مقالات فروشگاه اینترنتی

چطور آثار هنری را در سایت فروشگاه اینترنتی بفروشیم؟

نحوه فروش تابلو نقاشی
این روزها هنرمندان بیش از هر زمان دیگری ترجیح می دهند، آثار هنری خود را در سایت های فروشگاه اینترنتی به فروش برسانند. در گذشته هنرمندان تنها با استفاده از اعتبار گالری های فیزیکی قادر به فروش آثار خود بودند.

این مقاله فقط جنبه آموزشی دارد

در این پروسه بخش عمده ای از سود هنرمند نیز قربانی و مبلغ اندکی عاید هنرمند خواهد شد. اگر چه برخی از هنرمندان همچنان از این طریق آثار هنری خود را به فروش می رسانند اما تعداد هنرمندانی که به دنبال طراحی فروشگاه اینترنت هستند، همواره در حال افزایش است.

 فروش آنلاین در کنار مزایای بی شمار خود چالش هایی را نیز پیش روی هنرمندان قرار می دهد، چرا که سودآوری در یک فروشگاه آنلاین در گرو دیده شدن و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان است.

 اگر به عنوان یک هنرمند از استعداد بالایی برخوردار و انسان سخت کوشی هستید، آستین بالا بزنید و در ادامه مقاله با ما در گروه نرم افزاری پافکو همراه باشید که با نحوه فروش آنلاین آثار خود آشنا شوید.

نیاز به ال ام اس یا ابزار های آموزش مجازی داری؟ کارشناسان پافکو آماده ارائه مشاوره رایگان می باشند

دریافت مشاوره رایگان.

1.       آماده فروش در سایت فروشگاه اینترنتی شوید

از اولین و مهم ترین گام شروع می کنیم. فرض می کنیم که یک اثر هنر فوق العاده را به تصویر کشیده اید؛ اکنون زمان آن است که اثر هنری خود را به مردم نشان دهید و آن را بفروش برسانید.

 از اثر هنری خود تصویربرداری کنید

تصاویر با کیفیت از اثر هنری خود را گرد هم آورید. این کار را باید برای تمام آثاری که قصد فروش آن ها را دارید، انجام دهید. برخی از هنرمندان ترجیح می دهند، آثار خود را به صورت ناشناس در شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارند اما در کل بهتر است اعتبار آثار خود را بر عهده بگیرید.

به منظور اطمینان از این امر از واترمارک استفاده کنید؛ به این ترتیب آثار هنری شما از دیگر آثار هنری متمایز خواهند شد. با این کار هر بار کاربری تصویر اثر هنری شما را ببیند، به سرعت هنرمند اثر را شناسایی می کند.

 روی اثر هنری خود قیمت بگذارید

مرحله بعدی تعیین یک فهرست قیمت است. از نظر تئوری شما باید همان مبلغی را برای فروش اثر هنری خود در نظر بگیرید که یک گالری برای فروش آن را در نظر خواهد گرفت. اما در مجموع قیمت آثاری که در فضای آنلاین به فروش می رسند، پایین تر از قیمت گالری است.

برای این منظور بهتر است با انجام تحقیقات گسترده، قیمت هایی که دیگر هنرمندان برای فروش آثار هنری خود در نظر گرفته اند را بررسی کنید.

زمان و هزینه ای که برای به تصویرکشیدن این اثر هنری صرف کرده اید را نیز در نظر بگیرید. هزینه ارسال را نیز در قیمت گذاری نادیده نگیرید.

 این نکته را به خاطر داشته باشید که معمولا آثار هنری بسیار ظریف و شکننده هستند و هزینه ارسال آن ها در مقایسه با دیگر کالاها گران تر خواهد بود.

2.     از چه درگاهی آثار هنری خود را بفروشیم؟

درست مانند زمانی که باید برای فروش آثار خود یک گالری را برای فروش آثار خود انتخاب کنید، در فروش آنلاین نیز باید به دنبال انتخاب یک فضای مناسب برای عرضه آثار خود باشید.

برخی از هنرمندان مرتکب یک اشتباه می شوند و آثار خود را از طریق شبکه های اجتماعی و انجمن های هنری به فروش می رسانند. ممکن است مشکلی با این قضیه نداشته باشید، اما این امر از سرعت پیشرفت شما می کاهد و از میزان سود شما نیز کم خواهد کرد.

زمانی که تنها از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به فروش آثار هنری خود می کنید، تعداد مخاطبان شما به شدت محدود می شوند.

از طرفی خرید از شبکه های اجتماعی نیز چندان ساده نیست، چرا که در صورتی که مشتری از صفحه خارج شود و در زمانی دیگر برای خرید وارد عمل شود، به سادگی قادر به یافتن شما نخواهد بود.

بنابراین چاره چیست؟

ایجاد یک سایت فروشگاه اینترنتی شخصی

به جای اتکا بر شبکه های اجتماعی و فروش از طریق دیگر درگاه ها بهتر است فضای انحصاری خود را ایجاد کنید. به این ترتیب مشتریان به سادگی قادر خواهند بود از قسمت های متفاوت سایت شما دیدن کنند و با آثار شما آشنا شوند. آن ها این امکان را دارند که آثار متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنند، ذخیره کنند و با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

طراحی فروشگاه اینترنتی برای شما نیز به مراتب بهتر است. چرا که می دانید افرادی که آثار هنری شما را خریداری می کنند، به صورت مستقیم و با امنیت کامل از سایت فروشگاه اینترنتی شما که با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو بنا شده است خرید خود را انجام می دهند و وجه مربوطه را واریز خواهند کرد.

 از تم ها و طراحی های پیش فرض برای طراحی فروشگاه اینترنت خود استفاده کنید و ضمن مشورت با گروه نرم افزاری پافکو طراحی مورد نظر خود را در سایت فروشگاه آنلاین خود پیاده سازی کنید.

 به این ترتیب طراحی فروشگاه اینترنت شما در هماهنگی کامل با سبک هنری شما قرار می گیرد.

نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو راه اندازی و طراحی فروشگاه اینترنتی را به شدت ساده کرده است. هر هنرمندی از بین طرح های پیشنهادی پافکو، طرح مورد نظر خود را انتخاب خواهد کرد. به این ترتیب شانس تبدیل بازدیدکننده به مشتری در سایت شما افزایش پیدا می کند.

 با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو این امکان را در اختیار دارید که ویدئوهایی از نقاشی ها، مجسمه سازی ها و عکس های خود تهیه و در سایت به نمایش بگذارید. از بین پکیج ها و برنامه های متفاوت نرم افزار فروشگاه ساز پافکو رویکردی که برای شما مناسب است را انتخاب و سایت فروشگاه اینترنت خود را راه اندزای کنید.

سایت lms

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان

3.    چطور آثار هنری را به نمایش بگذاریم، دسته بندی و ساختار سایت

اکنون که تصویر واضحی از نحوه فعالیت خود در زمینه فروش در سایت فروشگاه اینترنتی دست آورده اید، زمان آن رسیده است که صفحات متنوعی را برای هر اثر هنری ایجاد کنید.

بیانیه هنری شما یک هدف مشخص را دنبال می کند

در سایت فروشگاه اینترنتی خود دسته بندی های مشخصی را ایجاد کنید. با تهیه آثار متنوعی از یک اثر هنری مجموعه ساده را بسازید. به عنوان مثال اندازه های متفاوتی از نقاشی مورد نظر یا رنگ های متنوع یک مجسمه را در سایت فروشگاه اینترنتی قرار دهید.

تصاویر باکیفیت را فراموش نکنید و توضیحات کاملی درباره اثر هنری را در سایت فروشگاه اینترنتی درج کنید. از این گذشته اطلاعتی از قبیل ابعاد را نیز در اختیار مشتری قرار دهید.

شاید در نگاه اول منطقی نباشد که آثاری که دیگر در دست ندارید را نیز در سایت فروشگاه اینترنتی منتشر کنید اما این امکان وجود دارد که با استفاده از این آثار صفحه ای با عنوان «فروخته شد» را نیز در سایت فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید.

 به این ترتیب مشتریان آثار بیشتری از شما را مشاهده می کنند. بنابراین ارتباط قوی تری میان شما و مشتریان برقرار می شود. در همین حین به مشتریان خود یادآوری می کند که هر لحظه ممکن است اثر هنری محبوب آن ها نیز به فروش برسد، چرا که این آثار محدود و محبوب هستند.

کپی ها و نسخه های قابل دانلود را در سایت فروشگاه اینترنتی به فروش برسانید

این کار سود بسیار خوبی را برای شما در پی خواهد داشت. چرا که هیچ چیزی را برای مشتریان ارسال نمی کنید و به همین دلیل هزینه ارسالی در کار نخواهد بود.

 عکاسان و هنرمندان با استفاده از این قابلیت در نرم افزار فروشگاه ساز پافکو امکان دانلود تصاویر باکیفیت از نقاشی ها و عکس های خود را به مشتریان می دهند. مشتریان با خرید این کپی ها و دانلود طرح مورد نظر آن ها را روی دیوار اتاق و منزل خود آویزان می کنند. مشتری قادر خواهد بود طرح مورد نظر را برای چاپ روی یک ماگ یا تی شرت در نظر بگیرد.

اگر تصور می کنید که آثار هنری شما روی یک تی شرت جلوه بسیار خوبی خواهند داشت، دست به کار شوید. در سایت فروشگاه اینترنتی خود این نکات را در بخش توضیحات اثر بنویسید و باقی کار را به مشتریان واگذار کنید.

4.       مخاطبان را به سایت فروشگاه اینترنتی خود دعوت کنید

زمانی که آثار خود را در یک گالری به نمایش درآورید، هر کسی که قدم به گالری می گذارد آثار شما را مشاهده خواهد کرد. در فروش آنلاین شرایط متفاوت است. متمایز شدن و دیده شدن کار چندان ساده ای نیست.

در کنار طراحی فروشگاه اینترنتی و راه اندازی سایت فروشگاه آنلاین باید با استفاده از امکانات شبکه های اجتماعی و تقویت سئو سایت خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنید. به این ترتیب تعداد مشتریان شما به مراتب افزوده خواهد شد.

 از شبکه ها اجتماعی شروع کنید

پلتفرم هایی مانند اینستاگرام و پینترست برای به نمایش گذاشتن آثار هنری شما بی نظیر هستند. اگرچه امکان فروش مستقیم در این شبکه ها نیز وجود دارد اما بهتر است از این شبکه ها به عنوان درگاهی برای برقراری ارتباط با مشتریان و معرفی سایت فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که شما باید از هر درگاهی برای معرفی آثار هنری خود به دیگران استفاده کنید. اگر دیگران آثار هنری ما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، بخش عمده ای از هدف شما تحقق پیدا کرده است.

 ایجاد رابطه آنلاین با دیگر هنرمندان

از طریق برقراری ارتباط با دیگران هنرمندان، سئو سایت فروشگاه اینترنتی خود را بهبود ببخشید. زمانی که دیگر هنرمندان به نشانه تایید آثار هنری شما در سایت فروشگاه اینترنتی خود لینکی را به سایت فروشگاه اینترنتی شما اختصاص می دهند، در واقع سئو شما را بهبود می بخشند.

از این گذشته در کنار طراحی فروشگاه اینترنت وبلاگ سایت خود را راه اندازی کنید و محتوای شفاف و واضحی را درباره فروش آثار هنری خود منتشر کنید. وبلاگ نویسی در کنار لینک سازی سئو شما را بهبود می بخشد.

5.     با جامعه هنری محل زندگی خود ارتباط برقرار کنید

راه اندازی نرم افزار فروشگاه اینترنتی به شما اجازه می دهد که آثار هنری خود در سراسر جهان به فروش برسانید. با این وجود بهتر است بخشی از شبکه هنری محل زندگی خود باشید.

با استفاده از تگ های موقعیت مکانی و هشتگ ها به دیگران نشان دهید که در کجا ساکن هستید. در ادامه از تماشای مشتریانی که از یک هنرمند محلی حمایت می کنند، شگفت زده خواهید شد.

 از این گذشته با خریدارانی روبه رو می شوید که قصد دارند از منطقه شما دیدن کنند و یکی از آثار هنری شما را به عنوان سوغات خریداری کنند.

از مواجهه با مردم و خروج از منزل نترسید. در کافه ها و رویدادهای بزرگی که در محل زندگی شما روی می دهد، کارت هایی را توزیع کنید. مردم از طریق این کارت ها از سایت فروشگاه اینترنتی شما بازدید می کنند. در این حالت افرادی را به سایت خود دعوت می کنید که شاید هرگز قادر به یافتن سایت فروشگاه شما نبوده اند.

 در آخر

 احتمالا پس از مطالعه این مقاله تصمیم خود را گرفته اید و آماده ورود به دنیای فروش آنلاین هستید. به عنوان یک هنرمند با استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی، فضای انحصاری را ایجاد می کنید که ذوق هنری شما را به نمایش می گذارد.

همین امروز با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو، طراحی فروشگاه اینترنتی خود را آغاز کنید و آثار ارزشمند خود را به نمایش بگذارید. این امر آغاز یک ماجراجویی بزرگ خواهد بود و ما در پافکو همسفر شما هستیم. تجربه ما در کنار شکوه آثار هنری شما یک اثر هنری متفاوت را به تصویر می کشد که مزایای بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت. دست به کار شوید و هنردوستان را منتظر نگذارید.

سایت ال ام اس

با نرم افزار فروشگاه ساز پافکو بیشتر آشنا شوید:

دریافت مشاوره رایگان

نظرات کاربران
محسن

چطور تابلوی قدیمی خودم را بفروشم

16 8

marzie

راهنمایتون و توضیحاتون خوب بود امیدوارم که نتیجه خوبی بده

5 6

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت