مقالات فروشگاه اینترنتی

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

آیا پس از راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی خود با چالشی به نام بازاریابی دیجیتالی مواجه شده‌اید؟

نگران نباشید شما تنها نیستید.

 ما در کنار ساخت نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو این نکته را نیز فراموش نکرده‌ایم و این مقاله جامع را برای شما درنظر گرفته‌ایم. پس از مطالعه این مقاله دیگر مشکلی در خصوص بازاریابی سایت فروشگاه اینترنتی نخواهید داشت.

کسب و کارهای بسیاری در انتخاب پست مناسب هفتگی برای انتشار روی وبلاگ سایت فروشگاه آنلاین خود با مشکلاتی دست به گریبان هستند.

 در واقع همه ما در حوزه بازاریابی دیجیتال زمانی با این معضل روبه رو می‌شویم که «انگار دیگر هیچ موضوعی برای تولید محتوا باقی نمانده است؟»

اما چگونه احتمال این که در این بن بست گیر بیافتید را به حداقل برسانیم؟

در ادامه این مقاله با فهرستی از ایده‌های متفاوت و موفق در زمینه بلاگ نویسی آشنا می‌شوید که برای همیشه محدودیت‌ها و چالش‌هایی که در خصوص یافتن ایده با آن مواجه بوده‌اید را از بین می‌برد. ایده‌هایی که در این مقاله گنجانده شده‌‌اند با ۸ هدف اصلی از یکدیگر مجزا شده اند:

۱. پست‌های مفید

۲. پست‌های بخشنده

۳. پست‌های سرگرم کننده

۴. پست‌های سر وقت

۵. پست‌های انسانی

۶. پست‌های تبلیغاتی

۷. پست‌های بحث برانگیز

۸. پست‌های درگیر کننده

در ادامه با ما همراه باشید و ایده‌های محبوب خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید و این بار به شیوه دیگری با مخاطبان خود روبه رو شوید.

پست‌های مفید در سایت فروشگاه اینترنتی

این پست‌ها به اشکال متفاوتی اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در ادامه بیشتر با انواع این پست‌ها آشنا می‌شوید.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست‌های حاوی فهرست

احتمالا تا به حال این قبیل پست‌ها را در بسیاری از وبلاگ‌ها و سایت‌ها مشاهده کرده‌اید. دلیل خوبی نیز در پشت استفاده از این پست‌ها وجود دارد. این پست‌ها دورنمای کاملی از موضوع را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند.

به عنوان مثال فهرستی از کتاب‌ها، ابزار، منبع یا چیزهای دیگری که برای جامعه مخاطبان شما جذاب خواهد بود و در ارتباط با محصولات و یا خدمات سایت فروشگاه اینترنتی شما است ممکن است پست بسیار خوبی باشد.

در واقع میزان ترافیک ورودی سایت هنگامی که از فهرست‌ها در پست استفاده می‌شود به مراتب افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل بهتر است این بار پست‌های فهرست‌وار را درنظر بگیرید.

پست‌هایی درباره چطور ؟

پست‌هایی که در زمینه نحوه انجام کار و با سوال چطور مطرح می‌شوند یکی از ایده‌هایی هستند که همواره توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند.

غالبا در این پست‌ها با استفاده از تصاویر یا ویدئو‌ها نحوه انجام کاری توضیح داده می‌شود.

 اگر قصد دارید در کنار طراحی فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو از ایده‌های جدیدی برای انتشار پست‌های وبلاگ خود نیز استفاده کنید بهتر است یک بار این پست‌ها را امتحان کنید، اما به یاد داشته باشید که این پست‌ها را باید تا جای ممکن به شکلی شفاف و عملی نحوه انجام کار مورد نظر با مخاطب در میان بگذارند.

دموی نرم افزار فروشگاه ساز پافکو

پست حاوی مطالعه موردی

تجربه ما در گروه نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو حاکی از آن است که اگر از عبارت مطالعه موردی در عنوان مقالات پست‌های خود استفاده کنید این احساس را در کاربر ایجاد می‌کنید که با محتوایی متفاوت و ارزشمند روبه رو است.

عبارت مطالعه موردی از آن دست عبارت‌های سنگین و با مغز است. در این سبک پست‌ها از یکی از موضوعاتی که همواره برای مخاطبان سوال برانگیز بوده است پرده برداری می‌کنید.

از آنجایی که آنچه مخاطب در مواجه با این پست تجربه می‌کند در هیچ فضای دیگری تجربه نمی شود بنابراین شما او را شیفته خود و سایت فروشگاه اینترنتی خود خواهید کرد.

پست‌های حاوی راه کار

غالبا این پست‌ها در دو فرمت ساده منتشر می‌شوند:

۱. پست‌هایی که به شرح و تعریف یک مشکل می‌پردازند .

۲.  پست‌هایی که راهکاری برای یک مشکل ارائه می‌دهند.

موضوعاتی که در این پست‌ها پوشش داده می‌شود در پست‌هایی از قبیل سوالات متداول FAQ نحوه انجام کار یا پست را فهرست‌وار نیز دیده می‌شود.

به تدریج متوجه می‌شوید که اکثر کسانی که در حوزه بازاریابی دیجیتالی فعالیت دارند از پست‌های ارائه راه کار استفاده می‌کنند. جای تعجب نیست چراکه این دقیقا هدف اصلی این شغل است.

هدف ما در پافکو نیز کمک به کسب و کارهایی است که در حل مشکلات خود ناکام مانده‌‌اند به همین دلیل طبیعتا ما در پافکو نیز پست‌هایی حاوی راه کار را بیش از سایر پست‌ها منتشر می‌کنیم.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست‌های حاوی سوالات متداول FAQ

 اگر مشتریان سایت فروشگاه اینترنتی شما دائما سوالات متداولی را با شما در میان می‌گذراند وقت آن رسیده است که از این فرصت استفاده کنید. چراکه این سوالات احتمالا همان عبارات کلیدی هستند که توسط کاربران در موتور جستجو نیز استفاده می‌شوند.

 از این گذشته ابزار متداولی وجود دارند که شما را با سوالات‌های متداول مشتریان سایت فروشگاه اینترنتی آشنا می‌کنند.

Quora یکی از این ابزارها است. در این فضا هر کسی سوال خود را مطرح کند و دیگران به سوال‌ها پاسخ می‌دهند. کافی است عبارت بازاریابی دیجیتال یا هر کلمه‌ای که در ارتباط مستقیم با کسب و کار شما قرارداد را در این فضا جستجو کنید. به این ترتیب با شماری از سوالات متداول مردم در خصوص این کلمه کلیدی مواجه می‌شوید.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست‌های تحقیقاتی

یکی از بهترین راه‌ها برای جلب توجه مخاطبان به سایت فروشگاه اینترنتی شما تولید محتوایی است که در خصوص یکی از جنبه‌های کسب و کار شما و طی تحقیقات جامع تهیه شده است.

 چنین محتوایی نه تنها شما را به عنوان یک مرجع موثق به مشتریان معرفی می‌کند بلکه این پست واقعا یک منبع ارزشمند خواهد بود که از سوی دیگر بلاگ‌ها نیز استفاده می‌شود.

 احتمالا به خوبی می‌دانید که زمانی که یک سایت به شما بک لینک می‌دهد چه اتفاق می‌افتد؟ بله رتبه سایت شما به شدت افزایش پیدا می‌کند.

پست‌های حاوی فهرست اسامی یا چک لیست

اگر این امکان وجود دارد که محتوایی که قصد دارید در وبلاگ خود منتشر کنید را به یک فهرست تبدیل کنید حتما این را را انجام دهید.

کاربران شیفته این نوع پست‌ها هستند. زیرا به سادگی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی خواهند داشت و از همه مهم‌تر فهم این پست‌ها به مراتب راحت‌تر از دیگر پست‌ها است.

پست‌های حاوی راهنمای جامع و اساسی

این پست‌ها همان گونه که از نام آنها مشخص است پست‌هایی کامل و جامع هستند که از تمام زوایا محصول، خدمات یا موضوعات مرتبط با نیازهای مخاطبان سایت فروشگاه اینترنتی شما را درنظر گرفته‌‌اند.

مهمترین نکته در تولید این پست‌ها این است که پست مورد نظر شما واقعا باید یک راهنمای کامل و جامع باشد و نکته‌ای از قلم نیفتاده باشد.

پست‌های حاوی تعریف

ممکن است در خصوص نوع فعالیت شما در سایت فروشگاه اینترنتی یا در بازاری که در آن فعالیت دارید اصطلاحات و عباراتی استفاده شود که همچنان برای مخاطب نامانوس باشند.

 در این حالت یک پست حاوی تعریف کامل این اصطلاحات در سایت فروشگاه اینترنتی شما ضروری خواهد بود.

 ما در پافکو به خوبی می‌دانیم اگرچه ما تمام مزایای ساخت نرم افزار فروشگاه ساز را می‌شناسیم، اما شاید مخاطبان ما هنوز با نوع خدمات و محصولات ما آشنا نباشند.

بنابراین در هنگام تهیه پست این نکته را درنظر داشته باشید که مخاطبان به چه اطلاعات اولیه‌ای در خصوص سایت فروشگاه اینترنتی شما نیاز دارد که از چشم شما دور مانده است؟

 به این ترتیب هیچ نکته‌ای را برای آنها مبهم باقی نخواهد گذاشت.

پست‌های سریالی

آیا در تولید محتوای بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی با موضوعاتی مواجه شدید که بیش از حد طولانی هستند؟ از آنها به عنوان یک محتوای سریالی استفاده کنید. به این ترتیب در بازه زمانی مشخص و برای مدت یک ماه یا یک هفته پست مورد نظر را در اختیار دارید. به یاد داشته باشید که همزمان با انتشار این پست‌های سریالی هرگز نباید لینک سازی بین آنها را فراموش کنید.

پست‌های حاوی اعداد و آمار

این پست‌ها درست مانند پست‌های تحقیقاتی از اعتبار بالایی برخوردار هستند و به خصوص اگر سایت فروشگاه اینترنتی شما این آمار را به دست آورده باشد.

همچنین این پست‌ها برای لینک سازی با دیگر سایت‌های فروشگاه آنلاین نیز مناسب هستند و رتبه سایت شما را افزایش می‌دهند.

 این نکته را فراموش نکنید که ما در کنار تولید نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو تمام تجربه خود را با شما در میان می‌گذاریم.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

دریافت مشاوره رایگان

پست‌های پیلار یا ستون

 این پست‌ها همانطور که از نام آنها مشخص است پست‌های مرکزی و اصلی سایت فروشگاه اینترنتی شما هستند. به دلیل اهمیت بالای این پست‌ها شاهد لینک سازی زیادی در این قبیل محتواها هستیم.

 اگر به تازگی وبلاگ نویسی برای سایت فروشگاه اینترنتی خود را آغاز کرده‌اید بهتر است استفاده از این پست‌ها را نیز درنظر بگیرید. این پست‌ها پایه و اساس سایر محتواهای موجود در وبلاگ و سایت فروشگاه آنلاین شما هستند.

 علاوه بر این ممکن است بخواهید بیش از یک پست ستون در وبلاگ خود منتشر کنید.

پست‌های بازنگری ویدئو

با انتشار پست در مورد بازبینی یک ویدئو با مخاطبین خود تعامل داشته باشید. برای این منظور ویدئو را در پست خود بررسی کنید یا از بخش‌های منتخب ویدئو عکسبرداری کنید و با ذکر توضیحات لازم مخاطب را در جریان بررسی‌های مورد نظر قرار دهید.

 پست‌های حاوی نکات

یکی از ساده‌ترین راه‌های تولید پست برای سایت فروشگاه اینترنتی تولید این قبیل پست‌ها است. برای این منظور کافی است تعداد زیادی از نکات را به صورت فهرست‌وار با مخاطبان فروشگاه خود در میان بگذارید. هر موضوعی که در ارتباط مستقیم با فعالیت شما در سایت فروشگاه اینترنتی باشد حتما موضوع مناسبی برای این سبک پست‌ها به شمار می‌رود.

 

پست‌های حاوی سوالات ضروری یا SAQ

این سوال یکی از انواع سوالات رایج و متداول کاربران هستند. در واقع در این بخش به سوالاتی می‌پردازیم که مشتریان و مخاطبان از سایت فروشگاه اینترنتی شما نمی پرسند، اما باید بپرسند.

به این منظور باید به نکاتی در سایت فروشگاه اینترنتی خود دقت کنید که باید برای مشتریان سوال برانگیز باشد، اما آنها هرگز این سوالات را مطرح نکرده‌‌اند.

پست‌های حاوی ابزار

این پست‌ها درست مانند پست‌های حاوی نکات حاوی اطلاعات مفیدی برای کاربران سایت فروشگاه اینترنتی شما هستند. به این منظور کافی است فهرستی از ابزارهای مفید را در اختیار کاربران قرار دهید. این فهرست ممکن است شامل توضیح و بررسی هر یک از این ابزار‌ها باشد یا تنها به صورت فهرست‌وار به هر یک از این ابزارها اشاره کرده باشد.

پست‌های انسانی

این پست‌ها احساس و ویژگی‌های انسانی مخاطب را هدف قرار می‌دهند. راه‌ها متفاوتی این احساسات را با شما همراه می‌کند. در ادامه به برخی از پست‌های انسانی اشاره می‌کنیم:

پست‌های الهام بخش

یکی از متداول‌ترین و جذاب‌ترین محتواهای موجود در اینترنت محتواهایی است که نه تنها اطلاعات در اختیار کاربر قرار نمی دهند بلکه سرگرم کننده نیز نیستند.

 این پست‌ها فقط الهام بخش هستند. در این پست‌ها مخاطبان فروشگاه اینترنتی خود را بخندانید. آنها را به گریه بیندازد و با داستان خود همراه کنید. در پایان با مخاطبانی مواجه خواهید بود که شیفته سایت فروشگاه اینترنتی شما شده‌‌اند.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست در تعطیلات

برخی از بلاگ‌ها با فرا رسیدن تعطیلات دست از کار می‌کشند در حالی که برخی دیگر از این فرصت استفاده می‌کنند و با ارسال تبریک و آرزوهای خوب برای مخاطبان خود آنها در احساسات خود شریک می‌کنند. به عنوان مثال در ایام تعطیلات بهتر است محتوایی درباره تعطیلات و تأثیر آن روی سایت فروشگاه اینترنت خود را منتشر کنید.

پست‌های نشان دهنده ضعف

زمانی که یک تولید کننده محتوا سپر دفاعی خود را در تولید محتوای سایت فروشگاه اینترنتی شما بر زمین می‌گذارد و یک تجربه شخصی را با مخاطبان خود را در میان می‌گذارد انقلابی در نوع برقراری ارتباط مخاطب با سایت به وجود می‌آید. آنها شیفته برقراری رابطه با سایت فروشگاه اینترنتی شما خواهند بود. بنابراین دست به کار شوید و سپر خود را زمین بگذارید.

پست‌های حاوی تلاش‌های پشت صحنه

اگر پس از راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه آنلاین پافکو تعداد مخاطبان خود را به شدت افزایش داده‌اید اکنون وقت آن رسیده است که مخاطبان خود را به پشت صحنه دعوت کنید. آنها دوست دارند که بدانند در پست سایت فروشگاه آنلاین شما چه اتفاقاتی در شرف وقوع است.

شفافیت یکی از مهم‌ترین نکاتی است که رابطه شما را با مخاطبان بهبود می‌بخشد.

پست‌های خارج از موضوع

 انتشار پست‌هایی که ارتباطی به فعالیت سایت فروشگاه اینترنت شما ندارند تا حدودی پر خطر هستند، اما اگر دنبال کنندگان شما همواره با موضوعات یک سایت از سوی شما مواجه شده باشند و این بار شاهد یک پست متفاوت باشند بازخوردهای جالبی را تجربه می‌کنید.

پست‌های حاوی توپ و تشر

چنین پست‌هایی هویت انسانی شما را در مواجه با یک موضوع نشان می‌دهند. ممکن است این پست حاوی عصبانیت یا هیجان شما در مورد یک موضوع خاص باشد و این پست‌ها برای سایت‌هایی مناسبت هستند که با عصبانیت خود مخاطبان خود را فراری نمی دهند.

                                                                                  

پست‌های حاوی موفقیت‌های سایت

در این پست‌ها نیز بخش انسانی خود را با مخاطبان خود شریک می‌شوید و تمام اقداماتی که در دفتر مرکزی سایت فروشگاه اینترنتی شما روی می‌دهد را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارید. به این ترتیب آن‌ها روند انجام امور و نتایج به دست آمد را مشاهده می‌کنند.

پست‌های حاوی خطاها

 اگر بنا باشد پست بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی شما حاوی هویت انسانی شما باشد در کنار پیروزی‌ها و دستاوردهای خود باید به شکست‌های خود نیز اشاره کنید. در این صورت به مشتریان خود نشان می‌دهید که چگونه از خطاهای خود درس گرفته‌اید و به این ترتیب ارتباط محکم تری را با آنها برقرار می‌کنید.

پست‌های سخاوتمندانه

در این پست‌ها شما اطلاعات ارزنده‌ای را بی هیچ چشم داشتی در اختیار کاربران قرار می‌دهید. در ادامه با انواع این پست‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

پست‌های شرح حال

 در این پست‌ها غالبا شرح حال یکی از شخصیت‌های معروف بازار کسب و کار شما با مخاطبان در میان گذاشته می‌شود.

مهمترین مسئله این است که نباید پس از انتشار این پست‌ها در بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی این پست‌ها را کاملا به دست فراموشی بسپارید. انتظار نداشته باشید که شخصیت مورد نظر شما بدون هیچ گونه پیش زمینه‌ای به انتشار محتوایی در مورد خود در وبلاگ شما پی ببرد.

آنها را در این پست‌ها تگ کنید و ایمیلی برای آنها ارسال کنید. حتی بهتر است با آنها تماس بگیرید. تمام چیزی که باید به دنبال آن باشید این است که فرد مورد نظر شرح حالی که نوشته‌اید را بخواند و با جامعه مخاطبان خود در میان بگذارد.

پست‌های حاصل از منابع جمعی

 در این قبیل پست‌ها کافی است نظرات و ایده‌های اینفلوئنسرها و کارشناسان را در پست خود بگنجانید و در بلاگ سایت فروشگاه منتشر کنید. مخاطبان از مطالعه چنین محتوایی لذت می‌برند.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست‌های حاوی مصاحبه

جالب است بدانید که حتی معروف‌ترین اینفلوئنسرها نیز بدون توجه به وسعت جامعه مخاطبین شما از اینکه با شما مصاحبه کنند خوشحال می‌شوند. به یاد داشته باشید که ساده‌ترین راه کار برای مصاحبه با یک اینفلوئنسر از طریق فایل صوتی است. به این منظور باید با آنها تماس بگیرید و یک مصاحبه تلفنی جذاب را پیاده سازی کنید.

در ادامه علاوه بر انتشار نسخه صوتی، محتوای متنی از این مصاحبه را در بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی خود نیز منتشر کنید.

پست‌های مرتبط

 برای استفاده از این نوع پست‌ها باید مجموعه‌ای از پست‌هایی که ماهی یک مرتبه یا هفته‌ای یک مرتبه منتشر می‌شوند را یک جا گردآوری کنید. به این ترتیب باید این پست‌ها را انتخاب و سازماندهی کنید. در این حالت مخاطبان به محتواهای مرتبط و مورد نظر خود دسترس خواهند داشت. نیازی به تولید محتوای جدید ندارید بلکه باید به آنچه که تاکنون منتشر کرده‌اید نظم بدهید.

پست‌های حاوی نقل قول

مردم شیفته سخنانی هستند که از زبان شخصیت‌های تأثیرگذار نقل می‌شود. در یک کلام آنها عاشق این افراد هستند.

بنابراین برای تولید یک پست در سایت فروشگاه اینترنتی خود باید مجموعه‌ای از نقل قول‌های افراد تأثیر گذار را در خصوص یک مطلب مشخص گردآوری و منتشر کنید.

در این مورد نیز سعی کنید فرد مورد نظر را در جریان قرار دهید تا از اشتراک گذاری او نیز سود ببرید.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست بهترین‌های سایت

در این پست‌ها غالبا محتواهایی نظیر ویدئوها، ابزار و دیگر منابعی که ساماندهی و لینک سازی کرده‌اید به کار برده می‌شوند. به عنوان مثال در پایان هفته با انتشار یک پست مهمترین نکاتی که در طی هفته در بلاگ و بازار کسب و کار شما روی داده است را به مخاطبان در میان بگذارید.

بهترین پست هفته

 در این نوع پست‌ها که غالبا از میان پست‌های سریالی انتخاب می‌شوند یک محتوا، ابزار یا آنچه منتشر کرده‌اید را به شکل کوتاه و مختصر منتشر می‌کنید.

پست کسانی که باید دنبال کنید

فهرستی از اینفلوئنسرها تهیه کنید و شرح حالی در خصوص هر یک از آنها بنویسید. در ادامه با ایجاد لینک به کاربران خود اجازه دهید که با این افراد در ارتباط باشند.

محتوای مجموعه ای

این نوع پست‌ها یکی از انواع پست‌های هیبریدی است. این بدان معنا است که در این پست‌ها از شیوه فهرست کردن در کنار محتوای دیگران استفاده می‌شود. برای این منظور باید محتواهای پر بازدید درباره یک موضوع را جمع آوری کنید و آنها در قالب یک مجموعه کامل ارائه دهید.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست‌های تبلیغاتی

 این پست‌ها نیز به شیوه متفاوتی محصولات و خدمات شما را تبلیغ می‌کنند.

پست‌های مقایسه‌ای

 در این پست‌ها مقایسه‌ای بین ویژگی‌ها و مزایای محصولات شما صورت می‌گیرد. این پست‌ها فرصت مناسبی هستند جهت:

۱.  به نمایش گذاشتن عملکرد واقعی محصولات شما

۲. نقطه ضعف‌های محصولات شما

اگر تمایلی ندارید که درباره محصولات خود صحبت کنید باید بدانید که این امر کاملا طبیعی است، اما به یاد داشته باشید اگر پست شفاف باشد جلب اعتماد مخاطبان شما را افزایش دهد. اگر در مورد محصولات خود با مشتریان خود صادق باشید به جامعه‌ای از مشتریان وفادار به سایت فروشگاه اینترنتی خود دست پیدا می‌کنید که همواره از محصولات شما استفاده می‌کنند.

پست‌های حاوی نحوه انجام پروژه

 در این پست‌ها نحوه انجام یک پروژه در سازمان خود یا ارائه یک خدمات در سایت فروشگاه اینترنتی خود را به مخاطبان خود بیاموزید. حتی بهتر است نتایج اجرای پروژه مورد نظر را نیز با مخاطبان خود در میان بگذارید.

پست‌های حاوی گزارش درآمد

در این پست‌ها اطلاعات مربوط به میزان درآمد خود را با مخاطبان خود در میان می‌گذارید. مخاطبان همواره شیفته این هستند که بدانند میزان درآمد کسب و کار محبوب آنها چه قدر است. به یاد داشته باشید که شفافیت مهمترین نکته در برقراری ارتباطی سازنده با مخاطبان است .

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

 پست‌های به روز رسانی شرکت

در قالب انتشار یک پست به مخاطبان خود اطلاع دهید که فرد خاصی را به تیم فروشگاه آنلاین خود افزوده‌اید یا قرارداد مهمی را امضا کرده‌اید. بهتر است در فواصل زمانی مناسب مشتریان سایت فروشگاه اینترنتی را در جریان روند انجام امور در کسب و کار خود بگذارید.

پست‌های حاوی ارائه‌های تصویری

ارائه‌های تصویری را در اختیار تولید کنندگان محتوای بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید. این کار بر تولید محتوا در بلاگ شما سرعت می‌بخشد. چراکه این امکان را به تولید کنندگان محتوا می‌دهید که با استفاده از این ارائه‌های تصویری محتواهای جالبی را تولید کنند.

پست‌های بهترین

در این پست‌ها مجموعه‌ای از بهترین پست‌هایی که تا به حال منتشر کرده‌اید را گردآوری کنید. به این ترتیب با استفاده از محتواهایی ارزشمند که ترافیک بالایی را برای سایت فروشگاه اینترنتی در پی داشته‌‌اند مجددا توجه مخاطبان جدیدی را به خود جذب می‌کنید. در واقع این بدان معنا است که اگر یک محتوا زمانی برای شما کارگشا بوده است آن را کنار نگذارید و تا جای ممکن از آن استفاده کنید.

پست‌های بازنگری سالانه

در این پست‌ها تمامی اقدامات سایت فروشگاه اینترنتی خود را در طی یک سال گذشته با مشتریان خود در میان بگذارید. به این ترتیب نه تنها به مشتریان خود نشان می‌دهید که چه اقداماتی را انجام داده‌اید بلکه تصویری جامع از هویت خود را نیز به مشتریان نشان می‌دهید. این را بدانید که هر اندازه مخاطبان بیشتر شما را بشناسند به شما بیشتر اعتماد خواهد کرد.

پست‌های حاوی به روز رسانی محصولات

اگر محصول یا خدماتی را در سایت فروشگاه اینترنتی خود عرضه می‌کنید که  مشتریان شما به شدت از آن استقبال کرده‌‌اند بهتر است بدانید که مشتریان شیفته مطالعه درباره آخرین به روزرسانی‌ها و تغییرات به وجود آمده در این محصول هستند.

 پست‌های نکاتی درباره محصولات

این نوع پست‌ها تبلیغاتی و مفید هستند. به این منظور باید برای مخاطبان بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی خود محتوایی را ایجاد کنید که این امکان را به مشتریان بدهد که نهایت استفاده را از خریداری محصول یا خدمات شما ببرند.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست‌های بحث برانگیز

با انتشار این پست‌ها مخاطبان را را با خود همراه کنید. برای این منظور راه‌های متفاوتی وجود دارد.

پست‌های چه می‌شود اگر؟

در این پست‌ها روی این حدس و گمان‌ها متمرکز می‌شوید که مثلا «چه می‌شد اگر..؟»

 برای درک بهتر این نوع پست‌ها به این سوالات توجه کنید.

  • چه اتفاقات بزرگی در حوزه کسب و کار سایت فروشگاهی شما در شرف وقوع است که امکان شاید در مورد آن حدس و گمان‌ها بزنید؟
  • چه اتفاق بزرگی ممکن است در کسب و کار شما روی دهد و یک اختلاس بزرگ را به وجود آورد؟
  • اگر تمام کسب و کار شما در طی یک شب از روی کره زمین محو شود چه اتفاقی می‌افتد؟

پست‌های حاوی مناظره

در یک پست نظرات خود را به صورت یک طرفه بیان کنید یا فردی را بیابید که با شما مخالف است و هر دو سوی مناظره را در تولید محتوا به کار بگیرید.

پست‌های تهاجمی

ما در پافکو به شما توصیه می‌کنیم که مراقب این قبیل پست‌ها باشید.

برای انتشار یک پست تهاجمی همواره باید در انتخاب هدف پست خود با احتیاط عمل کنید. چه گروه یا افرادی را خطاب قرار می‌دهید؟ پست شما این قابلیت را دارد که کاربران را با شما همراه سازد یا برعکس!

پست‌های حاوی پیش بینی

اگر پست‌های حاوی مناظره را منتشر کرده باشید با پیش بینی‌هایی نیز روبه رو خواهید بود. در واقع اگر در مورد موضوع خاصی حدس یا گمانی را منتشر کرده‌اید اکنون وقت آن است که پیش بینی خود را نیز منتشر کنید.

پست‌های حاوی عکس العمل

با استفاده از فضای وبلاگ سایت فروشگاه اینترنتی خود به محتوایی که توسط فرد دیگری منتشر شده است واکنش نشان دهید. به عنوان مثال این محتوا شاید یک کتاب، مصاحبه یا قسمتی از یک پادکست باشد.

انتشار پست حاوی واکنش شما

 یک ویدئو که در فضا کسب کار شما به شدت وایرال شده است و توجه مخاطبان را به خود جلب کرده انتخاب کنید. این ویدئو را در وبلاگ خود منتشر کنید و زیر آن نظرات و واکنش‌های خود را بنویسید.

ایده‌هایی جذاب برای پست‌های بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

پست‌های سرگرم کننده

این پست‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند و به خلاقیت شما بر می‌گردند.

پست‌های داستانی

 با انتشار چنین محتوایی در واقع مفهوم مورد نظر خود را در قالب یک داستان روایت می‌کنید. برخی از بلاگ‌ها در تمام دوران فعالیت خود از این شیوه استفاده می‌کنند.

پست‌های حاوی طنز

با استفاده از پیام‌ها و کنایه‌های بامزه توجه مخاطب را به پست‌های خود جلب کنید.

پست‌های کارتونی

بهتر است این پست‌ها را به شکل سریالی روی بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی خود بارگذاری کنید. برای این منظور به صورت هفتگی یا ماهانه پست‌های کارتونی را برای وبلاگ خود طراحی کنید. در این کارتون‌ها به مسائل و اتفاقات روز در بازار کسب و کار خود بپردازید.

پست‌های حاوی تصاویر آشنا که طنز نویسی شده‌‌اند یا Meme

این پست‌ها بسیار بامزه هستند و به سرعت در سراسر شبکه اینترنت پراکنده می‌شوند. تصاویر با نمک را خلق کنید و جملات بامزه مرتبط با تصاویر موجود را در موتور جستجو بیابید و به آن اضافه کنید.

پست‌های حاوی تقلید

 با انتشار این پست‌ها درواقع رفتار یک فرد سرشناس یا یک رسانه سرشناس را تقلید می‌کنید. در این محتواها نقاط قوت و ضعف این افراد اغراق شده بیان می‌شود.

پست‌های سر وقت

برای انتشار این پست‌ها زمان محدودی در اختیار دارید و باید سریع وارد عمل شوید. برخی از این قبیل پست‌ها عبارت هستند از:

پست‌های بررسی

بررسی یک محصول، رویداد یا خدمات سایت فروشگاه اینترنتی شما ممکن است از این دست محتواها باشد. این پست‌ها باید به موقع و همزمان با رواج محصول یا رویداد مورد نظر در وبلاگ شما منتشر شوند.

پست‌های نظرسنجی

یک موضوع داغ را انتخاب کنید و در مورد آن از مخاطبان خود نظرسنجی کنید سپس نتایج نظرسنجی را در قالب یک محتوا در وبلاگ خود منتشر کنید. برای تیتر نیز شاید بخواهید از چنین عنوانی استفاده کنید:

« از ۱۰۰ نظرسنجی که کردیم: آنها درباره سایت فروشگاه اینترنتی اینگونه فکر می‌کنند.»

پست اخبار

در مورد اتفاقاتی که در حال وقوع است پست بنویسید. نیازی نیست وارد جزئیات ماجرا شوید، اما نظرات خود را مورد موضوع مورد نظر در محتوا بگنجانید.

پست‌های روشنگر مسیر

 برخی از محتوا نویسان روند بازار را در روزهای آینده پیش بینی می‌کنند. آنها گرایش‌های بازار و اتفاقات آتی را در قالب یک محتوا منتشر می‌کنند.

پست‌های حاوی مشکلات

 در این پست‌ها به مشکلاتی که روی زندگی مخاطبان تأثیرگذار است بپردازید و راه حل ارائه دهید. موضوع شاید تکراری باشد، اما اطلاعات باید تازه باشد.

پست‌های اجمالی کوتاه

برای این پست‌ها باید به اتفاقات و تجارت خود واکنش نشان دهید سپس نکات منتخب را در قالب یک پست اجمالی و کوتاه بگنجانید. از آنجایی که همواره باید به موقع پست‌های خود را منتشر کنید سرعت عمل را فراموش نکنید.

پست‌های درگیر کننده

 این قبیل پست‌ها مخاطب را با شما همراه می‌کنند و توجه آنها را به فروشگاه اینترنتی جلب می‌کنند.

پست‌های سوالی

 پست‌های حاوی سوال به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با مشتریان درنظر گرفته می‌شوند. نظر آنها را در بلاگ و فروش سایت فروشگاه اینترنتی جویا شوید.

پست‌های حاوی پاسخ

این پست‌ها در واقع خواهر پست‌های سوالی هستند.

در این پست‌ها نیز سوالی را مطرح می‌کنید و به مخاطبان اجازه می‌دهید پاسخ‌های خود را ارسال کند. این محتواها بسیار کوتاه هستند و بخش عمده مطلب توسط کاربران شما تهیه می‌شوند.

پست‌های چالش برانگیز

از این پست برای طرح چالش برای مخاطبان خود استفاده کنید. این پست‌ها را در قالب پست‌های سریالی استفاده کنید و مخاطبان آینده را نیز در این چالش با خود همراه کنید.

پست نمایش مشتریان

 در این پست نمونه‌هایی از مشارکت خود با یک مشتری و خدمات و محصولاتی که در اختیار او گذاشته‌اید را با مخاطب خود در میان بگزارید.

پست‌های رایگان

در این پست‌ها به مخاطبان خود اجازه می‌دهید که به منابع دیگری نیز برای تأمین اطلاعات خود دسترسی داشته باشند.

پست‌های حاوی مسابقه

به منظور استفاده از این پست‌ها در بلاگ سایت فروشگاه اینترنت خود اعلام کنید که قصد دارید مسابقه‌ای را برگزار کنید. به این ترتیب این محتوا در قالب یک محتوای سریالی شامل برگزاری مسابقه و انتشار نتایج در بلاگ به کار می‌برید.

در آخر

 ما در گروه پافکو به خوب می‌دانیم که شما در کنار راه اندازی فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو به یک بازاریابی هوشمندانه نیاز خواهید داشت.

 محتوایی که در بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی خود منتشر می‌کنید این امر را محقق خواهد کرد، اما ممکن است پس از مدتی دیگر ایده‌ای برای انتشار مطلب در وبلاگ خود نداشته باشید. در این صورت از ایده‌هایی که در این مقاله به آنها پرداختیم برای پست‌های وبلاگ خود استفاده کنید.

 به این ترتیب به احتمال زیاد دیگر با مشکلی در خصوص کمبود ایده‌های ناب و جذاب مواجه نخواهید بود و همواره مطالب ارزشمندی را منتشر خواهید کرد. به این ترتیب به تدریج بر تعداد جامعه مخاطبان شما افزوده می‌شود و میزان فروش شما نیز افزایش می‌یابد.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
حسین شاهی

من حدود یک ماهه سایتمو راه اندازی کردم چجوری میتونم فروش خودمو زیاد کنم

0 0

سمانه

من خیلی دوست دارم کسب و کار آنلاین خودم رو راه اندازی کنم
یک فروشگاه اینترنتی برای فروش آثار هنری دستی
و چون دانش برنامه نویسی و طراحی سایت ندارم بایداز نرم افزار فروشگاه ساز استفاده کنم؟

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت