آموزش ادوبی کانکت Adobe Connect

سرویس کلاس مجازی تست رایگان ادوبی کانکت دمو نرم افزار های آموزش مجازی دریافت دمو رایگان

معرفی آیکون های ادوبی کانکت در پاد شرکت‌کننده‌ها

معرفی آیکون های ادوبی کانکت در پاد شرکت‌کننده‌ها
پاد شرکت‌کننده‌ها در ادوبی کانکت(Adobe Connect)، لیستی از همه افرادی که در اتاق مجازی شما حضور دارند را نمایش مي‌دهد. به‌طور پیش‌فرض، شرکت‌کننده‌های شما بر اساس نقشی که دارند، گروه‌بندی می‌شوند: میزبان در ادوبی کانکت، ارائه دهنده در ادوبی کانکت یا شرکت کننده.

همچنین می‌توانید این امکان را برای شرکت‌کننده‌ها مهیا کنید که بر اساس وضعیتی که خودشان انتخاب می‌كنند، ‌نمايش داده شوند. مطابق با شکل زیر، آن‌ها می‌توانند با استفاده از منوی کشویی در نوار اپلیکیشن، وضعیت خود را روی موافق، مخالف یا گزینه‌های دیگر تنظیم کنند، همچنین بر اساس حضور در اتاق‌هاي Breakout نیز قابل تنظیم است. این گزینه‌ها را می‌توانید در منوی bar options مشاهده کنید.

معرفی آیکون های ادوبی کانکت در پاد شرکت‌کننده‌ها

در هر کدام از این گزینه‌ها، ممکن است آیکون‌هایی را در کنار نام شرکت‌کننده‌ها مشاهده کنید. اگر با ادامه این آموزش همراه ما باشيد، معنای هر کدام از این آیکون‌ها را بازگو خواهيم كرد.

معرفی آیکون های ادوبی کانکت در پاد شرکت‌کننده‌ها

به طور كلي، دو نوع مختلف از آيكون در كنار نماد شركت‌كننده نمايش داده مي‌شود:

آيكون‌های صوتی در ادوبی کانکت

معرفی آیکون های ادوبی کانکت در پاد شرکت‌کننده‌ها

اگر صدای یک کاربر وصل باشد، در لیست شرکت‌کننده‌ها آیکون میکروفون فعال یا تلفن فعال برایش نمایش داده می‌شود. اگر صدا وصل باشد، روی تلفن یا میکروفون علامت غیر فعال نشان داده می‌شود.

هنگام استفاده از صوت یکپارچه، ادوبی کانکت می‌تواند با شرکت‌کننده‌ها تماس تلفنی برقرار کند. در زمان برقراری تماس، نماد تلفن تغییر می‌کند. آیکون تلفن با فلشی رو به بالا نشان می‌دهد که کاربر در مرحله اتصال است و هنوز نمي‌تواند در اتاق مجازي صحبت كند يا صحبت سايرين را گوش دهد.

آيكون‌های ارتباطی در ادوبی کانکت

معرفی آیکون های ادوبی کانکت در پاد شرکت‌کننده‌ها

روش‌هاي مختلفي براي عضويت در اتاق مجازي ادوب کانکت وجود دارد و پاد شرکت‌کننده‌ها نشان می‌دهد که کاربر از طریق اپلیکشن وارد جلسه شده است یا از طریق رابط کاربری استاندارد.

با اینکه شرکت‌کننده‌هایی که از مرورگر خود استفاده می‌کنند تقریبا از همه قابلیت‌های برنامه ادوبی کانکت برخوردار هستند، اما در برخی از امکانات محدودیت دارند. به‌عنوان مثال،‌ در مرورگر امكان به اشتراك‌گذاري صفحه اسکرین وجود ندارد. همچنین در نسخه‌های پایین‌تر از 10.8، امكان به اشتراك‌گذاري ويدئو در پاد ویدئو نیز وجود ندارد. به همين دليل، هنگام استفاده از یک مرورگر برای پیوستن به ادوبی کانکت و استفاده از سرویس گیرنده HTML، یک نماد مرورگر(که شبیه کره زمین است) در کنار نام کاربر مربوطه، نمایش داده می‌شود.

کاربرانی که از طریق برنامه موبایلی Adobe Connect، در iOS یا اندروید، به جلسه مجازی ملحق می‌شوند نیز ممكن است محدودیت‌هايي داشته باشند. هنگامي كه كاربران از تلفن همراه براي شركت در جلسه مجازي استفاده مي‌كنند،‌نمادي شبيه تلفن همراه در كنار نام آن‌ها نشان داده می‌شود.

سرانجام، امکان پیوستن به اتاق Adobe Connect، با استفاده از نمای "کلاسیک" و قدیمی نیز به جای ظاهر استاندارد جدید نیز وجود دارد. وقتی یک شرکت‌كننده از رابط كلاسيك كه مبتني بر Flash است استفاده می‌کند، یک نماد Flash در کنار نام او ظاهر می‌شود.

متن در پاد شرکت‌کننده‌ها در ادوبی کانکت

علاوه بر نمادهایی که در بالا توضیح داده شد، گاها کلماتی با حروف ایتالیک نیز در کنار نام برخی از کاربران نشان داده می‌شود. به عنوان مثال، کنار نام خود شما، عبارت You، نشان می‌دهد که نام شما کدام است و در کجای شرکت‌كننده‌ها قرار داريد. اگرچه اين امر بديهي به نظر مي‌رسد،‌ اما در برخي از موارد مانند ورود چندباره به سيستم مي‌تواند مفيد باشد.

نرم افزار ادوبي كانكت، همچنين کنار نام فردی که به عنوان مهمان يا از طريق URL، وارد جلسه مجازي مي‌شود، کلمه‌ی Guest را نشان می‌دهد. این کلمه، نشان می‌دهد که کاربر لاگین نکرده و تنها نام خود را در صفحه ورود به سیستم، در قسمت مهمان تایپ کرده است. لازم به ذکر است که این شرکت‌كننده‌هاي مهمان با سایر کاربران مخلوط نمي‌شوند و در پایین لیست شرکت‌کننده‌ها ظاهر می‌شوند.

نظرات کاربران
نادیا امینی

بعضی از شاگردام تو ادوبی کانکت اسماشون ابی رنگ شده این از چی هست

0 0

امیر حسین قاسمی

با سلام چجوری ایکون میکروفن برای من فعال بشه میشه بدون اجازه معلم فعالش کنم

0 0

سمانه

دستتون درد نکنه که انقد ریز ادوبی کانکت رو آموزش دادین، واقعا حرف ندارین

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید