مقالات فروشگاه اینترنتی

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی
 راه اندازی فروشگاه آنلاین پوشاک درست مانند دوخت یک لباس تمام و کمال نیازمند رعایت مراحل و اصولی است که باید به دقت در نظر گرفته شوند. در غیر این صورت سایت مورد نظر دوام چندانی نخواهد داشت.

۷ مرحله برای راه اندازی سایت فروشگاهی پوشاک

اگر قصد دارید، یک سایت فروشگاه اینترنتی در زمینه پوشاک راه اندازی کنید، باید بگویم امروز شانس با شما است؛ چرا که ما در گروه نرم افزار فروشگاه ساز پافکو قصد داریم، شرح کاملی از نحوه راه اندازی پنل فروشگاهی را با شما در میان بگذاریم.

فروشگاه ساز پافکو

فهرست مطالب:

۱.ایده های موجود را گردآوری کنید و الهام بگیرید

۲. چه کالاهایی را روی سایت فروشگاه اینترنتی خود می فروشید؟

۳. تولید یا تامین محصولات مورد نظر

۴. چطور سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک خود را در دنیای مد معرفی کنید

۵. برنامه ریزی مالی برای موفقیت در سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک

۶. مدیریت موجودی انبار جهت ساماندهی سایت فروشگاه اینترنتی

۷. سایت فروشگاه اینترنتی را با تمرکز روی برند خود ایجاد کنید

آخرین نکات برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک


هر سایت فروشگاه آنلاین پوشاک با دیگر سایت‌های فعال در این زمینه تفاوت دارد.

اطلاعات مندرج در این مقاله برای شما مناسب است و نکات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در طول این مقاله با راهکارهایی آشنا می‌شوید که برای راه اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی موفق ضروری به شمار می‌رود.

اگر آماده هستید بهتر است بیش از این راه اندازی فروشگاه آنلاین پوشاک خود را تعویق نیندازید.

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی

۱.ایده های موجود را گردآوری کنید و الهام بگیرید

به معنای دیگر در قدم نخست باید تمام ایده‌هایی که به ذهن شما می‌رسد را روی کاغذ یادداشت کنید.

این کار را به تنهایی انجام دهید یا در جلسه‌ای گروهی ایده‌های نو و تازه‌ای را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی پوشاک خود در نظر بگیرید. به این ترتیب سکو-ی پرتاب در تجارت خود را راه اندازی خواهید کرد.

 هنگامی که تمام ایده‌های خود را روی کاغذ پیاده سازی می‌کنید، باید به سوالاتی پاسخ دهید که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مخاطبان مد را بشناسید

 اگر قصد دارید سایت فروشگاه اینترنت خود را به فروش پوشاک اختصاص دهید، از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو استفاده کنید. اما مهم‌ترین نکته اینجا است که باید بدانید در آینده چه کسانی از محصولات شما بازدید خواهند کرد؟ به عبارت دیگر مشتریان کسب و کار شما را چه کسانی تشکیل می‌دهند.

 در واقع باید از خود بپرسید که در بهترین حالت مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ از آنجایی که پوشاک معمولا برای گروه‌های سنی متفاوتی طراحی می‌شوند، همواره بازه سنی مشخصی برای خریداران شما وجود دارد.

 بنابراین قبل از هر کاری با انجام تحقیقات گسترده، باید گروه سنی مخاطبان خود را تعیین کنید. به یاد داشته باشید که صرف اندک زمانی در این حوزه، نتیجه درخشانی را به دنبال دارد. اما شما همواره قادر هستید رویکرد متفاوتی را در نظر بگیرید.

استایل و سبک لباس‌هایی که در سایت فروشگاه اینترنتی خود عرضه می‌کنید، بیانگر فرهنگ و ریشه‌های شخصیتی شما است. بنابراین انتخاب سبک مورد نظر شما تا حدود زیادی در تعیین هویت مخاطبان شما نیز اثرگذار خواهد بود.

 استراتژی‌های منطقی در کسب و کار

از خود بپرسید، چرا قصد دارید سایت فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کنید. چرا به دنبال آموختن ساز و کار راه اندازی یک فروشگاه پوشاک هستید؟ چرا این مسئله با شما تا این اندازه مهم است؟

 این سوالات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. به این ترتیب انرژی، زمان و منابع مالی شما به هدر نخواهد رفت. شاید استعداد بالایی در طراحی لباس دارید و می‌خواهید از این مهارت ذاتی کسب درآمد کنید. از طرفی ممکن است شیفته صنعت مد و پوشاک باشید و بخواهید این کسب و کار را در کنار فعالیت دیگری انجام دهید.

 نظر اینفلوئنسرهای مد را جویا شوید

در فاز اولیه راه اندازی و ایجاد یک سایت فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، نظر دوستان و اطرافیان خود را نیز جویا شوید. علاوه بر این همواره مقاله‌های مد و ترند‌های گوگل را نیز زیر نظر داشته باشید.

 اما این به تنهایی کافی نیست، شما باید نظر افرادی که از آخرین نبردها و ترندهای پوشاک استفاده می‌کنند را نیز جویا شوید.

 از آن‌ها بپرسید اگر یک سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک امکان مطالعه بازبینی‌ها و نظرات کاربران را در اختیار مشتریان قرار دهد، تا چه اندازه مشتاق به خرید از چنین سایتی می‌شوند. با توجه به میزان درآمد این افراد، آن‌ها چه بودجه‌ای برای خرید از چنین فروشگاه‌هایی در نظر می‌گیرند؟

آیا یک فروشگاه آنلاین پوشاک به یک سیاست شفاف جهت بازگرداندن کالا نیاز دارد؟

 مطالعه میدانی درباره راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک

درست است که در آغاز باید تمامی ایده‌های خود را روی کاغذ بنویسید و سپس نظر افرادی شیفته مد را نیز جویا شوید؛ اما در قدم بعدی انجام تحقیقات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اکنون زمان آن رسیده که وضعیت رقبای خود را در بازار بررسی کنید.

تمام اطلاعات موجود در دنیای مد و سایت‌های فروشگاه اینترنتی پوشاک را گرد هم آورید. این اطلاعات در کنار ایده‌ها و بازخوردهایی که از دیگران دریافت کرده اید، راهگشای شما است.

در این مرحله باید رویکردی را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید.

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی

۲. چه کالاهایی را روی سایت فروشگاه اینترنتی خود می فروشید؟

 در این مرحله باید روی محصولات وکالاهای موجود در فروشگاه خود متمرکز شوید. قبل از اینکه کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید، تاریخچه برندهای دیگر را مورد مطالعه قرار دهید که متوجه شوید چه عاملي منجر به موفقیت آن‌ها در فروش محصولات شده است.

 برای این منظور مدل‌های پوشاک را زیر نظر بگیرید یا سری به فروشگاه‌های عرضه پوشاک بزنید؛ به این ترتیب ایده‌های جالبی در ذهن شما شکل می‌گیرد. به جنس پارچه و مواد به کار رفته در تولید پوشاک و همین طور مد حاکم توجه کنید. در ادامه نکاتی در خصوص انتخاب محصولات سایت فروشگاه اینترنتی را با شما در میان می‌گذاریم.

در فروشگاه اینترنتی پوشاک مسئله رقابت بر سر محبوبیت است

بازار پوشاک مملو از رقبای متعدد است. بنابراین شما باید منحصر به فرد باشید که توجه مخاطبان را به خود جلب کنید. مد روز را در نظر داشته شاید و خلاق باشید.

روی علایق خود متمرکز شوید

 تمام سلایق و ایده‌های خود را در زمینه پوشاک به کار ببرید و در سایت فروشگاه اینترنتی خود مورد استفاده قرار دهید.

در واقع سبک موسیقی محبوب، هنرهای مورد علاقه شما و سبک زندگی شما همگی در سایت فروشگاه اینترنتی تاثیرگذار خواهند بود. در واقع این عوامل بیانگر هویت برند شما خواهند بود.

کار خود را از مدل‌های ساده شروع کنید

اگر استایلی که در سایت فروشگاه اینترنت خود عرضه می‌کنید، در آغاز برازندگی که در ذهن دارید را منعکس نمی کند، هیچ اشکالی ندارد. مهم‌ترین مسئله در شرایط فعلی و پس از راه اندازی سایت فروشگاه آنلاین با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو این است که فعالیت سایت خود را آغاز کنید.

نرم افزار فروشگاه اینترنتی

 اگر قصد دارید محصولات دست ساز خود را در فروشگاه به فروش برسانید، دست به کار شوید و طرح‌های اولیه مدل‌هایی را که در ذهن دارید ترسیم کنید. نتیجه نهایی شما را شگفت زده خواهد کرد؛ چرا که طرح‌های پیش پا افتاده تبدیل به مدل‌هایی می‌شوند که توجه مشتریان را به خود جلب می‌کنند.

حوزه فعالیت خود را در دنیای مد انتخاب کنید

در این مرحله باید تصمیم بگیرید که فروشگاه اینترنتی شما در چه زمینه فعالیت دارد. آیا فروش یکی از اقلام لباس را در نظر گرفته اید یا مجموعه‌ای از کالاهای مد را در فروشگاه اینترنتی خود عرضه می‌کنید.

 در حالت کلی هر چه تنوع بالاتر باشد، شانس موفقیت شما در سایت فروشگاه اینترنتی نیز بیشتر خواهد بود. اگر چه در صورتی که شیفته اقلام خاصی هستید که توجه مخاطبان بسیاری را به سایت فروشگاه اینترنتی شما جلب می‌کند، کار خود را با این اقلام شروع کنید و سپس در ادامه راه با افزودن اقلام دیگر تنوع محصولات خود را افزایش دهید.

برای موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی برنامه ریزی کنید

چطور از شکست فروشگاه اینترنتی پوشاک خود در ادامه روند فعالیت جلوگیری کنید؟ اگر چه در ابتدای مسیر فکر کردن به این موضوع بسیار دشوار است؛ اما باید همواره این نکته را در نظر داشته باشید.

سوال کلیدی که باید از خود بپرسید این است که چه اتفاقی روند فعالیت شما را به کلی مختل کند و چطور باید آماده مواجه با چنین رویدادی باشید؟

نکته کلیدی: استایل دائما در حال تغییر است

همگام با یادگیری نحوه راه اندازی یک فروشگاه پوشاک اینترنتی، باید راهی پیدا کنید که از رقبای خود پیشی بگیرید. جمله‌ای که در نکته کلیدی به آن اشاره شد، قانون شماره یک در کار شما است. به آن به چشم یک ذکر نگاه کنید و روی در و دیوار محل کار خود این جمله را بنویسید.

 در هر صورت هرگز نباید این نکته را فراموش کنید. چرا که فروشگاه‌های پوشاکی که همواره در حال تغییر و تحول نیستند، سرانجام با مشکلات بزرگی روبه رو خواهند شد.

هنگام آغاز فعالیت در سایت فروشگاه اینترنتی، محصولات شما همواره در حال تغییر و تحول خواهند بود. برای این منظور به نوآوری خلاقیت زیادی نیاز خواهید داشت. از این گذشته باید حرفه‌ای عمل کنید که همواره در صدر فهرست فروشگاه‌های اینترنتی پوشاک قرار داشته باشید.

 اگر با آمادگی تمام وارد این تجارت شوید، فروشگاه آنلاین شما برای مدت طولانی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

۳. تولید یا تامین محصولات مورد نظر

راه‌های متفاوت جهت شروع فعالیت در یک فروشگاه اینترنت وجود دارد. اما مهم‌ترین راهکار این است که برای شروع از محصولات خود استفاده کنید. اگر ایده‌ای در سر می‌پرورانید، اکنون زمان آن است که با تولید یا تامین محصولات مورد نظر خود این ایده را عملی کنید.

برای راه اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی به چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟

اگر قصد دارید محصولات خود را تولید کنید، اکنون زمان آن است که مهارت خود را بروز رسانی کنید. سلایق و علایق خود را در طراحی‌های خود به کار ببریم. اکنون بهترین زمان ممکن است که آنچه را که بیش از هر چیز دیگری می‌پسندید، در محصولات خود به کار ببرید.

شیفته بافندگی، گلدوزی، ملیله دوزی یا هر سبک هنری دیگری هستید، جسور باشید و ایده خود را پیاده سازی کنید. اگر اولین محصول شما چندان برازنده از کار در نیامد، نگران نباشید.

باید مهارت خود را تقویت کنید و بهترین راه تمرین کردن است. این راه بسیار خوبی برای آغاز فعالیت در فروشگاه است. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که لزوما نباید همیشه از طرح‌هایی که ترسیم کرده و استفاده کنید.

در آغاز از فروشگاه‌های ارزان فروشی، لباس‌های از مد افتاده را انتخاب کرده و با سلیقه خود آن‌ها را به روز رسانی کنید. 

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی

تامین محصولات از منابع خارجی

اگر علاقه‌ای به تولید محصولات و البسه فروشگاه خود ندارید، مانعی برای راه اندازی این کسب و کار پیش روی شما نخواهد بود. یک تامین کننده مناسب را انتخاب کنید. از این گذشته تی شرت‌ها و هودی‌های خود را به یک شرکت پرینت تصاویر تحویل دهید و از آن‌ها بخواهید که طراحی مورد نظر شما را روی تی شرت چاپ کنند.

اگر چندان علاقه‌ای به تولید ندارید و سرپرستی را بیشتر می‌پسندید، در این صورت سایت فروشگاه اینترنتی شما مملو از برندهای متفاوت خواهد بود.

 به دنبال برندهایی باشد که با رویکرد شما در یک راستا قرار دارند. سپس محصولات برند را به صورت عمده خریداری کنید. ممکن است قصد فروش زیورآلات و لوازم جانبی لباس‌های که برای فروش روی سایت گذاشته اید را نیز در کنار دیگر اقلام فروشگاه داشته باشید، هیچ مشکلی نیست، این کار را انجام دهید.

۴. چطور سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک خود را در دنیای مد معرفی کنید  

در آغاز مرحله بعد، باید از خود بپرسید که چه عنصری مشتریان را به سایت من جذب خواهد کرد؟ اگر می‌خواهید بدانید چطور باید سایت فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید، باید بدانید که دانستن پاسخ این سوال در شروع فعالیت شما حیاتی است.

در ادبیات از اصطلاح قلاب برای این منظور استفاده می‌شود. قلاب جمله آغازین متن است که توجه خواننده را جلب می‌کند. شما قصد دارید چگونه توجه مخاطبان خود را جلب کنید؟ در ادامه به راهکارهایی برای جلب توجه مخاطب اشاره می‌کنیم.

شبکه‌های اجتماعی

تجربه گروه نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو حاکی از این است که امروزه شبکه‌ها اجتماعی به بخش جدا نشدنی بازاریابی تبدیل شده اند. بنابراین شما باید با استفاده از این فضا توجه مخاطبان بسیاری را به کسب و کار خود جلب کنید.

مد در اینستاگرام

اینستاگرام پلتفرم فوق العاده‌ای برای تبلیغ سایت فروشگاه اینترنتی شما است. چرا که این پلتفرم کاملا بر پایه تصویر راه اندازی شده است؛ بنابراین با استفاده از این شبکه اجتماعی به سادگی هر چه تمام تر محصولات خود را در مقابل چشمان مخاطبان خود قرار دهید.

 اگر استایل جدیدی را در فروشگاه خود عرضه می‌کنید، تصاویری از آن را برای مخاطبان خود در اینستاگرام قرار دهید. خود شما مدل لباس‌های خود باشید یا از دوستان خود بخواهید که در این راه شما را یاری کنند.

در این فضا محصول خود را به بهترین شکل ممکن تبلیغ کنید. با استفاده از قابلیت‌های این پلتفرم کاربرد‌های متفاوت محصولات خود را به مخاطبان نشان دهید. محصول خود را در شبکه‌های اجتماعی متفاوت به نمایش بگذارید.

 به این ترتیب بهترین پلتفرم را برای عرضه محصولات خود خواهید یافت. برای یک سایت فروشگاه اینترنتی در زمینه پوشاک بهترین شبکه اجتماعی اینستاگرام است. این پلتفرم زمان و تلاش شما را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی

نمایش استایل شخصی روی شبکه‌های اجتماعی

اگر ترجیح می‌دهید تبلیغات محصولات خود را در قالب وبلاگ انجام دهید، از Tumblr استفاده کنید. علاوه بر این شبکه‌هایی مانند Pinterest و Snapchat نیز برای معرفی محصولات شما مناسب هستند. اگر چه فیس بوک در مقایسه با دیگر شبکه‌های مجازی یک پلتفرم تصویری به شمار نمی رود؛ اما با این وجود این شبکه اجتماعی نیز در زمینه تبلیغات به خوبی عمل کرده است.

 علاوه بر این میزان محبوبیت این شبکه در مقایسه با دیگر شبکه‌های اجتماعی به مراتب بیشتر است. در کنار این شبکه‌ها Selz نیز به صاحبان کسب و کارها اجازه می‌دهد که به سادگی هر چه تمام تر کسب و کار خود را مدیریت کنند.

در این فضا با مخاطبان خود صحبت کنید و از این گذشته با مشارکت این اپلیکیشن در کنار فیس بوک تبلیغات خود را نیز به نمایش بگذارید.

بلاگ ویدئویی یا Volg

راه اندازی یک Volg یا همان بلاگی که بر پایه ویدئو راه اندازی می‌شود، نیز نقش مهمی در تبلیغات شما دارد. در این فضا این امکان به شما داده می‌شود که با مخاطبان خود به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید. درباره جنس موادی که در تولیدات شما به کار رفته است، صحبت کنید و ترکیب لباس‌های متفاوت در کنار یکدیگر را به مخاطبان خود نشان دهید.

استفاده از هشتگ‌ها برای جلب توجه مخاطبان مد و زیبایی

 یک هشتگ مناسب برای سایت فروشگاه اینترنتی خود طراحی کنید. علاوه بر این، این موضوع به شما کمک می‌کند که به مشتریان احتمالی خود اجازه دهید، شما را ساده تر پیدا کنند.

 از این گذشته هشتگ‌ها محتوای شما را ساماندهی می‌کنند. توئیتر و اینستاگرام پلتفرم‌های مناسبی برای استفاده از پست‌های Volg  و هشتگ‌های مرتبط با کسب و کار شما هستند. البته از آنجایی که یوتیوب معروف‌ترین پلتفرم ویدئویی جهان است، بهتر است در کنار راه اندازی Volg خود کانالی درباره مد و پوشاک نیز در یوتیوب راه اندازی کنید.

 خرید آگهی‌ها

گوگل ادوردز و تبلیغات فیس بوک از جمله گزینه‌هایی هستند که برای دستیابی به مشتریان بیشتر را در اختیار شما قرار دارند. شما از راه‌های متفاوتی قادر خواهید بود مشتریان را به سمت سایت فروشگاه اینترنتی خود دعوت کنید.

 مخاطبان اصلی سایت فروشگاه اینترنتی خود را شناسایی کنید و پیامی را به فراخور حال آن‌ها برای تبلیغات خود در نظر بگیرید. گوگل ادوردز در حالی که مشتری در پروسه خرید است، آگهی‌هایی را برای او به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این گوگل ادوردز زمانی که فردی به دنبال کالایی مشابه کالای سایت شما است، نیز آگهی را برای او به نمایش می‌گذارد.

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی

 بازاریابی محتوایی در سایت فروش

بازاریابی محتوایی راهکار بسیار مناسبی برای افزایش ترافیک سایت بدون پرداخت هزینه است. در نرم افزار فروشگاه ساز پافکو بخشی را برای بلاگ سایت خود در نظر بگیرید.

با تولید محتوای قوی ارتباط تنگاتنگی با مخاطبان خود ایجاد کنید. به برند خود هویت ببخشید، تصاویر استایل‌های محبوب خود را به اشتراک بگذارید و داستان برند خود روایت کنید.

در کنار این مطالب کتاب‌های الکترونیکی درباره نکاتی در حوزه مد و پوشاک، ویدیوهایی شامل نحوه کار با پارچه‌های متفاوت و هر چیزی که برای مخاطب شما حساب خواهد بود را با او به اشتراک بگذارید.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل‌هایی تبلیغاتی نیز باید بخش مهمی از بازاریابی شما را بر دوش بکشند. در کنار استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو باید با استفاده از ایمیل‌ها، کوپن‌های تخفیف و پیشنهادهای شگفت انگیز خود را با مخاطبان در میان بگذارید.

مشاوره رایگان

 علاوه بر این در صورتی که محصول جدیدی را در فروشگاه خود عرضه می‌کنید، با استفاده از ایمیل مارکتینگ مشتریان را از این امر آگاه کنید.

ایمیل‌های مربوط به سبدهای خریدی که در نیمه راه رها شده اند، انتخاب بسیار مناسبی هستند. مطالعاتی که از سوی پافکو انجام شده است، حاکی از آن است که بیش از ۷۰ درصد سبدهای خرید در نیمه راه خرید رها می‌شوند؛ بنابراین ارسال ایمیل یادآوری خوبی برای جلب توجه مخاطب است.

در آغاز باید به تدریج فهرست ایمیل‌های خود را ایجاد کنید. راهکار‌های متفاوتی برای جمع آوری اطلاعات مخاطبان وجود دارد.

 هرگز دست از یادگیری برندارید

همراه مطالعه کتاب‌ها و مقاله‌های استراتژی‌های بازاریابی، تحقیق و بازبینی منابع تحقیقاتی خود را با آخرین تحولات دنیای بازاریابی تطبیق دهید. با همکاران خود مشورت کنید. اگر کسی را می‌شناسید که در صنعت مد فعال است، نظر آن‌ها را در خصوص فعالیت سایت فروشگاه آنلاین خود در نظر بگیرید.

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی

۵. برنامه ریزی مالی برای موفقیت در سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک

اکنون زمان آن رسیده است که بودجه خود را در نظر بگیرید. اگر بیاموزید که چگونه یک درآمد ثابت برای کسب و کار خود ایجاد کنید، یک مهارت به شمار می‌رود که در آینده نیز راهگشای شما خواهد بود.

یکی از مزایای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک این است که با ساز و کار کسب و کار و مهارت‌هایی که در آینده به آن نیاز پیدا می‌کنید، نیز آشنا می‌شوید.

اکنون بیایید برنامه ریزی‌های لازم برای بودجه مورد نیاز جهت راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی را تعیین کنیم.

حداقل میزان موجودی انبار را تامین کنید

مطمئنا نمی خواهید صدها قلم لباس را پیش از اینکه حتی یکی از آن‌ها را فروخته باشید، در آپارتمان خود انباشته کنید. رمز موفقیت در سایت فروشگاه اینترنتی این است که همواره به اندازه کافی کالا در انبار خود داشته باشید. به این ترتیب پاسخگوی نیازهای مشتریان خود خواهید بود. از این مرحله به بعد سفارش تولید بیشتر یا تغییر در سفارش‌ها را نیز در نظر بگیرید.

 تحقیقات خود را تکمیل کنید

 چه اندازه برای تامین منابع به سرمایه نیاز دارید؟ اگر در حال تولید یا تغییر لباس‌ها هستید، چه مقدار زمان برای تولید یک محصول نیاز خواهید داشت؟

 با در نظر گرفتن تمام این موارد، قیمت کارهای تمام شده شما چه میزان خواهد بود؟

به عبارت دیگر آیا شما سودی از فروش خود دارید؟ در سایت فروشگاه اینترنتی باید هزینه‌هایی از قبیل هزینه ارسال و اتفاقات احتمالی را در نظر بگیرید و تمام تلاش خود را به کار ببرید که سود کسب و کار خود را مثبت کنید.

در آغاز کمیت بر کیفیت اولویت دارد

پیشنهاد ما در گروه نرم افزار فروشگاه ساز پافکو به شما این است که در آغاز فعالیت خود در فروشگاه فروش را در حجم کوچک انجام دهید. به این ترتیب متوجه می‌شوید که میزان سود تقریبی شما از فروش محصولات مورد نظر چه اندازه خواهد بود.

 در آغاز شاید این ایده بسیار وسوسه کننده باشد که تیشرت‌های گران قیمت چاپ شده را برای فروش در نظر بگیرید، اما باید احتیاط کنید. در نهایت همگام با سودآوری فروشگاه قادر خواهید بود اجناس گران قیمت تری را نیز برای فروش روی سایت فروشگاه خود قرار دهید.

۶. مدیریت موجودی انبار جهت ساماندهی سایت فروشگاه اینترنتی

 انبار و موجودی انبار بخش مهمی از راه اندازی سایت فروشگاهی است. اگر موجودی شما کمتر از میان لازم باشد، مشتریان موفق به انجام خرید نخواهند بود. اگر بیشتر از میزان لازم کالا در انبار خود اندوخته باشید، منابع مالی خود را به دام انداخته اید. یک فرد متعهد و مسئولیت پذیر مانند خود را مسئول بررسی وضعیت موجودی انبار کنید.

اهمیت مد روز

محصولات محبوب را نادیده نگیرید و تعداد قابل توجهی از آن‌ها را در انبار خود ذخیره کنید. شما همواره باید میزان موجود انبار خود را زیر نظر داشته باشید. خوشبختانه نیازی نیست که تمام کالاهای خود در قفسه‌های بلند ذخیره کنید؛ مگر آنکه شخصا به این کار علاقه داشته باشید.

در یک سایت فروشگاه اینترنتی نرم افزارهای موجودی، انبار شما را به خوبی زیر نظر خواهند داشت.

 در چنین شرایطی همگام با فروش یک محصول میزان موجودی این کالا نیز در انبار بروز رسانی می‌شود. اگر چه همزمان با افزایش میزان فروش یک فرد متعهد مانند شما باید شمارش تعداد کالاهای فروخته شده و موجودی انبار را به خوبی زیر نظر داشته باشد.

این کار مزایای بی شماری را در پی خواهد داشت. با این کار متوجه می‌شوید، کدام یک از کالاهای شما بهتر از دیگر کالاهای به فروش می‌روند و چه کالاهایی از فروش چندان خوبی برخوردار نیستند.

 حتی ممکن است متوجه شوید که برخی از کالاها در زمان‌های خاصی بیش از دیگر زمان‌ها به فروش رفته اند.

با استفاده از داده‌ها میزان موجودی انبار سایت فروشگاه اینترنتی خود را تعیین کنید

 با چنین رویکردی آینده موجودی انبار خود را مجسم خواهید کرد و متوجه می‌شوید که موجودی چه محصولاتی را باید در آینده افزایش دهید و چه محصولاتی را از فروشگاه حذف کنید.

بعد از راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی، یک انبار منظم و سازماندهی شده به یاری شما خواهد آمد. این امر هنگام افزایش میزان تقاضا به خوبی احساس می‌شود.

راه اندازی سایت فروش لباس در هفت گام : ایده کسب و کار اینترنتی

۷. سایت فروشگاه اینترنتی را با تمرکز روی برند خود ایجاد کنید

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، هدف از ایجاد فروشگاه اینترنتی پوشاک متمایز شدن از رقبا است.

 این نکته را به خاطر داشته باشید که برازنده‌ترین لباس نیز در یک دکور ضعیف فروش نخواهد رفت. در واقع بهتر است این طور بگوییم که محصولات شما به همان اندازه خوب هستند که جلوه آنلاین آن‌ها در نظر مشتری خوب است.

همه چیز در فروشگاه اينترنتی باید وسوسه کننده و چشم نواز باشد. طراحی فروشگاه اینترنتی پوشاک شما باید زیبا و ساده انجام شود و اعتماد مخاطب را به خود جلب کند. جزئیات را در سایت فروشگاه اینترنتی خود نادیده نگیرید. در ادامه نکاتی که باید در سایت فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید را با شما در میان می‌گذاریم.

 امنیت پرداخت را تامین کنید

این ایده بسیار ساده است. اگر قصد دارید ترافیک سایت خود را افزایش دهید، باید اعتماد مشتریان را به دست آورید. با استفاده از فروشگاه ساز آنلاین پافکو نه تنها صفحه پرداخت، بلکه تمام صفحات موجود در فروشگاه از امنیت بالایی برخوردار خواهند بود. به این ترتیب قادر خواهید بود اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید و میزان فروش سایت فروشگاه اینترنتی را نیز افزایش دهید.

سایت فروشگاهی حرفه ای

هنگام استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو از تم‌های متفاوت در طراحی فروشگاه اینترنت استفاده کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که نوع تصویربرداری، فونت متن و رنگ‌های به کار رفته در فروشگاه شما بخشی از هویت برند خواهد بود.

با شخصی سازی طراحی فروشگاه اینترنتی نیازهای مشتریان خود را به بهترین شکل ممکن تامین کنید. یک نرم افزار فروشگاه ساز به شما اجازه می‌دهد که تم‌های متفاوت را در سایت خود پیاده سازی کرده و نتیجه را مشاهده کنید. با انتخاب تم مناسب جلوه دلخواه شما در فروشگاه اینترنتی ایجاد خواهد شد.

انعطاف پذیری آنلاین

با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو فروشگاه آنلاین خود را مطابق با سلیقه خود راه اندازی کنید. این نرم افزار به شما اجازه می‌دهد که در کنار راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی وبلاگ خود را نیز راه اندازی کنید و با مخاطبان خود را در ارتباط باشید. به این ترتیب در کنار سایت، شبکه‌های اجتماعی وبلاگ از تمام زوایای اینترنتی، خود را به مشتری معرفی خواهید کرد و کالای خود را می‌فروشید.

آخرین نکات برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک

  • یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مشتریان در هنگام خرید آنلاین اطمینان از سایز لباس است. راهکار خلاقانه‌ای را پیدا کنید که به مشتریان اجازه دهد، سایز دقیق لباس خود را انتخاب کنند. برای این منظور از جدول دقیق اندازه‌های لباس استفاده کنید یا ابزارهایی را به کار بگیرید که به مشتری اجازه می‌دهند به صورت مجازی لباس را امتحان کنند.
  • از تصاویر باکیفیت در سایت فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید. برای این منظور از یک عکاس حرفه‌ای کمک بگیرید یا شخصا این کار را بیاموزید.
  • اگر چه توضیحات کوتاه مختصر به سادگی درک و دریافت می‌شوند، اما با این وجود مشتریان ترجیح می‌دهند، اطلاعات بیشتری در مورد کالایی که قرار است تمام روز پوست آن‌ها را لمس کند، در اختیار داشته باشند. از اندازه تا جنس پارچه همه چیز را برای مشتریان خود شرح دهید.

به مشتریان خود توضیح دهید که چه عواملی این کالا را از دیگر کالاها متمایز می‌کند. جزئیاتی از این دست میزان فروش سایت شما را به مراتب افزایش خواهد داد.

در آخر

 اکنون که در کنار نرم افزار فروشگاه سایز پافکو با اصول اولیه در خصوص راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک آشنا شده اید، زمان آن رسیده است که کار خود را آغاز کنید.

به یاد داشته باشید که صنعت مد باید سبب خوشحالی و شادی شما شود. از چالش‌هایی که در این راه با آن روبه رو می‌شوید دلسرد نشوید. انعطاف پذیر باشید و استایل خود را حفظ کنید.

 تمام نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شد را به دقت در نظر داشته باشید و با طراحی فروشگاه اینترنتی در کنار تیم پافکو به سوی موفقیت گام بردارید.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت