مقالات فروشگاه اینترنتی

۴ بلاگ برتر سایت فروشگاه اینترنتی که نکات بسیاری را به شما می آموزند

۴ بلاگ برتر سایت فروشگاه اینترنتی
به عنوان کسی که قصد دارد یک سایت فروشگاه اینترنتی راه اندازی کند؛ به‌احتمال زیاد با خدمات پافکو به‌خوبی آشنا هستید.

ما در پافکو در کنار ایجاد نرم افزار فروشگاه ساز،  ایده‌ها و نکات ضروری برای موفقیت شما را نیز فراموش نکرده ایم. امروزه در دنیای دیجیتال مارکتینگ،  یک فرد باهوش به خوبی به اهمیت بازاریابی و تبلیغات برای موفقیت فروشگاه اینترنتی خود آگاه است.

ساخت فروشگاه آنلاین

 اما آن چه از نگاه بسیاری از فعالان این حوزه دور مانده است؛ اهمیت بلاگ در بازاریابی سایت فروشگاه آنلاین است. بنابراین بلاگ، یک راهکار بسیار طلایی است که توجه مخاطبان را به شما جلب می‌کند.

 ما در پافکو به شما پیشنهاد می‌دهیم که با مطالعه این مقاله و آشنایی با ۴ مورد از موفق‌ترین بلاگ‌های خارجی فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ، با ایده های ناب برای راه‌اندازی بلاگ آشنا شوید. با ما همراه باشید که ضمن آشنایی با بلاگ های موفق به اهمیت یک بلاگ در کسب و کار خود پی ببرید.


بلاگ چه مزایای را برای سایت فروشگاه اینترنتی شما به همراه دارد؟

اگر وبلاگ نویسی با رعایت اصول حرفه ای و با در نظر گرفتن نیازهای روز مخاطبان انجام شود؛ نتیجه آن، شما را حیرت زده می‌کند.

 در فضای بلاگ برخلاف سایت فروشگاه اینترنتی شما به ابزارهای بیشتری دسترسی دارید؛ به عبارت دیگر با آزادی بیشتری با مخاطبان خود هم سخن خواهید شد. یک وبلاگ موفق با تیزهوشی نیازهای مشتریان را شناسایی و آنها را به بهترین شکل ممکن تأمین می‌کند. به همین دلیل، مخاطبان بلاگ سایت فروشگاه اینترنتی شما، وفادارترین مشتریان شما خواهند بود.

 به همین دلیل کسب و کارها به‌ندرت به سراغ راه‌اندازی بلاگ می‌روند؛ چرا که راه‌اندازی بلاگ به تبحر و تخصص خاصی نیازمند است.

در ادامه با برخی از ویژگی های یک بلاگ موفق آشنا می شوید:

۴ بلاگ برتر سایت فروشگاه اینترنتی


ارزش و اعتبار سایت را افزایش دهید

محتویات درج شده در بلاگ فروشگاه آنلاین شما، اعتبار برند شما را افزایش می دهد. در این فضا شما اطلاعات و اخبار تازه ترین رویدادهای مرتبط با فعالیت های خود را با مخاطبان خود در میان می گذارید و در خلال ارائه اطلاعات، سوالاتی که مدت ها ذهن آنها را به خود مشغول کرده است را نیز پاسخ می دهید.


بلاگ اهداف مشخصی دارد

هدف شما از تهیه بلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی که با پافکو راه اندازی کرده اید؛ جلب توجه مخاطبان از طریق موتورهای جستجوی شبکه های اجتماعی است. هدف نهایی از تمام اقداماتی که در بلاگ انجام می دهید؛ به دست آوردن جامعه ای با مخاطبانی است که برند شما را برای تأمین نیازهای خود انتخاب می کنند.


برند خود را تقویت کنید

بلاگ ها همان اندازه که از اعتبار و ارزش برند شما دفاع می کنند؛ نقش مهمی در برندسازی شما نیز ایفا می کنند. بلاگ صدای سایت فروشگاه اینترنتی شما است.


بلاگ موفق همواره در صحنه حضور دارد

تفاوتی نمی کند که مطالب جدید را هر هفته روی بلاگ بارگذاری کنید یا ماهانه؛ نکته مهم این است که باید همواره و به طور منظم حضور داشته باشید؛ چرا که مخاطبان در موعد زمانی مقرری برای مشاهده مطالب جدید بلاگ، مراجعه خواهند کرد.

اکنون که با برخی از ویژگی های ممتاز و دستاوردهای ناشی از بلاگ برای سایت فروشگاه اینترنتی خود آشنا شدید؛ زمان آن رسیده است که با برخی از معروف ترین و موفق ترین بلاگ ها نیز آشنا شوید. ایده های مورد استفاده در این بلاگ ها می تواند راهگشای شما برای انتخاب یک سبک منحصر به فرد باشد.


یک - Ai Lit Fine Linens

در این سایت تمام کالاهایی که برای یک خواب راحت شبانه به آن نیاز دارید؛ به فروش می‌رسد. بلاگ نیز حول محور این محصولات می‌چرخد. در این بلاگ محتواهایی درمورد اینکه چطور کیفیت خواب خود را بهبود ببخشیم نیز منتشر می‌شوند.

۴ بلاگ برتر سایت فروشگاه اینترنتی


 چنین محتوایی در عین حال که پاسخگوی نیازها و سوالات مخاطبان است؛ در راستای فعالیت های سایت فروشگاه اینترنتی بلاگ نیز قرار دارد.

از این گذشته در این بلاگ از یک تکنیک منحصر به فرد استفاده می شود. ما در پافکو بر این باوریم که این تکنیک در تمام کسب و کارها و سایت های فروشگاهی موثر خواهند بود. این بلاگ برای تولید محتوای خود از عباراتی استفاده می‌کند که با عبارات مورد جستجوی مشتریان تطبیق دارد. به عنوان مثال «چه سایز لحافی برای تخت خواب من مناسب است؟» این درست همان عبارتی است که مخاطبان در موتور جستجو وارد خواهند کرد!

مشاوره رایگان

در ادامه به شرح مفصلی درباره این موضوع می پردازیم و اطلاعات کم نظیری را در اختیار مخاطبان می گذاریم.

بنابراین در کنار طراحی فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، بلاگ را فراموش نکنید و این موارد را به خاطر بسپارید:

  • محتوای بلاگ باید مطابق با عبارات کلیدی مورد جستجوی کاربر تهیه شوند.
  • تمام محتواها را درباره محصولات خود تهیه نکنید؛ اما در مواردی نیز می توانید هوشمندانه به خدمات و محصولات خود اشاره کنید.


دو - مجله Squeeze  

این مجله از سوی Press منتشر می شود. این کمپانی در زمینه فروش آبمیوه فعالیت دارد؛ بنابراین محتواهای سایت درباره زندگی سالم و سلامتی افراد است.

۴ بلاگ برتر سایت فروشگاه اینترنتی


در این بلاگ علاوه بر توصیه های سلامتی، نکات تغذیه و تکنیک های ورزشی نیز ارائه می شود. علاوه بر این، مکان هایی برای صرف یک غذای سالم در مسافرت نیز به مخاطبان معرفی می شود. آنها هرگز بدون انجام تحقیقات گسترده ادعایی نخواهند کرد و این رمز اعتماد مخاطبان به آنها است.

با مشاهده این بلاگ در می یابیم که:

  • بلاگ می تواند یک مجله چاپ شده باشد که به سایت فروشگاه اینترنتی شما تعلق دارد.
  • از منابع موثق در تأمین محتوای بلاگ استفاده کنید.


سه - Bark Box

این بلاگ همه چیز درباره سگ ها را در خود جای داده است. در واقع با نگاهی به محتوای بلاگ با اسباب بازی های مقاوم در برابر گاز گرفتن سگ ها، تصاویر و ویدئوهای با مزه از سگ ها رو به رو خواهید شد. آن ها تمام نیاز های مالکان سگ های خانگی را در نظر گرفته و محتوایی را برای تأمین این نیازها منتشر می‌کنند؛ حتی اگر این محتوا فقط تصاویر جذابی از این دوست کوچک باشد.

۴ بلاگ برتر سایت فروشگاه اینترنتی


بنابراین ما در پافکو به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی خود:

  • احساسات مشتریان را با خود همراه کنید. این احساسات باید در راستای فعالیت برند شما برانگیخته شوند.
  • از محتواهای سرگرم‌کننده و مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید.


چهار - Bio Lite Energy

Bio Lite یک سایت فروشگاه اینترنتی است که در زمینه تولید انرژی سوخت برای مصارف خارج از منزل فعالیت دارد. در این سایت وسایل گرمایشی پخت و پز برای یک کمپ تابستانی یا زمستانی فروخته می شود.

۴ بلاگ برتر سایت فروشگاه اینترنتی


تعداد مخاطبان بی شمار این بلاگ نه تنها به دلیل سئو و استفاده از اصول موتورهای جستجو بلکه به دلیل انتشار پاسخ های گران بهایی که در هیچ جای دیگر یافت نمی شود؛ تا این اندازه افزایش پیدا کرده است. نحوه انجام و استفاده از ابزارها به دقت توضیح داده شده است. هر تازه کاری با مطالعه این محتوا می‌تواند کار را به انجام برساند.

علاوه بر این در نگارش محتوای این سایت ها از عناوین جالب و جذابی نیز استفاده شده است؛ عناوینی مانند: «آیا می توانید با ذهن خود آتش را کنترل کنید؟». محتوا با زبانی دوستانه روایت می شود و به همین دلیل در دل مخاطبان جای می گیرد.

با توجه به عملکرد این بلاگ، ما، پافکو، به این نتیجه رسیده ایم که :

  • رمز موفقیت، ارائه پاسخ های عمیق و ریشه ای به سوالات متداول است.
  • روایت دوستانه و داستانی، توجه مخاطب را بیشتر به خود جلب می کند.
  • برای برند خود یک صدای مشخص انتخاب کنید. لحن شما در بلاگ، هویت برند شما خواهد بود.

در آخر

تجربه ما در پافکو به ما آموخته است که راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی پایان ماجرا نیست. بلکه برای موفقیت باید یک برند نام آشنا باشید؛ بلاگ راهکار مناسبی برای ایجاد اعتبار یک برند خواهد بود. با وجود تمام نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شد؛ بلاگ اعتبار و ارزش برند شما را افزایش خواهد داد.

بلاگ برند شما را متمایز خواهد کرد. بنابراین در کنار سایت فروشگاه اینترنتی زمان مناسبی را برای تهیه محتواهایی ارزشمند و مرتبط با محصولات و خدمات خود در نظر بگیرید. این محتواها باید پاسخگوی نیاز مخاطبان باشند که شما به عنوان یک منبع معتبر شناخته شوید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت