مقالات فروشگاه اینترنتی

وبلاگ به ۷ روش متفاوت به سایت فروش آنلاین کمک می کند

وبلاگ به ۷ روش متفاوت به سایت فروش آنلاین کمک می کند
امروزه تمام کارآفرینان به دنبال افزایش میزان ترافیک ورودی سایت فروش آنلاین هستند. هرچه باشد این راه ساده ترین راه برای افزایش میزان فروش است؛ این طور نیست؟ در حقیقت نه! این دقیقا تمام ماجرا نیست. افزایش ترافیک به صرف زمان، تلاش و هزینه زیادی نیاز دارد.

تمام اقدامات لازم در راستای افزایش ترافیک ورودی سایت دشوار هستند و این امر به سادگی امکان پذیر نمی شود. در واقع فرقی نمی کند به دنبال ایجاد سایت هستید یا می خواهید فهرست ایمیل های خود را تشکیل دهید. حتی افزایش تعداد کاربران شبکه های اجتماعی و معرفی برند در رسانه های متفاوت ایجاد کمپین و بهبود سئو نیز دشواری های خاصی را به دنبال دارد.

خوشبختانه ما در پافکو بر این باور هستیم که راهکارهای مقرون به صرفه تری نیز جهت افزایش میزان ترافیک ورودی سایت وجود دارد. یکی از این راهکارها استفاده از وبلاگ سایت فروشگاه آنلاین است. بنابراین هنگام ساخت فروشگاه اینترنتی ارزان ایجاد وبلاگ را فراموش نکنید.

 اشتباه نکنید؛ برای داشتن وبلاگ لزوما نباید یک نویسنده توانمند باشید. تصاویر و ویدئوهایی که حاوی اطلاعاتی درباره کسب و کار اینترنتی شما هستند نیز محتوا خوبی برای وبلاگ خواهند بود. محتوای مرتبط با سایت فروش آنلاین خود را درج کنید.

 اگر در یافتن ایده با مشکلی روبرو هستید ضمن مشورت با گروه نرم افزار فروشگاه ساز پافکو و مشاهده وبلاگ رقبا، محتواهای سرنوشت ساز را در وبلاگ منتشر کنید. به مطالعه مقاله ادامه دهید که با مزایای وبلاگ در کسب و کار آنلاین آشنا شوید. در ادامه نکاتی را می آموزید که موفقیت طراحی فروشگاه اینترنتی شما را در پی خواهد داشت.

 افزایش میزان ترافیک طبیعی سایت فروش آنلاین

محتواهایی که در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوند، کاربرانی را به سایت دعوت می کنند که سابقه استفاده از خدمات و محصولات شما را نداشته اند. این محتواها همان مقاله ها و مطالبی هستند که در وبلاگ منتشر کرده اید.

 پست هایی که در بلاگ خود منتشر می کنید به سوالات رایجی که در حوزه فعالیت شما مطرح است پاسخ می دهد. شاید به محض انتشار این پست ها نتایج حاصل از انتشار را مشاهده نکنید، اما پس از مدتی با نتایج شگفت انگیز این پست ها آشنا می شوید. چراکه این قبل پست ها ترافیک بالایی را به سایت فروش آنلاین سرازیر می کنند.

نمودار تحلیل گوگل که در تصویر بالا مشاهده می کنید میزان بازدید های وبلاگ یک فروشگاه را نشان می دهد. روند صعودی که در ابتدای نمودار مشاهده می شود، نشان دهنده افزایش میزان ترافیک ورودی سایت است. این اتفاق درست زمانی روی داده است که سایت مورد نظر محتوایی را در شبکه های اجتماعی وبلاگ سایت منتشر کرد.

 از آن زمان تعداد بازدید کنندگان این سایت به تدریج به ۲۵۰۰۰ نفر رسیده است. این پست به یکی از سوالات رایج کاربران درباره نحوه راه اندازی یک فروشگاه تک محصول پاسخ داده است. از آنجایی که این سوال به شدت در دنیای تجارت الکترونیکی مطرح می شود، توجه مخاطبان زیادی به این پست جلب شد.

 به یاد داشته باشید که محتوایی که پاسخ سوالات اساسی و متداول کاربران را در خود گنجانده است به بهترین شکل ممکن ترافیک ورودی سایت را افزایش می دهد. اگر این امکان وجود دارد که از محتوای وبلاگ به یکی از محصولات یا خدمات سایت فروش آنلاین خود لینک دهید، حتما از این فرصت استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که تمام پست هایی که در بلاگ منتشر می کنید نباید درباره محصولات سایت باشند. چرا که این کار سیگنال خوبی را برای مخاطبان ارسال نمی کند. آنها تصور می کنند که تنها با هدف افزایش فروش این پست ها را منتشر کرده اید.

 اما این نکته را فراموش نکنید که مهمترین اصل در وبلاگ نویسی صحت اطلاعات، شفافیت و مفید بودن اطلاعات است. نیازی به تبلیغ محصولات و خدمات خود نخواهید داشت. انتشار محتوای منحصر به فرد به طور طبیعی نتایج مفیدی را برای شما به دنبال دارد.

 سایت فروش آنلاین ؛ یک منبع معتبر

خود را به عنوان یک منبع موثق معرفی کنید و دیگر نگران جذب ترافیک ورودی سایت نباشید. یک سایت معتبر به خوبی اعتماد مشتریان را به خود جلب می کند.

 ما در پافکو به شما توصیه می کنیم که ضمن راه اندازی فروشگاه اینترنتی و به منظور تبدیل شدن به یک منبع معتبر همواره درباره محصولات و خدمات سایت فروشگاه خود پست منتشر نکنید. بهتر است محتوایی در وبلاگ منتشر شود که مرتبط با محصولات و خدمات شما باشد. در این حالت به مشتریان نشان می دهید که تنها به دنبال فروش محصولات و خدمات خود نیستید. بلکه به دنبال افزایش میزان آگاهی آنها نیز هستید. این نشان می دهد که افزایش کیفیت زندگی مشتریان برای شما مهم است.

 سایت Herbivore Botanicals فروشگاهی است که در زمینه فروش محصولات گیاهی فعالیت دارد. محصولات این فروشگاه در زمینه افزایش سلامت مشتریان است. در این فروشگاه محصولات گیاهی متفاوتی عرضه می شود.

وبلاگ این سایت نه تنها میزان آگاهی مشتریان را افزایش داده بلکه با انتشار محتوای انگیزشی میزان فروش سایت را نیز بهبود بخشیده است. اما از همه بهتر بلاگ سایت فروش آنلاین فضایی را در اختیار مالکان سایت گذاشته است که درباره موضوعات مورد علاقه خود نیز با کاربران صحبت کنند.

لذا در پست های وبلاگ محتواهایی مشاهده می شود که شاید هیچ ارتباطی به محصولات سایت ندارند. به عنوان مثال مقاله ای با عنوان «6 گیاه خانگی محبوب و راه های نگهداری از آنها » از عشق آنها به گل و گیاهان نشأت گرفته است. در این پست هیچ اشاره ای به محصولات و خدمات سایت نمی شود. هدف از انتشار این پست افزایش میزان آگاهی و اطلاعات کاربران است . کاربر پس از مطالعه این مقاله با راهکارهایی روبه رو می شود که او را با استفاده از گیاهان و نگهداری از آنها نیز آشنا می شود. مخاطب این پست کسانی هستند که به گیاهان علاقه دارند. موضوع این مقاله نیز درست مانند فعالیت سایت درست در ارتباط مستقیم با سلامت کاربران است.

صاحبان این سایت بر این باور هستند که با ایجاد وبلاگ این امکان را دارند که بیشتر و بهتر با کاربران خود در ارتباط باشند. این موضوع به برند آنها جان بخشیده است. تمام مقالات منتشر در وبلاگ این پیام را به کاربران انتقال داده است که زیبایی طبیعی و زندگی بادوام برای آنها بیشترین اهمیت را دارد.

از جزئیات محصولات سخن بگوید

زمانی که توضیحات مربوط به محصول یا خدمات خود را درج می کنید باید تمام جزئیات و ویژگی های وسوسه کننده آن را نیز یادداشت کرده باشید. اما بهتر است در سایت فروش آنلاین از این کار اجتناب کنید؛ چراکه بهتر است روی تکنیک های فروش متمرکز باشید و نه بمباران اطلاعاتی.

در وبلاگ فرصت کافی را در اختیار خواهید داشت که به ذکر کامل جزئیات محصول بپردازید. در واقع در وبلاگ نمونه ای از موارد استفاده از محصول خدمات خود را با کاربران به اشتراک بگذارید.

Fox & Bagel فروشگاهی است که در زمینه فروش پین ها و استیکرها فعالیت دارد. در آخرین پست منتشر شده در وبلاگ این فروشگاه نحوه استفاده از محبوب ترین استیکر فروشگاه با کاربران به اشتراک گذاشته شده است. اگر بخش فروش تا این اندازه به جزئیات از این دست پرداخته شود به احتمال زیاد قادر به تبدیل کاربر به یکی از مشتریان وفادار خود نخواهید بود.

 چرا که او در بخش خرید سایت فروش آنلاین به دنبال مطالعه مهمترین اطلاعات محصول است و علاقه ای به مطالعه جزئیات ندارد. جزئیات برای کاربری ارزشمند است که کالا را خریداری کرده است و از این گذشته از مطالعه بیشتر در مورد کالا لذت می برد. درواقع تمام کاربران علاقه ای به مطالعه محتواهای طولانی ندارند. در همین راستا صاحبان این سایت با انتشار یک پست در وبلاگ سه کاربرد جالب این استیکرها را با کاربران به اشتراک گذاشته اند.

این پست از نظر سئو بسیار ارزشمند است. اگر کاربری در گوگل این عبارت را وارد کند: «چطور از استیکر استفاده کنیم؟» این پست برای او به نمایش در می آید. چنین پست هایی ترافیکی قابل توجهی را به سایت سرازیر می کنند.

 جامعه مخاطبان سایت فروش آنلاین را افزایش دهید

راه اندازی کسب و کار اینترنتی در گرو ایجاد جامعه ای با مخاطبان است. در واقع بدون مخاطب فعالیت شما هیچ معنا و مفهومی نخواهد داشت. نرم افزار فروشگاه ساز آنلاین شما را در این راه یاری می کند. به اعتقاد مورد پافکو اینجا است که اهمیت وبلاگ را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی درک می کنید.

 وبلاگ فضای مناسبی را برای ایجاد یک جامعه از مخاطبان به وجود می آورد. در این صورت وبلاگ سایت فروشگاهی مکانی برای تعامل افراد و مخاطبان سایت است. در این فضا مشتریان وفادار وبلاگ را در جریان آخرین رویدادهای کسب و کار قرار دهید. با کاربران تعامل کنید و پاسخ نظارت آنها را ارسال کرده و مزایای فروشگاه اینترنتی را به چشم مشاهده کنید.

 هنگام استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز رایگان در می یابید که وبلاگ افرادی با تفکراتی مشابه شما و برند را به گرد شما جمع خواهد کرد. در مدت زمان کوتاهی خانواده بزرگ کسب و کار خود را خواهید ساخت.

Biolite Energy سایتی است که در زمینه تجهیزات  کمپینگ و طبیعت گردی فعالیت دارد. در این فروشگاه چادرهای کمپ و اجاق های صحرایی فروخته می شود. این سایت با برنامه آزمون خطایی که برای کاربران در نظر گرفته است خود را در دل مشتریان گنجانده است.

در این برنامه صاحبان سایت محصولات دید را برای مشتریان وفادار خود ارسال می کنند و از آنها می خواهند که پس از استفاده از آنها نظر خود را درباره این محصولات در وبلاگ بنویسند. این کار فرصتی را در اختیار این سایت قرار می دهد که محتواهایی که از سوی کاربر تولید شده است را در وبلاگ سایت فروش آنلاین درج کند. این خود بر اعتبار و ارزش محتوای وبلاگ و سایت می افزاید. از این گذشته رابطه صمیمانه تری بین مشتری و فروشگاه ایجاد می شود . در نهایت هر دو طرف معامله از نتیجه این مراوده خشنود خواهد بود.

 صدای برند سایت فروشگاه اینترنی را انتخاب کنید

صدای برند شما باید در تمام سایت فروش آنلاین و وبلاگ شما جریان داشته باشد. این صدای واحد باید همواره حفظ شود و کاربر را با خود همراه کند. در وبلاگ خود صدای برند را با قدرت تمام به کار ببرید و هویت برند را بسازید.

 سایت The Landmark Project  در زمینه سبک زندگی بیرون از منزل و طبیعت گردی فعالیت می کند. آنها نیز با استفاده از وبلاگ خود جامعه مشتریان خود را ایجاد کرده اند. صاحبان بلاگ می گویند که تمام سعی خود را می کنند که تا جای ممکن انسان باشند. آنها در سفر هایی که در طبیعت انجام می دهند بخشی از مراحل آمادگی سفر را در پشت صحنه ضبط می کنند و سپس برای مخاطب به نمایش می گذارند.

 آنها به مخاطبان خود این احساس را القا می کنند که آنها نیز بخشی از این سفر هستند. صدای آنها یک حرف T است که در تمام پست های منتشر شده در بلاگ دیده می شود.

 فهرست ایمیل مارکتینگ خود را افزایش دهید

 وبلاگ مکان فوق العاده ای جهت جمع آوری ایمیل آدرس کاربران است. از آنجایی که محتوای منتشرشده در وبلاگ تا حد زیادی در ارتباط مستقیم با محصولات و خدمات فروشگاه دارد، کاربران بلاگ نیز به نوعی مشتریان احتمالی سایت فروش آنلاین شما در نظر گرفته می شوند. احتمال تا به حال پاپ آپی را در صفحه نخست در نظر گرفته اید که به کسانی که برای بار اول از سایت خرید می کنند، تخفیفی را اختصاص می دهد. این گزینه را تغییر دهید و پاسخ گوی کاربران باشید.

 برخی از سایت ها با انتشار پاپ آپی که خبر از انتشار خبرنامه ماهانه سایت در وبلاگ است کاربران را به وبلاگ راهنمایی می کنند. این در حالی است که دیگر سایت ها با انتشار پنجره ای حاوی کادری برای درج ایمیل آدرس است مخاطبان را از سایت فراری می دهند و به یاد داشته باشید که اگر کاربر شناختی از کسب و کار اینترنتی شما نداشته باشد علاقه ای به درج ایمیل خود نخواهد داشت. بنابراین قبل از هرکاری او را با محتوای وبلاگ خود آشنا کنید. در ادامه او به جمع مشتریان سایت خواهد پیوست.

 محتوای بهتری و بیشتری را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید

 ما در پافکو به خوبی می دانیم که یافتن محتوای درگیرکننده، مرتبط و جذاب برای انتشار در شبکه های اجتماعی کار چندان ساده ای نیست. البته این امکان وجود دارد که برخی از محبوب ترین صفحات سایت را به عنوان محتوا مناسب در شبکه اجتماعی منتشر کنید. اما واقعیت این است که این قبیل محتواها پس از مدت کوتاهی از مد افتاده و قدیمی می شوند. این محتوا آنچنان که باید و شاید قابلیت اشتراک گذاری ندارند. متوجه منظور ما می شوید؟ بهترین و ارزشمندترین گزینه انتشار محتوایی است که در وبلاگ سایت فروش آنلاین منتشر می کنید.

 سایت Maillard.co یک قصابی آنلاین است که گوشت های با کیفیت کانادایی را به فروش می رساند. در وبلاگ این سایت با فهرستی از دستور های آشپزی معروف و نکات پخت و پز گوشت روبرو می شوید.

 صاحبان سایت بر این باور هستند که انتشار پست های بلاگ روی شبکه های اجتماعی نقش مهمی در استراتژی محتوای آنها دارد و توجه کاربران را به سایت جلب کرده است. آنها در بازه های زمانی مشخص محتوایی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. این محتوا میزان آگاهی کاربر و میزان بازگشت مشتریان را به شدت افزایش می دهد.

محتوای با ارزش در سایت دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی را نیز به سایت دعوت می کند. آنها در ادامه با محتواهای منتشرشده در وبلاگ و سایت نیز تعامل خواهندداشت. این چنین است که به تدریج جامعه مشتریان شما افزایش پیدا می کند.

 انتشار را آغاز کنید

 هر سایتی که با استفاده از نرم افزار فورشگاه ساز پافکو راه اندازی می کنید، وبلاگی را نیز در اختیار شما قرار می دهد. اگر از نحوه انتشار محتوا در وبلاگ سایت فروش آنلاین اطلاعی ندارید با گروه پافکو مشورت کنید. از این گذشته سری به سایت های رقیب خود بزنید و با نحوه کار آنها آشنا شوید.

در واقع شاید مهمترین کار قبل از راه اندازی سایت فورشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز آنلاین پافکو تحقیق در بازار رقبا است. بهترین سایت های حوزه فعالیت خود را بشناسید. نگاهی به طراحی فروشگاه اینترنتی و وبلاگ آنها بیندازید. در زمینه کلمات کلیدی جستجو های لازم را انجام دهید.

 مطالب منتشرشده از سوی دیگر سایت ها را زیر نظر بگیرید. به این ترتیب ایده هایی را برای شروع فعالیت خود در وبلاگ در دست خواهید داشت.

 شما در سایت فروش آنلاین خود از چه راهی برای جذب کاربران استفاده می کنید؟

 آیا تا به حال پس از ساخت فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو و راه اندازی وبلاگ شاهد افزایش ترافیک سایت بوده اید؟

تجربیات خود را در زمینه وبلاگ نویسی در فروشگاه های اینترنتی با ما در میان بگذارید. ما در پافکو شیفته شنیدن نظرات و تجربیات شما هستیم و تجارب خود را نیز در طبق اخلاص گذاشته ایم.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت