مقالات فروشگاه اینترنتی

کسب و کار اینترنتی موفق: استقبال از نظرات کاربران خوب است یا بد

کسب و کار اینترنتی موفق: استقبال از نظرات کاربران خوب است یا بد
دنیای تجارت الکترونیکی رسما تغییر کرده است. کاربران و مشتریان دیگر در حاشیه کسب و کار اینترنتی قرار ندارند. آنها دیگر چشم به راه دریافت پیام کسب و کار شما نیستند. در دنیای مدرن مشتریان به شکل مستقیم در ایجاد یک کمپین بازاریابی مشارکت دارند. 

در واقع رد پای آنها را در تمام مراحل خرید مشاهده می کنید. اگرچه برخی از فروشگاه ها با مشاهده چنین مشتریان فعالی که همیشه در صحنه حضور دارند کمی عقب نشینی می کنند، اما واقعیت این است که سایت فروشگاهی باید از کاربران و مشتریانی که با برند و کسب و کار آنلاین شما تعامل می کنند با روی باز استقبال کنند. خواه این تعامل به صورت کاملا مستقیم شکل گرفته باشد یا به صورت غیر مستقیم.

 یکی از مشهورترین آثار مشارکت کاربران با برند از طریق اظهار نظرها هستند. این عناصر در همه جا به چشم می خورند. فرقی نمی کند شما عمدا آنها را به این کار تشویق کرده باشید یا این اظهار نظر ها به صورت خودجوش انجام شده باشند. از آنجایی که بازبینی ها منابع و دارایی های ارزشمندی هستند ما در پافکو تصمیم گرفتیم که با گردآوری این مقاله فروشگاه های اینترنتی را به استفاده هر چه بیشتر و بهتر از این منابع ارزشمند تشویق کنیم.


استفاده از نظرات در کسب و کار اینترنتی موفق ضرورت دارد.

احتمالا می پرسید که چرا سایت فروشگاهی من به اظهار نظرات کاربران نیاز دارد. در واقع باید بگوییم که بازبینی ها به شدت تاثیرگذار هستند. این عناصر دیگر کاربران را در تصمیم گیری یاری می کنند. این بدان معنا است که پس از مدتی نظرات مثبت کاربران میزان سود کسب و کار شما را به شدت افزایش خواهد داد.  با مشاهده آمار و ارقام زیر به اهمیت این موضوع پی می برید.

  • بیش از 90 درصد مشتریانی که از طراحی فروشگاه اینترنتی بازدید می کنند مدعی شده اند که قبل از خرید از نظرات دیگر کاربران بازدید می کنند.
  • 63 درصد از مشتریان تمایل بیشتری به خرید از فروشگاه اینترنتی ارزانی دارند که امکان اظهار نظرات را برای کاربران خود فراهم کرده است.
  • برخورداری از بازبینی ها و نظرات کاربران میزان فروش اینترنتی سایت را 20 درصد افزایش می دهد.
  • 50 اظهار نظر یا بیشتر روی سایت به این معنا است که نرخ تبدیل کاربران به مشتریان 4.6 درصد افزایش خواهد داشت.
  • 72 درصد از مشتریان نظرات ثبت شده در ساخت فروشگاه اینترنتی را به اندازه پیشنهاد های شخصی از سوی اطرافیان خود معتبر می دانند.

کسب و کار اینترنتی موفق: استقبال از نظرات کاربران خوب است یا بد


افزایش ارزش کسب و کار اینترنتی موفق

 هنگام راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید به راه هایی بیندیشید که امکان جذب نظرات مشتریان را ممکن می کند. مزایای فروشگاه اینترنتی که از نظرات کاربران بهره مند است به مراتب بیشتر از دیگر فروشگاه ها خواهد بود. بنابراین لازم است پیش از راه اندازی فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز رایگان به اهمیت نظرات کاربران پی ببرید.


نظرات کاربران کسب و کار اینترنتی را معروف می کند

هنگام استفاده از فروشگاه ساز آنلاین به دنبال ایجاد اعتبار و شهرتی برای سایت خود هستید. در واقع تنها زمانی موفق به کسب این اعتبار می شوید که یک منبع معتبر و ارزشمند باشید که اطلاعات مورد نیاز کاربران را به بهترین شکل ممکن برآورده می کند. به یاد داشته باشید که نظرات مثبت کاربران سایت نقش مهمی روی افزایش میزان اعتبار و ارزش سایت خواهد داشت.

نظرات مثبت باعث می شوند که دیگر کاربران مشتاق به استفاده از مزایای فروشگاه اینترنتی شما شوند. آنها به این موضوع پی می برند که شما علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت در ارائه خدمات مشتریان نیز به خوبی عمل کرده اید.

کسب و کار اینترنتی موفق: استقبال از نظرات کاربران خوب است یا بد


کاهش نرخ سبد های خرید رها شده در کسب و کار اینترنتی موفق

سبد های خرید رها شده یکی از چالش ها و مشکلات آزار دهنده در کسب و کار ها هستند. بنابراین لازم است تمام تلاش خود را در زمینه کاهش میزان سبد های خرید رها شده به کار بگیرید. نظارت مثبت به عنوان یک عامل موثر به یاری شما می آید. این نکته را به یاد داشته باشید که این نظرات مثبت هستند که اطمینان لازم برای اتمام خرید را در کاربر ایجاد می کنند و او را به یکی از مشتریان سایت فروشگاهی شما تبدیل می کنند. آنها با مطالعه نظرات کاربران از کیفیت محصولی که قصد خرید آن را دارند اطمینان حاصل می کنند.


شکوفایی کسب و کار اینترنتی از دل انتقاد ها

کسب نظرات منفی و ناخوشایند در فروشگاهی که با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز ایجاد کرده اید، اجتناب ناپذیر است. این نکته را به یاد داشته باشید که این خود بخشی از روند طبیعی کسب و کار اینترنتی است. برخی از فروشگاه ها ترجیح می دهند که سر خود را مانند کبک درون برف فرو کنند و واقعیت را نادیده بگیرند. تجربیات ناخوشایند مشتریان در این کسب و کار ها اهمیت ندارد.

 اما این راه کار چندان جالبی جهت مواجه با مشکلات نیست. در عوض بهتر است تمام نظرات مثبت و منفی را به دقت مطالعه کنید. نظرات منفی نیز شما را در مسیر پیشرفت یاری خواهند کرد. نظارت منفی نقاط ضعف سایت را به شما نشان می دهند. به این ترتیب در تامین نیاز های آنها به مراتب بهتر عمل خواهید کرد و کمتر شاهد سبد های خرید رها شده خواهید بود.

کسب و کار اینترنتی موفق: استقبال از نظرات کاربران خوب است یا بد


نظرات منفی اعتماد دیگران را به خود جلب می کنند

 شاید از خواندن این عنوان کمی تعجب کرده باشد. احتمالا اگر از نظرات منفی کاربری برای بهبود سایت نیز کمک بگیرید، ترجیح می دهید که مشتریان کسب و کار اینترنتی این نظارت منفی را مشاهده نکنند. اما به یاد داشته باشید که این نظرات شما را به عنوان یک منبع معتبر به دیگران معرفی خواهند کرد.

باور کنید که نظرات منفی این احساس را در مخاطبان شما ایجاد می کنند که نظراتی که در مورد هر محصول نوشته شده است کاملا واقعی است و شما صرفا تعدادی از بهترین نظرات را گلچین نکرده اید. به این ترتیب خود را به عنوان یک منبع معتبر و موثق به مشتریان معرفی خواهید کرد. کاربران در چنین فضایی با بازخورد های منفی و مثبت مشتریان روبه رو می شوند.


نظرات برای کاربران اهمیت دارند

این روزها کاربران چندان به دنبال اطلاعاتی نیستند که از سوی یک کسب و کار اینترنتی در اختیار آنها گذاشته می شود. آنها به دلایل متفاوتی به دنبال مطالعه نظرات کاربران هستند. در ادامه با برخی از این دلایل آشنا می شوید.

کسب و کار اینترنتی موفق: استقبال از نظرات کاربران خوب است یا بد


اشتباهات و پیروزی های دیگر کاربران

مشتریان شیفته این هستند که از تجربیات دیگران اطلاع پیدا کنند. به همین دلیل تبلیغات دهان به دهان تا این اندازه معروف و محبوب است. آنها ترجیح می دهند بدانند که کاربران از چه ویژگی هایی خوشنود بوده و از چه مشکلاتی شکایت داشته اند. به این ترتیب آماده رویارویی با اتفاقات خوب و بد خواهند بود.

 اعتماد سازی کنید

اعتماد سازی در کسب و کار اینترنتی به مراتب دشوارتر از کسب و کارهای سنتی است. مشتریان به سختی به شما اعتماد می کنند زیرا مطمئن نیستند که شما نیاز های آنها را به بهترین شکل تامین می کنید یا خیر. آنها به راه کاری نیاز دارند که کیفیت کلاهی که برای خرید در نظر گرفته اند را به آنها نشان دهد.

 آنها قادر به لمس کردن و استفاده از کلاه نیستند. از این گذشته آنها از نحوه ارسال و خدمات مشتریان شما نیز اطلاعی ندارند. مشتری برای خرید از سایت باید از روش های پرداخت و کیفیت آن نیز اطمینان حاصل کنند. این افراد با مشاهده نظرات کاربران با اطمینان و امنیت بیشتری خرید از فروشگاه را به اتمام می رسد.


کاربر را به درج نظرات ترغیب کنید

اگرچه نظرات کاربران در تمام سایت دیده می شود لازم است کاربر را تشویق کرده که نظرات خود را در سایت شما ثبت کنند. زمانی که محصول به دست کاربر می رسد دیگر اظهار نظر درباره محصول را به کلی از یاد می برد. بنابراین به منظور جذب نظرات مخاطبان به دنبال ایده های هوشمندانه ای باشید و ایده های بازاریابی در جذب نظرات کاربران استفاده کنید. برخی از این ایده ها به شرح زیر هستند.

ایمیل

 مشتریان غالبا همواره فراموش می کنند که نظرات خود را در سایت ثبت کنند. شاید ارسال یک یادآوری از طریق ایمیل ایده بدی نباشد. با ارسال یک ایمیل به شکل محترمانه ای از آنها بخواهید که نظرات خود در مورد محصول مورد نظر ارسال کنند. این کار را پس از گذشت چند روز از خرید محصول انجام دهید.

 در این صورت مشتری زمان کافی برای استفاده از محصول و اظهار نظر درباره آن را در اختیار دارد. چنین ایمیلی احتمال دریافت نظر از سوی کاربر را به مراتب افزایش می دهد. در این صورت کاربر نظرات مثبت یا منفی خود را درباره محصول و تجربه خرید از سایت را با شما در میان می گذارد.

کسب و کار اینترنتی موفق: استقبال از نظرات کاربران خوب است یا بد

 اظهار نظر را به سادگی امکان پذیر کنید

در برخی از موارد کاربران می خواهند که نظرات خود را در رابطه با محصول و خدمات کسب و کار اینترنتی درج کنند، اما مسئله اینجا است که نمی دانند چطور و کجا باید این کار را انجام دهند. بنابراین بهتر است روند ثبت نظر را تا جای ممکن برای کاربران ساده کنید. راه کارهای متفاوتی برای جذب نظرات مخاطبان به کار بگیرید. برای این منظور از یک پاپ آپ یا پنجره باز شونده استفاده کنید. به این ترتیب کاربر را تشویق می کنید که نظرات خود را در سایت درج کند.

 انگیزه ایجاد کنید

برخی از مشتریان برای اظهار نظر کردن به کمی انگیزه نیاز دارند. بنابراین باید ایده هایی را جهت افزایش انگیزه آنها در نظر بگیرید. کد ها تخفیف را برای خرید های بعدی پیشنهاد دهید. به این ترتیب مشتریان را ترغیب می کنید نظرات خود را ارسال کنند.

زمانی که میزان تعامل کسب و کار اینترنتی در شبکه های اجتماعی و سایت زیاد باشد. به این منظور باید یک استراتژی مناسب انتخاب کنید.


نکته آخر

 اظهار نظر نقش مهمی در افزایش میزان اعتماد مشتری به سایت می شود. این امر سایت شما را به یک سایت معتبر و ارزشمند تبدیل می کند.

واضح است که مشتریان و کسب و کار اینترنتی به یک اندازه از اظهار نظرها سود می برند. هرگز اظهار نظرهای منفی را نادیده نگیرید. این اظهار نظرها شما را در بهبود عملکرد و خدمات دهی سایت یاری می کند. ما در پافکو بر این باور هستیم که هرگز نباید نظارت منفی را از فهرست نظارت موجود در سایت حذف کنید. این نظارت اعتماد مشتریان را افزایش می دهد و آنها را ترغیب می کند که نظرات خود را نیز در سایت اعمال کنند.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت