مقالات فروشگاه اینترنتی

راهنمای کامل راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی فروش تی شرت

راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی
فروش تی شرت در سایت فروشگاه اینترنتی درآمد بالایی را در پی خواهد داشت. آیا تا به حال کسی را دیده اید که از تیشرت استفاده نکند؟ همه عاشق تی شرت ها هستند. از این گذشته تی شرت ها برای انسان های خلاق ایده بسیار مناسبی هستند.

به همین دلیل افراد بسیار زیادی به این بازار روی آورده اند. در این راهنما تکنیک هایی برای فروش تی شرت های متفاوت را با شما در میان می گذاریم که موفقیت شما را در پی خواهد داشت.

 راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی


۱.      یک برنامه مدون تهیه کنید

اگر تا به این لحظه برنامه مدونی را برای سایت فروشگاه اینترنتی خود در نظر گرفته اید، دیگر نیازی به مطالعه این بخش ندارید. اما روی هم رفته بهتر است نکاتی که در مقاله پیش رو به آنها پرداخته می شود را به دقت در نظر بگیرید. در غیر این صورت با مشکلات متداولی که در حوزه راه اندازی فروشگاه آنلاین گریبان گیر بسیاری از افراد شده اند، مواجه نخواهید شد.


۲.       کالای مورد نیاز مشتریان را تولید کنید

این عبارتی است که از افراد حرفه ای می شنوید: «محصول مناسب بازار را تولید کنید.» بازار تی شرت بازار بسیار رقابتی و بزرگی است.

به همین دلیل هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی باید این نکته را به خاطر داشته باشید که شما در سایت فروشگاه اینترنتی خود با رقبای متعددی روبرو خواهید بود. مردم از ایده های متفاوتی برای فروش در سایت فروشگاه اینترنتی استقبال می کنند.

 به عنوان مثال تی شرت های سفید را خریداری کنید و طرح های گوناگونی را روی آن چاپ کنید. سپس مجموعه ای از تی شرت ها را برای فروش روی سایت فروشگاه اینترنتی قرار دهید.

در این بین برخی از افراد ایده های جذابی را برای چاپ روی تی شرت در نظر می گیرند که توجه مخاطبان را به خوبی به خود جلب می کند. بنابراین انواع متفاوتی از تی شرت ها را در سایت فروشگاه آنلاین خود به کارگیرید و مخاطبان را ترغیب به خرید آنها کنید.

جامعه مخاطبان خود را تعیین کنید

 به این منظور باید طرح های مشخصی را برای چاپ روی تی شرت در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر ورزشکاران ورزش دوستان مشتریان شما هستند، باید طرح های ورزشی را برای تی شرت های خود انتخاب کنید.

از طرفی اگر مشتریان شما نوجوانان و جوانانی هستند که از جملات و کلمات انگیزشی بیشتر استقبال می کنند، بهتر است این عبارات را برای تی شرت ها خود انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که هر کسی که تی شرت های سایت فروشگاه اینترنتی شما را بر تن دارد، مُبَلِغ و معرف فروشگاه آنلاین شما است. این نکته را در نظر بگیرید که نوشته ها و محتوایی که روی تی شرت چاپ می شود، منعکس کننده چه ویژگی هایی درباره فردی که این تی شرت را بر تن دارد خواهد بود و چه احساسی را به مخاطب خود القا می کند.

 در این مرحله شما محصول سایت فروشگاه اینترنتی خود را تعیین کرده اید. در قدم بعدی باید به این نکته بیندیشیدکه چگونه باید به مخاطبان خود دست پیدا کنید.

زمانی که کالا را به مخاطب خود معرفی می کند دیگر چیزی تا موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی شما باقی نمانده است. بنابراین همواره در تولید تی شرت ها، مخاطب این کالا در نظر بگیرید و سعی کنید نیازها و انتظارات آنها از یک تی شرت برازنده را تامین کنید.

 راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی


۳.       برنامه طراحی تی شرت های خود را مشخص کنید

آیا شما یک طراح تی شرت صاحب نام هستید یا چند طرح خوب برای تی شرت در نظر دارید؟

 اگر یک طراح هستید که کار چندان پیچیده ای در انتظار شما نخواهد بود.

طراحی های خود را به عنوان طرح های مورد نظر روی تی شرت ها استفاده کنید. شاید کار شما در فتوشاپ بسیار عالی باشد اما با این وجود چاپ روی کتان و پارچه به مراتب متفاوت خواهد بود. در طراحی روی تی شرت ها جزئیات از دست خواهند رفت. به عنوان مثال فونت های بسیار ریز در این طرح ها دیده نمی شوند.

به این منظور بهتر است پس از اتمام طراحی مورد نظر خود از مانیتور فاصله بگیرید ۳ تا ۴ متر عقب بروید. سپس از این فاصله به طرح خود نگاه کنید. آیا طراحی مورد نظر شما همچنان تاثیرگذار است یا از فاصله دورتر کمی گنگ و مبهم به نظر می رسد؟

اگر طراح نباشید چه سرنوشتی در انتظار شما خواهد بود؟ اکنون زمان آن رسیده که یک طراح را استخدام کنید. برای این منظور باید تحقیق کنید. یافتن یک طراح شاید کار ساده ای به نظر برسد اما یافتن طراحی که با ویژگی های مورد نظر شما هماهنگ باشد کار دشواری خواهد بود.

طراح مورد نظر خود را انتخاب کنید و طراحی ها او را مورد بررسی قرار دهید.

 پس از انتخاب طراح و طرح مورد نظر رنگ تی شرت و طرح را انتخاب کنید و محصولی برای ارائه تولید کنید. آیا شما تی شرت نهایی را می پسندید؟ آیا حاضر هستید این تی شرت را بپوشید.


۴.      پروسه چاپ را مد نظر قرار دهید

ساده ترین بخش راه اندازی فروشگاه آنلاین طراحی فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو است. در قدم بعدی باید طرح های انتخاب شده خود را روی تی شرت هایی که انتخاب کرده اید چاپ کنید.

این دومین و دشوار ترین تصمیمی است که باید در ادامه روند راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی خود اتخاذ کنید. در این مرحله باید پاسخ این سوالات را نیز در نظر بگیرید.

·    آیا قصد دارید تی شرت ها را شخصا تولید کنید؟

·   آیا این کار را برون سپاری می کنید؟

·   آیا تجهیزات لازم برای انجام این کار را در اختیار دارید؟

· برای چاپ طرح ها روی تی شرت چه کیفیتی را مد نظر دارید؟

· چه قیمتی را برای تی شرت در نظر گرفته اید؟

این پاسخ ها نقش زیادی در نتیجه نهایی سایت فروشگاه اینترنتی شما خواهند داشت. بنابراین بهتر است با دقت به این سوالات پاسخ دهید.

اگر شخصا وظایف چاپ طرح ها روی تی شرت را برعهده گرفته اید، کار چندان دشواری در انتظار شما نخواهد بود. در این صورت تنها چیزی که به آن نیاز دارید منابع اولیه است. شما به رنگ های متنوعی از تی شرت نیاز خواهید داشت و از این گذشته به سایز بندی متفاوتی نیز نیاز دارید.

برون سپاری

 اگر قصد دارید تی شرت ها برون سپاری کنید، باید در مورد موارد زیادی تصمیم گیری کنید. در این حالت باید منابع تامین کننده کالا ها را انتخاب کنید و کیفیت، قیمت و زمان مورد نیاز برای چاپ طرح ها را نیز در نظر بگیرید. استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو تنها شروع یک مسیر در زندگی شما خواهد بود.

 البته این امکان نیز وجود دارد که با خرید از فروشگاهی در محل زندگی خود اجناس مورد نظر برای فروش در سایت فروشگاه اینترنتی را تامین کنید. در این حالت شما این امکان را خواهید داشت که رو در رو با تامین کننده کالای صحبت کنید. به این شکل از نظرات آنها نیز برای چاپ طرح های مورد نظر خود استفاده خواهید کرد.

 حتی این امکان وجود دارد که قبل از انتشار و فروش تی شرت در سایت فروشگاه اینترنتی تعدادی از تی شرت ها را برای فروش در نرم افزار فروشگاه ساز پافکو استفاده کنید. از این گذشته این انتخاب نیز وجود دارد که مجموعه ای از تی شرت های آنلاین را برای فروش در سایت فروشگاه اینترنت خود انتخاب کنید.

به این ترتیب حتی میانگین قمیت مورد نظر خود برای فروش تی شرت در سایت فروشگاه اینترنتی را به دست می آورید و در ادامه با آمادگی بیشتری تی شرت ها را برای فروش روی سایت فروشگاه اینترنتی قرار خواهید داد.

راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی 


۵.      قیمت و هزینه ها را ارزیابی کنید

پس از راه اندازی سایت فروشگاه اینترنت با استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی باید این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت ها و هزینه فروش تی شرت ها به چه صورت خواهد بود. حاشیه سود خود را تعیین کنید. تعداد کالا ها و میزان قیمت ها تعیین شده را در نظر بگیرید تا میزان تقریبی سود حاصل از فروش این کالا ها را نیز مشخص کنید. به این ترتیب می توانید درآمد خود را افزایش دهید.

میزان سود تقریبی خود را از فروش ها تی شرت ها نیز مشخص کنید و با این کار می توانید در رقابت با دیگر شرکت ها و سایت های فعال در این حوزه حرفی برای گفتن داشته باشید.

تی شرت کالای بسیار گران قیمتی نیست؛ بنابراین قیمت رقبای خود را در بازار در نظر بگیرید با در نظر گرفتن قیمت تعیین شده در کنار هزینه ارسال و هزینه ای که برای تولید تی شرت  در نظر می گیرید، قیمت تمام شده تی شرت ها را نیز تعیین کنید.

به یاد داشته باشید که خرید از عمده فروشی ها میزان هزینه های شما را تا حد زیادی پایین می آورد. زیرا عمده فروشی غالبا هزینه بسیار کمتری را از شما دریافت می کنند و تی شرت های مورد نیاز را به دست شما می رسانند.

 به این ترتیب میزان هزینه تولید کالای خود را تا حد زیادی کاهش می دهید. برای شروع تعداد محدودی از تی شرت ها را به فروش برسانید تا  برداشت درستی از میزان فروش تی شرت های خود داشته باشید. اگر میزان تقاضا برای طرح هایی که در نظر گرفتید بیشتر از میزانی که تصور می کردید بود، این امکان وجود دارد که تعداد بیشتری از تی شرت مورد نظر را سفارش دهید.


۶.      یک پلتفرم برای فروش خود در نظر بگیرید

در این مرحله تی شرت های سایت فروشگاه اینترنتی به دست شما رسیده اند. اکنون زمان آن رسیده است که تی شرت هایی که به دست شما رسیده است را برای فروش آماده کنید. لطفا پس از راه اندازی فروشگاه با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو و تحویل گرفتن تی شرت های مورد نظر هر یک از تی شرت ها را به دوستان و اقوام خود اهدا نکنید. این تی شرت ها سرمایه کار شما هستند.

اما چطور می خواهید این اقلام را در سایت فروشگاه اینترنتی خود به فروش برسانید؟ احتمالا نمی خواهید تی شرت ها را دست به دست به فروش برسانید. البته انتخاب با شما است. اگر فکر می کنید در این زمینه موفق می شوید این گوی و این میدان؛ اما ما در گروه نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو به این نتیجه رسیده ایم که فروش آنلاین شما را به اهدافی که در سر دارید نزدیک تر خواهد کرد.

 اگر فروش آنلاین را انتخاب کرده اید، باید بدانید که ۳۸ درصد از کاربران زمان خود را صرف بازدید از سایت هایی که محتوای جالبی برای ارائه ندارند، نخواهند کرد.

آیا می خواهید در فیس بوک فروش تی شرت های خود را انجام دهید یا قصد دارید با استفاده از بلاگ خود تی شرت ها را به فروش برسانید؟

انتخاب با شما است. فروشگاه آنلاین خود را با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو احداث کنید یا از دیگر روش هایی که در ذهن دارید استفاده کنید.

 فضای فروشگاه شما باید به گونه ای باشد که امکان معرفی سایزها و رنگبندی های متفاوت را به مشتری بدهد. در این صورت می توانید به بهترین شکل ممکن محصولات خود را به مخاطب نشان دهید.

راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی 


۷.      بازاریابی سایت فروشگاه اینترنتی

تی شرت های شما آماده هستند و احتمالا با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو کار طراحی فروشگاه اینترنی خود را نیز به پایان رسانده اید؛ اکنون زمان فروش است.

اما چطور می خواهید محصولات خود را به بازار مصرف معرفی کنید؟ منظورم این است که محصولات شما به اندازه ای چشم نواز هستند که هر کسی که آنها را ببیند مشتاق به خرید آنها خواهد شود؛ اما چطور می خواهید محصول خود را در مقابل چشمان مخاطبان به نمایش بگذارید؟

در آغاز بهترین راه استفاده از زنجیره دوستان و آشنایان است.  بنابراین سایت فروشگاه اینترنتی خود را در صفحات فیس بوک، اینستاگرام، بلاگ و ایمیل خود با اطرافیان خود به اشتراک بگذارید. از هر پلتفرمی که در دسترس شما وجود دارد برای معرفی محصول خود استفاده کنید.

اگر قصد دارید افرادی خارج از حوزه نفوذ خود را نیز به فروشگاه اینترنتی خود دعوت کنید. بهتر است ایده های خود را با ما در پافکو در میان بگذارید تا بهترین راهکار را برای جلب توجه مشتریان به دست آورید.

راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی 


۸.      پیروزی خود را جشن بگیرید

آیا جشن گرفتن مهم ترین کاری است که باید در این مرحله انجام دهید؟ شاید پاسخ این سوال مثبت باشد. اکنون که تی شرت های خود را تولید کرده و سایت فروشگاه اینترنتی خود را نیز راه اندازی کرده اید و از همه مهم تر کالای خود را نیز به بازار معرفی کرده اید، به زودی اولین فروش خود را ثبت می کنید.

 بنابراین دیگر زمان آن رسیده است که جشن بگیرید. انتخاب با شما است؛ فریاد شادی سر دهید، کیک بخرید یا در تور فرانسه ثبت نام کنید. البته تور فرانسه کمی زیاده روی است. اما به محض این که اولین درآمد خود را کسب کردید جشن بگیرید و با تمام توان به کار بازگردید. مشتریان شیفته تی شرت های شما خواهند بود.

 طرح های جدید را انتخاب کنید و مشتریان خود را شگفت زده کنید. در این زمان شما به معنای واقعی کلمه مالک یک سایت فروشگاه اینترنتی تی شرت هستید که از محبوبیت بالایی نزد مخاطبان برخوردار است.

در آخر

 راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی اقدام هوشمندانه ای به نظر می رسد، چرا که همه کسانی که در اطراف خود می بینید از این لباس ها استفاده می کنند.

 به همین دلیل ایده راه اندازی و طراحی فروشگاه اینترنت برای فروش تی شرت ایده بسیار خوبی خواهد بود. جهت تحقق این منظور کافی است از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو استفاده کنید. به این ترتیب می توانید کار خود را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید. 

اگر خلاقیت و طرح های نوینی را برای تی شرت های خود انتخاب کنید و محصول نهایی را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان و مشتریان احتمالی نشان خواهید داد و بدیت ترتیب بازار بسیار خوبی را برای خود تشکیل خواهید داد.

کسب و کار اینترنتی خود را در کنار گروه نرم افزاری پافکو راه اندازی کنید.  ما در تمام مسیر ایده های نوینی را به شما معرفی خواهیم کرد که در کسب و کار شما راهگشا خواهد بود. به این ترتیب پس از مدتی درآمد قابل توجهی را از سایت فروشگاه اینترنتی خود به دست می آورید که شاید هرگز به آن نیندیشیده بودید.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت