منابع انسانی

منابع انسانی مشاوره

مشاوره های منابع انسانی در صنایع و شرکت ها، در ارتباط با نگهداشت و مدیریت منابع انسانی در آنها بوده که علاوه بر شناسایی و جذب نیرو های با تجربه و متخصص، به توزیع هدفمند و بهینه تخصص ها در پستهای مختلف در سازمان ها کمک شایانی می نماید. از دیگر مزایای مشاوره های منابع انسانی، یافتن راهکارهایی در جهت افزایش خلاقیت و بازده نیروی انسانی در کسب و کارها و ساماندهی کارهای تیمی است. لذا مجموعه این راهکارها و استراتژی ها می تواند علاوه بر بهبود وضع موجود، به توسعه و رشد کسب وکار های بزرگ و کوچک کمک نماید.

مدیریت منابع انسانی

 در هر سازمان یا شرکتی که از بیش از یک عضوتشکیل شده باشد، مدیریت منابع انسانی معنا می یابد و معمولا نقش و وظیفه ای است که بر عهده مدیر اجرایی می باشد. مدیریت منابع انسانی شامل وظایفی از جمله گزینش و استخدام نیروها، آموزش کارکنان، توانمند سازی افراد، بررسی عملکرد، ایجاد انگیزه در کارمندان، دادن پاداش و غیره می باشد. با افزایش رقابت در میان کسب و کار ها لازم است تا نیرو ها و کارکنان کارآمد تر عمل کنند تا بازدهی افزایش یابد و برای این منظور لازم است تا به کارمندان کمک شود تا در وهله اول به اهداف خودشان دست یابند تا بتوانند شما را به اهدافتان نزدیک تر نمایند.

با ما تماس بگیرید

وظایف مدیریت منابع انسانی

سهولت استفاده

استخدام

  گزینش و استخدام نیرو ها پروسه ی بسیار مهم و زمان بری می باشد. اهمیت این موضوع از آن جا منشا می گیرد که کارکنان یک شرکت آینده آن شرکت را می سازند.

تعریف دوره در چند دقیقه

آموزش

آموزش کارکنان از اصول ابتدایی هر کسب و کار می باشد و وظیفه مدیر منابع انسانی آن است که افراد را به بهترین شکل آموزش دهد تا آنها را برای رسیدن به اهداف شرکت آماده نماید.

انعطاف پذیری

ایجاد انگیزه

اگر نیرو ها از لحاظ روحی خسته باشند یا انگیزه ای برای کار نداشته باشند چگونه می توان به نتایج مطلوب رسید؟ دادن انگیزه می تواند با تشویق افراد یا دادن پاداش باشد.

دریافت گزارشات بروز

توانمند سازی افراد

در پشت هر محصولی که تولید می شود و یا هر خدماتی که ارائه می شود انسانی است که آن را به وجود آورده است پس هر چقدر افراد توانمند تر باشند موفقیت بیشتری حاصل می شود.

پشتیبانی ویژه

محیط صمیمانه

تحقیقات نشانگر آن است که افراد در محیط های کاری ای که جو صمیمانه ای دارد و کار کنان روابط دوستانه و خوبی با یکدیگر دارند بهتر کار می کنند و بازدهی بیشتر است.

آموزش گام به گام

رشد و موفقیت

مدیر منابع انسانی با همسو سازی کارکنان با اهداف شرکت و ارائه پیشنهادات ومشاره به هیئت مدیران و سرمایه گذاران و مدیران ارشد شرکت مسیر رشد و موفقیت را هموار می سازند.

درخواست مشاهده نرم‌افزار
امنیت بالا در جلسات آنلاین

افزایش فروش

 استخدام نیروهایی توانمند و آموزش دیده سبب می شود کارها به صورت هدفمندانه تر و موثر تری پیش روند، در نتیجه افزایش بهره وری در کسب و کار حاصل می شود.

عدم نیاز به نصب نرم افزار

کاهش هزینه ها

کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار می باشد که با پیاده سازی تکنیک ها و همچنین مدیریت منابع انسانی ممکن می شود.

عدم محدودیت جغرافیایی

طراحی سیستم

طراحی سیستمی برای ارزیابی عملکرد که از وظایف مدیر منابع انسانی می باشد سبب می شود میزان پیشرفت افراد و کار ها نسبت به هدف گذاری های شرکت بررسی گردد.

حضور در جلسه با موبایل

 نیاز بازار

از آنجایی که پشت هر تولید جدیدی یک  یا چند تفکر و انسان قرار دارد می توان به این نتیجه رسید که با مدیریت منابع انسانی نیاز های بازار بهتر شناخته و درک می شود.

چرا پاوينو

برای آنکه یک ماشین به حرکت در بیاید لازم است تا تمامی اجزای آن با یکدیگر به صورت هماهنگ عمل کنند. پاوینو با ارئه مشاوره های سودمند و آموزش کوچینگ مدیران اجرایی در تلاش است تا به سازمان ها کمک نماید که اجزای خود را به صورتی هماهنگ سیستم سازی نمایند تا در مسیر رسیدن به اهداف خود قرار گیرند.

مدیریت منابع انسانی مسئولیت هماهنگ سازی و آموزش نیرو های انسانی و بررسی عملکرد آن ها را به عهده دارد تا در نهایت با افزایش عملکرد به افزایش بهره وری و سود دست یابند.