مقالات فروشگاه اینترنتی

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف
حراج ها و تخفیف های سالانه همواره یکی از استراتژی های فروش برندهای بزرگ در دنیاست. فروشگاه های آنلاین نیز از این استراتژی ها بسیار بهره می برند و هر برند فعالی در این زمینه می داند که باید استراتژی تخفیف داشته باشد. اما بزرگترین سوالی که هنگام استفاده از کوپن ها به میان می آید چرایی و یا چیستی این تخفیف ها نیست؛ بلکه مسئله چگونگی استفاده از این کوپن ها است.

رفتار مشتریان در طول زمان تغییر می کند؛ اما یک حقیقت همواره ثابت است و آن این که همه شیفته تخفیف های موجود در نرم افزار فروشگاهی هستند. در واقع آخرین گزارش های انجام شده نشان می دهند که حجم کوپن هایی که در سال جاری مورد استفاده قرار می گیرد برابر است با 1.05 گیگابایت.

فرض کنیم قصد دارید یک لپ تاپ جدید خریداری کنید. آیا برای خرید لپ تاپ اولین فروشگاه را انتخاب کرده و برند مورد نظر خود را خریداری می کنید؟ یا ساعت و روز ها فروشگاه های اینترنتی متفاوت را زیر و رو می کنید و در نهایت یک برند را برای خرید در نظر می گیرید؟ اکثر اوقات شما از شیوه دوم برای خرید استفاده می کنید. اینطور نیست؟

مردم از دیدن کوپن ها، تخفیف ها و معامله های چرب و نرم هیجان زده می شوند؛ چرا که چنین خریدی از صرف هزینه های بیشتر جلوگیری می کند. زمانی که پول کمتری را برای خرید کالای مورد نظر خود صرف می کنند کمتر دچار استرس شده و در نتیجه آرام تر هستند. به همین دلیل احتمالا بیشتر از بودجه ای که در نظر گرفته اند در سایت فروشگاهی شما هزینه خواهند کرد.

این خبر بسیاری خوبی است. اینطور نیست؟

 برندهای بزرگی ماند زارا Zara نیز از کوپن ها و تخفیف ها در کسب و کار خود سود می برند. این کار میزان فروش چنین برندی را 10 برابر می کند. اما این کار برای فروشگاه اینترنتی نوپای شما به این سرعت عملی نخواهد شد؛ چرا که فروشگاه هیچ اطلاعی از نحوه و محل استفاده از این عناصر را ندارد. به همین دلیل ما در پافکو تصمیم گرفتیم 23 ایده طلایی را برای افزایش میزان فروش با استفاده از کدهای تخفیف و کوپن ها به شما معرفی کنیم. با کمترین وقت و هزینه این نکات را در کسب و کار اینترنتی خود پیاده کنید و نتایج درخشانی را به دست آورید.


1. پیشنهاد حراج کوتاه مدت در نرم افزار فروشگاهی

احتمالا نام حراج کوتاه مدت یا Flash sale را پیش از این نیز شنیده باشید. این حراج برای یک روز در نظر گرفته می شود و با عناوینی مانند حراج روز، معامله شیرین امروز و غیره استفاده می شود. در ادامه برخی از این نمونه ها را مشاهده می کنید:

  • «تخفیف 70 درصد فقط به مدت 1 روز»؛
  • «8 ساعت فروش فوق العاده »؛
  • « حراج فوری فقط امروزی»؛
  • « عجله کنید، تنها 4 ساعت زمان باقی است».

زمانی که حراج کوتاه مدت در یک کسب و کار اینترنتی برگزار می شود، تخفیف ها و کوپن ها برای خرید محصولات در اختیار مشتری قرار می گیرد. تعداد محصولات محدود است و میزان تخفیف ها نیز از همیشه بیشتر است. همچنین حراج تنها برای یک بازه زمانی کوتاه برگزار می شود و ممکن است تنها چند ساعت یا در نهایت یک روز ادامه داشته باشد.

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف 

هدف از برگزاری حراج کوتاه مدت جذب خریدارانی است که در لحظه تصمیم به خرید می گیرند و از این گذشته تعدادی از محصولاتی را که در حراج گنجانده نشده اند نیز خریداری می کنند. در همین زمان میزان آشنایی مشتریان با تجارت الکترونیک افزایش پیدا می کند. علاوه بر این در این پروسه مشتریان وفاداری را نیز به جامعه مشتریان خود می افزایید.

با در نظر گرفتن این نکات احتمالا متوجه شده اید که برگزاری حراج کوتاه مدت از آنچه که تصور می کنید نیز سودمند تر است. درآمد حراج های شما از دو عامل کمیاب بودن و فوریت استفاده کرده و خریداران را به خرید ترغیب می کند. اگر فردی متوجه شود که حراج تنها در طی چند ساعت آینده به پایان می رسد، احتمالا سریعتر برای خرید کالای مورد نظر شما وارد عمل می شود.

به منظور اطمینان از موفقیت در حراج کوتاه مدت از چنین معاملاتی استفاده کنید:


درصد تخفیف برای خرید تمام محصولات

 با استفاده از چنین حراج کوتاه مدتی میزان فروش خود را پیش از تعطیلات به شدت افزایش می دهید. خریداران هرآنچه را که از تخفیف خوبی برخوردار باشد می خرند.

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف درصد تخفیف برای کالاها یا دسته بندی های مشخص

این امکان وجود دارد که حراج کوتاه مدت را تنها در یکی از بخش های فروش اینترنتی برگزار کنید. کالای پرفروش ، تازه ترین محصولات یا یکی از دسته بندی ها را در این حراج هدف قرار دهید.

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف 


حراج x تومانی

 در این حالت به جای استفاده از حراج درصدی، تخفیف در نظر گرفته برای هر کالا را به صورت عددی و به تومان مشخص کنید. به عنوان مثال تخفیف 50 هزار تومان یا 20 دلاری. 

 

این امکان وجود دارد که مبلغ مشخصی را برای کالاهای متفاوت در نظر بگیرید یا مبلغ متفاوتی را برای کالاهای متفاوت در نظر بگیرید.


خط کشیدن روی قیمت ها

تصور کنید در حال تماشای محصولاتی با چنین قیمت هایی هستید:

200 $-59 $

150 $ -39 $

210 $- 70 $

الان دقیقا به چه چیزی فکر می کنید؟ احتمالا در این فکر هستید که همه آنها را بخرید. هر چه باشد خیلی ارزان است؛ اینطور نیست؟

در این بخش شما قیمت های متفاوتی را برای کالاهای متفاوت پیشنهاد می دهید. اما در عوض با نشان دادن رقم تخفیف و با استفاده از تکنیک خط کشیدن روی قیمت و نشان داده قیمت پس از تخفیف تفاوت قیمت را به مشتریان کسب و کار اینترنتی که با کمک نرم افزار فروشگاه ساز پافکو ایجاد کرده اید نشان می دهید. مشاهده قیمت ها ذهن خریداران را به خود معطوف می کند و تمایل آنها را برای خرید نیز افزایش می دهد.

 

یکی از جالب ترین راهکارها برای به نمایش گذاشتن محصولات فروشگاه اینترنتی ارزان ایجاد صفحه ای برای حراج کوتاه مدت در سایت فروشگاهی است. این صفحه بخشی از سایت را به خود اختصاص می دهد و تمام کالاهای تخفیف دار شما را به نمایش می گذارد. در این صفحه زمان باقی مانده برای خرید نیز نمایش داده می شود. نمونه ای از این صفحه را در سایت Seafeel مشاهده می کنید.

 

با ایجاد چندین صفحه برای حراج کوتاه مدت حراج را به گونه ای به کاربران اطلاع می دهید که احساس ضرورت و محدود بودن کالاها به آنها القا شود. مشتریان تصور می کنند که باید هرچه سریع تر وارد عمل شوند و خود را از استرس جا ماندن از قافله برهانند. چنین صفحه ای از اتلاف زمان مشتریان جلوگیری می کند.


2.  پیشنهادات مربوط به تعطیلات و تغییر فصل

دوشنبه مجازی و جمعه سیاه دو مورد از بزرگترین فروش های فوق العاده در طول سال هستند. این حراج ها ها میزان فروش در دسامبر را به شدت افزایش می دهند.

برخی از فروشگاه ها خیلی پیش تر، این اقدامات لازم را برای آمادگی این حراج انجام داده اند. البته شما نیز نمی خواهید با نادیده گرفتن چنین رویداد هایی از مزایای فروشگاه اینترنتی خود غافل شوید. به عنوان مثال پیشنهادی را برای یکی از جدید ترین محصولات خود در نظر بگیرید و به صورت انحصاری در این تاریخ به نمایش بگذارید. از آن گذشته یک شمارنده زمان را نیز برای این محصولات در نظر بگیرید.


3.  تخفیف های ماهانه و هفتگی

هر بار که نیاز دارید میزان فروش خود را در سایت افزایش دهید به تخفیف های هفتگی و ماهانه فکر کنید. این تکنیک برای روزهایی که میزان فروش چندان قابل ملاحظه نیست مفید خواهد بود.

 

 اگر اکثر مشتریان شما حقوق ماهانه خود را در روز های آخر ماه دریافت می کنند، از این اطلاعات در جهت منافع خود استفاده کنید. به یاد داشته باشد که هنگام راه اندازی حراج های ماهانه و هفتگی باید آزمون و خطاهایی را نیز در نظر بگیرید. به این ترتیب بهترین زمان برای به نمایش گذاشتن پیشنهاد را شناسایی می کنید. اگر قادر باشید در زمان مناسب مشتریان خود را برای خرید تحریک کنید، موفق خواهید شد.


4.  پیشنهاد برای سبد های خرید رها شده

به این فکر کنید که اگر قادر باشید تعداد سبد های خرید رها شده در کسب و کار اینترنتی خود را تا 20 درصد کاهش دهید، چه میزان به سود شما افزوده می شود؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟

 اگر پاسخ شما خیر است اکنون زمان آن رسیده که به این موضوع فکر کنید.

یکی از سریع ترین راه ها برای جذب مشتریان در طول روز ارسال ایمیل هایی در رابطه با سید های خرید رها شده است. MailBot شما را در ایجاد چنین ایمیل هایی یاری می کند. در حین ارسال این ایمیل ها کالاهایی را که قصد دارید در حراج به فروش برسانید نیز درج کنید. در حین انجام این کار سعی کنید پیشنهاد های وسوسه کننده ای را بنویسید که احتمال فشردن دکمه خرید از سوی مشتری را افزایش می دهد.

 

سایت PErfume با استفاده از این جمله که « Light Blue Perfume افوریا فقط امروز با 20 درصد تخفیف به فروش می رسد» توجه کاربر را به خود جلب کرده است. تخفیف 20 درصدی شیرین است اینطور نیست؟


5. پیشنهاد اشتراک در خبرنامه

بسیاری از کسب و کار های فعال در زمینه تجارت الکترونیکی از این ایده در کسب و کار آنلاین خود استفاده کرده اند و الحق که این ایده نیز کارآمد بوده است.

نگاهی به فرم Scream Pretty بیندازید:

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف

این برند برای مشتریانی که در خبرنامه عضو شوند 10 درصد تخفیف در نظر گرفته است. به منظور استفاده از مزایای یک پاپ آپ از ضمیر من در جمله «دریافت کد تخفیف من» استفاده شده و این دکمه همان اقدام به عملی است که برای مشتری در نظر گرفته شده است. به این ترتیب مشتری احساس می کند که در همین لحظه تخفیف ذکر شده را در اختیار دارد.


6. ایجاد انگیزه برای پسندیدن، دنبال کردن و به اشتراک گذاشتن

دلایل زیادی وجود دارد که ما را به پسندیدن، دنبال کردن ، ارسال نظرات، به اشتراک گذاشتن و بازگشت مجدد ترغیب می کند. یکی از معروفترین انگیزه ها این است که ما می دانیم در ازای انجام این کار چه چیزی به دست می آوریم.

 

به علاوه برای یک نرم افزار فروشگاهی ایجاد فرصتی برای به اشتراک گذاشتن مطالب از سوی کاربران تنها نیمی از لیوان است. باید انگیزه کافی را برای برقراری ارتباط در مشتریان ایجاد کنید. تصویر زیر نمونه ای از یک کوپن است که مشتری را تشویق می کند با کسب و کار آنلاین وارد تعامل شود.

 


7. تبلیغات ارجاعی

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از تخفیف های ارجاعی افزایش وفاداری مشتریان و تکرار خرید است. این تبلیغات زمانی ارزشمند هستند که می دانید مشتری بارها و بارها از شما خرید می کند. به بیان ساده شما هم به مشتری و هم به فردی که به نرم افزار فروشگاهی ارجاع داده شده است تخفیف می دهید. به نمونه زیر توجه کنید:

 

این امکان وجود دارد که درصد مشخصی را برای تخفیف های خود در نظر بگیرید یا مبلغی را برای این کار مشخص کنید. حتی اگر با استفاده از فروش اشتراکی فعالیت خود را ادامه می دهید، این امکان وجود دارد که یک ماه اشتراک رایگان را به مشتریان خود هدیه کنید.


8. پیشنهاد تخفیف در اولین خرید

زمانی که یک فرم برای دعوت از مشتریان ایجاد می کنید غالبا از تخفیف هایی نیز استفاده می کنید. حتی ممکن است هدایای رایگانی را نیز برای دریافت ایمیل مشتریان در نظر بگیرید. این راه برای تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان حقیقی بسیار سودمند است.

اما راه دیگری نیز برای ارائه پیشنهاد به مشتریانی که برای اولین بار از کسب و کار آنلاین شما بازدید می کنند نیز وجود دارد. نگاهی به پیشنهاد سایت Vray برای مشتریانی که برای اولین بار از این سایت بازدید می کنند بیندازید. زمانی که وارد فروشگاه می شوید و به انتهای صفحه مراجعه می کنید با این بنر مواجه می شوید.

 

با کلیک روی بنر به صفحه ای هدایت می شوید که در زیر نشان داده شده است. این صفحه تمام اطلاعات مورد نیاز برای این برنامه را با شما در میان می گذارد.

 

این تکنیک تفاوت های زیادی با پیشنهاد تخفیف در هنگام وارد کردن آدرس ایمیل دارد. در این حالت مشتریانی که برای اولین بار از سایت شما بازدید می کنند از یک کوپن یکسان برخوردار خواهند شد. آنها با وارد کردن این کد در بخش پرداخت، تخفیف های مورد نظر را دریافت می کنند.


9. پیشنهاد خرید مجموعه ای از محصولات

این راهکار برای افزایش ارزش سفارش ها بسیار سودمند است. محصولات مرتبط را در یک دسته بندی قرار دهید و آن ها را به بهای کمتر بفروشید. این پیشنهاد برای مشتریان جذاب است و آنها را به خرید ترغیب می کند.

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف

به منظور استفاده از این تکنیک باید از محصولاتی استفاده کنید که در ارتباط مستقیم با یکدیگر باشند.


10. پیشنهادهای انحصاری در شبکه های اجتماعی

اگر به دنبال ایجاد وفاداری مشتریان در افرادی هستید که شما را دنبال می کنند باید تخفیف ها و محصولات رایگانی را برای آنها در نظر بگیرید. این امر به افراد تازه دلیلی برای لایک کردن، دنبال کردن و مشترک شدن دنبال شما خواهد داد.

 

Maple Holistic به مشتریان خود دلیل قانع کننده ای برای هدیه یک کوپن تخفیف داده است.: «روز ولنتاین را جشن بگیرید». با استفاده از این تکنیک، طراحی فروشگاه اینترنت خود را تبلیغ کنید و میزان فروش خود را در تعطیلات پیش رو افزایش دهید. از طرفی این امکان وجود دارد که با استفاده از یک تخفیف نیز دستیابی به یکی از اهداف از پیش تعیین شده در کسب و کار اینترنتی خود را با دنبال کنندگان جشن بگیرید.


11. پیشنهاد مصمم برای ممانعت از  خروج از نرم افزار فروشگاهی

با این پیشنهاد به کمک قدرت مورد نیاز برای تغییر یک رویداد منفی (مانند ترک سایت) آن ها را به اتفاقات مثبتی تبدیل می کنید. از یک طعمه مانند تخفیف، کوپن یا هدیه ای برای متقاعد کردن افراد استفاده کنید. به این ترتیب افراد را برای بازه زمانی طولانی تری در سایت خود نگه دارید؛ او در نهایت کالایی را خواهد خرید.

تصاویر زیر نمونه خوبی از این اقدام است. در این سایت از یک تخفیف 65 درصدی برای ایجاد انگیزه در سرسخت ترین مشتری استفاده شده است.

 

با ایجاد چنین پاپ آپ جذابی در طراحی فروشگاه اینترنتی خود از این نکات استفاده کنید:

·   یک پیشنهاد چرب و نرم آماده کنید که کسی توان مقاومت در برابر آن را نداشته باشد.

·   فرصت باقی مانده برای خرید را در این پنجره نمایش دهید که مشتری بداند زمان زیادی در اختیار ندارد.

·   توضیحاتی در مورد کالاها یا خدماتی که برای مشتری در نظر گرفته اید درج کنید.

·   از یک دعوت به عمل جذاب استفاده کنید. این دکمه باید به وضوح به مخاطب نشان دهد که در صورت فشردن آن چه چیزی در انتظار آنها است.


12. تبلیغات ری تارگتینگ

استفاده از یک آگهی ری تارگتینگ برای هدف گرفتن مشترکین مورد نظر ایده بسیار خوبی است. این کار بسیار مفید خواهد بود چرا که تنها برای خریدارانی نمایش داده می شود که پیش تر با کسب و کار شما وارد تعامل شده اند. به همین دلیل آنها به خوبی شما را می شناسند.

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف

این سایت با افزایش میزان نمایش دادن آگاهی از شیوه ای مانند تصویر بالا استفاده می کند. به این ترتیب آگهی تبلیغاتی به عنوان یک یادآوری در نظر گرفته می شود و به خریداران یادآوری می کند که بهتر است مجددا از فروشگاه بازدید کنند.


13. پیشنهاد های اینفلوئنسر ها

 این امکان وجود دارد که از طریق نفوذ و محبوبیت اینفلوئنسر ها پیام مورد نظر خود را برای مخاطبان ارسال کنید و شاهد نتایج خیره کننده در نرم افزار فروشگاهی خود باشید. به این منظور اقدامات زیر را در نظر داشته باشید.

  • اینفلوئنسر مناسب را در اينستاگرام، فیس بوک، توییتر و غیره بیابید.
  • از آنها بخواهید که ویژگی های محصول شما را در بلاگ یا ویدیوهای خود با مخاطبان در میان بگذارند.
  • کد تخفیفی را در اختیار آنها قرار دهید. آنها این کد را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارند.

 این تکنیک غالبا در فروشگاه های مد، پوشاک و لوازم آرایش به کار گرفته می شود.

 

 هر دو سوی این سناریو از این کار سود می برند. شما به اینفلوئنسر ها کمک می کنید محتوای ارزشمندی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند، شما نیز شاهد افزایش میزان مشتریان خود خواهید بود.


14. پیشنهادهای خرید آنلاین

اگر صاحب یک مغازه کوچک هستید و در زمینه فروش آنلاین فعالیت دارید بهتر است مشتریان را تشویق به خرید آنلاین کنید. فروشگاه های وال مارت و تارگت از جمله معروف ترین فروشگاه هایی هستند که به این شیوه محصولات خود را به فروش می گذارند. شعارآنها این است « آنلاین بخر، در فروشگاه تحویل بگیر». فروشگاه Petsmart در ادامه همین تکنیک یک تخفیف 5 درصدی را نیز برای مشتریان خود در نظر گرفته است.

 

هنگام به کار بردن این تکنیک این نکته را به یاد داشته باشید که باید بهترین تجربه را برای مشتریان خود به ارمغان آورد.


15. تعیین حد برای ارائه تخفیف

احتمالا از این موضوع آگاه هستید که نگه داشتن مشتریان فعلی به مراتب مقرون به صرفه تر از جذب مشتریان جدید است. به همین دلیل باید بازه های زمانی مشخصی را برای هر یک از مشتریان در نظر بگیرید. ممکن است این بازه زمانی جشن تولد مشتری باشد یا سالگرد ازدواج او. حتی این امکان وجود دارد که تاریخ اولین خرید آنها از سایت را به عنوان سالگرد در نظر بگیرید. تاریخ روزی که مشتریان تعداد مشخصی از محصولات شما را خریداری کرده اند نیز یکی از دیگر گزینه های پیش روی شما است. سایت Big Lots جامعه ای با نام جوایز بزرگ را ترتیب داده است. مشتریان با پیوستن به این فضا جوایز متفرقه ای را در کنار خرید خود دریافت می کنند. زمانی که به حد نصاب تعیین شده رسیدند می توانند از تخفیف های مازاد یا هدایای رایگانی که در سایت در نظر گرفته شده است استفاده کنند.

 

اقدام دیگری که در این سایت انجام شده است این است که آنها تمامی حد نصاب های موجود را برای مشتریان به نمایش می گذارند. همین امر انگیزه لازم برای پیوستن به این طرح را در مشتریان ایجاد می کند.


16. اهدای جایزه در رقابت ها

برگزاری رقابت های آنلاین یکی از بهترین راههایی که است که با استفاده از تبلیغات دهان به دهان میزان فروش شما را افزایش می دهد. یک رقابت تازه برپا کنید و از مشتریان بخواهید که با ارسال تصاویر منتخب خود در کنار هشتگ برند شما در رقابت شرکت کنند.

 

از آنها بخواهید که تصویرهایی برای سال نو دریافت کرده و ارسال کنند و تاثیرگذار ترین و خاطره انگیزترین لحظات خود در سال گذشته را با شما به اشتراک بگذارند. رقابتی تشکیل بدهید و از آنها بخواهید تصویر بهترین یا بدترین غذایی را که خورده اند ارسال کنند. در همین زمان برای کسانی که در رقابت شرکت می کنند کد تخفیف یا هدیه ای رایگان در نظر بگیرید.

از این گذشته این امکان نیز وجود دارد که برای معرفی محصولات خود تعداد محدودی از آنها را به صورت رایگان به عنوان جایزه در نظر بگیرید. از آنها بخواهید شما را دنبال کنند و از تخفیف های در نظر گرفته شده بهره مند شوند. برای لایک کردن، به اشتراک گذاشتن و تگ کردن شما نیز جایزه و تخفیف هایی را در نظر بگیرید.

 

برای کسب بهترین نتیجه احساس فوریت را نیز به کاربران القا کنید. مدت زمان برگزاری رقابت را محدود کنید یا جوایز محدودی را در نظر بگیرید. به این ترتیب مخاطبان احساس می کنند که باید سریعا وارد عمل شوند و فرصت زیادی برای حضور در رقابت شما باقی نمانده است. درست مانند تصویر زیر.

 


17. پیشنهاد های معرکه

 روز های کند و معمولی بهترین زمان برای ارسال یک پیشنهاد غیر مترقبه هستند. در کنار ارسال کد های تخفیف و کوپن ها، تکنیک های دیگری را نیز استفاده کنید. برخی از این تکنیک ها عبارت هستند از:


1.     یکی بخر؛ دوتا ببر

این تکنیک در خرده فروشی های زیادی در سراسر اینترنت به کار برده می شود. این تکنیک را در نرم افزار فروشگاهی اینترنت خود پیاده سازی کنید. مشتریان با مشاهده چنین پیشنهادی احساس می کنند که بیشتر از پولی که پرداخت می کنند جنس دریافت می کنند. به همین دلیل آن ها بیش از چیزی که در نظر داشته اند در فروشگاه اینترنتی شما پول صرف می کنند.

 

راه دیگری نیز برای استفاده از این تکنیک وجود دارد. در این شیوه از این شرط استفاده می شود که «یکی بخر؛ دومی رو با X درصد تخفیف بخر»

 

اگر قصد دارید هرچه سریع تر موجودی انبار خود را خالی کنید این تکنیک برای شما سودمند خواهد بود.


2.     بیشتر بخر؛ بیشتر پس انداز کن

اگر می خواهد متوسط ارزش سبد خرید مشتریان را افزایش دهید، باید انگیزه لازم را در آن ها ایجاد کنید. به آنها نشان دهید که خرید بیشتر چه چیزی را برای آنها به دنبال خواهد داشت.

اگر چنین قصدی دارید، تکنیک «بیشتر بخر؛ بیشتر پس انداز کن» تکنیک مناسبی به شمار می رود. به این ترتیب مشتریان را ترغیب می کنید که از برنامه خود خارج شوند و بیشتر از آنچه که باید خرج کنند. به این ترتیب آنها دیگر به دلیل ولخرجی های خود نیز عذاب وجدان نمی گیرند. به عبارتی گویا هر دو طرف از این تکنیک سود می برند.

 

این نکته را به یاد داشته باشید که لازم نیست تخفیف های بیش از اندازه ای را در نظر بگیرید. همین قدر که تخفیف در نظر گرفته شده برای مشتریان شما وسوسه کننده باشد کافی است.


18. پیشنهاد های پیش از اقدام

همه عاشق اقلام رایگان هستند. بنابراین برخی از کالاهای خود را به صورت رایگان به مشتریان هدیه کنید. این کار یکی از کارامد ترین راهکارهای موجود در زمینه معرفی محصول است و باعث می شود مشتریان بیشتر به خرید ترغیب ‌شوند.

 

هدیه های رایگان مورد نظر خود را انتخاب و برای همیشه نرم افزار فروشگاهی خود را در ذهن مشتریان هک کنید.


19. پیشنهاد وفاداری مشتریان

با یادآوری یک برنامه وفاداری، مشتریان خود را تشویق کنید که بارها از فروشگاه اینترنتی شما خرید کنند. مزایای فروشگاه اینترنتی که با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز بنا شده است، دو چندان خواهد شد.

اگر رویکرد مناسبی را در پیش گرفته باشید این احتمال وجود دارد که مشتریانی را که یکبار از فروشگاه شما خرید کرده اند، به مشتریان همیشگی خود تبدیل کنید. آنها برند شما را به خاطر می سپارند و برای خرید های بعدی خود نیز به شما مراجعه می کنند. در ادامه راهکارهای متفاوتی را برای ایجاد برنامه وفاداری با شما در میان می گذاریم.

تخفیف فروشگاه آنلاین: 27 ایده خلاقانه طراحی تخفیف


1.     برنامه امتیاز

این کار چندان که تصور می کنید دشوار نیست. در حقیقت برای انجام این کار باید راهکار و قاعده ساده ای را دنبال کنید. هزینه ای که از سوی مشتری صرف شده بهایی است که برای دریافت امتیاز پرداخت می شود. به منظور کسب امتیازات بیشتر باید پول بیشتری را در فروشگاه آنلاین هزینه کنند.

هر بار که مشتری کالایی را از سایت شما می خرد، امتیازی به حساب او اختصاص داده می شود. در تصویر زیر اجرای این روش را در سایت The north face مشاهده می کنید.

 

این برند اطلاعات زیادی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. مشتریان با مطالعه این اطلاعات از نحوه کسب امتیاز اطلاع حاصل می کنند.

می توانید به منظور افزایش میزان تعامل مشتریان با تجارت، نرم افزار فروشگاه را  طراحی کنید و به کمک موارد گفته شده تعامل با کاربران را افزایش دهید.

 

دو نکته را در هنگام راه اندازی این برنامه در نظر بگیرید:

  • سیستم امتیاز دهی را ساده طراحی کنید. به این ترتیب مشتریان میزان ارزش تقریبی امتیاز های خود را درک می کنند.
  • اگر در کنار نرم افزار فروشگاهی مغازه نیز دارید باید این سیستم را در فروشگاه فیزیکی خود نیز راه اندازی کنید.


2.     برنامه گره در نرم افزار فروشگاهی

برخلاف برنامه امتیاز، این برنامه بر اساس میزان تعامل و وفاداری مشتریان تصمیم گیری می کند. به عبارت دیگر هر اندازه مشتری وفادار باشد و از شما بیشتر خرید کند، هدایای بیشتری را برای او در نظر خواهید گرفت.

شاخص ترین نکته در این برنامه استفاده از برنامه بازی است. در این حالت مشتری هرچه  بیشتر در بازی مشارکت کند، به مراحل بالاتری دست پیدا می کند.

 این برند میزان وفاداری کاربران را در سه سطح طراحی کرده است. امتیاز های اعضا، تعیین کننده جایزه ای است که دریافت می کنند. هر اندازه این تعداد بالاتر باشد جایزه بهتری برای آنها در نظر گرفته می شود.


3.     برنامه اجتماعی

در کنار سیستم وفاداری و امتیاز دهی امکان ایجاد جامعه ای از مخاطبان نیز وجود دارد. به اعضای انجمن امتیاز های ویژه ای را اختصاص دهید. اعضا با پیوستن به انجمن با یکدیگر وارد تعامل می شوند. اعضا می توانند در رویدادهای منحصر به فرد برند نیز حضور داشته باشند. اطلاعات و ایده های به دست آمده از تعامل با مشتریان در توسعه و بهبود کیفیت محصولات به کار گرفته می شود.

 رمز موفقیت در برگزاری هر یک از برنامه ها، وفاداری در مشتریان و ارتقای میزان امتیاز و ارزشی است که برای تعامل آنها قائل هستید. اگر ارزش با کسب و کار شما در یک راستا باشد، میزان فروش افزایش پیدا می کند و وفاداری مشتریان به برد نیز بهبود پیدا می کند.


20. پیشنهاد ارسال رایگان

ارسال رایگان یکی از ارزشمندترین خدماتی است که در اختیار مشتری قرار می دهید. این خدمات را برای مشتریانی که از سایت شما خرید کرده اند در نظر بگیرید. اگر به دنبال راه هایی هستید که از اتلاف زمان شما جلوگیری کند، برای مشتریانی که بیشترین خرید را انجام می دهند ارسال رایگان را در نظر بگیرید. از این گذشته می توانید تنها برای مشتریانی که در محدوده جغرافیای خاصی قرار دارند ارسال رایگان را در نظر بگیرید.

 این حقیقت در تجارت الکترونیکی ثابت است که: « مشتریان ترجیح می دهند راه های متفاوتی برای بازگرداندن کالاها و ارسال آنها در اختیار داشته باشند.»

در مطالعات انجام شده مشخص شده است که  62 درصد از مشتریان از اینکه بپرسند چطور  باید وجه کالا را پرداخت کنند بیزار هستند. به همین دلیل راه های بازگشت متعددی را باید برای بازگرداندن کالا در نظر بگیرید. امکان بازگشت کالا میزان تعامل کاربران را افزایش می دهد.

 علاوه بر این بازگشت های رایگان اعتماد شما را جلب می کنند. اگر از کیفیت محصولات خود مطمئن هستید با روی باز امکان بازگشت کالا را در اختیار مشتری قرار دهید. این قابلیت در نرم افزار فروشگاه هایی مانند مد و پوشاک بسیار مفید است؛ چرا که ممکن است مشتری اندازه لباس را به درستی انتخاب نکرده و قادر به استفاده از آن نباشد.

 

از این گذشته همه چیز درباره میزان بازگشت کالا است. با کاهش دردسر های بازگشت محصول تاثیر خوبی روی مشتریان می گذارید و محصولات بیشتری را به فروش می رسانید.


22. پیشنهاد های خدمات مشاوره

در کنار دو خدماتی که در ابتدا به آنها اشاره شد، می توانید برای خرید، مشاوره رایگانی را در اختیار مشتریان قرار دهید. از این گذشته این امکان وجود دارد که 15 دقیقه مشاوره رایگان پوست را پیش از خرید کالا به مشتریان نرم افزار فروشگاهی خود پیشنهاد دهید یا گزینه های دیگری را  برای تامین نیاز های مشتریان در نظر بگیرید. هنگام افزودن خدمات، زمان انجام آنها را نیز مشخص کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید پیشنهاد مورد نظر را در تاریخ مشخصی به مشتریان اطلاع دهید از این شیوه استفاده کنید. آیا خدماتی را که در نظر گرفته اید برای تمام مشتریان در نظر دارید؟

آخرین گزینه و در عین حال مهمترین گزینه این است که باید خدمات خود را روی نرم افزار فروشگاهی و دیگر پلتفرم ها به نمایش بگذارید. به منظور مطلع کردن مشتریان از ایمیل و پیام استفاده کنید. اگر مشتریان شما از استفاده از خدمات شما لذت برده اند این احتمال وجود دارد که در خرید های بعدی خود نیز شما را انتخاب کنند.


23. پیشنهاد بازبینی و اظهار نظر

در اغلب مواردی که فردی از ما می خواهد نظری را در سایت ارسال کنیم، به او می گوییم که زمان انجام این کار را نداریم. بنابراین اگر می خواهید مشتریان این کار را انجام دهند، باید دلیل قانع کننده ای برای آن وجود داشته باشد. زمان شما با ارزش است اما زمان کسب و کار اینترنتی نیز به همین اندازه ارزشمند است. با در نظر گرفتن یک کد تخفیف و کارت هدیه دلیل خوبی را برای مشتریان ایجاد می کنید. به این ترتیب آنها را تشویق می کنید که مجددا به نرم افزار فروشگاهی بازگردند و از کد تخفیف استفاده کنند. عالی است اینطور نیست؟ سایت Jolly دقیقا همین کار را انجام داده است.

 

 نکات طلایی پایانی

مردم تنها به این دلیل به دنبال به دست آوردن چیزی هستند که توانایی به دست آوردن آن را ندارند؛ گمان می کنند مرغ همسایه غاز است. هنگامی که استراتژی فروش را در کسب و کار پیاده می کنید، با استفاده از همین تمایل احساس ضرورت و کمیاب بودن را در مورد محصول خود ایجاد کنید.

اما این امر چگونه میزان فروش نرم افزار فروشگاهی شما را افزایش می دهد. در ادامه راه کارهایی که شما را در این زمینه یاری کند، شرح می دهیم:


1.     شمارش معکوس برای خرید

تمام کاری که باید انجام دهید این است که شمارش معکوس را در صفحه فروش و صفحه یک محصول خاص قرار دهیم. هنگامی که مشتری می داند زمان زیادی برای خرید باقی نمانده دچار احساس ضرورت و فوریت می شود.

 


2.     استفاده از تکنیک تحویل سریع

مشتریان امروزی نه تنها تقاضاهای بیشتری در مقایسه با مشتریان گذشته دارند بلکه از صبر کمتری نیز برخوردار هستند. بنابراین نکاتی مانند «خرید امروز و تحویل در روز بعد» توجه آنها را به خود جلب می کند. به این ترتیب به مشتریان اطلاع می دهید که چند روز دیگر فرصت دارند که از امکان تحویل در روز بعد برخوردار شوند.

 


3.     تعداد محدود

زمانی که مشتریان متوجه می شوند کالایی که قصد خرید آن را دارند در حال اتمام است، دلیل قانع کننده ای برای خرید خواهند داشت.

 

زمانی که انتخاب های محدودی را در اختیار مشتریان قرار می دهید آنها احساس می کنند که تهدید شده اند. انسان به دنبال این است که این احساس تهدید را از روی خود بردارد. به همین دلیل حتی بیش از گذشته در تمنای کالای مورد نظر خواهد بود.


4.     رفتار دیگر کاربران را به نمایش بگذارید

رفتار دیگر کاربران یک مدرک اجتماعی است که نشان می دهد کالاها و خدمات نرم افزار فروشگاه شما تا چه اندازه محبوب هستند. معمولا مردم به دنبال راهنمایی هایی برای تصمیم گیری هستند. آنها می خواهند یک خرید امن را تجربه کنند و کالاهای با کیفیت بخرند.

 

به همین دلیل باید تا جای ممکن این رفتارها را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید که میزان تقاضا را به شدت افزایش دهید. در این شرایط مشتریان ترجیح می دهند زودتر از هر کس دیگری کالای مورد نظر را خریداری کنند.

برای شروع کار آماده هستید؟

اکنون شما 23 مورد از بهترین ایده های موجود برای استفاده از کوپن ها و تخفیف ها  را می دانید. ساده بود اینطور نیست؟

اکنون باید یک سوال را مطرح کنیم؟ آیا تصور می کنید که با دنبال کردن ایده هایی که در این مقاله مطرح شد میزان فروش شما افزایش پیدا می کند؟ 

ما در پافکو به این امر ایمان داریم.

این ایده برای تمام کسانی که در زمینه تجارت الکترونیکی فعال هستند سودمند خواهد بود و نتایج گهرباری را برای نرم افزار فروشگاهی شما در پی خواهد داشت. همین حال دست به کار شوید و نتایج را با ما نیز به اشتراک بگذارید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت