مقالات فروشگاه اینترنتی

ارائه آموزش مجازی به صورت فروشگاه اینترنتی

ارائه آموزش مجازی به صورت فروشگاه اینترنتی
ایده فروش دوره های آموزش مجازی در فروشگاه آنلاین، می تواند ایده پر سودی باشد. اینترنت در طی چند سال اخیر شیوه یادگیری بشر را به کلی متحول کرده است. همین امر سبب شده است که افراد تحصیل کرده در کنار کارآفرینان باتجربه برای کسب درآمد بیشتر اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین کنند.

این افراد با راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی اقدام به فروش دوره‌های آموزشی آنلاین، جزوات آموزشی و ویدیوهای آموزشی می‌کنند. فرصت‌های درآمدزایی در این کسب و کار بسیار متنوع است.

 با ما در ادامه همراه باشید تا پیش از راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو، با شیوه متفاوت درآمدزایی در این زمینه آشنا شوید.

چرا مردم به آموزش مجازی روی آورده اند؟

 پیش از برگزاری دوره‌های آموزش مجازی خود در سایت فروشگاه اینترنتی باید به این سوال پاسخ دهید که چرا مردم به جای حضور در موسسات و دانشکده‌ها آموزش آنلاین را برای یادگیری انتخاب کرده اند؟ دلایل زیادی منجر به محبوبیت این شیوه آموزشی شده است.

 اول اینکه ثبت نام دوره‌های آموزشی مؤسسات و دانشکده‌ها برای افراد هزینه‌های گزافی را در پی داشته است.

 از این گذشته برنامه‌های فشرده آموزشی در این مراکز برای یک دانش آموز تمام وقت در نظر گرفته شده است و به هیچ عنوان برای فردی که تنها از روی کنجکاوی قصد حضور در این دوره‌ها را دارد مناسب نیستند.

علاوه بر این مطالب و موضوعاتی که در دوره‌های آنلاین بررسی و تدریس می‌شود در یک موسسه یا سیستم دانشگاهی پوشش داده نمی‌شوند.

 مطالب درسی در دوره‌های آنلاین با سرعت بیشتری تدریس می‌شوند. علاوه بر این هنگام تدریس نیازها و انتظارات دانش آموزان به دقت در نظر گرفته می‌شود.

 امروز در کنار یکدیگر به بررسی برخی از رایج‌ترین راهکارهای موجود برای درآمدزایی از طریق آموزش مجازی می‌پردازیم. نگران نباشید لازم نیست یک معلم رسمی باشید بلکه باید علاقه مند باشید که دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در این صورت این شغل شما را مجذوب خود خواهد کرد.

اگر آماده هستید شروع کنیم!

1.                   فروش یک راهنما یا خودآموز در سایت فروشگاه اینترنتی

اگرچه ممکن است شما با ایده برگزاری دوره‌های آموزشی چند هفته‌ای سایت فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده باشید؛ اما برای شروع بهتر است با فروش جزوات و برگزاری کلاس‌های تک جلسه‌ای کار خود را شروع کنید. پس از اینکه اولین کلاس آنلاین خود را برگزار کردید، قالب‌های طولانی‌تر را نیز در نظر بگیرید.

منابع آموزشی متعددی وجود دارد که ممکن است در سایت فروشگاه آنلاین خود به فروش برسانید. منابعی ماند فایل‌های PDF  خودآموزها و سخنرانی در مورد یک موضوع منحصر به فرد. فایل آموزشی خود را در هر موضوعی که در آن تخصص دارید آماده کنید. به عنوان مثال در فایل PDF  نحوه چیدمان دکور قسمت‌های خانه یا هر موضوع دیگری را شرح و بسط دهید.

 هدف اصلی از طرح این منابع آموزشی همراه ساخت مخاطب با محتوای آموزشی است. به این ترتیب آنها برای استفاده از آموزش‌های بعدی نیز به سایت فروشگاه اینترنتی شما مراجعه می‌کنند. با استفاده از نکاتی که در ادامه به آن می‌پردازیم یک محتوای کاربردی برای آموزش دانش آموزان خود در نظر بگیرید.

آیا این آموزش‌ها واقعا ارزشمند هستند؟

همه ما شرکت در دوره‌های آموزشی بی کیفیت را تجربه کرده‌ایم و با احساس ناامیدی ناشی از این دوره‌ها نیز آشنا هستم. در چنین دوره‌هایی اطلاعات از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و از این گذشته حتی ممکن است این احساس به شما دست داده شود که تنها با صرف ۵ دقیقه زمان و جستجو در گوگل به این اطلاعات می‌رسید.

 بنابراین هنگام ایجاد یک دوره آموزشی برای فروش در سایت فروشگاه اینترنتی این نکته را در نظر داشته باشید که محتوای آموزشی شما باید کاربردی و مفید باشد. سعی کنید در آموزش‌های خود ابزار و اطلاعاتی را به دانش آموزان خود معرفی کنید که در زندگی روزمره آنها تفاوت فاحشی ایجاد کند.

آیا محتوای آموزشی از کیفیت بالایی برخوردار است؟

 برای بسیاری از افراد تنها مشاهده یک تصویرسازی متفاوت گواه کیفیت محتوا خواهد بود. این نشان دهنده این موضوع است که نحوه ارائه محتوای آموزشی بسیار تأثیرگذار است. برای طراحی فایل PDF  آموزش خود زمان صرف کنید و طراحی‌های جالبی را در آن به کار ببرید. اگر تجربه چندانی در طراحی تم‌های PDF   ندارید نیز از تم‌های از پیش آماده شده استفاده کنید.

اگر محتوای آموزشی شما در قالب یک فایل ویدئویی ارائه می‌شود، نیز باید نور کافی در فضا ایجاد کنید و از این گذشته کیفیت صدای محیط را در نظر بگیرید.

آیا برقراری ارتباط مشتریان سایت فروشگاه اینترنتی با برند و هویت شما اهمیت دارد؟

این بخش شاید کمی دشوار به نظر برسد، اما هدف بسیار ساده است. زمانی که در کلاس‌های آموزش آنلاین تدریس می‌کنید، باید اقدامات لازم را در خصوص معرفی برند و هویت خود انجام دهید.

 به عبارتی دانش آموزان و مشتریان شما باید دلیل قانع کننده‌ای برای بازگشت به سایت فروشگاه اینترنتی شما داشته باشند. شاید شگرد شما بسیار ساده باشد و تنها با شوخ طبعی خود دانش آموزان را شیفته دوره‌های آموزشی کنید.

دستیابی به یک تعادل سازنده واقعا یک هنر به شمار می‌رود. زمانی که دچار شک و دودلی می‌شوید از یک دوست بپرسید که نظرات خود را با شما در میان بگذارد.

2.                 فروش دوره‌های آموزشی در سایت فروشگاه اینترنتی

پیش از آنکه در ساخت و تولید محتواهای آموزشی تبحر پیدا کنید، باید ابزار لازم برای برگزاری یک کلاس آنلاین را تهیه کرده باشید. اولین عنصر مورد نیاز ساختار است. ساختار به شما کمک می‌کند که محتوای آموزشی خود را با موفقیت به فروش برسانید. برای برگزاری دوره‌های آموزشی خود به ساختار کلاس‌های درس در زمان دانش آموزی خود بیندیشید. ساختار کلاس‌های آنلاین شما تفاوت چندانی با این کلاس‌ها نخواهد داشت.

در آغاز باید خود را معرفی کنید. سپس دورنمایی از موضوعاتی که در دوره آموزشی تدریس می‌شود را برای دانش آموزان مجسم کنید، سپس پایه‌های اولیه را برای شروع کلاس آموزشی خود تعیین کنید. از این مرحله به بعد انتخاب‌های متفاوتی پیش روی شما خواهد بود.

 ممکن است هر هفته روی یک موضوع متفاوت متمرکز شوید. گام به گام پیش بروید و موضوع را به وضوح شرح دهید. از طرفی ممکن است ترجیح بدهید که با اندکی بازبینی شرح مختصری از موضوع را در اختیار دانش آموزان قرار دهید و سپس به بررسی جزئیات موضوع مورد نظر خود بپردازید.

تعامل برقرار کنید

در حقیقت آموزش آنلاین در سایت فروشگاه اینترنتی مزایای بی شماری را در پی دارد که شاید در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی از چشم شما دور مانده باشد. در این کلاس‌ها بهتر است یک سخنران ویدئویی را پخش کنید و یک محتوای مکمل را بخوانید.

 از این گذشته امکان برگزاری بحث‌های گروهی نیز وجود دارد. ایمیل و ویدئو چت از جمله راهکارهایی است که امکان بحث و تبادل نظر گروهی را فراهم می‌کند.

 در نهایت این شما هستید که میزان تعامل خود را با دانش آموزان تعیین می‌کنید. همچنین ایده‌هایی برای نگارش در نظر بگیرید. از دانش آموزان بخواهید تکالیفی را آماده کنند. حتی ممکن است زمانی را برای پاسخگویی به دانش اموزان در نظر بگیرید. برای این منظور از ابزارهایی مانند کانال‌های اسکایپ و گروه‌های فیس بوک استفاده کنید.

اگر ویدئوهای آموزشی شما زنده پخش می‌شوند، فایل ویدئویی کلاس‌ها را ضبط کرده و در نهایت یک نسخه از محتوای کلاس را برای شرکت کنندگان بفرستید. همواره فهرستی از منابع را به دانش آموزان خود معرفی کنید، به این ترتیب کسانی که می‌خواهند اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند قدردان شما خواهند بود.

برخی از ابزارها و محتواهای آموزشی را روی سایت فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید و برای دانش آموزان خود تخفیف‌هایی را در نظر بگیرید.

قبل از راه اندازی آموزش آنلاین و استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو باید به این سوالات پاسخ دهید:

آیا برنامه آموزشی مورد نظر ساختار مناسبی دارد؟

به یک دلیل واضح و روشن نگارش یک پاراگراف به مراتب ساده‌تر از یک مقاله است، چراکه هر اندازه پروژه‌ای که در دست دارید طولانی‌تر باشد، برقراری نظم دشوارتر خواهد شد.

پس از این که دورنمای روش تدریس خود را مشخص کردید، باید برنامه آموزشی هر جلسه را به دقت بررسی کنید. ممکن است در مواقعی احساس کنید که بهتر است به عقب بازگردید و تغییرات را در ساختار محتوای آموزشی ایجاد کنید. ممکن است موضوعی که برای تدریس در نظر گرفته‌اید در یک جلسه گنجانده شود. در هر صورت باید از خود بپرسید که:

 آیا تعداد درس‌ها زیاد است یا کم؟

اگر محتوای آموزشی مورد نظر در یک جلسه پوشش داده نمی‌شود، آن را در دو جلسه تدریس کنید. زمان اضافی که از جلسه دوم باقی می‌ماند را صرف بازبینی یا ارائه اطلاعات مرتبط با موضوع کنید، اما این نکته را به خاطر داشته باشید که اطلاعاتی که در اختیار دانش آموزان می‌گذارید نباید از محتوای اصلی کلاس مهم‌تر باشند. در این صورت چنین محتواهایی تمام تمرکز دانش آموزان را به خود معطوف می‌کند.

به عنوان مثال اگر موضوع درس شما عکاسی از عروسی و نور پردازی است و امکان تدریس تمام مطالب در یک جلسه وجود ندارد. موضوع را در دو جلسه آموزش دهید و در زمان باقی مانده تصاویری از مجالس عروسی را با دانش آموزان خود بررسی کنید. به آنها نشان دهید که چطور در طول زمان عکس برداری از مراسم عروسی دچار تغییر و تحول شده است. این روش به مراتب بهتر از این است که بدون معطلی به سراغ مبحث بعدی بروید.

اگر محتوای آموزشی برای برنامه آموزشی که در نظر گرفته‌اید کافی نیست و این موضوع شما را به چالش کشانده است، بهتر است در برنامه آموزشی خود تجدید نظر کنید. یک دوره ۶ قسمتی کسل کننده به هیچ عنوان سودمند نخواهد بود. بهتر است از یک دوره ۳ قسمتی فوق العاده و جذاب استفاده کنید که رضایت دانش آموزان را در پی داشته باشد.

 آیا امکان برقراری تعامل با دانش آموزان و انجام بحث و گفتگو وجود دارد؟

اگر علاقه دارید که دانش آموزان را با محتوای آموزشی همراه کنید، باید با آنها ارتباط موثر داشته باشید. امروزه ایجاد یک کانال در فیس بوک یا یک زنجیره ایمیلی کار چندان پیچیده‌ای نیست. چنین اقداماتی این احساس را در دانش آموزان ایجاد می‌کند که به یک جامعه منحصر به فرد تعلق دارند. از همه مهمتر این گروه‌ها پایه و اساس ایجاد دوره‌های آموزشی بعدی شما را شکل خواهند داد.

در این فضا فیدبک‌ها و بازخودروهایی را از دانش آموزان دریافت می‌کنید که نتیجه آموزش‌های شما را به شکلی كاملا روشن و واضح نشان می‌دهد. به این ترتیب به نقاط ضعف و قوت برنامه آموزشی خود پی می‌برید. از این گذشته این شانس را در اختیار خواهید داشت که موضوع را بیشتر توضیح داده و منابع دیگری را نیز برای مطالعات تکمیلی در اختیار دانش آموزان قرار دهید.

زمانی که صحبت از برگزاری کلاس آنلاین در سایت فروشگاه اینترنتی به میان می‌آید، باید این نکته را بخاطر داشته باشید که بهتر است با قدم‌های کوتاه و کوچک کار خود را شروع کنید.

 به این ترتیب به آرامی اعتماد مخاطبان را جلب خواهید کرد. یک کلاس دو جلسه‌ای برای شروع، فوق العاده خواهد بود. در این حالت بهتر است پس از جلسه اول تکالیفی را برای دانش آموزان در نظر بگیرید و در جلسه دوم دانشی که در اختیار دانش آموزان گذاشته شده است را توسعه دهید.

سعی کنید چنین کاری را همواره در برنامه آموزش خود پیاده سازی کنید. به یاد داشته باشید با گذشت زمان تعداد افرادی که با سایت فروشگاه اینترنتی و دوره‌های آموزش آنلاین شما آشنا می‌شوند، افزایش می‌یابد. آنها ترجیح می‌دهند در آغاز با پرداخت یک هزینه ناچیز روش تدریس شما را امتحان کنند. بنابراین همواره باید چنین گزینه‌هایی را در سایت فروشگاه آنلاین خود در نظر بگیرید. این دوره برای مشتری وقت و هزینه ناچیزی را در پی خواهد داشت. به این ترتیب جامعه دانش آموزان شما به تدریج بزرگتر می‌شود.

3.                ترغیب افراد به ثبت نام در دوره‌های آموزشی سایت فروشگاه اینترنتی

شاید بزرگترین ترس به عنوان یک مدرسه خلاق یا یک کارآفرین تیزهوش این باشد که مبادا تلاش‌های شما نادیده گرفته شود و کسی متوجه راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی شما نشود. خوشبختانه امروزه ابزارهای متفاوتی برای افزایش میزان بازدید رویارویی به وجود آمده است.

هنگام راه اندازی فروشگاه با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو باید جامعه مخاطبان خود را در نظر بگیرید. صرف نظر از این که در زمینه طراحی زیورآلات فعالیت دارید یا روش‌های مدیتیشن را به دانش آموزان خود می‌آموزید، همواره این امکان را در اختیار خواهید داشت که با برگزاری کارگاه‌های آنلاین مخاطبان بیشتری را با کسب و کار خود آشنا کنید. برای این منظور از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید.

این هشتگ‌ها در فروش مجازی و در شبکه‌های اجتماعی شما سودمند خواهند بود. به سوالاتی که از سوی مخاطبان مطرح می‌شود پاسخ دهید. درست مانند یک متخصص رفتار کنید. چرا که شما یک متخصص هستید.

 با برقراری و استحکام رابطه خود با دیگر برندها و افراد جامعه مخاطبان و کسب و کار خود را گسترش دهید. به این ترتیب توجه افراد بیشتری را به خود جلب می‌کنید. این امر علاوه بر معرفی شما بر میزان اعتبار شما نیز می‌افزاید.

دوره‌ها و گروه‌های فیس بوک را پیدا کنید. به دنبال گروه‌ها و انجمن‌هایی باشید که شیفته تخصص شما هستند.

 به خاطر داشته باشید که هر اندازه دوره‌های آموزشی شما کمیاب‌تر و ضروری‌تر باشند، سریعتر مخاطبان خود را به مشتریان خود تبدیل می‌کنید. برای کسانی که زودتر از دیگران ثبت نام می‌کنند، تخفیف در نظر بگیرید و پیشنهادهایی مانند آخرین شانس را آگهی کنید.

 کدهای تخفیفی برای خوانندگان وبلاگ خود در نظر بگیرید. تعداد محدودی برای شرکت کنندگان کلاس‌ها در نظر داشته باشید. علاوه بر این به مخاطبان اطلاع دهید که ظرفیت کلاس در حال تکمیل است.

 

درآمد جانبی: فروش برنامه‌های آموزشی آنلاین

اگر فرد تحصیل کرده‌ای هستید که در کمترین زمان ممکن روش تدریس کلاس خود را مشخص می‌کند، باید بدانید که این مهارت ارزشمند است، چراکه با ایجاد یک برنامه آموزشی و فروش آن از طریق سایت فروشگاه اینترنتی درآمد خود را افزایش خواهید داد. به محض اینکه فایل آموزشی خود را ذخیره کردید آن را روی سایت فروشگاه اینترنتی که با کمک نرم افزار فروشگاه ساز پافکو ساخته‌اید بارگذاری کنید.

فایل PDF   آموزش خود را در کنار محتواهای مکمل به فروش برسانید. پس از انتشار این برنامه درسی روی سایت تعداد مشخصی را برای آن در نظر بگیرید یا از عنوان نامحدود استفاده کنید. اگر منبع مورد نظر شما برای همیشه روی سایت فروشگاه اینترنتی وجود داشته باشد، شما برای همیشه یک منبع درآمدی ارزشمند خواهید داشت.

در آخر

 برای شروع آموزش آنلاین در سایت فروشگاه اینترنتی خود به مدرک دکتری نیاز ندارید. در دنیای امروز و با افزایش تعاملات و سهولت در برقراری ارتباط تبادل نظر و یادگیری از دیگر افراد به مراتب ساده‌تر شده است.

 شاید در آغاز به این موضوع باور نداشته باشید؛ اما تجربه و تخصص شما برای دیگران بسیار سودمند است. از این بهتر خود را دست کم نگیرید و همین امروز با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو سایت فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده و با برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین درآمدزایی کنید. افراد زیادی منتظر شما هستند.

 در دنیایی که هر روز بر تعداد مدرسان آنلاین در حوزه‌های متفاوت افزوده می‌شود منتظر چه هستید؟ دست به کار شوید و از عشق، تخصص و هنر خود درآمدزایی کنید.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت