مقالات فروشگاه اینترنتی

سایت فروشگاهی و ۶ شیوه غیرمعمول برای تحول دنیا

سایت فروشگاهی و ۶ شیوه غیرمعمول برای تحول دنیا

باید بدانید در صورتی که جز افرادی هستید که خرید از سایت فروشگاهی را به خرید از فروشگاه‌های فیزیکی ترجیح می‌دهید، در راستای ترند جهانی قرار گرفته‌اید. بر اساس جدیدترین اطلاعات آمده از بیزینس اینسایدر Business Inside بیش از ۷۸ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال آمریکا از خرید در فروشگاه اینترنتی به شدت استقبال کرده‌اند.

چراکه شما تنها با چند کلیک در سایت فروش آنلاین و تکمیل خرید در سریع‌ترین زمان ممکن، خرید خود را به انجام می‌رسانید. صاحبان مشاغل‌ها و کسب و کار اینترنتی نیز با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو یا نرم افزار فروشگاه ساز مناسب موردنظر خود، به سادگی اقدامات لازم برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی را به انجام می‌رسانند.

روی کار آمدن این تجارت‌ها موجب رونق بازار تجارت الکترونیکی و افزایش مشاغل و فروشگاه های آنلاین شده است. با وجود اینکه در نگاه اول تمام این امکانات فوق‌العاده به نظر می‌رسند اما روی کار آمدن انواع نرم افزار فروشگاه انلاین حرفه ای، تغییرات شگرفی را در سراسر جهان به وجود آورده است. شاید بتوان گفت تغییرات ناشی از ظهور فروشگاه اینترنتی، آنچنان مثبت و سازنده نیز نبوده است.


یک- نظرات کاربران می‌تواند بر محبوبیت یک محصول افزوده یا اعتبار یک محصول را به کلی خدشه دار کند.

قبل از روی‌کار آمدن انواع نرم افزار فروشگاه اینترنتی، اطلاعات بسیار محدودی را در خصوص معایب و مزایای استفاده از یک محصول در اختیار کاربران قرار می‌گرفت. در واقع تنها منابع مورداستفاده عموم نقل‌قول‌هایی بود که از دهانی به دهانی دیگر انتقال پیدا می‌کرد. به این ترتیب تنها منابع اطلاع‌رسانی در خصوص ویژگی‌های یک محصول خاص، تجربیات فردی، کسانی بود که اقدام به خرید کالا کرده‌اند. در بهترین حالت رسانه‌ها نیز در مواردی اطلاعاتی را در خصوص کالاها و محصولات متفاوت در اختیار عموم قرار می‌دادند. اما با روی کار آمدن فروشگاه اینترنتی و افزایش میزان خرید از سایت فروشگاهی، تغییرات بزرگی در زمینه تبلیغات منفی علیه محصولات به وجود آمده است. امروزه ۹۲ درصد مشتریان، اعتبار بیشتری برای نظرات مشتریان قائل هستند. این نظرات در یک فروشگاه انلاین از اعتباری همتراز با نظرات اعضای خانواده و دوستان قرار گرفته‌است. به این ترتیب می‌توان گفت نظرات ثبت‌شده در یک فروشگاه آنلاین می‌توانند صدمات جبران ناپذیری را به اعتبار یک محصول وارد آوردند.


دو- دیگر به معنای واقعی تعطیلات رسمی را لمس نخواهیم کرد.

حتماً به‌خاطر دارید، زمانی که کودک بودیم، تعطیلات زمستانی و تعطیلات عید نوروز همواره با تعطیل بودن مراکز فروش و فروشگاه ها همراه بود. به این ترتیب همه برای صرف شام به خانه اقوام می‌رفتیم و در مسیر هیچ ماشینی در محوطه پارکینگ فروشگاه‌ها پارک نبود. اما امروزه با ظهور پدیده‌ای به نام کسب و کار اینترنتی، و روی کار آمدن نرم افزار فروشگاه آنلاین، تجربه تعطیلات رسمی به کلی متحول شده است. ساعت باز شدن فروشگاه در روز جمعه سیاه همواره جلوتر و جلوتر آمده است. برخی از فروشگاه‌ها حتی در روزهای تعطیل رسمی نیز از ساعت ۶ صبح فعالیت خود را از سر می‌گیرند. فروشگاه‌های بسیاری از برندهای مطرح برنامه زمانی خود را به بازه‌های ۲۴ ساعته تغییر دادند. چرا که پس از صرف یک شام خوشمزه در منزل والدین هیچ چیز به اندازه یک خرید فوق‌العاده لذت‌بخش نخواهد بود. به همین دلیل است که استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی حرفه ای، امروزه تا این حد به کار گرفته شده است. یک نرم افزار فروشگاه، می تواند در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما و داشتن یک سایت فروشگاهی مناسب کمک شایانی کند. نرم افزار فروشگاه آنلاین پافکو، به شما کمک خواهد کرد با راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود، هزینه های ثابت داشتن یک فروشگاه را حذف نمایید.

دریافت مشاوره رایگان


سه- مراکز خرید در خطر ورشکستگی قرار گرفته‌اند

مدت‌ها قبل از روی کار آمدن کسب و کار اینترنتی و آغاز به کار طراحی فروشگاه اینترنتی و بسیار قبل تر از اینکه نرم افزار فروشگاه انلاین مورد استفاده قرار بگیرند، مراکز فروش و مجتمع‌های خرید بزرگترین مراکز درآمد در دنیا به شمار می‌رفتند. در سال ۱۹۸۰ و ۹۰ میلادی که فروشگاه اینترنتی پدیده‌ای ناشناخته به شمار می‌رفت، مراکز خرید تنها مرجع خرید نسل بشر به شمار می‌رفتند. اما با ورود به سال ۲۰۰۰ میلادی رفته رفته از میزان افرادی که برای خرید فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه می‌کردند، با ریزش شدیدی مواجه شد. عوامل بسیاری موجب ورشکستگی این بازارها شده است، رونق بازار کسب و کار اینترنتی یکی از این عوامل بوده است. به این ترتیب زندگی بشر هرگز به روزهای گذشته خود باز نخواهد گشت. طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از راه هایی است که با کاهش هزینه های ثابت داشتن یک فروشگاه، درآمد حاصل از ارائه خدمات و محصولات را افزایش می دهد.

مزایای فروشگاه اینترنتی به اندازه ای بوده است که بسیاری از مراکز خرید به همراه شمار زیادی از مغازه‌های موجود در سطح شهرها نیز از سال ۲۰۱۰ به تدریج تعطیل‌ شده‌اند. اکثر مراکز خریدی که در طی یک دهه گذشته احداث شده‌اند، ساختار سنتی خود را به کلی دگرگون کرده و با استفاده از امکاناتی نظیر فضای باز، محوطه‌های سرگرمی و غیره به رقابت با کسب و کار اینترنتی پرداخته‌اند. اما با نگاهی به تاثیرات ظهور تجارت الکترونیکی و فروشگاه اینترنتی در مراکز خرید در می‌یابیم که سرنوشت این مراکز خرید چندان درخشان نخواهد بود. کسب و کار اینترنتی گوی سبقت را از این تجارت‌ها ربوده است. نرم افزار فروشگاه ساز مناسب، امکان ساخت فروشگاه اینترنتی را به سادگی فراهم کرده است. آنچه امروز شاهد آن هستیم، خاک مرده ای است که بر بازارها و مراکز خرید فیزیکی پاشیده شده است. گویی این تجارت‌ها هرگز پا به ‌عرصه حضور نگذاشته ‌بودند.

سایت فروشگاهی و ۶ شیوه غیرمعمول برای تحول دنیا
سایت فروشگاهی


چهار- تنوع در روش های پرداخت و تحویل کالا در  فروشگاه آنلاین

میزان گزارشات حاکی از استقبال مشتریان از انواع روش های پرداخت با روی کار آمدن کسب و کار اینترنتی و خرید است. با افزایش ثبت سفارش در سایت فروشگاه اینترنتی و استقبال عموم از کسب و کار اینترنتی، چالش بزرگی میان مغازه‌دارها و مشتریان ایجاد شده است. نرم افزار فروشگاه آنلاین با طراحی یک سایت فروشگاهی برای شما می‌تواند روش‌های متفاوتی را برای تحویل کالا و روش های متنوع پرداخت در اختیار مشتریان قرار دهد. به این ترتیب شاید بتوان تا حد زیادی موجبات رضایتمندی مشتریان را فراهم نمود. نرم افزار فروشگاه انلاین پافکو، با فراهم نمودن انواع روش های پرداخت و روش های تحویل کالا، به شما در طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای کمک خواهد کرد.

ثبت درخواست دمو


پنج- در هنگام انتخاب نرم افزار فروشگاه اینترنتی به امنیت و سرقت هویت توجه کنید

انتخاب یک فروشگاه ساز ارزن ریسک بالایی برای کسب و کار اینترنتی شما دارد. قبل از خرید از سایت فروشگاهی برای تهیه تمام کالاهای موردنیاز توسط اقشار مختلف جامعه، سرقت هویت چندان متداول نبود. چرا که سارق هویت به اطلاعات جامه بزرگی از افراد نیاز خواهد ‌داشت. درست است که در صورتی که سارقی کارت اعتباری شما را به سرقت ببرد، بانک با پیگیری فعالیت‌های مشکوک می‌تواند او را ردیابی و شناسایی کند و اما زمانی که سارق هویت اطلاعات میلیون‌ها حساب را به سرقت برده باشد دیگر یافتن او کار چندان ساده ای نخواهد بود. به این ترتیب با روی کار آمدن کسب و کار اینترنتی و استفاده از درگاه پرداخت فروشگاه آنلاین، تعداد سارقان هویت و اطلاعات به سرقت رفته کاربران همواره در حال افزایش است. میزان سرقت اطلاعات کاربران همزمان با روی کار آمدن کسب و کار اینترنتی تا ۵۰ درصد افزایش داشته است. از آنجایی که اطلاعات مربوط به حساب بانکی شما برای سارقان اهمیت بسیار بالایی دارد، در سال ۲۰۰۷ شاهد ظهور چیزی در حدود ۱ میلیون برنامه با هدف سرقت اطلاعات بانکی کاربران بودیم، این میزان در حال حاضر به ۱۳۰ میلیون برنامه رسیده است. از این رو شما باید با انتخاب نرم افزار فروشگاه اینترنتی مناسب، اقدامات لازم برای افزایش امنیت سایت خود را به عمل آورید. از این گذشته در صورتی که مشتری همیشگی یک فروشگاه آنلاین هستید، هرگز نباید اطلاعات بانکی خود را در سایت فروشگاه ذخیره کنید.


شش- برخی از سفارشات آنلاین دیگر با استفاده از پهپاد ها ارسال می‌شوند.

آیا احساس می‌کنید که با سرعت سرسام‌آور به سوی آینده در حال حرکت هستید؟ در این صورت از شنیدن خبر ارسال مرسولات با استفاده از پهپادها چندان خوشنود نخواهید شد. چرا که امروزه برخی از تجارت‌ها برای ارسال مرسولات خود از پهپاد ها کمک می‌گیرند به این ترتیب شاید شاهد دریافت مرسولات توسط پهپادها در منزل یا محل کار خود باشید. بله درست متوجه شده‌اید، با روی کار آمدن ارسال با پهپادها در کمتر از سی دقیقه می‌توانید بسته خود را تحویل بگیرید. ارسال مرسولات با استفاده از پهپادها در کشورهای چین و استرالیا به شدت متداول شده است. چراکه با استفاده از این شیوه، ارسال مرسولات به نواحی دور از دسترسی به سادگی امکان پذیر شده است. از این گذشته استفاده از پهپادها برای ارسال محصولات پزشکی نیز مزایای بی شماری را در پی خواهد داشت. اما در حقیقت تمام مشتریان از فرود سفارش خود بر فراز منزل شخصی استقبال خواهند کرد.  به هر حال روش‌های ارسال مرسولات در نرم افزار فروشگاه آنلاین روز به روز در حال افزایش است. شاید در آینده یا نه‌چندان دور تعریف خرید و فروش، به کلی دچار تحول شود.


سخن آخر

برای شروع هر کسب و کار اینترنتی، داشتن یه وب سایت جهت ارائه یا فروش محصولات و خدمات از ابتدایی‌ترین و اصلی‌ترین نیازهای محیط دیجیتال به شمار می آید. یک سایت فروشگاهی مناسب به شما کمک خواهد کرد، با سرعت بیشتر و انرژی کمتری به مشتریان هدف نشان داده شوید. این موضوع کاهش هزینه های اجاره مغازه و سایر هزینه های ثابت را برای شما در پی خواهد داشت و مسلما منجر به افزایش مشتریان و درآمد شما می شود.

تیم مشاور حرفه ای پافکو با ارائه راهکارهای مناسب از نرم افزار فروشگاه اینترنتی تا طراحی سایت فروشگاهی، شما را راهنمایی خواهند کرد تا با بهترین قیمت و کمترین هزینه، کسب و کار اینترنتی خود را لانچ کنید.

همین حالا تماس بگیرید
نظرات کاربران
سمیعی

یکی از با کیفیت ترین مقالاتی بود که در رابطه با سایت فروشگاه اینترنتی مطالعه کردم
سپاس

0 0

سامانی

برای طراحی سایت فروشگاهی فرم دمو پر کردم و منظر تماس شما هستم

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت