مقالات فروشگاه اینترنتی

فروشگاه کوچک، موفقیت بزرگ: فروشگاه اینترنتی تک محصول

فروشگاه اینترنتی تک محصول

درست است که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی اقلام متفاوتی در سبد محصولات گنجانده می شود. اما حقیقت این است که یک کاتالوگ قطور و مملو از کالاهای متفاوت رمز موفقیت یک کسب و کار آنلاین نیست.

در واقع فروش اینترنتی یک کالا، مزایای فروشگاه اینترنتی را به مراتب افزایش می دهد و سود بیشتری را نیز برای شما در پی خواهد داشت. تصور کنید که تا چه اندازه از فشار کار کم خواهد شد...

راه اندازی کسب و کار اینترنتی تک محصول؛
چگونه فروشگاه کوچک خود را به موفقیت نزدیک کنیم؟

فقط یک ایده خوب کافی است که رؤیای شما به حقیقت بپیوندد. باور ندارید از کاسپر سوال کنید او به معنای واقعی کلمه این مسئله را لمس کرده است و فقط در طول یک شب ارزش تجارت الکترونیکی خود را به ۵۵۵ میلیون دلار رساند. کاسپر از یک ایده ساده استفاده کرد. برای ارسال تشک های خواب، آنها را در جعبه قرار داد و با این کار تمام فعالان صنعت کالای خواب را از خوابی عمیق بیدار کرد. سارا بالکی مخترع سیستم Spanx نیز به همین شکل لقب جوان ترین زن خودکفای میلیاردر در آمریکا را به خود اختصاص داد. 

در ساخت فروشگاه اینترنتی به سادگی وارد عمل می شوید و مدیریت و بازاریابی محصولات را نیز با تمرکز و خلاقیت بیشتری پیش می برید. به این ترتیب کیفیت نحوه ارائه و فروش محصول شما از رقبای موجود در بازار به مراتب بیشتر خواهد بود. به زبان ساده تر این امکان را در اختیار دارید که به اندازه کافی به تنها محصول فروشگاه اینترنتی خود توجه کنید.

اما از کجا باید شروع کنید؟ ما در پافکو شما را در این راه یاری خواهیم کرد. تم های تک محصولی را در طراحی فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید. با این وجود شاید مسیر موفقیت برای شما روشن نباشد و همین یک نکته نیز برای موفقیت کافی به نظر نرسد.

دریافت مشاوره

اینجا درست همان جایی است که ما وارد عمل می شویم. ما در پافکو تجربه کافی در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی را در اختیار داریم و طراحی فروشگاه اینترنتی تک محصول شما را به بهترین شکل به انجام می رسانیم.

ما در پافکو به تجربه می دانیم که چه عواملی در موفقیت شما اثر گذار خواهند بود و چه عواملی منجر به شکست سایت فروشگاهی می شوند. در این مقاله با نکاتی آشنا می شوید که شما را در ایجاد یک فروشگاه اینترنتی موفق یاری خواهد کرد.

فروشگاه اینترنتی تک محصول


از تصاویر بسیار بزرگ در راه اندازی سایت فروشگاهی استفاده کنید

این روزها تصاویر بزرگ و تمام عرضی که از اندازه طبیعی بزرگتر هستند در پس زمینه بسیاری از سایت ها و پلتفرم ها مشاهده می شود. اما رواج آنها به این معنی نیست که شما نیازی به استفاده از آنها ندارید. برعکس، این تصاویر عظیم برای فروشگاه اینترنتی تک محصوله بسیار سودمند خواهد بود. این تصویر فضایی کافی برای ساخت فروشگاه اینترنتی و معرفی برند مهیا می کند. علاوه بر این بازاریابی و تبلیغات خود را نیز به شکل موثرتری برای مخاطبان به نمایش می گذارید و به تدریج به برند خود زندگی می بخشید.

اما قهرمانانه ترین تصویر در سایت فروشگاهی آمار سفارش ها است. آندریا بایکوس می گوید: «آنچه که هنگام انتخاب تصاویر قهرمانانه و بزرگ از نگاه بسیاری از افراد پنهان می ماند، این است که این تصاویر شمشیر های دولبه هستند... در بهترین حالت تصویر داستانی را روایت می کند که مخاطب نیز بخشی از آن داستان است. بنابراین هرگز این تصویر را به صورت تصادفی انتخاب نکنید چرا که تنها علاقه شما به تصویر مورد نظر کافی نیست»

شاید انتقال احساس و هویت برند آن هم تنها در قالب یک تصویر کار چندان ساده ای نباشد. اما برای یافتن نمونه های باشکوه نیازی نیست که تمام نمونه های موجود در بازار را بررسی کنید.

به عنوان مثال استارتاپ Truff Got Sauce برای تصویر پس زمینه سایت فروشگاهی از یک بطری خالی سس های تند خود در کنار این نقل قول استفاده کرده است. « تجربه داغ گرما» این تصویر ساده در کنار یک نقل قول مخاطب را با هویت و طعم تند سس های آن مواجه می کند و همین امر توجه مشتاقان سس های تند را به خود جلب خواهد کرد.

در این گام است که با یک اقدام به عمل هوشمندانه سایت مواجه می شوید که مخاطب را دعوت می کند از بخش های دیگر سایت دیدن کند و سس را به سبد خرید خود بیفزاید. این سایت برای اقدام به عمل از دکمه «Truff را مزه کن» استفاده کرده است. کاربر با کلیک روی این گزینه مستقیم به صفحه محصول هدایت شده و در نهایت به بخش پرداخت راهنمایی می شود.

 ایده سایت Snooze

Snooze نیز در راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود به همین ترتیب عمل کرده است. آنها در زمینه فروش اصوات آرامش بخش فعالیت دارند. در تصویر پس زمینه یک زوج را مشاهده می کنید که به لطف دستگاه Snooze به خوابی عمیق و آرام فرو رفته اند. در کنار این تصویر این جمله نوشته شده است « خواب و صدا». یکی از رایج ترین عناصر یک فروشگاه اینترنتی تک محصولی در نظر گرفتن یک اقدام به عمل هوشمندانه است. زمانی که تنها یک محصول را در راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود در نظر گرفته اید دیگر نیازی به استفاده از مسیر های طولانی و خسته کردن کاربر نیست. او را به سادگی به صفحه محصول هدایت کنید و در نهایت محصول را به او بفروشید.

فروشگاه اینترنتی تک محصول


 محتوای صفحه اصلی را خلاقانه انتخاب کنید

زمانی که تنها یک محصول را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود در نظر می گیرید، فضای کافی را برای امور دیگر در اختیار خواهید داشت. بنابراین این سوال مطرح می شود که در دیگر بخش های سایت باید از چه محتوایی استفاده شود. در قدم اول بیش از اندازه از فضاهای سفید در سایت خود استفاده نکنید. در عوض به شیوه خلاقانه عملکرد محصول را در کسب و کار اینترنتی بازگو کنید. به مخاطبان خود نشان دهید که محصول مورد نظر دارای چه ویژگی های بارزی است و چرا کاربران تا این اندازه شیفته محصول شما هستند.

راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال محتوای متنی را به شرح تمام ویژگی های محصول اختصاص دهید. یک گیف تولید کنید و نحوه استفاده از محصول را به کاربران نشان دهید.

برای درک بهتر موضوع کافی است نگاهی به شیوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی Neos بیندازید. در صفحه اصلی سایت تصویری به نمایش گذاشته می شود که عملکرد دوربین های مداربسته منازل را به خوبی نشان می دهد. کاربر در همان نگاه نخست متوجه می شود که این دوربین ها با مشاهده کوچکترین حرکتی تصاویری را ثبت می کنند. در بخش زیرین نیز فضایی به شرح و توصیف این محصول اختصاص داده شده است.

Seattle Cider Co نیز در راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود اقدام هوشمندانه ای را عملی کرده است. در صفحه اصلی این کسب و کار آنلاین با تصاویر پویا و چشم نوازی مواجهه می شوید که چندان به تصویر محصول نیز وابسته نیستند.

فروشگاه اینترنتی کوچک

 صفحه اصلی سایت درست مانند یک داستان است. این داستان در نقطه ای شروع می شود و پس از روایتی که در ارتباط با محصول و نیاز مخاطب است به پایان می رسد. مراحل تولید و اتاق مزه کردن آب سیب در این تصاویر گنجانده شده است. این تجربه برای کاربر بسیار هیجان انگیز است. در ساخت فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز رایگان این نکته را به یاد داشته باشید که تنها نمایش یک تصویر گویای همه چیز نیست.

فروشگاه اینترنتی کوچک


پویا و نه ایستا

درست است که تولید یک محتوای ویدئویی با کیفیت بسیار پرهزینه است. برای بسیاری از صاحبان کسب و کار های کوچک تنها مشاهده قیمت های تولید ویدئو کافی است که این موضوع را به کلی به فراموشی بسپارند. اما آیا عکاسی و گرافیک استاندارد نیز همچنان در راه اندازی کسب و کار اینترنتی ارزان کارگشا خواهد بود؟

ممکن است استفاده از این نوع محتوا مفید باشد و یا هیچ تأثیری بر موفقیت کسب و کار آنلاین نداشته باشد. در مقاله ای که در فوربس منتشر شده است اینگونه روایت می شود که کاربران ۹۵ درصد محتوایی را که در ویدیوها مشاهده می کنند، به خوبی به خاطر می سپارند. یادآوری این اطلاعات برای آنها کار چندان دشواری نیست. اما اگر همان پیام در قالب کلمات در محتوای متنی به مخاطب انتقال داده شود تنها ۱۰ درصد از آن در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند.

در مطالعات انجام شده می خوانیم که ۶۴ درصد از کسانی که محتوای ویدئو را تماشا می کنند بیشتر تمایل به خرید از فروشگاه اینترنتی خواهند داشت. بنابراین تولید محتوای ویدئویی یک سرمایه گذاری ارزشمند است که نتایج درخشانی را در پی دارد. این اقدام در راه اندازی کسب و کار اینترنتی تک محصوله نیز بسیار مؤثر خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی کوچک

 مثال دیگری که باید از آن نام ببریم سايت Plumpers است. آنها در صفحه اصلی سایت از یک ویدئوی کوتاه کمک گرفته اند که نحوه استفاده و تمیز کردن قهوه ساز را به خوبی نمایش می دهد. ویدیوها برای کالاهایی از این دست بسیار سودمند خواهند بود. در واقع در اکثر موارد بدون یک توضیح بصری مشخص بسیاری از مشتریان احتمالی را از دست می دهید. بسیاری از آنها بر این باور هستند که این محصول نیز درست ماند نمونه های موجود در بازار از کیفیت کافی برخوردار نیست.

کاربر در مراجعه به این سایت پس از ورق زدن صفحه و در زیر نوار بالایی تصویر با ویدئو مواجه می شود و در ادامه اطلاعات تکمیلی برای او در نظر گرفته شده است.


 ورود به دنیای پر تب و تاب سرمایه گذاری جمعی

احتمالا با نام هایی از قبیل Soylent. Oculus rift. Exploding Kittens آشنا هستید.  اما آیا شیوه راه اندازی فروشگاه اینترنتی یا این سایت ها را می شناسید؟  آنها از سرمایه گذاری جمعی استفاده کرده اند. این کار به این معنا است که از غریبه ها برای سرمایه گذاری روی صنعت خود استفاده کنید. چنین کسب و کار هایی به شدت در حال رشد و شکوفایی هستند و همواره بر میزان ارزش سرمایه گذاری های جمعی انجام شده در اینترنت افزوده می شود. در واقع مطالعات نشان می دهد که تا سال 2025  این سرمایه به چیزی بیش از 300 میلیون دلار می رسد.

سرمایه گذاری جمعی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی تک محصوله نیز انتخاب مناسبی است. رمز موفقیت در آن است که کالایی را برای فروش اینترنتی انتخاب کنید که به سادگی در بازارهای دیگر یا فضای اینترنت یافت نشود.

اگر محصول شما نیز با این توصیف ها همخوانی دارد. سرمایه گذاری جمعی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. اما اگر به دنبال ایجاد ظاهری منحصر به فرد هستید که هویت برند شما را نمایان کند گزینه های دیگری نیز در اختیار دارید. کافی است با ما در پافکو همراه شوید و ایده‌های خود را با ما در میان بگذارید.

مشاهده دموی فروشگاه ساز

فروشگاه اینترنتی کوچک


 یک کار را به بهترین شکل انجام بده

این تمام آن چیزی است که به آن نیاز دارید: یک کار درست و سنجیده. به هیچ چیز دیگری نیاز نخواهید داشت. هیچ عامل دیگری نباید شما را از اهداف دور کند. مطمئن باشید که امکان ندارد در انجام همه کارها فوق العاده باشید. زمانی که تمام ذهن خود را روی یک محصول متمرکز می کنید، با دقت به جزئیات می پردازید. در این حالت سایت فروشگاهی که با کمک نرم افزار فروشگاه ساز آنلاین ایجاد می کنید منحصر به فرد خواهد بود. به یاد داشته باشید که کافی است شما یک کار را بهتر از دیگران انجام دهید و پیروز میدان باشید.


 از یک قالب مناسب استفاده کنید

زمانی که به دنبال انتخاب بهترین قالب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود هستید این نکته را به یاد داشته باشید که شما باید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. بنابراین قالبی که انتخاب می کنید باید به وضوح نشان دهد که محصول چه مشکلی را در زندگی کاربران برطرف می کند. ویژگی های محصول را با دیگران به اشتراک بگذارید. در نهایت موفق می شوید که کاربران زیادی را به صفحه خرید هدایت کنید.

به یاد داشته باشید که شاید که کاربر باید به سادگی قادر به جستجو در سایت باشد. CTA را در نقطه ای که مقابل چشمان او قرار دارد جای دهید. فراموش نکنید که با پیشرفت و رشد فروشگاه، تم نیز بزرگتر و وسیع تر خواهد شد.


 در آخر

در این مقاله به بررسی ایده ها و نکاتی پرداختیم که در کسب و کار های آنلاین موفق مشاهده شده اند. ما در پافکو به اهمیت استفاده از تجارب افراد موفق پی برده ایم. بنابراین با مطالعه دقیق این مقاله ایده های خود را به درستی انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که یک فروشگاه تک محصوله توجه مخاطبان را به خوبی جلب خواهد کرد؛ اگر و فقط اگر تمام تلاش خود را برای برقرای یک ارتباط صحیح با مخاطب کرده باشید. با ما در پافکو همراه باشید و در کنار استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز با استفاده از آخرین و مهمترین اطلاعات روز در زمینه سایت فروشگاهی از مزایای فروشگاه اینترنتی بهره مند شوید. 

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت