مقالات فروشگاه اینترنتی

با این ۹ روش، فروشگاه اینترنتی خود را مثل یک حرفه‌ای تبلیغ کنید!

با این ۹ روش، فروشگاه اینترنتی خود را مثل یک حرفه‌ای تبلیغ کنید!
آیا هر کاری که به ذهنتان رسیده را در راستای افزایش میزان فروش فروشگاه اینترنتی خود انجام داده‌اید؟ اگر مانند هر کس دیگری به دنبال افزایش سود سالیانه خود، به سراغ این تجارت آمده‌اید. باید بگویم، چاره کار تنها ارسال چند پیام در حساب توئیتر یا دیگر شبکه‌های اجتماعی نیست.

 پافکو پس از سال‌ها تجربه در ساخت فروشگاه آنلاین، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌است که پاسخگوی تمام سوالات و مشکلات کاربران باشد. امروزه کاربران همراه پافکو به خوبی می‌دانند، فروشگاه اینترنتی چیست و چگونه می‌توان با استفاده از نرم افزار ساخت فروشگاه اینترنتی، راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به انجام رساند.

 کسب و کار آنلاین نیازمند تلاش مستمر و خستگی ناپذیر شماست. چرا که تنها در این صورت می‌توانید مشتریان خود را برای همیشه در تجارت خود، حفظ کنید.

در ادامه راهکارهای سودمندی را در اختیار شما قرار می‌دهیم با استفاده از این راه، کارهای تجارت خود را با موفقیت ترویج دهید. به یاد داشته باشید، بدون امتحان کردن نمی‌توانید راهکار مناسب خود را بیابید. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

۱. در بازه‌های زمانی منظم، معاملاتی را به مشتریان پیشنهاد دهید.

۲. با استفاده از ایمیل مارکتینگ، مشتریان را به تجارت خود فرا بخوانید.

۳.  بلاگ راه اندازی کنید.

۴. از ویدئو‌های آموزشی استفاده کنید

۵. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، شعبات خود را افزایش دهید.

۶. برگزاری رقابت‌ها و مسابقات در شبکه‌های اجتماعی

۷. نام دامنه خود را روی کیسه‌های خرید یا بسته‌بندی‌ها درج کنید.

۸.نام دامنه فروشگاه به عنوان امضا در ایمیل‌های ارسالی

۹. کالاهای خریداری شده را همراه یک آهن ربا تقدیم مشتری کنید.

۱۰. نظرات کاربران


۱. در بازه‌های زمانی منظم، معاملاتی را به مشتریان پیشنهاد دهید.

زمانی که برای نخستین بار ساخت فروشگاه آنلاین را تجربه می‌کنید، باید پیشنهاد‌های شگفت‌انگیزی را برای کاربران خود در نظر بگیرید. به این ترتیب نه تنها در هنگام مناسبت‌ها بلکه در سایر زمان‌ها نیز باید پیشنهادهای فوق‌العاده‌ای را در اختیار کاربران قرار دهید. به این ترتیب به مشتریان نشان می‌دهید تا چه اندازه از ترافیک بالایی برخوردار هستید.


۲. با استفاده از ایمیل مارکتینگ، مشتریان را به تجارت خود فرا بخوانید.

پس از ساخت فروشگاه آنلاین از طریق نرم افزار فروشگاه ساز اینترنتی، مسلماً به دنبال معرفی تجارت خود به اطلاعات موجود در پایگاه داده‌های تجارت خود هستید. اما باید به یاد داشته باشید، لینک‌های موجود در ایمیل‌ها باید مستقیماً کاربر را به صفحه فروشگاه انتقال دهند.

سپس خبرنامه‌ها و محصولات پر فروش خود را در قالب ایمیل برای فهرست ایمیل‌های تجارت خود ارسال کنید. در این ایمیل‌ها از تصاویر با کیفیت و متن‌های وسوسه‌کننده استفاده کنید تا مخاطب احساس کند، اگر سریعاً وارد فروشگاه شما نشود، کالای ارزشمندی را برای همیشه از دست داده است.


۳.  بلاگ راه اندازی کنید.

شاید مهم‌ترین نکته پس از ساخت فروشگاه آنلاین، سیستم فروشگاه اینترنتی است. بلاگ شما را به عنوان یک رهبر به کاربران معرفی خواهد کرد، به همین ترتیب می‌توانید کاربران را به تجارت خود دعوت کنید.

 در محتواهای موجود در وبلاگ، لینک‌هایی نهادینه شده است که کاربر را به سایت شما فرا می‌خواند. از این گذشته بلاگ‌ها آموزنده هستند و اطلاعات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

اگر محتوای بلاگ از کیفیت قابل قبولی برخوردار نباشد، سود چندانی برای تجارت شما در پی نخواهد داشت. وبلاگی که محتوایی ارزشمند را در اختیار مشتریان قرار دهد، تجارت آنلاین شما را متحول می‌کند.


۴. از ویدئو‌های آموزشی استفاده کنید

کاربران شیفته یک ویدئوی جذاب می‌شوند. ویدئو‌ها به سادگی به اشتراک گذاشته می‌شوند و اطلاعات ارزشمندی را در خصوص محصولات در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

دریافت مشاوره رایگان
  • اگر از نرم افزار طراحی فروشگاه اینترنتی در ساخت فروشگاه آنلاینی در زمینه فروش هدبندهای نوزادی استفاده کرده‌اید، بهتر است در یک ویدئوی آموزشی جذاب، موارد استفاده از این هدبندها را برای والدین به نمایش بگذارید.
  • اگر غذاهای خوشمزه حیوانات خانگی را در سایت فروشگاهی خود به فروش می‌رسانید بهتر است، نحوه آماده‌سازی این غذاها را نیز در قالب یک ویدئو به کاربران بیاموزید.
  • اگر در صنعت پوشاک فعالیت دارید، ویدئوهایی با حضور مدل‌هایی که لباس‌های برند شما را بر تن دارند، تهیه کنید. شما می‌توانید از خط تولید و نحوه دوخت لباس‌ها نیز ویدئویی تهیه کنید و آن را در اختیار کاربران قرار دهید.


۵. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، شعبات خود را افزایش دهید.

اگر به دنبال رواج تجارت خود در فضای آنلاین هستید، شبکه‌های اجتماعی بهترین فضا را در اختیار شما قرار می‌دهند. اما درست مانند هر کار دیگری، دست یافتن به دنبال‌کنندگان زیاد، نیازمند صرف زمان و تلاش فراوانی است.

بنابراین در ساخت فروشگاه آنلاین، قدرت شبکه‌های اجتماعی را ناچیز نپندارید و با تمام قوا از امکانات موجود در این فضا استفاده کنید.


۶. برگزاری رقابت‌ها و مسابقات در شبکه‌های اجتماعی

 برگزاری مسابقات یکی از بهترین راهکارها در جهت ترویج پیشنهادهای شگفت‌انگیز شما هستند. برخی از سایت‌ها مانند فیس‌بوک قوانین مشخصی در راستای برگزاری مسابقات در نظر می‌گیرند. بنابراین قبل از هرگونه اقدامی، قوانین سایت مورد نظر را به دقت مطالعه کنید.

به عنوان جوایز، یکی از محصولات خود را درنظر بگیرید.


۷. نام دامنه خود را روی کیسه‌های خرید یا بسته‌بندی‌ها درج کنید.

اگر تجارت شما در شعبه فیزیکی نیز مشغول به کار است، ساک‌های دستی که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد را به نام دامنه مزین کنید. به این ترتیب، برند شما در دستان مشتریان در سطح شهر نمایش داده می‌شود. علاوه بر این می‌توانید در هنگام ساخت فروشگاه آنلاین در بسته بندی کالاها نیز از نام دامنه و علائم تجاری فروشگاه استفاده کنید.


۸.نام دامنه فروشگاه به عنوان امضا در ایمیل‌های ارسالی

این راهکار بسیار ساده است. صرف نظر از اینکه سامانه ایمیل مارکتینگ شما را بر عهده می‌گیرد، می‌توانید از نام دامنه خود به عنوان امضا استفاده کنید.

دموی نرم افزار فروشگاه ساز پافکو


۹. کالاهای خریداری شده را همراه یک آهن ربا تقدیم مشتری کنید.

در یک اقدام هوشمندانه، یک قطعه آهن‌ربا که نام برند و آدرس دامنه شما را بر خود جای داده است در بسته بندی کالاها قرار دهید. به این نحو، مشتری هرگز شما را فراموش نمی‌کند.


۱۰. نظرات کاربران

به این منظور، نخست باید به اهمیت کلام و تأثیر راهنمایی‌های دوستان و آشنایان پی ببرید. در اکثر موارد پیشنهاد یک دوست، تبلیغات چند میلیون دلاری یک تجارت را به باد می‌دهد.

به همین دلیل نظرات کاربران که پس از خرید محصولی از خود بر جای می‌گذراند، حرف‌های زیادی را در خصوص کیفیت ساخت فروشگاه آنلاین شما خواهد داشت.

مشاهده نظرات به اثبات رسیده، اعتماد بیشتری را در کاربران به وجود می‌آورد. نظرات کاربران را به صورت طبیعی جلب کنید. در این راه باید کیفیت خدمات پس از فروش خود را افزایش دهید و در اولین فرصت کالای خریداری شده را به دست مشتری برسانید.


کلام آخر

دانلود نرم افزار فروشگاه اینترنتی و نرم افزار طراحی فروشگاه اینترنتی پایان راه نیست. شما پس از تهیه نرم افزار فروش آنلاین و راه اندازی کسب و کار آنلاین به دنبال کسب مزایای فروشگاه اینترنتی هستید. اما ساخت فروشگاه آنلاین بدون معرفی فروشگاه میسر نخواهد بود.

 ما در پافکو در کنار ارائه نرم افزار فروشگاه ساز آنلاین راهکارهایی را برای ترویج کسب و کار در اختیار شما قرار می‌دهیم. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ارتقای کیفیت محتوا متنی و تصویری سایت فروشگاهی خود، به دامنه وسیعی از کاربران دسترسی خواهد داشت. ایمیل مارکتینگ شما را به هزاران کاربر مشتاق معرفی خواهد کرد که مدت‌ها در آرزوی تجارتی شبیه به آنچه شما در نرم افزار فروشگاه آنلاین طراحی کردید، بوده‌اند.

با مطالعه این مقاله و مقالاتی از این دست، اطلاعات لازم را در اختیار خواهید‌داشت و درست مانند یک حرفه‌ای، تجارت خود را به کاربران و مشتریان معرفی خواهید‌کرد. تجارت شما بدون تایید مشتریان، به سرانجام نمی‌رسد.

با طراحی وبلاگی مملو از محتوای کاربردی و ارزشمند، رضایت کاربران را تأمین و آنها را به سایت فروشگاه فرابخوانید. زمانی که کاربر به خوبی در تجارت شما تغذیه شده باشد، نظرات ارزشمندی را از خود برجای می‌گذارد که مهر تأییدی بر کیفیت فروشگاه شما خواهند بود.  

همین حالا مشاوره بگیرید
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت