مقالات فروشگاه اینترنتی

۴۸ ایده خلاقانه برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی

۴۸ ایده خلاقانه برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی
راه اندازی فروشگاه اینترنتی موفق، در وهله به یک ایده انلاین شاپ ناب و خلاقانه احتیاج دارد. در این مقاله به فهرستی از ایده های خلاقانه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی می پردازیم.

آیا به دنبال یک ایده انلاین شاپ جالب برای راه اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی خود هستید؟

 دیگر نیازی به جستجوی بیشتر ندارید، ما در گروه نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو مجموعه ای از بهترین ایده ها را برای راه اندازی سایت فروشگاه آنلاین گرد هم آورده ایم.

 در این مقاله ایده های خلاقانه ای برای کارآفرینان خوش ذوق و خلاق معرفی شده است که منجر به موفقیت این افراد خواهد شد.

 به شما اطمینان می دهم که با هر سلیقه ای حتما در این فهرست ایده ای را می یابید که توجه شما را به خود جلب می کند.

 1. در این مقاله خواهید خواند

  فهرست :

  آموزش آنلاین

  هنر خود را در وبسایت بفروشید

  یافتن بازار اینترنتی برای محصولات و خدمات فوق العاده

  کارآفرینی خلاقانه برای وب

  ارائه ی ایده های تجاری برای خانه و محل کار

  ارائه خدمات حمایتی در سایت فروشگاهی

  فروش آموزش


 با ما همراه باشید و قلم و کاغذ را فراموش نکنید. این ایده های انلاین شاپ شاید اولین گام در طراحی فروشگاه اینترنتی شما باشند!


آموزش آنلاین

آموزش و تحصیلات یکی از بهترین و خلاقانه ترین ایده ها در زمینه راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی است که نتایج درخشانی را به دنبال دارد.

 این روزها اینترنت به عنوان ابزاری در راستای آموزش به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. هر روز بر تعداد افرادی که در جستجوی یادگیری یک مهارت جدید هستند افزوده می شود.

بنابراین شاید این همان نقطه شروع برای سایت فروشگاه اینترنتی شما باشد. در ادامه با گزینه های متفاوتی که در این حوزه پیش روی شما قرار دارد، بیشتر آشنا می شوید.

 اگر علاقه ای به آموزشی ندارید، از این موضوع عبور کنید به سراغ ایده انلاین شاپ دیگری در این مقاله بروید.

آموزش موسیقی

این روزها آموزش مجازی موسیقی یکی از کسب و کارهای پرسود در حوزه فروشگاه های آنلاین است.

انعطاف پذیری بالای این شیوه تدریس باعث شده است که دانش آموزان با آسودگی خیال و بدون هیچ نگرانی و با سرعت دلخواه خود مطالب آموزشی را بیاموزند.

به همین دلیل یادگیری در این حالت به مراتب عمیق تر و بهتر روی می دهد. علاوه بر این دسترسی به منابع آموزشی آنلاین که در سایت فروشگاه اینترنتی در دسترس این دانش آموزان قرار گرفته است، نیز استخراج اطلاعات را به سادگی امکان پذیر کرده است. از نگاه اقتصادی تدریس آنلاین موسیقی راهکار فوق العاده برای فروش اقلام و ادوات وابسته به این حوزه است.

راه اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی کار چندان پیچیده ای نیست؛ تنها چیزی که به آن نیاز دارید این است که روی تولید محتوای درسی مورد نظر خود متمرکز شوید و پایه های آموزش خود را ایجاد کنید.

۴۸ ایده خلاقانه برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی

آموزش هنر

صرف نظر مهارت و علاقه شما جامعه بسیار گسترده ای منتظر آموزش های شما در حوزه های متفاوتی هنری هستند.

روی یک تکنیک منحصر به فرد متمرکز شوید و با ایجاد فایل های آموزشی در خصوص نحوه استفاده از ابزار و مواد اولیه متفاوت اطلاعات ارزشمندی را با دانش آموزان خود به اشتراک بگذارید. اگر تعدادی از دانش آموزان شما در محدوده جغرافیای شما قرار دارند، از آن ها دعوت کنید که برای آموزش های تکمیلی در جلسات حضوری شما شرکت کنند.

 اگر در حال حاضر در فضای فیزیکی نیز مشغول به تدریس موسیقی هستید که چه بهتر! شما به مجموعه گسترده ای دسترسی دارید که توجه مخاطبان آنلاین را به شما جلب خواهد کرد.

آموزش آنلاین زبان

در دنیای اقتصاد امروز مهارت زبانی در هر شکلی و در هر شاخه بسیار ارزشمند است. حتی اگر تنها زبانی که به آن تسلط دارید، زبان انگلیسی است قادر خواهید بود بازار خوبی برای آموزش های خود بیابید.

در سایت فروشگاه اینترنتی خود منابع آموزش، فایل های راهنما و مجموعه های گران بهایی را قرار دهید که عبارت های متداول و اصطلاحات رایج را به دانش آموزان می آموزید. مخاطبان خود را بیابید. به افرادی که در دیگر کشور ها زندگی می کنند، فارسی بیاموزید یا به فارسی زبانان انگلیسی بیاموزید. در هر صورت محتوایی که روی سایت فروشگاه اینترنتی خود برای دانلود قرار می دهید، سود قابل توجهی را برای شما در پی خواهد داشت.

آموزش نویسندگی

این روزها همه می خواهند نویسنده باشند. البته نه همه بلکه افرادی که از خلاقیت برخوردار هستند، شیفته یادگیری این مهارت هستند. از این گذشته تقاضا برای استخدام نویسندگان صاحب قلم نیز همواره در حال افزایش است.

اگر سال ها در زمینه روزنامه نگاری تجربه داشته اید، آثاری را نوشته اید و اخیرا آخرین رمان خود را نیز منتشر کرده اید و اکنون به کمی استراحت نیاز دارد. بهتر است تجربه خود را با مخاطبان در میان بگذارید. این تجارب برای مخاطبان شما ارزشمند است و منبع درآمد ارزشمندی را برای شما در پی خواهد داشت.

آموزش ولاگینگ

ولاگینگ Vlogging همان وبلاگ نویسی است؛ اما این بار تمام محتوای مندرج در این صفحه ویدئو هستند.

 این روزها بازار ولاگینگ در حال گسترش است و افراد زیادی می خواهند وارد این حوزه شوند. در آموزش های خود نحوه ایجاد یک ویدئو آموزشی در خصوص گریم یا ادیت فیلم را به مخاطبان خود بیاموزید. مهارت و اشتیاق شما درآمد فراوانی را در سایت فروشگاه اینترنتی شما به همراه خواهد داشت.

آموزش باغبانی یا کشاورزی در خانه

متولدین نسل هزاره درست مانند نسل های گذشته علاقه زیادی به گیاهان دارند. از طرفی شهرنشینی و زندگی در آپارتمان های کوچک سبب بروز خلاقیت های بی شماری نیز شده است. اگر در این زمینه مهارت دارید آموزش هایی را در خصوص استفاده بهینه از فضای سبز خارج از منزل یا پرورش گیاهان در داخل منزل را در نظر بگیرید.

 اگر آموزش ها را به درستی در اختیار افراد قرار دهید، تعداد مشتریان سایت فروشگاه اینترنتی شما را حیرت زده خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که زمانی که به سراغ ایده های خلاقانه می روید، رمز موفقیت شما کیفیت اجرای این ایده آنلاین شاپ است.


هنر خود را در وبسایت بفروشید

روش های سنتی برای فروش آثار هنری خود را کنار بگذارید و از امکانات روز استفاده کنید. یکی از زیبایی های زندگی در عصر دیجیتال این است که آثار هنری شما در زندگی روزمره افراد جایگاه خود را خواهند یافت. این روزها آثار هنری شما از دریچه جدیدی به مشتریان نشان داده می شوند.

زمانی که با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو سایت انحصاری خود را برای فروش آثار هنری خود راه اندازی می کنید، دیگر نیاز به پرداخت هزینه های گزاف به افراد و مراکز واسطه نخواهید داشت. در چنین سایتی با انتشار محتوا و ارائه آثار هنری دیدنی به تدریج ترافیک روی سایت خود را افزایش می دهید.

مشاوره با تیم دیجیتال مارکتینگ

تی شرت بفروشید

صرف نظر از نوع فعالیت و حوزه هنری شما تیشرت ها راه بسیار مناسبی برای درآمدزایی هستند. به یاد داشته باشید که جنس تیشرت ها باید بسیار باکیفیت باشد. شاید در آغاز هزینه زیادی را برای تهیه تیشرت ها بپردازید؛ اما در نهایت رضایت مشتریان را به همراه خواهید داشت. این بدان معنا است که این مشتریان مجددا برای خرید از سایت فروشگاه اینترنتی شما بازدید می کنند.

پین های لعاب کاری شده بفروشید

در طی چند سال گذشته شاهد استقبال گسترده مردم از این پین های رنگ آمیزی شده و زیبا بوده ایم. برند های مد و برچسب های ورزشی در کنار ایده های هنری چشم نواز توجه مشتریان به خود جلب می کنند. بنابراین ایده های درخشان خود را روی این پین ها پیاده سازی کنید و در سایت فروشگاه اینترنتی خود به فروش برسانید.

برچسب و وصله بفروشید

 درست مانند پین ها برچسب و وصله هایی که روی لباس ها و کوله پشتی ها نصب می شوند، نیز توجه مخاطبان را به خود جلب می کنند. افراد با استفاده از برچسب ها علایق، هنرمند محبوب و ارزش های خود را با دیگران به اشتراک می گذراند.

 کالاهای در سایت فروشگاه اینترنتی شما سود قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت. چراکه نه تنها با فروش این محصولات به سود قابل توجهی دستی پیدا می کنید؛ بلکه مشتریان شما با استفاده از این برچسب ها همواره در حال تبلیغ سایت فروشگاه اینترنتی شما هستند.

۴۸ ایده خلاقانه برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی

کارهای سوزن دوزی خود را بفروشید

 درست است که انجام این کار به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد؛ اما بیاید منصف باشیم. اگر قرار است این کار را انجام دهید، باید به بهترین شکل ممکن آن را به انجام برسانید. اگر از مهارت کافی در این زمینه برخوردار هستید، علایق و متدهای روز را در نظر بگیرید و به محصولاتی برای فروش در سایت فروشگاه اینترنتی خود توجه کنید که در هیچ فروشگاه آنلاین دیگری یافت نشود.

چاپ پوستر و پرینت

بیایید واقع بین باشیم، همه قادر به تهیه آثار هنری دست اول نیستند. به همین دلیل فروش کپی ها و پوستر های پرینت شده از آثار محبوب محصول خوبی برای فروش در سایت فروشگاه اینترنتی شما خواهند بود.

 قصد دارید کالاهای خود را به چه صورت ارسال کنید؟ هزینه این کار را هنگام قیمت گذاری روی پوسترها در نظر بگیرید. از این گذشته به مشتریان خود پیشنهاد دهید که این امکان وجود دارد که با یک قیمت مناسب پوستر مورد نظر قاب شده به آن ها تحویل داده شود.

عکس بفروشید

زمانی که صحبت از فروش عکس به میان می آید، ایده ای خلاقانه متعددی به ذهن خطور می کند. برای شروع می شود عکس های پرینت شده با کیفیت را در سایت فروشگاه اینترنتی خود به فروش برسانید. علاوه بر این پیشنهاد می کنیم عکس هایی که ثبت کرده اید را در قالب فایل در اختیار مشتری قرار دهید. به این ترتیب مشتری به هر شکلی که بخواهد از این تصاویر استفاده می کند. به عنوان مثال آن ها را روی تیشرت، ماگ و یا لباس خود پرینت خواهد کرد.

سرامیک بفروشید

شاید یکی از رایج ترین راه ها برای تغییر سبک یک خانه و ایجاد یک دکوراسیونی شیک در منزل استفاده از سرامیک باشد. یک کاسه سرامیکی منحصر به فرد، ماگ یا یک پارچ خاص، جلوه متفاوتی را در دکور ایجاد می کند. علاوه بر این چنین کالاهایی هدایای بسیار مناسبی برای دوستان و آشنایان شما خواهند بود.

اگر یک سفالگر حرفه ای هستید یا به تازگی پشت چرخ سفال نشسته اید، دست به کار شوید. باید بدانید که این محصولات در سایت فروشگاه اینترنتی شما فروش خوبی خواهند داشت. در این حالت دیگر مجبور به پرداخت هزینه به افراد واسطه نخواهید بود.

فروش مبلمان بازسازی شده

برخی از افراد قادرند پتانسیل نهفته در یک شی را از صد فرسخی تشخیص دهند.

 اگر تا به حال زباله های یک فرد دیگر را به کالای ارزشمندی در خانه خود تبدیل کرده اید. بنابراین هیچ چیز مانع شما نمی شود که همین کار را برای مشتریان سایت فروشگاه ها اینترنتی خود نیز انجام دهید.

 کافی است هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز، هزینه ارسال را به صورت شفاف درج کنید. چرا که ارسال مبلمان کمی گران تر از دیگر مرسولات است.

فروش کارت های تبریک و دعوت نامه

کارت دعوت های خلاقانه، کارت های قدردانی حتی کارت های خالی تبریک یکی از محبوب ترین کالاهایی هستند که توجه مخاطبان را به خود جلب می کنند.

این کارت ها راهکار بسیار خوبی هستند که هنر شما را در سایت فروشگاه اینترنتی به مشتریان نمایش خواهد داد. هزینه ارسال کارت ها اصلا قابل توجه نیست. اما با این حال قادر هستید این هزینه را نیز در قیمت کارت ها منظور کنید.

۴۸ ایده خلاقانه برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی شابلون

اگر فردی هستید که به جزئیات توجه بسیار زیاد نشان می دهد، طراحی شابلون نیز توجه شما را به خود جلب می کند. این ایده خلاقانه نیاز برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی مناسب خواهد بود.

 به این نظر شابلون هایی را برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل طراحی کنید. افرادی که ترجیح می دهند دکور متفاوت را در منزل خود پیاده سازی کنند، از این ایده به شدت استقبال می کنند. در نظر گرفتن موقعیت های متفاوت در منازل طراحی های منحصر به فرد را برای شابلون ها انتخاب کنید و مشتریان را شگفت زده کنید.

فروش جواهرات

تجارت زیورآلات یکی از موفق ترین کسب و کارهایی است که همواره در حال رشد و ترقی است. این امکان وجود دارد که از راه های متفاوتی به این صنعت ملحق شوید.

محصول خود را تولید کنید؛ از جواهرات قدیمی و ایده های خود، طراحی های جدید را خلق کنید.

گزینه های متفاوتی برای فروش در سایت فروشگاه اینترنتی در اختیار شما قرار دارد. با در نظر گرفتن قیمت تمام شده محصول و هزینه ارسال اقلام مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شیشه بفروشید

مردم غالبا ترجیح می دهند هزینه خوبی را برای کالاهای شیشه ای منحصر به فرد بپردازند. در این شرایط به جای تولید کالاهای صاحب نام در سایت فروشگاه اینترنتی، محصولات شما باید یکتا باشند و در هیچ جای دیگری یافت نشوند.

فروش دفتر خاطرات و تقویم های تصویرپردازی شده

فروش آثار هنری منبع درآمد فوق العاده خوبی است. اما اگر بتوانید از خلاقیت خود در زمینه بهسازی کالاهایی که هر روز مورد استفاده مردم قرار می گیرد، استفاده کنید؛ سایت فروشگاه اینترنتی شما میزبان مشتریان زیادی خواهد بود.

تصاویر محبوب مشتریان را شناسایی کنید؛ خلاقیت خود را دخیل کنید و تصاویر حیرت انگیزی را خلق کنید که توجه مخاطب را به خود جلب می کند.

فروش لوازم خانگی دست ساز

اگر شیفته ساخت پروژه های خانگی هستید و ایده های طراحی را دنبال می کنید؛ اشتیاق خود را در سایت فروشگاه اینترنتی خود به کار ببرید. فرقی نمی کند، اگر یک پارچه قدیمی را به یک قاب عکس زیبا تبدیل می کنید یا یک لیوان سنتی را به یک گلدان بازسازی شده بدل کرده اید؛ مخاطبان عشق شما را می بینند و از محصولات شما استقبال می کنند.

کلاه، روسری و کیف های رنگ آمیزی شده بفروشید

هنرهای قابل پوشیدن همراه مخاطبان را شیفته خود کرده اند و خواهند کرد. به هر حال هیچ راهی بهتر است کشیدن یک هنر برای به نمایش گذاشتن آن وجود ندارد. به یاد داشته باشید که نیاز نیست زمان زیادی را برای طراحی این اجناس صرف کنید. زیرا ساده ترین طراحی ها به مراتب بیشتر توجه مخاطب را به خود جلب می کنند.


یافتن بازار اینترنتی برای محصولات و خدمات فوق العاده

شاید به دنبال فروش یک کالای مشخص در سایت فروشگاه اینترنتی خود نباشید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از کارآفرینان خلاق همواره از تلفیق ایده های بازاریابی و تبلیغات در کنار خلاقیت های هنری درآمدهای خوبی را به دست آورده اند. این افراد از طریق خلاقیت در کنار اندیشه تحلیل برای موفقیت خود استفاده کرده اند. 

 بازاریابی وابسته

در این حالت شما مشاور و شریک یک برند خواهید بود که آن ها را در معرفی و تبلیغ محصولات خود یاری خواهد کرد. به این ترتیب درآمد قابل توجهی را به دست می آورید.

برای شروع راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی خود باید یک بلاگ راه اندازی کنید و دنبال کنندگان خود را افزایش دهید. فضایی را انتخاب کنید که بیش از دیگر فضاها توجه مخاطبان شما را به خود جلب می کند.

 به عنوان مثال آیا صفحه شخصی شما در اینستاگرام مملو از تصاویر کوهنوردی و طبیعت گردی است؟ برندهای متعددی وجود دارند که به دنبال شخصی با خصوصیات شما هستند. چرا که مخاطبان صفحه اینستاگرام شما شیفته مشاهده کالاهایی هستند که توسط شما مورد استفاده قرار می گیرد.

مشاور شبکه های اجتماعی

آیا تا به حال در خصوص راه اندازی شبکه اجتماعی کسب و کار یک دوست او را یاری کرده اید. در این صورت شما یک مشاور شبکه های اجتماعی هستید. این کار ضمن اینکه سرگرم کننده است، درآمد بسیار خوبی را نیز برای شما در پی خواهد داشت.

بسیاری از کسب و کارهای کوچک به اندازه ای درگیر اقدامات اولیه و ضروری در کسب و کار خود هستند که زمان کافی را برای ارسال منظم پست و رسیدگی به ساختار شبکه های اجتماعی خود را در اختیار ندارند.

 از سوی دیگر برخی از کسب و کارهای در خلق تصاویر بیش از اندازه بی هنر هستند و از لحن بدی برای محتوای خود استفاده می کنند. در اینجا افرادی با خلاقیت بالا نظیر شما قادرند راهگشای این تجارت ها باشند.

 شما به عنوان تولیدکننده محتوا، مدیریت شبکه های اجتماعی و تبلیغات برند مورد نظر را بر عهده می گیرید. به این ترتیب راهکارهای مؤثری را برای افزایش ترافیک در اختیار مشتریان خود قرار می دهید.

طراح گرافیک

طراحی گرافیک از طراحی لوگو و پوستر گرفته تا بیلبوردها و طرح های گرافیکی شبکه های اجتماعی حضور پررنگی خواهد داشت؛ چرا که زیبایی بصری بخش مهمی از هویت یک برند است. چنین طراحی هایی بلافاصله توجه مخاطب را به خود جلب می کنند. این تصویرسازی های قدرتمند برای کسب و کارهای کوچک امکان پذیر نیست.

 آن ها لزوما به جای استخدام یک طراح گرافیک این کار را برون سپاری می کنند. شما با استعدادی که در زمینه طراحی دارید شاهکاری را برای چنین تجارت هایی خلق می کنید. این حرفه برای بسیاری از کارآفرینان خلاق جذاب خواهد بود؛ چراکه تحلیل، تکنیک و هنر را در یک مجموعه گرد هم می آورید.

کپی رایتر

 امروزه حتی کسب و کارها نیز به یک نویسنده حاذق نیاز دارند.

نویسنده کیفیت فایل ها و متن های به کار رفته در آگهی ها را بهبود می بخشد. به این ترتیب کسب و کار مورد نظر در دسترسی مشتریان قرار می گیرد. زیرا همانطور که می دانید، شاید نخستین رویارویی مشتری با یک برند از طریق مطالعه روی می دهد.

اگر رابطه خوبی با کلمات دارید و ذهن شما دارای قابلیت ساماندهی جزئیات است؛ میزان آن رسیده است که با استفاده نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، سایت فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید و از این مهارت خود درآمدزایی کنید. برای شروع به هیچ سرمایه ای نیاز نخواهید داشت. تنها چیزی که به آن نیاز خواهید داشت، زمان و رعایت اصول نگارشی است.

طراح بسته بندی

ارائه محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسته بندی روی مخاطب تأثیر می گذارد و موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی را در پی خواهد داشت. طرح های بسته بندی مورد نظر خود را با یک کارآفرین خلاق در میان بگذارید و توجه او را به خود جلب کنید.

در این حالت بسته بندی شما کیفیت و زیبایی محصول آن ها را تکمیل خواهدکرد.

ارائه طرح های گرافیکی برای نرم افزار ها و برنامه های کامپیوتری

طراحی لوگو و تم برای نرم افزارها راهکار فوق العاده ای برای یک طراح گرافیک است. ایده های خلاقانه خود را در سایت فروشگاه اینترنتی خود برای فروش بگذارید. در صورت استفاده از طراحی شما در یک نرم افزار با هر بار خرید مشتریان، سود شما نیز در نظر گفته شود.

اگر در این زمینه مهارت دارید؛ هنر خود را به معرض نمایش بگذارید و درآمدزایی کنید.

تولید ویدئو

ویدیوها یکی از راهکارهای اولیه ای هستند که توجه مخاطبان را به کسب و کار مورد نظر جلب می کنند. این ویدئوها در شبکه های ملی، یوتیوب و سایت فروشگاه اینترنتی به نمایش گذاشته می شود و پیام کسب و کار را به گوش مخاطب می رساند.

 اگر نیاز به استخراج سریع اطلاعات داشته باشیم، ویدئوها منابع بسیار مفیدی هستند. بنابراین ادیتورهای ویدیو، فیلمبرداران حرفه ای و افرادی با مهارت های مشابه در این حوزه بسیار ارزشمند هستند.

بهتر است در آغاز در محدود جغرافیای خود وارد عمل شوید. با همکاری با کسب و کارهای کوچک در محدوده خود به تدریج در خود را به کسب و کارهای بزرگ معرفی خواهید کرد. این کار به صرف زمان نیاز دارد؛ اما نتیجه ارزش انتظار را خواهد داشت.


کارآفرینی خلاقانه برای وب

اینترنت فرصت های شغلی متعدد را ایجاد کرده است. ممکن است یک مدرس سنتی باشید یا یک هنرمند؛ اینترنت برای هر حوزه ای راهکارهای متعددی را برای ذهن های خلاق ایجاد کرده است که با چالش های جدید درآمدزایی را امکان پذیر می کند.

مبادله سایت

در حالی که بسیاری از ایده های خلاقانه بدون سرمایه اولیه یا با یک هزینه ناچیز راه اندازی می شوند؛ برای ورود به حوزه مبادله سایت باید سرمایه ای را در نظر بگیرید.

در این کار سایت ها و دامنه های ارزشمند را خریداری می کنید. سپس از فروش این سایت در سایت فروشگاه اینترنتی خود درآمدزایی می کنید. در این شغل ممکن است یک دامنه را خریداری کنید و سپس با مدیریت بهینه سایت ارزش آن را افزایش دهید.

 در واقع ارزان بخرید و گران بفروشید. برای موفقیت در آن کار باید بدانید که چه عواملی ارزش یک سایت را افزایش می دهند. بنابراین کورکورانه وارد این حرفه نشوید و اطلاعات خود افزایش دهید.

 طراحی سایت

همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد، کارآفرینان خلاق و افرادی که از استعداد بالایی در طراحی برخوردار هستند. کسب و کارها به فردی نیاز دارند که سایتی درخشان و خیره کننده را برای آن ها طراحی کند. این روزها بسیاری از کسب و کارهای آنلاین به حضور چنین افرادی نیاز دارند و در ازای خدماتی که در سایت فروشگاه اینترنتی خود ارائه می دهید، هزینه قابل توجهی را پرداخت می کنند.

توسعه دهنده اپلیکیشن

همه ما یک ایده میلیون دلاری در ذهن می پرورانیم و به این نکته اندیشیده ایم که باید یک اپلیکیشن با این ایده ساخته شود. اما چنین کاری نیازمند صرف زمان، مسئولیت پذیری بالا و تمرین و ممارست فراوان است.

 برای این کار باید در آغاز با انجام تحقیقات گسترده، اطلاعاتی در خصوص اپلیکیشن های موجود در بازار به دست آورید. در ادامه باید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید یک اپلیکیشن را ارتقا دهید یا یک ابزار کاملا جدید را ایجاد کنید. اپلیکیشن ها با این سازوکار تا چه اندازه ارزشمند هستند؟ این برنامه ها علاوه بر سایت فروشگاه اینترنتی در چه فضاهایی به فروش می رسند؟


ارائه ی ایده های تجاری برای خانه و محل کار

 همه ما دارای استعدادها و مهارت هایی هستیم که هرگز به آن ها به چشم یک استعداد نگاه نمی کنیم. اما کافی است مهارت خود را با دنیا اطراف به اشتراک بگذارید و شاهد میزان فروش سایت فروشگاه اینترنتی خود باشید.

برنامه ریزی وعده های غذایی

همه ما به دنبال یک تغذیه سالم هستم؛ اما زمان کافی برای این کار را در اختیار نداریم یا اطلاعی از نحوه انجام این کار نداریم. از سوی دیگر ایجاد یک برنامه غذایی منظم و سالم، برای زندگی یک فرد بسیار ارزشمند خواهد بود. در این برنامه غذایی اطلاعات مربوط به مواد مغذی موجود در هر وعده را ذکر کنید. هزینه تهیه این غذا را نیز درج کنید تا افراد با در نظر گرفتن بودجه خود این برنامه در فهرست غذایی خود قرار دهند.

این محصول را به بهترین شکل در سایت فروشگاه اینترنتی خود به نمایش بگذارید. به این بیندیشید که چرا مشتریان باید این کالا را از شما خریداری کنند. تجربیات خود و انگیزه هایی که شما را به این سبک زندگی دعوت کرده است با دیگران به اشتراک بگذارید.

نجاری

آیا در حوالی منزل خود به ابزار نجاری دسترسی دارید؟ آیا مهارت کافی در این کار دارید؟ آیا به دنبال یک منبع درآمدزایی جانبی هستید؟

سایت فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید با تعمیر مبلمان و تولید مبلمان های جدید کسب درآمد کنید.

ساخت دوچرخه

این روزها تعداد دوچرخه سواران در شهرها در حال افزایش است. بنابراین بهترین راه برای درآمدزایی و کسب سود در شرایط فعلی ساخت دوچرخه است.

زمانی که تمام قطعات و اجزای دوچرخه را گردآوری کردید؛ آگهی فروش دوچرخه را منتشر کنید. به مشتریان اطلاع دهید که امکان ساخت سفارشی دوچرخه نیز وجود دارد. در ادامه فعالیت خود در کنار راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی این امکان در اختیار شما گذاشته می شود که قطعات و اجزای مورد نیاز خود را به بهای پایین تری تهیه کنید و سود خود را افزایش دهید.

باغبانی

شیفته گل و گیاه هستید؟ افراد زیاد به دنبال استعداد و توانایی شما هستند. آن ها می خواهند باغچه خانه خود را بهترین شکل زینت دهند.

 با راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی خود با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو به مشتریان خود اطلاع دهید که پیش از فرارسیدن هر فصل، پکیجی را برای آن ها در نظر گرفته اید و فضای سبز آن ها را برای آغاز فصل جدید مهیا خواهد کرد.

مشاوره بگیرید!

کنسرو، کمپوت و نگهداری

یکی از ایده هایی که در روزگار فعلی جان دوباره ای گرفته است، کنسروسازی، کمپوت و نگهداری مواد غذایی است.

 برای انجام این کار می توانید سبزیجات و میوه ‌جات را شخصا پرورش دهید یا آن ها را از یک بازار محلی خریداری کنید.

 هنگام راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی خود بسته بندی و نحوه عرضه محصولات خود را نیز در نظر بگیرید.

۴۸ ایده خلاقانه برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی

هدایا منحصر به فرد برای تعطیلات

همه ما با فرارسیدن ماه اسفند هدیه های مورد نظر خود را انتخاب می کنیم و می دانیم که برای هر کسی چه چیز را در نظر گرفته ایم.

با افزایش سن این کار به زمان بیشتری نیز نیاز خواهد داشت. چرا که باید به همسایگان، اقوام، دوستان، همکاران، عروس و دامادهای خود نیز هدیه بدهید.

 در این حالت ارسال هدایا به صورت یک جا کارگشا است. اگر انسانی خلاقی هستید، ایده هایی برای ارسال دسته جمعی هدایا و نحوه بسته بندی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

 شمع سازی

اگر کار با رایحه ها، روغن ها و گیاهان معطر برای شما جالب است؛ چرا این کار به کسب و کار خود تبدیل نمی کنید؟

امروزه میزان تقاضا برای شمع های هنری، همواره در حال افزایش است. اگر سایت فروشگاه اینترنتی خود را به خوبی تبلیغ کنید و جامعه مخاطبان خود را شناسایی کنید؛ بازار خوبی را برای محصولات خود خواهید یافت.

 ترکیب روغن های اساسی

این روزها مردم در مقایسه با گذشته توجه بیشتری به محصولات مراقبت از پوست خود نشان می دهند. اگر در این حوزه توانمند هستید؛ اطلاعات و دانش خود را با مشتریان در میان بگذارید. برای این کار دوره های آموزش آنلاین را برگزار کنید یا محصولات خود را در سایت فروشگاه اینترنتی خود به فروش برسانید.

تعمیر و بازسازی مبلمان و آثار هنری

همه ما در طول زندگی خود با این تجربه مواجه شده ایم که فردی از میان زباله ها کالای ارزشمند را خلق کرده است. این کار به خلاقیت، قوه تخیل قوی و اعتماد به نفس بالایی نیاز دارد. آیا قادر به راهنمایی مشتریان در خصوص بازسازی مبلمان های قدیمی هستید؟ به این منظور باید به آن ها نشان دهید که چگونه یک قطعه بی ارزش را به یک شیء کاربردی تبدیل می کنید.

کاردستی برای کودکان

والدین و معلمان همواره به دنبال راهی هستند که خلاقیت کودکان را افزایش دهند. اگر یک کارآفرین حاذق هستید که ایده های خلاقانه بسیاری را برای کودکان در ذهن دارید؛ دست به کار شوید و با تولید کاردستی هایی که توجه کودکان را به خود جلب می کند، کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.


ارائه خدمات حمایتی در سایت فروشگاهی

همه ما در برهه ای از زمان جهت برقراری نظم در زندگی خود به کمک نیاز داریم. ایده های بسیاری وجود دارد که در این زمینه آغازگر یک موفقیت است.

برنامه ریزی سفر

عاشق سفر به مکان های دیدنی و طبیعی هستید و سفر شما را هیجان زده خواهد کرد؟

اما برخی از ما در ساماندهی به بلیط سفر، بستن چمدان ها و فعالیت هایی که در طول سفر تجربه یا هیجان انگیز را برای همه ایجاد کند توانمند نیستیم.

 با تجربه خود در این زمینه مشتریان را یاری کنید؛ با استفاده از بازاریابی محتوا مهارت خود را در ساماندهی به سفرها با مشتریان خود به اشتراک بگذارید و مشتریان خود را افزایش دهید.

دستیار دیجیتال

عجیب نیست اگر در راه اندازی کسب و کار کوچک یا برند خود به کمک نیاز داشته باشید.

اگر شما انسان مرتب، اهل بیرون رفتن و فعالی هستید؛ دستیار دیجیتال پاره وقت شوید.

در این کار باید قرارهای ملاقات را تنظیم کنید؛ ایمیل ها را ارسال کنید و اسناد دیجیتالی را سازماندهی کنید.

به این ترتیب زمان کافی برای پرداختن به کارهای مورد علاقه خود را نیز در اختیار خواهید داشت. مهم ترین بخش این کار این است که اگر نیاز دارید که چند روز به یک سفر بروید؛ نیازی به مرخصی گرفتن نخواهید داشت.

برنامه ریزی مالی و بودجه بندی

منظور ما از این ایده این نیست که یک مشاور مالی سنتی باشید؛ بلکه باید خلاق باشد.

به مشکلات مالی که در کمی نسل هزاره است بیندیشید. استراتژی های کارآمد را برای جبران بدهی ها در نظر بگیرید. از این گذشته باید عاداتی را بر پس انداز کردن و بهینه هزینه کردن دارایی نیز برای مشتریان خود در نظر بگیرید.

هزینه های مشتریان را تحلیل کنید و پیشنهادهای حساب شده ای در خصوص نحوه پس انداز کردن و جبران بدهی در اختیار آن ها قرار دهید.

طراحی و تولید کتاب های الکترونیکی

البته شما نیز این امکان را در اختیار دارید که با انتشار یک کتاب الکترونیکی برند خود معرفی کنید؛ اما اگر قبلا این کار را انجام داده اید، این کار را برای دیگران را نیز انجام دهید و کسب درآمد کنید.

به این منظور خدماتی مانند تغییر فرمت و طراحی جلد را در اختیار مشتریان می گذارید.

کتاب های الکترونیکی تنها یک محصول پرفروش نیستند؛ بلکه این کتاب ها هویت برند را به مشتریان نشان می دهند و اعتبار برند را افزایش می دهند.


فروش آموزش

همه ما می خواهیم بهترین خود باشیم. اینترنت نیز ابزارهای ارزشمندی را در این راه پیش روی ما گذاشته است. اما همه ما گاهی از اوقات به کمی کمک نیاز داریم.

بنابراین به عنوان یک مربی وارد عمل شوید و با مشتریان خود در ارتباط باشید. به عنوان یک مربی از یک سایت فروشگاه اینترنتی برای ارائه برنامه های ورزشی یا دیگر آموزش های مورد نظر خود استفاده کنید.

مربی سلامت

در حالی که آلرژی های غذایی، واکنش های معده و چاقی در حال افزایش است؛ افراد زیادی با این چالش روبرو هستند که باید چه چیزی بخورند. 

اگر درک خوبی از مواد غذایی دارید؛ دانش خود را در اختیار مشتریان سایت فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید.

این نکته را هم به یاد داشته باشید که مشتریان برای یک برنامه غذایی شخصی سازی شده بهای بیشتری را خواهند پرداخت.

مربی بدنسازی

یکی از کارهایی که به کمک یک مربی نیاز دارد، انجام تمرینات بدنسازی است. امروزه همه به دنبال این هستند که از اندام مناسبی برخوردار باشند.

اگر در زمینه تمرین شخصی بدنسازی استعداد دارید و به دنبال یک ایده خلاقانه برای کسب و کار خود هستید؛ چرا مهارت خود را در سایت فروشگاه اینترنتی خود مورد استفاده قرار نمی دهید.

برنامه های ورزشی ساده ای را روی سایت خود بارگذاری کنید. مشاوره رایگان آنلاین را در نظر بگیرید و به تدریج جامعه مخابان خود را افزایش دهید.

مربی زندگی

اگر فردی هستید که همه از شما ایده می گیرند و هر گاه که انگیزه خود را برای انجام کاری از دست می دهند به سراغ شما می آیند؛ این موقعیت شغلی برای شما مناسب خواهد بود. وارد عمل شوید و خلاقیت مشتریان خود را شکوفا کنید. به آن ها کمک کنید که پس از یک رویداد مهم کنترل زندگی خود را به دست بگیرند.

 به یاد داشته باشید که باید در این زمینه تجربه داشته باشید و اعتماد مشتریان خود را جلب کنید.

 اگر از این توانایی برخوردار هستید که بهترین انتخاب را به مشتریان خود نشان دهید، همین امروز سایت فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید.


در آخر

 اگر همواره به دنبال یافتن ایده آنلاین شاپی خلاقانه برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی خود بوده اید؛ اکنون دیگر زمان آن رسیده است که یکی از ایده هایی که در این مقاله معرفی شد را انتخاب کنید. با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید.

 ما در گروه نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو در کنار راه اندازی سایت در تمام طول مسیر در کنار شما خواهیم بود و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهیم.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
دنیا دباغی

مقالاتتون عالیه واقعا که بهترین سایت کسب و کار ایرانین 👌😍 من تو اقتصاد آفرین لوازم آرایشی رو هم خونده بودم تو یه رپورتاژ نوشته بود درآمد خیلی خوبی میشه از سایت فروشگاهیش داشت

1 0

ایمان حقی

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید یک تیم متعهد و علاقه مند داشته باشیم که با پشتکار، پیگیری مداوم داشته باشند.

19 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت