مقالات فروشگاه اینترنتی

۸ رمز موفقیت فروشگاه آنلاین شما

موفقیت فروشگاه آنلاین
فروشگاه های اینترنتی و بازارهای بزرگی مانند آمازون و ای بی، سیاست‌ها و قوانین محدود‌ کننده بسیاری را به کار می گیرند. این تجارت ها در تلاش هستند تا نام برند خود را در میان بازار رقبا متمایز کنند.

فروشندگانی که سایت فروشگاهی آنلاین خود را تأسیس کرده اند، به شیوه دیگری مشغول به فعالیت هستند. چنین فروشگاه هایی تمام تمرکز خود را روی این مسئله معطوف کرده اند که مشتری تجربه دلچسب در طی مراجعه خود به فروشگاه تجربه کند. این تاجران همواره از امکانات موجود در سایت خود به منظور برقراری ارتباط ملموس و سازنده استفاده می کنند. به عنوان مثال در بازه های زمانی مشخص، ترتیب قرارگیری کالاها در فروشگاه را متحول می کنند یا روی خرید برخی از کالاها تاکید بیشتری می کنند.

 ساخت فروشگاه آنلاین در کنار مزایای فروشگاه اینترنتی، آزادی فوق العاده ای را در اختیار کاربران قرار می دهد. همین موضوع ممکن است، صاحبان این تجارت ها را به کلی سردرگم کند. در این حالت مدیریت فروشگاه برای برخی از صاحبان تجارت ها به مراتب دشوارتر می شود.

راه اندازی یک کسب و کار آنلاین تنها به این ختم نمی شود که با استفاده از دانلود نرم افزار فروشگاه اینترنتی، سایت فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید. بلکه باید استراتژی هایی را نیز برای جذب مشتریان وفادار و خریداران در نظر بگیرید. در ادامه با پافکو همراه باشید تا با برخی از بهترین ایده ها جهت جذب مخاطب آشنا شوید و تجارت خود را در میان رقبا متمایز کنید.


فهرست رازهای موفقیت سایت فروشگاهی:

باید مخاطب را با خود همراه کنید

۲.   طراحی بی نظیر صفحه "درباره ما"

۳.   شراکت با دیگر برندها

۴.   ارائه بهترین خدمات آنلاین

۵.   معروف ترین روش های پرداخت را در تجارت خود به کار بگیرید.

۶.   تبلیغات در شبکه های اجتماعی

۷.  .بلاگ سئو شده و مفید

۸.   بارگذاری فروشگاه در گوشی های تلفن همراه


۱.   طراحی سایت باید مخاطب را با خود همراه کند.

مسئله این نیست که شما بهترین محصول موجود در بازارهای رقابتی را در اختیار داشته باشید یا خدمات مشتریان را به بهترین شکل ممکن در اختیار مشتریان قرار دهید. مسئله اینجاست؛ اگر طراحی فروشگاه شما به هم ریخته و بی نظم باشد، فروشگاه شما محکوم به ناامیدی است.

مطالعات نشان می دهد که ۹۳ درصد مشتریان زیبایی بصری فروشگاه را به عنوان مهم ترین عامل در جذب مشتری، قلمداد کرده اند. از این رو شاید نخستین اقدام پس از ساخت فروشگاه آنلاین، طراحی فروشگاه باشد. طراحی فروشگاه را به یک فرد متخصص بسپارید یا شخصاً وارد عمل شوید و با استفاده از الگوهای از پیش طراحی شده و کمی خلاقیت، راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به انجام برسانید.

نرم افزار فروش آنلاین شما را در ساخت فروشگاه آنلاین همراهی می‌کند. به منظور ایجاد طراحی مورد نظر نیز از سایت‌هایی نظیر TemplateMonster، TonyTemplates، Apollotheme استفاده کنید. به یاد داشته باشید در استفاده از نرم افزار طراحی فروشگاه اینترنتی کاربران را در نظر بگیرید. کاربر باید پس از مشاهده طراحی شیفته فروشگاه شما شود.


۲.   طراحی بی نظیر صفحه "درباره ما"

وارد شدن کاربر به صفحه درباره ما بیانگر این حقیقت است که کاربر تا همین لحظه نیز مجذوب تجارت شما شده است. او با ورود خود به صفحه درباره ما به فروشگاه شما فرصت داده است، به او ثابت کنید که سزاوار مراجعه و بازدید او هستید.

موفقیت فروشگاه آنلاین
صفحه درباره ما در سایت فروش آنلاین


 در این بخش باید به صورت کاملاً شفاف تعریفی از فروشگاه و نوع فعالیت خود ارائه دهید. تمام تشویق نامه ها و تاییدیه هایی که دریافت کرده اید، در این بخش در اختیار کاربر قرار داده می شود. این فرصت را به هدر ندهید. تمام اطلاعات مربوط به نحوه تماس با تجارت را در اختیار او قرار دهید. به این ترتیب او می تواند از طریق راه های متفاوت با تجارت شما ارتباط برقرار کند. در این راستا حتماً باید این موارد را در این صفحه درج کنید:

  • ایمیل
  • آدرس
  • حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی

در ساخت فروشگاه آنلاین، صفحه درباره ما غالباً در بخش پایینی صفحه قرار دارد و کاربران این صفحه را در این قسمت جستجو می‌کنند.


۳.   شراکت با دیگر برندها

قطعا یکی از رمزهای موفقیت فروشگاه اینترنتی شراکت و به نوعی داشتن تایید کسب‌و‌کارهای هم‌صنف است. پس از ساخت فروشگاه آنلاین، پرداختن درآمدی که به سختی به دست آمده است، آن هم به شرکتی که کمی بیشتر از فروشگاه شما شناخته شده‌ است، برای بسیاری از تاجران و صاحبان مشاغل کار چندان ساده ای نیست.

اما از طریق معرفی تجارت ها و فروشگاه هایی که با شما همکاری دارند، اعتبار خود را به مراتب افزایش می دهید. نیازی نیست این تجارت به‌اندازه برند کوکاکولا و آیفون معروف باشد. چرا که حتی مشارکت با شرکت های کوچک نیز نشان دهنده اعتبار و مقبولیت شما است.


۴.   ارائه بهترین خدمات آنلاین

هدف شما از استفاده از نرم افزار ساخت فروشگاه اینترنتی پافکو تنها راه اندازی کسب و کار آنلاین نیست، بلکه شما به دنبال راه‌اندازی یک سیستم فروشگاه اینترنتی هستید که بهترین خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد و در این راستا باید تمام راهکارهای موجود را جهت ارائه بهترین خدمات به مشتریان به کار بگیرید.

نرم افزار فروشگاه ساز پافکو

 بهتر است در ساخت فروشگاه آنلاین، ارائه خدمات ۲۴ ساعته را در هفت روز هفته بگنجانید. چنین امکانی موجب استقبال مشتریان از سایت فروشگاهی شما می‌شود. در هنگام استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز اینترنتی از خلاقیت خود استفاده کنید و بهترین خدمات را ارائه دهید.


۵.   معروف ترین روش های پرداخت را در تجارت خود به کار بگیرید.

در هنگام ساخت فروشگاه آنلاین با استفاده از فروشگاه ساز آنلاین متوجه می‌شوید که هیچ فروشگاهی بدون استفاده از درگاه ها و روش های متفاوت پرداخت نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

 به همین دلیل در نرم افزار ساخت فروشگاه اینترنتی تمام گزینه های موجود جهت پرداخت را در اختیار کاربران قرار دهید. تمام روش های پرداختی که در میان مشتریان محبوب است را در نظر بگیرید:

  • این امکان را فراهم کنید که اطلاعات پرداخت مشتریان به صورت کاملاً بهینه در سایت ذخیره سازی شود تا در خریدهای بعدی مشتری آسودگی بیشتری را تجربه کند.
  • گزینه های متفاوت را برای پرداخت در اختیار مشتری قرار دهید. به این ترتیب مشتریان متفاوت می توانند به شیوه های متفاوتی با تجارت شما همراه شوند.

۶.   تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغ در شبکه های اجتماعی تأثیرات فوق العاده‌ای روی کسب و کار آنلاین و موفقیت فروشگاه اینترنتی شما خواهد داشت. چرا که در این فضا با خلاقیت بیشتری از طریق پیام های جذاب و سرگرم کننده، مشتریان خود را به تجارت فرا می خوانید.

موفقیت فروشگاه آنلاین
تبلیغات فروشگاه آنلاین در شبکه های اجتماعی

با استفاده از امکانات موجود در شبکه های اجتماعی می توانید، کاراکتر مشتریان خود را در برند وارد کنید و سیگنال های جالبی
را برای کاربران خود ارسال کنید. تبلیغ در این فضاها، ساخت فروشگاه آنلاین شما را متحول می کند.


۷.  .بلاگ سئو شده و مفید

راه اندازی بلاگ میزان ترافیک ورودی به سایت را به شدت افزایش می دهد. در واقع شاید راه اندازی بلاگ بهترین اقدام صاحبان مشاغل پس از ساخت فروشگاه آنلاین باشد. اما محتوای موجود در بلاگ باید مفید باشد و به خوبی سئو شده باشد در غیر این صورت سود چندانی را در پی نخواهند داشت.

 کاربر باید ضمن مطالعه اطلاعات مفیدی که در بلاگ قرار دارد؛ به تدریج وارد فروشگاه شود.


۸.   بارگذاری فروشگاه در گوشی های تلفن همراه

میزان خریدهای آنلاینی که در سال گذشته از طریق گوشی های تلفن همراه انجام شده اند، بیش از ۳۰ درصد خریدهای انجام شده را به خود اختصاص می دهند. این رقم همواره در حال افزایش است.

پیش بینی ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۲۰ نیاز به ۴۵ درصد نیز می رسد. با در نظر گرفتن این حقیقت، باید هرچه سریع تر تمام اقدامات لازم را در راستای بارداری بهینه فروشگاه در گوشی های تلفنهمراه به انجام برسانید. اگر شخصی استفاده از نرم افزار طراحی فروشگاه اینترنتی طراحی فروشگاه را به انجام می رساند، می تواند از نمونه هایی استفاده کند که سازگار با گوشی های تلفن همراه طراحی شده اند.


 در آخر

ساخت فروشگاه آنلاین در کنار تیم پافکو تجربه ای متفاوت را در اختیار شما قرار می دهد. ما همواره از خلاقیت و ایده های منحصر به فرد مشتریان استقبال می کنیم. شما با استفاده از نرم افزار فروشگاه آنلاین تجارت خود را آغاز می کنید. اما فرا خواندن مشتریان و خریداران به فروشگاه روایت دیگری است.

 از آنجایی که موفقیت شما آبرو و اعتبار پافکو به شمار می رود. به بررسی دغدغه ها و نگرانی ها شما پرداختیم و دریافتیم، مشتریان پافکو در جلب مشتریان با مشکلاتی روبرو هستند.

 تمام کسانی که شخصاً وارد عرصه تجارت الکترونیک می شوند با چنین مشکلاتی روبرو هستند. اما شما در کنار پافکو می توانید یک گام جلوتر باشید. با مطالعه این‌مقاله و مقالاتی از این دست، به تدریج نکات مهمی را برای موفقیت فروشگاه اینترنتی و کسب و کار آنلاین خود خواهید فهمید، نکاتی که اگر به آن‌ها عمل کنید سبب تمایز شما از رقبایتان خواهد شد. با استفاده از این نکات تمام نیازهای مشتریان را پوشش خواهید داد و به موفقیت دست پیدا می کنید.

دریافت مشاوره رایگان
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت