مقالات فروشگاه اینترنتی

سه راه کاربردی در طراحی فروشگاه اینترنتی که تجربه کاربر را متحول می کند

سه راه کاربردی در طراحی فروشگاه اینترنتی که تجربه کاربر را متحول می کند
بیاید واقع بین باشیم. افراد زیادی راه اندازی فروشگاه اینترنتی را در نظر گفته اند. امروز تعداد سایت های فروشگاه‌های فعال در زمینه تجارت الکترونیکی همواره در حال افزایش است. همین امر سبب شده است که طراحی فروشگاه اینترنتی پیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار بگیرد.

در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار سایت فروشگاهی فعال در سطح اینترنت مشاهده می شوند. این تعداد هر روز افزایش پیدا می کند. چراکه نرم افزار فروشگاه ساز آنلاینی مانند پافکو امکان ایجاد یک فروشگاه اینترنتی را به بهترین شکل میسر کرده است.

در چنین فضای رقابتی باید بده دنبال ایجاد یک تجربه کاربری دلپذیر و متمایز برای مخاطبان فروشگاه اینترنتی خود باشید.

در طی سال های اخیر اهمیت اعتبار، عملکرد و تجربه کاربر در کسب و کار اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار شده و انتظارات کاربران کسب و کار آنلاین نیز همواره در حال افزایش است.

در این مقاله با ما در پافکو همراه باشید و راه کارهایی را شناسایی کنید که بهترین تجربه را در طراحی فروشگاه اینترنتی شما برای مخاطب به همراه داشته باشد.


انتخاب تم در طراحی فروشگاه اینترنتی

انتخاب بهترین تم هنگام ساخت فروشگاه اینترنتی یکی از مهمترین گام هایی است که به سوی راه اندازی کسب و کار اینترنتی بر می دارید. در فروشگاه ساز آنلاین پافکو با مجموعه ای از بهترین تم ها برای طراحی فروشگاه اینترنتی روبه رو می شوید. این تم ها با دقت و اشتیاق فراوانی طراحی شده اند و از این رو نتایج درخشانی را برای کسب وکار شما در پی دارند.

 به یاد داشته باشید که هیچ نسخه ای وجود ندارد که به شما بگوید چه طرحی را در فروشگاه ساز رایگان انتخاب کنید. تم ها با توجه به ماهیت و عملکرد سایت فروشگاهی متفاوت هستند. ممکن است یک تم در یک سایت مزایای فروشگاه اینترنتی را به شدت بهبود ببخشد درحالی که در سایت دیگری هیچ تاثیری روی فروش اینترنتی نداشته باشد.

 از تم های موجود در نرم افزار فروشگاه ساز پافکو بهترین نمونه را جهت طراحی فروشگاه اینرنتی خود انتخاب کنید. در ادامه با برخی از نکات مهمی آشنا می شوید که در باید در انتخاب تم در نظر گرفته شوند:

  •  اندازه کاتالوگ

تعداد محصولاتی که در طراحی فروشگاه اینترنتی منظور می شوند نقش مهمی در تعیین تم سایت فروشگاهی دارند.

سه راه کاربردی در طراحی فروشگاه اینترنتی که تجربه کاربر را متحول می کند

 
  • اقتضای طراحی

به منظور انتخاب یک تم مناسب باید نیاز ها و ارزش های بنیادینی که باید در طراحی فروشگاه اینترنتی شما در نظر گرفته شود را نیز در نظر داشته باشید. این ارزش ها و انتظارات تصویر و هویت برند شما را شکل می دهند.

  • منبع تامین ترافیک

مشتریان و کاربران از چه راهی سایت فروشگاهی شما را می یابند. مسیری که کاربر را به کسب و کار اینترنتی شما دعوت کرده است شیوه تعامل کاربر با فروشگاه را نیز مشخص می کند.

  • درآمد

اگر به تازگی کسب و کار آنلاین خود را آغاز کرده اید این احتمال وجود دارد که با استفاده از یک تم ساده تر به جای استفاده از تم های پیچیده یا تم های پیش پا افتاده استفاده کنید.

سه راه کاربردی در طراحی فروشگاه اینترنتی که تجربه کاربر را متحول می کند


به یاد داشته باشید که انتخاب یک تم مناسب نه تنها به شما اجازه می دهد که محصولات خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارید؛ بلکه باعث می شود که مشتریان به سادگی محصولات و خدمات مورد نیاز خود را پیدا کنند. همواره در جریان اخبار حاکی از انتشار تم های پافکو باشید و بهترین طراحی فروشگاه اینترنتی را در سایت فروشگاهی خود پایه ریزی کنید.

مشاوره بگیرید!


تعادل در محتوا: کیفیت طراحی فروشگاه اینترنتی در مقابل کمیت

 یکی از ساده ترین راه ها جهت تسهیل امر خرید استفاده از یک طراحی ساده است. درواقع زمانی که طراحی فروشگاه اینترنتی به ساده ترین شکل ممکن انجام شده باشد و بخش زیادی از صفحه خالی از عناصر متفاوتی تشکیل شده باشد، مشتری به سادگی قادر به یافتن محصول مورد نظر خود نخواهد بود.

تا جای ممکن طراحی فروشگاه اینترنتی را ساده انجام دهید. از محتواهای متنی طولانی که ممکن است فرد را از ادامه خرید منصرف کند در طراحی خود استفاده نکنید. در عوض از لینک های اقدام به دعوت یا Call to action برای دعوت مخاطب به صفحات حاوی محتواهای مفید کمک بگیرید.

 زمانی که صحبت از استفاده از محتوا باکیفیت درز طراحی فروشگاه اینترنتی به میان می آید، اصالت و دست اول بود محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است. این نکته را به خاطر داشته باشید که تقریبا تمام کاربران صرف نظر از میزان دانش و آگاهی خود به سادگی تصاویری که از یک منبع دیگر گرفته شده اند را تشخیص می دهند. بنابراین سعی کنید که از محتواهای تصویری با کیفیت در طراحی فروشگاه اینترنتی استفاده کنید. این امر نقش مهمی در ایجاد یک کمپین تبلیغاتی قدرتمند یاری خواهد کرد.

سه راه کاربردی در طراحی فروشگاه اینترنتی که تجربه کاربر را متحول می کند


از نظر مالی در مضیقه هستید؟ ما در پافکو نکاتی در خصوص درج تصویر در سایت فروشگاهی را با شما در میان می گذاریم که شما را در این راه یاری خواهد. اگر بودجه ای که در کار در نظر گرفته اید به شما این اجازه می دهد که یک فرد حرفه ای را برای ثبت و درج تصویر در نظر بگیرید، حتما از یک نیرو های متخصص و حرفه ای نیز استفاده کنید. خلاق باشید و از خلق تصاویر لذت ببرید.

 نکته طلایی

محتوای موجود در صفحه اصلی سایت فروشگاهی را به دقت تحلیل کنید. از خود بپرسید که آیا این محتوا مرا تشویق می کند که سریعا برای خرید وارد عمل شوم؟

اگر این چنین نیست این محتوا باید به صفحه مناسبی انتقال یابد. به عنوان مثال ممکن است وبلاگ بهترین فضا برای درج این محتوا باشد. اگر به دنبال جذب نظارتی هستید که کمتر تحت تاثیر تعصب فردی شما باشد، نظر دوستان و اطرافیان خود را در این بهره جویا شوید.


ایجاد اقدام به عمل مرکزی در طراحی فروشگاه اینترنتی

اگرچه سایت با شیوه نامه و اساسنامه خاصی طراحی شده است، اما واقعیت این است که کاربران بر اساس یک اسلوب خاص و مشخص رفتار نمی کنند. در واقع یک کاربر در هر بار مراجعه به سایت شما به شیوه متفاوتی رفتار می کند. در واقع کاربران در سایت فروشگاهی که با استفاده از یک نرم افزار فروشگاه ساز بنا شده است نیز درست مانند یک فروشگاه سنتی عمل می کنند. آنها پس از ورود به سایت مسیر های متفاوتی را پیش می گیرند و از بخش های متفاوت فروشگاه بازدید می کنند.

در این حالت است که جلوه ای بصری که در طراحی فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته اید نقش مهمی در جلب توجه کاربران ایفا خواهد کرد. این جلوه ها شامل تصاویر و ویدئو ها می شوند. حتی دکمه «اینجا کلیک کنید» یا علامت های جذاب فروش فوق العاده همگی از عناصری هستند که توجه مخاطب را به خود جلب می کنند. تمام این تلاش ها با هدف ترغیب مشتری به اتمام خرید انجام می شود. بنابراین هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی ارزان خود با استفاده از فروشگاه ساز رایگان اهمیت طراحی فروشگاه اینترنتی را نادیده نگیرید.

سه راه کاربردی در طراحی فروشگاه اینترنتی که تجربه کاربر را متحول می کند


تمام علائم و نشانه هایی که به منظور جلب توجه مشتری استفاده می شوند را اقدام به عمل می نامیم. هدف از این کار در واقع همان چیزی است که در اقدام به عمل نهفته است. اگرچه اقدام به عمل هیچ محدودیتی ندارد.

 فروشگاه ها به شیوه های متفاوتی از اقدام به عمل استفاده می کنند. برخی از این راه ها شامل ارسال ایمیل، خبرنامه یا اطلاع رسانی در مورد محصولات و خدمات جدید را انجام می دهند.

اگرچه ممکن است فروشگاه های اینترنتی متفاوت از این گذشت به شیوه های متفاوتی نیز استفاده کنند، در نهایت اقدام به عمل مسیر هایی را برای دسترسی به محصولات و خدمات متفاوت ایجاد می کند. به یاد داشته باشید که در آن کار زیاده روی نکنید. اقدام به عمل را در یک صفحه انجام دهید و کاربر را با اقدام های متفاوت گیج نکنید.


نکته آخر

 همواره در طراحی فروشگاه اینترنتی چند قدم از فروشگاه فاصله بگیرید و خود را در جایگاه کاربر تصور کنید. رنگ ها وتصاویری را به کار بگیرید که او را شیفته فروشگاه شما می کند. خلاق باشید و از محتوای مناسب برای جذب مخاطب استفاده کنید.

 فاصله شما و ساخت فروشگاه اینترنتی که جایگاه خود را در بین کاربران به خوبی حفظ می کند تنها چند کلیک است. با ما در پافکو همراه باشید و با مطالعه مقاله های راهنما ساخت فروشگاه اینترنتی خود را آغاز کنید.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت