مقالات فروشگاه اینترنتی

آمار سال 2020 درباره تجارت الکترونیکی موبایلی چه می گوید؟

تجارت-الکترونیک-موبایلی
از اهمیت موضوع اینگونه بگم که بحث تجارت الکترونیک در موبایل یا M Commerce به عنوان داغ ترین و پر طرفدارترین موضوع حال حاضر در این صنعت معرفی شده است.  این عبارت شما را شگفت زده نکرده است و ما در پافکو این را به خوبی می دانیم. کافی است یکبار که از منزل خارج می شوید به دور بر خود نگاهی بیندازید و به انسان هایی که در اطراف شما هستند توجه کنید. در دست همه گوشی موبایل خواهید دید.

فهرست

22 آمار ِ ضروری در مورد تجارت الکترونیکی موبایل جهان در سال2020، که باید از آن ها اطلاع داشته باشید!

زندگی امروز در گوشی های تلفن همراه

آمار فعلی استفاده از تجارت الکترونیک در گوشی تلفن همراه

فرصت های موجود در گوشی های تلفن همراه

مشتریان چه می خواهند؟


22 آمار ِ ضروری در مورد تجارت الکترونیکی موبایل جهان در سال2020، که باید از آن ها اطلاع داشته باشید!

فرقی نمی کند در مترو نشسته یا برای صرف چای به کافه ای مراجعه کرده باشید. حتی در یک پیاده روی ساده نیز آنچه بیش از هر چیز دیگری توجه شما را به خود جلب می کند تعداد آدم هایی است که سر خود را روی گوشی های تلفن همراه خود خم کرده اند.

بنابراین اگر طراحی فروشگاه اینترنتی را بدون در نظر گرفتن کاربرانی که از طریق تلفن همراه وارد فروشگاه آنلاین می شوند راه اندازی کرده اید، اکنون زمان آن رسیده است که تغییراتی را در ساخت فروشگاه اینترنتی خود اعمال کنید. هیچ بهانه ای این کوتاهی را از سوی شما توجیه نخواهد کرد. ما در پافکو این کار را تا جای ممکن برای شما ساده کرده ایم.

به همین منظور برخی از تاثیرگذار ترین و برجسته ترین آمار را از منابع برتر گرد هم آورده ایم. تمام این آمار یک نکته را در سایت فروشگاهی شما بازگو می کنند: این روز ها مردم بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ زمان و پول بیشتری را در گوشی های تلفن همراه خود خرج می کنند.


زندگی امروز در گوشی های تلفن همراه

 امروز همه چیز به این تکنولوژی کوچک اما عظیم وابسته است. هر گوشه ای را که بنگرید با این ابزار روبرو می شوید. در همین راستا آماری را مشاهده می کنیم که پیش از این به چشم نیامده است.

 آمار

با نگاهی به این آمار و ارقام همین امروز انگیزه لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی سازگار با موبایل را به دست می آورید.

 • بیش از ۱.۲ بیلیون نفر در سراسر جهان با استفاده از گوشی های تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند و از مزایای فروشگاه اینترنتی بهره می برند. این تعداد ۴ برابر جمعیت ایالت متحده آمریکا است.
تعداد افرادی که از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند
تعداد افرادی که از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند طی ۶ سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است
 • ۸۱ درصد از آمریکایی ها تا سال ۲۰۱۹ از گوشی تلفن همراه استفاده کرده اند. این عدد نشان دهنده رشد ۴۶ درصدی این آمار طی ۶ سال گذشته است. همین سرعت سبب شده است که تلفن همراه به عنوان یک تکنولوژی پیشتاز در تمام طول تاریخ شناخته شود. اگر بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم، می بینیم که میزان انطباق و سازگاری مردم با تلفن های ثابت ۴۵ سال طول کشید.

به طور میانگین آمریکایی ها بیش از ۴ ساعت از زمان خود را صرف استفاده ار گوشی های هوشمند می کنند. این افراد به طور میانگین ۱۵۰ بار گوشی خود را چک می کنند. این میزان نشان می دهد که یک آمریکایی به طور میانگین دو ماه را در طول سال صرف ورق زدن صفحات وب، بازدید و خرید از فروشگاه اینترنتی ارزانی می کند که شما با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو ایجاد کرده اید.

 • در سال ۲۰۱۹ تلفن های هوشمند به عنوان رسانه ای که بیشترین زمان را در جلب توجه مخاطب به خود اختصاص داده است معرفی و از تلویزیون پیشی گرفت.
 • ۵۵ درصد کاربران گوشی های تلفن همراه تصدیق می کنند که در صورتی که گوشی تلفن همراه خود را به همراه نداشته باشند، مضطرب و پریشان می شوند. این وحشت به اندازه ای وخیم شده است که نامی را نیز برای این مصیبت انتخاب کرده اند. این مصیبت با نام nomophobia شناخته می شود که کوتاه شده عبارت No mobile phone phobia به معنی ترس به همراه نداشتن گوشی تلفن همراه است.


اثرات این امر در ساخت فروشگاه اینترنتی

با توجه به این واقعیت که میزان دسترسی کاربران به گوشی ها تلفن همراه همواره در حال افزایش است، این طور به نظر می رسد که این اعداد و ارقام هر روز افزایش داشته باشند. در واقع تأثیر این تکنولوژی در ساخت فروشگاه اینترنتی غیر قابل انکار خواهد بود.

از سوی دیگر بازار ساخت فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز آنلاین یا فروشگاه ساز رایگان نیز در حال افزایش است. تمام این عوامل نشان دهنده این واقعیت است که به تدریج نه تنها میزان استفاده از گوشی های تلفن هوشمند در زمینه تجارت الکترونیک پررنگ تر می شود، بلکه این امر به یک رویداد طبیعی در ساخت فروشگاه اینترنتی بدل خواهد شد.


 آمار فعلی استفاده از تجارت الکترونیک در گوشی تلفن همراه

در این بخش با ما در پافکو همراه باشید تا میزان استفاده از گوشی های تلفن همراه را در بحث تجارت الکترونیک موبایلی با یکدیگر بررسی کنیم. این آمار شما را در ساخت فروشگاه اینترنتی و همینطور طراحی فروشگاه اینترنتی یاری خواهد کرد.

آمار

 آمار به دست آمده نگاه شما را به این ابزار ارزشمند تغییر خواهد داد و در ادامه به نقش آن در موفقیت فروشگاه اینترنتی و نحوه استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پی خواهید برد.

 • به طور تقریبی از هر ۵ آمریکایی ۴ نفر خریدهای خود را به شکل اینترنتی انجام می دهند. نیمی از این افراد خریدهای خود را از طریق گوشی های تلفن همراه ثبت می کنند.
 • ۵۵ درصد مشتریان پس از اینکه کالایی را در شبکه های اجتماعی مشاهده کردند برای خرید از ساختار فروشگاه اینترنتی شما بازدید می کنند. این آمار انگیزه کافی را جهت تگ کردن محصولات در اینستاگرام در شما ایجاد می کند. این گزینه را در ساخت فروشگاه اینترنتی در نظر داشته باشید.
 • کاربرانی که از بازدید سایت فروشگاهی در گوشی تلفن همراه خود تجربه منفی داشته باشند، در آینده نیز از سایت شما خرید نخواهند کرد.
 • ۹۰ در صد از مصرف کنندگان می گویند برای انجام کارهای روزانه خود از گوشی های تلفن همراه استفاده می کنند. این درحالی است که ۴۰ درصد از آنها پیش از ثبت خرید با استفاده از گوشی های تلفن همراه خود تحقیقات لازم را به عمل می آورند.
 • بازار تجارت الکترونیک موبایلی در سال ۲۰۱۹ در هر دو بازار دوشنبه مجازی و جمعه سیاه رکود جدیدی را ثبت کرد. در دوشنبه مجازی میزان فروش به ۳.۱ بیلیون دلار آمریکا رسید و در جمعه سیاه این میزان به ۲.۹ بیلیون دلار دست یافت.
 • گوشی های تلفن همراه بیش از ۶۰ درصد خریدهای انجام شده در بازار دوشنبه مجازی و جمعه سیاه را به خود اختصاص داده اند.


تأثیر استفاده از گوشی ها تلفن همراه

با وجود آمارهایی از این دست، این امکان وجود دارد که بدون هیچ نگرانی اعلام کنیم که ساخت فروشگاه اینترنتی که با گوشی های تلفن همراه سازگار باشد دیگر یک انتخاب به شمار نمی رود، بلکه یک ضرورت است.

مشتریان فروشگاهی که به صورت کاملا انحصاری برای گوشی های تلفن همراه طراحی شده باشد را تحمل نمی کنند. اگر به ایجاد یک تجربه سریع و دلپذیر برای کاربران ایمان نمی آورید و نحوه استفاده از سایت را برای کاربران گوشی های تلفن همراه ساده نکرده اید انتظار نداشته باشید که بازدید کنندگان از ساخت فروشگاه اینترنتی شما استقبال کنند.


 فرصت های موجود در گوشی های تلفن همراه

استفاده از گوشی های تلفن همراه از سوی کاربران فرصت های متفاوتی را نیز پدید آورده است.

آمار

آمار استفاده از گوشی های تلفن همراه را در ادامه مشاهده کنید.

پیش-بینی-میزان-رشد-تجارت-الکترونیک-از-سال-۲۰۱۷-تا-سال-۲۰۲۱
پیش بینی میزان رشد تجارت الکترونیک از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۱
 • آینده تجارت الکترونیک به طرز شگفت آوری روشن است. تا سال ۲۰۲۱ اینگونه پیش بینی می شود که میزان استفاده از گوشی های تلفن همراه به منظور خرید از سایت های آنلاین ۵۴ درصد افزایش پیدا کند و  ۶۵۹ میلیون دلار بر میزان فروش این سایت ها بیفزاید.
 • ۷۰ درصد جستجوهایی که در گوشی های تلفن همراه صورت می گیرید، پس از یک ساعت به اقدام به خرید می انجامد. این در حالی است که کاربران رایانه های خانگی پس از یک ماه این آمار را به ثبت می رسانند.
 • ۶۷ درصد مصرف کنندگان تاکید دارند برای تفریح و سرگرمی زمان خود را صرف مشاهده اجناسی می کنند که در ساخت فروشگاه اینترنتی به کار گرفته شده است. ۷۷ درصد این افراد نیز در ادامه خرید خود را ثبت می کنند. این کار سئوی سایت را تقویت خواهد کرد و میزان خرید در فروشگاه اینترنتی شما را به شدت افزایش می دهد.
 • ۵۱ درصد از کاربران گوشی های تلفن همراه اعلام کرده اند که از فروشنده ای متفاوت از شرکتی که قصد خرید از آن را داشته اند خرید کرده اند؛ چرا که در زمانی که نیاز به کالای مورد نظر داشته اند اطلاعات ارزشمندی را در سایت دیگری مشاهده کرده اند. بنابراین هنگام ساخت فروشگاه اینترنتی به این نکته توجه داشته باشید که تولید محتوای مرتبط و به روز راه ساده ای است که مشتری را به سبد خرید شما جذب می کند.
 • در کنار وسعت دنیای فروش آنلاین، کسانی که کسب و کارهای سنتی را اداره می کنند نیز تا حد زیادی برای بقای خود به بازاریابی محدود نیاز خواهند داشت. آنها باید با استفاده از تبلیغات اصولی خریداران با پتانسیل بالا را از طریق ارسال پیامک یا اعلان های مشخص به فروشگاه دعوت کنند.
 • حقیقت افزوده نکته دیگری است که نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند. تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۲۰ بیلیون دلار از خریدها از طریق سایت و تلفن همراه انجام خواهد شد. امروزه بسیاری از کسب و کارها از این شیوه در ساخت فروشگاه اینترنتی خود استفاده می کنند.


اثرات

اگر تجربه کاربر در گوشی های تلفن همراه در ساخت فروشگاه اینترنتی شما به خوبی در نظر گرفته شده است، به این معنا نیست که دیگر نیازی به استفاده از آخرین روندهای روز دنیا در ساخت فروشگاه اینترنتی خود ندارید.

در حالی که ممکن است واقعیت فزاینده و بیکن هایی که برای هدایت مشتری به سایت استفاده می شوند در حال حاضر و با توجه به میزان وسعت کسب و کار آنلاین شما چندان سودمند نباشند، اما آگاهی از این ایده ها این امکان را به شما می دهد که از این استراتژی در آینده کسب و کار خود استفاده کنید. همواره قدرتمندترین های عرصه فعالیت خود را زیر نظر داشته باشید و به این بیندیشید که چگونه باید از استراتژی های آنها در ساخت فروشگاه اینترنتی استفاده کنید.


 مشتریان چه می خواهند؟

 استفاده از تلفن همراه با هدف جلب رضایت مشتریان انجام می شود.

آمار

 • یک تجربه منحصر به فرد برای مشتریان. تحقیقات گوگل نشان می دهد که ۷۳ درصد از مشتریان زمانی که با یک طراحی سایت ضعیف در گوشی تلفن همراه مواجه می شوند آن را ترک می کنند و به سایتی مراجعه می کنند که خرید را برای کاربران ساده تر می کند.

به منظور پی بردن به این موضوع از دوستان خود نظر سنجی کنید و از آنها بخواهید که با استفاده از گوشی های تلفن همراه خود محصولی را از یک سایت خریداری کنند.

 • محتوای مفید و کاربردی. ۶۹ درصد از کاربران گوشی های تلفن همراه می گویند ترجیح می دهند از کسب و کارهای خرید کنند که در سایت فروشگاهی خود به سوالات متداول مشتریان پاسخ داده اند. به همین دلیل لازم است برای مشاورین خود شرح دهید که به چه علت خرید محصول شما را برای آنها سودمند خواهد بود.
 • شخصی سازی. ۶۱ درصد از مصرف کنندگانی که از گوشی های تلفن همراه برای خرید استفاده می کنند می گویند که احتمال خرید کالا از سایتی که اطلاعات انحصاری و شخصی سازی شده را با توجه به موقعیت و علایق کاربران ارسال می کنند، بیشتر است. روی صفحه فروش، محصولات دیگر را نیز معرفی کنید تا مشتریان را به خرید دیگر محصولات خود ترغیب کنید.
رابطه-بین-زمان-بارگزاری-صفحه-و-از-دست-دادن-مخاطب
سرعت بارگذاری صفحه افزایش می یابد. به این ترتیب احتمال این که کاربر سایت را ترک کند نیز افزایش می یابد
 • سرعت. ۴۰ درصد از مشتریان در صورتی که بیش از سه ثانیه منتظر بارگذاری صفحه نمی مانند. سرعت بارگذاری صفحات خود را با استفاده از ابزار Page Speed گوگل بسنجید.
 • تجربه خرید شهودی. ۵۹ درصد از کاربران گوشی های تلفن همراه خرید از سایت هایی که فرایند خرید را به شکل سریعتری میسر می کنند، به مراتب به خرید از دیگر سایت ها ترجیح می دهند.


 اثرات

در حالی که برخی از ارزشمندترین انتظارات خریداران را با شما در میان گذاشتیم، این احتمال وجود که مشتریان شما به دنبال فاکتور های متفاوتی باشند. بهترین راه برای پی بردن به انتظارات مشتریان این است که از آنها سوال بپرسید.

در ساخت فروشگاه اینترنتی یک بخش را برای نظرسنجی از مشتریان در نظر بگیرید. از این گذشته این امکان وجود دارد که با ارسال نظرسنجی نظر آنها را جویا شوید. همواره به دنبال راهی باشید که فروشگاه را با توجه به نیازها و انتظارات مشتریان طراحی کنید. هر چه باشد، یکی از مهمترین عناصر در سایت فروشگاهی شناخت جامعه هدف فروشگاه آنلاین است.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت