مقالات فروشگاه اینترنتی

9 نکته طلایی برای عکاسی فروشگاه اینترنتی

9 نکته طلایی برای عکاسی فروشگاه اینترنتی

مردم شیفته میانبر هستند. اگر راه ساده تری جهت انجام کاری وجود داشته باشد، شک نکنید که ما آن راه را شناسایی خواهیم کرد. تصاویر در ساخت فروشگاه اینترنتی یکی از این راه ها هستند. کسب اطلاعات از طریق تصاویر به مراتب ساده تر از متن است.

 به همین دلیل استفاده از تصاویر در سایت فروشگاهی به شدت توصیه می شود. همین عامل سبب شده است که تقریبا هیچ فروشگاهی به جای استفاده از تصاویر از مقاله های بلند بالا استقبال نمی کند.

در واقع زمانی که صحبت از تجارت الکترونیکی به میان می آید، راه بهتری برای به رخ کشیدن محصول وجود ندارد. ۹۳ درصد از مشتریان تصویر را حیاتی ترین بخش اطلاعات موجود در فروشگاه اینترنتی قلمداد می کنند. این اطلاعات آنها را در تصمیم گیری یاری خواهد کرد. این در حالی است که نیمی از مشتریان در صورتی که ساخت فروشگاه اینترنتی را نپسندند آن را ترک می کنند. در یک کلام باید گفت تصاویر نقش مهمی در میزان تبدیل کاربران به مشتریان فروشگاه ایفا می کنند.

ما در پافکو به خوبی به اهمیت استفاده از تصاویر در طراحی فروشگاه اینترنتی واقف هستیم و در همین راستا تصمیم گرفتیم ۹ نکته طلایی را برای بهبود کیفیت تصاویر فروشگاه در اختیار شما بگذاریم.


۱. درج تصاویر محصولات در ساخت فروشگاه اینترنتی یک سرمایه گذاری است

در تمام مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی باید به یاد داشته باشید که یک تصویر با کیفیت مزایای فروشگاه اینترنتی شما را دو چندان افزایش خواهد داد. این تصاویر بهترین عامل در ترغیب مشتری به خرید هستند. بنابراین در یک کلام تصاویر محصولات بخشی از سرمایه گذاری شما در سایت است. تفاوتی نمی کند که شخصی را برای ثبت تصاویر استخدام کرده باشید یا شخصا مهارت هایی را در این زمینه آموخته و این کار را انجام دهید؛ در هر صورت شما زمان، هزینه یا هر دوی آنها را صرف خواهید کرد. به یاد داشته باشید که این سرمایه گذاری مزایای بسیاری را به دنبال دارد و شما به این تصاویر نیاز دارید.

9 نکته طلایی برای عکاسی فروشگاه اینترنتی 


۲.  برنامه ریزی، برنامه ریزی و برنامه ریزی...

برنامه ریزی تصاویر محصولات یکی از ارزشمندترین اقداماتی است که باید در ساخت فروشگاه اینترنتی در نظر بگیرید. از خود بپرسید که تصاویر انتخابی در راستای همخوانی باید برند باید چه ویژگی هایی داشته باشند.

 اگر می خواهید تصاویر را به تنهایی تولید کنید، برنامه ریزی به شما کمک شایانی می کند. اگر قصد دارید فردی را برای این کار استخدام کنید نیز برنامه ریزی لازم است؛ چرا که در این صورت درک بهتری از نیازها و اولویت های خود خواهید داشت و این ایده ها را به خوبی با فردی که در نظر گرفته اید به اشتراک می گذارید.

در واقع زمانی که وارد چنین سرمایه گذاری مهمی می شوید به هیچ عنوان نباید زمان و هزینه خود را با بی دقتی به خطر بیندازید. شما این کار را یک بار انجام می دهید بنابراین بهتر است به بهترین شکل آن را به انجام برسانید.


۳. تصمیم بگیرید: فقط به تصویر محصول نیاز دارید یا به تصویر آن در زندگی روزمره؟

تصاویری که تنها محصول را به نمایش می گذارند. یکی از رایج ترین بخش های تجارت الکترونیک هستند. این تصاویر غالبا از زوایای متفاوتی ثبت شده و بر زمینه سفیدی نقش بسته اند. اگر قصد دارید محصول خود با راه اندازی فروشگاه اینترنتی بزرگ به فروش برسانید به چنین تصاویری نیاز خواهید داشت.

از سوی دیگر اگر تصویر در خلال زندگی روزمره به نمایش گذاشته شود، کاربرد آن را در کنار دیگر محصولات و در زندگی روزمره هویدا خواهد کرد. این تصاویر به کاربر اجازه می دهند که خود را در حال استفاده از محصولات شما تصور کنند خلاقیت در این تصاویر نقش مهمی را ایفا می کند. به همین دلیل چنین تصاویر در شبکه های اجتماعی بازخورد خوبی خواهند داشت.

9 نکته طلایی برای عکاسی فروشگاه اینترنتی 

سایت Joinery در سایت خود از تصاویر زیبایی با این ساختار استفاده می کند.

 اما اگر قصد داشته باشید که این دو نوع تصویر را در کنار یکدیگر در ساخت فروشگاه اینترنتی خود بگنجانید تکلیف چیست؟ انتخاب با شما است. هر ایده ای که از نظر شما محصول را بهتر در معرض نمایش می گذارد عملی کنید. بسیاری از کسب و کار های فعال در زمینه فروش اینترنتی از این ایده در سایت فروشگاهی خود استفاده می کنند. این تصاویر بخشی از هویت بصری شما را تشکیل می دهند پس به فراخور برند و ارزش های خود تصاویر را در فروشگاه ساز رایگان به کار بگیرید.

مشاوره رایگان


۴.  رمز موفقیت نورپردازی است

در حقیقت عکسبرداری هنر نقاشی با استفاده از نور است. بنابراین مسلم است که نور مهمترین نقش را در خلق تصاویر بر عهده دارد. نورپردازی اثر گذارترین عنصر در خلق تصاویر خارق العاده از محصولات است. با استفاده از نورپردازی میزان تضاد تاریکی و روشنایی را مشخص می کنید و به این ترتیب فضا، روح و حالت تصویر را نیز تعیین خواهید کرد. به منظور برجسته کردن نوع بافت، رنگ یا براق بودن محصول به بازی نور در عکاسی نیاز خواهید داشت.


۵.  به یک دوربین گران قیمت نیاز ندارید

اگر می خواهید تصاویر محصولات را شخصا ثبت کنید، نکاتی که در ادامه مطرح می شود را به دقت در نظر بگیرید. اگر بودجه کافی برای خرید یک دوربین با کیفیت را در اختیار دارید یا دوربین برای شما کاربرد زیادی ندارد، از خرید آن صرف نظر کنید. یک دوربین باکیفیت را از یک دوست قرض بگیرید یا دوربینی را بخرید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد. امروزه بسیاری از دوربین های ارزان قیمت موجود در بازار عملکرد خوبی در ثبت تصاویر با کیفیت دارند. برای این کار لزوما نیازی به پرداخت هزینه گزاف نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که شاید همین حال نیز چنین دوربینی را هر روز با خود حمل کرده باشید ( راهنما: منظور همان گوشی تلفن همراه است)

اساسا شما به دوربینی برای ثبت تصاویری با رزولوشن بالا نیاز دارید. این رزولوشن باید به اندازه ای باشد که تصویر روی یک صفحه نمایش بزرگ مات و بی کیفیت به نظر نرسد. دوربین باید توانایی کنترل میزان نور دریافتی را دار باشد در این حالت توانایی تنظیم نور را دارا است. گوشی های هوشمند نسل های جدید از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

9 نکته طلایی برای عکاسی فروشگاه اینترنتی


۶.  از سه پایه استفاده کنید

استفاده از دوربین نیکون D5 یا گوشی آیفون ۷ تفاوتی در اصل ماجرا ایجاد نمی کند. آنچه که زندگی شما را تغییر می دهد استفاده از یک سه پایه است. ممکن است بیش از اندازه قهوه خورده باشید و دست شما بلرزد، این وسیله نه تنها دوربین را در جای خود ثابت نگه می دارد، بلکه این امکان را نیز فراهم کند که تصویر مورد نظر را از زاویه درست و با نورپردازی موردنظر ثبت کنید. در سایت آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی انواع متفاوتی از این سه پایه ها را برای دوربین یا گوشی هوشمند خود خواهید یافت.


۷. رها عکسبرداری کنید و به محصول خود اجازه نفس کشیدن بدهید

ما در پافکو بر این باور هستیم که هنگام راه اندازی کسب و کار اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز باید رها باشید. اما این امر به چه معنا است؟ منظور این است که بهتر است هنگام تصویربرداری سوژه که همان محصول فروشگاه است را بیش از اندازه سخت گیری نکنید. در واقع اگر از هیچ پس زمینه ای برای ثبت تصویر استفاده نکنید، تغییر اندازه تصویر یا زاویه آن در ساخت فروشگاه اینترنتی کار چندان ساده ای نخواهد بود. به یاد داشته باشید که این تصویر در پلتفرم های دیگری نیز استفاده می شود.

برای مشاهده فروشگاه ساز پافکو کلیک کنید

به عنوان یک اصل کلیدی محصول شما باید به طور تقریبی ۶۵ تا ۷۰ درصد از تصاویر را به خود اختصاص دهد. به یاد داشته باشید که بدون در نظر گرفتن فضایی در اطراف تصویر، ترس از فضاهای بسته و تنگ را در مخاطب بیدار می کنید. از سوی دیگر هرگز نباید بخش اعظم تصویر را به پس زمینه اختصاص دهید. اگر محصول به خوبی در تصویر نمایان نباشد، کاربر قادر به مشاهده آن نخواهد بود.


9 نکته طلایی برای عکاسی فروشگاه اینترنتی 


۸.   از ویرایش نهراسید

برخلاف مخالفت های شدید کاربران شبکه های اجتماعی از فتوشاپ و دیگر ابزارهای ویرایش عکس باید بدانید که این ابزار های به خودی خود بد نیستند. به عنوان مثال اگر بخواهید از شر یک سایه مزاحم در تصویر خلاص شوید یا رنگ پس زمینه را اندکی تغییر دهید باید از این ابزار ها استفاده کنید.

ویرایش تصاویر یکی از مهمترین اقداماتی است که در انسجام و یکپارچگی تصاویر را در سایت فروشگاهی میسر می کند. اقداماتی زیادی وجود دارد که در زمینه اصلاح و ویرایش یک تصویر به یاری شما می آیند.

اکثر کامپیوترها و دوربین ها یک نرم افزار ویرایش تصویر را در اختیار شما قرار می دهند. حتی در صورت که مشترک فتوشاپ با قیمتی مناسب قادر به استفاده از آن خواهید بود.

رمز استفاده از هر ابزاری در دنیای امروز در میزان جستجو و تحقیقات شما نهفته است. خودآموزهای ویدئویی زیادی در یوتیوب وجود دارد و راهنمایی های آنلاین نیز در دسترس شما است. زمان کافی را در نظر بگیرید و بیاموزید در این صورت ویرایش تصاویر زمان زیادی را از ما نخواهید گرفت.

هرگز نسخه اصلی تصویر را حذف نکنید؛ چرا که هر زمان ممکن است با مشکلی در ویرایش عکس مواجه شوید.

هرگز تصویر را بیش از اندازه ویرایش نکنید. مشتری نیاز دارد محصول شما را به همان شکلی که در دنیای واقعی وجود دارد مشاهده کند. آنها به کیفیت ابزار های ویرایش شما توجهی نشان نمی دهند.


۹.          پشتکار داشته باشید و همواره در صحنه باشید

پیشتر کامل به این موضوع اشاره کردیم، اما این موضوع به اندازه مهم است که یک نکته را به طور انحصاری به این گزینه اختصاص داده ایم.

همه کارهایی که برای فروشگاه اینترنتی ارزان خود انجام می دهید از ارسال ایمیل ها گرفته تا ارسال پیام در توئیتر و ثبت تصاویر باید در راستای تقویت برند شما انجام شود.

به عنوان مثال در این مقاله ما به ظاهر و تصاویر مورد استفاده در ساخت فروشگاه اینترنتی پرداخته ایم. بنابراین شما باید برند خود را بشناسید. اگر در زمینه محصولات مراقبت از پوست فعالیت دارید و از رنگ ها پاستلی و طبیعی در طراحی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کرده اید باید استفاده از تصاویر را به حداقل برسانید.

در تمام طول مسیر این نکته را در خاطر داشته باشید که هر تصویری که ثبت می کنید با دیگر تصاویری که تاکنون در سایت ثبت کرده اید همخوانی داشته باشد.


بارگذاری تصاویر و یافتن ایده نهایی

زمانی که تصمیم می گیرید تصاویر را در سایت بارگذاری کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که از پیشنهادات و توصیه های زیر را در نظر داشته باشید:

  • فرمت تصاویر JPG باشد.
  • رنگ قالب در فضای سایت یا sRGB به دقت انتخاب و در تصاویر به کار رود.
  • تغییر اندازه عکس، طول و عرض تصویر را در تناسب با سایت در نظر بگیرید.
  • رزولوشن تصویر باید به ازای هر اینچ ۷۲ پیکسل باشد.

ما در پافکو در کنار استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز آنلاین به شما توصیه می کنیم که از متن جایگزین نیز استفاده کنید. به این ترتیب سئو و میزان دسترسی محتوای سایت را بهبود می بخشید.

تصاویر محصولات یکی از مهمترین قسمت های سایت فروشگاهی به شمار می روند. این عناصر مخاطب را جذب می کنند و در نهایت منجر به افزایش میزان مشتریان سایت می شوند.


 نکات طلایی تیم بازاریابی پافکو

با در نظر گرفتن این نکات در زمینه تولید و بارگذاری محتوای تصویری سایت وارد عمل شوید و از مشاهده نتایج شگفت زده شوید.

  • اگر پس زمینه سیاه و سفید است، از یک رنگ طبیعی دیگر استفاده کند. به این ترتیب محصول شما در دریایی از سفیدی ها غرق نمی شود.
  • مقیاس عکس را تا جای ممکن افزایش دهید. به یاد داشته باشید که مقیاس تصویر یه جفت گوشواره نباید با اندازه تصویر یک قفسه کتاب برابر باشد. سعی کنید مقیاس را نزدیک به واقعیت انتخاب کنید. اما با این وجود همواره باید مراقب باشید که کاربر قادر به مشاهده جزئیات محصول باشد.

پس از عکس برداری و بارگذاری تصاویر محصولات، توضیحات محصول را بررسی کنید. این توضیحات باید به بهترین شکل ممکن درج شده باشد. بنابراین اهمیت درج توضیحاتی با کیفیت برای محصول را فراموش نکنید.


 در آخر

به یاد داشته باشید که ساخت فروشگاه اینترنتی بدون استفاده از تصاویر، کاری بس بیهوده است. در واقع زمانی که مشتری قادر به مشاهده محصول کسب و کار آنلاین شما نباشد، اقدام به خرید نخواهد کرد.

 این محتوای بصری توجه مخاطب را به خود جلب می کند و میزان فروش را افزایش می دهد. به یاد داشته باشید لزوما به یک دوربین گران قیمت برای ثبت این تصاویر نیاز ندارید. کافی است هوشمندانه از امکانات اطراف خود استفاده کنید. در این مقاله با شگرد هایی برای ثبت تصاویر آشنا شده اید. علاوه بر این آموختیم که ابزارهای ویرایش عکس چندان هم مضر نیستند. اگر به درستی از آنها استفاده کنید، نتایج ارزشمندی را به دست می آورید. با ما در سری مقالات پافکو همراه باشید و ساخت فروشگاه اینترنتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
اجیل ابراهیم نژاد

بسیار نکات آموزنده بود عالی باشید

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت