مقالات فروشگاه اینترنتی

۵ راز فروش موفقیت‌آمیز در سایت فروشگاه اینترنتی

۵ راز فروش موفقیت‌آمیز در سایت فروشگاه اینترنتی

تجربه به ما نشان داده ‌است کدام عوامل منجر ‌به موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی می‌شود. در این مقاله بخشی از تجارب خود را با شما در میان می‌گذاریم. با این ۵ راز، فروشی بی‌سابقه را در نرم افزار فروشگاه اینترنتی خود تجربه کنید.

هدف ما در پافکو ایجاد فضایی است که فروش محصولات و خدمات را با قدرت و کیفیت بالاتری امکان‌پذیر می‌کند.

فهرست:

اولین راز موفقیت یک سایت فروشگاه اینترنتی: تلاش جواب می دهد

دومین راز: موقعیت مناسب خود را در بازار پیدا کنید

سومین راز: خرید از سایت فروشگاه اینترنتی را برای مشتریان ساده کنید

چهارمین رمز: خدمات مشتریان خود را به شدت ارتقا دهید

پنجمین راز: سایت فروشگاه اینترنتی خود را تبلیغ کنید

از تحلیل‌ها به نفع خود استفاده کنید

کاربر را تشویق کنید؛ شما را به دیگران معرفی کند


اولین راز موفقیت یک سایت فروشگاه اینترنتی: تلاش جواب می دهد

راه اندازی یک فروشگاه آنلاین یک روش بسیار مناسب برای دسترسی به جامعه وسیعی از مشتریان است. در برخی از موارد این راه به‌تنهایی میزان فروش شما را به‌ شدت افزایش خواهد داد.

اما به ‌یاد داشته‌ باشید؛ همان‌طور که میلیون‌ها مشتری احتمالی به ‌دنبال خدمات و محصولات شما هستند؛ هزاران کسب ‌و کار نیز وجود دارند که برای جلب ‌توجه این مشتریان با شما رقابت می‌کنند.

نخست باید ترافیک ورودی به سایت فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید.

در مرحله بعد محصولات و خدمات با‌کیفیت خود را به آن‌ها عرضه کنید.

خبر خوب این است که هزینه راه اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی با‌ استفاده از یک نرم افزار فروشگاه ساز به مراتب کمتر از راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی است.

 راز اول خیلی ساده است: تلاش شما بی‌نتیجه نمی‌ماند.

 در آغاز شاید سرعت دستیابی به نتایج مورد‌ نظر شما بسیار آهسته باشد، اما به‌ تدریج با افزایش زمان و تلاشی که در این راه صرف می‌کنید؛ شاهد نتایج درخشانی خواهید بود.

 به‌ یاد داشته‌ باشید که پس از طراحی سایت فروشگاه، باید از کانال‌های متفاوتی برای جلب توجه مخاطبان استفاده کنید. سئو سایت را در‌نظر بگیرید و از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

پافکو با ارائه راهکارهای سئو در کنار نرم افزار فروشگاه اینترنتی، می تواند در این راه شما را یاری کند تا بیشتر از رقبا، در معرض دید مخاطبان بالقوه خود قرار گیرید.

فرم ارتباط با تیم دیجیتال مارکتینگ پافکو


دومین راز: موقعیت مناسب خود را در بازار پیدا کنید

 اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که شما در کسب‌ و کار خود کدام محصول یا خدمات را عرضه می‌کنید؟ البته هیچ محصول یا خدماتی بر محصول و خدمات دیگری ارجحیت ندارد.

اگر تعداد رقبای حوزه فعالیت شما کمتر باشد، به‌مراتب با مشکلات کمتری روبه‌رو خواهید بود. در این حالت با ترافیک بالاتر در سایت خود مواجه خواهید شد.

 در این حالت تعداد مشتریان شما محدودتر است. بنابراین، زمانی را در‌نظر بگیرید و محصول یا خدمات خود را با دقت بیش‌تری انتخاب کنید.

از این گذشته میزان رقابت حاکم در بازار را نیز در هنگام راه اندازی فروشگاه آنلاین در‌نظر بگیرید.

نقش موقعیت مکانی را فراموش نکنید. شما باید هزینه‌ای مربوط به ارسال و تحویل کالاها را نیز در نرم افزار فروشگاه اینترنتی خود در‌نظر داشته ‌باشید.

۵ راز فروش موفقیت‌آمیز در سایت فروشگاه اینترنتی


سومین راز: خرید از سایت فروشگاه اینترنتی را برای مشتریان ساده کنید

به ‌یاد داشته ‌باشید که بازدیدکنندگان سایت فروشگاه آنلاین شما توجه چندانی به سایت نخواهند کرد. در‌واقع شما تنها ۱۰ ثانیه فرصت دارید که توجه آن‌ها را به خود جلب کنید.

 بنابراین باید از این زمان به نحو احسن استفاده کنید. موانع را از سر راه بدارید و به ‌خاطر داشته ‌باشید؛ با توجه ‌به افزایش گزینه‌های موجود برای مشتریان آن‌ها تمایل دارند که سریعا سایت شما را ترک کنند و خدمات خود را از جای دیگری تهیه کنند. بنابراین این قوانین طلایی را فراموش نکنید:

  • بازدیدکنندگان را مجبور نکنید به محض ورود به سایت شما حساب کاربری ایجاد کنند!
  • مسیریابی سایت فروشگاه اینترنتی، باید برای مشتریان بسیار ساده باشد. در طراحی فروشگاه اینترنتی منو‌ی مسیریابی را همواره در بالای صفحه قرار دهید.
  • پروسه خرید را طولانی نکنید؛ سعی نکنید اطلاعات زیادی را از مشتریان کسب کنید. این کار به طور جدی آن‌ها را از ادامه روند خرید منصرف خواهد کرد.

خرید کردن از بسیاری از سایت ها برای مشتریان ساده نیست؛ به ‌همین دلیل تا جای ممکن پروسه خرید را ساده کنید. یک‌بار شخصا به‌ عنوان یک مشتری احتمالی از سایت خود بازدید کنید و پروسه خرید را بررسی کنید. مطمئنا به نکات بسیاری پی می‌برید.

۵ راز فروش موفقیت‌آمیز در سایت فروشگاه اینترنتی


چهارمین رمز: خدمات مشتریان خود را به شدت ارتقا دهید

 در اغلب موارد بازدیدکنندگان از سایت هایی خرید می‌کنند که اطمینان و اعتماد آن‌ها را جلب کرده‌ باشند. بنابراین برای موفقیت باید به مشتریان خود کمک کنید که با اعتماد بیشتری به تجارت شما، خرید را انجام دهند.

 جالب است بدانید که ۳۳ درصد آمریکایی‌ها پس از این‌که یک‌بار خدمات مشتریان ضعیف را تجربه می‌کنند برای تأمین نیازهای خود به ‌سراغ سایت فروشگاه اینترنتی دیگری می‌روند.

به‌ یاد داشته‌ باشید که ضمانت کیفیت خدمات محصولات نه تنها در فروشگاه های فیزیکی که در سایت فروشگاه آنلاین نیز تأثیرگذار است. در چنین شرایطی به ‌محض مشاهده نارضایتی مشتری، باید وجه پرداختی او را بازگردانید.


پنجمین راز: سایت فروشگاه اینترنتی خود را تبلیغ کنید

نرم افزار فروشگاه اینترنتی و راه اندازی بلاگ تنها گزینه‌های موجود برای افزایش ترافیک سایت نیستند. شما باید راه‌هایی را بیابید که توجه مخاطب را به فروشگاه اینترنتی شما جلب می‌کنند.

همیشه خود را جای مشتریان قرار دهید. اصولا آن‌ها برای یافتن نیازهای خود در اینترنت کدام کار‌ها را انجام می‌دهند؟

  • در گوگل کالا یا خدمات مورد‌ نیاز خود را جست‌وجو می‌کنند.
  • در فروم‌ها و اتاق‌های بحث و تبادل نظر یا پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک و توئیتر نظرات دیگران را جویا می‌شوند.
  • در شبکه‌های اجتماعی و دیگر سایت ها نظرات دیگر کاربران را مطالعه می‌کنند.

به‌ منظور موفقیت در استفاده از فروشگاه ساز باید در طول هفته زمان قابل ‌توجهی را برای جلب ‌توجه مخاطبان خود در‌نظر بگیرید و تبلیغ کنید. مقالات مرتبط با خدمات و محصولات خود را در سایت بارگذاری کنید.

سعی کنید کاربران را تشویق کنید که نظرات خود را در خصوص محصولات و خدمات شما درج کنند.

۵ راز فروش موفقیت‌آمیز در سایت فروشگاه اینترنتی


از تحلیل‌ها به نفع خود استفاده کنید

در هر‌کاری باید ابزاری برای تحلیل نحوه عملکرد در اختیار داشته ‌باشیم. در این مورد Google Analytic از جمله ابزارهایی است که اطلاعات ارزشمندی را در خصوص عملکرد سایت فروشگاه اینترنتی در اختیار شما می‌گذارد.

سایت فروشگاه اینترنت خود را به Google Analytics متصل کنید. در این سایت به عملکرد سئو سایت خود پی می‌برید.

سئو شاید مهم‌ترین نکته در میزان نمایش سایت فروشگاهی شما به مخاطبان باشد. با مشاهده تحلیل‌های موجود در خصوص عملکرد سایت خود اقدامات لازم را در خصوص بهینه سازی سایت انجام دهید.


کاربر را تشویق کنید؛ شما را به دیگران معرفی کند

به این منظور باید مشتریان خود را ترغیب کنید که سایت فروشگاه اینترنتی شما را در شبکه‌های اجتماعی و دیگر فضاها به اشتراک بگذارند. به‌ یاد داشته ‌باشید که شما از آن‌ها نمی‌خواهید تنها یک خرید را انجام دهند.

بلکه در این حالت شما از آن‌ها به‌عنوان بازوی بازاریابی خود استفاده می‌کنید. این نکته را هرگز فراموش نکنید که مشتریان برای پیشنهادات دهان‌به‌دهان از دیگر مشتریان سایت شما ارزش بسیار زیادی قائل هستند و حتما یک‌بار محصولات شما را امتحان خواهند کرد.

 در آخر

اگر قصد راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی را در سر می‌پرورانید. بدانید برای دستیابی به موفقیت در سایت فروشگاه اینترنتی باید صبور باشید. شما به زمان زیادی برای دستیابی به جامعه بزرگی از مشتریان نیاز خواهید داشت.

 اما هرگز نباید تسلیم شوید. این کار با چالش‌های فراوانی همراه است، اما نتایج درخشانی را نیز در پی دارد. همین امروز با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو، خود را به جامعه مشتریان معرفی کنید و آینده‌ای درخشان را برای کسب ‌و کار خود رقم بزنید. اگر تصمیم خود را گرفته‌اید، تمامی نکات و رازهای موفقیت در این زمینه را بشناسید و با تمام قوا وارد عمل شوید.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت