مقالات فروشگاه اینترنتی

نکات ایجاد وبلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی

نکات ایجاد وبلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی
زمانی که تصمیم می‌گیرید سایت فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید، باید این احتمال را در نظر بگیرید که بازدیدکنندگان شما شاید هنگام بازدید از سایت قصد خرید نداشته باشند.

 اما یک نکته‌ ممکن است از ذهن شما دور بماند. البته ما در پافکو آن را در نظر می‌گیریم. توجه به این نکته مهم است که این دسته از بازدیدکنندگان به دنبال آموختن هستند.

 ما در طول تجربه طولانی خود در زمینه ساخت نرم افزار فروشگاه اینترنتی به این نتیجه رسیده ایم که وبلاگ یکی از ستون های کلیدی در استراتژی بازاریابی محتوایی به شمار می رود.

 در این فضا اطلاعات مفید و ارزشمندی را در اختیار کاربران خود قرار می دهید و بر دانش آنها می افزایید.

 ما در پافکو ضمن گردآوری این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم که وبلاگ فضایی برای تبلیغ محصولات و خدمات شما نیست، بلکه در این فضا باید یک آموزگار دلسوز و مهربان باشید که اطلاعات خود را بی مضایقه در اختیار کاربران قرار می دهد.

دریافت مشاوره رایگان

شاید تجربه ای در زمینه ایجاد وبلاگ نداشته باشید. در این مقاله با ما همراه باشید و با مزایای ایجاد وبلاگ، محتوای وبلاگ و نحوه ایجاد این فضا آشنا شوید.


فهرست مقاله:

مزایای راه اندازی وبلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی

انواع وبلاگ

در وبلاگ سایت فروشگاه اینترنتی چه محتوایی را درج کنیم؟

ایده

نکات کلیدی

نحوه ایجاد یک وبلاگ


مزایای راه اندازی وبلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی

۱. اعتبار و مقبولیت برند فروشگاه خود را افزایش دهید. زمانی که مجموعه ای از کتاب های ارزشمند، ویدئو‌ها و پادکست ها را برای دانلود در اختیار کاربران می گذارید، رابطه مستحکمی را با آن ها برقرار و اعتماد آن ها را جلب می کنید.

۲. ما در پافکو به این نتیجه رسیده ایم که اگر مردم پاسخ سوالات خود را نزد شما پیدا کنند، به تدریج شما به عنوان پیشگام صنعت خود شناخته می شوید.

۳. اعتبار یک برند ارزش و اهمیت یک برند را نشان می دهد. وبلاگ فضایی است که اعتبار برند شما را می سازد.

۴. با ایجاد وبلاگ در کنار سایت فروشگاه اینترنتی بدون این که حتی یک ریال هزینه کنید، میزان ترافیک سایت را افزایش دهید.

۵. به عقیده گروه پافکو یک وبلاگ خوب، مشتریان وفاداری را برای شما به ارمغان می آورد. به یاد داشته باشید که اگر اطلاعات و آموزش های لازم را در اختیار مشتریان خود قرار ندهید، رقبای شما وارد عمل می شوند و این کار را انجام می دهند.

۶. افزودن محتوا به سایت، رتبه سایت فروشگاه اینترنتی شما را افزایش می دهد.

۷. با استفاده از وبلاگ، یک شبکه مستحکم از کاربران را ایجاد خواهید کرد.


انواع وبلاگ


وبلاگ شخصی

وبلاگ شخصی فضایی است که به افراد اجازه می دهد، شخصیت و تفکر خود را با دنیا به اشتراک بگذارند. در طول تاریخ وبلاگ های شخصی بسیاری وجود داشته اند که پس از جذب دنبال کنندگان بسیار، سایت فروشگاه اینترنتی خود را نیز راه اندازی کرده اند و به درج اطلاعات مربوط به ‌ایده کسب و کار خود نیز پرداخته اند.


وبلاگ سایت فروشگاه اینترنتی

در این حالت اطلاعات ارزشمندی در خصوص پیشنهادهای شگفت انگیز و نحوه استفاده از اقلام و محصولات متفاوت در وبلاگ منتشر می شود. به این ترتیب ضمن تأمین محتوای آموزشی برای کاربران، جامعه مخاطبان خود را نیز افزایش داده و بر اعتبار فروشگاه اینترنتی خود می افزایید.


وبلاگ انحصاری

در این وبلاگ ها یک موضوع به خصوص که توجه کاربران زیادی را به خود جلب می کند؛ در نظر گرفته می شود. یکی از موضوعاتی که در کنار ایجاد سایت فروشگاه اینترنتی نتایج درخشانی را در وبلاگ نویسی در پی داشته؛ صنعت مد و پوشاک است.

نکات ایجاد وبلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی
وبلاگ انحصاری برای سایت فروشگاهی


در وبلاگ سایت فروشگاه اینترنتی چه محتوایی را درج کنیم؟

پس از راه اندازی سایت فروشگاه آنلاین با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز پافکو، باید محتوای وبلاگ خود را تولید کنید، اما قبل از هر کاری باید بدانید که مخاطبان را چه کسانی تشکیل می دهند.

مشاهده محیط فروشگاه ساز

 در واقع باید هویتی را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید. در این صورت محتوایی متناسب با سلیقه و رویکردهای مخاطب خود ایجاد می کنید. در پافکو به این نتیجه رسیده ایم که به منظور شناسایی هویت مخاطبان خود باید به این سوالات پاسخ دهید:

 • اغلب مخاطبان شما از چه گروه سنی هستند؟
 • میزان درآمد آن ها چقدر است؟
 • در کدام مناطق زندگی می کنند؟
 • مشکلات عمده شان چیست؟
 • به دنبال کدام اهداف هستند؟
 • برای یافتن پاسخ سوالات خود را از کدام منابع استفاده می کنند؟
 • چه کسی را الگوی خود قرار می دهند؟
 • به کدام گروه از اجتماع تعلق دارند؟

پس از این که پاسخ این سوالات را مشخص کردید؛ وقت آن رسیده است که فهرستی از خدمات و محصولات خود تهیه کنید. وجه اشتراک آنچه ارائه می دهید و آنچه کاربران به دنبال آن هستند را بیابید.

 ما در پافکو باور داریم که موفقیت طراحی فروشگاه اینترنتی شما در خلاقیتی نهفته است که در این بخش به کار می برید.

به عنوان مثال ممکن است که پس از مشاوره با پافکو و راه اندازی سایت خود متوجه شده باشید؛ مشتریان و مخاطبان شما همواره با این مشکل روبه رو هستند که سایتی برای تهیه مواد غذایی تازه آن هم با قیمت منصفانه را نمی یابند.

 اگر شما محصولات خود را به قیمت منصفانه ای به فروش می رسانید به محتواهایی در مورد نحوه اندوختن پول با خرید مواد طبیعی و تازه در وبلاگ خود فکر کرده و آن ها را منتشر کنید.

نکات ایجاد وبلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی
وبلاگ سایت فروشگاه اینترنتی


ایده هایی برای تولید محتوا وبلاگ

 اکنون که پس از سایت فروشگاه اینترنتی در کنار گروه پافکو به این نتیجه رسیده‌اید که باید وبلاگی را برای سایت فروشگاه خود در نظر بگیرید؛ لازم است با ایده هایی در این زمینه نیز آشنا شوید.

۱. کلمات کلید و عباراتی که بیش تر توسط کاربران برای جست وجو در زمینه کاری شما استفاده می‌شود را شناسایی کنید. به این منظور از ابزارهایی مانند Google Keyword، Moz و Semrush استفاده کنید.

۲. محتوای وبلاگ های دیگر را بخوانید تا ایده هایی را به دست آورید. اگر محتوایی روی شما تأثیر گذاشت حتما از خود بپرسید؛ چرا از این محتوا لذت بردم؟

۳. مطالبی درباره رویدادها و اخبار مرتبط با ‌ایده کسب و کار خود را منتشر کنید.

۴. درباره محدودیت ها و موانعی که بر سر راه شما یا مشتریان شما وجود دارد؛ بنویسید.

۵. اگر در مورد یک موضوع خاص کلمات کلیدی متعددی در اختیار دارید؛ بهتر است مجموعه ای از مقالات را درباره موضوع مورد نظر منتشر کنید.

۶. نظر کاربران را در مورد محتواهای مورد علاقه جویا شوید.


نکات کلیدی

 • محتوایی را در وبلاگ انتشار دهید که زیبایی بصری داشته باشد.
 • همواره یک اقدام به عمل یا Call to Action را در انتهای محتواهای خود درج کنید.
 • مطمئن شوید؛ اینفوگرافیهایی که استفاده می‌کنید، هم در موبایل و هم سیستم های خانگی به خوبی نمایش داده می شوند.
 • برای بارگذاری تصاویر آلت جایگزین را در نظر بگیرید. به این ترتیب کاربرانی که با استفاده از تصویر جست‌وجو می کنند را به سایت خود دعوت می کنید.
 • برنامه شش ماهه منظمی را دنبال کنید و از قبل محتواهای شش هفته را تهیه کنید.
 • زمانی که از اعداد در عنوان محتوای خود استفاده می کنید به خاطر داشته باشید که مشتریان به اعدادی از قبیل ۵، ۱۵، ۷ و ۲۰ بیشتر واکنش نشان می دهند.
نکات ایجاد وبلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی
ایجاد وبلاگ فروشگاهی


نحوه ایجاد یک وبلاگ

اکنون نوبت آن رسیده است که در کنار گروه پافکو با راه اندازی یک وبلاگ آشنا شوید. دو راه پیش رو دارید؛ یکی این است که وبلاگ را در پلتفرم اصلی سایت فروشگاه اینترنتی پیاده سازی کنید یا در خارج از سایت وبلاگ را راه اندازی کنید.

در هر صورت نکته قابل توجه این سایت که وبلاگ باید در ارتباط مستقیم با سایت فروشگاهی شما باشد.

از نظر بهینه سازی سایت و استانداردهای سئو بهتر است وبلاگ درون پلتفرم سایت فروشگاه اینترنتی بنیانگذاری شود چنانچه تعداد محتواهای ارزشمند و صفحات باکیفیت روی سایت شما بیشتر باشد؛ رتبه سایت نیز بالاتر خواهد بود. به این منظور عبارت بلاگ را به منو ی سایت بیفزایید.


در آخر

 ما در پافکو در کنار تولید نرم افزار فروشگاه ساز به این نتیجه رسیده ایم که ساخت سایت فروشگاهی به تنهایی برای موفقیت شما کافی نخواهد بود. بنابراین بهتر است پس از راه اندازی سایت با استفاده از نرم افزار فروشگاه پافکو، اقدامات لازم را در راستا ایجاد وبلاگ در نظر بگیرید.

با طراحی یک وبلاگ مفید، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کاربران قرار می دهید و اعتبار سایت فروشگاه اینترنتی خود را افزایش خواهید داد.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت