مقالات فروشگاه اینترنتی

چگونه از تأمین محصولات کسب و کار آنلاین اطمینان حاصل کنیم

چگونه از تأمین محصولات کسب و کار آنلاین اطمینان حاصل کنیم

آیا توانایی تأمین محصولات کسب و کار آنلاین و فروشگاه اینترنتی خود را دارید؟ یک فروشگاه اینترنتی موفق باید همواره آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان باشد.

تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که محصولات و منابع موردنیاز در فروشگاه اینترنتی خود را چگونه تأمین کنید؟ اگر به معنای واقعی کلمه در حال راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید، باید به تأمین منابع بیندیشید. ساخت فروشگاه اینترنتی بدون در اختیار داشتن منابع موردنیاز کار بیهوده ای است.

طراحی فروشگاه اینترنتی مورد نظر شما محصولات و خدمات مشخصی را به مشتریان معرفی می‌کند. اما آیا توانایی تأمین این محصولات را دارید؟ یک فروشگاه اینترنتی موفق باید همواره آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان باشد.

اگر به منابع مطمئن تأمین محصولات موردنیاز خود دسترسی نداشته باشید، نمی‌توانید از بهایی که در ازای دریافت این محصولات می‌پردازید اطمینان داشته باشید. در این شرایط رقم مشخصی در ازای تأمین محصولات موردنیاز وجود ندارد. چرا که، تأمین کننده واحد و مشخصی پشتیبانی کسب و کار آنلاین شما را بر عهده نگرفته است. بدون حضور چنین پشتیبانی، میزان سود خالص تجارت مشخص نمی‌شود. علاوه بر این، هرگونه برنامه‌ریزی در راستای دستیابی به اهداف کسب و کار آنلاین ناممکن می‌شود.

ایده راه اندازی فروشگاه اینترنتی و ایجاد فروشگاه اینترنتی دو مقوله جدا از هم هستند. در واقع ساخت سایت فروشگاه اینترنتی مستلزم اقدامات متعددی است. اولین و مهمترین گام یافتن یک تأمین کننده قابل‌اعتماد و خوش‌قول است. گروه فروشگاه ساز پافکو در کنار ارائه نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، اطلاعات جامعی را نیز در اختیار شما قرار می دهد. سال ها همکاری در زمینه طراحی فروشگاه اینترنتی تجربیات ارزشمندی را برای ما به ارمغان آورده است. در ادامه با ما همراه باشید تا تجربیات خود را با شما در میان بگذاریم.

فهرست مطالب:

مراقب تأمین کنندگان ساختگی باشید

شریک قابل‌اعتماد

عمده فروشان

برملا کردن دست کلاهبردار

نمایشگاه های تجاری

دراپ شیپینگ

منابع ارباب رجوعان


مراقب تأمین کنندگان ساختگی باشید

راه اندازی فروشگاه اینترنتی مقوله گسترده و حساسی است. با این وجود بسیاری از مردم به اشتباه تصور می‌کنند، راه اندازی فروشگاه اینترنتی به معنای دستیابی به ثروتی نامحدود است. به همین  دلیل این افراد غالباً به دنبال یافتن ساده‌ترین راهکار موجود در جهت طراحی فروشگاه اینترنتی خود هستند.

 این افراد طعمه مناسبی برای کلاهبرداران اینترنتی به شمار می‌روند. کلاهبرداران اینترنتی همواره در کمین نشسته‌اند. آنها به دنبال شکار افرادی هستند که با کمترین سطح شناخت، اقدام به ساخت فروشگاه آنلاین می‌کند. کلاهبرداران در چنین مواردی با وعده‌های رنگارنگ به این فعالان نوپا نزدیک می‌شوند. سپس در اقدامی ناجوانمردانه تمام اموال و اندوخته‌های این کسب و کارها را غارت می‌کنند.

به همین ترتیب، لازم است با پیش از هر اقدامی با انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب، اطلاعات خود را در زمینه طراحی فروشگاه آنلاین تا جای ممکن افزایش دهید.

غالباً کلاهبرداران با سودای وسوسه‌کننده‌ای به تجارت‌ها نزدیک می‌شوند. این کلاهبرداران خود را به عنوان تأمین‌کنندگان معتبر و صاحب‌نام معرفی می‌کنند. برخی از آنها ادعا می‌کنند که انبارهای بزرگ مملو از کالای موردنیاز کسب و کار اینترنتی شما را در اختیار دارند. اما در حقیقت، هیچ خبری از تأمین محصولات و منابع نیست. این کلاهبرداری صاحبان کسب و کار آنلاین مورد نظر را در تنگنا قرار می‌دهند. سپس کالای مورد نیاز را به بهایی چندین برابر قیمت حقیقی در اختیار او قرار می‌دهند.

اگر صاحبان کسب و کار آنلاین، اطلاعات موردنیاز را به درستی جمع‌آوری کرده باشند. دیگر قربانی این قبیل کلاهبرداری‌ها و وعده‌های دروغین نمی‌شوند.


شریک قابل‌اعتماد

تأمین کننده کسب و کار آنلاین، باید شریک تجاری قابل‌اعتماد شما باشد و نه شریک دزد و رفیق قافله. اعتماد اصلیترین سرمایه تجارت شما در گرو این مشارکت است. پس از اینکه با بررسی منابع موجود و اطلاعات در زمینه طراحی فروشگاه آنلاین باید به دنبال یک تأمین کننده قابل‌اعتماد باشید.

در این مرحله باید مراقب وسوسه‌های کلاهبرداران و تأمین کنندگان ساختگی باشید. آنها همواره در کمین نشسته‌اند. قبل از هر اقدامی تجارت خود را رسماً به ثبت برسانید. ثبت فروشگاه آنلاین هزینه زیادی در پی ندارد. این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است. با انجام این کار، نام تجاری و زمینه تجاری را مشخص می‌کنید. حالا به راحتی و با استفاده از این اطلاعات، با توزیع کنندگان و عمده فروشان مورد نظر وارد معامله شوید.


عمده فروشان

به خاطر داشته باشید ثبت نهایی فروشگاه اینترنتی، تمام درها را به روی تجارت شما نمی‌گشاید. کیفیت کالاهای موجود در فروشگاه اینترنتی شما همچنان یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت فروشگاه اینترنتی و دستیابی به مزایای فروشگاه اینترنتی شما است. زمانی که در راستای تأمین منابع موردنیاز خود به سراغ عمده فروشان می روید، این نکته را در نظر داشته باشید که عمده فروشان محصولات خود را در بسته‌بندی‌های بزرگ به فروش می‌رسانند. شما تمام محتویات بسته تعیین‌شده را خریداری می‌کنید یا هیچ کالایی دریافت نمی‌کنید.

البته چنین ساز و کاری به نفع عمده فروشان است؛ چرا که فروش جمعی کالاها در قالب یک بسته‌بندی واحد، به مراتب مقرون به صرفه تر از فروش جداگانه خواهد بود. در این روش درآمد به دست آمده بسیار قابل‌توجه است اما به نیروی کار کمتری نیاز خواهد بود. مشتریان نمی‌توانند کالاهای خود را از عمده فروشان تأمین کنند. چرا که آنها به دنبال حجم کوچکی از محصول مورد نظر هستند. به همین دلیل، فروشگاه‌های اینترنتی از این فرصت استفاده می‌کنند و کالاهای بیشتری را در مقابل مبلغ کمتری دریافت می‌کنند. در ادامه این کالاها را  به بهای قابل‌قبولی در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

اگر مشتریان می‌توانستند کالا را در اندازه‌های مورد نظر و به بهای پایین‌تر خریداری کنند، دیگر فروشگاه‌های آنلاین به جهت رقابت مجالی نمی‌یافتند.


برملا کردن دست کلاهبردار

اما چگونه باید کلاهبردار را شناسایی کنیم؟ این افراد به دنبال کسب اطلاعات مربوط به مشخصات ثبت فروشگاه شما نیستند. از این گذشته این افراد کالاها را در حجم‌های کوچکی برای شما ارسال خواهند کرد. به این ترتیب حاشیه سود سودآوری تجارت شما به شدت تحلیل می‌رود. اگر کالایی که در فروشگاه شما به فروش می‌رسد را به بهای کمتری در دیگر فروشگاه‌ها یافتید، بی شک باید به کلاهبردار بودن سایت تأمین کننده ایمان بیاورید. از این گذشته، غالباً کلاهبرداران فهرست قیمت ماهانه اجناس را از شما طلب می‌کنند، تا در مقابل کالاهای موردنیاز شما را فراهم کنند. به یاد داشته باشید، عمده فروشان معتبر و بزرگ هرگز چنین تقاضایی را مطرح نمی کنند.

 حال تمام اطلاعات لازم در راستای انتخاب تأمین کننده معتبر را در اختیار دارید. در آغاز بسته‌بندی کالاها را به دقت بررسی کنید. چه کسی این محصول را تولید کرده است؟ با تولیدکننده تماس بگیرید، پس از برقراری ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس توزیع کنندگان رسمی که در محدوده شما فعالیت دارند را درخواست کنید.

سپس مستقیماً با توزیع کنندگان تماس بگیرید تا متوجه شوید آیا آنها مایل به فروش اجناس موردنیاز شما هستند یا خیر؟ برخی از مواقع تماس شما با موفقیت همراه است و اما برخی مواقع خیر.  در چنین مواردی توزیع کنندگان، تأمین کنندگان قابل‌اعتمادی را به شما معرفی خواهند کرد.

زمانی که ساخت فروشگاه اینترنتی خود را به پایان رساندید، راه زیادی در پیش دارید. توزیع کنندگان راهنمایی‌های لازم در خصوص انتخاب سبد کالا را در اختیار شما می‌گذارند و شما را به دیگر تأمین کنندگان حاضر معرفی می‌کنند.


نمایشگاه های تجاری

شرکت در نمایشگاه‌های تجاری یکی دیگر از راه‌کارهای موجود در راستای یافتن تأمین کننده مناسب است. شما می‌توانید با مراجعه به نمایشگاه‌های متنوع با تولیدکنندگان بزرگ و کوچک آشنا شوید.

برای این منظور با کار آمدن واحد فروش این تأمین کنندگان به مذاکره بپردازید. ممکن است آنها تجارت الکترونیک شما را به عنوان یک فرصت و غنیمت بشمارند. در چنین فضاهایی می‌توانید شخصاً و از نزدیک با مالک تجارت مورد نظر خود به مذاکره بپردازید.


دراپ شیپینگ

اگر در هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی و کسب و کار آنلاین، سرمایه قابل‌توجهی در اختیار ندارید، باید به کسب سودی ناچیز بسنده کنید. در این شیوه، دیگر نیازی به برخورداری از انبارهای وسیع ندارید. بلکه سفارش‌های دریافتی را به توزیع کنندگان انتقال می‌دهید. سایر اقدامات توسط تجارت‌های فعال در زمینه دراپ شیپینگ به انجام می‌رسد. آنها سفارش‌های ثبت‌شده را به مشتریان تحویل می‌دهند.

در راستای یافتن دراپ شیفتینگ موردنیاز به همان روال قبل عمل کنید. این بار به دنبال یافتن دراپ شیفتینگ‌های معتبر باشید. به یاد داشته باشید، تجارت‌های واقعی دراپ شیپینگ مانند عمده فروشان بزرگ تنها با تجارت هایی وارد معامله می‌شوند که ثبت ‌شده باشند


منابع ارباب رجوعان

در راستای دسترسی به منابع موثق، از اطلاعات موجود در تجارت‌های دراپ شیفتینگ استفاده کنید. در این راستا این تجارت‌ها اطلاعات مربوط به تولیدکنندگان موجود در میان ارباب رجوعان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

اما به خاطر داشته باشید که اعتبار و درآمد شما بر روی کیفیت خدمات تأمین کننده است. در صورتی که کالاهای موردنیاز را در زمان مقرر و با کیفیت موردقبول دریافت نکنید، شاید از دست رفتن اعتبار خود خواهید بود.

در راستای ساخت فروشگاه آنلاین و راه اندازی کسب و کار اینترنتی، از یک نرم افزار فروشگاه آنلاین معتبر کمک بخواهید. ساخت فروشگاه اینترنتی تنها به طراحی فروشگاه آنلاین محدود نمی‌شود. ما در پافکو به خوبی به این موضوع واقف هستیم و تمام اطلاعات جانبی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. به این ترتیب فاصله شما با درآمد مورد انتظارات بسیار کوتاه خواهد بود.  

تماس با مشاوران
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت