجام شده است، بسته خواهند شد، اما اگر در جلسه اصلی کوئیز برگزار شده است، همچنان می‌توانید در کوئیز شرکت کنید. می‌توانید از پادِ اشتراک‌گذاری(Share pod)، فایل‌ها را دانلود کنید. حتی می‌توانید متن‌های موجود در پادِ یادداشت (note pod) را انتخاب کرده و آن‌ها را کپی کنید یا با پادهای سفارشی تعامل کنید. این قابلیت‌ها همچنین، وجود روش‌هایی برای ادیت ویدئوهای ادوبی کانکت را نشان می‌دهد که با روش‌های ویرایشِ عادی برای یک ویدئو، به سادگی امکان‌پذیر نیستند. علاوه بر ویرایش جدول زمانی، می‌توانید برخی از داده ها را پنهان کنید، پادهای خاصی را کلا بردارید و حتی خودِ نمایه را نیز ویرایش کنید.

در این ویدیوی آموزش ادوبی کانکت، نحوه دسترسی و ویرایش یک ریکورد Adobe Connect را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نظرات کاربران
سیامک شهبازی

امکان ویرایش و ادیت در ادوبی کانکت تونسته جذابیت های بیشتری به این محصول اضافه کنه

0 0

عظیمی

با سلام ممنونم بعد سیو کردن هم امکان ویرایش هم داریم

0 0

منوچهری

برای ویرایش ریکورد ها خیلی خوب بود واقعا ممنونم

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید