مقالات فروشگاه اینترنتی

8 ایده از بهترین ایده‌های راه‌اندازی تجارت الکترونیکی و فروشگاه در سال ۲۰۲۰

8 ایده از بهترین ایده‌های راه‌اندازی تجارت الکترونیکی و فروشگاه در سال ۲۰۲۰
در فکر راه‌اندازی یک تجارت الکترونیکی یا فروشگاه آنلاین هستید؟ تجارت الکترونیکی به انتقال داده و سرمایه یا خرید و فروش محصولات و خدمات از طریق فضای اینترنت، فروشگاه اینترنتی یا شبکه‌های الکترونیکی اطلاق می‌شود.

8 ایده از بهترین ایده‌های راه‌اندازی تجارت الکترونیکی  و فروشگاه در سال ۲۰۲۰

این نقل و انتقالات میان تجارت‌ها با هم یا با مشتریان به انجام می‌رسد. در موارد زیادی، مشتریان هم برای  ارتباط با یکدیگر از تجارت الکترونیکی با راه اندازی یک فروشگاه بهره می برند یا کالا یا خدماتی را در اختیار یک تجارت قرار می‌دهند.

نرم افزار فروشگاه‌ اینترنتی پافکو در تمامی زمینه‌ها در کنار تجارت‌ها است و ایده‌های آنها را به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی می‌کند.

مهمترین نکته در طراحی یک فروشگاه انلاین، ایده است. یافتن یک ایده سودآور که مورد استقبال عموم کاربران فروشگاه قرار گیرد، چالشی است که در ابتدای کار وجود دارد. هر چقدر نرم افزار فروشگاه قدرتمندی داشته باشید باز هم برای پیاده سازی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود، داشتن ایده نقشی کلیدی خواهد داشت.

 ما ضمن ارائه نرم‌افزار فروشگاه‌ساز پافکو، با اتکا بر تجربه و بررسی‌های بعمل آمده، مجموعه‌ای از بهترین ایده‌های راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی در سال ۲۰۲۰ را گردآوری کردیم. ما همراه باشید.

فهرست 8 ایده راه اندازی تجارت الکترونیکی:

۱. راه‌اندازی یک پلتفرم آموزشی

۲. سوپر مارکت آنلاین

۳. مشاور شبکه‌های اجتماعی

۴. لباس های نوزاد

۵. تأمین خدمات تجارت الکترونیک

۶. پلتفرم آنلاین ارتباط با مشتریان

7. ارائه خدمات مجالس عروسی در سایت فروشگاه اینترنتی

۸. لینک سازی در درون محتوا


۱. راه‌اندازی یک پلتفرم آموزشی

یکی از اولین و بهترین ایده‌ها، راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی است که در زمینه آموزش فعالیت دارد. امروزه دانش آموزان و کاربران به شدت از سایت‌هایی که آموزش‌های ارزشمند را در اختیار آنها قرار می‌دهند، استقبال می‌کنند.

این ایده شاید ساده‌ترین ایده ممکن در زمینه راه‌اندازی یک تجارت آنلاین باشد. چراکه هر فردی از تجربیات و دانش منحصر به فردی برخوردار است. این دانش ممکن است در زمینه رشته‌های دانشگاهی باشد یا یک تخصص غیر دانشگاهی که طی سال‌ها تجربه‌اندوزی آموخته‌اید. اطلاعات شما برای کاربران ارزشمند است. شما در این پلتفورم آموزش‌ها را به زبانی ساده و قابل‌فهم در اختیار کاربران قرار خواهید داد. کاربران از چنین آموزش‌هایی به شدت استقبال می‌کنند.

 در دنیای امروز، از تعداد کسانی که در کلاس‌ها حضوری شرکت می‌کنند، به شدت کاسته شده است. به همین دلیل این تجارت از جمله ایده‌های سودآوری است که همواره با استقبال کاربران روبرو بوده است. با راه اندازی سایت فروشگاهی در این زمینه با استفاده از یک نرم افزار فروشگاه اینترنتی ارزان، دانش خود را با دیگران در میان بگذارید و درآمد کسب کنید.


۲. سوپر مارکت آنلاین

نظر شما چیست؟ در دنیایی که غرق در تکنولوژی شده است، کاربران به شدت از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های آنلاین استقبال می‌کنند. البته میزان سود شما در گرو رابطه شما با تأمین کنندگان کالا است.

 با پیشرفت تجارت می‌توان، کانال‌های بیشتری را به سبد خرید مشتریان اضافه کنید. در این زمان علاوه بر کسب درآمد قابل توجه اعتبار خوبی را نیز به دست می‌آورید. این اعتبار شما را از دیگر رقبا متمایز می‌کند. در اینجا می توان نقش طراحی فروشگاه اینترنتی را برای فروش محصولات تندگردش به راحتی مشاهده کرد.


۳. مشاور شبکه‌های اجتماعی

در چند سال اخیر با افزایش استفاده از تجارت‌ها از شبکه‌های اجتماعی، نیاز به حضور مشاوران این حوزه احساس شده است.

 کافیست تمام روزهای هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز در اختیار کاربران باشید و تمام تمرکز خود را روی بهبود بازدیدهای یک حساب کاربری معطوف کنید.

 مشاور شبکه‌های اجتماعی اقدامات لازم را در جهت راه‌اندازی کمپین‌ها به انجام می‌رساند. در کمپین‌ها از تمام امکانات موجود در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود. با توجه به نوع کمپین، از ویدئو‌ها، پست‌های فروم و دیگر ویژگی‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. راه اندازی کسب و کار اینترنتی فقط معطوف به فروش کالا نیست و خدمات نیز نقش بسزایی در سودآوری اینگونه کسب و کارها ایفا می کنند.


۴. لباس های نوزاد

آیا شما بچه دارید؟ از بودن درکنار بچه‌ها لذت می برید؟ اگر عاشق این معجزه‌های کوچک هستید، می‌توانید فروش سرهمی‌های زیبا را به عنوان یک ایده جذاب برای ساخت فروشگاه اینترنتی در نظر بگیرید.

 با استفاده از این ایده در نرم افزار فروشگاه ساز پافکو، شاهد نتایج درخشانی خواهید بود. امروزه تعداد کاربرانی که شیفته سرهمی‌ها هستند، در مقایسه با گذشته به مراتب بیشتر است.

در کنار سرهمی می‌توانید از انواع لباس‌های بچه و نوزاد نیز برای فروش در نرم افزار فروشگاه آنلاین استفاده کنید. با این کار شما متوجه فراوانی مزایای فروشگاه اینترنتی می شوید.

8 ایده از بهترین ایده‌های راه‌اندازی تجارت الکترونیکی و فروشگاه در سال ۲۰۲۰
فروشگاه اینترنتی


۵. تأمین خدمات تجارت الکترونیک

یکی دیگر از ایده‌هایی که می‌توانید به فهرست خود بیفزایید، تأمین خدمات تجارت‌های الکترونیکی است. به منظور موفقیت در این حرفه باید با یک کسب و کار آنلاین، خدمات پشت پرده را در اختیار تجارت‌های الکترونیک قرار دهید.

 تمامی نکات مربوط به مهندسی IT و ساختاربندی تجارت از جمله اقداماتی است که توسط تأمین‌کننده در اختیار تجارت‌های الکترونیکی قرار می‌گیرد. حتی مهندسان IT که از سال‌ها تجربه برخوردار هستند نیز ترجیح می‌دهند، با استخدام یک تأمین‌کننده، تمرکز خود را روی فروش و گسترش تجارت متمرکز کنند. این نیز می تواند راهی موثر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشد.


۶. پلتفرم آنلاین ارتباط با مشتریان

از آنجایی که میزان سوددهی در یک کسب و کار اینترنتی در گرو رضایت مشتریان است، کارآفرینان در هنگام راه‌اندازی سایت فروشگاهی با نرم‌افزار فروشگاه اینترنتی، به دنبال پلتفرم‌های آنلاین ارتباط با مشتریان هستند که کاربران بیشتری را به تجارت آنها جلب کند.

اگر از مهارت بالایی در برقراری ارتباط با دیگران برخوردار هستید، می‌توانید این ایده را در نرم‌افزار فروشگاه‌ساز پافکو پیاده‌سازی کنید.

در این تجارت شما به شکایت‌های و پیشنهادهای کاربران گوش فرا می‌دهید. به درخواست‌ها و سوالات مطرح شده پاسخ می‌دهید و نگرانی‌های آنها را برطرف می‌کنید. به این ترتیب کاربران بیشتری را به تجارت مورد نظر دعوت می‌کنید.


۷. ارائه خدمات مجالس در سایت فروشگاه اینترنتی

تا بحال اسم تشریفات به گوشتان رسیده است؟ کاربران به شدت از این دستگاه‌ها استقبال کرده‌اند. اگر از شرکت در مراسم‌ها لذت می‌برید و استعداد خوبی هم در عکاسی دارید، می‌توانید از این ایده استفاده کنید.

 کافیست با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، یک فروشگاه انلاین در زمینه فروش خدمات عکسبرداری راه‌اندازی کنید. از درون سلفی نیز می توانید استفاده کنید که برای کشاورزان نیز بسیار سودمند خواهد بود. چرا که با استفاده از آنها تمام محصولات خود را از طریق تصاویر ویدئویی زیر نظر خواهند داشت و به کاربران اجازه می‌دهند از زوایای متفاوت تصاویر مورد نظر خود را ثبت کنند.


۸. لینک سازی در درون محتوا

لینک‌سازی در درون یک سایت و ایجاد ارتباط با سایت‌های دیگر، یک هنر به تمام معناست. لینک سازی هنرمندانه سرنوشت سایت را به کلی تغییر می‌دهد.

 چنین اقدامی رتبه سایت را به شدت ارتقا می‌دهد. امروزه تجارت‌های الکترونیک و سایت‌های فروشگاهی به دنبال افزایش رتبه خود هستند و اگر یک سایت بتواند در این زمینه فعالیت داشته باشد، به شدت از آن استقبال می‌کنند.

 با بکارگیری این ایده و استفاده از  یک نرم افزار فروشگاه ساز، تجارتی را آغاز می‌کنید که نیاز به ریسک ندارد و شما را در معرض از دست دادن سرمایه قرار نمی‌دهد.

کافیست به دنبال سایت‌هایی باشید که اعتبار زیادی را برای تجارت مورد نظر به دنبال دارند. در لینکسازی این مسئله در درجه اول اهمیت قرار دارد. در همین راستا باید صاحبان تجارت را مجاب کنید که محتوای ارزشمندی را روی سایت خود قرار دهند تا بتوانند لینک‌های خوبی را از سایت‌های معتبر دریافت کنند.

نتیجه‌گیری

 راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی یک رؤیای محال و دور از دسترس نیست. افراد زیادی سال‌های سال منتظر یک فرصت طلایی مانده‌اند تا ایده‌ای فوق‌العاده را جهت راه‌اندازی تجارت خود بیایند. این افراد تصور می‌کنند، راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی کار بسیار پیچیده‌ای است و به دانش بسیار بالایی نیاز دارد. بله شما به دانش اولیه در خصوص راه‌اندازی و فعالیت در زمینه تجارت الکترونیک نیاز دارید اما راه‌اندازی سایت فروشگاهی را به متخصصان واگذار کنید.

 حال آنکه کافیست از یک نرم افزار فروشگاه اینترنتی مناسبی استفاده کنید و سایت فروشگاه آنلاین خود را در اختیار داشته باشید. با این تفاسیر تنها مسئله انتخاب یک ایده است. انتخاب ایده بر عهده شماست. البته ما راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما می‌گذاریم.

ما باور داریم خلاقیت شما پیروز خواهد بود. ایده‌های خود را دست کم نگیرید. ساده‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین ایده‌های شما می‌توانند بنیاد تجارتی را شکل دهند که تا به حال دیده نشده است. ایده‌های خود را با ما درمیان بگذارید. ما در گروه پافکو ایده‌های شما را به زیبایی شما به تصویر میکشیم.

همین حالا مشاوره بگیرید
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت