آموزش ادوبی کانکت Adobe Connect

سرویس کلاس مجازی تست رایگان ادوبی کانکت دمو نرم افزار های آموزش مجازی دریافت دمو رایگان

ساخت سالن انتظار (لابی) برای جلسه مجازی در adobeconnect

در جلسات مجازی adobeconnect نیز، درست مانند جلسات حضوری، همیشه تعدادی از شركت‌كننده‌ها كمی زودتر از موعد شروع جلسه حاضر می‌شوند. به عنوان مثال ممکن است زمانِ شروعِ یک رویداد مجازی را ساعت 2 بعد از ظهر اعلام کنید ولی تعدادی از افراد ساعت 1:30، وارد جلسه adobeconnect شده باشند، درحالی که سایرین دقیقا راسِ ساعت مقرر حضور پیدا می‌کنند. خب! آیا برای این افراد برنامه‌ریزیِ خاصی دارید؟

در ويدئوی آموزشی زیر، مراحل ایجاد لابی در adobeconnect، را از صفر تا صد توضیح داده‌ایم. لطفا برای ادامه مطلب، با تماشای ویدئو همراهِ ما باشید.


نوتیفیکشن‌های یادآوریِ کلاس‌های مجازی، اغلب برای 15 دقیقه قبل از جلسه تنظیم می‌شوند. برای هر وبینار بزرگ، باید انتظار هجوم شرکت‌کننده‌ها از 15 دقیقه قبل از شروعِ جلسه‌ی اصلی را داشته باشید و بهتر است که برای آن آماده شوید. نرم‌افزار adobeconnect، روش‌های مختلفی برای برخورد اولیه با شرکت‌کننده‌ها، در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر هنوز آماده کردنِ کلاس adobeconnect خود را تمام نکرده‌اید، می‌توانید ورود شرکت‌کننده‌ها را برای مدت کوتاهی محدود کنید یا آن‌ها را در حالت انتظار نگه دارید. اما ما این روش را توصیه نمی‌کنیم. با این کار، یک فرصت عالی برای شروعِ تعامل با شرکت‌کننده‌ها را از دست می‌دهید. من اگر خود در یک وبینار شرکت کنم، اگر در بدو ورودم به جلسه مجازی، با پیغام «هنوز جلسه شروع نشده است» مواجه شوم، احتمال زیاد به سراغِ فعالیت دیگری می‌روم، حتی ممکن است که به جلسه برگردم و آن را از دست می‌دهم. استفاده از "Prepare Mode" به شما امکان می‌دهد بدون اینکه شخصی متوجه شود، layoutهای جدیدی را تنظیم کنید و در بک گراند، محتوا بارگزاری کند.

ایجاد یک سالن انتظار یا لابی مجازی در جلسات adobeconnect، شما را قادر می‌سازد، پیش از شروع جلسه‌ی اصلی، به طرز مناسبی از  شرکت‌کننده‌ها استقبال کنید. یک لابی در adobeconnect، فرصتی برای سرگرم کردن و علاقه‌مند کردنِ مخاطبان و دادن هیجانِ یادگیری به آن‌هاست. در رویدادها و سمینارهای حضوری، معمولا برای افزایش شور در بین حاضرین، قبل از شروع جلسه موسیقی پخش می‌شود. با یک لابی می‌توانید در محیطِ adobeconnect، یک فایل mp3 یا حتی یک ویدئوی بامسمی پخش کنید. می‌توانید یک سخنرانی در مورد نکاتی که شرکت‌کننده‌ها برای شرکت در وبینار نیاز دارند آماده کنید و آن را در لابی روی پخش خودکار قرار دهید. از پادهای چت(chats) و نظرسنجی(polls) نیز می‌توان برای درگیر کردنِ بیشترِ حاضرین استفاده کرد.

به این ترتیب، وقتی شرکت‌کننده‌ها به جلسه اصلیِ وبینار می‌رسند، شما مخاطبانی مشتاق‌تر خواهید داشت. چه یک وبینار بزرگ برگزار کنید، چه یک جلسه یا کلاس آنلاین، از لابی به عنوان فرصتی برای برقراری تعامل با مخاطبان نگاه کنید. ورودِ آن‌ها را محدود نكنید و به جایِ آن، آن‌ها را به لابی خود دعوت کنید و فضایی ایجاد کنید که در مخاطبان شور و اشتياق ايجاد كند.

نظرات کاربران
حسام میرزاخانی

ادوبی کانکت با اضافه کردن آپشنایی مثل اتاق انتظار داره کم کم به واقعیت نزدیک میکنه آموزش مجازی رو

0 0

طهماسبی

جالب بود منم تغییر دادم پنل خودمو

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید