مقالات فروشگاه اینترنتی

۷ دلیل برای تولید و فروش یک دوره آموزشی در سایت فروشگاهی

۷ دلیل برای تولید و فروش یک دوره آموزشی در سایت فروشگاهی

ویدیوها در دنیای امروزی نحوه یادگیری ما را به کلی تغییر داده اند. دنیای امروزی شاهد ظهور دوره های آنلاین متفاوت هستیم. در واقع این روزها هر کسی با هر تخصصی و با هر میزان آشنایی با صنعت فیلمبرداری قادر است، ویدئوهای آموزشی آنلاین خود را در سایت فروشگاهی خود به فروش برساند. بنابراین اشتیاق شما در زمینه تهیه فایل های ویدئویی آموزشی، آغازگر یک کسب و کار موفق و سودآور برای شما خواهد بود.

این روزها شما ساده تر از هر زمان دیگری این امکان را دارید که تخصص و تجارب خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. احتمال اینکه فردی به دنبال دانش شما باشد، از آنچه که تصور می کنید نیز به مراتب بیشتر است.

 تنها چیزی که نیاز دارد، یک سایت فروشگاه آنلاین است که با کمک نرم افزار فروشگاه ساز پافکو راه اندازی خواهید کرد. از این گذشته باید پیامی برای به اشتراک گذاری با مخاطبان خود در اختیار داشته باشید. در کنار این اقدامات به تولید محتوای ارزشمند و مفید برای مخاطبان خود نیاز دارید.

1.        به اشتراک گذاری محتوا یا ویدئو در سایت فروشگاهی بسیار ساده است

 فرقی نمی کند قصد دارید تعداد دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی خود را افزایش دهید. سپس آن ها را به سایت فروشگاه اینترنتی خود هدایت کنید یا در کنار انتشار کتاب الکترونیکی خود ویدئوهایی را نیز انتشار دهید؛ دوره های آموزشی آنلاین را در قالب فایل های ویدئویی برگزار کنید.

 ویدیوها همواره از منابع آموزشی محبوب مخاطبان امروز خواهند بود.

راه دنبال کردن محتوای درسی در این فایل ها به مراتب ساده تر است. نرم افزار فروشگاه ساز پافکو در کنار طراحی فروشگاه اینترنتی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که بدون هیچ گونه مشکلی دوره های آموزشی آنلاین خود را برگزار کنید.

2.      فروش ویدئو های خودآموز در سایت فروشگاهی به منظور برقراری ارتباط با شیفتگان دانش

با گسترش استفاده از اینترنت در سراسر جهان امکان یادگیری مجازی برای همه افراد فراهم شده است. همین امر سبب شده است که مخاطبان بیشتری به دنبال شرکت در دوره های آموزشی آنلاین باشند. اینترنت هیچ محدودیتی برای دسترسی به اطلاعات مشخص نکرده است؛ ویدئوهای دانشگاهی و ویدئوهای آموزشی یوتیوب همگی به سادگی در فضای اینترنت قابل دسترسی هستند.

 قبل از تولید محتوای آموزشی ویدئویی خود سری به دوره های آموزشی و ویدئوهای آموزشی موجود در اینترنت بزنید. به این ترتیب اطلاعات ارزشمندی درباره نحوه برگزاری دوره ها و نقاط قوت و ضعف آن ها به دست می آورید.

در دنیای که دسترسی به دامنه وسیعی از اطلاعات به صورت کاملا رایگان میسر شده است؛ چگونه می خواهید متمایز باشید و توجه مخاطبان را به خود جلب کنید. با ایجاد محتوای آموزشی که همواره در حال تغییر و تحول است؛ مشتریان را با خود همراه کنید و وفاداری آن ها را به برند خود افزایش دهید.

محتواهای رایگان سبک آموزشی شما را به مخاطبان نشان می دهند و همین موضوع باعث رشد جامعه مخاطبان شما خواهد شد. در کنار انتشار ویدئوهای آموزشی در سایت فروشگاهی خود می شود ابزارها و اطلاعات جانبی مرتبط با محتوا آموزشی اصلی را نیز به فروش برسانید و میزان درآمد خود را افزایش دهید. از این گذشته این امکان است که در دوره های بعدی منابع پیشرفته تری را نیز در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

همگام با فروش و ایجاد برنامه های آموزشی تصمیم می گیرید که دوره های آموزشی شما شامل چند دوره باشد؟ از این گذشته چه نوع محتواهایی در دورهای آموزشی شما پوشش داده شود؟ علاوه بر این چه محتواهایی را به صورت کاملا رایگان در اختیار مشتریان خود قرار می دهید؟

3.    گزینه های زیادی برای فروش دوره های آموزشی در سایت فروشگاهی وجود دارد.

آیا در زمینه کار با ابزارها متخصص هستید و می دانید چگونه تعمیرات اساسی در اطراف منزل خود را انجام دهید؟ در آشپزخانه یک نابغه هستید؟ در همه این موارد میزان تقاضا بسیار زیاد است.

 آموزش مجازی موسیقی، آموزش زبان های خارجه و آموزش نحوه کار با فتوشاپ از جمله موضوعاتی هستند که از پتانسیل بالایی در زمینه آموزش مجازی برخوردار هستند.

 اگر متوجه شوید مهارت هایی که از نظر شما بسیار ساده و معمولی هستند، در دنیا امروز طرفداران بسیار زیادی دارند، حیرت زده خواهید شد. شما بخشی از کالایی هستید که در سایت فروشگاهی به فروش می رساند.

سبک شما، نحوه ارائه و هویت برند شما همگی در میزان فروش محصولات آموزش شما تاثیرگذار خواهد بود. حتی اگر مدرک دکتری ندارید و تنها در ارائه و انتقال محتوا توانمند هستید، نیز قادر خواهید بود ویدئوهای آموزشی آنلاین را به فروش برسانید.

4.     ابزارهای متعددی بار تولید محتوای آموزشی آنلاین وجود دارد

این روزها تعدد بی شماری نرم افزار وجود که ویرایش ویدئوها را به مراتب ساده کرده است. شاید قصد داشته باشید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید؛ اما حتی دوربین های هوشمند امروزی نیز برای تصویربرداری های شما مفید هستند.

 برای این منظور تنها به یک سه پایه نیاز خواهید داشت. علاوه بر این همواره باید مراقب کیفیت صدای فایل های تصویری خود باشید؛ قبل از فیلمبرداری کیفیت صدا را امتحان کنید.

این نکته را باید داشته باشید، زمانی که مشتریان اقدام به خرید یک فایل تصویری می کنند، انتظار دارند که این فایل ها حرفه ای تهیه شده باشد.

 بنابراین بهتر است با صرف کمی زمان، فیلمبرداری و ادیت ویدئو را بیاموزید. منابع آموزشی متعددی در اینترنت وجود دارد. از آن گذشته همواره می شود از تخصص یک فریلنسر نیز استفاده کنید.

علاوه بر این با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو به سادگی هر چه تمام تر ویدئوهای خود را برای فروش آماده کنید. در این سایت مشتریان قادر هستند بخش کوتاهی از ویدئو را ببیند و سپس اقدام به خرید کیفیت MP4 ویدیوهای آموزش شنا کنند.

5.     ایجاد یک دوره آموزشی آنلاین با قیمت پایین

این موضوع را این گونه در نظر بگیرید، هیچ هزینه ای برای ارسال محصول یا اندوختن محصولات در انبار صرف نمی کنید. این بدان معنا است که هزینه فروش ویدئوهای آموزشی در مقایسه با محصولات دیگر به مراتب پایین تر است. این امر برای هر کسب و کاری خبر بسیار خوشایندی خواهد بود.

ریسک راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی، در زمینه برگزاری دوره های آموزشی آنلاین بسیار پایین است. اگر در برهه ای از زمان احساس کردید که دیگر زمان یا انرژی لازم جهت ادامه مسیر را در اختیار ندارید می شود از کار دست بکشید. در این حالت شما نگران انبارهای پر از محصول خود نخواهید بود.

6.     فروش ویدئوهای خودآموز برای توسعه برند

فروش خودآموزها گزینه های متعددی را برای توسعه کسب و کار و دستیابی به ایده های جدید را امکان پذیر می کند.

این امکان وجود دارد که با کسب و کارهای دیگری که در این زمینه فعالیت دارند، همکاری کنید. این کار فرصت های پیش روی شما را افزایش خواهد داد.

در کنار ویدیوها، کتاب های الکترونیکی و راهنماها را به فروش برسانید. همین موضوع سبب شده است که دنیای کسب و کار دیجیتال دنیای بسیار انعطاف پذیری به شمار رود.

اگر از نرم افزار فروشگاه ساز مناسبی برای طراحی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید، قادر خواهید بود با توجه به مهارت ها و علایق خود تغییرات دلخواه را در سایت فروشگاه اینترنتی خود اعمال کنید.

7.    ایجاد دوره آموزشی در سایت فروشگاهی و ایجاد یک کسب و کار آنلاین منعطف

تصور کنید که از هر نقطه ای ممکن است که محصولات خود را به هر کسی بفروشید. به محض اینکه تهیه دوره های آموزشی را به پایان رساندید، عملا درآمدزایی غیرحضوری شما آغاز خواهد شد. این بدان معنا است که بدون هیچ فعالیتی و تنها با بارگذاری فایل آموزشی دوره های آنلاین خود درآمدزایی خواهید کرد. در این مرحله کافی است، روی بازاریابی محصول مورد نظر خود متمرکز شوید.

 به محض اینکه فروش این خودآموزهای ویدئویی را آغاز کردید، فرصت های متفاوتی دیگری نیز در انتظار شما گذاشته خواهد شد. کافی است با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو و از طریق ایجاد فهرستی از ایمیل های مخاطبان و ایمیل مارکتینگ در کنار دنبال کردن اطلاعات مخاطبان کار خود را منسجم تر و هدفمندتر پیش ببرید.

در این حالت این امکان وجود دارد که به سادگی و در کنار شغل روزانه و حرفه اصلی خود یک سایت فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کنید و از درآمد جانبی قابل توجهی برخوردار شوید.

8.     دلایل محدودی برای فروش ویدئوهای خودآموز وجود دارد؛ اما فرصت های بی شماری در این حوزه وجود دارد.

 موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در ادامه سعی کنید اصول اولیه ای که قصد دارید در فایل خودآموز منتشر کنید را تعیین کنید. ممکن است قصد داشته باشید، دستورهای غذایی مقرون به صرفه را برای گیاه خواران در نظر بگیرید.

در این صورت هر ویدئوی شما احتمالا به بررسی یک وعده غذایی منحصر به فرد می پردازد. از این گذشته اگر شیفته کار با چوب هستید، ویدیوهایی در خصوص ساخت مبلمان و لوازم چوبی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. اگر در زمینه آرایش و گریم صورت مهارت دارید؛ این موضوع را برای تولید محتوای آموزشی ویدئویی خود در نظر بگیرید.

باید به دنبال موضوعاتی باشید که در طول دوره آموزشی مورد نظر اطلاعات ارزشمندی را به مخاطب بیاموزد. به این منظور ویدئوهای آموزشی در موضوعات متفاوت را تماشا کنید و از تکنیک های آن ها الهام بگیرید.

با دوستان، خانواده و دنبال کنندگان خود ارتباط برقرار کنید و از آن ها بپرسید که چه چیزی مناسب است که به آن ها بیاموزید و برای آنها سودمند خواهد بود. قبل از تهیه ویدئو اندکی تمرین کنید که به تدریج در مقابل دوربین راحت صحبت کنید.

انجام این کار چندان ساده نخواهد بود؛ اما نتایجی که به دنبال خواهد داشت خستگی را از تن شما خارج خواهد کرد.

9.      در آخر

 اگر به دنبال ایده ای برای راه اندازی سایت فروشگاهی خود هستید، بهتر است روی استعدادها و مهارت های فردی خود متمرکز شوید. آموزش آنلاین و فروش ویدئوهای خودآموز درآمد خوبی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

 خود را دست گم نگیرید، در دنیا امروز افراد بسیار زیادی به دنبال فردی با تخصص شما هستند. لزوما نباید مدرک تحصیلی دانشگاهی داشته باشید، تجارب شما در نجاری، آشپزی و هر حرفه دیگری محتوای ارزشمندی در سایت فروشگاهی شما ایجاد می کند.

 برای شروع سعی کنید، محتوای دوره های خودآموزی را به دقت زیر نظر بگیرید؛ علاوه بر این محتوای دوره های مشابه را نیز زیر نظر بگیرید و به این ترتیب بهترین راهکارها را برای جلب اعتماد مشتریان و افزایش میزان فروش خود در نظر بگیرید.

 ما در گروه نرم افزاری فروشگاه پافکو در تمام طول مسیر در کنار شما خواهیم بود و تجارب خود را با شما به اشتراک می گذاریم. چرا که موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی شما اعتبار ما را افزایش می دهد. به همین دلیل ما تنها به فروش نرم افزار فروشگاه ساز نمی اندیشیم و به دنبال ایجاد جامعه ای از سایت های فروشگاهی موفق هستیم که در کنار پافکو راه اندازی و به سود رسیده اند.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت